IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

>Реклама

>Препоръчваме ви

5 страници V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Назад във времето, Впечатленията ви за изминалите сезони
the pendulum
коментар 21 Oct 2012, 20:15
Коментар #1

Juventus regular

Група: Фенове
Коментари: 2 040
Регистриран: 9-November 08
Потребител No.: 1 437

Цитат(marto_juve @ Oct 21 2012, 20:22ч.) *
Остави го Бонучи, ами ми обясни поне къде я видя бързината и хващащата окото игра по времето на Капело unsure.gif

Аз сега учебник по футбол ли трябва да ти се явявам на тебе, пич? По времето на Капело отборът беше хищник! Може би само липсата на европейско отличие не го направи перфектен. Но там редица фактори си оказаха влияние - както самият Недвед сподели, ако по времето на Капело имаше "Ювентус стейдиъм", щяхме да отстраним Арсенал на четвърфиналите.
Тогава нападението ни беше топ класа - Трезегол + Ибрахимович беше равно на повече голове, отколкото всеки един от нас може да си представи на този етап. Даже резервите бяха на много високо ниво - още си спомням гола на Залайета срещу Реал в продълженията. Халфовата ни линия също беше много добра. Тогава купувахме 1-2 класни играчи, а не на килограм (както с някои сега - Падоин, Бориело и т.н.) - Виера е типичен пример. В защита не сме били перфектни, но за сезоните 2004/2005 и 2005/2006 бяхме клуба с най-малко допуснати голове в Италия.
Стила на играта хващаше окото, да. Хващаше го по един специален начин, който е присъщ само на феновете на Ювентус. Ако искаш да гледаш тъпоумни отигравания, си пускаш Премиърлиг. Ако искаш да гледаш 5-минутно задържане на топката, преди да се създаде наченка за атака, си пускаш Барселона. Аз не ги исках тези неща - затова гледах Ювентус. Тъждествено е на футбол, който е ефективен, в който се набляга най-вече на мисълта, в който се действа бързо , в който Трезеге с едно докосване решаваше всичко, а не както сега да се чудим защо Джовинко не може да вкара от 9 метра разстояние. Това на мен ми хващаше окото!
По никакъв начин не искам да сравнявам Ювентус на Конте и Ювентус на Капело - и двата отбора имаха недостатъци и преимущества. Но да отричаш класата на клуба преди 7-8 години е кощунство!
А прословутата "бързина" си я имаше и тогава, не се заблуждавай. Сега темпото ни се определя до голяма степен от Пирло, бековете и т.н. Тогава си имаше други хора със сходни позиции. Създаваха се много голови опасности, бяхме по-ефективни! Сега също ги създаваме, но няма кой да реализира повечето от тях.

--------------------
Go to the top of the page

+Quote Post
pinkfloyd39
коментар 21 Oct 2012, 21:54
Коментар #2

Juventus champion

Коментари: 6 291
Регистриран: 6-March 12
Потребител No.: 24 649

Pendulum, без да знам каква ви е враждата с Марто и без да искам да се меся, мога да ти кажа съвсем откровено, че в случая грешиш много. Не подлагам под съмнение, че вероятно си наблюдавам ерата Капело, но сигурен ли си, че си я следял изкъсо... остави какво пише в медиите, какво се предполага, че трябваше да бъде. Ерата Капело е черен период в страницата на Ювентус. Капело, напук на мненията, се провали. Титлите не ги отричам, провали се философията му. Наскоро обяснявах какви идеи имаше с Виейра и Емерсон надълго и нашироко, но уви...

Този коментар е бил редактиран от pinkfloyd39 на 21 Oct 2012, 21:54

--------------------

+Quote Post
ELMANIFICO
коментар 21 Oct 2012, 21:58
Коментар #3

Juventus star

Коментари: 3 335
Регистриран: 13-March 06
Град: Пловдив
Потребител No.: 68

Цитат(pinkfloyd39 @ Oct 21 2012, 22:54ч.) *
Pendulum, без да знам каква ви е враждата с Марто и без да искам да се меся, мога да ти кажа съвсем откровено, че в случая грешиш много. Не подлагам под съмнение, че вероятно си наблюдавам ерата Капело, но сигурен ли си, че си я следял изкъсо... остави какво пише в медиите, какво се предполага, че трябваше да бъде. Ерата Капело е черен период в страницата на Ювентус. Капело, напук на мненията, се провали. Титлите не ги отричам, провали се философията му. Наскоро обяснявах какви идеи имаше с Виейра и Емерсон надълго и нашироко, но уви...

