IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

>Реклама

>Препоръчваме ви

65 страници V  « < 60 61 62 63 64 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Масимилиано Алегри
the_parasite
коментар 17 May 2019, 20:28
Коментар #1221

Juventus regular

Група: Фенове
Коментари: 2 482
Регистриран: 10-December 09
Потребител No.: 3 058

Без никакво съмнение Алегри е най-добрият италиански треньор към днешна дата, но от края на сезон 2015/2016 не и мръднал и сантиметър в развитието си. Голям тактик, но и голян мишок. Време беше да си тръгне. Никой не отрича успехите му, но като теглим чертата, неуспехите му сякаш тежат повече. Поне в моите очи.

Сигурен съм, че всички му мислим най-доброто. Мистера си го заслужи.

--------------------
Go to the top of the page

+Quote Post
superniki
коментар 18 May 2019, 00:48
Коментар #1222

Juventus star

Коментари: 4 747
Регистриран: 1-March 07
Град: Дупница
Потребител No.: 369

Адекватно решение. Алегри заслужава уважуние и благодарности. Даде много на отбора, направи и някои грешки. Човешко. Благодаря, въпреки всичките ми критики към него.
Ники, Сари е готин вяриант wink.gif

--------------------

+Quote Post
outbreak
коментар 18 May 2019, 01:29
Коментар #1223

Juventus regular

Коментари: 2 275
Регистриран: 4-July 06
Град: Плевен
Потребител No.: 143

Напълно резонна раздяла - изчерпа се.

Все едно да се разделиш с приятелката си с която си бил 5 години - и двамата свършвате (3 точки), ама сексът не те кефи... ей така бяха и мачове на Юве в последните 2 сезона.

--------------------

+Quote Post
NUCLEO1985
коментар 18 May 2019, 14:56
Коментар #1224

Juventus champion

Група: Admin
Коментари: 7 733
Регистриран: 22-February 06
Град: Свищов/София
Потребител No.: 25

Хубаво е, че поне раздялата с него е както трябва. Не със скандал, не през задния вход, а както се прави. А това, че играчите бяха на първите три реда в залата на пресконференцията, също показва уважение. Напук на тъпотиите с кого се бил скарал, как не се разбирал с никого и т.н., и т.н.

--------------------
FORZA MAGICA JUVE!!!

+Quote Post
J.T.Ultras
коментар 18 May 2019, 15:39
Коментар #1225

Juventus champion

Коментари: 5 050
Регистриран: 2-March 12
Потребител No.: 24 643

clap.gif

--------------------

+Quote Post
odyssey7
коментар 18 May 2019, 17:08
Коментар #1226

Juventus star

Коментари: 3 935
Регистриран: 6-January 09
Град: Добрич/София
Потребител No.: 1 612

+Quote Post
outbreak
коментар 18 May 2019, 17:27
Коментар #1227

Juventus regular

Беше чудесно.
5 години не са малко. Честно казано се привързах към Алегри и сега ще ми е странно, като го няма, но си му беше време да си тръгне.
Цифрите и фактите говорят достатъчно - ГОЛЯМ!

Изключително професионално и точно разделяне... утре ще е още по-емоционално!

Една ера си отиде, очакваме новата.

--------------------

+Quote Post
pinkfloyd39
коментар 18 May 2019, 19:44
Коментар #1228

Juventus champion

Коментари: 7 419
Регистриран: 6-March 12
Потребител No.: 24 649

Радостен съм, че станахме свидетели на тази пресконференция. Тъжна, но красива. Ако Аниели беше постъпил по друг начин с Алегри, щеше да се дискредитира сериозно, а не е като репутацията му да не е съмнителна. Насъбраха му се доста (позабравени) тъпотии, ама кот такоа.

