IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

>Реклама

>Препоръчваме ви

3 страници V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Home, документален филм за хората и планетата Земя
A_D_P_10
коментар 06 Jun 2009, 18:53
Коментар #1

Juventus star

Група: Ветерани
Коментари: 3 552
Регистриран: 23-April 06
Град: Варна
Потребител No.: 109

HOME

в YouTube - гледайте го тук ; качеството е перфектно , има и английски субтитри

официален сайт

страница във Facebook

ГЛЕДАЙТЕ ТОЗИ ФИЛМ , ОБЕЗАТЕЛНО !!!

П.П. И не ми се оправдавайте с "Нямам време..." !!! ЛЪЖЕТЕ и много добре знаете , че е така ! smile.gif

--------------------
42
Go to the top of the page

+Quote Post
hri100
коментар 06 Jun 2009, 20:35
Коментар #2

I LOVE JU

Коментари: 8 100
Регистриран: 22-July 06
Град: емниц
Потребител No.: 159
Фен клуб: 677/284

За тези, които са зле с инглиша като мен

Ще го изгледам тези дни, макар че "тоя филм май вече съм го гледал", както се казва.

ПП:
Понеже не съм гледал филма, последните 3 коментара не са ли за темата "Цайтгайст" или пък нова такава?

--------------------
Новият "Ювентус Люфле", с мнооого пълнеж...

+Quote Post
A_D_P_10
коментар 06 Jun 2009, 21:19
Коментар #3

Juventus star

Цитат(hri100 @ Jun 6 2009, 21:35ч.) *

Страхотно е , че са го качили тук и са го превели !!!

Ицо , тоя филм не само , че вече сме го гледали , ами и живеем в него !!! wink.gif

--------------------
42

+Quote Post
nikentus
коментар 07 Jun 2009, 11:41
Коментар #4

ювентинец

Коментари: 5 253
Регистриран: 28-February 06
Потребител No.: 42

Прес конференция със създателите на документалния филм от 5-ти май 2009 година. Може да се използва като трейлър за филма tongue.gif

Има много неща, които сме чували някои от нас и на други места, но и много неща, които виждаме всеки ден, но не успяваме да разберем напълно. Аз не смятам, че е уместно да се слага този филм в темата за Zeitgeist по много причини.

Този филм е направен от голяма група режисьори, продуценти, музиканти, изследователи, природозащитници и т.н. По форумите за него се появяват много хора, които го плюят, защото предричал края на света до 10 години. Това не е вярно. Филмът има за цел да представи досегашното развитие на човечеството, пътя по който сме поели, както и какво ни чака в бъдеще ако продължаваме така. Изборът е на всеки един от нас. Във филма има много плашещи статистики, но това е действителността (според някои учени). Някои ще си кажат, за какво ми изтъкват проблеми, които не мога да реша. Отговорът е много прост- всеки може да допринесе, защото всички сме част от организма на планетата Земя. Ако някой си мисли, че може без нея, нека да изчисли, колко време ще издържи без вода и кислород или колко време ще оцелее ако атмосферата не съдържаше защитните слоеве против слънчевата радиация. За завършек ще цитирам реализатора на проекта - Ян Артус-Бертранд:

"След 20 години нашите деца ще ни задават въпроси - защо не са реагирали след като са знаели какво ще стане, защо не са направили нeщо след като са знаели накъде вървят? Защо са оставили нещата да се развият по този начин? Разбира се има и оптимистична версия: Те са били невероятни! Те са знаели какво ще стане и са били достатъчно смели да променят нещата! Това е версията, която предпочитам."

--------------------

+Quote Post
meo
коментар 08 Jun 2009, 00:22
Коментар #5

Juventus regular

Коментари: 1 776
Регистриран: 2-March 06
Град: София
Потребител No.: 46

Защо си мислите, че нещо зависи от хората, и че оказваме огромно влияние? Света го е имало без нас като вид, и ще го има пак без нас, въпрос на време smile.gif
Да може би ще окажем влияние ако стане атомна война, но въпреки това земята и живота на нея ще го бъде, дори и без хората и въпреки хората. Според мен зелената идея стана прекалено модерна и прекалено лесен начин да се изкарват пари.