То не за пръв път го казваш това. Аз не съм фен на ерата на Капело. Не ми харесваше как играехме. Но "черен" период е твъде силно . Просто играехме прегматичен футбил - класика на Капело. Все пак в момента се борим с неговото творение и тези безкрайни мачове без загуба на Милан. Капело си е такъв. Такъв беше в Рома, В Юве, в нац. отбор на Англия, в Реал М. Винаги е бил такъв.

--------------------
Вълшебнико Ювентус , погледни към небето ! Над теб са само звездите !

+Quote Post
the pendulum
коментар 21 Oct 2012, 22:07
Коментар #4

Juventus regular

Коментари: 2 040
Регистриран: 9-November 08
Потребител No.: 1 437

Цитат(pinkfloyd39 @ Oct 21 2012, 22:54ч.) *

Не съм чел какво си писал, ще ми е интересно да видя позицията ти. На мен също Капело не ми е любимец, но не мислиш ли, че Калчополи направи тази ера "черна"?

--------------------

+Quote Post
pinkfloyd39
коментар 21 Oct 2012, 22:14
Коментар #5

Juventus champion

Митът Капело щеше да бъде развенчан вече окончателно и изключително брутално, ако не се беше случило Калчополи и Ювентус беше продължил със същия стар, немощен състав, в който често неузнаваемостта, слабата идея и интригите отвътре вземаха връх. Този отбор крещеше за промяна поне на 10 футболисти. Отделно митът за скамейката е доста голяма заблуда - защото имаше имена, но не и качества. На хартия добре, на практика - зле. Ако не се беше случило Калчополи, Недвед и Дел Пиеро може би бяха пътници още през 2006та. От тази гледна точка, може би е по-добре, че се случи Калчополи, а със събитията в последната година се оправда и приказката, че всяко зло за още по-голямо добро.

Този коментар е бил редактиран от pinkfloyd39 на 21 Oct 2012, 22:15

--------------------

+Quote Post
marto_juve
коментар 21 Oct 2012, 22:18
Коментар #6

Juventus star

Група: Banned
Коментари: 3 701
Регистриран: 15-May 07
Град: Варна
Потребител No.: 503

Цитат(pinkfloyd39 @ Oct 21 2012, 21:54ч.) *
Pendulum, без да знам каква ви е враждата с Марто и без да искам да се меся, мога да ти кажа съвсем откровено, че в случая грешиш много. Не подлагам под съмнение, че вероятно си наблюдавам ерата Капело, но сигурен ли си, че си я следял изкъсо...
"Враждата" ни е такава, че в тази тема се постват мнения, които сме намерили за смешни или тъпи - това е обявено на 1-ва страница. В случая нямаше как да се сдържа да не номинирам изказването за Бонучи, че бил един от най-техничните ни играчи, както и че нескопосаните му пасове били само мит. Преди това се бях въздържал да му номинирам и изказването за ерата на Капело, с бързия и красив за гледане футбол. И понеже на него не му изнася, реши че трябва да съм прост, щом му се изсмивам за откровените небивалици. Без да е нужно да съм математик, 2004/5 той е бил на 13-14 г., още си е барал пишката и не е знаел кво се прави с нея, но ми прави някакъв анализ, все едно е във футбола от ерата на Кройф. Това е като мастъра, който ми обясняваше как е фен на Недвед още от 4-5 годишна възраст. Айде малко по-сериозно...

