IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

>Реклама

>Препоръчваме ви

55 страници V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Формула 1, Квалификации/Стартове/Слухове
Hristo
коментар 20 Jan 2007, 17:21
Коментар #41

Juventus champion

Група: Admin
Коментари: 6 274
Регистриран: 24-April 06
Град: Варна
Потребител No.: 110

Малко късничко,но все пак...

Ферари представи новата си кола в Маранело

Отборът на Ферари представи официално вчера новия си автомобил F2007 на скромна церемония в Маранело (Италия). На събитието присъстваха двамата пилоти на тима Кими Райконен, Фелипе Маса и тест-пилотът Лука Бадоер. На церемонията снимките бяха строго забранени, а фотосите на новия болид бяха разпространени от пресслужбата на Ферари. Екипът на “Черните кончета” се върна към традициите и отново кръсти колата си F + състезателния сезон (F2007). Както е известно, през миналия шампионат болидът се казваше 248F1.

Направени са значителни подобрения по дизайна и аеродинамиката. Скоростната кутия отново е монтирана надлъжно и е седемстепенна. Дължината на F2007 е 4545 мм, широчината 1796 мм, височината 959 мм, а междуосието 3135 мм. Двигателят 056 тежи 95 кг, а заради правилата на ФИА оборотите са ограничени на 19 000 об/мин с около 900 конски сили.

С една дума - Красота biggrin.gif да видим сега и конкуренцията,за да не ме обвините в пристрастия post-294-1158668474.gif

Макларън-Мерцедес показаха новата кола във Валенсия

Вчера във Валенсия отборът на Макларън-Мерцедес представи новия си болид MP4-22. На церемонията присътваха пилотите на тима Фернандо Алонсо и Луис Хамилтън. Повече от 150 000 души аплодираха представянето на колата състояло се в Ciudad de las Artes y de las Ciencias (Градът на изкуствата и науките). Пред екзалтирната тълпа по улиците на Валенсия, Алонсо и Хамилтън направиха демонстрация с миналогодишния болид МР4-21.

Утре (17 януари) новият автомобил ще направи няколко обиколки на пистата „Рикардо Тормо” във Валенсия. По-интензивните изпитания ще започнат обаче на 24 януари на същото трасе. Там освен Алонсо и Хамилтън в тестовете ще се включат и тест-пилотите Педро де ла Роса и Гари Пафе.

--------------------
"Se sono un uomo felice, è perché ho dato tutto per la Juventus", Giampiero Boniperti
Go to the top of the page

+Quote Post
Dreamer
коментар 20 Jan 2007, 19:28
Коментар #42

млад ентусиаст

Група: Фенове
Коментари: 594
Регистриран: 5-July 06
Град: Пловдив
Потребител No.: 146

Ха ха на една от снимките зад новия Макларън се показваше лек бял пушек ....Само така момчета тва е начина-още от сега да почва да ви гърми двигателя.......Дано Кими най-накрая успее да увенчае своя невероятен пилотски гений с титла....аз досега никога не съм викал за Ферари (което май е странно, но обяснението е ,че са прекалено червени) , но тази година и аз ще стискам палци за тях ...

--------------------
NEW ERA!

+Quote Post
Hristo
коментар 20 Jan 2007, 23:41
Коментар #43

Juventus champion

Цитат(Dreamer @ Jan 20 2007, 07:28 PM) *
Ха ха на една от снимките зад новия Макларън се показваше лек бял пушек ....

Ами то това е нещо съвсем нормално последните няколко сезона и вече не прави впечатление post-294-1158668614.gif Въпреки че този път проблемът не е бил двигателя,а...пробойна в масления резервоар - ново 20 biggrin.gif

Алонсо доволен от първите тестове

Вчера на пистата във Валенсия световният шампион Фернандо Алонсо направи дебют с новата кола на Макларън-Мерцедес МP4-22. Испанецът нямаше проблеми с новия двигател Мерцедес-Бенц F0108T, като единствено масленият резервоар се проби и Алонсо трябваше да посети бокса за нов.

