IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

>Реклама

>Препоръчваме ви

12 страници V  « < 10 11 12  
Closed TopicStart new topic
> Евроквалификации - Австрия, Швейцария 2008, Пътят към ЕВРО`08
snitch
коментар 22 Nov 2007, 00:09
Коментар #221

Juventus champion

Група: Ветерани
Коментари: 8 962
Регистриран: 26-February 06
Град: Велико Търново
Потребител No.: 32

Italy Defeat Faroes To Finish Top
За тези като мен , които не са гледали Адзурите , ми беше доста приятно да прочета :
Raffaele Palladino was arguably Italy's best player in the first half, beating his man time and again down the left, and he was denied a debut goal by another excellent save by Mikkelsen.

Four minutes later it was 3-0 courtesy of an absolute screamer from Chiellini. The Juventus star surged forward from centre back and unleashed a bullet of a shot from 30 yards that flew into the top corner like a ballistic missile!
Go to the top of the page

+Quote Post
stefoto
коментар 22 Nov 2007, 09:57
Коментар #222

Juventus star

Коментари: 3 510
Регистриран: 30-April 07
Град: София
Потребител No.: 482

Жалката Англия капитулира пред хърватите и прати Русия на Европейско

Дори измислената от рефера Петер Фрьодфелд дузпа не успя да помогне на жалкия национален отбор на Англия да се справи със съпротивата на сърцатите хървати и след загуба с 2:3 на "Уембли" "трите лъва" са аут от еврофиналите в Австрия и Хърватия през идната година. При почти вързано в кърпа продължаване към шампионата на Стария континент след загубата на Русия от Израел през уикенда, сега англичаните не успяха да се възползват от своя шанс и позволиха на най-многолюдната държава в Европа да се класира. Скот Карсън даде път на трагичното представяне на англичаните с изпълнение в стил Ники Михайлов в 9-ата минута, а фарсът бе продължен с комични изпълнения на отбраната на домакините, която бе тотално надиграна през целия мач от гостите и "шахматистите" можеха да реализират доста повече от трите гола, които нанизаха във вратата на англичаните. В 56-ата минута реферът Фрьодфелд се опита да даде тон на обрата с напълно измислена дузпа, реализирана от Франк Лампард, но уникален удар на Младен Петрич в 77-ата минута доказа, феърплеят във футбола още съществува.

Дори реми устройваше създателите на футбола, за да отидат на шампионата в сърцето на Европа. Преди мача се чуха доста мнения от английска страна, че този отбор не трябва да ходи на Европейско. Може би затова момчетата на Макларън (и самият той) се погрижиха това да не се случи. Мениджърът на домакините излезе с дефанзивна тактика на "Уембли", а колегата на Николай Михайлов от летните лагери на Ливърпул Скот Карсън се погрижи всичко да започне зле за неговия отбор. В 9-ата минута удар от 30 метра на Нико Кранчар бе пуснат леко в мрежата от дебютанта в официален мач на вратата на Англия по примера на много от предшествениците му и това развали целия план на игра на домакините.

На хлъзгавия и приличащ на разорано поле терен на "Уембли", върху когото още си личаха разграфяванията от мача между Ню Йорк Джайънтс и Маями, бранителите на Англия изглеждаха като мечоци върху лед (особено Сол Кемпбъл), а грешката на Карсън предопредели слабите му изяви до края на двубоя.

След попадението на Кранчар, Англия се хвърли на типичния си хаотичен щурм и Шон Райт-Филипс можеше да изравни, след като бе изведен от Питър Крауч. С втория си удар към вратата на домакините пък Хърватия вече водеше с два гола. Едуардо показа на англичаните защо Венгер го е купил в Арсенал и след като надигра Кемпбъл, пусна топката към Ивица Олич и той елегантно премина Карсън, за да реализира втория гол за гостите.

Оттук насетне всички знаеха какво ще се случи. В Англия работят някои от най-големите тактици от Европа (Венгер, Бенитес, доскоро и Моуриньо), но английските футболисти винаги знаят само едно, когато положението стане напечено - центриранията. До края на първото полувреме 90-те хиляди на трибуните на "Уембли" се нагледаха на такива, които обаче не носеха нищо срещу стабилната отбрана на Хърватия.