--------------------
Не винаги съм прав, но никога не греша

+Quote Post
ELMANIFICO
коментар 21 Oct 2012, 22:30
Коментар #7

Juventus star

Цитат(marto_juve @ Oct 21 2012, 23:18ч.) *
"Враждата" ни е такава, че в тази тема се постват мнения, които сме намерили за смешни или тъпи - това е обявено на 1-ва страница. В случая нямаше как да се сдържа да не номинирам изказването за Бонучи, че бил един от най-техничните ни играчи, както и че нескопосаните му пасове били само мит. Преди това се бях въздържал да му номинирам и изказването за ерата на Капело, с бързия и красив за гледане футбол. И понеже на него не му изнася, реши че трябва да съм прост, щом му се изсмивам за откровените небивалици. Без да е нужно да съм математик, 2004/5 той е бил на 13-14 г., още си е барал пишката и не е знаел кво се прави с нея, но ми прави някакъв анализ, все едно е във футбола от ерата на Кройф. Това е като мастъра, който ми обясняваше как е фен на Недвед още от 4-5 годишна възраст. Айде малко по-сериозно...

Проблема на Капело беше,че играехме с играчи над 28. Нямахме човек, който да организира играта. Играехме еднотипино и стандартно. За мен и бавно, сравнявайки ни с Ливърпул и Арсенал. Определено и аз си миля,че Недвед и Дел Пиеро щяха отдавна да са история ако не беше Калчополи, но също така не можем да отречем,че Ювентус беше последният истински шампион на Италия и Серия А, такава каквото е помним - задоволително силна. Още от 2003 - 2002 дори кризата беше ударила доста отборите в серия А, но 2006 все още можеше да се счита,че серия А е на едно ниво с Англия и дори по-силно първенство от Испания и Германия.

Най-неприятното беше Емерсон- Виейра. Двама от най-симпатичните играчи, а Капело направи така,че когато си спомня за тях да ми навяват само страх и Дел Нери и Раниери да се опитват да имитират този отбор с двама дефанзивни халфа... ужас.

И все пак. Юве спечели две последователни титли. В отбора играеха страхотни играчи. Периодът не може да бъде определен като черен,а по-скоро като неатрактивен.

--------------------

+Quote Post
pinkfloyd39
коментар 21 Oct 2012, 22:30
Коментар #8

Juventus champion

С името Капело се свързва Калчополи. Това е достатъчно, за да определям периода като черен.

--------------------

+Quote Post
marto_juve
коментар 21 Oct 2012, 22:52
Коментар #9

Juventus star

Коментари: 3 701
Регистриран: 15-May 07
Град: Варна
Потребител No.: 503

Абе вие къде забихте темата...черен, бял...идеята че да се говори за атрактивен и бърз футбол по това време е смешно, това е. Да не говорим как може да се изцепи, че Бонучи ни е от най-техничните футболисти, като той е същото ренде като Монтеро, но и с 2 класи под него.

--------------------
Не винаги съм прав, но никога не греша

+Quote Post
Аntonio Conte
коментар 21 Oct 2012, 23:06
Коментар #10

Juventus champion

Коментари: 7 530
Регистриран: 31-July 06
Град: Русе
Потребител No.: 171

Тук съм съгласен с две неща :

1. Бонучи и техника са 2 несъвместими неща.
2. При Капело играехме всичко друго, но не и атрактивен футбол. Знаеше как да печели в Калчото, но в Европа бяхме меко казано трагедия.

+Quote Post
ELMANIFICO
коментар 22 Oct 2012, 02:12
Коментар #11

Juventus star

Цитат(Аntonio Conte @ Oct 22 2012, 00:06ч.) *
Тук съм съгласен с две неща :

1. Бонучи и техника са 2 несъвместими неща.
2. При Капело играехме всичко друго, но не и атрактивен футбол. Знаеше как да печели в Калчото, но в Европа бяхме меко казано трагедия.

С какво по-точно сте съгласни?

1. Бонучи не знае какво е това техника, това е ясно.
2. Бонучи определено е подобрил представянето си при пасовете, прави повече и по-точни пасове, ограничил е доста от своите дълги пасове.
3. Ювентус играеше прагматичен футбол, както и всеки отбор, воден от Фабио Капело.
4. [email protected][email protected] Ювентус е бил трагичен?!?!