На 16 юли 2014 година в Торино пристигна един пришълец, невзрачен тип, желан от не повече от 5 % от феновете на Ювентус. Човекът дойде със смелите думи "ще ви спечеля, дайте ми време". Насетне всичко е приказка, която стигна от А до Я - да дойдеш като никой, но да си тръгнеш на милиметри от Трапатони и Липи. Ето това е Макс Алегри. Така ще го запомни историята на Ювентус. Уви, за всички онези, които си позволяват да са комплексирани, за онези, които Ювентус означава единствено Шампионска лига, Макс Алегри е "Алегрията", "путьо", "спеца от Ливорно", "мишката". Доста семпли думи, които не са на място, особено когато седнем да си разправяме врели-некипели за някои от другите величия, с които Алегри (с право) е сравняван. Алегри си тръгва точно така, както си тръгна този, с който най-често е сравняван - Липи. Единият обаче е обожествяван и доста романтизиран, а другият винаги ще си остане най-големият страхливец. Помните ли сезон 98/99? Очакванията? Ювентус отново да е №1 в света. Със завършения състав. С обиграните си ветерани. С качеството си. Да спечели отново титлата. Какво се случи от 8 ноември 98 до 7 февруари 99? Ювентус изигра 13 срещи в първенството. Спечели 2. Завърши наравно 5 пъти. Загуби 6. Не вкара гол в 6 мача, пет от които поредни! Мина групата за КЕШ с пет равни с абсурдни отбори. Всичко това се случва след два сезона, в които Ювентус е бил убийствено фаворизиран за спечелването на финала, но се е издънил жестоко. Как щеше да бъде изпратен Липи? Дали всички тук щяха да са толкова любезни. Всъщност, ебати, риторичен въпрос. Гледали сме го Липи. Идеален треньор никога не е имало, нито Ювентус е имал такъв треньор. С всичкото си величие, всеки е правил грешки. Трапатони и Липи открито са казвали, че сами са виновни за загубени финали. Ако обаче всичко това не се беше случило, светът на Ювентус нямаше да стига единствено до едни последни 90 минути, които придават смисъл на всичко. Толкова с лиричното отклонение, просто е жалко, когато си говорим със задника. Не смятам, че е различно мнение в случая - по-скоро е някакъв хейт и изкривяване на фактите. Много се е гооврило за смелостта на Липи и големите му моменти, ама как пък никой не се сеща колко криви мачове сме имали, дори в Европа, как сме минавали на косъм, как сме правили по 3 атаки на мач. Както и да е, нека Алегри да е смешен.

Спестите си откровените глупости, защото приключи една епоха. Да, може да започне нова, отново успешна, но стига сме намесвали Конте. Конте върна Ювентус от мъртвите и го направи влиятелен. Алегри върна Ювентус там, където му е мястото - сред европейските величия. Алегри накара света отново да уважава Ювентус, да говори за Ювентус, да анализира за Ювентус и да смята Ювентус за непобедим. Няма да съм дребнав, ама титлите на Алегри, които също са част от мрачна епоха на Калчото, идват в доста по-адекватни времена, което само по себе си е смешно, от тези на Конте. Просто не съм съгласен, че Алегри бил обрал труда на Конте. Алегри върна Ювентус на единственото място, на което му приляга - великите европейски вечери, които за Ювентус винаги са били преди финала. Алегри направи Торино най-непревземаемата крепост на планетата. Алегри направи Ювентус един от най-жестоките гости във футбола.

Но най-вече, защото Ювентус винаги ще бъде автентичен, харизматичен и различен... Алегри е един от Ювентус. Кавалер на тази дама. Невероятна личност, страхотен class act тип. Начинът, по който говори, по който се държи. Това е поведение на треньор на Ювентус. Алегри не е треньор, който да анализира пред медиите, да критикува футболистите и ръководителите си. За някои послушко, за други - страхотен психолог и човек, владеещ ситуацията. А наистина владееше ситуацията, защото Ювентус, макар и рядко, влизаше в серии, но Алегри успяваше да ги обори. За мен той има един голям грях и този грях не е загуби от Реал/Барса. Аз лично недоумявам защо той не пожела да се опита да обърне сезона. Знаеше как да го направи. Можеше да го направи или поне да пробва. Настъпи неговият момент и просто отказа да смени формацията и да се бори. От друга страна, беше на косъм да направи това, което умее - да се промъкне. Защото, да, наистина, с Аякс бяхме балъци, но мачът отиваше към 2:0 вкъщи и никой нямаше да е чул за Аякс. Съдбата се произнесе, защото беше време да престанем да минаваме между капките, а да бъдем сразени.

