IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

>Реклама

>Препоръчваме ви

3 страници V  < 1 2 3  
Reply to this topicStart new topic
> Мондиал 2018, всичко, дискусии
pinkfloyd39
коментар 16 Nov 2017, 21:49
Коментар #41

Juventus star

Група: Фенове
Коментари: 4 032
Регистриран: 6-March 12
Потребител No.: 24 649

Цитат(vench @ 16 Nov 2017, 21:25) *
И аз искам да злорадствам за неуспехи на Германия, но хората си играят и много вероятно да станат световни шампиони.

Все пак в темата с дневника сподели, че всички българи имат фетиш към немския футбол, което беше интересно изказване, макар и леко неразбрано post-294-1159107962.gif.

--------------------
"When I arrived at Juventus, I said that I wanted to make history in this jersey; not just winning the league but something more. We’re pushing to make this dream a reality.”

“When the whistle blows, we simply find a way to win no matter what. Winning is not just a goal at Juve, it’s like an obsession. There are no excuses."
Go to the top of the page

+Quote Post
Дон Конте
коментар 16 Nov 2017, 21:57
Коментар #42

Juventus bench

Коментари: 533
Регистриран: 12-February 15
Потребител No.: 24 858

Съмнявам се германия пак да я вземат по-скоро отивам към бразилия или нещо медийно за меси.smile.gif

--------------------
Boksic

No Conte, no party!

+Quote Post
pinkfloyd39
коментар 16 Nov 2017, 22:34
Коментар #43

Juventus star

Трудно се защита световната титла: Испания не успя, а дори не се доближи, Германия през 1994 не успя, аржентинците през 82 и през 90 не се справиха, а единият път бяха близо. Бразилците не успяха през 98, изправяйки се срещу цяла нация. Последната защита световна титла е през 62, а последният действащ световен шампион, който направи нещо, бяха кариоките през 98. Интересно е тенденцията дали ще бъде продължена, но немците са твърде добри, за да повторят игрите на предните три победители, които бяха в доста по-различно футболно положение, отколкото немците сега. Испанците през 2014 са най-странни, но се подценява, че доста от футболистите им идваха след незавидни сезони, а Дел Боске беше приключил курса преди година тотално. С друг треньор нямаше да берат този срам.

Този коментар е бил редактиран от pinkfloyd39 на 16 Nov 2017, 22:36

--------------------
"When I arrived at Juventus, I said that I wanted to make history in this jersey; not just winning the league but something more. We’re pushing to make this dream a reality.”

“When the whistle blows, we simply find a way to win no matter what. Winning is not just a goal at Juve, it’s like an obsession. There are no excuses."

+Quote Post
div
коментар 17 Nov 2017, 04:38
Коментар #44

Juventus regular

Коментари: 1 320
Регистриран: 6-May 12
Потребител No.: 24 679

Цитат(A_D_P_10 @ 16 Nov 2017, 20:17) *
П.П.2 С отпадането на Ирландия, първенството загуби много "good vibes". biggrin.gif

Ирландците са отвратителни, остави какво качват като клипове в ютуб. Градовете домакини избегнаха куршум и всички трябва да се прекръстят на Ериксенград.

--------------------

+Quote Post
Replicant
коментар 17 Nov 2017, 10:16
Коментар #45

Juventus regular

Коментари: 1 103
Регистриран: 26-April 16
Потребител No.: 25 004
Любим футболист:Alex, Gigi, Fenomeno, Baggio, Zizou, Nedved

Аз очаквам едно първенство, доминирано от европейските отбори, като за победител посочвам Франция (поне в момента, като дойде Юни 2018-а може да съм забравил какво съм си мислил днес wink.gif ).

Този коментар е бил редактиран от Replicant на 17 Nov 2017, 10:17

--------------------
"Henry didn't tell me he can play as a striker." Carlo Anelotti

+Quote Post
Дон Конте
коментар 20 Nov 2017, 13:27
Коментар #46

Juventus bench

Не знам дали тук е споменавано, но много по-голям резил от Италия беше некласирането на САЩ. В зона КОНКАКАФ с отбори като Панама и Тринидад. Тези дни гледах в тубата много коментари по темата и разгорещени дискусии в американските студия. Аз лично винаги съм симпатизирал на американския сокър(2002 имаха много готин отбор) и ми се е искало да прогресират. През годините се наляха много средства и усилия, но така и не се вижда реален резултат. Интересно е как такава спортна империя не може да бъде реално конкурентна в най-големия спорт. Според мен футболът би бил доста по-интересен, ако стане феномен в САЩ по подобие на баскета или хокея.smile.gif

пинк, ти имаш ли наблюдения над развитието на американския сокър?smile.gif

--------------------
Boksic

No Conte, no party!

