IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

>Реклама

>Препоръчваме ви

3 страници V  < 1 2 3  
Closed TopicStart new topic
> Капело в Реал(М). Дали?
Dreamer
коментар 07 Jul 2006, 20:09
Коментар #41

млад ентусиаст

Група: Фенове
Коментари: 594
Регистриран: 5-July 06
Град: Пловдив
Потребител No.: 146

Цитат(nikentus @ Jul 7 2006, 03:11 PM)
А бе , Капело да се е*е в г*за. Отиде в един отбор станал ми банален вече с купуването на имена и са ще си берат ядовете испанците. Никога не съм харесвал Капело ,никога не съм го взимал за някакъв тактически гений ,в действителност неговата тактика беше най-предсказуема и досадна , да не говорим ,че в едни от най-добрите си години Дел Пиеро търкаше скамейката.
Прав му път на Капело .
*

100 % се съгласявам . Не знам за вас ама аз се чувствах супер тъпо на финала за УЕФА ,когато Енцо Мареска доказа , че е футболист от световна класа , а Тоя червено -черен агент Капело го пусна така лесно да си тръгне, а пък какво да кажа за страничната ножица на Фаб Миколи на Анфийлд- ние през това време гледахме връткания до тъчлинията......../ в стил заблуден шведски босненец или там квото и да е странно същество!/

--------------------
NEW ERA!
Go to the top of the page

+Quote Post
Garrett
коментар 07 Jul 2006, 20:54
Коментар #42

fino alla fine

Група: Admin
Коментари: 2 346
Регистриран: 26-February 06
Град: Варна
Потребител No.: 30
Любим футболист: Pavel Nedvěd

blink.gif

Харесва ми умението на хората твърде бързо да забравят някой факти и да оставят по подобен начин личното им отношение да влияе върху оценката. Не знам как въобще могат да бъдат поставяни под съмнение тактическите умения на Капело, предвид успехите му в толкова различни отбори и с толкова различни футболисти. Да не забравяме, че под негово ръководство Ювентус бе 76 седмици водач в серия А. Е вярно, стана ясно, че в някои от тези мачове са били "манипулирани", но все пак..

За 4-4-2 тактиката - наистина имаше леко досадна тенденция на предсказуемост в стартовата му единасеторка, но това че футболистите се подреждат по един и същ начин не означава, че тактическите им указания и approach-а към мача в дълбочина е един и същ. А и имаше нещо забавно, Капело сякаш казваше "Да, ето това е с което разполагам? Можеш ли да противодействаш?". Може би ще се запомнят провалите му (ливърпул, арсенал, веднъж с интер и веднъж с милан), но имаше някой брилятно изнесени мачове и като цяло много трайна, добра форма на отбора.

За играчите - ами не мисля, че приносът му е малък. Постави Тюрам в средата и привлече Канаваро.. няма нужда от коментар, просто можем да погледнем финала на световното. При цялото ми уважение към Мареска, Емерсон е доста по-стабилен футболист в дефанзивен план и като цяло изключително важен в играта на Капело, която изисква много сигурност и предпазливост. Виейра според мен тепърва щеше да даде много на отбора, рано е да се отписва и Златан.. Като цяло трансферите му (макар че в тях значително участие има и Моджи) ми допадаха. Вярно е обаче, че на моменти прекаляваше с държането на Дел Пиеро на пейката, а и като цяло смятам почти пълната липса на ротация в титулярите за една от основните причини за сравнително слабата форма на отбора в края на двата сезона и отпадането от ШЛ.

Има ли нужда да припомням представянето на отбора през сезон 2003-2004?

--------------------
This is our celebration, earned by the sweat of our brows.
It’s the celebration of all those who have always believed.
It’s the celebration of all you Juventus supporters, who instead of abandoning us made your voices even louder.
It’s the celebration of all those who roared for a Serie B goal the same way they did for the one that brought us the Scudetto.

+Quote Post
nikentus
коментар 07 Jul 2006, 21:27
Коментар #43

ювентинец

Група: Ветерани
Коментари: 6 125
Регистриран: 28-February 06
Потребител No.: 42

Да ти кажа , Капело повече разчита на селекция ,отколкото на някаква тактика, според мен. Иначе много ми падна в очите, трябваше да изчака да бъде дадено решение по въпроса с Моджи и после, дори да останем в Серия А, да ходи в Реал Мадрид. Не му прави чест ,че ни напусна точно в този момент ,когато прокурорът обяви обвиненията. Щастлив съм ,че Капело напусна и не се чувствам длъжен да съм признателен на когото и да е било само ,защото е бил част от Юве.