След почивката Макларън направи каквото можа, за да промени събитията на терена, а реферът Фрьодфелд реши да му помогне, след като десетина минути гледаше как англлийската мъка продължаваше. Дефоу бе дръпнат в наказателното поле и шведският съдия учуди дори английските фенове, посочвайки бялата точка. Франк Лампард реализира дузпата и всички очакваха обрат.

Такъв бе на път да стане факт в 65-ата минута, когато Дейвид Бекъм центрира към Крауч и високият стрелец с първото красиво отиграване на англичанин в двубоя изравни. Домакините се прибраха в своята половина и зачакаха съдията да свири края на срещата.

Това обаче не бе най-добрата тактика и след като Уейн Бридж не успя да реализира красив гол във вратата на Карсън, такъв отбеляза Петрич. В 74-ата минунта резервата на Славен Билич разстреля Карсън с шут извън наказателното поле и изпрати англичаните в ада (или поне извън ЕВРО 2008).

АНГЛИЯ - ХЪРВАТИЯ 2:3 (0:2)
0:1 - Кранчар (9)
0:2 - Олич (14)
1:2 - Лампард (56-д.)
2:2 - Крауч (65)
2:3 - Петрич (77)
АНГЛИЯ: Карсън, Ричардс, Лескът, Кемпбъл, Бридж, Райт-Филипс (Бекъм 46), Джерард, Бари (Дефоу 46), Лампард, Джо Коул (Д. Бент 80), Крауч
ХЪРВАТИЯ: Плетикоса, Чорлука, Шимич, Р. Ковач, Шимунич, Сърна, Модрич, Н. Ковач, Кранчар (Пранич 75), Олич (Ракитич 84), Едуардо (Петрич 69)
ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Р. Ковач, Едуардо (Хърватия)
ВЛАДЕНИЕ НА ТОПКАТА: 48% - 52%

sportal.bg

+Quote Post
delpi4a
коментар 23 Nov 2007, 20:27
Коментар #223

Juventus regular

Група: Фенове
Коментари: 1 381
Регистриран: 14-June 07
Град: pleven
Потребител No.: 552

Много се радвам за отпадането на Англия,макар че определено това ще намали от чара на първенството,но пък на мен не ми харесват,така че имам своите поводи за радост.Много повече обаче се замислям за моят любим национален отбор,тук сигурно трябва да кажа българският,но уви не е така,защото този наш състав няма нито самочувствието нито явно желанието да играе на подобна сцена каквато е задаващият се турнир,предполагам,че тази моя теза ви звучи налудничева и дори малко смешна,но какво може друго да се каже за отбор,който умее да побеждава само в приятелски срещи и в мачове без значение и за двата отбора на терена,а когато трябва да покажат,че са истински лъвове по цял мач гледаме или невероятен брак в играта или 100% пропуски пред противниковата врата и смешни голове в нашата.Та така,много повече се замислям за играта на любимата ми Италия,която с този си треньор много ме измъчва,а Донадони поне според мен ще последва съдбата на Трапатони.Въпреки това,аз вярвам на момчетата,че ще дадат всичко от себе си и се надявам на Европейска титла на Скоадра Адзура.Мисля,че Италия има кадрови потенциал и би трябвало да превъзхожда съперниците си,дано само Донадони да не сглупее защото просто ще е непростимо.

--------------------

ЛУЧАНО ЛИПСВАШ НА СВОЯТА ДАМА

+Quote Post
Hristo
коментар 23 Nov 2007, 23:52
Коментар #224

Juventus champion

Група: Admin
Коментари: 6 274
Регистриран: 24-April 06
Град: Варна
Потребител No.: 110

Препоръчвам на антифеновете на Донадони и въобще на всички, които се съмняват в качествата му, тази статия от Спортал отпреди няколко дни. Нямам какво повече добавя към нея.