+Quote Post
pinkfloyd39
коментар 20 Nov 2017, 15:08
Коментар #47

Juventus star

Не е толкова лесно, колкото звучи - никога не е било, а и винаги ще надвишава думата "пари". Разбира се, подобава на САЩ да има доста по-класен футбол, но ти може би си твърд млад, за да осъзнаваш колко дълъг път извървяха янките. През 90 най-сетне се появиха на Световно - не че им беше първо в историята, но баща ми не е имал 10, когато те за последно са играли преди Мондиала в Италия. А аз със сигурност не съм от младоците тук post-294-1158668510.gif. От 90 до ден днешен имаха 7 поредни мондиала, а на четири прескочиха групите. Откакто започнаха да обръщат внимание на футбола, което започна да си проличава именно през 90, макар че почна в средата на 80, мачкат в КОНКАКАФ - 6 титли от 16 участия и пет втори места. Малко преди да отпаднат за Мондиала, което наистина е шок - огромен, а се подминава, спечелиха отново КОНКАКАФ. Не съм наблюдавал мач по мач, за да ти кажа защо наистина не са на Мондиала, но може би избързаха със смяната на Клинсман, а колкото и голяма легенда да е Арина, като че ли не е правилният човек. Дори да приемем, че футболът е в някакъв застой, вижда се, че са печелили наскоро срещу добри съперници, а срещу слабите обикновено хиксират или губят странно. Ти гледаш твърде широко на цялата картинка - разбираемо е, но няма вариант, в който това, което те наричат сокър, да доближи бейзбола и американския футбол. Тези две неща в САЩ са религия - раждаш се, а вече те водят на мачове, раснеш на стадиона. В САЩ са много малко хората, които не дават пукнат грош за МЛБ/НФЛ. А отделно, че дори да изостават, НХЛ и НБА също заемат огромно пространство, радват се на абсурдна популярност и генерират пари, за които т.нар сокър не може да си мечтае. Иначе, че пари са вложени, вложени са - видя се още през 94, когато светът "откри" футболна Америка за какво нещо си говорим. Какви стадиони, какви съоръжения, а повечето от тях са комплекси - т.е помещават терени за всеки един спорт. В САЩ има колежански игрища за американски футбол/бейзбол, които побират над 80 хиляди човека. Колежански... Според теб можеш ли с милиарди, които няма да ти купят промяната, да стигнеш бейзбола и тамошния футбол? В САЩ има богата история с бейзбола, който е обожествяван още от 19 век. Този спорт е видял толкова, толкова са видели поколенията, раснали с него, че той често се е мешал с политиката - сегрегацията, отношенията с Куба, надпреварата между дадени фамилии (династии). Предполагам, че ти визираш купуването на класа, но трябва да изкупиш почти всичко в Европа... и пак: ще стане ли ЛА Галакси по-популярен и търсен отбор, отколкото са Янкийс, Сокс, Рейнджърс и още една камара франчайзи, които са абсолютната спортна марка (и не, не говоря само за футбол). Не е случайно, че един посредствен бейзболен отбор (като качество на организацията и история) подписва договор за ТВ права - обикновено за 7-11 години, а за него получава милиарди. Това са толкова големи традиции, че нямат оборване. Ние, европейците, не сме им интересни. Това е. За американците е пилеене на време да дадеш 90 минути и да гледаш нещо, което а види попадение, а не. Има отбори, които над 10 години са селаут на всяко домакинство, а стадионите им са +40 000.

От друга страна, ако оставиш това, което ти описвам, понеже съм чел, тъй като не мога да усещам тези спортове така, както футболът, но обичам да чета за всякакви процеси, истории и развитие, пак ти казвам: прогресът не е голям, а чудовищен. В Америка са почнали да работят доста европейци, които да пренасят опит, но има един тънък момент. Американският спорт е в епоха на аналитичното. Те винаги ще правят нещата така, както ги усещат и както им е заложено в ДНК-то. Ще привличат специалисти, но никога този спортен департамент няма да бъде поверен на европейската мисъл. Стадионите им (всички спортни) са уникални. Помня МЛС със Стоичков - беше безумно. Не че днес, сравнено с европейско първенство, е класно, но се вижда, че вече е доста по-футболно, а не местно събитие. В колежите на САЩ се изповядват главно баскетбол, бейзбол и американски футбол, даже не толкова хокей. Как очакваш колежите да произвеждат и сокър кадри? Децата се интересуват от това, което е заложено в тях. Да не говорим какви пари взимат в НФЛ, НБА и особено МЛБ (НХЛ изостава), а те са доста по-нагоре от футболните. И връщайки се към МЛС със Стоичков... Периодът на Клинсман продължи да преобразява местното, давайки му световен привкус. Клинси почна слабо (и Арина довърши), но имай предвид, че Клинсман даде много на футболния спорт, а и съумя да ги научи на основни правила, на тактика, на дисциплина. САЩ е империя, но тя никога няма да е футболна сила. От 100 % спортно население, ако им заложиш в един ден (и час) финал за КЕШ и Световни Серии/Супербоул, максимум 8-10 % ще си направят усилието да гледат Реал и Атлетико. Нямат традиции, но са показателни за нещо, въпреки отпадането - става с работа, работа и още работа. Последователна, многогодишна. Китай иска да си купи футбол - не си купуваш футбол, градиш. В САЩ се гради, но няма да стане водещ отрасъл post-294-1159108009.gif.

--------------------

+Quote Post
Дон Конте
коментар 20 Nov 2017, 17:45
Коментар #48

Juventus bench

Майна, аз не ти говоря за американски спортове като НФЛ и бейзбол. Баскета примерно е световен спорт, а в америка е най-високото ниво. 350 милиона население и перфектни условия. Отделно там е пълно с чужденци сега(eвропейци и южноамериканци примерно), техните деца би трябвало да имат футболната култура. Ако американците се зарибят по футбола, може да стане мазало. Това не е америка от едно време, светът е глобализиран много вече. бтв видя ли головете на тринидад, голям смях. По студията се майтапят, че едва са събрали eдинадесеторка.smile.gif

--------------------
Boksic

No Conte, no party!

+Quote Post

3 страници V  < 1 2 3
Reply to this topicStart new topic
2 потребител(и) четат тази тема (2 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

Олекотена версия Час: 25th November 2017 - 07:35ч.

> Forum Information:

Copyright: © www.juventus-bulgaria.com 2006 - 2012. Всички права запазени.
Author: Екип на Juventus-Bulgaria.Team