IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

>Реклама

>Препоръчваме ви

51 страници V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Ювемания - въпроси и коментари
juvefan1897
коментар 17 Aug 2006, 19:18
Коментар #21

Juventus regular

Група: Фенове
Коментари: 2 081
Регистриран: 13-March 06
Град: София
Потребител No.: 64

Цитат(bianconero @ Aug 17 2006, 06:18 PM)
Който иска да си редактира прогнозата има още около 38 часа.  smile.gif
*

Аз ще я барна мойта тук там biggrin.gif Един въпрос:Например аз сега за този мач си давам прогноза и си продължавам така ама по някое време спра за 2-3 мача,след това мога да си продължа нали? Смисъл не отпадам просто изоставам?

Някой е писал Трезеге и като титуляр и като резерва

Поправено biggrin.gif

Този коментар е бил редактиран от juvefan1897 на 17 Aug 2006, 23:00
Go to the top of the page

+Quote Post
bianconero
коментар 17 Aug 2006, 19:54
Коментар #22

Juventus star

Коментари: 2 834
Регистриран: 20-February 06
Град: Пловдив
Потребител No.: 9

Както си писал - не отпадаш, просто изоставаш.

Обаче изостанеш ли веднъж ще ти е трудно да наваксаш макар че няма да е невъзможно.

В Ювемания 2 доста хора мисля че станаха нередовни в прогнозите след като изостанаха в класирането.

--------------------

+Quote Post
bianconero
коментар 24 Aug 2006, 10:35
Коментар #23

Juventus star

Един пример за грешна прогноза.

Цитат(Dreamer)
Чезена-Ювентус сряда 22 август 21:30 часа
Стартов състав
Буфон
Балца
Бириндели
Легроталие
Киелини

Недвед
Дзанети
Джаникеда
Маркиони

Божинов
Салайета
резерви:
Беларди
Трезеге
Дел Пиеро
Паро

резултат 0:2 голмайстори Салайета, Недвед
без червени картони за наши момчета.

Писал съм вече че за да е коректна прогнозата за титулярите и резервите трябва да са посочени 11 титуляри и 3 резерви и да няма играчи които са и в двете групи. В противен случай няма точки.

--------------------

+Quote Post
bianconero
коментар 28 Aug 2006, 12:57
Коментар #24

Juventus star

За 3 кръга се събраха 15 участника а според мен може и още някой да се включи.

Засега малко неочаквано за мен съм на първо място но поне в предишните 2 сезона който поведе в началото в края не е на първо място.

Никой не е казал нищо за въпроса на ZEBRA. - ама то ще проличи скоро дали има недоволни. biggrin.gif

Като гледам всички са прочели добре правилата макар че има тук там по някоя малка грешчица. Очаквах че ще има доста по-сериозни грешки но никога не е късно.
Очаквах и че ще има закъснели с прогнозите - преди това май беше основния проблем, но засега има само един регистриран случай.

--------------------

+Quote Post
Garrett
коментар 28 Aug 2006, 13:24
Коментар #25

fino alla fine

Група: Admin
Коментари: 2 346
Регистриран: 26-February 06
Град: Варна
Потребител No.: 30
Любим футболист: Pavel Nedvěd

Цитат(bianconero @ Aug 28 2006, 01:57 PM)
За 3 кръга се събраха 15 участника а според мен може и още някой да се включи.

Засега малко неочаквано за мен съм на първо място но поне в предишните 2 сезона който поведе в началото в края не е на първо място.

Никой не е казал нищо за въпроса на ZEBRA. - ама то ще проличи скоро дали има недоволни.  biggrin.gif

Ами то няма какво да се каже, но наистина е труден. Снимката е скенирана, следователно с не много високо качество, (не че е възможно да е с по-хубаво преди толкова години) и лицата са трудни са разпознаване. smile.gif Струва ми се, че разпознавам Бетега в един от футболистите, но той е играл 13 години за Ювентус, иди разбери точно кога и къде е правено фотото.. а и нищо чудно да се лъжа.

