IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

>Реклама

>Препоръчваме ви

2 страници V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Анимета и манга
bate_vanio
коментар 01 Jan 2010, 17:02
Коментар #21

Juventus regular

Група: Фенове
Коментари: 1 767
Регистриран: 17-March 08
Град: blagoevgrad
Потребител No.: 969

На мен ми харесваше Ю ГИ О.

Аниме ли е манга ли е под,над,върху,срещу 18 ли е не знам НО НА МЕН МИ ХАРЕСВАШЕ.Гледал съм го и по немска телевизия.Макар че единственото което знам на немски е шнеле шнеле,я я вун де ба,но пак ме радваше.

--------------------
ЗАПИШИ СЕ ВЪВ ФЕН КЛУБ "ЮВЕНТУС БЪЛГАРИЯ" И СТАНИ ЧАСТ ОТ СЕМЕЙСТВОТО НИ !
Go to the top of the page

+Quote Post
Аntonio Conte
коментар 01 Jan 2010, 17:23
Коментар #22

Juventus champion

Коментари: 7 530
Регистриран: 31-July 06
Град: Русе
Потребител No.: 171

Цитат(bate_vanio @ Jan 1 2010, 17:02ч.) *
На мен ми харесваше Ю ГИ О.

Аниме ли е манга ли е под,над,върху,срещу 18 ли е не знам НО НА МЕН МИ ХАРЕСВАШЕ.Гледал съм го и по немска телевизия.Макар че единственото което знам на немски е шнеле шнеле,я я вун де ба,но пак ме радваше.

Ю ги о и на мен ми харесваше,но то е детско,не е аниме wink.gif

Очаквайте тези дни страхотно резюме на най-великото аниме BLEACH cool.gif

+Quote Post
Аntonio Conte
коментар 13 Jan 2010, 01:45
Коментар #23

Juventus champion

BLEACH

История

Ичиго е объркан тийнейджър, който винаги е имал способността да вижда духове. Историята започва с появата на странно облечено момиче в спалнята му, което е доста изненадано, че той изобщо може да я вижда. Това момиче е Кучики Рукиа и е шинигами /косач на души/. Последващия им разговор е прекъснат от появата на Холоул /Hollow - празнина/ - зъл дух. Рукиа се бие с духа, но е лошо ранена и прехвърля силите си на Ичиго, за да му даде шанс да спаси себе си и семейството си. Ичиго побеждава холоула само с един удар на занпактуто /занпакту - оръжието на шинигамите/ си.

На следващия ден Рукиа се появява в училището на Ичиго, като ученичка. За негова голяма изненада, сега тя е нормален човек. Оказва се, че духовната сила на Ичиго е причинила пълното изсмукване на силите на Рукиа, като я е оставил затворена в гигай - изкуствено тяло. Докато тя възстановява способностите си, Ичиго трябва да поеме задълженията ѝ и да се грижи за града, като се бие със злите духове.

Герои

Всички Блийч герои са "души". Живите хора, държат своите души в телата си, докато душите без тела или духовете, имат своя форма която е съставена от спиритуална енергия наречена ектоплазма, която копира човешката анатомия, като оставим на страна стареенето. В Блийч съществува множество от различни духове, със които вие ще се сблъската по - време на четенето или гледането на тази невероятна Манга/Аниме поредица.

Главни герои

Ichigo Kurosaki

Главният герой в Bleach. Той е петнадесет годишно момче с оранжева коса, което може да вижда духове от както се помни. Има две по-малки сестри - Карин и Юзу. Майка му умира, когато той е на 9, след като душата и е изядена от холоул. Един ден той и неговото семейство са нападнати от холоул/зъл дух/, заради голямата им духовна сила. Кучики Рукиа, шинигами, се опитва да защити Ичиго от злият дух, но бива тежко ранена. Тогава тя прехвърля част от силите си в Ичиго, но поради това, че той има много голяма духовна сила той взема цялата и сила - превръщайки себе си в шинигами. След това той приема напълно тази роля, което означава да защитава всеки нападнат от холоули. За малък период от време Ичиго показва, че може да прави много неща, които нормален човек не да може да прави - като битки на неговото ниво и способността да използва Духовни Нишки /с Духовните Нишки може да се види духовната аура на всяка душа наблизо, дори и най-слабите.Нишките на обикновените души са оцветени в бяло, а нишките на шинигамите са червени/. След отиването на Рукиа в Soul Society /общество на душите/ той решава да я спаси заедно с приятелите си.