+Quote Post
Dreamer
коментар 07 Jul 2006, 21:29
Коментар #44

млад ентусиаст

Цитат(Garrett @ Jul 7 2006, 06:54 PM)
blink.gif

Харесва ми умението на хората твърде бързо да забравят някой факти и да оставят по подобен начин личното им отношение да влияе върху оценката. Не знам как въобще могат да бъдат поставяни под съмнение тактическите умения на Капело, предвид успехите му в толкова различни отбори и с толкова различни футболисти. Да не забравяме, че под негово ръководство Ювентус бе 76 седмици водач в серия А. Е вярно, стана ясно, че в някои от тези мачове са били "манипулирани", но все пак..

За 4-4-2 тактиката - наистина имаше леко досадна тенденция на предсказуемост в стартовата му единасеторка, но това че футболистите се подреждат по един и същ начин не означава, че тактическите им указания и approach-а към мача в дълбочина е един и същ. А и имаше нещо забавно, Капело сякаш казваше "Да, ето това е с което разполагам? Можеш ли да противодействаш?". Може би ще се запомнят провалите му (ливърпул, арсенал, веднъж с интер и веднъж с милан), но имаше някой брилятно изнесени мачове и като цяло много трайна, добра форма на отбора.

За играчите - ами не мисля, че приносът му е малък. Постави Тюрам в средата и привлече Канаваро.. няма нужда от коментар, просто можем да погледнем финала на световното. При цялото ми уважение към Мареска, Емерсон е доста по-стабилен футболист в дефанзивен план и като цяло изключително важен в играта на Капело, която изисква много сигурност и предпазливост. Виейра според мен тепърва щеше да даде много на отбора, рано е да се отписва и Златан.. Като цяло трансферите му (макар че в тях значително участие има и Моджи) ми допадаха. Вярно е обаче, че на моменти прекаляваше с държането на Дел Пиеро на пейката, а и като цяло смятам почти пълната липса на ротация в титулярите за една от основните причини за сравнително слабата форма на отбора в края на двата сезона и отпадането от ШЛ.

Има ли нужда да припомням представянето на отбора през сезон 2003-2004?
*

Лично аз за две години си спомням три блестящо изнесени мача ,(които на 100% са си истински , и който се опита да ме обеди в противното е мазен педер.ст) Първият е осминафинала срещу Реал- мача на "Деле Алпи" - спечелихме го благодарение на Трезеге и Салайета -два майсторски завършващи удара....докук имаме един "брилянтен " Капело.....само , че ако наистина беше такъв, Ливърпул щяха да си тръгнат поне с два банана в кошницата от "Деле Алпи". Искам да кажа ,че успеха срещу Реал беше плод повече на сплотено бранещия се отбор и два проблсъка на голмайсторите ни .
Милан-Юве 8 май 2005 0-1 - Тук мисля, че имахме страхотен късмет -имам предвид , че Златан беше наказан и Капело от немай къде трябваше да пусне Дел Пиеро -всички помните какво стана в тоя мач,така че бих казал само - каква невероятна изненада от страна на Великия Кап при избора на стартов състав. Направо се обзалагам,че Анчелоти е останал като гръмнат, той сигурно си е мислил,че въпреки наказанието , Златан ще е титуляр....но не би хаха колко коварен тактик е бил начело на Юве ..бреййй
Интер-Юве 1-2 някъде март или април 2006 - тук говорим за един пряк свободен удар на една дълбока резерва- Браво страхотен Капело!
И накрая уважавам мнението ти, брат тъй като си ювентинец а и поне две неща от всичко, което си написал са верни според мен,но моля те-Капело беше грешка в нашата история , не заради Патрик,Емерсон, Зебина та дори и Златан, а зщото тук отляво при него не туптеше в черно-бяло !!!FORZA JUVE i край!!!!

--------------------
NEW ERA!

