IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

61 страници V  « < 59 60 61  
Reply to this topicStart new topic
> "Калчополи", "Фарсополи" a.k.a. "Циркополи"
ribery
коментар 06 May 2020, 09:52
Коментар #1201

Juventus bench

Група: Фенове
Коментари: 965
Регистриран: 10-February 12
Потребител No.: 24 635

Свързаните с футбола са фенове и като говорят глупости, го правят доста емоционално и казват много повече от необходимите глупости. Имам чувството, че сме женени за останалите клубове, а мастиите от харема си го изкарват на нас, че не са ни любимата наложница. Само семейни скандали ни вдигат. Което е добре, щото никой не обвинява евнусите в нищо, нали? Да си **** ******* ****** и да се влачат след траулера... Това им е съдбата

--------------------
Go to the top of the page

+Quote Post
NUCLEO1985
коментар 07 May 2020, 06:36
Коментар #1202

Juventus hero

Група: Admin
Коментари: 10 370
Регистриран: 22-February 06
Град: Свищов/София
Потребител No.: 25

Никола Рицоли, който е шеф на съдиите, обяснява точно това, което беше ясно още в началото - запис няма, защото изобщо не е имало.

Refereeing designator Nicola Rizzoli hit back at suggestions from a former FIGC prosecutor that VAR clips ‘disappeared’ from Inter-Juventus. ‘It never existed.’

The controversy erupted when former FIGC prosecutor Giuseppe Pecoraro revealed he had requested the audio of the conversation between referee Daniele Orsato and the VAR for Miralem Pjanic’s potential second yellow card offence, but that it was ‘missing’ from the file they received.

“It’s important to clarify here and not create further confusion,” replied refereeing designator Rizzoli on Sky Sport Italia today.

“The protocol states that only certain conversations are recorded and those are made not by the referees, but by the Lega technical provider, who put this clip at the disposal of the AIA (Italian Referees’ Association) if they want to use it for instructional purposes.

“Only five or six of those per game go online, which we can then download for use in teaching referees about incidents. These clips are also sent to the IFAB and are not in possession of the AIA.

Pecoraro requested the recording of the entire match, but that simply doesn’t exist for any Serie A game. Nobody has it in their possession, it never existed and so could not have been provided.

“The only ones that were recorded, as per protocol, were around the straight red card and the penalty. A yellow card, whether it is a second or a first, is not recorded for VAR. We tried to request the recording, but it simply was never made in the first place.”

Inter and Scudetto contenders Napoli complained after that 3-2 Juventus victory in 2018 that Miralem Pjanic should’ve received a second yellow card for his foul.

“In dubious situations, the VAR will communicate with the referee and say ‘stop play’ until they’ve checked it,” continued Rizzoli.

“The moment he then says ‘silent check complete, you can resume,’ there is nothing more to be said. In this case, he didn’t need to say whether it was a yellow card, the VAR could only state it was not a straight red.

“In any case, going back to that incident, the correct decision was not made by the referee. That was confirmed by the fact the referee was not designated in the following week.”

Да видим дали великаните в нашите сайтове ще го напишат, след като вече са си направили кликовете от "шок, скандално разкритие" и т.н. Силно ме съмнява. Лошото е, че и кретените в Италия пускат нещо без изобщо да го проверяват. Някой каже нещо, няма проверка, директно излиза. И по принцип не трябва да се обръща внимание на всеки глупак, но би било добре за такива внушения да има извинения поне.

--------------------
FORZA MAGICA JUVE!!!

+Quote Post
Kirilov
коментар 11 May 2020, 10:11
Коментар #1203

Juventus hero
Икона на група

Група: Juve.Team
Коментари: 13 373
Регистриран: 28-April 14
Град: София
Потребител No.: 24 823

Цитат
Fabio Capello: "Moggi and Giraudo were great managers, and we won (the two Scudetti) on the pitch. Calciopoli took away the badges and gave them to others...." [CdS]

--------------------

+Quote Post
masterhp
коментар 17 May 2020, 19:30
Коментар #1204

Juventus legend

Коментари: 15 270
Регистриран: 22-December 07
Град: Pripyat
Потребител No.: 802

Близо 15 години по късно продължава да се споменава темата. Жалко е, че няма нужната прозрачност, но спроед мен за повечето неутрални фенове извън Италия им е ясно кой седи зад целият цирк. Дано някой ден докато сме живи да лъсне цялата истина и официално, би било редно. Всички знаем как са спечелени тези титли и всички знаем кои ще бъдат вечно съдебните картони smile.gif

--------------------
"синьо-черното не ми отива!"