--------------------

Ако всичко ви е наред. Ако жена ви е прекрасна. Ако и любовницата ви е прекрасна. Ако заплатата ви не само стига, а и остава. Ако шефът ви е хубав човек. Ако нямате никакви проблеми със здравето. Кажете "не" на наркотиците!

+Quote Post
JuventiKnow
коментар 08 Jun 2009, 01:24
Коментар #6

Juventus champion

Група: Фенове
Коментари: 8 602
Регистриран: 26-March 07
Град: Дряново
Потребител No.: 430

Цитат(meo @ Jun 8 2009, 01:22ч.) *
Според мен зелената идея стана прекалено модерна и прекалено лесен начин да се изкарват пари.

post-294-1159107574.gif

Някак си в повече взеха да ми идват подобни филми. Аз не ги и гледам де, но доста хора много се филмират от тях.
Това да не се замърсвяа природата и тем подобни мисля, че е ясно и не е нужно постоянно да излизат некви филми, дето едва ли не да спасяват света.

--------------------
JUVENDETTA...

+Quote Post
A_D_P_10
коментар 08 Jun 2009, 02:11
Коментар #7

Juventus star

Хм...имам някакъв проблем с форума : след поста на nikentus ми излизат два , абсолютно празни ! Или пък е заради малформациите в зрителния ми апарат - при наличието на чисти и неподправени ГЛУПОСТИ , не получавам зрителен образ !

Естествено , че "нещо" зависи от хората ! "Нещо" зависи от мен , "нещо" зависи от теб , "нещо" зависи от всички нас ... , а "ВСИЧКО" зависи от симбиозата между приматите , дръзнали да се назоват "хомо сапиенс" и заобикалящата ги среда .
Влияние сме оказвали и оказваме , огромно ! Колосално количество щети за отрицателно време !!! Абсолютни рекордьори !!! Време е обаче да спрем да се държим толкова инфантилно и да поемем отговорността ! Защото МОЖЕМ....поискаме ли , МОЖЕМ ! Далеч сме още от ноосферата , но трябва да се стремим към нея , а и вярвам , че това е смисълът на всичко !

--------------------
42

+Quote Post
Borko_10
коментар 08 Jun 2009, 10:26
Коментар #8

Juventus star

Коментари: 3 551
Регистриран: 16-March 06
Град: Бургас
Потребител No.: 72

Прекалено много се вживявате покрай тези неща. Аз съм на принципа "живей на момента" и да ви кажа честно си ми е много добре. smile.gif

--------------------

I LOVE JU!

+Quote Post
meo
коментар 08 Jun 2009, 11:01
Коментар #9

Juventus regular

Айде сега почна се tooth.gif
Само да кажа, че ако смятах нещата, които пиша за ГЛУПОСТИ нямаше да ги напиша wink.gif Имам се за достатъчно интелигентен за да мога да преценявам и не разчитам на теб да ми кажеш кое е глупост и кое не. Каквото зависи за екологията от мен аз го правя т.е. гледам да не цапам и изхвърлям боклуците на оказаните за това места.
Само да кажа, че от нас зависи оцеляването ни като вид(и то само до някъде) но не и живота на планетата, както казах него ще го има със или без нас. Мисля, че земята щом е оцеляла милиарди години, преди да ни има, че оцелее и след това. Виж ако някой метеорит ни затрие от небесната карта тогава може и се свърши с живота, но това не зависи от нас.
И наистина смятам, че това стана лесен начин за изкарване на пари. До колкото знам това не е първото затопляне на земята, а най-вероятно няма да е и последното, имало е доста ледникови периоди, които винаги са били предшествани от топли такива и то представете си без индустрия или каквото и да било. Защо ли така? Предполагам динозаврите много са отделяли газове и от там е дошло тяхното измиране.
Единственото което правим е да вредим сами на нас, но това ще е до време biggrin.gif Също така как го измери това Колосално количество щети и това че сме Абсолютни рекордьори. Спрямо кой, спрямо какво ни е рекорда. От къде знаеш кой колко щети е нанасял преди да ги има хората и да има писана история. Изригването на един вулкан примерно цапа повече от колкото хората за много години а не е като да не са изригвали големи вулкани пък гледам си живеем(гледай филма на NG за Супер вулканите). Природата също сама си отделя CO2, значи и на нея трябва да се скараме biggrin.gif Нещо не ми се пише повече, ще продължа по-късно. smile.gif
Само да вметна, че не съм против екологията като цяло но тази пропаганда и истерия започва да писва.

