IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

>Реклама

>Препоръчваме ви

51 страници V  « < 49 50 51  
Reply to this topicStart new topic
> Ювемания - въпроси и коментари
Spark11
коментар 05 Mar 2017, 09:59
Коментар #1001

Juventus star

Група: Фенове
Коментари: 2 911
Регистриран: 22-March 10
Град: Варна
Потребител No.: 3 634

Аз следващия кръг щях да му оплескам прогнозата и да му дам 10 точки по-малко, спокойно. tooth.gif

--------------------
Paulo Dybala: “They’ve been complaining about Juventus for six years. Perhaps they should try another method.”

Go to the top of the page

+Quote Post
nikentus
коментар 14 Mar 2017, 18:48
Коментар #1002

ювентинец

Група: Ветерани
Коментари: 5 047
Регистриран: 28-February 06
Потребител No.: 42

Не ме питай как познах гола на Бенатия срещу Милан. Чак аз почвам да се чудя дали не мамя. ph34r.gif

--------------------

+Quote Post
J.T.Ultras
коментар 14 Mar 2017, 18:55
Коментар #1003

Juventus star

Коментари: 3 465
Регистриран: 2-March 12
Потребител No.: 24 643

Ами освен да си звънял да питаш мафиота Аниели или някой от съдиите кой е набелязан да вкара. Друг начин няма..

--------------------
"Juventus is not selling club..." BLAH..BLAH..BLAH..

+Quote Post
nikentus
коментар 14 Mar 2017, 19:00
Коментар #1004

ювентинец

Аниели? Глупости!

С Буфон играхме на комар и той се изпусна... biggrin.gif

--------------------

+Quote Post
J.T.Ultras
коментар 15 Aug 2017, 13:54
Коментар #1005

Juventus star

Какво стана с последната Ювемания ?

Искате ли да има игра с предвиждания поне за Калчото тоя сезон ? smile.gif

--------------------

+Quote Post
Spark11
коментар 15 Aug 2017, 14:58
Коментар #1006

Juventus star

Цитат(J.T.Ultras @ 15 Aug 2017, 13:54) *
Какво стана с последната Ювемания ?

Седи непроверена, понеже я бях забравил напълно. post-294-1158668522.gif Сега съм на почивка, но ще пробвам уикенда да й ударя няколко часа, че вярно много време се проточи.

За новия сезон вече няма да имам достатъчно време да се занимавам - ако някой има желанието, ще му пратя екселската таблица за смятане на резултатите. smile.gif

--------------------
Paulo Dybala: “They’ve been complaining about Juventus for six years. Perhaps they should try another method.”

+Quote Post
J.T.Ultras
коментар 16 Aug 2017, 20:29
Коментар #1007

Juventus star

А да правим ли игра с предвиждания за калчото само ? Аз мисля че ще мога да оправям класиранията и да пускам програма преди всеки кръг, но ако има още един или двама при нужда да заместят в някои случаи ше е добре smile.gif

--------------------

+Quote Post
Garrett
коментар 15 Sep 2017, 16:38
Коментар #1008

fino alla fine

Група: Admin
Коментари: 2 346
Регистриран: 26-February 06
Потребител No.: 30
Любим футболист: Pavel Nedvěd

Цитат(Spark11 @ 15 Aug 2017, 15:58) *
Седи непроверена, понеже я бях забравил напълно. post-294-1158668522.gif Сега съм на почивка, но ще пробвам уикенда да й ударя няколко часа, че вярно много време се проточи.

Спарк, кой уикенд имаше предвид? :-)

--------------------
This is our celebration, earned by the sweat of our brows.
It’s the celebration of all those who have always believed.
It’s the celebration of all you Juventus supporters, who instead of abandoning us made your voices even louder.
It’s the celebration of all those who roared for a Serie B goal the same way they did for the one that brought us the Scudetto.

+Quote Post
Spark11
коментар 16 Sep 2017, 17:16
Коментар #1009

Juventus star

Цитат(Garrett @ 15 Sep 2017, 16:38) *
Спарк, кой уикенд имаше предвид? :-)

embarrassed.gif embarrassed.gif embarrassed.gif Уупс...

--------------------

+Quote Post
Spark11
коментар 19 Feb 2018, 16:08
Коментар #1010

Juventus star

Момчета, с безумно голямо закъснение, резултатите за изминалата Ювемания най-накрая са проверени и изнесени. Ще използвам и тази тема да честитя победата на Никентус - напълно заслужена!

Благодаря на всички за участието, надявам се да сте се забавлявали и се извинявам още веднъж за огромното забавяне!

--------------------

+Quote Post
nikentus
коментар 19 Feb 2018, 18:12
Коментар #1011

ювентинец

Благодаря за титлата и за работата по Ювеманията. Това, че съм човекът с най-много пуснати прогнози и победител доказва, че основната формула за успех е постоянството. icon_salut.gif

--------------------

+Quote Post
Garrett
коментар 20 Feb 2018, 23:18
Коментар #1012

fino alla fine

Група: Admin
Коментари: 2 346
Регистриран: 26-February 06
Потребител No.: 30
Любим футболист: Pavel Nedvěd

Поздравления за заслужилия победител и благодаря Спарк за труда по калкулациите на резултатите.

