IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

28 страници V  « < 24 25 26 27 28 >  
Reply to this topicStart new topic
> Марчело Липи, Просто най-добрият
A_D_P_10
коментар 14 Dec 2013, 15:16
Коментар #501

Juventus star

Група: Ветерани
Коментари: 3 786
Регистриран: 23-April 06
Град: Варна
Потребител No.: 109

Днес, от 18:00ч., Липи и Гуанджоу излизат срещу шампиона на Африка, египетския Ал Ахли.

--------------------
42
Go to the top of the page

+Quote Post
A_D_P_10
коментар 14 Dec 2013, 19:59
Коментар #502

Juventus star

2:0 за Гуанджоу!

На 17-ти, от 21:30, китайците се изправят срещу Байерн.

П.П. В края на мача влезе младата надежда на египетския футбол- Махмуд Хасан "Трезеге".
От Уики-то:
Цитат
Mahmoud Hassan, more commonly known as Trezeguet...
biggrin.gif

--------------------
42

+Quote Post
ForzaJuve29
коментар 14 Dec 2013, 20:01
Коментар #503

Juventus star

Група: Фенове
Коментари: 3 668
Регистриран: 19-February 12
Град: Пловдив
Потребител No.: 24 637

Кофти съперник за Байерн,просто да си знаят от сега,че отпадат и Гуанджоу са на финал!

+Quote Post
pinkfloyd39
коментар 14 Dec 2013, 20:27
Коментар #504

Juventus champion

Коментари: 9 212
Регистриран: 6-March 12
Потребител No.: 24 649

Цитат(ForzaJuve29 @ 14 Dec 2013, 20:01) *
Кофти съперник за Байерн,просто да си знаят от сега,че отпадат и Гуанджоу са на финал!

post-294-1159108009.gif post-294-1159108009.gif post-294-1159108009.gif post-294-1159108009.gif post-294-1159108009.gif

--------------------
Цитат(NUCLEO1985 @ 11 Jul 2021, 22:50) *
Бернардески, Берарди, Инсиние обаче е нападение с коефициент на интелигентност 75. Горе-долу по 25 на човек.

+Quote Post
ge6a666
коментар 19 Dec 2013, 16:57
Коментар #505

Juventus bench

Коментари: 846
Регистриран: 30-March 07
Град: Ловеч
Потребител No.: 435

Бразилската бизнес компания Pluri Consultoria публикува на своя сайт списък с 30-те най-добре-платени треньори в световния футбол. Най-голяма е годишната заплата на испанския наставник на Байерн (Мюнхен) Джосеп Гуардиола - 17 милиона евро. Пеп взема много повече от втория в класацията - Жозе Моуриньо. Португалският мениджър на Челси печели по 10 030 000 евро годишно. Много близо до него на третата позиция е италианецът Марчело Липи, който е начело на китайския клуб Гуангжоу. Възнаграждението на Липи е точно 10 милиона евро.

Прочети повече на: http://www.sportal.bg/news.php?news=463680

Не съм предполагал, че Дон Марчело взима такава заплата.Абсолщтно немислимо е да се завърне в калчото като гледам, че най високата треньорска заплата там е на Конте и тя е 3млн еуро.Но все пак като цяло се изумих от високата заплата на Липи в китайския отбор!!

Този коментар е бил редактиран от ge6a666 на 19 Dec 2013, 16:59

--------------------
With their 14 million fans Juventus is the best-loved team in Italy!!!

+Quote Post
ForzaJuve29
коментар 19 Dec 2013, 18:59
Коментар #506

Juventus star

Едно е да си треньор в Италия!Друго е да си треньор в Китай където за човек като Липи мотивация могат да бъдат само парите там!

+Quote Post
Dek0
коментар 29 Dec 2013, 16:11
Коментар #507

Juventus regular

Коментари: 2 368
Регистриран: 12-June 07
Град: Plovdiv
Потребител No.: 549

Марчело Липи слага края на треньорската си кариера

Италианският специалист Марчело Липи обяви, че през лятото на 2014 година ще сложи края на треньорската си кариера.

Марчело Липи изведе Италия до световната титла през 2006 г.

В момента 65-годишният специалист води китайския Гуанджоу, който взе участие на Световното клубно първенство.

Липи получава заплата от 10 милиона евро, което го прави третия по заплата треньор в света.