Донадони издържа изпита

Италия се класира за Европейските финали в Австрия и Швейцария, което не е изненада на фона на факта, че преди година и половина Фабио Канаваро вдигна над главата си световната купа, а "адзурите" бяха коронясани за четвърти път като световни шампиони. Не така изглеждаха обаче нещата в началото на кампанията за Евро'08. Италианците стартираха трудно - равен с Литва (1:1) в Неапол и загуба от Франция в Париж (1:3) и като се имаше предвид, че на момчетата на Роберто Донадони им предстояха мачове с традиционно неудобните състави на Украйна и Шотландия, бъдещето на "Скуадрата" съвсем не бе розово.

Именно Роберто Донадони е човекът с най-голям принос за класирането на световните шампиони за еврофиналите. Донадони има смелост да поеме "адзурите" в момента след изкачването на най-големия връх и да седне на стола на Марчело Липи тогава, когато провалът в квалификациите би излял куп негативи по адрес на някогашния отличен халф на Милан.

Донадони успя да овладее кризата в началото, като специалистът бе затруднен от отказването на Франческо Тоти, който макар никога да не е бил ключова фигура в "Скуадра адзура", все пак е достатъчно харизматична личност на Апенините. В двете неуспешни срещи на старта Донадони заложи на бранителя на Палермо Андреа Бардзали за партньор на Фабио Канаваро в центъра на отбраната. Впоследствие Матераци и Неста се завърнаха и това веднага даде положителен резултат.

"Скуадра адзура" разполага с две ключови фигури, които винаги дават максимума от себе си и са с голям принос за златото в Германия и класирането за Австрия и Швейцария. Става дума за най-силния вратар в света от времето на Петер Шмайхел насам - Джанлуиджи Буфон и най-добрия играч на финала на последното световно първенство - Андреа Пирло, който в 99 на сто от случаите знае как да прати топката в краката на колегите си.

От години насам Италия разчита на един голаджия, който да води тима към победите във важните моменти. През 1982 година Паоло Роси, през 1986 Алтобели, през 1990 бе Скилачи, през 1994 Роберто Баджо, през 1998 и 2002 година Кристиян Виери. Мондиалът в Германия обаче сякаш промени тази тенденция. "Скуадрата" вече е подсилвана от попаденията на доста от играчите, които носят синята фланелка.

В кампанията за Евро'08 гръмотевицата Лука Тони има най-много голове - 4, като три от тях са във вратата на Шотландия и са от фундаментално значение за класирането на тима на Донадони. Останалите голмайстори предлагат голямо разнообразие от показатели - от крайните бранители Одо и Гросо през плеймейкъра Пирло, до Перота, Тото ди Натале, Каморанези и младата надежда Фабио Куалярела. Голове вкараха и ветераните Пипо Индзаги и Кристиян Панучи, като Донадони извади от нафталина футболиста на Рома и той му се отплати със скъпоценен гол в Глазгоу.

С право ли гледа Донадони към европейската титла? Да. Защото Италия има доказани изпълнители със самочувствие, а селекционерът издържа тежкия изпит. Все пак "адзурите" бяха в най-тежката група от квалификациите, а ето че ще завършат на първо място в нея. Една отлична оценка за младия специалист Донадони и доказателство за класата от Мондиала в Германия.

Евро'08 ще е и лебедовата песен в "Скуадра адзура" за легендарни фигури в италианския футбол като Канаваро, Дел Пиеро и Индзаги. Буфон, Пирло, Гатузо, Одо, Каморанези и Тони са в най-силните си години, което е добра предпоставка за обиграване на младите таланти - Киелини, Куалярела, Фоджа, Джовинко, Луполи, Паладино, Акуафреска и т.н., с цел избистряне на състава за Мондиал 2010, където ще се защитава титлата от Берлин.

--------------------
"Se sono un uomo felice, è perché ho dato tutto per la Juventus", Giampiero Boniperti

+Quote Post
bianconero
коментар 24 Nov 2007, 01:17
Коментар #225

Juventus star

Коментари: 2 834
Регистриран: 20-February 06
Град: Пловдив
Потребител No.: 9

На мен лично хич не ми е симпатичен тоя "специалист". Бих го сравнил с Анчелоти.
Съмнявам се доста в качествата му - и двата мача с Франция ги обърка - особенно първия.
Доста грешки мога да му намеря ако се захвана ама му давам още 1 шанс - нека да спечели Евро 2008 със 7-8 национали от Юве и ще си променя мнението за него. smile.gif

--------------------

+Quote Post
hri100
коментар 24 Nov 2007, 09:05
Коментар #226

I LOVE JU

Коментари: 8 100
Регистриран: 22-July 06
Град: емниц
Потребител No.: 159
Фен клуб: 677/284

Цитат(bianconero @ Nov 24 2007, 01:17 AM) *
На мен лично хич не ми е симпатичен тоя "специалист". Бих го сравнил с Анчелоти.