--------------------

Ако всичко ви е наред. Ако жена ви е прекрасна. Ако и любовницата ви е прекрасна. Ако заплатата ви не само стига, а и остава. Ако шефът ви е хубав човек. Ако нямате никакви проблеми със здравето. Кажете "не" на наркотиците!

+Quote Post
nikentus
коментар 08 Jun 2009, 11:09
Коментар #10

ювентинец

Цитат(Borko_10 @ Jun 8 2009, 11:26ч.) *
Прекалено много се вживявате покрай тези неща. Аз съм на принципа "живей на момента" и да ви кажа честно си ми е много добре. smile.gif

Човек, ще или не ще, живее за момента. Дали мисли за бъдещето или му липсва миналото, животът винаги е тук и сега.

Очаквах в днешното цинично време, когато един отбор или една абстрактна идея е много по-ценна за повечето хора, отколкото самите хора, да гледате отвисоко към нещо изглеждащо толкова наивно като лозунга: да спасим Земята. Затова не намирам мненията ви за странни или глупави smile.gif

Щом като Земята така и ще я има и без човечеството, каквото ще да става, щом хора оцеляват и в условията на пустинята, тогава "що да ми дреме на мене".

Опа, пак се извинявам, не знаех, че нямате проблем с това да живеете в условия като в пустиня. Не знаех, че си мислите, че щом има катаклизъм, всичките ви удобства като неотровна храна и вода, енергия по всяко време, интернет, мобилни телефони, горива и чист въздух ще продължат да съществуват. Не знаех, че не ви и интересува какво ще стане с хората след вас. А може би ви интересува, но "нямаше кой да ни каже" post-294-1158668522.gif . Изобщо хора с такава нагласа защо се оплакват от политиците, от престъпността и т.н. Нали не им дреме и важното е днеска да е купона.

Е, да ама тия само пари правят.

Филмът е пуснат безплатно от самите му създатели в интернет по вяскакви сайтове, а са вложени средства от много и най-различни компании - със сигурност с някаква мръсна цел, защото да вярваш в добрите намерения в днешно време е детинщина и глупост.

--------------------

+Quote Post
meo
коментар 08 Jun 2009, 12:33
Коментар #11

Juventus regular

А вие какво направихте/променихте след като гледахте филма?
Или просто чувствате, че вече някой ви го е казал. Какво зависи от вас за промяна в глобален мащаб? Направихте ли нещото което зависи?
Ей така питам си аз smile.gif Или просто вижте, гледайте, сензация, колко сме загрижени видиш ли ти. Да пука ми на мен за идните поколения, но първо съм на мнение, че нещата не зависят изцяло от нас и второ и да се тупам в гърдите колко съм загрижен и че вече са ми го казали какво променям?
Или лаф да става.
Не знам дали филма е комерсиален или безплатен, но наскоро гледах филм за "зелените" технологии, дето се оказаха, че не са точно зелени, но за сметка на това струват милиарди. Разни ми ти учени искали да произвеждат ток от океанските течения(не от приливите и отливите), да изкарват вода от по-дълбоките части и на всяка сграда да имало закачена турбина, която да лети на не знам си колко стотин метра. Е тия глупости ако ги направят в промишлен мащаб ще стане по-тежко положението от колкото е в момента и то в пъти.
Миналата година си спомням, че четох в Сайънс, че учени измислили процес на разпадане на водата на водород и кислород с технология, която изисква много по-малко енергия от електролизата и работи със слънчеви панели, ето това, вече е нещо смислено, но повече нищо не се чу, дано да я развият.

Точно защото имаме енергия по всяко време, телефони, интернет и какво ли още не, си плащаме цената. Хората трябва да се научат да консумират по-умерено и да имат екологична култура, но това няма да стане с прожектиране на филмчета, защото ако ставаше в БГ щяхме да си събираме боклука разделно. Ето ви един типичен пример за нещо "зелено", което струва много пари а ефекта по-скоро отрицателен.