Така, нека цифрите говорят:

2004/2005
Juventus Juventus 2-2 Djurgårdens IF Djurgården
Referee: Herbert Fandel (GER) – Stadium: Delle Alpi, Turin (ITA)
25 August 2004 - Third qualifying round

Djurgården Djurgårdens IF 1-4 Juventus Juventus
Aggregate: 3-6
Referee: Graham Poll (ENG) – Stadium: Råsundastadion, Solna (SWE)

15 September 2004 - Group stage (Group C )
Ajax AFC Ajax 0-1 Juventus Juventus
Referee: Urs Meier (SUI) – Stadium: Amsterdam ArenA, Amsterdam (NED)

28 September 2004 - Group stage (Group C )
Juventus Juventus 1-0 Maccabi Tel-Aviv FC M. Tel-Aviv
Referee: Alain Hamer (LUX) – Stadium: Delle Alpi, Turin (ITA)

19 October 2004 - Group stage (Group C )
Juventus Juventus 1-0 FC Bayern München Bayern
Referee: Manuel Mejuto González (ESP) – Stadium: Delle Alpi, Turin (ITA)

3 November 2004 - Group stage (Group C )
Bayern FC Bayern München 0-1 Juventus Juventus
Referee: Graham Poll (ENG) – Stadium: Olympiastadion, Munich (GER)

23 November 2004 - Group stage (Group C )
Juventus Juventus 1-0 AFC Ajax Ajax
Referee: Konrad Plautz (AUT) – Stadium: Delle Alpi, Turin (ITA)

8 December 2004 - Group stage (Group C )
M. Tel-Aviv Maccabi Tel-Aviv FC 1-1 Juventus Juventus
Referee: Alain Sars (FRA) – Stadium: Itztadion Ramat Gan, Ramat Gan (ISR)

22 February 2005 - Round of 16
Real Madrid Real Madrid CF 1-0 Juventus Juventus
Referee: Ľuboš Michel (SVK) – Stadium: Estadio Santiago Bernabéu, Madrid (ESP)

9 March 2005 - Round of 16
Juventus Juventus 2-0 Real Madrid CF Real Madrid
Aggregate: 2-1 Juventus win after extra time
Referee: Markus Merk (GER) – Stadium: Delle Alpi, Turin (ITA)

5 April 2005 - Quarter-finals
Liverpool Liverpool FC 2-1 Juventus Juventus
Referee: Frank De Bleeckere (BEL) – Stadium: Anfield, Liverpool (ENG)

13 April 2005 - Quarter-finals
Juventus Juventus 0-0 Liverpool FC Liverpool
Aggregate: 1-2
Referee: Valentin Ivanov (RUS) – Stadium: Delle Alpi, Turin (ITA)

1 Juventus 6 16
2 FC Bayern München 6 10
3 AFC Ajax 6 4
4 Maccabi Tel-Aviv 6 4

Ливърпул шампион.

2005/2006

14 September 2005 - Group stage (Group A )
Club Brugge Club Brugge KV 1-2 Juventus Juventus
Referee: Luis Medina Cantalejo (ESP) – Stadium: Jan Breydelstadion, Bruges (BEL)

27 September 2005 - Group stage (Group A )
Juventus Juventus 3-0 SK Rapid Wien Rapid Wien
Referee: Martin Hansson (SWE) – Stadium: Delle Alpi, Turin (ITA)

18 October 2005 - Group stage (Group A )
Bayern FC Bayern München 2-1 Juventus Juventus
Referee: Kyros Vassaras (GRE) – Stadium: Fußball Arena München, Munich (GER)

2 November 2005 - Group stage (Group A )
Juventus Juventus 2-1 FC Bayern München Bayern
Referee: Ľuboš Michel (SVK) – Stadium: Delle Alpi, Turin (ITA)

22 November 2005 - Group stage (Group A )
Juventus Juventus 1-0 Club Brugge KV Club Brugge
Referee: Robert Styles (ENG) – Stadium: Delle Alpi, Turin (ITA)