+Quote Post
bordjiq
коментар 07 Jul 2006, 21:42
Коментар #45

Juventus bench

Коментари: 562
Регистриран: 27-February 06
Потребител No.: 38

Уф, Аман. Оставете го на мира. Дойде и взе 2 титли за 2 години. Относно ШЛ - НИКОЙ НЕ Е АБОНИРАН ДА Я ПЕЧЕЛИ. Юве от поне 8 години нищо не играят, така че не е грешката само в треньора. Разбирам Дешан ще да е. Хубавото е че е френч и е Ювентинец. Ще видим smile.gif

--------------------

+Quote Post
Garrett
коментар 07 Jul 2006, 21:59
Коментар #46

fino alla fine

Коментари: 2 346
Потребител No.: 30
Любим футболист: Pavel Nedvěd

@ nikentus - какво значи "разчита на селекция", пич? Естествено, че разчита на таланта и уменията на футболистите, които е изкарал на терена, но той също има участие в тази селекция - тя е неизменна част от работата на един старши треньор. И сори, ама твърдението, че Фабио Капело не разчита на тактика, е смешно. Относно момента - Капело е преди всичко професионалист. Той поставя работата си над любовта към който и да било клуб. Това е ясно отдавна, начинът, по който напусна рома го потвърди. И все пак той не напусна още в навечерието на скандала, а чак когато стана ясно, че Ювентус 90% ще заиграе в серия Б ("или по-ниска") от догодина. И сериозно, наистина ли сте очаквали, че треньор от неговия ранг ще води отбор от серия Б, бил той Юве?

@ Dreamer - е ти съвсем подценяваш ролята на треньора. Първо, брилянтните (или айде - много добрите) мачове са доста повече, второ в тези, които си изброил, съвсем не бяха само тези положенията ни и трето - ами какво значение щяха да имат двата майсторски завършващи удара, ако реал вече бяха вкарали два гола да речем? И ще те цитирам - сплотено бранещият се отбор - ето това е сто процентов принос на Фабио Капело.

Съвсем не твърдя, че двата сезона на Капело бяха най-успешните в историята на клуба, нито че отбора играеше някакъв постоянен-извънземен-супер футбол, просто неговият принос си заслужава да бъде погледнат и от друга гледна точка. И е много по-правилно да се каже, според мен разбира се, че Капело се оказа начело на клуба в грешен момент, отколкото че е грешка в неговата история.

--------------------
This is our celebration, earned by the sweat of our brows.
It’s the celebration of all those who have always believed.
It’s the celebration of all you Juventus supporters, who instead of abandoning us made your voices even louder.
It’s the celebration of all those who roared for a Serie B goal the same way they did for the one that brought us the Scudetto.

+Quote Post
nikentus
коментар 07 Jul 2006, 22:13
Коментар #47

ювентинец

Коментари: 6 125
Регистриран: 28-February 06
Потребител No.: 42

Garrett , абсолютно те разбирам и твоята гледна точка ,но с какво изненада Капело Арсенал примерно ,защо накрая все разчиташе на Ибрахимович вместо на Дел Пиеро. Колкото до това дали Капело е дошъл в грешния момент ,не съм много съгласен ,защото според мен това си е планирана атака срещу Юве и тя може да бъде осъществена срещу всеки отбор по всяко време.
Уважавам мнението ти пич ,нямам намерение да те карам да се съгласяваш с моето , което е : " Радвам се ,че Капело напусна , мисля че отборът ще бъде освежен с нов треньор , Капело може и да е добър треньор ,но в най-важните мачове в шампионската не успя да го докаже, щях да приема ако просто късмета не е бил на наша страна ,но арсенал напълно ни надиграха и двата мача."

+Quote Post
Dreamer
коментар 07 Jul 2006, 23:15
Коментар #48

млад ентусиаст

Цитат(nikentus @ Jul 7 2006, 08:13 PM)
Garrett , абсолютно те разбирам и твоята гледна точка ,но с какво изненада Капело Арсенал примерно ,защо накрая все разчиташе на Ибрахимович вместо на Дел Пиеро. Колкото до това дали Капело е дошъл в грешния момент ,не съм много съгласен ,защото според мен това си е планирана атака срещу Юве и тя може да бъде осъществена срещу всеки отбор по всяко време.
Уважавам мнението ти пич ,нямам намерение да те карам да се съгласяваш с моето , което е : " Радвам се ,че Капело напусна , мисля че отборът ще бъде освежен с нов треньор , Капело може и да е добър треньор ,но в най-важните мачове в шампионската не успя да го докаже, щях да приема ако просто късмета не е бил на наша страна ,но арсенал напълно ни надиграха и двата мача."
*

Дам ..като се замисля ако мачовете с Ливърпул и Арсетата ги бяхме спечелили , щях да си променя негативното отношение към Капело. Щях да му споделя мислено : Евала майна , може да не обичаш Юве от дъното на душата си и да си голям лицемер , ама ти признавам ,че си най-добрия в професията !" След като ,обаче отпаднахме безславно и от двата английски отбора..... е казах какво мисля за Капело .... Пожелавам му много четвърт и осминафинали с Реал и ,за да покажа , че не съм злобно ювентино му пожелавам и финал за купата на краля !!! .....аааа пожелавам на Дон Фабио и хикс срещу Барса .....ама като гледам с какви играчи разполага , май ще си остане само с пожеланията!!!! laugh.gif

--------------------
NEW ERA!