И наистина, хубаво е с повечко участници, но трябва още да се включат - според мен няма какво да се плашат от началните разлики в класирането.

--------------------
This is our celebration, earned by the sweat of our brows.
It’s the celebration of all those who have always believed.
It’s the celebration of all you Juventus supporters, who instead of abandoning us made your voices even louder.
It’s the celebration of all those who roared for a Serie B goal the same way they did for the one that brought us the Scudetto.

+Quote Post
bianconero
коментар 28 Aug 2006, 14:27
Коментар #26

Juventus star

Цитат(Garrett)
И наистина, хубаво е с повечко участници, но трябва още да се включат - според мен няма какво да се плашат от началните разлики в класирането.
Знаеш че във sportbg.com имаше доста ювентинци които не проявяваха интерес към играта така че е нормално и тук не всички да участват.
Иначе наистина е по-интересно с повече участници.
А за преднината на някои хора в класирането - ами то се видя при първия по-труден мач каква е успеваемостта. А ще има и снимкови и допълнителни въпроси така че има време за наваксване - поне 42 кръга и евентуално баражи - още 4 мача - това е за Серия Б, в Серия А мачовете ще са с няколко по-малко ако се стигне до там да върнат отбора където му е мястото.

За въпроса на ZEBRA. - и преди е имало подобни въпроси и някои са успявали да се справят.

--------------------

+Quote Post
PhoEniX_
коментар 28 Aug 2006, 14:28
Коментар #27

Primavera player
**

Коментари: 241
Регистриран: 22-February 06
Град: Благоевград
Потребител No.: 22

Е аз направих един плах опит да позная ама ти ме хвърли в тъч , мислех си , че отбора не е Ювентус .. sad.gif sad.gif

--------------------
-

+Quote Post
bianconero
коментар 28 Aug 2006, 14:36
Коментар #28

Juventus star

Идеята да се отговаря чрез лични съобщения на въпросите е да не се подсказва или преписва, така че преди да е ясен отговора е за предпочитане да не се коментира кой е на снимката и кой не е, кой на кого прилича и така нататък.

--------------------

+Quote Post
bianconero
коментар 29 Aug 2006, 00:01
Коментар #29

Juventus star

Цитат(Didier Deshamp @ Aug 29 2006, 12:24 AM)
bianconero кога ще бъде обявено за допълнителните точки excl.gif
*
Вземи се ориентирай вече коя тема за какво е.
Прогнози и класиране е нещо различно от въпроси и коментари.
Идеята е че в тази тема се изясняват неяснотите и останалите се учат от грешките на другите. Като отговоря на един ще ме разберат и доста други участници.

И задавай по-ясни въпроси.

Ако питаш за допълнителните въпроси - кой ще голмайстор, кой ще има най-много мачове, колко победи, равни и загуби ще има отбора, трябва да изчакаме първо да видим кой ще остане и в коя серия ще играе Юве.
До няколко дни ще е ясно.

Крайния срок за отговор мисля да остане 1-ви октомври но може и да се увеличи ако е нужно.

А ако питаш за въпроса на ZEBRA. - когато каже отговора на въпроса му и кои са отговорили правилно ще прибавя точките към вече спечелените.
Това няма да отнеме много време защото май класирането ще е същото. smile.gif

--------------------

+Quote Post
Аntonio Conte
коментар 29 Aug 2006, 01:35
Коментар #30

Juventus champion

Коментари: 7 530
Регистриран: 31-July 06
Град: Русе
Потребител No.: 171

добре де споко питах за играта на зебра.

+Quote Post
Аntonio Conte
коментар 29 Aug 2006, 11:52
Коментар #31

Juventus champion

а и bianconero моят въпрос си е по темата доколкото виждам тук е въпроси и коментари,а аз те питах въпрос.

