IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

>Реклама

>Препоръчваме ви

29 страници V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Фелипе Мело, 2009-2011: 78 мача, 4 гола
JuventiKnow
коментар 09 Jul 2009, 15:31
Коментар #41

Juventus champion

Група: Фенове
Коментари: 8 602
Регистриран: 26-March 07
Град: Дряново
Потребител No.: 430

Цитат(boqn @ Jul 9 2009, 14:08ч.) *
Мело ще е последният трансфер на Юве

Браво бе! Точно тва НЕ исках да става. Пак ще духаме супата за добри защитници...

Цитат
Целта на Блан бе да увери феновете на "бианконерите", че Чиро Ферара ще разполага със силен състав, който да се бори на най-високо европейско ниво.

И как като защитата ни пак е далеч от най-добрите... glare.gif

--------------------
JUVENDETTA...

Go to the top of the page

+Quote Post
Joe
коментар 09 Jul 2009, 15:47
Коментар #42

Primavera player
**

Коментари: 179
Регистриран: 22-November 08
Потребител No.: 1 461

За мен втората схема е по-добра, макар че предпочитам Джови да играе от ляво, а на върха на атаката да е или Яки, или Амаури. Лошото обаче е, че Трез и Алекс не фигурират в нея.
Относно въпроса с трансферите, отново оставам ужасно разочарован от ръководството!

--------------------

+Quote Post
Rumbeti
коментар 09 Jul 2009, 16:36
Коментар #43

ЛУД

Коментари: 10 333
Регистриран: 22-October 06
Град: София
Потребител No.: 218

Зебина е машина ! Но не разбрах какво общо има това с Мело ? smile.gif

Тези схеми не ги гледайте много, защото нещата ще изглеждат различно. Има контузии, мачове на три фронта, още време за трансфери и въобще прекалено много въпросителни.

Дори на Мело трансфера още не е потвърден въпреки , че всички медий казват, че нещата са уредени !

След това идва и проблема с бековете и то особенно от лявата страна !

--------------------

FORZA JUVENTUS, FORZA ALEX !!!

+Quote Post
Репликант
коментар 09 Jul 2009, 17:06
Коментар #44

Juventus star

Коментари: 2 563
Регистриран: 21-October 08
Потребител No.: 1 392

Цитат(Rumbeti @ Jul 9 2009, 17:36ч.) *
Зебина е машина ! Но не разбрах какво общо има това с Мело ? smile.gif

Ами трансферът на Мело щял да бъде последният...А на нас ни трябват още футболисти.

--------------------
Special police squads - Blade Runner Units - had orders to shoot to kill, upon detection, any trespassing Replicant. This was not called execution. It was called retirement.

+Quote Post
Dek0
коментар 09 Jul 2009, 19:19
Коментар #45

Juventus regular

Коментари: 2 356
Регистриран: 12-June 07
Град: Plovdiv
Потребител No.: 549

Мело е в Юве 21 милиона + Марко

http://www.tuttosport.com/ , http://www.corrieredellosport.it/index.shtml

+Quote Post
JuveFan17
коментар 09 Jul 2009, 19:42
Коментар #46

Juventus regular

Коментари: 1 236
Регистриран: 30-September 07
Град: Sofiq
Потребител No.: 688

Юве с нов удар: взе Фелипе Мело

Италианският гранд Ювентус направи втори много силен трансферен удар това лято. "Бианконерите" купиха дефанзивния халф на бразилския национален отбор и Фиорентина Фелипе Мело за сумата от 21 милиона евро, като към нея добавиха и правата на Марко Маркиони (б.а.оценен за четири милиона евро), съобщават медиите на Апенините. Спечелилият Купата на Конфедерациите преди десет дни футболист е вторият бразилец в селекцията на Юве това лято, който струва на клуба над 20 милиона евро. Както е известно, шефовете на Старата госпожа привлякоха за близо 25 милиона плеймейкъра Диего от Вердер Бремен.