--------------------

+Quote Post
hri100
коментар 08 Jun 2009, 12:48
Коментар #12

I LOVE JU

Коментари: 8 100
Регистриран: 22-July 06
Град: емниц
Потребител No.: 159
Фен клуб: 677/284

Ключовата дума е печалба (и нейните производни)! Когато тази дума се изкорени, тогава можем да говорим за екология, спасяване на света и т.н. Според мен крахът на човечеството е неизбежен просто защото изкороняването на тази думичка вече е необратим процес. Нещото от което зависи това изкореняване отдавна е отхвърлено, изкривено или пречупено през призмата на човешката меркантилност. Става въпрос за религиите. Не искам да упреквам никого, но самите коментари до тук са показателни и са една извадка, която ни дава ясна представа как мислят хората - различно! Както каза и meo повечето са на мнение, че Планетата я е имала и преди нас, ще я има и след нас. И даже ще й е много по-добре без нас. Е как искате да спрем краха с подобно мислене. Невъзможно!

Иначе филмът още не съм го гледал, но едва ли ще видя нещо ново, което да не знам (от глобална гледна точка имам предвид, иначе може и да науча някоя любопитна подробност). Дори и да поема отговорност и да направя всичко, което зависи от мен (а аз го правя), за съжаление не мога да променя мисленето на хората. Прекалено утопично е. Голям привърженик съм на фразата "мисли глобално, действай локално", но как да накараш мангала от Столипиново да хвърля хартията в синия контейнер, пластмасата в жълтия и стъклото в зеления, като той няма какво да яде. На 70-80% от населението на земята хич не му е до екология и спасяване на света. Няма сила на този свят, която да ги накара да се замислят в/у това...

Подобни филми казват какво трябва да се направи, но за съжаление не дават цялостно и най-вече ефективно решение на проблема. И Ал Гор направи прекрасен филм, но колко години по-късно вече - никакъв ефект. Хората, които гледат тия филми (а те са една нищожна част от човечеството) се впечатляват на момента (а някои сигурно и грам не се впечатляват), но след като излязат от киносалните или станат от компа/телевизора всичко се забравя. Много важен е и фактът и усещането, че това не се отнася за тях, че това е някакво бъдеще, от което ще страдат чак някакви си правнуци там. На човекът и особено на българинът не му ли дойдат лайната (с извинение) до двора, няма да обърне кой знае какво внимание. А обикновено когато лайната дойдат, вече е късно за реакция...

Нашата мисия май се ограничава до това да рекламираме и лансираме подобни филми, да може те да се гледат от колкото се може повече хора и да се надяваме, че някъде там измежду тях има някой гении, който може да промени мисленето и манталитета на човечеството.

Изобщо, много може да се разсъждава и говори по темата, но спирам дотук, поне докато изгледам филма. Важното е че си намерихме малко по-интересна тема от трансферните слухове за през лятото. smile.gif

--------------------
Новият "Ювентус Люфле", с мнооого пълнеж...

+Quote Post
meo
коментар 08 Jun 2009, 13:14
Коментар #13

Juventus regular

post-294-1159107574.gif hri100.
Май ще взема и аз да го изгледам тоя филм. Просто с постовете си по темата показвам една друга гледна точка и до някъде търсех малко провокация за да се излезне от безцелно повтаряне на познати до болка неща.
Иначе каквото зависи от мен го правя в известна степен т.е. не оставям излишно включени ел. уреди, ползвам все по-често торбички за многократна употреба или ако си купя една бира отказвам подадената ми торбичка, защото може и да си я нося в ръцете от колата до асансьора, изхвърлям си боклука в кофите и си почиствам след излет сред природата, ползвам филтърна кана а не бутилиране вода и т.н. ... вярно не събирам разделно, защото нямам тази възможност, то май никой в нашата държава я няма.
Проблема не е в това, проблема, е че сме консуматорско общество, проблема, е че за да имаме екстрите, които ползваме всекидневно ни трябва енергия и то лесно преносима, отделно, че трябва да се измисли заместител на нефта(който за момента е единствения лесно съхраним и преносим източник) но няма воля за това, нито политическа, нито икономическа. Е това не знам как ще промени, но няма да е с кино. Пък и цялата еко дандания става заради така нареченото глобално затопляне, което никой не знае дали го има и ако ги има на какво точно се дължи, но искаме да го спираме видиш ли ти. Пак питам, на какво са се дължали предишните затопляния на Земята, когато не е имало индустрия, че и хора май?
В много от филмите се говори за био горива, но споменава ли се, че заради тези био горива от Амзонската джунгла изчезва парче колкото България на година за да се сее с рапица и соя, е мерси за такова еко Нещата не са нито черни, нито бели и понякога едно наглед добро нещо може да доведе до влошаване.