+Quote Post
snitch
коментар 29 Aug 2006, 12:01
Коментар #32

Juventus champion

Група: Ветерани
Коментари: 8 981
Град: Велико Търново
Потребител No.: 32

Ами беше си постнал вьпроса в темата за класиране и прогнози , а не за вьпроси и коментари

+Quote Post
Аntonio Conte
коментар 29 Aug 2006, 12:03
Коментар #33

Juventus champion

ооо извинявайте не съм видял.

+Quote Post
bianconero
коментар 01 Sep 2006, 18:25
Коментар #34

Juventus star

Цитат(ZEBRA. @ Sep 1 2006, 06:07 PM)
Дойде време и за отговора на снимковото въпросче. biggrin.gif
Първо искам да благодаря на тези които си направиха труда поне да опитат да отговорят правилно, имайки предвид че верен отговор на подобен въпрос е практически невъзможен... с едно изключение!!! ohmy.gif  blink.gif
Обещавам повече да не опъвам нервите ви с подобни непреодолими препятствия и това ще проличи още при следващия въпрос.
И така: Отборът на снимката съвсем естествено е ЮВЕНТУС! Някои от вас предположиха че това е градския съперник Торино, но аз отдавам това на факта че на снимката присъства самолет, което до известна степен беше една целенасочена уловка от моя страна. Всички знаем за самолетната катастрофа на големия отбор на "Торо" от 40-те години.
За по-запознатите с историята на Юве едва ли е било проблем да различат на снимката уелския таран Джон Чарлз както и легендарния играч а после и президент на отбора Джанпиеро Бониперти. От това следва че периодът през който е направено фотото е края на 50-те и началото на 60-те години на миналия век. Реших да не влизам в повече подробности а направо да копирам отговора на единствения участник който успя да се справи с моя въпрос. Трябва да призная че той за пореден път ме изумява с познанията си за любимия Ювентус, както и с начина по-който разсъждава търсейки верния отговор!!! smile.gif
Нека аплодираме bianconero с напълно заслужените 20 точки които прибавя към своя актив!!! cool.gif

"Това са ми разсъжденията по въпроса.

Снимката е правена през периода 1957-1961.
Ясно е че това е отбора на Юве но от кой сезон точно - различавам няколко играчи - предимно от сезон 57-58 и от сезон 60-61 но не достатъчно че да се определи точно от кой сезон е.

Предполагам че е от някой мач в евротурнирите и то при някое гостуване защотото ме съмнява за вътрешните мачове да се е пътувало със самолет, макар че кой знае.

Има само 2 гостувания в този период :
01.10.1958 Виенер СК - Юве 7:0
12.10.1960 ЦСКА - Юве 4:1
Понеже Сивори липсва на снимката и не е играл само срещу ЦСКА предполагам че това е отбора който е летял до София.
А къде е правена снимката - ами не вярвам да е след мача, значи трябва да е на летището в Торино.
За датата - ами и ако тогава отборите са пътували в деня преди мача значи е правена на 11 октомври.
Или окончателно - това е отбора на Юве, сниман на летището в Торино на 11.10.1960 преди мача с ЦСКА.

А и като знам за кой БГ отбор си - ясно е откъде имаш тази снимка - ако съм прав де.

Може би този най-вдясно от задния ред е Ренато Чезарини който е треньор от 29.03.1959 до 13.11.1960 - месец след тази загуба.

Това е - повече не ми се мисли."

Единствената неточност която bianconero е допуснал е свързана с мястото на което е направена снимката. Става въпрос за аерогара София веднага след пристигането на Юве на българска земя, а не както той е предположил - летището в Торино. На фона на пределно изчерпателния му отговор аз няма как да не го призная за верен!
Поздравления!

И друг път си ме хвалил ама този път почти се изчервих. biggrin.gif
Нямаше нужда.

Сега за точките - разбрали сме се точки да се дават само на тези които са отговорили привилно.

Въпроса беше :
- Кой е отбора на кадрото, и кога и къде е направено то ???