Навършващият след две седмици 26 години Мело пристигна при "виолетовите "преди година от Алмерия за сумата от 13 милиона евро, а с изявите си се превърна в твърд титуляр на "Артемио Фрланки". Той отбеляза два гола в 29 мача за тима, като се превърна в основна част и в селекцията на Карлуш Дунга. Арсенал също искаше много сериозно играча, но Ювентус ги изпревариха за подписа му.

Ювентус привлече още това лято и Фабио Канаваро, който се върна със свободен трансфер от Реал Мадрид.

sportal.bg

--------------------

+Quote Post
hri100
коментар 09 Jul 2009, 20:05
Коментар #47

I LOVE JU

Група: Ветерани
Коментари: 8 100
Регистриран: 22-July 06
Град: емниц
Потребител No.: 159
Фен клуб: 677/284

Поредният трансфер ала Секо. Първо Маркиони не струва 2-3 млн. Това си е жива подигравка. Верно че е плява, ама не се прави така. Все пак е играл в Юве, при това кажи речи си беше титуляр последния сезон. Но явно сме отворили магазинчето "всичко по 2.5 млн.".

Второ, Мело може и да е добър, нямам достатъчно наблюдения за кой знае какви изводи, ама може и да не е. То и Тиаго беше добър преди да дойде при нас. Ако се осланяме на досегашните трансфери на "гурото" по-вероятно е второто. Искам да кажа, че рискът е голям, не че имам нещо кой знае какво против момчето. Пак казвам, не съм го гледал достатъчно.

Трето, тоя анонимник не струва 25 млн., та ако ще Марадона да е. Излиза, че е по-скъп от Диего дори, а на този етап база за сравнение между двамата не може и да има даже. Ще му е много, много трудно да го докаже и покаже това и на терена. Поредното изнудване и направо подигравка със Секо и за съжаление с клуба. Очевадно е, че цената му е силно завишена. Няма дори логична причина да струва толкова. Той дори не е млад - 26 години са си една почти напреднала възраст за футбола. Да не говорим, че визитката си му е даже бедна.

Четвърто, превръщаме се в колония от бразилци, а това хич не ми харесва. Най-малкото защото Бразилия не е в Европейския съюз и скоро ще береме ядове и с това, тъй като ФИФА обеща да приеме правилото 6+5. Всички ненавиждаме Интер за това, че нямат нито един италианец, но ето че и ние сме на път да се превърнем в "бразилци". Е, поне ще има супердерби Бразилия - Аржентина в италианската бундеслига.

И последно, това означава, че на практика приключваме със селекцията (най много някой свободен пенсионер за бройка да вземем). А това е крайно неприемливо. Централен халф, при това недоказан и за толкова много пари не беше наложителен. Най-малкото заради огромната налична бройка от такива. Има много по-спешни постове, като БЕКОВЕТЕ например.
Този трансфер се равнявна на това да си дадеш последните спестявания за луксозен автомобил, при това в условията на криза.

Изобщо, изводите не са по-различни от последните 3 сезона. А те най-общо казано са, че ни управляват откровени идиоти, които освен всичко друго, вече и от маркетинг и финанси си нямат понятие. Потвърждава се това, което очаквах - тримата глупаци си измиха ръцете с трансфера на Диего и за съжаление спечелиха доста кредит на доверие, който обаче бързо ще се изчерпа! За съжаление май се потвърждава и друго - Ферара е поредната пионка на треньорската скамейка на Юве. Силно се надявам да не е така, но до момента фактите сочат натам.

Положителното. Първо, от малкото ми наблюдения Мело не изглежда лош. Все пак е и национал и то не къде да е. Второ, има големи шансове да играе на мястото на недоразумението от Мали (от което между другото не е лошо веднага да се отървем, докато все още държи някаква цена). Надявам се да играе точно там и да не се спъва развитието на Маркизио. Това ще даде и така нужната по-голяма креативност на халфовата ни линия. И трето, в крайна сметка по-добре Мело, отколкото 25 млн. в касата и нищо.