„Аз имам договор с Гуанджоу, който смятам да изпълня, а след това ще сложа край на треньорската ми кариера“, коментира Липи.

„Продължавам да бъда много мотивиран в работата, която върша“, добави италианският специалист.

„Ще остана във футбола, но просто ще заемем друг пост. Може би спортен директор или нещо подобно. Животът си тече и се налагат промени“, каза още Марчело Липи.

http://gong.bg/view_article.php?article_id=393973

+Quote Post
ForzaJuve29
коментар 15 Feb 2014, 09:46
Коментар #508

Juventus star

Просто БОГ!!!

Цитат
Бившият наставник на Ювентус Марчело Липи призна, че е получавал две обаждания от Реал Мадрид, но и двата пъти е отклонявал офертата заради Старата госпожа. Специалистът даде обширно интервю пред испанския "Марка", в което се върна назад във времето, когато изведе Юве до европейския и световен връх. "С Ювентус доминирахме пет години. В онова време не давахме никакви шансове на испанските отбори. Всъщност аз обичам иберийския футбол. Получавал съм две предложения от Мадрид. Отказах. Нямаше как да отида. Когато си "бианконеро", не можеш да мислиш за нищо друго", сподели славният италиански треньор.

Прочети повече на: http://www.sportal.bg/news.php?news=472700

+Quote Post
NUCLEO1985
коментар 16 Feb 2014, 09:40
Коментар #509

Juventus hero

Група: Admin
Коментари: 10 536
Регистриран: 22-February 06
Град: Свищов/София
Потребител No.: 25

Цитат

Марчело Липи:

С Юве 5 г. избивах испанските отбори

Проблемът на всички в Шампионската лига се казва Байерн, смята легендарният треньор

Марчело Липи е част от футболната история. Шампион на Италия, Европа (1996) и световен клубен шампион с отбора на Ювентус. С отбора на Италия той печели световната титла през 2006 г., а миналата година стана шампион и на Азия с настоящия му отбор, китайския Гуанджоу Евъргранд. Пред "Марка" легендарният треньор разкрива своята философия на игра и възгледите си за футбола, говори за Барса, Реал М и световното в Бразилия.