Аз съм отговорил :
- Ювентус от сезон 60-61
- преди мача с ЦСКА
- в Торино
Понеже съм сбъркал Торино със София не мисля че съм отговорил правилно, макар че съм най-близо от участниците.
Ти хубаво си признал отговора за верен ама понеже съм почнал да прилагам стрикно правилата предлагам да не взимам точки.

Сега ако беше писал - давам 10т ако познаете сезона през който в правена снимката, 10т ако познаете къде е правена и 10т ако познаете точната дата можех да си уддържа 20т ама не си казал.

Цитат
Трябва да призная че той за пореден път ме изумява с познанията си за любимия Ювентус, както и с начина по-който разсъждава търсейки верния отговор!!! smile.gif
Ами моите познания за Юве са предимно за периода от 1994 насам. Знам доста и за историята ама някак си като не съм бил пряк свидетел за събитията и само съм чел за тях или съм гледал снимки и мачове не мисля че знам всичко или поне толкова колкото някои други хора си мислят.

И понеже си споменал за начина на разсъждаване - нека да кажа какво направих че да отговоря.

Веднага познах Джон Чарлз. При по-внимателно вглеждане познах и Бониперти.
Засякох периода в който и двамата са играли в Юве и се оказа че това е било възможно само в периода 1957-1961.
За определяне на точната година не бях сигурен защото имах снимки само на шампионските сезони 57-58 и 60-61. Други футболисти които познах бяха Николе и Мора - май те бяха.
Предположих че мача е от евротурнирите защото не помня откъде но знам че в Италия нямат практика да използват самолети за придвижване на отбора в рамките на страната - или поне преди 40 години не са използвали.
Оказа се че има само 4 изиграни срещи в Европа през този период - 2 гостувания и 2 домакинства.
Естествено че домакинските мачове отпадат и остават само
01.10.1958 Виенер СК - Юве 7:0
12.10.1960 ЦСКА - Юве 4:1

Веднага си помислих че става въпрос за мача с ЦСКА - за тези които не знаят ZEBRA. е фен на ЦСКА - тези които са писали и в спортбг го знаят но да кажа и за другите.

Но все пак не можех да бъда сигурен за кой от двата мача става въпрос.
Незнам как обаче забелязах че на снимката липсва Сивори - скоро си говорихме за него и който си спомня как изглежда знае че има доста характерна физиономия.
От тези 4 мача Сивори е играл в 3. Не е играл само срещу ЦСКА.

Оставаше само да се определи къде е правена снимката - в Торино преди мача, в София преди мача, в София след мача или в Торино след мача. Логично беше да се предположи че снимката е правена преди мача - доста усмихнати бяха някои хора на снимката. Аз налучках че е правена в Торино но се оказа че е правена в София.

Е, имаше и някои снимки и статистики които ми помогнаха но те са от доста известни статистически сайтове като www.juventus1897.com и www.forza-juventus.com

Не мисля че съм отделил повече от 30 минути за да отговоря.

--------------------

+Quote Post
pavelnel
коментар 01 Sep 2006, 18:29
Коментар #35

Дремещ

Коментари: 1 868
Регистриран: 2-June 06
Град: Fuckland islands
Потребител No.: 132

З0 минути ,но когато си имал идея какво правиш ,са били напълно достатъчни .Недей да скромничиш .Ако бях аз ,с присъщата ми разсеяност щях да се заплесна по нещо незначително и отиде половин ден .

--------------------

+Quote Post
bianconero
коментар 01 Sep 2006, 18:46
Коментар #36

Juventus star

Цитат(pavelnel @ Sep 1 2006, 07:29 PM)
З0 минути ,но когато си имал идея какво правиш ,са били напълно достатъчни .Недей да скромничиш .Ако бях аз ,с присъщата ми разсеяност щях да се заплесна по нещо незначително и отиде половин ден .
*
Ами те идеите се раждат в движение - постепенно.

И аз така си мисля не само за тия въпроси на ZEBRA.
Дали е за добро, дали не - трудно е да се каже. biggrin.gif

Но дори и при този начин на мислене не винаги съм отговарял правилно на подобни въпроси в Ювемания.