--------------------

+Quote Post
JuventiKnow
коментар 08 Jun 2009, 15:36
Коментар #14

Juventus champion

Коментари: 8 602
Регистриран: 26-March 07
Град: Дряново
Потребител No.: 430

Добри коменатри meo и hri100 clap.gif
Мео даже е казал неща за които от доста време си мисля, а никой друг не ги споделя, или просто не се е сещал/замислял и т.н.

Иначе - ето у нас примерно събирахме боклука разделно и си го изхвърляхме в съответните контейнери. НО не щеш ли фирмата дето отговаряше за раздленото събиране на отпадъците нещо не се разбрала с Общината и си събраха контейнерите. Е какво дявол да го вземе да направя аз сега!? Мога да седна да изгледам 2-3 филма за спасяването на света, но това няма да помогне особено.

А това, че почна да ми втръсва от такива филми не го разбирайте като "не ми пука". Просто имам чувството, че повече се говори отколкото да се прави. Аз съм си изградил някви..."екологични" навици без да съм гледал подобни филми. Опитвам се и на хората около мен да им повлияя. И с радоста мога да кажа, че има ефект. Може да не са много, но ми е супер яко като видя някой приятел/приятелка например да изчака 5 минути ако трябва, но да си изхвърли боклука в коша, а не на земята и то при условие, че преди е правил/а точно обратното.

Ии така де. Основната ми идея е, че просто не сме ние хората, които могат да променят много съществено нещата. Не разполагаме с властта и средствата, за да го направим. Но това не означава, че трябва хептен да я караме през просото. Кой колкото може да прави, но без чак такива филмарщини...така да се каже... post-294-1159107520.gif

--------------------
JUVENDETTA...

+Quote Post
A_D_P_10
коментар 08 Jun 2009, 15:46
Коментар #15

Juventus star

Meo , говориш за естествени процеси , които нямат нищо общо с човешката дейност и последиците от нея ! Същите тези естествени процеси се неутрализират от други такива ! Цялата "работа" е в това , че ние един вид "вземаме страна" и нарушаваме баланса ! Времето , за което го правим е достойно за рекорд ! Питаш ме как разбирам ли ? Ами от време на време , ей така за разнообразие , хвърлям поглед през "прозореца" .
Аз няма да изтъквам какво и колко често го правя - не ми е в природата ! Подобните "пропагандни филмчета на зелените (марсианците ??? ; расата на Йода???)" , както ги наричате , не са ми "отворили очите" , по простата причина , че аз мисля и разсъждавам така откакто се помня .

Прав е nikentus , че подобни реакции са напълно очаквани и предвидими !!! Подобно мислене обаче е пораженческо , подплатено с никому ненужен цинизъм и нищо друго освен "носене по течението" ! Да , можете да кажете , кой е тоя , че да ми дава наклон на ... ! Знае ли , колко голям наивник е ? Знае ли той каква джунгла е навън , знае ли той какво е животът , знае ли за героичната ми , ежедневна борба с него , подобно на лирическия герой на Никола Вапцаров ("...С живота под вежди се гледаме строго и боря се с него доколкото мога !...") ?
Нужна е революция ... революция на ума , съзнанието , мисленето !!! Критичната маса се натрупва и някой ден ще прелее ! И тогава всички тези неща , които изброявате , че вършите , ще придобият смисъл и ще имат ефект , зашото сега са просто някаква форма на оправдание пред себе си , задушавани от отношението и позицията , която имате !
Но , хей ..., кой съм аз , че да ви давам наклон на ... !

Нека завърша с една ... хм...."историйка" - детска , наивна - типично в мой стил :

"Преди около 40 години японски учени провели експеримент на група малки островчета в Индонезия. На брега, в пясъка оставяли батати (сладки картофи), които били истинско лакомство за местните маймуни. На които се налагало преди да си хапнат, хубаво да изтръскат и избършат пясъка.
В един момент , на една от маймуните , на един от отровите , й омръзнало остатъците от пясъка по батата , да й скърцат по зъбите и отишла и го измила в морето. По пътя на елементарното подражание това започнали да правят и другите маймуни.
Най-интересното е, че когато броят на миещите бататите маймуни прехвърлил сто, постепенно същото започнали да правят и маймуните на другите острови. Което вече не може да се обясни с подражание, тъй като те не си плували на гости от остров на остров.
Т.е. идеята, възникнала в съзнанието на "единичен екземпляр", разпространявайки се постепенно в съзнанието на все повече и повече екземпляри, достига определена критична маса, която прави възможно преминаването на целия вид на едно ново стъпало на съзнание.