- Сеньор Липи, вие сте спечелили много трофеи. Какво означава за вас последният трофей във витрината ви - шампионската титла на Азия с Гуанджоу Евъргранд?
- Да печелиш винаги, е важно и почти никога не е продукт на случайността. Можеш да имаш късмет един ден, два дни, но победата е винаги продукт на усилена работа, на една изградена и оформена група играчи, към която един треньор дава своя принос. Затова и тази последна титла беше голямо удовлетворение, сравнима с която и да е друга титла, с Юве например.
- Сериозно?
- Да, може да се сравни, защо не? Само едно нещо е несравнимо: световната ми титла с Италия през 2006 г. Това е най-голямото удовлетворение в моята кариера.
- Говорите за победи и печелене на титли, но какво значение имат за вас стилът и начинът, по който се печели?
- Разбира се, че са много важни. Без стил е трудно да победиш. Сложно е, ако нямаш философия на игра, ако отборът не е агресивен. Както правят Байерн и Барса, които три секунди след като загубят топката, вече пресират и я търсят. Да спечелиш, е сбор от всичко и в Китай ние приложихме европейския манталитет. След една година Евъргранд не приличаше на китайски отбор, а на европейски. Това също е победа спрямо моето виждане. Ако нямаш това мислене и тази европейска агресивност тук, в Азия, Евъргранд може да стане шампион на Китай, но няма да е достатъчно за шампион на континента. Няма да е достатъчно срещу корейците и китайците.
- Исторически погледнато, вие сте свързван с прословутото италианско катеначо...
- (Липи сърдито прекъсва). Не, катеначото вече не съществува, никой не говори за това в Италия. Ако говориш за това, си или недобросъвестен, или не си информиран. Катеначо и аз? Спомням си, че играх полуфинал на световното срещу Германия с четирима нападатели: Тоти, Якуинта, Дел Пиеро и Джилардино (Италия печели с 2:0 в продълженията, а последните трима влизат през втората част и добавеното време). Моите отбори играят атакуващ футбол, агресивен... Затова да спрем вече да говорим за катеначото.
- Не смятате ли, че селекционерът на Италия Чезаре Прандели е променил стила на италианския футбол?
- Той върши страхотна работа. Италия може да поднесе изненадата на световното, но не защото играе по-офанзивен футбол. Италия играе в стила на настоящето. Преди 10 години се играеше един футбол, преди 20 - друг. Ако във футболната история Италия е спечелила 4 световни първенства, то значи е имало защо. Бразилия, която е образецът за хубавата игра и която има хиляди играчи по целия свят, е спечелила пет, само с едно повече. И едно от тях спечели срещу Италия, и то с дузпи, през 1994 г. Тоест с едно смигване на съдбата можеше да е и обратното: ние пет, те четири. Същата съдба, която имаше и Испания на 1/4-финалите на европейското през 2008 г. срещу Италия. Тогава испанците също победиха с дузпи.
- Какво искате да кажете?
- Че за сто години футбол Италия винаги е била конкурентна. Винаги. А Испания не винаги. Испания имаше късмет срещу Италия и от този ден започна да трупа манталитет. Нещо, което преди това нямаше. След това заигра един много добър футбол, без никакво съмнение. Един брилянтен футбол.
- Хареса ли ви?
- Много. Луис Арагонес, с когото се запознах в Катар преди една година и с когото три дни говорихме за футбол, беше човекът, който промени мисленето на испанците. Испания винаги е имала добри играчи, но той беше този, който каза: "Ние ще играем добър футбол, защото имаме техниката за него". Той даде началото. Но Италия, с изключение на Южна Африка през 2010 г., което е нормално да се случва от време на време, винаги е била конкурентоспособна. Както и Германия. Испания започна да го прави от няколко години.
- Кой е вашият фаворит за световното тази година?
- Германия. Бразилия също, защото е домакин. После има още три или четири страни, които биха могли да го спечелят. Испания, Италия, Франция или Холандия. Чудото на испанския отбор през последните години се базираше на Барса. За мен Барса на Гуардиола е най-добрият отбор на всички времена. Другите големи са Аякс на Кройф, Милан на Саки и моят Юве също. Пет години ние доминирахме и избивахме испанските отбори. Имаше една Шампионска лига, на която на 1/8-финалите победихме Депортиво, на 1/4-финалите Барса, и то с 10 човека заради червения картон на Недвед, и на полуфинала Реал М.
- Сега, като си спомнихте тези неща, какво чувствате към испанския футбол: възхищение или крайно съперничество?
- Симпатия и почит. Аз обичам испанския футбол. Реал М например искаше да ме вземе два пъти. Не можах да отида, защото бях в Юве. А когато някой е в този отбор, не мисли за друг. Барса също ме искаше. Но проблемът беше Юве, не можех да отида.
- Да се върнем на Барса.
- Добре. Създадоха най-добрия футбол в историята. Имаше качество, невероятно притежание на топката и вкарваше голове. Много ми харесваше способността да си връщат топката за три секунди. Отбор, който иска да остане в историята, трябва да играе добре... и да печели. В противен случай е безполезно. Никой отбор в света не е печелил толкова, колкото онзи на Гуардиола. Националният отбор на Испания имаше същия манталитет, защото шестима или седем от Барса бяха титуляри в Ла Роха. Ако обединим Барса и Испания, няма да има по-голям отбор в историята.
- Спечелихте световното и си тръгнахте от скуадра адзура. Защо?
- Беше грешка, не трябваше да се махам. Трябваше да остана до Евро 2008. Много играчи ми казват: "Тренер, ако бяхте останал, щяхме да спечелим и Евро 2008". След това се върнах заради лоялност към тези играчи, от 2008 до 2010 г., но вече не беше същото. Много от момчетата бяха вече към края на кариерата си.
- Вярно ли е, че ще се пенсионирате в края на тази година?
- На клубно ниво, да. Няма да тренирам повече отбори, но няма и да си остана вкъщи. Ако имам възможността да тренирам някой национален отбор, като китайския например, ще го направя. Нямам повече сили да тренирам всеки ден, да подготвям мачове, да гледам записи на противниците, да разузнавам играчи... Стига ми след 40 години. Националният отбор ти позволява да си 15 дни вкъщи, да гледаш един мач, да направиш кратко пътуване... По-спокойно е.
- Кои личности от испанския футбол са останали в паметта ви?
- Зидан и Гуардиола като треньор. По мое мнение през последните 50 години е имало двама велики: първо Марадона и след това Зизу, като изключим Меси и Роналдо, които са на едно и също ниво сега. Меси е по-добър по качество и техническа красота. Но това, което прави Кристиано, е невероятно, защото е вкарал повече голове, отколкото мачове е изиграл. Няма друг такъв, той е свръхчовек. По различни причини ги приравнявам.
- Смятате ли, че с Анчелоти мадридистите могат да мечтаят за десетата (титла в ШЛ)?
- Разбира се. Знам, че Десетата е важна за всички мадридисти, въпреки че трябва да кажа, че ако при гола на Миятович на финала за седмата беше свирена засада, сега щяха да са осем, не девет (смее се). Винаги го напомням, когато имам възможност: беше засада! Проблемът на Реал М и останалите отбори в ШЛ е, че имат за съперник най-добрия отбор в света сега: Байерн Мюнхен. Изправихме се срещу тях наскоро на световното за клубове и поздравявам Гуардиола за отбора, който е изградил. Вече е спечелил всичко, но тази година отборът има повече качество, играе почти като Барса, възвръщайки си бързо топката. Байерн и Германия са фаворитите за ШЛ и Мондиала.
- Какво бихте ни казали за Фабио Капело?
- Историята се прави от малките моменти и Капело е част от тази история. Нормално е в Mадрид да го обичат. Винаги, когато е бил там, е печелил. Той е като лекар, при когото, като отидеш, винаги те лекува. Не е лесно да печелиш, а Капело го прави.

