IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

>Реклама

>Препоръчваме ви

Reply to this topicStart new topic
> Боулинг
x_dron
коментар 12 Mar 2009, 17:55
Коментар #1

Juventus bench

Група: Фенове
Коментари: 587
Регистриран: 19-October 07
Потребител No.: 700

Чудех се дали форума има нужда от тази тема,но все пак реших да я създам,защото съм голям фен на този спорт и почти всяка Събота го практикувам.

На кратко ето малко от историята на този спорт:

Игрите, при които топките се търкалят или хвърлят към някаква мишена са познати от дълбока древност. Най-старият вариант на боулинга датира от времето на Древния Египет. Днес най-популярен е американският вариант с десет кегли, който се играе по цял свят, на професионално и аматьорско ниво, за спорт и за развлечение. Съвременният боулинг с десет кегли е създаден, след като през 1845 г. е забранена играта с девет кегли, наредени под формата на ромб. За да избегнат забраната любителите на този спорт просто добавят една допълнителна кегла, а обичайната дотогава подредба се замества от триъгълната.

Ето и правилата ако за някой са непознати (макар,че се съмнявам):

Целта на играта е да се съборят всички кегли, с помощта на специалната топка за боулинг, направена от твърд каучук или пластмаса. Любопитно е, че топката има три отвора, където се поставят съответно палецът, средният и безименният пръст. Днес топките са с различна тежест и големина на отворите за пръстите на играча.

Пистата, по която се търкаля боулинг топката, за да достигне до кеглите, може да бъде покрита с пластмаса или ивици от кленова или борова дървесина. Тъй като настилката е изключително важна за успешната игра, боулингът се играе със специални обувки, които са с равни подметки и не само, че не повреждат настилката, но и предпазват от подхлъзване.

От двете страни на пистата има два улея, в които топката попада, ако не се движи централно по пътеката.Също така за разлика от Кегелбана боулинга се играе на писата с масло.Маслото може да бъде различно,но най-често се наричат:късо,дълго и средно намазване.От намазването зависи как ще се държи топката (върти) на пистата.Пистата съдържа и част без масло (суха част).В мазната част топката се търкаля, а в сухата тя придобива скорост и обороти и започва леко да си променя директорията-зависи от пускането и.

В боулинга има различни производители на писти и акосесоари.Най-известни производители на писти и аксесоари за тях са:American Machine and Foundry (AMF), Qubica и други.

Има и производители на топки напимер: Brunswick, AMF, Storm, Ebonite ,Track, Columbia 300, Hammer и други.Топките имат различни цени.Ако някой реши да си закупи топка той трябва да я държи някъде, затова има сакове за топки. Те могат за имат място за от 1 до 6 или 7 топки. Също така има и специални обувки известни марки са: Ebonite, Etonic, Dexter, NXT и други. В повечето сакове има пространство и за обувки. Други аксесоари за истинския боулинг играч са талк, кърпа, различни сайдове за неговите обувки, лепенки за топка или за пръсти, специални клийнъри, накитници, напръстници и много други

Еми това е накратко.

Сега ето един уникален Боулинг удар: http://www.vbox7.com/play:74aa1cae
Go to the top of the page

+Quote Post
marto_juve
коментар 12 Mar 2009, 18:12
Коментар #2

Juventus star

Група: Banned
Коментари: 3 701
Регистриран: 15-May 07
Град: Варна
Потребител No.: 503

Цитат(x_dron @ Mar 12 2009, 05:55 PM) *
Сега ето един уникален Боулинг удар: http://www.vbox7.com/play:74aa1cae
Еееее, това ако наистина може да го изчисли всеки път... От няколко опита да се получи 1 е нормално, ма ако може всеки път да изчисли как да ги хакне че да остане само тая кегла ше е ебати гения.

Остави това ми кажи къв ти е най-добрия резултат като играеш често. Аз смея да твърдя че съм на доста добро ниво имайки предвид че играя много рядко. С по-честа практика ще къртя, макар че и сега съм доста добре. Рекорда ми е 224, като това се оказа и рекорд на самата писта, при което на екрана отгоре ми изписа името. Помислих че ще има няква награда, ама нямаше да ги Ева.

--------------------
Не винаги съм прав, но никога не греша

+Quote Post
Репликант
коментар 12 Mar 2009, 18:23
Коментар #3

Juventus star

Коментари: 2 563
Регистриран: 21-October 08
Потребител No.: 1 392

Един от най-тъпите спортове измисялни някога.Може би само голфът го превъзхожда.

--------------------
Special police squads - Blade Runner Units - had orders to shoot to kill, upon detection, any trespassing Replicant. This was not called execution. It was called retirement.