Rukia Kuchiki

Рукиа е ниско момиче с черна коса и виолетови очи. Твърди, че е на около 150 години. Има мания към всичко свързано с Chappy. Тя е първият истински шинигами, който Ичиго среща. Скоро след срещата им, Рукия е тежко ранена в опита си да предпази Ичиго от холоул. За да спаси и двамата тя прехвърля силите си в Ичиго, но поради голямата му духовна сила нейните сили на шинигами временно изчезват. Тя остава в истинския свят като партньор и учител на Ичиго, който е неопитен в работата си като шинигами. Рукиа остава в гигай /временно човешко тяло/ докато нейните сили се възвърнат. Преструва на обикновена ученичка пред съучениците на Ичиго, за да е по-близко до него в случай, че се появи холоул. Близо месец след първата и среща с Ичиго, Рукиа е принудена да се върне обратно в Soul Society, където ще бъде съдена за престъпленията си, а именно, че е прехвърлила силите си в човешко същество.

Orihime Inoue

Иноуе е една от съученичките на Ичиго. Тя е влюбена в него, но той не подозира. Има мания към храна. Загубва своя брат в пътен инцидент. По-късно той се връща като холоул, за да изяде нейната душа. Но точно преди да го направи, благодарение на Ичихо той осъзнава, че това, което прави е грешно и затова той решава да се прочисти като се прободе с занпактоуто на Ичиго и изчезне. След контакт с Ичиго като шинигами нейната духовна сила се пробужда. След като Рукиа отива в Soul Society, Иноуе, заедно с приятелите си, решават да отидат там за да я спасят.

Yasutora "Chad" Sado

Садо е мускулест приятел на Ичиго, който е много силен. Често Ичиго го нарича Чад. Той е от мексикански произход. Обича да носи хавайски ризи. Въпреки ръста и силата му, той е миролюбив и напада чак в краен случай. След контакт с формата на Ичиго като шинигами той успява да пробуди неговата духовна сила и да откри своите уникални възможности.

Uryū Ishida

Ишида е последният оцелял Куинши (Унищожител). Таи дълбока омраза към шинигамите, включително и към Ичиго, но с течение на времето започва да го приема, докато накрая не му става приятел.

Типове герои

В Блийч основно героите могат да се радзделят на хора и духове. Хората обикновено са си най-нормални и изобщо не могат да виждат духове или да ги усещат. Но хора от вида Куинши могат не само да ги виждат, но и да се бият с тях на едно равнище. Хора които не могат да усещат духове, могат да придобият тази способност, ако прекарат достатъчно време до концентрирано количество духовна енергия, какъвто е случая с Чад и Орихиме. Духовете имат форма изградена от рейатсу(ектоплазма), която има анатомия подобна на човешката с органи и кръв. Надолу са изброени видовете духове и хора.

ШИНИГАМИ

Познати още като косачи на души. Те също са духове и не могат да бъдат виждани от обикновените хора. Живеят в обществото на духовете и основната им задача е да убиват злите духове. Те използват занпакто /убийци на души - мечове/, и демонска магия /кидо/, за да се бият. Ако шинигами от капитански или лейтенантски ранг отидат в човешкия свят, силата им намалява пет пъти, за да не нанесат щети на този свят. Съществува група шинигами, наречена вайзардс,който са придобили сили на холоул.

КУИНШИ

Те са група хора, които се бият с злите духове, използвайки лъкове от духовна енергия. Те са почти изчезнали, като единствения известен представител е Уриу Ишида. Причината за това е, че шинигами са ги избили преди 200 години. Те събират и използват енергията от средата, в която се намират и така се бият. За разлика от шинигами, които когато убият холоул, пращат душата му в обществото на духовете, куинси направо ги унищожават. Ако това е продължило, то равновесието е щяло да бъде нарушено и световете са щели да загинат.

МОДИФИЦИРАНИ ДУШИ

Те са изкуствено създадени от шинигами, за да се бият със зли духове. Влизат в мъртви тела, чрез малки таблетки, в които се съхраняват, и неколкократно увеличават силата и бързината им. Само че проекта е прекратен, заради нехуманността му. Което означава унищожаването на тези души. Но се оказва, че не всички са унищожени.

