IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

>Реклама

>Препоръчваме ви

116 страници V  « < 114 115 116  
Reply to this topicStart new topic
> Трансферна политика, коментари и анализи
the pendulum
коментар 12 Aug 2018, 22:33
Коментар #2301

Juventus regular

Група: Фенове
Коментари: 2 040
Регистриран: 9-November 08
Потребител No.: 1 437

Едно нещо ми направи добро впечатление след днешния мач с примаверата. След него Алегри каза, че Шампионската лига е цел пред отбора пред настоящия сезон. Аниели направи същото - "The Champions League must be our objective this season. It has to be the Champions League". Не знам от колко години не сме били фаворит за тоя трофей (чисто букмейкърски и на хартия) и е хубаво, че и ръководството го поставя като цел. Защото през изминалите години се наслушахме на фразите "скудетото е приоритет, а ШЛ си остава мечта". Сега имаме потенциала да атакуваме ушатата и е редно да го направим, пък дали ще стане, времето ще покаже. В този турнир не винаги купата отива при най-добрия отбор, късметът много често обръща нещата в полза на даден тим. Но сега имаме опит, имаме класа и манталитет, за да се хвърлим в този турнир. Дано нямаме контузии, имаме малко шанс и покажем добра игра smile.gif

--------------------
Go to the top of the page

+Quote Post
Hristo
коментар 12 Aug 2018, 23:13
Коментар #2302

Juventus champion

Група: Admin
Коментари: 6 274
Регистриран: 24-April 06
Град: Варна
Потребител No.: 110

Тези дни срещнах няколко изказвания на различни футболни хора, че този състав на Ювентус е един от най-силните изобщо. И не става дума за 20 или 30-годишни младежи, чийто спомени са само от новия век. Джон Елкан и той днес споменава, че това бил един от най-силните ни отбори за всички времена. Разбира се, времето ще се произнесе един ден, но определено в последните седмици се създава едно такова усещане, че моментът е настъпил, че разполагаме със (почти) завършен състав, и че към днешна дата е трудно да се посочи по-класен, по-опитен и по-солиден отбор от нашия. Поне на хартия. Букмейкърите също ни считат за основен фаворит, за което си има причини.

Гледайки трансферите ни от това лято, излиза, че сме се подсилили на 4 от 11 позиции, ако приемем, че Бонучи е надграждане над Бенатиа, Емре Джан - над Кедира и Матюиди, Кансело - над Лихтщайнер и Де Шилио, и Роналдо - над Игуиан. Оставяйки сантиментите настрана, смятам, че Перин и Шчесни също са поне ниво над Буфон 17/18. Отделно футболисти като Коща, Бернардески и Бентанкур ще са след дебютен сезон и от тях ще се очаква прогрес и минимум "нещо повече". Лично аз очаквам и най-силния сезон на Дибала, откакто е в Ювентус, ако десетката ни се опази от контузии.

За Роналдо коментирахме надълго и нашироко, че това е безспорният гейм ченджър в този турнир и футболист, който е способен да вкара сам повече голове, отколкото всичките ни футболисти имат в ШЛ до момента. Но трябва да кажем още, че идването му сякаш зарази целия отбор и тези смели изказвания далеч не са празни приказки, а плод именно на ентусиазма, който цари в отбора след привличането на португалеца. Освен всичко останало отборът, изглежда, се чувства по-уверен и осъзнава, че е потенциално най-добрият в Европа този сезон, което би трябвало да се види на терена в големите европейски сблъсъци, в които да влизаме със самочувствие и в ролята на фаворит независимо от съперника, а не плахо и неуверено, както често се случваше в предни години.

Изводите ще ги правим в края на сезона. На този етап обаче ми се струва, че направихме едно от най-силните си лета в последно време, като всеки един трансфер крещеше "тук и сега". Всички нови играчи са взети за титуляри от ден едно, с които да надградим върху една вече солидна основа. Говорим за, кажи-речи, половин отбор. Съответно тези, с които се разделихме, бяха все футболисти, които или са вече поизчерпани и поизносени, или са периферни играчи. Най-голямата загуба е Игуаин, но пък него го заменяш не с кого да е, а с най-добрия в занаята.

Връщайки се на това, с което започнах, дали наистина можем да говорим за най-силния отбор, който Ювентус е имал някога? Тема за размисъл в идните месеци.

