IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

>Реклама

>Препоръчваме ви

2 страници V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Анимета и манга
nikentus
коментар 06 Aug 2009, 19:00
Коментар #1

ювентинец

Група: Ветерани
Коментари: 4 914
Регистриран: 28-February 06
Потребител No.: 42

Ай, честита ми нова тема. Дано да не съм единственият драскач тук... tongue.gif Тези, които не са изгледали поне 2-3 анимета (но от тея дето са 18+ (но да не се бърка с Хентай sleep.gif )) нека да не казват, че не им харесва нещо, което още не са гледали, само защото са метнали един поглед на анимацията и им се е сторила ръбеста. Просто не е много правилно да се критикува нещо, което не се познава.

Преди да се запозная с аниметата имах доста негативно мнение за тях. Анимацията ми беше досадна- все с едни големи очи ги рисуват и шантави прически. Понякога ми се виждаше прекалено семпла и детска. Но след много навиване от страна на едни познати, на които съм им безкрайно благодарен - гледах първото си аниме. Не бях особено зарибен след него (пък и все още не съм зарибен по всичко що е аниме и манга, понеже има милиони филмчета и бая от тях не са по мой вкус), но след известно време гледах и второто си аниме, което и до днес (някъде година и половина има откакто съм го гледал) ме втрещява с гениалността си и изключителната си оригиналност.

Това е и анимето Berserk. Общо са 25 епизода. Беше ми описано като историческо post-294-1158668510.gif като историята се развивала в Средните векове. Всъщност истината е, че описанието, което ми беше дадено, на анимето е близо до истината, но си се развива в свой си свят, който е просто уникален (да не се бърка с уникално прост nono.gif ) . Главният герой - до края на сериите търпи развитие, историята няма да я разказвам за да не развалям удоволствието на малкото хора, които решат да го гледат. Един съвет за тези, които ще му дадат шанс- нека да си пуснат първият епизод след като изгледат останалите, но не и преди това - аз бях посъветван така и останах доста доволен.

Замунда чета, че субтитрите не били много качествени, но не мога да потвърдя, понеже си го гледах на английско аудио без бг превод.

Линк към IMDB - oценка 9.0

yahoo.gif 1a.gif clap2.gif

--------------------
Go to the top of the page

+Quote Post
Аntonio Conte
коментар 06 Aug 2009, 19:50
Коментар #2

Juventus champion

Група: Фенове
Коментари: 7 530
Регистриран: 31-July 06
Град: Русе
Потребител No.: 171

Браво Ники много добра тема и се надявам анимето да е много добро.

Лично аз се зарибих по тях 10 клас когато единия ми съученик ме светна за тях,той ги е изгледал почти всички и мангите също ги е чел,въобще на тема компютри и анимета е луд фен.

Та аз до тук съм гледал няколко анимета.Едното му забравих името,но развитието беше за момче от бедно семейство притежаваше сила свързана с ръцете му,и живееше със сестра си и често беше посещаван от лудия си приятел.Някакво общество се бореше срещу такива като него беше 25 епизода.

След това гледах Fate,то е много добро.Гледал съм Death Note,Naruto,но любимото ми е Bleach,на него съм изгледал всичките 231 епизода и всяка сряда продължават да излизат нови.Страхотно е го препоръчвам на всеки,който обича анимета и има свободно време,аз вече нямам толкова,но все пак успях да наваксам.

Другото е,че не обичам да чета мангата(книгата),който не знае,защото ми е по-интересно да го гледам,а ако го прочета после си губи ефекта smile.gif

Това е постер на Bleach,ако някой има интерес епизодите ги има в zamunda със субтитри smile.gif

+Quote Post
nikentus
коментар 06 Aug 2009, 20:02
Коментар #3

ювентинец

Bleach съм го гледал до 30-ти епизод и ме кефи много... Радвам се, че не съм единствения фен на анимета(във форума), колкото до мангата - все пак по нея се правят аниметата, но си прав че понякога разликата между двете е голяма, а и има спойлери за по-дългите истории...