ХОЛОУ

Те са зли духове обитаващи Хуеко Мундо и също като шинигами не могат да бъдат виждани от обикновените хора. Те идват в човешкия свят, за да се хранят с души. Привличат ги тези с по-голяма духовна енергия. Всички носят маски, които скриват човешката им същност и ги превръщат в гладни зверове.

БАУНТО

Също като куинши и те са хора с развито духовни сили. За разлика от тях обаче, те не се бият с холоул, а ядат души. Всяка душа, която погълнат, удължава живота им и теоретично могат да живеят вечно. Обикновено се хранят с духовете на мъртви хора, но са започнали да убиват и живи, като изсмукват душите им и оставят само пепел. Те носят със себе си живи кукли, който използват за оръжие. Куклите могат да говорят и да се движат самостоятелно и ако бъдат убити, умира и баунто, който ги контролира.

АРАНКАР

Аранкарите са холоули които са махнали своята маска и са придобили сили на Шинигами. Името Аранкар, всъщност е испански глагол който означава "Махам", "Откъсвам". Обитават Хуеко Мундо.

ВАЙЗАРД

Вайзардите са много мистериозенни хора нямаме много информация за тях. Знаем само, че те са група бивши Шинигамита(много от които с ранг Капитан), които са успели да усвоят силите на Холоу. Наскоро в "отрицателните" глави беше направена подробна ретроспекция на превръщането им във Вайзарди. Виновник за това е Айзен Соуске, който по това време още не е капитан.

Лично мое мнение : Това е най-доброто аниме за мен,тази нощ трябва да излезе 253-ти епизод.В началото може да не ви прави много впечатление,защото като всяко нещо първите епизоди са леко блудкави и ги няма тези брутални битки,които ви очакват след това,но в началото пък ще разберете голяма част от историята.Сред тези 253 епизода има голяма част филари - (това са епизоди,които нямат нищо общо с главната историята,но са свързани със същите герои,но някаква друга случка,развлекателни епизоди,с леко отклонение).Така,че го препоръчвам на всички,които са фенове и ако има нещо да се обръща към мен да пита smile.gif

П.С. Можеше и по-добро да нарпавя,но просто нямам време да се занимавам smile.gif Скоро може да направя и на Наруто smile.gif

Очаквам оценка от Ники smile.gif

+Quote Post
crazyfan_metal
коментар 13 Jan 2010, 11:47
Коментар #24

Promising youngster
*

Коментари: 4
Регистриран: 15-January 07
Потребител No.: 316

Белината беше интересна в началото, но цялата сага с аранкарите е супер мудна и разводнена. Пък и филърите в тая сага са отвратителни, само като си спомня за ония епизоди дето играеха футбол и ми става лошо. Вече не го гледам с кеф, а просто защото съм свикнал. Иначе ако някой има МАЛ - http://myanimelist.net/profile/kolio .

+Quote Post
Аntonio Conte
коментар 13 Jan 2010, 17:56
Коментар #25

Juventus champion

Цитат(crazyfan_metal @ Jan 13 2010, 11:47ч.) *
Белината беше интересна в началото, но цялата сага с аранкарите е супер мудна и разводнена. Пък и филърите в тая сага са отвратителни, само като си спомня за ония епизоди дето играеха футбол и ми става лошо. Вече не го гледам с кеф, а просто защото съм свикнал. Иначе ако някой има МАЛ - http://myanimelist.net/profile/kolio .

Ти до кой епизод си стигнал?
Кое с аранкарите е мудно?
Верно има и тъпи филари ама те са в началото,тия последните са доста добри.

+Quote Post
crazyfan_metal
коментар 13 Jan 2010, 18:53
Коментар #26

Promising youngster
*

Коментари: 4
Регистриран: 15-January 07
Потребител No.: 316

До последния smile.gif. Всичко с аранкарите е мудно - вече 100 епизода се влачи тая сага, а има още поне 30. Пък и тия филъри с мечовете са ми доста скучни, защото са предсказуеми.