„Много съм доволен от първите тестове с MP4-22”, заяви Алонсо. “Постигнахме целите си и аз започнах да свиквам с автомобила. За сега всичко е наред и атмосферата в тима е отлична. През следващите няколко дни ще навъртим още километри и ще научим повече за болида. Имах малък проблем с резервоара на маслото. След като видях дима от двигателя си помислих, че мотора е гръмнал post-294-1158668510.gif . Но в бокса стана ясно, че проблемът не е сериозен”, завърши той.;

Необяснимо как отбор с толкова пари,история,традиции,амбиции...вече 7 години постоянно е преследван от най-различни проблеми и рядко има възможността да се бори за титлите.Жалко,защото битката без Мерцедес не е същата и спортът губи много от това.Дано през новия сезон освен Ферари и Рено,и Мерцедес да се намесят сериозно в борбата.А защо не и Хонда smile.gif

--------------------
"Se sono un uomo felice, è perché ho dato tutto per la Juventus", Giampiero Boniperti

+Quote Post
Bianco^Nero
коментар 21 Jan 2007, 12:54
Коментар #44

God Fuck The Queen

Коментари: 2 419
Регистриран: 23-July 06
Град: Благоевград
Потребител No.: 161

Прогнозата ми е че през тази година Ферари ще спечели титлата при конструкторите с огромна преднина няколко състезания преди края,а Кими и Маса ще се борят до последния кръг за титлата при пилотите.Макларън ще продължи "отличното" си представяне от последните години.Рено просто няма да имат потенциала за нещо по-сериозно с пилоти като Фисикела и Ковалайнен(поправете ме ако греша за тия двамата).Абе очертава се много интересен сезон... biggrin.gif

--------------------
ДЕЛ ПИЕРО ДОЖИВОТ В ЮВЕ! БЕЗ ПРАВО НА ОБЖАЛВАНЕ!

+Quote Post
snitch
коментар 16 Mar 2007, 15:42
Коментар #45

Juventus champion

Група: Ветерани
Коментари: 8 962
Регистриран: 26-February 06
Град: Велико Търново
Потребител No.: 32

Абе накратко казано от сьбота започва наказателната акция на сребьрните стрели CA0JY187.jpg guns.gif

+Quote Post
Hristo
коментар 16 Mar 2007, 16:13
Коментар #46

Juventus champion

Цитат(snitch @ Mar 16 2007, 03:42 PM) *
Абе накратко казано от сьбота започва наказателната акция на сребьрните стрели CA0JY187.jpg guns.gif

Фернандо Алонсо с най-добро време в първата свободна тренировка в Мелбърн

Двукратният световен шампион във Формула 1 Фернандо Алонсо (Макларън Мерцедес) даде най-добро време в първата свободна тренировка преди неделния старт на пистата „Албърт парк” в Мелбърн. Испанецът завъртя най-бързата си обиколка за 1:29.214. След него остана пилотът на Ферари Фелипе Маса. Бразилецът бе по-бавен с близо секунда и пловина (1:30.707). На много малко след него остана тест-пилотът на БМВ-Заубер Себастиян Фетел. Тренировката започна на мокра писта и едва в последните 10 минути, трасето стана сухо. Неубедителни бяха състезателите на Рено Джанкарло Фисикела и Хейки Ковалайнен, давайки съответно 12-то и 8-мо време. Назад остана и надеждата на Ферари за титла Кими Райконен, който се нареди на 19-та позиция.

Класиране след Първа свободна тренировка:

1. Фернандо Алонсо (Макларън-Мерцдес) 1:29.214
2. Фелипе Маса (Ферари) 1:30.707
3. Себастиян Ветел (БМВ-Заубер) 1:30.857
4. Луис Хамилтън (Макларън-Мерцедес) 1:30.878
5. Джейнсън Бътън (Хонда) 1:31.162
6. Казуки Накамура (Уилямс-Тойота) 1:31.401