--------------------
FORZA MAGICA JUVE!!!

+Quote Post
yanko
коментар 16 Feb 2014, 18:38
Коментар #510

Juventus champion

Коментари: 5 180
Регистриран: 31-May 08
Потребител No.: 1 134
Любим футболист: 8 Marchisio
Фен клуб: 705/289

Благодаря че сподели статията.

+Quote Post
A_D_P_10
коментар 01 Mar 2014, 13:57
Коментар #511

Juventus star

Марчело Липи остава в Китай

Марчело Липи ще продължи да води китайския Гуанджоу. Италианският специалист поднови с още 3 години договора си с шампиона на най-многолюдната страна. Предишният контракт на Липи изтичаше през лятото, а той нееднократно заяви, че смята да сложи край на кариерата си на клубно ниво. В крайна сметка обаче шефовете на Гуанджоу убедиха именития специалист да преподпише.Преди идването на Липи Гуанджоу не беше печелил титлата цели 23 години. В момента "тигрите" са и актуалният носител на трофея от Азиатската шампионска лига.

www.sportal.bg

--------------------
42

+Quote Post
Аntonio Conte
коментар 21 Aug 2014, 11:32
Коментар #512

Juventus champion

Коментари: 7 530
Регистриран: 31-July 06
Град: Русе
Потребител No.: 171

Липи изпусна нервите

+Quote Post
Gianni-Agnelli
коментар 21 Aug 2014, 13:10
Коментар #513

Juventus bench

Коментари: 942
Регистриран: 24-January 10
Град: Sofia
Потребител No.: 3 280

Ахахахахахахаха, тоя картон е абсурден biggrin.gif Въпреки, че съм фен на Липи, не харесвам особено отбора му, но това е просто нереален картон biggrin.gif Оправдан е, Марчело

Ти смятай това, ако беше станало в ШЛ. Щеше да има наказани отбори, съдии, доживотни забрани biggrin.gif

АХАХААХАХАА, първият червен е още по-жалък biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

Та и дузпата си изглеждаше реална biggrin.gif Това се случва на 1/4 финал, потресен съм

https://www.youtube.com/watch?v=oYZZ-m2nJMs

Този коментар е бил редактиран от Gianni-Agnelli на 21 Aug 2014, 13:13

+Quote Post
A_D_P_10
коментар 02 Nov 2014, 18:37
Коментар #514

Juventus star

Липи със златото за трета поредна година:

--------------------
42

+Quote Post
nikentus
коментар 03 Nov 2014, 10:02
Коментар #515

ювентинец

Коментари: 7 285
Регистриран: 28-February 06
Потребител No.: 42

clap.gif

Постиженията на Липи ще се помнят дълго време.

+Quote Post
Bianco^Nero
коментар 03 Nov 2014, 16:35
Коментар #516

God Fuck The Queen

Коментари: 2 685
Регистриран: 23-July 06
Град: Благоевград
Потребител No.: 161

Един от най-големите италиански треньори в историята въобще, просто велик! Постиженията му са неоспорими. Жалко, че треньор като Анчелоти има 3 КЕШ-а засега, а Липи остана само с един трофей. Мисля, че в годините след Калчополи имаше време за още един престой на великия Марчело Липи в Юве, било то и като директор.