--------------------
Новият "Ювентус Люфле", с мнооого пълнеж...

+Quote Post
commando84
коментар 09 Jul 2009, 20:06
Коментар #48

Juventus star

Коментари: 2 779
Регистриран: 16-March 09
Потребител No.: 1 958

Да, Мело вече е наш. Пише го навсякъде. signs14.gif juveti3.gif Дано да не е последното ни попълнение това лято.

--------------------

"Музиката дава душата на нашите сърца и крилата на мисълта." Platon

+Quote Post
ALMiGHTiE
коментар 09 Jul 2009, 20:06
Коментар #49

Primavera player
**

Коментари: 431
Регистриран: 22-April 07
Град: Поморие
Потребител No.: 477

Според мене трансфера на Мело няма да бъде последният, ръководството знае с какво разполага в защита и при наличието на бройки като Тиаго,Полсен,Алмирон ако бъдат продадени и вземем 15-20млн общо то ще има и за защитници... така, че има време, можем само да се надяваме някой заблуден испански отбор да "отмъкне" тези тримцата...

--------------------

+Quote Post
Репликант
коментар 09 Jul 2009, 20:19
Коментар #50

Juventus star

Коментари: 2 563
Регистриран: 21-October 08
Потребител No.: 1 392

Мело има качества, направи ми добро впечатление със сезона си във Фиорентина, а един мой приятел е голям фен на виолетовите и супер много се ядоса като му казах, че трансферът е сигурен. biggrin.gif
Все пак, Мело беше един от основните футболисти на Фио, които направиха много силен сезон, национал е на Бразилия и, като цяло, можем да се надяваме на много добро представяне от негова страна.Дано!Този път, мисля, че и Ферара се е намесил, защото, определено, не бих сравнил Мело с Тиаго или Поулсен.Много по-качествен футболист е, според мен.
Наистина, обаче, както сте подчертали, ако това е последният трасфер, далеч няма да имаме сигурността, която търсихме.Дано продадем няколко бидона и да вземем поне 1 свестен бек (било ляв или десен).Според мен, това е решението.

П.С.Хри100, интересен пост, прав си, до голяма степен, но да не отписваме толкова бързо момчето.Канаваро ми е далеч по-съмнителен от Мело, например! biggrin.gif
Аз се надявам и Канаваро и Диего и Мело да се представят страхотно.

--------------------
Special police squads - Blade Runner Units - had orders to shoot to kill, upon detection, any trespassing Replicant. This was not called execution. It was called retirement.

+Quote Post
hri100
коментар 09 Jul 2009, 20:30
Коментар #51

I LOVE JU

Група: Ветерани
Коментари: 8 100
Регистриран: 22-July 06
Град: емниц
Потребител No.: 159
Фен клуб: 677/284

Цитат(Репликант @ Jul 9 2009, 21:19ч.) *
П.С.Хри100, интересен пост, прав си, до голяма степен, но да не отписваме толкова бързо момчето.

Не го отписвам, напротив, тепърва ще трябва да се доказва момчето. Факт е обаче, че ще му е много трудно да докаже, че заслужава тази очевадно завишена цена, т.е. на практика, че е добър колкото Диего. Друг беше акцентът на недоволството ми.

ПП:
"Рискът" би подхождало повече като подзаглавие ми се струва.

--------------------
Новият "Ювентус Люфле", с мнооого пълнеж...

+Quote Post
lqlqlq
коментар 09 Jul 2009, 20:31
Коментар #52

Guests

Надявах се с идването на Ферара да се обърнеме към родното, тоест италианското. Ювентус се нуждае от италианци, а и предпочитанията и разбиранията ми са такива. Все си мисля, че докато Раниери беше треньор, много от играчите му бяха 'бутани' - имам предвид колко си е загубен и като постави на ръководството имена като Лампард и Тери и те му кажат, че не могат да ги доведат, но могат Поулсен и Кнежевич, Мишо се съгласява, защото си е добра душичка. Но това си е моя теория.