--------------------

+Quote Post
ZEBRA.
коментар 01 Sep 2006, 19:20
Коментар #37

Primavera player
**

Коментари: 106
Регистриран: 21-February 06
Град: гр. София
Потребител No.: 18

Цитат(bianconero @ Sep 1 2006, 09:25 PM)
Сега за точките - разбрали сме се точки да се дават само на тези които са отговорили привилно.

Въпроса беше :
- Кой е отбора на кадрото, и кога и къде е направено то ???

Аз съм отговорил :
- Ювентус от сезон 60-61
- преди мача с ЦСКА
- в Торино
Понеже съм сбъркал Торино със София не мисля че съм отговорил правилно, макар че съм най-близо от участниците.
Ти хубаво си признал отговора за верен ама понеже съм почнал да прилагам стрикно правилата предлагам да не взимам точки.

Мисля че моята позиция по-въпроса за точките е ясна. От друга страна, трябва да си взема бележка за нееднозначно задаваните въпроси (случвало ми се е и друг път).
С други думи - от сега нататък като питам дали морето е дълбоко, това ще означава че то е или дълбоко или плитко. Няма да питам синьо ли е зелено ли е или сурусинкаво. laugh.gif tongue.gif
Та, да обобщим: точките на bianconero се признават (всички видяха защо!!!!!!!!) а за напред....... кой е този???????

Отговори на въпроса чакам до първата минута от следващия официален мач на Юве (където и да е той biggrin.gif ), а на позналите щедро ще раздам по 5 точици! laugh.gif
Успех!

+Quote Post
bianconero
коментар 01 Sep 2006, 19:38
Коментар #38

Juventus star

Цитат(ZEBRA.)
Та, да обобщим: точките на bianconero се признават
Е, сега ще се караме ли ? biggrin.gif

Аз като отказвам тия 20 точки си имам нещо предвид.
Помниш как някои хора пишеха - " Ама аз Фурино не го ли нацелих ?"
При правилно зададен въпрос може да се отговори еднозначно - а не на въпрос - Бременна ли си ? отговора да е - почти или малко - поздрав за ... тя си знае. biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

Ще има такива недоразумения и в бъдеще и нека всички да знаят какво е правилото.

За в бъдеще задавай еднозначни въпроси или ги разделяй на части.

И може да го сложиш този обидно лесен нов въпрос - и 5т му са много - в темата за прогнози и класиране че някой може да каже че тук не го е видял.

--------------------

+Quote Post
snitch
коментар 01 Sep 2006, 20:07
Коментар #39

Juventus champion

Група: Ветерани
Коментари: 8 981
Град: Велико Търново
Потребител No.: 32

Дават ли ти взимай , гонят ли те бягай biggrin.gif

+Quote Post
Garrett
коментар 01 Sep 2006, 20:51
Коментар #40

fino alla fine

Група: Admin
Коментари: 2 346
Град: Варна
Потребител No.: 30
Любим футболист: Pavel Nedvěd

Леле затрили са архива на бгплей.. толкова информация имаше в двете теми за Юве и в двете ювемании - а и като цяло в раздела Италиански футбол. Като се замисля когато ми трябвало нещо първо там проверявах. И темата за Дел Пиеро.. closedeyes.gif

bianconero, имаш ли някакъв архив?

--------------------
This is our celebration, earned by the sweat of our brows.
It’s the celebration of all those who have always believed.
It’s the celebration of all you Juventus supporters, who instead of abandoning us made your voices even louder.
It’s the celebration of all those who roared for a Serie B goal the same way they did for the one that brought us the Scudetto.

+Quote Post

51 страници V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

Олекотена версия Час: 20th October 2019 - 03:09ч.

> Forum Information:

Copyright: © www.juventus-bulgaria.com 2006 - 2012. Всички права запазени.
Author: Екип на Juventus-Bulgaria.Team