Интересното за Berserk e, че (лично мнение) мангата неколкократно задминава анимето, но е добре мангата да се прочете СЛЕД анимето. Така ефектът на пълно удоволствие от мисловната дейност свързана с многопластовата и оригинална история е по-голям... happy.gif

--------------------

+Quote Post
A_D_P_10
коментар 06 Aug 2009, 20:42
Коментар #4

Juventus star

Коментари: 3 477
Регистриран: 23-April 06
Град: Варна
Потребител No.: 109

Не съм почитател , а и не съм и гледал много анимета , но TRIGUN е едно от най-добрите неща , които съм гледал изобщо - било то пълнометражен филм или сериал , анимация или игрален ! Ужасно много ми хареса...

--------------------
42

+Quote Post
snitch
коментар 06 Aug 2009, 22:52
Коментар #5

Juventus champion

Коментари: 8 658
Регистриран: 26-February 06
Град: Велико Търново
Потребител No.: 32

DragonballZ аниме ли, манга ли е? Знам, само, че хентай не е wink.gif.

+Quote Post
lqlqlq
коментар 06 Aug 2009, 23:15
Коментар #6

Guests

Предпочитам си детските от едно време и не мога да разбера тая мания по тия църтани оризчета.

+Quote Post
Аntonio Conte
коментар 07 Aug 2009, 00:09
Коментар #7

Juventus champion

Коментари: 7 530
Регистриран: 31-July 06
Град: Русе
Потребител No.: 171

Цитат(lqlqlq @ Aug 7 2009, 00:15ч.) *
Предпочитам си детските от едно време и не мога да разбера тая мания по тия църтани оризчета.

Е и няма как да я разбереш,защото хората са различни.Едни харесват това,други онова и така...

Иначе DragonballZ също е аниме,манга както писах по-горе е книгата.

+Quote Post
nikentus
коментар 07 Aug 2009, 07:37
Коментар #8

ювентинец

Цитат(lqlqlq @ Aug 7 2009, 00:15ч.) *

Тогава си гледай детските, защото много от аниметата са 18+, тоест са за възрастни.

Едно уточнение, което Дидие е направил два пъти, но аз ще потретя:

Аниме- сериите създадени по мангата

Манга- комикс

Ето и малко от "детската" манга на Berserk 2.gif

Иначе прехласването не е свързано със стила на анимацията. След като човек изгледа 2-3 аниме серии, почва да не му прави впечатление. Ключовият фактор, поне при мен е винаги оригиналните сюжети (един път главният герой ще има книга в която като напише нечие име и този човек умира, другият път пък главният герой ще е всъщност еволюирало растение, което се опитва да направи света на хората по-добър, после ще се окаже вампир от древността, опитващ се да изчисти Земята от другите нисши вампири, има и Андроиди работещи за специалните служби, които стават свидетели на чисто механизирани роботи да придобиват "душа". Има и главни герои самураи, които в един момент са осъзнали величието на човешкия живот и затова са дали обет ако влизат в битка - повече да не убиват на каквато и цена да е това, има и уж обикновени хора, които отиват в паралелни светове за да спасят приятел попаднал в беда там и т.н.)

Иначе ти трябва отворено и здраво съзнание за да се гледа едно аниме. Драгонбал, Покемон, Юги О и подобни анимета СА направени за деца. Но повечето са си за възрастни. Например гледах едно аниме, което е с много висок рейтинг и интересна история, но се отказах от него след един епизод, в който един учен, който имаше една дъщеря и едно много симпатично куче взе, че ги направи в едно животно в името на експеримента си и накрая това животно беше не само убито, а размазано върху една улична стена mellow.gif ... Та требе си и нерви и стомах за доста от аниметата... smile.gif

--------------------

+Quote Post
snitch
коментар 07 Aug 2009, 11:38
Коментар #9

Juventus champion

Коментари: 8 658
Регистриран: 26-February 06
Град: Велико Търново
Потребител No.: 32