Затова...

Скъпи приятелю, когато се чувстваш сам, малък, безпомощен да промениш реалността, която те заобикаля, спомни си за стоте маймуни

Ноосферата няма почивен ден. Не гони светлите мисли от съзнанието си, а знай, че някъде на съседен остров в житейския океан, в друга държава, на друг континент, а може би в съседния блок други хора са на една вълна с теб...И се натрупва критична маса.
"

--------------------
42

+Quote Post
Репликант
коментар 08 Jun 2009, 16:23
Коментар #16

Juventus star

Коментари: 2 563
Регистриран: 21-October 08
Потребител No.: 1 392

Цитат(meo @ Jun 8 2009, 01:22ч.) *
Според мен зелената идея стана прекалено модерна и прекалено лесен начин да се изкарват пари.

Това е факт.

НО

Цитат
"Един боклук не прави мръсно" мислиш ти и още 7 милиона българи.

Не всеки може да промени света,но аз искам да живея с мисълта,че се опитвам да го направя по-добър за себе си и за околните.

--------------------
Special police squads - Blade Runner Units - had orders to shoot to kill, upon detection, any trespassing Replicant. This was not called execution. It was called retirement.

+Quote Post
nikentus
коментар 08 Jun 2009, 18:30
Коментар #17

ювентинец

post-294-1159107574.gif на meo, hri100, A_D_P_10

meo - разбирам, че ти е писнало от зелените. Но самият филм не е с цел да те накара да бориш света, а просто да искаш едно по-добро място за живот. Дори само да го искаш е достатъчно, защото колкото повече го желаят- толкова повече tongue.gif

hri100 -
Цитат
На човекът и особено на българинът не му ли дойдат лайната (с извинение) до двора, няма да обърне кой знае какво внимание. А обикновено когато лайната дойдат, вече е късно за реакция...
Напълно съм съгласен, даже бих махнал "и особено българинът". Колкото до печалбата - пак си прав. Живеем в такъв свят където се гледа това, но ако се използват технологиите умерено и премислено, тогава голямата печалба ще е за всички.

A_D_P_10 - това с маймуните е много яко...

Дайте му шанс на филма 2.gif Освен всичко друго, наслада за окото е...

--------------------

+Quote Post
meo
коментар 08 Jun 2009, 23:27
Коментар #18

Juventus regular

Цитат(A_D_P_10 @ Jun 8 2009, 16:46ч.) *
Meo , говориш за естествени процеси , които нямат нищо общо с човешката дейност и последиците от нея ! Същите тези естествени процеси се неутрализират от други такива ! Цялата "работа" е в това , че ние един вид "вземаме страна" и нарушаваме баланса ! Времето , за което го правим е достойно за рекорд !

Кое доказва, че процесите ставащи в момента са дело на човека, а не са естествени?
Както казах според изследвания преди всяка ледникова епоха е имало топла такава и преди да я има индустрията. Не съм просто 100% убеден, че затоплянето в глобален мащаб е дело на хората и само на хората. И до колкото знам няма 100% неоспорими научни доказателства за това, а че вредим като цяло е ясно smile.gif
Цитат

Питаш ме как разбирам ли ? Ами от време на време , ей така за разнообразие , хвърлям поглед през "прозореца" .
Аз пък гледам през прозореца (без кавички) и гледам, че вали дъжд, сняг, градушка, грее и слънце и така от доста време на сам smile.gif
Цитат

Аз няма да изтъквам какво и колко често го правя - не ми е в природата !

Защо, аз ценя личния опит на хората и предпочитам да чувам него. Повтарянето като мантра на нещо за мен няма смисъл, другото ми е по-интересно реалните действия и ефекта от тях. Или викаш не ме гледай какво правя, а ме слушай какво говоря, малко на принципа на политиците и духовните лица(... и в стила на първия ми учител по Химия, но на него най му вярвах, когато го кажеше и си играеше с реактивите). Промяната няма да стане само с мислене и гледане на кино.
Цитат

Подобните "пропагандни филмчета на зелените (марсианците ??? ; расата на Йода???)" , както ги наричате , не са ми "отворили очите" , по простата причина , че аз мисля и разсъждавам така откакто се помня .