7 December 2005 - Group stage (Group A )
Rapid Wien SK Rapid Wien 1-3 Juventus Juventus
Referee: Jaroslav Jara (CZE) – Stadium: Ernst-Happel-Stadion, Vienna (AUT)

22 February 2006 - Round of 16
Bremen SV Werder Bremen 3-2 Juventus Juventus
Referee: Manuel Mejuto González (ESP) – Stadium: Weserstadion, Bremen (GER)

7 March 2006 - Round of 16
Juventus Juventus 2-1 SV Werder Bremen Bremen
Aggregate: 4-4 Juventus win on away goals
Referee: Graham Poll (ENG) – Stadium: Delle Alpi, Turin (ITA)

28 March 2006 - Quarter-finals
Arsenal Arsenal FC 2-0 Juventus Juventus
Referee: Peter Fröjdfeldt (SWE) – Stadium: Highbury, London (ENG)

5 April 2006 - Quarter-finals
Juventus Juventus 0-0 Arsenal FC Arsenal
Aggregate: 0-2

Трегези 6 гола. номер 3 в листата за целия турнир.

Арсенл губят на финала от Барса.

Group A
P Pts
1 Juventus 6 15
2 FC Bayern München 6 13
3 Club Brugge 6 7
4 SK Rapid Wien 6 0

Този сезон е невъзможно да вземем 15 точки, още по малко 16, с тези две равенства максимума ще е 14!
В отбора в момента нямаме голмайстор, който ще може да завърши в топ 3 на голмайсторите на турнира.
Групите не са били по-леки, тъй като Байерн Винаги е бил фактор, Шахтьор е по-стойностен отбор от Брюж, но Аякс от онова време също беше нелош отбор. Нордесланд са създадени 1991 година...

Аз не харесвах Юве на Капело, ако трябва да бъда искрен с нетърпение очаквах да се махне и да видя новия треньор, тогава си мислих как ли ще играем с новия треньор, дали ще можем да играем офанцивно, кой играч ще купим за да променим стила ни на игра, от тогава съм намразил играта с 2 -ма дефанзивни халфа. Но играта не беше трагична, бяхме солиден отбор, постигахме победи изкл лесно, взимахме точно това, което ни трябва. Бяхме отбор, който можеше да продължи далеч по-напред, ако имахме късмета да не ни се падна английски отбор след груповата фаза. Ювентус трудно побеждава английски отбори или поне трудно го прави последните години - справка Фулъм.

Аз харесвам отбора на Конте поне 10 пъти повече. Харесва ми отбора, играчите, тактиката, самия облик, но да се отрича вс от 2004 до 2006 е невероятно.

С червено съм отбелязал загубите
С оражнево равенствата
С ярко зелено победите

Този коментар е бил редактиран от ELMANIFICO на 22 Oct 2012, 02:25

--------------------

+Quote Post
Аntonio Conte
коментар 22 Oct 2012, 11:10
Коментар #12

Juventus champion

Коментари: 7 530
Регистриран: 31-July 06
Град: Русе
Потребител No.: 171

Трагичен беше да. Този отбор имаше сили през есента определено, но ти много добре помниш как изглеждахме срещу Пуул и Арсенал, меко казано смешни. То Реал ги бихме и като се върнахме от Серия Б в ШЛ, но това означава ли, че сме имали супер отбор?

Няма да го забравя това домакинство с Пуул дето Златан не вкара от 3 метра, а после цял мач се чудехме как да вкараме гол и се въртяхме като шугави.

Пак казвам при Капело беше прагматичен, но не и атрактивен стил на игра. Знаеше как да печели в Калчото, но в ШЛ наглите се подиграха тотално с нас. С онзи отбор оставаше да не минем тези лесни групи. Така, че тази статистика не показва нищо особено освен 2 загубени четвъртфинала.