Имам предвид, че се надявам Ферара да е дал съгласието си за Мело, а не глупаците да са го довели на своя глава. Щом ще играем с 4-3-1-2, за центъра имаме няколко човека - Сисоко, Маркизио, Занети, Каморанези, плюс Тиаго, Поулсен, Алмирон и вече Мело. Двама от тях ми се струват абсолютно излишни, така че дано ги разкараме. Първите 4ма остават със сигурност, плюс новото цигане, но един от португалския Зидан, Алмирон и дървосекача трябва да палят на юг някъде. Лично аз искам Тиаго да се разкара. Наистина е странно как му се дават още шансове, когато за няколко мача един Алмирон беше обявен за най-големия некадърник на тоя свят и прочие. Не че Алмирон става за титуляр и ще спечели измислената Златка топка, но ми се струва солиден играч за резерва. Поулсен едва дали ще се разкара, все пак взима заплата все едно е топ-играч, а и жената му е някаква скочубра... абе, заеби.

Надявам се тройката да е Каморанези (задължително, Ферара да не си помисля да го оставя резерва), Маркизио (знае какво значи Ювентус, играе със сърце и показва израстване) и един измежду Мело и Сисоко. Това си е мое предпочитание, не знам дали ще се случи, но ще е грях Мело да го оставяме резерва, при все че струва колко Диего. Е, ако след 5 мача се окаже като Тиаго, да, ама иначе няма смисъл. Не сме толкова зле в халфовата линия, махаме един измежду Тиаго/Алмирон/Поулсен и при повече късмет, взимаме един десен бек и сме горе-долу добре.

+Quote Post
Milenrec
коментар 09 Jul 2009, 20:43
Коментар #53

Juventus star

Коментари: 2 832
Регистриран: 30-May 07
Град: Рудозем
Потребител No.: 531

Мело надали може да се провали като тиаго и Поулсен поне аз така мисля ,да не забравяме че ни чакат доста мачове в които ще имат шанс за изява и Маркизио и Дзанети тъй като си мисля че да дадеш 50 млн за двама играчи и да не играят титуляри няма да е нормално така че се очертава Мело твърд титуляр спореoд мен.

Агентът на Мело: Той ще бъде представен в Ювентус до няколко часа

09 юли 2009 | 21:00 | Агенция "Фокус"
Торино. Агентът на бразилския национал Фелипе Мело разкри, че халфът ще бъде официално обявен като играч на Ювентус до няколко часа. Договорът на бившия футболист на Фиорентина ще е петгодишен, а годишната му заплата ще възлиза на 2.6 милиона, съобщава „Скай Спортс”.
„Официална информация?”, запита Бруно Карпеджани. „Мога само да кажа, че това ще се случи в следващите няколко часа.”

Агенция „Фокус” припомня :
Ювентус е успял да си осигури полузащитникът на Фиорентина Фелипе Мело, съобщава „Скай Спортс”. Трансферът е на стойност 20 милиона евро, а в посока Флоренция е изпратен и Марко Маркиони. Утре сделката ще бъде официално обявена. Бразилският национал ще взима 130 хиляди евро месечно. Интерес към халфа имаше и от страна на Арсенал, но офертата на Ювентус е била предпочетена.

+Quote Post
Nikit000
коментар 09 Jul 2009, 21:14
Коментар #54

Primavera player
**

Коментари: 147
Регистриран: 1-April 09
Град: Yambol
Потребител No.: 2 077

добар трансфер мисля че ще шасн е на отбора макар че за тези пари можеше да вземем Гаетоно но ...