Милиарди счупени рекорди. Убийствена успеваемост. Статистика - такава, каквато футболът не е виждал. Радости, спечели битки - толкова, че вече са подробност, даденост. Вече дори за някои не носят онази наслада, защото бяхме untouchable. Ето така трябва да бъде помнен, а не с няколкото си кусури, защото ги спестяваме на други треньори. Ако седнем да сме честни (и си спомняме), ще ги извадим и за Трап, и за Липи. Ама сме избрали да ги обичаме и да са нашите легенди, нали?

Треньори се изчерпват, а ситуацията е такава. Днес нашият свят, повече от когато и да е, е сведен до КЕШ. Аз продължавам да претендирам, че Ювентус нямаше да спечели КЕШ този сезон, защото не може да бие на финала Сити, Ливърпул и Барселона. За други - имаме си Роналдо, той ще ги изкорми. Този Ювентус можеше да направи това, което прави - да бъде отбор, да изиграе два финала и да иде на истинския такъв, който да загуби - дали симпатично, дали кретенски. Съдба, ДНК, история, каквото искате. Ако върнем назад лентата, лятото много се диксутираше - това ли ще е най-великият сезон, най-великият Ювентус. Още си спомням моята позиция - ще наболва, ако не смъкнете очакванията. Този сезон, може би закономерно, винаги е зависял от Европа. Каквото и да се случи, ако не спечелим КЕШ, винаги щеше да бъде провал. Просто нашата фен база живее за Европа днес, това е. Тогава не се взе под внимание обаче, че ще дойде онзи момент, който идва - през пролетта 70 % от играчите да са аут, защото просто са безбожно износени и чупливи. Алегри също има вина, не го защитавам, но се чувства, че този отбор, тази формация, е наядена. Изчерпана в големи дози. Емоционално приключила с Ювентус. Тук няма заряд, тук няма енергия. И като съвсем отделно, ама класата куца. Можеш да скриеш слабостите с атака - факт. Но все пак, мех, защитата ти трябва да е above average. Тя започва от центъра. Ние тук сме много далеч от истината. Нямаме единиците. От една страна, съжалявам, че Макс не заложи на атаката, за да видим докъде можем да стигнем. От друга, не мисля, че имаме достойнствата да се надиграваме с който и да е силен отбор. Моята позиция е, че сме доста надценени (и доста изчерпани). Не знам откога футболът стана "напред". Днешните отбори имат брутални б2б халфове, които играят с топката, а до тях са плеймейкъри. Днешните отбори имат по трима плеймейкъри на терена едновременно. Ние правим футбол с реджиста, затънала брутално. Нямаше да убием нито един отбор, ако се бяхме надигравали. Разбирам болката - Тотнъм го били направили. Ювентус не отива измъчено на финал. А и повечето от вас не искат финал, искат спечелен финал. Почти цял сезон е изкаран с трима халфове, тъй като Джан беше с проблемно здраве, а Кедира почти не игра. Нямаме дори резервен бранител. Как ги разбирате тези неща, че ако сложим всички напред, ще вземем да сгазим всеки топ отбор с разлика, знае ли човек. Ръководството даде на Алегри класен състав, който е способен на повече, но понякога отпадаш. Аз не виждам отбор тук, който да може да се нарече носител на КЕШ. Манджукич и Матюиди не почиваха почти лятото, а през втората част на сезона им свършиха батериите. Куадрадо беше счупен. Имаме резервен бек вляво, играл 5 мача, защото беше контузен. Големият жокер, който щеше да спечели КЕШ, е посредствен тип като бонучи, който днес не става за повече от резерва. Трябва да се посъбират нещата, защото футболът не се играе с имена, както Ювентус винаги обича да прави сметки. Винаги мъкнем ветераните повече, отколкото трябва. И Алегри има вина, никой не отрича, но таванът беше едно изстрадано финалче, на което някоя хуна да те сгази. Дори Роналдо не е толкова фамозен на финалите, колкото го обрисувате. Регрес в играчи, съвпадащи с регрес в треньора. Нищо кой знае какво. След зимата не се усети да е нашият сезон. Тези неща се усещат точно от 4 мача в Европа, другото са изключения, които са 2 за 25 години, ама не знам защо се намесват винаги. Умората надделя. Травмите бяха видни.