+Quote Post
Kirilov
коментар 13 Jul 2020, 20:02
Коментар #1205

Juventus hero
Икона на група

Група: Juve.Team
Коментари: 13 373
Регистриран: 28-April 14
Град: София
Потребител No.: 24 823

https://m.youtube.com/watch?v=1MWIQ4DLLG4

--------------------

+Quote Post
NUCLEO1985
коментар 13 Oct 2021, 12:57
Коментар #1206

Juventus hero

Група: Admin
Коментари: 10 370
Регистриран: 22-February 06
Град: Свищов/София
Потребител No.: 25

Моджи е говорил за Калчополи в някакъв нов филм на "Нетфликс", кръстен "Тъмната страна на спорта". Не, че казва нещо кой знае колко ново, но има някои интересни подробности. Казва, че смята онзи отбор тогава за свой "шедьовър", което е доста забавно, защото беше далеч от шедьовър онова през 2006. Казва още, че е мислил за самоубийство след скандала, но религията го спряла. Изненадващо религиозен е, поне така говори в това интервю.

"Играчите, които купихме, бяха правилните. Никога не сме искали от някого да спечелим мач: печелехме с нашата сила. След това стана така, че все едно бях на върха на дърво, а всички бяха готови да ме стрелят отдолу."

"Първите десет дни бяха ужасни. Телевизии, радиа, вестници постоянно повтаряха "скандал във футбола" и т.н. Да ме обвиняват в кражба ме нарани. Чувствах се зле, беше ме срам да ходя по улиците. Чувствах се така, все едно не керемида ми беше паднала на главата, а цяла къща."

"Отборът тогава беше моят шедьовър, тогава си мислех много неща. Важно е да кажа, че си мислех дори за самоубийство, но религията ме е научила, че животът е направен от много моменти, добри и лоши, и ние трябва да продължим напред, да се борим с лошите. В най-лошия момент почувствах вътрешна сила, която ми каза: "Трябва да се бориш, да покажеш на света, че това, което се говори, е измислица."

За първия разпит на 14 май, 2006: "Исках да разбера какво съм направил, защото нямах идея какво може да ми вменят. Говорих с тях, опитах да се защитя. Аз съм за справедливост, но трябва да кажа, че имах съмнения дали законът наистина е еднакъв за всички, защото ако има скандал, то беше скандал за целия футбол, на всички 360 градуса, а не само на 20 градуса. Не опираше само до мен. Не е вярно, че е имало система на Моджи, такава беше общата система. Другите също го правеха, но всичко това беше заметено и от всички 360 градуса беше извадена само една малка част: Ювентус."

По повод това, че първоначално го бяха осъдили на 5 години затвор, но след обжалвания в крайна сметка беше оправдан: "Доказах, че не съм направил нищо. Ако нито един мач не е бил манипулиран, ако няма нито един наказан съдия, тогава каква вреда е нанесена на футбола? Тези, които водеха делото Калчополи, ще отидат при различен съдия. Няма да има апелативен съд, но ще бъде категорично: Исус Христос, той е върховният съдия."

--------------------
FORZA MAGICA JUVE!!!

+Quote Post
#8 Marchisio
коментар 13 Oct 2021, 15:09
Коментар #1207

Juventus star

Коментари: 2 592
Регистриран: 17-April 16
Потребител No.: 25 002

Aлелуя! Моджи и той е изперкал тотално. Да гледам Зебина на бека ми доставяше горе-долу същото удоволствие като да гледам Куреца в центъра.

+Quote Post
ribery
коментар 13 Oct 2021, 18:01
Коментар #1208

Juventus bench

Коментари: 965
Регистриран: 10-February 12
Потребител No.: 24 635

Алелуя???
Прав е - нямаше посочен нито един уреден мач. Нямаш престъпления, но имаш виновен. Поръчкова работа. Обяснението е елементарно - раздадени много подкупи на определени лица. Медия империята на корумпирания политик-педофил-перач на пари на мафията и т.н раздуха скандала все е чудо на чудесата. За педофилията и убийствата на католическата църква си мълчат, но това беше друго. А какво точно беше, след като не се доказа нищо?

--------------------

+Quote Post

61 страници V  « < 59 60 61
Reply to this topicStart new topic
2 потребител(и) четат тази тема (2 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

Олекотена версия Час: 19th October 2021 - 22:33ч.

> Forum Information:

Copyright: © www.juventus-bulgaria.com 2006 - 2021. Всички права запазени.
Author: Екип на Juventus-Bulgaria.Team