8. Хейки Ковалайнен (Рено) 1:31.571

12. Джанкарло Фисикела (Рено) 1:32.011

19. Кими Райконен (Ферари) 1:39.242 blink.gif blink.gif blink.gif

Доминация на Ферари във втората тренировка в Мелбърн

Пилотът на Ферари Фелипе Маса даде най-добро време във втората свободна тренировка на пистата „Албърт парк” преди неделното Гран при на Австралия. Бразилецът спря хронометрите на 1:27,353 минути. Втори с време 1:27,750 минути остана съотборникът му Кими Райконен. Трети се класира шампионът от сериите GP2 Луис Хамилтън (Макларън-Мерцедес). Четвърти и пети останаха съответно Джанкарло Фисикела (Рено) и Ник Хайдфелд (БМВ-Заубер). Шести финишира Алекс Вурц (Уилямс-Тойота), а седми остана Фернандо Алонсо (Макларън-Мерцедес).

Стартът за Голямата награда на Австралия е в неделя (18.03) в 05,00 часа и ще бъде предаван пряко по bTV.

Утре ще се става доста рано.Най-после започва сезона да видим кой до къде е стигнал,какво е направил,какво е измислил и т.н.Първите няколко старта ще дадат отговори на много въпроси.

А за интер и бмв post-294-1159108009.gif post-294-1158668510.gif post-294-1158668614.gif най-омразният ми футболен отбор в света и най-омразният ми отбор от Ф1 са сключили спонсорски договор post-294-1158668510.gif Какво по-хубаво от това.Ако се чудите защо мразя бмв,ами най-вече заради пилотите им - преди Ралф и Монтоя (Ралф ми е най-антипатичен и най-некадърният пилот,който съм гледал,а Монтоя има огромон самочувствие без никакво покритие);сега Хайдфелд (точно тази отрепка блъсна Шумахер в Истанбул през 2005г. на няколко метра пред мен post-294-1159107825.gif );мустакатия Марио Тийсен и Патрик Хед,както и онова мекотело Франк Уилямс...с няколко думи,при мен БМВ са еквивалент на интер!

--------------------

+Quote Post
Ian
коментар 16 Mar 2007, 16:28
Коментар #47

sir

Коментари: 2 439
Регистриран: 22-February 06
Потребител No.: 20

Цитат(icaka @ Mar 16 2007, 04:13 PM) *
Трети се класира шампионът от сериите GP2 Луис Хамилтън (Макларън-Мерцедес).

Тоя официален пилот на Макларън ли е?
Цитат
8. Хейки Ковалайнен (Рено)

Същия въпрос и за Ковалайнен.

--------------------

+Quote Post
pavelnel
коментар 16 Mar 2007, 16:33
Коментар #48

Дремещ

Коментари: 1 868
Регистриран: 2-June 06
Град: Fuckland islands
Потребител No.: 132

Цитат(Bianco^Nero @ Jan 21 2007, 12:54 PM) *
Прогнозата ми е че през тази година Ферари ще спечели титлата при конструкторите с огромна преднина няколко състезания преди края,а Кими и Маса ще се борят до последния кръг за титлата при пилотите.Макларън ще продължи "отличното" си представяне от последните години.Рено просто няма да имат потенциала за нещо по-сериозно с пилоти като Фисикела и Ковалайнен(поправете ме ако греша за тия двамата).Абе очертава се много интересен сезон... biggrin.gif

За съжаление споделям мнението ти ,тъй като съм поддръжник на Рено ,но предвид резултатите в предсезонната подготовка ,не виждам как французите ще се противопоставят на Ферари . post-294-1159108069.gif

--------------------

+Quote Post
Hristo
коментар 16 Mar 2007, 16:42
Коментар #49

Juventus champion

Цитат(Ian @ Mar 16 2007, 04:28 PM) *
Тоя официален пилот на Макларън ли е?
Същия въпрос и за Ковалайнен.

Да.Официалните пилоти на Мерцедес са Алонсо и Хамилтън,а на Рено са Фисикела и Ковалайнен.