+Quote Post
Аntonio Conte
коментар 13 Jan 2010, 20:22
Коментар #27

Juventus champion

Цитат(crazyfan_metal @ Jan 13 2010, 18:53ч.) *
До последния smile.gif. Всичко с аранкарите е мудно - вече 100 епизода се влачи тая сага, а има още поне 30. Пък и тия филъри с мечовете са ми доста скучни, защото са предсказуеми.

Ами виж сега те гледат все пак да върви и мангата напред,гледат пък и да не свърши всичко толкова бързо понеже знаеш колко много печелят.Иначе вярно филърите са предсказуеми,но има интересни моменти и битки,като например Бякуя - Коуга smile.gif

+Quote Post
nikentus
коментар 14 Jan 2010, 20:54
Коментар #28

ювентинец

Група: Ветерани
Коментари: 5 047
Регистриран: 28-February 06
Потребител No.: 42

Много хубаво ревю на Блийч. Гледал съм го едва до 75-ти епизод, но до там си беше приятно изживяване. Като повечето анимета е с доста оригинален сюжет, но освен това Блийч те грабва с динамиката си, но поне на мен мисе струва, че след известно време Ичиго почва да дразни (много агресивно глуповато се държи).

Това за филърите за първи път го чувам, все пак несъм кой знае колко навътре с аниметата. Мерси и за тази информация. Определено в скоро време ще продължа с епизодите на Блийч.

--------------------

+Quote Post
A_D_P_10
коментар 17 Jan 2011, 00:28
Коментар #29

Juventus star

Коментари: 3 494
Регистриран: 23-April 06
Град: Варна
Потребител No.: 109

Цитат(A_D_P_10 @ Aug 6 2009, 20:42ч.) *
Не съм почитател , а и не съм и гледал много анимета , но TRIGUN е едно от най-добрите неща , които съм гледал изобщо - било то пълнометражен филм или сериал , анимация или игрален ! Ужасно много ми хареса...

Trigun: Badlands Rumble

Ето , че излезе и филмът..., дванайсет години след оригиналния сериал . В Япония се появи още през април , но едва наскоро плъзна из тракерите с английски субтитри , а вече го има и в zamunda , преведен на български .
Атмосфера като от първата половина на сериала , преди да стане..., хм , сериозен ; когато Ваш правеше това , което умее най-добре - да спасява деня , държейки се като абсолютен олигофрен . biggrin.gif
Доволен !!!

--------------------
42

+Quote Post
nikentus
коментар 16 Jun 2016, 09:12
Коментар #30

ювентинец

Berserk 2016 Trailer #3

Новите серии почват от 8 юли. Nice

--------------------

+Quote Post
nikentus
коментар 24 Jun 2016, 13:32
Коментар #31

ювентинец

Тия дни са доста благодатни за феновете на Berserk.

Днес излиза нов чаптър от мангата (една от най-изумителните истории), от 1.07 почват новите анимирани серии Berserk 2016 Anime Trailer First Impressions & Discussion - Will It Suck? (това е кратко балансирано ревю за сериите), а по някое време тази година ще има и игра по Berserk BERSERK Trailer (PS4)

Явно ще трябва да се купува PS4 за да мога да вея големия меч tooth.gif и да се разтапям на сцените със старото ми anime crush - Casca wub.gif

--------------------

+Quote Post
nikentus
коментар 01 Sep 2016, 08:11
Коментар #32

ювентинец

Хаха, бях готов да преглътна какви ли не простотии с адаптацията на Berserk мангата от 14 том насетне, но японското студио, което адаптира историята се е осрало тотално. Историята е накъсана, анимацията е ужасна, ключови моменти липсват или са променени. Mайка ви мръсна, некадърници такива CA0JY187.jpg CA0JY187.jpg CA0JY187.jpg

When You Suffer Like Guts in The Eclipse - Berserk 2016 Episode 1 Rant

The Suffering Gets Worse In Berserk 2016 Episode 2 Rant

този колега нърд доста добре описва цялото безумие... Жалко, най-великата манга все още не е получила достойна адаптация на екран.

It hurts, man cry.gif

--------------------

+Quote Post
nikentus
коментар 27 Sep 2016, 08:51
Коментар #33

ювентинец

Why You Should Watch/ Read: Berserk

Досега адаптацията на историята на Berserk:

Манга - masterpiece
Аниме серии 1997 - OK
Филми от 2012-14 - meh...
Аниме серии 2016 - blah...