--------------------
"Se sono un uomo felice, è perché ho dato tutto per la Juventus", Giampiero Boniperti

+Quote Post
NUCLEO1985
коментар 13 Aug 2018, 07:42
Коментар #2303

Juventus champion

Група: Admin
Коментари: 6 508
Регистриран: 22-February 06
Град: Свищов/София
Потребител No.: 25

Този път приказките наистина са по-категорични и имат основание. Аниели и Марота и миналите години пускаха някакви, че Шампионската лига е цел, въпреки че имахме очевидни дупки. Сега за мен има колебливи постове, но на хартия няма как да не сме фаворит в Шампионската лига. Дано да я спечелим.

Иначе на трансферната политика бих дал оценка 9 от 10. Това с Бонучи не ми харесва и ми оставя лош вкус в устата, но това си е лично мнение. Бих сложил и още един халф, но би трябвало да се справим и с тези. Иначе взехме наистина добри играчи на постове, на които имаме проблеми - Кансело, Джан, в атака нямахме чак такива проблеми, но Роналдо е надграждане с няколко нива над Игуаин със сигурност, така че също свършихме добра работа. Разкарахме и голяма част от плявата, можеше и още, но и така е добре. Общо взето отдавна не сме правили такова лято. Роналдо не го броя, защото той е изключение от правилото, не е бил идея на ръководството, а шанс, който се е открил и който няма как да не пробваш. Говоря за другите постове - Джан си е удар отвсякъде, Кансело е по-скъп, отколкото трябва да бъде, но пък не е и някаква италианско дърво за 10 млн., Бонучи, макар и противен, е по-добър от Калдара, а и от Бенатия може би. Не отворихме и дупки. Нямаше го това от предишни години да продадем халф, че да вземем нападател или нещо подобно. Дано тази много добра работа да даде желания резултат.

Най-силният отбор все още не бих казал, защото искам да го видя как играе. За момента обаче отборите на Липи между 1995 и 1998 включително, ми изглеждат по-силни. Атаката ни сега изглежда по-силна, но защита и халфова линия не ми се струват чак толкова добри в сравнение с онези отбори. Ако направим обаче някакъв чудовищен сезон в Европа, този отбор може да се нареди някъде сред онези. А и при сравнение на някакви отбори, романтиката винаги играе някаква роля и онова в миналото ни се струва по-добро, макар че може и да не е.

--------------------
FORZA MAGICA JUVE!!!

+Quote Post
Replicant
коментар 13 Aug 2018, 12:27
Коментар #2304

Juventus regular

Коментари: 2 264
Регистриран: 26-April 16
Потребител No.: 25 004
Любим футболист:Alessandro Del Piero

Няма как да се дават оценки на отбор, който няма един официален мач. Какви са "като имена" и "на хартия" няма никакво значение. Колко е добър този Юве ще съдим след 1-2-3 години - да видим какво ще постигнем през тях.

+Quote Post
vench
коментар 29 Sep 2018, 09:26
Коментар #2305

Juventus star

Коментари: 2 719
Регистриран: 3-March 12
Град: Бургас
Потребител No.: 24 644

Интересът към Пятек от наша страна не ме изненадва изобщо. Не защото имаме нужда от нападател и не защото Пятек конкретно ни интересува. В последните години обаче имаме твърда политика да обираме каймака от Серия А, като главната цел на това е да не позволяваме на другите отбори да се подсилват. С един такъв открит интерес повишаваме цената на играча и я правим непосилна за другите отбори. В същото време самият футболист после няма да мечтае толкова за Милан и Интерес, които по всичко изглежда пак ще се някъде между 4 и 8 място, а ще иска да става шамоион с Ювентус. Разбира се това не означава, че до трансфер ще се стигне. Ако има такъв, е много вероятно той да бъде в посока извън Италия. Но пак мисля, че дори това до известна степен ще бъде наша заслуга. Посланието е ясно - най-добрите футболисти в Серия А трябва да са в Ювентус.

--------------------

+Quote Post

116 страници V  « < 114 115 116
Reply to this topicStart new topic
2 потребител(и) четат тази тема (2 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

Олекотена версия Час: 18th October 2018 - 19:38ч.

> Forum Information:

Copyright: © www.juventus-bulgaria.com 2006 - 2012. Всички права запазени.
Author: Екип на Juventus-Bulgaria.Team