+Quote Post
El Patron
коментар 22 Oct 2012, 15:09
Коментар #13

Banned forever

Коментари: 958
Регистриран: 13-May 11
Град: от Ада
Потребител No.: 24 539

Цитат(pinkfloyd39 @ Oct 21 2012, 23:14ч.) *
Митът Капело щеше да бъде развенчан вече окончателно и изключително брутално, ако не се беше случило Калчополи и Ювентус беше продължил със същия стар, немощен състав, в който често неузнаваемостта, слабата идея и интригите отвътре вземаха връх. Този отбор крещеше за промяна поне на 10 футболисти. Отделно митът за скамейката е доста голяма заблуда - защото имаше имена, но не и качества. На хартия добре, на практика - зле. Ако не се беше случило Калчополи, Недвед и Дел Пиеро може би бяха пътници още през 2006та. От тази гледна точка, може би е по-добре, че се случи Калчополи, а със събитията в последната година се оправда и приказката, че всяко зло за още по-голямо добро.

докога ще ми играеш контра на тая тема не мога да разбера biggrin.gif
Сега,за да се уточним веднъж за винаги!
Загубата от Арсенал 2006 беше повлияна от 2 много важни неща:
1.Разрасващият се скандал "калчополи"
2.Липсите на Недвед и Дел Пиеро в първия мач+липсата на Дел Пиеро и във втория мач
За мачовете с Пуул мисля,че на всички ни е ясно за кво става въпрос,един корнер + един шедьовър,всичко друго беше пред вратата на Пуул..луд късмет,че не ги обърнахме в Англия-100 пропуска от ДП и Недвед!
На реванша Рафата се беше затворил с 11 човека,като пак имаше вадения от голлинията.....
Отборът ни тогава беше един от най-добрите в историята ни,въпрос на време беше да спечелим ШЛ!Помниш,че с нашия гръбнак Италия същата година спечели Световното,а от другия финалист имахме 3ма представителя!
Да,имаше доста висока възрастова граница,но целият отбор беше със звезди,във всеки един пост,а отделно имахме Муту,Ибра,Киелини,който влизаха към 11ката......Не можеш да ме убедиш,че Буфон,Тюрам,Кана,Замброта,Виейра,Емерсон,Недвед,Камо,Трез,ДП,Ибра са били пред изчерпване!След като всеки един от тях в следващите 2-3 сезона играеше на високо ниво....Отделно не е тайна,че бяхме договорили Саньол на десния бек от Байерн,както и Джерард!Говори се за Роналдо,но това остана само слух,докато за Саньол и Джерард се призна......Да,при Капело играехме грозно,машинално,с 6 защитника,но печелехме без проблемно-да сме имали 2-3 загуби за сезон.........мен тоя стил винаги ме е влечал значително повече от атракцията стил Барцилона.....
А и тогава имахме доста солидни средства,можехме да си позволим всеки един играч.До голяма степен съм склонен да повярвам,че Капело щеше да ни донесе ШЛ,ако не беше фарсополи...

+Quote Post
nikentus
коментар 22 Oct 2012, 16:51
Коментар #14

ювентинец

Група: Ветерани
Коментари: 5 244
Регистриран: 28-February 06
Потребител No.: 42

Цитат(El Patron @ Oct 22 2012, 16:09ч.) *
2.Липсите на Недвед и Дел Пиеро в първия мач+липсата на Дел Пиеро и във втория мач
За мачовете с Пуул мисля,че на всички ни е ясно за кво става въпрос,един корнер + един шедьовър,всичко друго беше пред вратата на Пуул..луд късмет,че не ги обърнахме в Англия-100 пропуска от ДП и Недвед!
На реванша Рафата се беше затворил с 11 човека,като пак имаше вадения от голлинията.....

На реванша с Ливърпул липсваше и Трезеге, а Ибрахимович прати чист гол в трибуните, тук съм склонен да се съглася, че англичаните извадиха късмет и в двата мача. Колкото до мача с Арсенал (на Деле Алпи), който беше 2006 г. - тогава играта ни беше по-зле отколкото през 2005 г.. Тогава се видя твърдоглавието на Капело да не разчита на Дел Пиеро и нежеланието му да търси сносни заместници на Недвед и Каморанези. Особено в края на сезона заиграхме много зле, но е вярно, че е възможно и разрастващия се скандал да е повлиял. Все пак провалът на отбора срещу Арсенал показа слабостта на Капело, защото това бе най-важният мач за сезона.