В интерес на истината последните 2-3 епизода от тазгодишната адаптация не са толкова зле и показва някакво желание да се направи нещо по-добро. Проблемът е, че евтината анимация, ужасната хореография на сцените, липсата на добро темпо за развитие на герои, сюжети, както и много слабото включване на музика в сцените прави цялото преживяване total cringe. Но все пак има някакви надеждици за нещо по-добро през 2017 г., когато ще продължат излъчването на новите серии.

--------------------

+Quote Post
snitch
коментар 27 Sep 2016, 11:14
Коментар #34

Juventus champion

Коментари: 8 742
Регистриран: 26-February 06
Град: Велико Търново
Потребител No.: 32

Не съм особен фен на мангата, а аниметата са ми hit and miss. Все пак няколко човека говореха много позитивно за Берсерк. Гледах филмите от 2012 - 2014, после се напънах да почета малко от мангата, но не ме грабна.

Докато щраках в замундата, попаднах на Kabenari of the Iron fortress и прилично много ми хареса - супер анимация, музика ... е,историята (тук всяка аниме/манга ме губи, това поне не беше супер завоалирано). Но пък после погледнах някой друг "специализиран" форум и бая беше хранен сериала, защото бил Attack on Titan rip-off.

+Quote Post
nikentus
коментар 27 Sep 2016, 12:34
Коментар #35

ювентинец

Мангата на Berserk e най-доброто, което мога да си представя, но не е за всеки вкус. Все пак ако искаш да й дадеш шанс, пробвай от средата на трети том нататък, понеже допреди това историята може да се приеме като пилотен епизод, който надзърта във вселената на Berserk. Не се случва нещо кой знае колко решаващо и може да се върнеш да ги прочетеш, когато си достатъчно hooked.

Пробвай от тук http://www.mangareader.net/berserk/3/171

където започва историята на главния герой. (не забравяй, че се чете от дясно наляво)

Иначе бих ти препоръчал и сериите от 1997 г., като NB! - гледай първия епизод най-накрая и започни от втория.

Attack on Titan е сравнително ново аниме. Авторът е млад и инспириран точно от историята на Berserk. Минусът е, че историята е още в зародиш, защото мангата е в самото начало и кой знае как ще се развие от тук нататък. Поне това, което съм прочел до момента от нея е доста обещаващо.

--------------------

+Quote Post
nikentus
коментар 28 Sep 2016, 09:17
Коментар #36

ювентинец

Berserk Episode 02 (English DUB)

Сите епизоди ги има в тубата на Berserk 1997 - както казах по-горе, важно е да се почне от втори епизод, а първият да се остави за последно. Някак си по-лесно се съвзема човек след ... хммм... последните няколко епизодчета, и по-лесно се връща към "реалния" свят. biggrin.gif

--------------------

+Quote Post
nikentus
коментар 15 Nov 2016, 19:53
Коментар #37

ювентинец

Най-добрата и най-генеричната аниме песен

I had to share, man... biggrin.gif

--------------------

+Quote Post
nikentus
коментар 23 Nov 2016, 20:38
Коментар #38

ювентинец

Great Teacher Onizuka Ep 1 - The Legend Begins (Eng Subs)

Fellow perverts, доста забавен сериал за премеждията на загорял млад даскал и непрофесионалните фантазии относно ученичките му. Макар и перверзник, действията му показват, че е стойностен човек и учениците му могат да разчитат на него. Английският дублаж е доста добър, затова бих препоръчал него, а не това японско аудио.

--------------------

+Quote Post
A_D_P_10
коментар 26 Feb 2017, 18:56
Коментар #39

Juventus star

Коментари: 3 494
Регистриран: 23-April 06
Град: Варна
Потребител No.: 109

Ммм, детство мое...

Рибуутът на Волтрон си го бива!

--------------------
42

+Quote Post
nikentus
коментар 01 Mar 2017, 21:19
Коментар #40

ювентинец

One punch man и Mob Psycho 100 са брутални. Ще се забавляваш доста biggrin.gif

Why You Should Watch Mob Psycho 100

--------------------

+Quote Post

2 страници V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

Олекотена версия Час: 25th September 2018 - 00:06ч.

> Forum Information:

Copyright: © www.juventus-bulgaria.com 2006 - 2012. Всички права запазени.
Author: Екип на Juventus-Bulgaria.Team