--------------------
This is our celebration, earned by the sweat of our brows.
It’s the celebration of all those who have always believed.
It’s the celebration of all you Juventus supporters, who instead of abandoning us made your voices even louder.
It’s the celebration of all those who roared for a Serie B goal the same way they did for the one that brought us the Scudetto.

+Quote Post
J.T.Ultras
коментар 06 Aug 2018, 19:58
Коментар #1013

Juventus star

Ще има ли тоя сезон Ювемания? biggrin.gif Ако няма може да направим игра с предвиждания само за Серия А?

--------------------

+Quote Post
Spark11
коментар 06 Aug 2018, 21:48
Коментар #1014

Juventus star

Цитат(J.T.Ultras @ 06 Aug 2018, 19:58) *
Ще има ли тоя сезон Ювемания? biggrin.gif Ако няма може да направим игра с предвиждания само за Серия А?

Нещо не ми се занимава с Ювеманията, Ултрас, едва допроверих и последната. Освен ако не седна да напиша някой програмка да проверява автоматично всички резултати вместо мен и да ъпдейтва класирането, надали ще ми се занимава на мен просто. smile.gif

За игра с прогнози за Серия А мога да се включа като играч обаче, май от доста време не сме имали такива. А едно време имахме дори за ЛЕ. laugh.gif

--------------------

+Quote Post
J.T.Ultras
коментар 06 Aug 2018, 22:03
Коментар #1015

Juventus star

Дам, разбирам. Иска си своето време и занимаване Ювеманията. С една програма както казваш може и да е по лесно, ама и за нея си трябва време.

За това с прогнозите и аз мога да го правя. Преди време имаше за Ла Лига и Английското, ама и само на Серия А пак ше е интересно, стига да има желаещи smile.gif

--------------------

+Quote Post
Spark11
коментар 06 Aug 2018, 22:29
Коментар #1016

Juventus star

Цитат(J.T.Ultras @ 06 Aug 2018, 22:03) *
С една програма както казваш може и да е по лесно, ама и за нея си трябва време.

Остави времето настрани, самият алгоритъм за парсване на текст идва малко сложен. Просто защото ние въвеждаме всичко на ръка, допускат се някакви дребни грешки, които трудно се обработват. Например в един отговор не е проблем липсата на разстояние между тирето и името на играча или пък липсата на някой празен ред - това през код лесно се изчиства. Обаче една правописна грешка омазва цялата работа... Примерно написал си "Киекини" вместо "Киелини". Това аз като човек лесно го регистрирам и не ми прави впечатление, обаче върви обясни на програмата, че това е едно и също нещо. Съществуват разни алгоритми за обработка на сходни текстове, но вече отиваме в друга сфера.

Принципно съм си мислил и преди, че всичко ще може лесно да се парсне, ако се добавят номерата на играчите просто. Това обаче ще затрудни нас, потребителите, във въвеждането на прогнозата, което пак не е добра алтернатива. Ако имахме някаква платформа за избиране на играчи и генериране на прогнозата, щяхме да разполагаме с компютърно генерирани отговори, които се парсват елементарно, само че ние въвеждаме всичко на клавиатурата... Лесно може да се направи да гърми програмата с грешен input и да показва къде какво е намерило, за да мога на ръка да оправя грешното име, но не съм убеден колко ще спестява време, ако трябва по 4-5 пъти да оправям даден лист с прогнози, докато всички са готови за парсване.

Абе... широка работа. smile.gif Ако ти кажа колко пъти ми е минавало през главата да напиша нещо такова и да си реша всички проблеми за неограничен период от време... Но накрая все стигам до тези неизбежни проблеми с прочитането на прогнозите. Живея с надеждата, че някой ден ще го измисля и ще направя този процес на проверка да минава за няколко секунди, за да имаме Ювемания всеки сезон, ама дотогава ще се мъчим така - ръчно, ако не ме мързи и имам време за даден сезон. smile.gif

--------------------

+Quote Post
Spark11
коментар 12 Aug 2018, 21:49
Коментар #1017

Juventus star

Цитат(J.T.Ultras @ 06 Aug 2018, 19:58) *
Ако няма може да направим игра с предвиждания само за Серия А?

Едни приятели са разработили платформа за залагания на мачове, има и за Серия А глобална лига (може и прайвът да се направи) - може да пробваме там този сезон, ако има желаещи? smile.gif Стартираш със 100 кредита и на мач можеш да залагаш между 5 и 20, като печелиш в зависимост от коефициентите. (Не се използват реални пари.) Ще е лесно за участване и няма да се налага никой да проверява след кръга. @All, какво мислите по въпроса?

--------------------

+Quote Post

51 страници V  « < 49 50 51
Reply to this topicStart new topic
2 потребител(и) четат тази тема (2 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

Олекотена версия Час: 25th September 2018 - 07:47ч.

> Forum Information:

Copyright: © www.juventus-bulgaria.com 2006 - 2012. Всички права запазени.
Author: Екип на Juventus-Bulgaria.Team