И аз съм с подобни чувства, но не може да му се отрече, че класира Италия на първо място в, може би, най-тежката група. Тази Италия, която мнозина бяхме отписали от Европейското... Въпреки това съм резервиран и скептично настроен за шампионата догодина. Но нека да видим какви ще ги свършат Дона и Дони..

ПП: Статията я четох преди няколко дни. Не е лоша, но има и пропуски.. wink.gif

--------------------
Новият "Ювентус Люфле", с мнооого пълнеж...

+Quote Post
Borko_10
коментар 24 Nov 2007, 11:09
Коментар #227

Juventus star

Коментари: 3 551
Регистриран: 16-March 06
Град: Бургас
Потребител No.: 72

И на мен подобно на hri100 и bianconero,Донадони не ми е никак симпатичен,но както казаха hri100 не може да му се отрече,че постигна целта си и то по блестящ начин.1-во място в най-трудната група на първенството.Ако и на ЕВРО2008 завърши на първо място,то доверието ми към него определено ще се покачи неимуверно.

--------------------

I LOVE JU!

+Quote Post
Tintoreto
коментар 24 Nov 2007, 13:27
Коментар #228

Juventus regular

Коментари: 1 916
Регистриран: 1-October 06
Град: София
Потребител No.: 209

Да,но с тия футболисти трудно можеше да не ги класира...единственият ,който би постигнал Некласиране е може би Макларън biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

--------------------
Impossible is just a big word thrown around by small men who
find it easier to live in the world they’ve been given than
to explore the power they have to change it. Impossible is
not a fact. It’s an opinion. Impossible is not a
declaration. It’s a dare. Impossible is potential.
Impossible is temporary. IMPOSSIBLE is NOTHING!

+Quote Post
Hristo
коментар 24 Nov 2007, 14:30
Коментар #229

Juventus champion

Група: Admin
Коментари: 6 274
Регистриран: 24-April 06
Град: Варна
Потребител No.: 110

Не забравяйте, че Донадони е доста млад треньор, със скромен опит. И въпреки това има смелостта да налага млади момчета в състава и да им гласува доверие във важни мачове. Експериментира доста, върти играчите, което малко треньори го правят на национално ниво. Вярно, че и самите играчи са звезди от световен мащаб и така да се каже са длъжни да се класират, но ролята на треньора е изключително важна - да ги подбере, да ги мотивира, да им даде указания, да не повика едни за сметка на други и т.н, и т.н.

Рано е още да му се даде оценка, но половината работа е свършена и то по възможно най-добрия начин - първо място в групата. Сега предстои по-трудното smile.gif

--------------------
"Se sono un uomo felice, è perché ho dato tutto per la Juventus", Giampiero Boniperti

+Quote Post
delpi4a
коментар 24 Nov 2007, 16:17
Коментар #230

Juventus regular

Коментари: 1 381
Регистриран: 14-June 07
Град: pleven
Потребител No.: 552

За мен Донадони не е добър треньор,да класира Италия,но го отдавам повече на желанието на повечето момчета,които едно осъзнават,че това е последният им голям турнир,а други точно на противоположният полюс това е първото им голямо първенство.И въпреки,че не симпатизирам на Донадони му пожелавам да изведе любимата Скоадра до една Европейска титла

--------------------

ЛУЧАНО ЛИПСВАШ НА СВОЯТА ДАМА

+Quote Post

12 страници V  « < 10 11 12
Closed TopicStart new topic
2 потребител(и) четат тази тема (2 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

Олекотена версия Час: 21st September 2019 - 04:48ч.

> Forum Information:

Copyright: © www.juventus-bulgaria.com 2006 - 2012. Всички права запазени.
Author: Екип на Juventus-Bulgaria.Team