Дали тези анимета, манги, комикси и графични новели са детски- и да, и не .
Да, защото основната част от читателите/зрителите са деца и тийнове.
Не, защтото много от идеите и посланията в тах не са "малки хора " laugh.gif

+Quote Post
nikentus
коментар 07 Aug 2009, 12:44
Коментар #10

ювентинец

Цитат(snitch @ Aug 7 2009, 12:38ч.) *
Дали тези анимета, манги, комикси и графични новели са детски- и да, и не .
Да, защото основната част от читателите/зрителите са деца и тийнове.
Не, защтото много от идеите и посланията в тах не са "малки хора " laugh.gif

Всъщност грешиш! Основните зяпачи на анимета, манги и т.н. са над 18 години wink.gif

--------------------

+Quote Post
lqlqlq
коментар 07 Aug 2009, 12:54
Коментар #11

Guests

И се наричат ретарди

+Quote Post
nikentus
коментар 07 Aug 2009, 13:12
Коментар #12

ювентинец

Цитат(lqlqlq @ Aug 7 2009, 13:54ч.) *
И се наричат ретарди

Абсолютно си прав! Феновете на оригинални и заплетени сюжети, които често навлизат в морални противоречия и карат мозъка ти наистина да се напрегне и непрекъснато да осъзнаваш колко относително е всичко, е те тези фенове са пълни СЛАБОУМНИЦИ. За разлика от феновете на група от ритнитопковци, които получават милиони пъти повече от един лекар, съдия или инжинер, чийто футболен мозък атрофира от заетостта им само с една игра и най-интересното е, че за тази група от спортисти(чиято алчност вече излиза извън всякакви граници) много хора смятат за най-ценното нещо в живота си. wink.gif

Та прав си ретарди са отвсякъде sleep.gif

--------------------

+Quote Post
lqlqlq
коментар 07 Aug 2009, 13:16
Коментар #13

Guests

Схващай бъзиците.

Аниметата са оригинални, гледал съм няколко. Просто носталгията ме връща назад и изпитвам нещо специално към филмчето като Том и Джери например. Иначе класики като ДрагонБал, Шаман Кинг и онова с пиратчето Монки Лъфи си остават доста готини.

+Quote Post
nikentus
коментар 07 Aug 2009, 13:25
Коментар #14

ювентинец

К'во да схващам? post-294-1159107607.gif Нали всички над 18, които гледат анимета и(или) четат манга са ретарди. Аз гледам анимета, ти им се кефиш и си гледал, и си над 18, и са ти харесали... С всичко съм съгласен, к'вото кажеш е те тва е истината.

А относно относителността... бъзик означава и бъркам си в гъза smile.gif

Сега ти от тия дето обичат да се бъзикат с тях ама на тях не им се бъзика, от тия дето бъзикат другите и не им е проблем да се бъзикат и с тях или си от тея дето само бъзикат другите, ама не щат да ги бъзикат тях? post-294-1159107607.gif

П.П. Аниметата дет си ги изброил не ме кефят, щото верно са от тия за деца, пък и последното не го знам, ама щом ги сравняваш с Том и Джери - няма да си направя и труда да го потърся wink.gif

--------------------

+Quote Post
lqlqlq
коментар 07 Aug 2009, 13:47
Коментар #15

Guests

Цитат(nikentus @ Aug 7 2009, 11:25ч.) *
П.П. Аниметата дет си ги изброил не ме кефят, щото верно са от тия за деца, пък и последното не го знам, ама щом ги сравняваш с Том и Джери - няма да си направя и труда да го потърся wink.gif

Тези са давали по телевизията, тези съм гледал преди време. Нямам намерение и никога съм нямал да гледам хиляди анимета, да влезна в някой сайт и да си търся - нито са ми толкова интересни аниметата вече, нито могат да ме задържат с нещо в тези дни. Вярно, че за японците аниметата са предназчначени и за по-голямата аудитория, но те си мият и кухните с роботи... така че, разни хора, разни идеали.

