IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

>Реклама

>Препоръчваме ви

50 страници V  « < 48 49 50  
Reply to this topicStart new topic
> Книги, от всички жанрове
A_D_P_10
коментар 25 Jun 2019, 15:18
Коментар #981

Juventus star

Група: Ветерани
Коментари: 3 640
Регистриран: 23-April 06
Град: Варна
Потребител No.: 109

"Aurora Rising" и "Elysium Fire" ни пренасят обратно във вселената на "Пространство на откровенията", около стотина години преди събитията в "Казъм Сити" и ни среща с апогея на човешката цивилизация и перлата в короната ѝ - пръстенът от 10 000 изкуствени хабитата на орбита около планетата Йелоустоун, под лъчите на Епсилон от Еридан. "Казъм Сити" само мимоходом ни запозна с жалките му останки, но тук го виждаме в пълния му блясък, в края на неговия Бел епо̀к.

П.П. Жалко, че "ИнфоДАР" зарязаха прекрасната поредица на Алистър Рейнолдс.

Бил Брайсън с нова книга през октомври. Ще се появи и на български.

През октомври излиза и книга от щерката на Карл Сейгън. smile.gif

--------------------
42
Go to the top of the page

+Quote Post
A_D_P_10
коментар 27 Jun 2019, 15:47
Коментар #982

Juventus star

"Galactic North" и "Diamond Dogs, Turquoise Days" събират повечето (10 от 14) кратки произведения във вселената на "Пространство на Откровенията" на Алистър Рейнолдс. Няма големи флуктуации в качеството. Изключвайки най-ранния разказ от сборника "Galactic North" - "Dilation Sleep" (1990г.), всички останали са чудесни.

--------------------
42

+Quote Post
A_D_P_10
коментар 29 Jun 2019, 16:33
Коментар #983

Juventus star

Списание за фантастика и фентъзи - нещо позабравено у нас. Огромни благодарности на екипа стоящ зад "Фантастични светове", ако и да не ми бяха по вкуса, повечето от произведенията в сборника. Най-много ми допадна хедлайнърът на броя - Силвърбърговата "Станция Хоксбил".

П.П. От facebook-страницата на списанието, съвсем легално, може да свалите първия брой.
П.П. Тези дни се появи и втори брой: ЦЪК!

--------------------
42

+Quote Post
nikentus
коментар 30 Jun 2019, 05:59
Коментар #984

ювентинец

Коментари: 5 900
Регистриран: 28-February 06
Потребител No.: 42

The Righteous Mind : Why Good People are Divided by Politics and Religion

Препоръчвам!

+Quote Post
A_D_P_10
коментар 01 Jul 2019, 14:51
Коментар #985

Juventus star

"Ad Astra: An Illustrated Guide to Leaving the Planet" е прекрасен очерк на миналото, настоящето и бъдещето на космическите изследвания.
В традицията на всеки старт от Байконур, книгата започва с „Трава у дома“ (на английски) и продължава с увлекателната и хумористична проза на Далас Камбъл, съпроводена от безчет снимки и илюстрации.

В месеца на 50-годишнината от стъпването на Луната, "Ad Astra..." е много подходяща книга, с която да отбележим монументалното постижение.

--------------------
42

+Quote Post
A_D_P_10
коментар 04 Jul 2019, 19:42
Коментар #986

Juventus star

"The Best of Kim Stanley Robinson" събира най-доброто (според съставилия сборника Джонатан Страан) от кратките произведения на големия фантаст. Не са лоши, но ми липсваше размахът от романите на КСР. Темите, тонът и местата, на които ви захвърлят разказите, са най-разнообразни. От потопената (повече от обикновено) Венеция, през гонитба из Хималаите, до бейзбол на Марс. Най-много ми допаднаха две истории за личната отговорност на фона на бомбардировките над Хирошима и Нагасаки.

"Expedition" на Уейн Барлоу е истински полет на въображението и един от най-ярките представители на жанра "спекулативна еволюция". Илюстрациите на автора са изключителни. Пресъздават флората и фауната на фиктивната планета Дарвин IV. Може и да сте ги виждали оживели във филма на Discovery Channel oт 2005г. - "Alien Planet". Преди време писах за три книги от бащицата на жанра - шотландския палеонтолог и геолог, Дугъл Диксън. Горещо препоръчвам и тях, заедно с "Expedition".