--------------------
GRANDE JUVE! GRANDE ALEX!

+Quote Post
A_D_P_10
коментар 03 Nov 2014, 19:59
Коментар #517

Juventus star

Цитат
On 2 November 2014, Lippi publicly declared that he had retired from coaching after having guided Guangzhou Evergrande to their fourth successive league title. He will continue with Guangzhou as director of football.

--------------------
42

+Quote Post
JuventiKnow
коментар 23 Dec 2014, 02:16
Коментар #518

Juventus champion

Коментари: 8 602
Регистриран: 26-March 07
Град: Дряново
Потребител No.: 430

Цитат
Марчело Липи: Искам да водя национален отбор на Евро 2016

Бившият старши треньор на националния отбор на Италия и на Ювентус Марчело Липи заяви, че в бъдеще не иска да работи в клубни отбори, но се надява да води тим на Евро 2016.

Специалистът, който изведе Италия до световната титла през 2006-а година, в последните четири сезона беше начело на китайски футболен шампион Гуанчжоу.

През лятото Липи обяви обяви, че слага край на треньорската си кариера и пое поста технически директор на китайския тим.

"Когато приключа своята работа в Китай, ще се върна в Европа. Искам да участвам на европейско първенство. Взех решение с клубове да не работя повече. Но ако има предложение към мен от национален отбор, който иска да играе на шампионата на Европа, аз със сигурност ще приема", каза Липи пред вестник "Гадзета дело спорт".

--------------------
JUVENDETTA...

+Quote Post
oldschool
коментар 23 Dec 2014, 18:38
Коментар #519

Juventus regular

Коментари: 1 609
Регистриран: 8-January 09
Град: София
Потребител No.: 1 625
Любим футболист:Del Piero

страшен е - засякох го веднъж на летището в Рим, ама профуча покрай мен, а беше и с компания

--------------------

+Quote Post
venko_90_
коментар 13 Dec 2015, 08:23
Коментар #520

Guests

Марчело Липи: Готов съм да се завърна

Легендарният италиански специалист Марчело Липи е готов да се завърне на пейката. Бившият селекционер на "Скуадра адзура" призна, че е сбъркал с решението си да се "пенсионира".

"След като работих в Китай, казах, че е време да се оттегля. Малко по-късно обаче осъзнах, че това е грешка. Истина е, искам да се върна на треньорската пейка и ако се появи добра оферта, съм готов да се заема", довери Липи пред "Кориере дело Спорт".

"Когато през 1994 г. застанах начело на Ювентус, отборът не бе печелил нищо от около 10 години. Промених мисленето на отбора и направих някои тактически промени. Аз също не бях печелил нищо преди Юве. За един сезон спечелихме всичко. През 1999 г. станах треньор на Интер. На следващата година отпаднахме в третия квалификационен кръг на Шампионската лига. Казах на играчите, че ако бях на мястото на президента Масимо Морати, щях да уволня треньора и да изритам всички футболисти. Е, уволниха ме", припомня си именитият спец.

"В националния отбор на Италия разполагах с група от чудесни футболисти. По някакъв начин скандалът "Калчополи" ни помогна. Станахме по-обединени. На финала в Берлин Зинедин Зидан направи грубост срещу Матераци, но това не беше първа такава негова проява. Помните ли мача между Юве и Хамбургер в Шампионската лига? Зидан е велика личност и това бе огромна грешка. На световното в ЮАР имахме много контузени, но истината е, че сгрешихме всичко, което можеше да се сгреши", добави още Липи.

-----------------------------------

Със сигурност има някакви пропуски при условие, че интервюто е преведено от чужд сайт, но основният акцент тук е, че Липи се връща към треньорската професия smile.gif Да се надяваме само да успее след толкова години отсъствие да може да се приспособи към големия футбол в Европа. Интересно ми е какво мислите - ако Дон Марчело поеме голям отбор дали ще бъде флоп или ще пожъне успехи?

+Quote Post

28 страници V  « < 24 25 26 27 28 >
Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

Олекотена версия Час: 28th November 2021 - 01:43ч.

> Forum Information:

Copyright: © www.juventus-bulgaria.com 2006 - 2021. Всички права запазени.
Author: Екип на Juventus-Bulgaria.Team