Отборът ни тогава беше един от най-добрите в историята ни,въпрос на време беше да спечелим ШЛ!Помниш,че с нашия гръбнак Италия същата година спечели Световното,а от другия финалист имахме 3ма представителя!
Да,имаше доста висока възрастова граница,но целият отбор беше със звезди,във всеки един пост,а отделно имахме Муту,Ибра,Киелини,който влизаха към 11ката......Не можеш да ме убедиш,че Буфон,Тюрам,Кана,Замброта,Виейра,Емерсон,Недвед,Камо,Трез,ДП,Ибра са били пред изчерпване!След като всеки един от тях в следващите 2-3 сезона играеше на високо ниво....Отделно не е тайна,че бяхме договорили Саньол на десния бек от Байерн,както и Джерард!Говори се за Роналдо,но това остана само слух,докато за Саньол и Джерард се призна......Да,при Капело играехме грозно,машинално,с 6 защитника,но печелехме без проблемно-да сме имали 2-3 загуби за сезон.........мен тоя стил винаги ме е влечал значително повече от атракцията стил Барцилона.....
А и тогава имахме доста солидни средства,можехме да си позволим всеки един играч.До голяма степен съм склонен да повярвам,че Капело щеше да ни донесе ШЛ,ако не беше фарсополи...

Факт е, че имахме страхотен отбор с невероятни футболисти на всеки пост, но нямахме такава дълбочина на състава особено при офанзивните халфове, защото при Капело си разчитахме на типична 4-4-2, а крилата ни бяха Камо и Павел, а и Дзамброта от време на време. Оливейра беше трагичен, а Капо не получи шанс (който, може би, не заслужаваше). За Саньол слуховете бяха стабилни, но не можеш да ме убедиш, че Джерард щеше да дойде. Такъв трансфер никога не е бил възможен, дори тогава.

Общо взето харесвах титулярния състав, харесвах, че имаме силни резерви в лицето на Муту, Ибрахимович (който всъщност си бе титуляр, а Дел Пиеро бе резервата) и Киелини. Но твърдоглавието на Капело да иска доказани имена като Виера, Джерард и т.н., нежеланието му да търси адекватни заместници на Недвед и Камо, желанието да откаже Дел Пиеро от футбола, както и безпомощието срещу Арсенал и в двата мача ме накараха да му се издразня до крайна степен. С това не искам да отричам величието на отбора, но прагматизмът на Капело беше скъп - дадохме огромни суми за играчи на по 29-30 години с огромни заплати и понякога се губеше каквато и да е била съзидателна искра с липсата или слабата форма на някой измежду Каморанези, Недвед и Дел Пиеро.

--------------------

+Quote Post
El Patron
коментар 22 Oct 2012, 17:26
Коментар #15

Banned forever

Цитат(nikentus @ Oct 22 2012, 17:51ч.) *
Особено в края на сезона заиграхме много зле, но е вярно, че е възможно и разрастващия се скандал да е повлиял.

супер много е повлиял на играчите,Моджи е влизал в съблекалнята и се е разплаквал пред играчите!
Всички са знаели 2-3 месеца преди края на шампионата,че трябва да си търсят нови отбори.....демотивацията е била здрава!

Цитат(nikentus @ Oct 22 2012, 17:51ч.) *
....но прагматизмът на Капело беше скъп - дадохме огромни суми за играчи на по 29-30 години с огромни заплати и понякога се губеше каквато и да е била съзидателна искра с липсата или слабата форма на някой измежду Каморанези, Недвед и Дел Пиеро.