Не съм сравнявал "Том и Джери" с аниме и няма да го правя. Просто казах, че си предпочитам анимацииките, които ни забавляваха като бяхме по-малки. Сигурен съм, че има и други хора, които са на моето мнение, ти явно не си.
Колкото до One Piece - това е последното аниме, не знам как не си го гледал. Едно от най-известните е и най-гледаните, а ти ако искаш го търси, не ме интересува. А и не знаех, че аниметата се делят на детски и не детски. Вярно, че има такива, които не изискват толкова внимание и няма много смисъл вкарани в тях, но се гледат от всички 'маниаци'. А и тези анимета са доста стари, гледал съм ги преди бая време. По новите и модерни, по нестандарните навлязха доста по-късно.
То де факто в аниметата смисъл и поуки няма, поне за мен.

+Quote Post
nikentus
коментар 07 Aug 2009, 14:03
Коментар #16

ювентинец

Хах, всъщност One Piece смятам да го гледам септември, но не знаех че са го давали по тв-то(доскоро май нямаше английски аудио превод, освен за една дузина епизоди). Като фен на пиратите ми беше препоръчано преди време, но все нямах и аз кога да го гледам. Колкото до Том и Джери - гледал съм го, забавлявал съм се, но дет се вика животът върви напред и вкусовете се променят.

От известните не съм гледал също Наруто. Пък и не знам дали ще стигна до него. Пък и да си призная не ми дреме много кое е известно, кое не. Гледам горе-долу сюжета, пробвам няколко епизоди, но най-сигурният начин е да се довериш на някой познат, който ти го препоръчва (поне за мен това беше начинът).

--------------------

+Quote Post
GoodCharlotte`f
коментар 15 Aug 2009, 19:15
Коментар #17

Bianconero Per Sempre
**

Коментари: 290
Регистриран: 20-February 06
Град: Nova Zagora / Sofia
Потребител No.: 13

виждам, че е дошло времето и аз да се обадя по въпроса и предварително предупреждавам никой да не прави коментар относно любимите ми анимета с "женски" или "извратени" или каквото и да е подобно на това...въпрос на вкус!!! post-294-1158668126.gif аз лично съм изгледала Naruto и Naruto Shippuuden и гледам редовно всяка нова серия, която излезе. Наскоро изгледах и Ouran High School Host Club, Junjou Romantica, Junjou Romantica 2 и Death Note...страшно много ми харесаха всички wub.gif blush.gif в момента гледам Gakuen Heaven. Гледала съм и Bleach до 24ти епизод само защото някак не ме грабна, но определено ще му дам шанс по-нататък и ще го изгледам. А що се отнася до това дали са за деца или не...аз лично, ако имах дете, не бих му позволила да ги гледа...само Kodomo и само някои Shounen (дори по принцип да се водят за 8 - 16-годишни) dry.gif

--------------------
Take a look inside me & watch my heart says: Forza Juventus!

+Quote Post
nikentus
коментар 19 Sep 2009, 19:11
Коментар #18

ювентинец

Заглавие: Rurouni Kenshin

Синоними: Rurouni Kenshin - Legend of Kyoto, Rurouni Kenshin - Tales of the Meiji, Rurouni Kenshin - Wandering Samurai, Rurouni Kenshin TV, Rurouni Kenshin: Romance of a Meiji Swordsman, Wanderer Kenshin, Samurai X

Тип: Телевизионни серии

Епизоди: 94

Година: 10.01.1996 до 08.09.1999

Категория: Action, Bakumatsu - Meiji Era, Comedy, Historical, Martial Arts, Romance, Samurai, Shounen, Swordplay

Продуценти: Studio Gallop, Studio DEEN

Резюме: Кеншин е едно перфектно аниме с дълбока история, интересни и много добре изградени герои и драматични обрати, които са в състояние да ви докарат до сълзи. (Честно си признавам. Историята за християните, псевдо-месията и сестра му особено ми подейства). Въпреки че анимето не претендира за историческа точност, то се развива през периода Мейджи в Япония и част от събитията и героите са били реално съществуващи. (Хаджиме Сайто и неговия боен стил например са били съвсем реални, въпреки че аниме героят няма нищо общо с реалния. В интерес на истината Кеншин също е базиран на реално съществувал човек, който е бил наемен убиец и е носил прякора "Хитокири Батосай".) Но като изключим имената и историческите препратки към Мейджи революцията, голяма част от историята е напълно измислена, въпреки че според материалите, които четох в някои сайтове, представя много добре усещането за този период от японската история.