Хубаво е че мислиш и разсъждаваш smile.gif Конкретния филм на „зелените” ще го коментирам, когато го изгледам. За сега „нямам време”. smile.gif
Цитат

Прав е nikentus , че подобни реакции са напълно очаквани и предвидими !!! Подобно мислене обаче е пораженческо , подплатено с никому ненужен цинизъм и нищо друго освен "носене по течението" !

Интересно ми е къде го видя това?
Цитат

Да , можете да кажете , кой е тоя , че да ми дава наклон на ... !
А може би тук ти е „грешката”. Опитваш се проповядваш „правата вяра” като единствена и неоспорима истина smile.gif Аз предпочитам да водя дискусия. Без !!! по възможност smile.gif
Цитат

Знае ли , колко голям наивник е ?

smile.gif

--------------------

+Quote Post
meo
коментар 08 Jun 2009, 23:27
Коментар #19

Juventus regular

Цитат

Знае ли той каква джунгла е навън , знае ли той какво е животът , знае ли за героичната ми , ежедневна борба с него , подобно на лирическия герой на Никола Вапцаров ("...С живота под вежди се гледаме строго и боря се с него доколкото мога !...") ?

Благодаря, че попита, на живота му се наслаждавам smile.gif
Цитат

Нужна е революция ... революция на ума , съзнанието , мисленето !!! Критичната маса се натрупва и някой ден ще прелее ! И тогава всички тези неща , които изброявате , че вършите , ще придобият смисъл и ще имат ефект ,

Какво е правилното мислене? В какво се състои тази революция? Така някак си проповедническо звучи, един вид казано е нещо но без голям смисъл. Аз си мисля, че нещата които правя имат ефект тук и сега, не когато „Ерата на Водолея” или „Второто пришествие” дойдат и съответно не ги и чакам. Ицака добре го каза – „мисли глобално – действай локално”(тази мисъл има и продължение но не е за тази тема biggrin.gif )
Цитат

зашото сега са просто някаква форма на оправдание пред себе си , задушавани от отношението и позицията , която имате !
Но , хей ..., кой съм аз , че да ви давам наклон на ... !
Добре, че беше тая тема за да разбера от какво се задушавам и как видиш ли не си хвърлям фасовете по улицата защото съм един вид гузен и си търся оправдание а не защото ми харесва да ми е чисто. Странно не мислиш ли?

Цитат

Нека завърша с една ... хм...."историйка" - детска , наивна - типично в мой стил :

...

Не допускаш ли че на някои от другите острови също някоя маймуна се е сетила. Щом е станало постепенно а не изведнъж след достигане на критичната маса всички да почнат, значи най-логичното обяснение е принципа на подражанието.
Иначе историйката е готина като за проповед, но притчи и добре звучащи истории има много, но поне за мен те не доказват някаква теза.
Цитат
Ноосферата няма почивен ден.

Както и атмосферата и биосферата smile.gif

[joke]
Замислял ли си се за политическа кариера tooth.gif
[/joke]

Публкувам два поста, че нещо в един не хареса толкова много quotes smile.gif

--------------------

+Quote Post
nikentus
коментар 09 Jun 2009, 07:52
Коментар #20

ювентинец

meo, няма да е зле да изгледаш филма щом толкова ти се спори с A_D_P_10. Tогава ще разбереш неговата гледна точка по-добре. Не взимай толкова навътре думите му за един от предните ти постове, че са били глупости, убеден съм, че като се поставиш на негово място ще го разбереш много добре, но щом толкова ти се ще да го "затапиш" гледай филма за да разбереш, пак казвам, по-добре неговата гледна точка. wink.gif Иначе стрелбата с мнения, малко или много, е насочена в грешна посока.

--------------------

+Quote Post

3 страници V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

Олекотена версия Час: 14th December 2018 - 15:28ч.

> Forum Information:

Copyright: © www.juventus-bulgaria.com 2006 - 2012. Всички права запазени.
Author: Екип на Juventus-Bulgaria.Team