Иска ми се да доизградим отбора си. Ама не защото Тотнъм отишли на финал - боли ме дедовия за финала на Тотнъм, който е най-незаслуженият в историята. Искам да направим по-класен отбор, който да има достойнства, да те кара да се чувстваш спокойно и да усещаш, че може да е №1. Не искам да се промъкваме на финал с карамболи. Искам да отворим нова страница и да надградим Ювентус, обновявайки го зловещо. Искам модерни футболисти - бързи халфове, плеймейкъри, класни бранители. Ювентус не е хранилка, която да мъкне симпатични типове, дали всичко, което е имало за даване. Понякога идва време да се разделят пътищата. В последните два сезона не усещам, че сме "ние". Миналата година бяхме безобразни, ама тогава и лятото доста не ми хареса. Тази беше what if, ама имаше един процент шанс да се случи да сме здрави цял сезон всички. Вървим назад от известно време и пак не сме толкова безобразни, въпреки малоумния си стип. Още една година ще измине, не можем да продължаваме с още от същото. Не е единствено до стил, време е за обновление. Това е най-възрастният състав в Европа, това е единственият отбор, който почти няма бранител, който да може да изнесе топката. Имаме ебати скамейката, ама на думи, защото всички тези 8 типове са 8-те най-чупливи футболисти. Недвед да е здрав, ако си мисли, че този състав няма надграждане, ще вкараме Киеза, Икарди и някакво негърче от Лион и всичко ще стане ясно на света - Алегри е тъпанар, а Ювентус е отключил зловещия си потенциал, който ще кърти, защото е събрал най-добрата атака в света. Докато ние си говорим цял сезон за най-добрата атака в света, 10 футболисти направиха още по-голям скок напред, а ние троен назад. Насетне, освен ако не са резерви на много класни типове, някой да обясни какво трябва да правят в Ювентус бонучи, Пянич, Коща, Куадрадо, Манджукич, Матюиди, Ругани и Кедира. И окей, някои от тях "евентуално ще се събудят", но пак стигаме - изчерпани емоционално. Тези типове са тук от години, играят един и същ футбол, превъртяли са играта и няма път напред. Ние дори не държим позиции, както го правят типове като Кроос и Бускетс, които не залязват от години. Съжалявам, ама ситуацията не ми харесва. Нека да не е революция, ама да са трима играчи от световна класа. А не да разширяваме състав, да събираме играчи и да сме куул, понеже сме Ювентус. Няма да стане така. Година напред. Още по-дърти. Още по-износени, чупливи. Че ние дори нямаме млади футболисти. Не са престарели, ама Кансело, Бернардески и Дибала ще са млади само в Ювентус. Това са ни младите ключови играчи. Всичко друго е на доизживяване, чукнало трийсетака, брато. Не съм особено ентусиазиран чисто и просто.

Другата година, по същото време, пак ще си говорим, когато не направим това, за което живуркаме, понеже сме взели Икарди и Ндомбеле. Все по-далечко отиваме от истината, но нека Тотнъм да го могат, а ние да не го можем с Манджукич, Коща и инвалидната количка на Кедира. Не че не прави впечатление, че единственият ни ОК бранител не може да се задържи здрав да играе един мач през пролетта. Всичко е цветя, чакаме Сари да разгърне потенциала и да видим Матюиди на 48 като б2б халфа, който не е от 2015. Манджукич го има в големите мачове, ще вкара с ташаци. Това, че можем да играем и да бележим, не ни прави повече от отборите, които този сезон впечатлиха в Европа.

За всичко друго - КЕШ се печели, като традиция вече, от абсолютния номер 1 отбор. Треньори в комбинация с футболисти, стил. Едно изключение не променя фактите. Ние сме далечко и ще продължим да бъдем, когато четирите ни отбора, които са около нас, буустнат здраво лятото. Да си конкурентен не е особено трудно - такива са осем отбори. Ама не случайно няколко се утвърдиха в турнира, в който ни засяга. Ние спряхме да бъдем най-най и се ориентирахме към това да кретаме за конкуренция. Нали това беше обаче? Да сме в топ 8. Ще продължим да бъдем, ама толкова.