+Quote Post
Black&White
коментар 09 Jul 2009, 21:37
Коментар #55

Juventus regular

Коментари: 1 347
Регистриран: 22-June 09
Град: sofia
Потребител No.: 2 462

наистина много добро попълнение,заформихме бразилско трио

--------------------
Juve Need Quality

„В Юве победа не е най-важното. Това е единственото, което има значение.” -Джампиеро Бониперти

+Quote Post
Juv3n7us
коментар 09 Jul 2009, 22:19
Коментар #56

Juventus regular

Коментари: 1 362
Регистриран: 29-December 06
Град: Свищов
Потребител No.: 298

Цитат(hri100 @ Jul 9 2009, 21:05ч.) *
Поредният трансфер ала Секо. Първо Маркиони не струва 2-3 млн. Това си е жива подигравка. Верно че е плява, ама не се прави така. Все пак е играл в Юве, при това кажи речи си беше титуляр последния сезон. Но явно сме отворили магазинчето "всичко по 2.5 млн.".

Второ, Мело може и да е добър, нямам достатъчно наблюдения за кой знае какви изводи, ама може и да не е. То и Тиаго беше добър преди да дойде при нас. Ако се осланяме на досегашните трансфери на "гурото" по-вероятно е второто. Искам да кажа, че рискът е голям, не че имам нещо кой знае какво против момчето. Пак казвам, не съм го гледал достатъчно.

Трето, тоя анонимник не струва 25 млн., та ако ще Марадона да е. Излиза, че е по-скъп от Диего дори, а на този етап база за сравнение между двамата не може и да има даже. Ще му е много, много трудно да го докаже и покаже това и на терена. Поредното изнудване и направо подигравка със Секо и за съжаление с клуба. Очевадно е, че цената му е силно завишена. Няма дори логична причина да струва толкова. Той дори не е млад - 26 години са си една почти напреднала възраст за футбола. Да не говорим, че визитката си му е даже бедна.

Четвърто, превръщаме се в колония от бразилци, а това хич не ми харесва. Най-малкото защото Бразилия не е в Европейския съюз и скоро ще береме ядове и с това, тъй като ФИФА обеща да приеме правилото 6+5. Всички ненавиждаме Интер за това, че нямат нито един италианец, но ето че и ние сме на път да се превърнем в "бразилци". Е, поне ще има супердерби Бразилия - Аржентина в италианската бундеслига.

И последно, това означава, че на практика приключваме със селекцията (най много някой свободен пенсионер за бройка да вземем). А това е крайно неприемливо. Централен халф, при това недоказан и за толкова много пари не беше наложителен. Най-малкото заради огромната налична бройка от такива. Има много по-спешни постове, като БЕКОВЕТЕ например.
Този трансфер се равнявна на това да си дадеш последните спестявания за луксозен автомобил, при това в условията на криза.

Изобщо, изводите не са по-различни от последните 3 сезона. А те най-общо казано са, че ни управляват откровени идиоти, които освен всичко друго, вече и от маркетинг и финанси си нямат понятие. Потвърждава се това, което очаквах - тримата глупаци си измиха ръцете с трансфера на Диего и за съжаление спечелиха доста кредит на доверие, който обаче бързо ще се изчерпа! За съжаление май се потвърждава и друго - Ферара е поредната пионка на треньорската скамейка на Юве. Силно се надявам да не е така, но до момента фактите сочат натам.

Положителното. Първо, от малкото ми наблюдения Мело не изглежда лош. Все пак е и национал и то не къде да е. Второ, има големи шансове да играе на мястото на недоразумението от Мали (от което между другото не е лошо веднага да се отървем, докато все още държи някаква цена). Надявам се да играе точно там и да не се спъва развитието на Маркизио. Това ще даде и така нужната по-голяма креативност на халфовата ни линия. И трето, в крайна сметка по-добре Мело, отколкото 25 млн. в касата и нищо.

ЕВАЛА post-294-1159107574.gif

Дори не мисля, че идването му има няква полужителна страна... този е същият орач като Сисоко и не мисля, че с идването му ще се засили халфовата ни линия... дали Сисоко или Мело все там... друго всичко си казал.Как може играч на 26 години да бъде определян за един от бъдещите таланти в световния футбол...