Всичко започва, когато младия Шинта е продаден в робство. По пътя керванът е избит от разбойници, но Шинта бива спасен от единствения наследник на бойния стил "Хитен Митсуруги Рюу" - Хико Сейжуро. Той решава да направи малкото момче свой ученик и наследник и му дава името Кеншин. След години обучение младият ученик е запленен от идеите на революцията и напуска учителя си против волята му, за да стане наемен убиец за една от страните. По време на войните той си заслужава прякора "Батосай Човекоубиеца" заради стотиците, които избива, но бавно от идеалист става реалист и разбира, че убиването не е правилният начин. След революцията той изчезва, заричайки се да не убива никога повече и че ще намери начин да изкупи греховете си. От тук почва ТВ сериала. 10 години след революцията той продължава да странства по пътищата. Сменил е меча си с друг, чието острие се намира от обратната страна, така че да не може да убива с него докато използва бойния си стил. В малкото градче, през което минава, се навърта опасен разбойник, който използва името "Батосай", за да тероризира хората. Кеншин спасява местното момиче Каору от него и след като разкрива, че той е истинския "Батосай", тя го кани да остане в Дожото и. От тук нататък историята проследява опитите му за нормален живот и изкупление, но духовете на войната и греховете му често го настигат и той е принуден да се бори с тях с помощта на верните си другари. Изобщо Кеншин е перфектен за всички любители на хубавите дуели, самурайските мечове, както и за тези, които си падат по по-романтичните истории за човешки грехове, трагична любов и изкупление.

Автор: anime-gb

Взето от www.animes-bg.com

94-ри епизода, леки за гледане, дори си мисля, че е подходящо за деца. Много интересна история, с прекрасно послание за мир и желание за един по-добър свят както и за идеята, че всеки заслужава втори шанс. Има моменти, които трогват и развеселяват има и такива, които натъжават, когато го гледах не спирах да се кефя, че имам това удоволствие. Иначе OVI-тата не ми харесаха и тях не ги препоръчвам, но всеки както си прецени.

--------------------

+Quote Post
nikentus
коментар 03 Oct 2009, 19:44
Коментар #19

ювентинец

Ето и по 5 епизода от представените до момента анимета ( с изключение на Trigun, но съвсем скоро и той ще си има ревю)

Berserk

IMDB rating: 9.0/10 (2,337 votes)

1-ви епизод
2-ри епизод
3-ти епизод
4-ти епизод
5-ти епизод

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bleach

IMDB rating: 8.9/10 (4,055 votes)

1-ви епизод
2-ри епизод
3-ти епизод
4-ти епизод
5-ти епизод

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Trigun

IMDB rating: 8.7/10 (2,090 votes)

1-ви епизод
2-ри епизод
3-ти епизод
4-ти епизод
5-ти епизод

Rurouni Kenshin

IMDB rating: 8.8/10 (1,164 votes)

1-ви епизод
2-ри епизод
3-ти епизод
4-ти епизод
5-ти епизод

--------------------

+Quote Post
micro
коментар 31 Dec 2009, 12:32
Коментар #20

Primavera player
**

Коментари: 306
Регистриран: 20-November 07
Град: София
Потребител No.: 743

Предполагам повечето от вас като малки са гледали анимето Captain Tsubasa. Ето една снимка на един от героите там който се казва Kojiro Hyuga и поне на мен много ми прилича на Амаури biggrin.gif

--------------------

+Quote Post

2 страници V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

Олекотена версия Час: 19th July 2018 - 05:56ч.

> Forum Information:

Copyright: © www.juventus-bulgaria.com 2006 - 2012. Всички права запазени.
Author: Екип на Juventus-Bulgaria.Team