+Quote Post
the_parasite
коментар 18 May 2019, 20:56
Коментар #1229

Juventus regular

Цитат(pinkfloyd39 @ 18 May 2019, 19:44) *
Радостен съм, че станахме свидетели на тази пресконференция. Тъжна, но красива. Ако Аниели беше постъпил по друг начин с Алегри, щеше да се дискредитира сериозно, а не е като репутацията му да не е съмнителна. Насъбраха му се доста (позабравени) тъпотии.

Определено. Най-накрая успяхме да се разделим както трябва със заслужил треньор/футболист. Хубав жест от страна на футболистите, които застанаха в авангард.

faccina21so3.gif

--------------------

+Quote Post
outbreak
коментар 18 May 2019, 23:02
Коментар #1230

Juventus regular

Цитат(pinkfloyd39 @ 18 May 2019, 19:44) *
Радостен съм, че станахме свидетели на тази пресконференция. Тъжна, но красива. Ако Аниели беше постъпил по друг начин с Алегри, щеше да се дискредитира сериозно, а не е като репутацията му да не е съмнителна. Насъбраха му се доста (позабравени) тъпотии, ама кот такоа.

На 16 юли 2014 година в Торино пристигна един пришълец, невзрачен тип, желан от не повече от 5 % от феновете на Ювентус. Човекът дойде със смелите думи "ще ви спечеля, дайте ми време".

Човече, вечен респект за теб!

--------------------

+Quote Post
JIZAH
коментар 19 May 2019, 09:31
Коментар #1231

Juventus regular

Група: Ветерани
Коментари: 2 272
Регистриран: 17-January 10
Град: София
Потребител No.: 3 242

pink, супер пост. Наистина показахме класа при раздялата.

За липи само една бележка - макар и във форума да се боготворят в Италия го правеха пастет. Още преди коледа обяви, че напуска след края на сезона и нашите не знаеха къде се намират. Оставката му дойде след ужасен мач с парма, където меко казано ни разцепиха - след този мач думите на Липи бяха - ок, махам се, да видим като го няма фактора Липи, дали този отбор може да се съвземе. И само още 1 щрих - точно тогава ни бяха подпукали за допинг скандала и необяснимите смъртни случаи на играчи - като например Андре Фортунато и другите странни случаи на ракови заболяване сред играчите. Не че някога ще научим истината, но - спада във формата има със сигурнсот нещо общо с това. Няма какво да се лъжем - всички отбори се подкрепят с лекарства. Но иначе - най-грозният футбол на 90те според 90% от феновете на други отбори, с които си говоря е на Ювентус smile.gif)

+Quote Post
vench
коментар 19 May 2019, 20:36
Коментар #1232

Juventus champion

Коментари: 5 059
Регистриран: 3-March 12
Град: Бургас
Потребител No.: 24 644

Погледите са насочени към новия треньор на Ювентус, но на мен ми е интересно какво ще е бъдещето на Алегри. Очаква се да поеме отбор от Англия, Германия, Франция или Испания. На мен ще ми бъде много интересно да го видя в друго първенство. Ще се разбере и още нещо - дали стилът на Ювентус се дължи на него или просто Ювентус си е такъв.

Според мен най-скучно би било, ако отиде в ПСЖ, но точно там май е най-очаквано. В една Англия обаче ще бъде много интересно, както и Байерн или Реал да кажем.

+Quote Post
masterhp
коментар 19 May 2019, 21:09
Коментар #1233

Juventus hero

Коментари: 11 308
Регистриран: 22-December 07
Град: Pripyat
Потребител No.: 802

Цитат(vench @ 19 May 2019, 21:36) *
Погледите са насочени към новия треньор на Ювентус, но на мен ми е интересно какво ще е бъдещето на Алегри. Очаква се да поеме отбор от Англия, Германия, Франция или Испания. На мен ще ми бъде много интересно да го видя в друго първенство. Ще се разбере и още нещо - дали стилът на Ювентус се дължи на него или просто Ювентус си е такъв.

Според мен най-скучно би било, ако отиде в ПСЖ, но точно там май е най-очаквано. В една Англия обаче ще бъде много интересно, както и Байерн или Реал да кажем.

ПСЖ, Байерн и след това някой английски. Ще е готино да видим Конте в Интер, Алегри в Милан, Карло на Наполи и да видим, при нас кой, дали ще е Сари, Индзаги..

--------------------
"синьо-черното не ми отива!"