+Quote Post
snitch
коментар 08 Jul 2006, 00:18
Коментар #49

Juventus champion

Коментари: 8 994
Град: Велико Търново
Потребител No.: 32

Никога не сьм харесвал Капело даже напротив-бивш треньор на реал , Милан и Рома ... гадост.Но трябва да призная , че през пьрвия си сезон спечелихме Скудетото благодарение на тактиката му и доброто водене на мачовете .Сега вече за изминалия сезон сьм на друго мнение ... но както и да е..
Никак не сьм доволен от трансферите , които направи - ковач, Блази, Виера , Ибрахимович и Емерсон .Добри попадения бяха за мен Зебина и киелини , а и Муту.
И НАКРАЯ , ТРЯБВА ДА БЛАГОДАРМ НА КАПЕЛО , чЕ ДОВЕДЕ НА ДЕЛЕ АЛПИ ТОЗИ.. БОГ В ЦЕНТЬРА НА ЗАщИТАТА -КАНАВАРО excl.gif

+Quote Post
juvefan1897
коментар 08 Jul 2006, 00:35
Коментар #50

Juventus regular

Коментари: 2 081
Регистриран: 13-March 06
Град: София
Потребител No.: 64

Съгласен,но само за Канаваро и Киелини.Виейра не знам що толкова много не го харесвате! Вярно Мареска е доста добър,но Виейра му трябваше малко повече време!Не си спомням да е правил чак такива грешки през този сезон,както и Емерсон въпреки че поледния не го харесвам! Сега най-вероятно ще си тръгне и единственото хубаво ще е да му земем парите.Ковач си е хърватски боклук! По добре тогава да беше купил четворно по-евтино Топузаков ! А за босненеца все повече се убеждавам че е капризен калъв дето може 2-3 финта...а сега да но си изгние там в тъпия педал !!!!

ПП подло си беше да си тръгне преди решението но съда! Дори 90 % вече да е сигурно че ще ни изхвърлят можеше да изчака оше малко и когато всичко е ясно да си тръне! Е сега прав му път с любимия му отбор

+Quote Post
Dreamer
коментар 08 Jul 2006, 13:00
Коментар #51

млад ентусиаст

Съгласен само за Канаваро и Киелини ....макар,че не знам дали точно Капело е настоявал за него(Канаваро),щото той беше освободен от Интер(бил стар laugh.gif ) и Юве просто му предложи контракт .......Киелини също смятам ,че е много стабилен ....бих казал перфектния ляв бек , но пък той винаги си е бил наша собственост ..... колкото до Патрик и Емерсон-те са перфектни.....но ДЕФАНЗИВНИ халфове(вижте ги къде играха в своите национални отбори на световното-пред защитата) как може да очакваме от хора,чието призвание е да бъдат двама от най-добрите разбивачи в световния футбол -креативност. Малък пример какво прави Емерсон най-често, когато носи златистия екип: Гони си човека,отнема и пас я към Роналдиньо, я към Кака ....пас на 7 метра максимум .....Патрик прави абсолютно същото с разликата , че търси Зизу.....две години Юве страда от липсата на градивен полузащитник....само за справка при сеньор Липи Павел играеше по ,често в центъра на полузащитата и се получаваше ..по дяволите! Не казвам , че Недвед не е ефективен като ляво крило ...но така две години осташе изолиран от граденето на играта......поне според мен.

--------------------
NEW ERA!