абсолютен факт!
Капело взимаше само опитни и доказани играчи.....и пак казвам-повечето бяха абсолютни машини,без никво въображение и нестандартност в играта си!Един Ибрахимович целеше гаргите с ударите си....имаше хубави моменти с Капело,но липсваше нещо...победите над Реал в ШЛ,над Интер на Меаца,победата над Милан 2005,с която спечелихме първенството,всички бяха отпразнувани яко,но липсваше си харизмата на Липи и ония победи,изковани с характер и блясък......Капело се опитваше да създаде своя среда,заробваше ювентинското(Конте,Так,ДП....) за сметка на наемниците си-Дзебина,Емерсон,Ибра после Виейра и т.н.
не беше за нас Капело и феновете не го обичаха от първия ден......

+Quote Post
don Pintilio
коментар 22 Oct 2012, 17:54
Коментар #16

Primavera player
**

Коментари: 471
Регистриран: 20-June 11
Потребител No.: 24 555

Незнам пичове кой от кога гледа ЮВЕ ама аз го гледам от края на 80-те! Няма Липи няма Капело,я само си представете този отбор на Конте сега с атака 25 годишните Дел Пиеро и Трезеге ??? Няма барца няма реал ! Ние сега само един Кавани ако имаме и барса ще излезнат с дефанзивна тактика срещу нас !

--------------------

+Quote Post
JIZAH
коментар 22 Oct 2012, 18:03
Коментар #17

Juventus regular

Коментари: 1 707
Регистриран: 17-January 10
Град: София
Потребител No.: 3 242

Цитат(don Pintilio @ Oct 22 2012, 18:54ч.) *
Незнам пичове кой от кога гледа ЮВЕ ама аз го гледам от края на 80-те! Няма Липи няма Капело,я само си представете този отбор на Конте сега с атака 25 годишните Дел Пиеро и Трезеге ??? Няма барца няма реал ! Ние сега само един Кавани ако имаме и барса ще излезнат с дефанзивна тактика срещу нас !

Братле ( извинявай за фамилиарниченето), наистина не вярвах, че има какво да прочета тук повече. Но това ти мнение ме накара да се усмихна и същевременно с това осъзнах, че не само аз съм луд и вярвам в това. А сегашния отбор с Але и Трез... тр да ни дадат ШЛ служебно, че няма да е честно на финала wink.gif) Евала за коментара още веднъж!!!

--------------------

+Quote Post
El Patron
коментар 22 Oct 2012, 18:09
Коментар #18

Banned forever

така-така майна,ама онзи отбор със Зидан,Дел Пиеро,Индзаги,Дешан,Давидс..............тва беше отбор за убийства,извращения и гавра със съперниците.........

+Quote Post
JIZAH
коментар 22 Oct 2012, 18:11
Коментар #19

Juventus regular

Коментари: 1 707
Регистриран: 17-January 10
Град: София
Потребител No.: 3 242

хахах кога ще се сети някой да направи Celebrity Death Match със сегашния отбор на Юве и този на Липи например... може би ако купим Фалкао/Кавани biggrin.gif

--------------------

+Quote Post
masterhp
коментар 22 Oct 2012, 18:22
Коментар #20

Juventus champion

Коментари: 9 441
Регистриран: 22-December 07
Град: Pripyat
Потребител No.: 802

докога ще ми играеш контра на тая тема не мога да разбера biggrin.gif

И аз подкрепям с две ръце мнението, че това е най-добрият ти коментар до момента! Евала smile.gif

Цитат(JIZAH @ Oct 22 2012, 19:11ч.) *
хахах кога ще се сети някой да направи Celebrity Death Match със сегашния отбор на Юве и този на Липи например... може би ако купим Фалкао/Кавани biggrin.gif

Когато Конте постигне успехите на Липи, ще се направи smile.gif

За нас като фенове на Юве винаги Липи, ще е по-добрият от двамата с Капело. Като цяло няма много какво да се каже по темата, вече съпоставките на Липи с Трап са доста по интересни. cool.gif

--------------------
"синьо-черното не ми отива!"

+Quote Post

5 страници V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

Олекотена версия Час: 12th December 2018 - 03:51ч.

> Forum Information:

Copyright: © www.juventus-bulgaria.com 2006 - 2012. Всички права запазени.
Author: Екип на Juventus-Bulgaria.Team