+Quote Post
x_dron
коментар 12 Mar 2009, 18:25
Коментар #4

Juventus bench

Коментари: 587
Регистриран: 19-October 07
Потребител No.: 700

Е не си знам рекорда ама мисля,че няколко пъти съм постигал резултат като твоя.Аз не съм някакъв мега добър,ама просто играя често

+Quote Post
A_D_P_10
коментар 12 Mar 2009, 18:26
Коментар #5

Juventus star

Група: Ветерани
Коментари: 3 650
Регистриран: 23-April 06
Потребител No.: 109

Един единствен път съм играл и изпитах садистично удоволствие при гледката как големи играчи си късат нервите заради невероятните изпълнения на аматьора (АЗ) и безапелационните победи , които постигнах ! smile.gif Повече няма да играя , за да не си разваля серията... tooth.gif

Цитат(Бай Ангел Пророка @ Mar 12 2009, 07:23 PM) *
Един от най-тъпите спортове измисялни някога.Може би само голфът го превъзхожда.

Подкрепям !

Бих гледал боулинг единствено ако Ал Бънди играе ! biggrin.gif

--------------------
42

+Quote Post
snitch
коментар 12 Mar 2009, 18:59
Коментар #6

Juventus champion

Коментари: 8 964
Регистриран: 26-February 06
Град: Велико Търново
Потребител No.: 32

Много обичам боулинга , но не е игра за гледане , а за практикуване wink.gif . Да не намесваме обаче "великия спорт" голф .
Личния ми резултат .... нямам идея , слабичък е - 160-165 , в тази граница .
Между другото дарцът също е много интересен и като спорт и за гледане .

+Quote Post
Репликант
коментар 12 Mar 2009, 19:15
Коментар #7

Juventus star

Съгласен съм,че дарцът е много атрактвен,особено като гледаш професионалисти.Но боулингът е крайно безинтересен,а голфът...за него вече казахме.
Играл съм два пъти боулинг и бих половината зала,не знам това на тенис/футбол/снукър/пуул или някой друг нормален спорт как ще стане.

--------------------
Special police squads - Blade Runner Units - had orders to shoot to kill, upon detection, any trespassing Replicant. This was not called execution. It was called retirement.

+Quote Post
marto_juve
коментар 12 Mar 2009, 19:34
Коментар #8

Juventus star

Група: Banned
Коментари: 3 701
Регистриран: 15-May 07
Потребител No.: 503

Е то едва ли има някой който да му е кеф да гледа боулинг. Но за игра определено ме зарибява. ДарТС-а е мания и за гледане.

ПС. бил половината зала!? тоест!?

--------------------
Не винаги съм прав, но никога не греша

+Quote Post
Репликант
коментар 12 Mar 2009, 19:45
Коментар #9

Juventus star

Не разбрах какво не разбра.А ако сега ти не разбереш,какво аз не съм разбрал,че не си разбрал,ще стане мазало. ninja.gif
В повечето Боулинг зали има маси за пуул,това е достатъчна причина,когато съм там да стоя далеч от "гюлетата". wink.gif

--------------------

+Quote Post
meo
коментар 12 Mar 2009, 20:47
Коментар #10

Juventus regular

Коментари: 1 776
Регистриран: 2-March 06
Град: София
Потребител No.: 46

По едно време играех доста, но сигурно от година не съм играл вече. Личен рекорд около 190 мисля някъде беше след доволно количество бира biggrin.gif

--------------------

Ако всичко ви е наред. Ако жена ви е прекрасна. Ако и любовницата ви е прекрасна. Ако заплатата ви не само стига, а и остава. Ако шефът ви е хубав човек. Ако нямате никакви проблеми със здравето. Кажете "не" на наркотиците!

+Quote Post
masterhp
коментар 13 Mar 2009, 15:33
Коментар #11

Juventus hero

Коментари: 10 924
Регистриран: 22-December 07
Град: Pripyat
Потребител No.: 802

Хах интересена темичка. Играл съм 2-3 пъти някъде и не е нищо кой знае какво, поне за мене. Не е въобще трудно има нещо интересно в боулинг, но има и по яки неща за правене. Въпреки че не бих отказал да отида да поиграя някой път пак, понеже последният път е бил преди 3-4 години...

--------------------
"синьо-черното не ми отива!"

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
2 потребител(и) четат тази тема (2 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

Олекотена версия Час: 23rd September 2019 - 04:32ч.

> Forum Information:

Copyright: © www.juventus-bulgaria.com 2006 - 2012. Всички права запазени.
Author: Екип на Juventus-Bulgaria.Team