+Quote Post
Kirilov
коментар 19 May 2019, 22:33
Коментар #1234

Juventus champion

Коментари: 8 065
Регистриран: 28-April 14
Потребител No.: 24 823

--------------------

+Quote Post
the_parasite
коментар 19 May 2019, 22:41
Коментар #1235

Juventus regular

Цитат(vench @ 19 May 2019, 20:36) *

Почти сигурен съм, че ще продължи кариерата си извън Италия. ПСЖ са очевиден избор, но Англия също е вариант, но по-скоро в хода на сезона. Аз лично не го виждам начело на "Байерн" или "Реал".

--------------------

+Quote Post
ventsii
коментар 19 May 2019, 23:54
Коментар #1236

Primavera player
**

Коментари: 291
Регистриран: 18-September 08
Град: Пловдив
Потребител No.: 1 343

Пинк, прочетох ти поста и съм съгласен с почти всичко, което казваш, но говориш за играчи, които ще ни надградят. Можеш ли да дадеш такива имена като примери? Интересно ще ми е да ги видя.

+Quote Post
NUCLEO1985
коментар 20 May 2019, 07:24
Коментар #1237

Juventus champion

Група: Admin
Коментари: 7 733
Регистриран: 22-February 06
Град: Свищов/София
Потребител No.: 25

Иначе снощи е говорил пак и е казал, че след Аякс са се разбрали да продължат заедно, но след това са взели друго решение. И на практика казва, че в четвъртък вечерта, когато си е тръгнал от срещата, е знаел, че вече няма да е треньор на Ювентус, макар и да не са му казали. Казали са му в петък сутринта. "I spoke to the President after Ajax and we had the plans to continue, but over the last six weeks or so we all came together and reached the same conclusion. We never got to contracts or anything like that, but I realised that for the good of Juventus, it was right to move on and change. Otherwise we’d run the risk of reaching September or October next season and hit problems, so it was best to leave on a high. I was told on Friday morning. When I left the meeting on Thursday evening, I knew that I was no longer the Juventus Coach. I wasn’t told, I just knew."

И още една извадка от интервюто му снощи: "I train with joy and fun, because if I am not convinced by the squad at my disposal, I try changing things around, moving players into new positions and finding something different, otherwise I get bored."

--------------------
FORZA MAGICA JUVE!!!

+Quote Post
vench
коментар 20 May 2019, 09:05
Коментар #1238

Juventus champion

Коментари: 5 059
Регистриран: 3-March 12
Град: Бургас
Потребител No.: 24 644

Цитат
“Не смятам да си почивам в следващата година. Бих сторил подобно нещо, само ако се налага, но в момента търся проект, който да ме заинтригува. Животът е пълен с изненади и трябва да си готов за всичко. Тренирам с удоволствие, защото когато не съм доволен от моя отбор, опитвам да променям нещата, да сменям позициите на играчите, да измислям нови идеи, в противен случай ми става скучно”, каза още специалистът.

В момента Алегри би бил най-желания треньор от всички грандове, така че всеки който остане без треньор, ще бъде потенциална спирка за него. ПСЖ на този етап изглежда най-логично.

+Quote Post
Kirilov
коментар 20 May 2019, 09:24
Коментар #1239

Juventus champion

Коментари: 8 065
Регистриран: 28-April 14
Потребител No.: 24 823

Ако бяхме спечелили в Кардиф/Берлин щеше да се нареди до Липи и Трапатони, при 2 кеша да не говорим. Много харизматичен и класен, а и пресконференцията наистина беше много професионална.

Този коментар е бил редактиран от Kirilov на 20 May 2019, 09:28

--------------------

+Quote Post
nikentus
коментар 20 May 2019, 10:03
Коментар #1240

ювентинец

Група: Ветерани
Коментари: 6 122
Регистриран: 28-February 06
Потребител No.: 42

Гледайки различните позиции на Алегри и ръководството се радвам, че Макс си тръгва като победител. Така е най-добре за него и за Юве.

+Quote Post

65 страници V  « < 60 61 62 63 64 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

Олекотена версия Час: 15th November 2019 - 21:10ч.

> Forum Information:

Copyright: © www.juventus-bulgaria.com 2006 - 2012. Всички права запазени.
Author: Екип на Juventus-Bulgaria.Team