Цитат(pavelnel @ Mar 16 2007, 04:33 PM) *
За съжаление споделям мнението ти ,тъй като съм поддръжник на Рено ,но предвид резултатите в предсезонната подготовка ,не виждам как французите ще се противопоставят на Ферари . post-294-1159108069.gif

Нищо не се знае.Аз Рено въобще не ги отписвам,все пак са шампиони последните две години.Сега наистина всички говорят за Ферари и Мерцедес основно,но Рено не са за пренебрегване в никакъв случай.През сезон 2004 ситуацията беше подобна - всички погледи бяха насочени към революционните болиди на Макларън и бмв,докато Ферари оставаше в сянката им,а после от 18 старта Ферари спечели 15,след като никой не ги слагаше в сметките.

--------------------

+Quote Post
hri100
коментар 16 Mar 2007, 17:17
Коментар #50

I LOVE JU

Коментари: 8 100
Регистриран: 22-July 06
Град: емниц
Потребител No.: 159
Фен клуб: 677/284

Аз съм си за скудерията. wink.gif И против Хамилтън. biggrin.gif Тези тренировки не означават почти нищо.Готов съм да се обзаложа, че Маса ще е пред кими в крайното класиране за сезона. wink.gif Ако има някой навит, да пише при басовете?

--------------------
Новият "Ювентус Люфле", с мнооого пълнеж...

+Quote Post
Dreamer
коментар 16 Mar 2007, 20:05
Коментар #51

млад ентусиаст

Коментари: 594
Регистриран: 5-July 06
Град: Пловдив
Потребител No.: 146

Цитат(hri100 @ Mar 16 2007, 03:17 PM) *
Аз съм си за скудерията. wink.gif И против Хамилтън. biggrin.gif Тези тренировки не означават почти нищо.Готов съм да се обзаложа, че Маса ще е пред кими в крайното класиране за сезона. wink.gif Ако има някой навит, да пише при басовете?

Айде на бас ,че Кими ще има повече точки от Маса в края на сезона - да кажем за 50 J...
Иначе за утре и за неделя очаквам напрегната надпревара , като от този сезон съм за скудерията ... Мисля си обаче ,че сега , преди първия старт , всички прогнози са изстрели в тъмното....

--------------------
NEW ERA!

+Quote Post
Hristo
коментар 18 Mar 2007, 09:52
Коментар #52

Juventus champion

Най-накрая дойде и дългоочакваният момент.Сезонът започна и то с победа на Ферари!Полпозишън и победа за Кими при това постигнати с лекота.Тотално разби конкуренцията (Макларън).Поне засега не се очертават други реални конкуренти освен Мерцедесите.Рено напълно разочароваха,а все пак са отборни шампиони.За Хонда пък да не говорим - заедно с Тойота вече толкова години инвестират,влагат средства и накрая нищо.Приятна изненада направиха БМВ,които аз хич не харесвам,но по-скоро не харесвам Уилямс и оттам идва нехаресването ми на БМВ,понеже все още ги свързвам с инвалида и мизерния му отбор,а те вече нямат нищо общо.Съжалявам единствено за Маса,който ако нямаше тоя технически проблем,щеше да се бори с Кими и поне щеше да има интрига за първото място и щеше да се види дали от Ферари ще оставят двамата се борят наравно,както говорят от самото начало и в което аз дълбоко се съмнявам.И все пак Фелипе демонстрира много силно каране и влезе в точките,което беше и основна цел,предвид стартовата му позиция.Страхотен дебют за Хамилтън.Жалко,че не завърши втори и да натрие носа на прехваления Алонсо,но ми се струва,че от бокса нарочно го забавиха при втория стоп,за да може испанчето да стопи преднината му и да излезе пред него.Предположение само.

Май прогнозите за оспорван и непредсказуем сезон ще се окажат неверни post-294-1159107607.gif Поне след първото състезание няма изгледи за това.Въпреки това,чак след 4-я,5-я кръг по традиция вече ще се очертаят и основните фаворити за сезона.

--------------------

+Quote Post
Bianco^Nero
коментар 18 Mar 2007, 10:11
Коментар #53

God Fuck The Queen

Цитат(icaka @ Mar 18 2007, 07:52 AM) *
Страхотен дебют за Хамилтън.Жалко,че не завърши втори и да натрие носа на прехваления Алонсо,но ми се струва,че от бокса нарочно го забавиха при втория стоп,за да може испанчето да стопи преднината му и да излезе пред него.Предположение само.