"STAR WARS: Alphabet Squadron" от Александър Фрийд се нарежда сред най-доброто от канона, което съм чел. Книгата е ситуирана малко след събитията в "Епизод VI" и проследява формирането и бойното кръщение на Alphabet Squadron, звено от пет кораба (всеки от различен клас), натоварено със задачата да открие "Шадоу Уинг" - едно от най-смъртоносните подразделения на Имперския флот, с пилоти, запазили своята лоялност, дори и след смъртта на императора.
Това е едва началото на предстояща трилогия.

--------------------
42

+Quote Post
A_D_P_10
коментар 12 Jul 2019, 12:55
Коментар #987

Juventus star

В красивите и човечни разкази от сборника "Хартиената менажерия", Кен Лиу среща жанрове и култури и при все че ни запраща от дълбоките води на Тихия океан до дълбокия космос, историите му винаги са обърнати към дълбочината в нас.

ПП. Предупреждение към патологичните циници: повечето от разказите може да ви се сторят прекалено сантиментални.
ПП. 2 В анимационната антология на Netflix "Love, Death & Robots", присъства един от разказите в сборника: "Наслука" ("Good Hunting").

--------------------
42

+Quote Post
A_D_P_10
коментар 27 Jul 2019, 14:53
Коментар #988

Juventus star

В началото на следващия месец Бард ще преиздадат "Сьомгата на съмнението":

През септември Сиела ще пуснат книга в духа на Брайсъновата "Кратка история на почти всичко":

--------------------
42

+Quote Post
NUCLEO1985
коментар 29 Jul 2019, 17:25
Коментар #989

Juventus champion

Група: Admin
Коментари: 7 558
Регистриран: 22-February 06
Град: Свищов/София
Потребител No.: 25

Цитат(A_D_P_10 @ 15 Jun 2019, 19:51) *

Необикновено силна проза за съвсем обикновения живот.

Понеже беше сложил "Стоунър" до "Татко", реших да си я взема и ми хареса много. След това си взех и другите две книги на Джон Уилямс - "Бъчърс Кросинг" и "Август". И двете ми харесаха много, особено "Август", която прочетох след "Аз, Клавдий" и "Божественият Клавдий" на Робърт Грейвс и е почти наравно с тях.

--------------------
FORZA MAGICA JUVE!!!

+Quote Post
A_D_P_10
коментар 29 Jul 2019, 19:17
Коментар #990

Juventus star

Цитат(NUCLEO1985 @ 29 Jul 2019, 17:25) *
Понеже беше сложил "Стоунър" до "Татко", реших да си я взема и ми хареса много. След това си взех и другите две книги на Джон Уилямс - "Бъчърс Кросинг" и "Август". И двете ми харесаха много, особено "Август", която прочетох след "Аз, Клавдий" и "Божественият Клавдий" на Робърт Грейвс и е почти наравно с тях.

Радвам се, че ти е харесала. "Бъчърс Кросинг" съм я наредил отдавна на опашката.

--------------------
42

+Quote Post
nikentus
коментар 30 Jul 2019, 20:15
Коментар #991

ювентинец

Коментари: 5 900
Регистриран: 28-February 06
Потребител No.: 42

Цитат(NUCLEO1985 @ 29 Jul 2019, 17:25) *
Понеже беше сложил "Стоунър" до "Татко", реших да си я взема и ми хареса много.

Не знам ама главният герой да търпи такава жена. Малко научна фантастика ми идва, поне аз не мога да си представя да съм женен за такова чудовище. В първия момент, в който ме издразни ще й пусна Стара градска песен на Хиподил и ще й тегля една во веки. Той си е виновен, че я е търпял, па и се оженил за нея. Не мога да се асоциирам с протагониста грам. Странен ми идва сюжетът, ама в лошия смисъл.

+Quote Post
A_D_P_10
коментар 03 Aug 2019, 13:28
Коментар #992

Juventus star

Трета част от военната авантюра на синия стратег, чиято лоялност, към Империята и собствения му народ, е подложена на изпитание.
"Thrawn: Treason" ми се понрави повече от предходното заглавие в поредицата, но не е така силна като първата книга. Нещо все още пречи на Тимъти Зан да разкрие пълния потенциал на любимото си отроче. Предполагам, това че трябва да се съобразява със събитията в "SW Rebels", също не помага ("Treason" завършва непосредствено преди финала на анимационния сериал).

"Сиела" ще преиздават трилогията за Номите:

Ново заглавие от Робърт Маккамън...:

… и нова книга от Джаред Даймънд:

--------------------
42

+Quote Post

50 страници V  « < 48 49 50
Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

Олекотена версия Час: 21st August 2019 - 21:57ч.

> Forum Information:

Copyright: © www.juventus-bulgaria.com 2006 - 2012. Всички права запазени.
Author: Екип на Juventus-Bulgaria.Team