+Quote Post
NUCLEO1985
коментар 09 Jul 2006, 10:20
Коментар #52

Juventus champion

Коментари: 7 736
Регистриран: 22-February 06
Град: Свищов/София
Потребител No.: 25

Капело винаги си е бил само за парата.. като стане нещо с Реал ще дойде в Интер щото само тоя гранд не е водил в Италия... много грозна постъпка от негова страна е че ни напусна точно когато казаха исканията си от съда... можеше да почака още една седмица Реал така или иначе щяха да го чакат щото нема друг идиот да иска да оди там да гради чисто нов състав от 5-6 пенсии и 10 манекенчета... Капело ще има и успехи там.. но мен тва не ми пука... а иначе за времето което беше в Юве аз го защитавах ... но отбора беше доста предсказуем и дори малките деца можеха да ни кажат състава за всеки мач... ината му да държи Алекс резерва при положения че тоя сезон се сцепи да вкарва а Златко беше зле... няма да ми липсва Капело.. мерси за титлите и чао чао Фабио... а за трансферите Фабио и Емерсон са добри попълнения.. Муту си го зехме за резервичка Киелини си беше наш.. има и един друг трансфер който мноо ме кефи лично мене и не видях да го споменавате Балдзарети много добър играч поне според мен..
сега не знам ама нещо се съмнявам Дешан да ни стане треньор не знам що така си мисля ... smile.gif

--------------------
FORZA MAGICA JUVE!!!

+Quote Post
Hristo
коментар 09 Jul 2006, 11:07
Коментар #53

Juventus champion

Коментари: 6 274
Регистриран: 24-April 06
Потребител No.: 110

Винаги съм подкрепял Капело още от първия му ден в Юве.За два сезона взехме две титли и отборът беше на първо място 76 седмици поред excl.gif От гледна точка на статистиката и цифрите не смятам,че някой е недоволен,дори и най-големите му противници.Все пак това е работата на всеки треньор,водещ отбор от ранга на Ювентус - да печели трофеи,независимо с красива или грозна игра.И Капело го постигна,изпълни задачата си.Да не забравяме и в какъв момент той пое отбора.Последния сезон при Марчело Липи играта въобще не вървеше.Вярно играхме силно,на моменти атрактивно и резултатно,но решаващите,важните мачове,срещу преките ни съперници ги загубихме почти всички:Милан и Интер ни биха и в двата мача,Рома ни отнесе 4:0 (най-слабият и тъжен мач,който съм гледал на Юве), а другият мач мисля беше равен.Единствено от големите отбори победихме Лацио и то след едно брилянтно центриране на Каморанези и отличен гол на Трезеге с глава на фона на един скучен мач.Разбира се ако Лацио може да се причисли към грандовете в Италия.Защита ни беше трагична - най-слаба от 40 години насам.Доколното си спомням допуснахме над 40 гола за 38 мача,а винаги сме се славили с една от най-добрите защити в света.След всичко това не упреквам по никакъв начин Липи.Нормално беше след два фантастични сезона,две титли и финал за КЕШ да се стигне и до един по-слаб сезон.Тогава дойде Капело и тотално преобрази облика на отбора.Всички слабости от предния сезон бяха преодолени и Ювентус изглеждаше по-силен от всякога.Ефективен в нападение и безгрешен в защита.След което дойде безличното представяне срещу Ливърпул,но все пак Скудето.Вторият му сезон беше пълно копие на предния.
Това,за което упреквам Капело беше,че разчиташе на едни и същи играчи,не даваше шанс на по-младите,нямаше ротация,което водеше до умора сред титулярите и демотивация сред по-младите,които рядко получаваха шанс за изява.Златан вкарваше веднъж на 5-6 мача,а беше редовно титуляр за сметка на Дел Пиеро,който вкара два пъти повече и по-решаващи голове,макар че почти винаги влизаше като резерва или биваше сменян към 60-тата минута.Пръснаха се страшно много пари за утвърдени имена като Емерсон и Виейра,които са постигнали всичко във футбола и предизвикателствата пред тях бяха малко.В това отношение доста наподобяваме политиката на Челси и Реал.Също така скандалите в съблекялната,непрекъснатите спекулаци около неговото бъдеще.Той никога не заяви твърдо,че има договор с Ювентус и смята да го изпълни докрай.Винаги говореше условно и със заобикалки.
Та това е.Благодаря на Капело за двете титли и отстраняването на Реал Мадрид в ШЛ преди два сезона и му пожелавам успех в най-омразния ми отбор.

--------------------
"Se sono un uomo felice, è perché ho dato tutto per la Juventus", Giampiero Boniperti

+Quote Post

3 страници V  < 1 2 3
Closed TopicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

Олекотена версия Час: 20th November 2019 - 02:05ч.

> Forum Information:

Copyright: © www.juventus-bulgaria.com 2006 - 2012. Всички права запазени.
Author: Екип на Juventus-Bulgaria.Team