Абсолютно вярно и аз така мисля,то това си беше очевидно !
Иначе Ферари просто не остави никакъв шанс на конкуренцията и ако не беше лошия късмет на Маса вчера съм сигурен,че сега победата щеше да е двойна.
Аз подкрепям Фелипе и искам той да стане световен,но дори и Кими да стане нямам нищо против,нали все пак е от Ферари smile.gif

--------------------

+Quote Post
snitch
коментар 18 Mar 2007, 10:47
Коментар #54

Juventus champion

Тези тримата ще ги гледаме най често на подиума , но този в червничкото ще бьде по често на най ниското стьпалцеbiggrin.gifwink.gif

+Quote Post
Rumbeti
коментар 18 Mar 2007, 11:12
Коментар #55

ЛУД

Коментари: 10 333
Регистриран: 22-October 06
Град: София
Потребител No.: 218

Тука малко си се объркал. Ферари ще прегази конккуренцията , пък и не виждам този смешник Алонсо как ще спечели и 1 състезание. Маса ме учудва , че не е на стълбичката , но скоро и това ще се промени. А това пък Рено не знам кой реши , че е кола. Всичко дето се римува с лайно , не е кола (Визирам Рено и Пежо) !!!

FORZA FERRARI !!!

--------------------

FORZA JUVENTUS, FORZA ALEX !!!

+Quote Post
NUCLEO1985
коментар 18 Mar 2007, 12:24
Коментар #56

Juventus champion

Коментари: 7 654
Регистриран: 22-February 06
Град: Свищов/София
Потребител No.: 25

идеално начало на сезона smile.gif накрая Кими и Маса с равни точки и делят титлата при пилотите smile.gif крайно време е Ферари да си върне позициите... то още миналата година трябваше да стане ама... тоя испанския келеш имаше прекалено голям късмет smile.gif този сезон място в тройката ще е успех за него smile.gif

--------------------
FORZA MAGICA JUVE!!!

+Quote Post
Rumbeti
коментар 18 Mar 2007, 12:27
Коментар #57

ЛУД

И той имаше голям късмет, и Шуми нямаше никакъв , пък и се беше поизчерпал вече немецът. Беше му време за оттегляне. А и с тези правила ги върнаха ферари 5 години назад, ама пък те си ги взеха тия пет години за 2 и сега ще газят ! smile.gif

--------------------

+Quote Post
Bianco^Nero
коментар 18 Mar 2007, 12:46
Коментар #58

God Fuck The Queen

Е аз мисля,че Шуми можеше още,доказа го миналата година,просто нямаше късмет на Сузука !Сега ако все още караше нямаше да има никакъв проблем да спечели титлата !

--------------------

+Quote Post
snitch
коментар 18 Mar 2007, 13:11
Коментар #59

Juventus champion

Защо Алонсо да е прехвален и смешен , та той е двукратен световен шампион и дори да не го харесвате трябва да го признаете .Аз винаги сьм мразил Шумахер в червата , но вьпреки това той е най великия пилот за всички времена и аз не поставям на сьмнение победите и класата му.
За миналата година-Нз за каква липса на кьсмет на Шуми говорите - да гледаш 6 болида в САЩ наистина беше много интересно , а после ми беше чудно защо така в някои сьстезания Алонско беше наказван за неправилно дишане.

+Quote Post
Rumbeti
коментар 18 Mar 2007, 13:15
Коментар #60

ЛУД

Абе не знам ама на Шуми колко пъти му се бъгна колата не е истина. А за Алонсо - за мене тия две шампионски титли са най-смешните на света. Нещо като спечелването на ШЛ от Порто ! Така ми изглеждат. И до тука спират и титлите на Рено и Алонсо ! Идва отново хегемонът - ФЕРАРИ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

--------------------

+Quote Post

55 страници V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

Олекотена версия Час: 19th September 2019 - 14:25ч.

> Forum Information:

Copyright: © www.juventus-bulgaria.com 2006 - 2012. Всички права запазени.
Author: Екип на Juventus-Bulgaria.Team