--------------------

+Quote Post
JuveFan17
коментар 09 Jul 2009, 22:40
Коментар #57

Juventus regular

Дам, наистина поста е мн добър. Написал си нещата които всички предполагам си мислим, но относно второто мнение мисля, че Мело ще играе много по-добре и умно от Сисоко Боца.

--------------------

+Quote Post
allesandro
коментар 09 Jul 2009, 23:21
Коментар #58

Promising youngster
*

Коментари: 33
Регистриран: 22-August 07
Град: Варна
Потребител No.: 629

Юве с нов удар: взе Фелипе Мело
09 юли 2009 | 20:31

Италианският гранд Ювентус направи втори много силен трансферен удар това лято. "Бианконерите" купиха дефанзивния халф на бразилския национален отбор и Фиорентина Фелипе Мело за сумата от 21 милиона евро, като към нея добавиха и правата на Марко Маркиони (б.а.оценен за четири милиона евро), съобщават медиите на Апенините. Спечелилият Купата на Конфедерациите преди десет дни футболист е вторият бразилец в селекцията на Юве това лято, който струва на клуба над 20 милиона евро. Както е известно, шефовете на Старата госпожа привлякоха за близо 25 милиона плеймейкъра Диего от Вердер Бремен.

Навършващият след две седмици 26 години Мело пристигна при "виолетовите "преди година от Алмерия за сумата от 13 милиона евро, а с изявите си се превърна в твърд титуляр на "Артемио Фрланки". Той отбеляза два гола в 29 мача за тима, като се превърна в основна част и в селекцията на Карлуш Дунга. Арсенал също искаше много сериозно играча, но Ювентус ги изпревариха за подписа му.

Ювентус привлече още това лято и Фабио Канаваро, който се върна със свободен трансфер от Реал Мадрид.

//Има тема за Мело и правилното място на този пост е там.

Този коментар е бил редактиран от meo на 10 Jul 2009, 09:49

+Quote Post
JuveFan17
коментар 10 Jul 2009, 01:37
Коментар #59

Juventus regular

http://www.youtube.com/watch?v=V73u7IKL5w4 Наистина брутално нарушение, сигурен съм че Поусен го чака с отворени обятия biggrin.gif

--------------------

+Quote Post
MartineZz
коментар 10 Jul 2009, 10:02
Коментар #60

Juventus regular

Коментари: 1 696
Регистриран: 28-February 07
Град: София
Потребител No.: 367

Аз съм доволен. Както казаха някои, по-добре с Мело, отколкото без никой. За мен Мело е твърд играч, който освен това притежава нужната доза интелигентност в играта и ще бъде от голяма полза. Доколко струва 25 милиона е съвсем друг въпрос, но все пак направи силен сезон за Фио, а и се утвърждава в националния отбор на Бразилия. Абсолютно очевидно е за мен, че догодина Мело ще си партнира със Сисоко в центъра и двамата ще бъдат твърди титуляри. Третият вероятно ще е Каморанези, а Диего е ясно че ще е четвъртият халф.

Положителен факт ми се струва, че Мело се е навил на 2.6 млн. заплата на година, особено при положение, че Полсен взема 3 млн.

Както обаче се изтъкна, вече имаме прекалено много паплач в центъра и трябва да намерим купувачи за някой футболисти. При положение, че основни ще са Мело, Сисоко, Камо и Диего, а резерви ще бъдат Маркизио, Дзанети и един измежду Тиаго и Полсен е нормално да разкараме поне 1 от тях. Лошото е, че добри играчи във форма се купуват трудно и скъпо, а провалилите се се продават също толкова трудно, но пък адски евтино.

--------------------

+Quote Post

29 страници V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

Олекотена версия Час: 20th October 2019 - 02:25ч.

> Forum Information:

Copyright: © www.juventus-bulgaria.com 2006 - 2012. Всички права запазени.
Author: Екип на Juventus-Bulgaria.Team