IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

>Реклама

>Препоръчваме ви

118 страници V  « < 94 95 96 97 98 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Трансферни слухове, Сезон 2019/20
vench
коментар 25 Aug 2019, 11:36
Коментар #1901

Juventus champion

Група: Фенове
Коментари: 5 211
Регистриран: 3-March 12
Град: Бургас
Потребител No.: 24 644

ПСЖ уж искали Заха за заместник на Неймар. Не че Неймар има вече уреден трансфер, но все още има време това да стане. Пиша това тук, защото е пряко свързано с доминото и изходящия трансфер на Дибала. Общо взето ПСЖ е последния влак за него (освен ако Реал изведнъж не го поиска вместо Неймар, но едва ли), така че може би нещата най-накрая може да се успокоят.

Между другото трансферното лято си е доста странно. Ще бъде наистина лудост, ако след всичките изказвания на футболисти, ръководства и треньори:

- Неймар остане в ПСЖ (след като заяви, че иска да се маха)
- Икарди остане в Интер (след като Конте каза, че не го иска)
- Бейл остане в Реал (след като Зидан каза, че не го иска)
- Хамес остане в Реал (след като цяло лято му търсиха отбор)
- Дибала остане в Ювентус (след като по едно време наистина изглеждаше като играч за продан)
Go to the top of the page

+Quote Post
NUCLEO1985
коментар 25 Aug 2019, 12:33
Коментар #1902

Juventus champion

Група: Admin
Коментари: 7 782
Регистриран: 22-February 06
Град: Свищов/София
Потребител No.: 25

Агентът на Дибала твърди, че няма планирано пътуване до Париж. И отрича, че проблемът с Юнайтед е бил с комисионна и заплата, казва, че е имало проблеми между двата клуба.

“There are no imminent trips to Paris planned,” agent Jorge Antun told Tuttosport when asked about on-going Paris Saint-Germain interest.

“He needs to just enjoy the moment, as we don’t know what could happen in the future.”

Dybala was on the verge of a move to Manchester United, then in talks with Tottenham Hotspur, but they both broke down amid rumours of a €15m commission and exorbitant wage demands.

“I did speak to the English club, but the stories about the commission were not true. There were simply issues between the two clubs.”

--------------------
FORZA MAGICA JUVE!!!

+Quote Post
JIZAH
коментар 25 Aug 2019, 22:21
Коментар #1903

Juventus regular

Група: Ветерани
Коментари: 2 296
Регистриран: 17-January 10
Град: София
Потребител No.: 3 242

Цитат(pinkfloyd39 @ 24 Aug 2019, 15:38) *
...които идват още преди да са hit-нали прайма си...

Честно казано отборът на хартия е по-близо до комичен, отколкото до класен. Освен ако Сари не е магьосник, няма да се случи нищо интересно.

Мислиш ли, че Джан може да стигне прайма си в Ювентус? Аз лично не вярвам това да се случи.

Иначе няма какво интересно да стане. Казал си повечето неща, аз бих добавил само, че дълбоко се съмнявам и с по-добри играчи да направим нещо тази година, най-вече заради смяната на треньора.

+Quote Post
NUCLEO1985
коментар 26 Aug 2019, 07:20
Коментар #1904

Juventus champion

Уанда е дала дълго сърцераздирателно интервю, в което обяснява, че желанието на Икарди цяло лято е било да си остане при съдебните и как иска да убеди Конте, има какво да даде на тима и т.н. Питали са я за Ювентус, казала е, че никой от Ювентус не е говорил директно с нито с нея, нито със самия Икарди. Дано наистина да си остане там.

А "Кориере дело Спорт" веднага са обвързали това, че Рома пусна три гола от Дженоа в Рим с това, че им трябва защитник и следователно ще се пробват пак за Ругани.

--------------------
FORZA MAGICA JUVE!!!

+Quote Post
J.T.Ultras
коментар 26 Aug 2019, 07:48
Коментар #1905

Juventus champion

Коментари: 5 108
Регистриран: 2-March 12
Потребител No.: 24 643

Също според някой си журналист Паратичи е отказал на Барца и ПСЖ размяна на Джан съответно за Ракитич и Ди Мария. Вероятно търси кеш.

Имало три опции пред Манджукич - Милан, Байерн и Барса, но нямало оферти biggrin.gif

След Де Лихт меркатото за нас спря, буквално. Отбора пак не е окомплектован напълно, имаме доста играчи които трябваше да бъдат разкарани и остава последна седмица това да се случи. Очаквам поне още един входящ трансфер, да видим кви ще са обичайните панически ходове в края, но за сега с доста условности е "добър 4" меркатото за мен.

Този коментар е бил редактиран от J.T.Ultras на 26 Aug 2019, 07:49

--------------------

+Quote Post
pinkfloyd39
коментар 26 Aug 2019, 09:07
Коментар #1906

Juventus champion

Коментари: 7 448
Регистриран: 6-March 12
Потребител No.: 24 649

Цитат(JIZAH @ 25 Aug 2019, 22:21) *
Мислиш ли, че Джан може да стигне прайма си в Ювентус? Аз лично не вярвам това да се случи.

Иначе няма какво интересно да стане. Казал си повечето неща, аз бих добавил само, че дълбоко се съмнявам и с по-добри играчи да направим нещо тази година, най-вече заради смяната на треньора.

Абсолютно вярвам, че футболистът Емре Джан може да даде най-добрите си години на Ювентус. Не че ще се случи - от секундата, в която стана ясно, че е на пазара, времето започна да изтича. Обаче за секунда да приемем, че Джан е това от миналия сезон - разочарование... Обаче Джан имаше 2-3 доста слаби игри, но като цяло направи някои чудовищни представяния, все тая. Значи тук аз ли съм виновен или ръководството, което за 1 година осъзнава, че преследван с години играч, всъщност не ставал за нищо? Абсурд. Жалко, че 95 % от дискусиите се контрират с "ходи гледай Бърнли", "имаме паркинг" и "като имаш Роналдо и Де Лихт, майната му на другото". Доста ми е трудно да осъзная как 24-годишен футболист (на толкова пристигна), имащ 4 сезона в Англия, работил с Клоп, имащ сезон в Германия, школуван в школата на Байерн, имащ преди Ювентус над 30 срещи в Европа, част от немския национален отбор, играл на Европейско и на Купата на Конфедерациите, изведнъж не става за нищо. Дори да е така, айде няма нужда, когато конкуренцията са футболисти, които не са по-добри от Емре Джан, баце. Същият Джан беше доста голям проспект, основна част от 15 до 21 във всеки немски отбор, бивш капитан. Играл от 10, та чак до 6 и 8. Да, не блести със скорост, ама е атлетичен и си има всичко в играта. Един *горещ* свободен агент избра Ювентус - не такъв, който доиграва кариерата си, а ние ще го изгоним. Това не е компютърна игра - Джан за Ракитич или шибаняка Ди Мария. Тук някой ден ще играе ли някой футболист в адекватна възраст, който може да даде на Ювентус нещо от най-добрите си години, вместо постоянно да се пълним с някакви величия от 2014 година? Направо ми писна от пенсионери с имена, които са жив зян. Репутацията е голямо нещо във футбола обаче. Много пъти съм го казвал, но си оставям на мнение, че следващите години ще докажат, че злото не е било от Ливорно. Точно безбожният некадърник оправи много от лайната, в които газихме. Ако за някой е ОК да вземеш Роналдо и дирекцията ти да е като на Милан - евала. Аз половината ходове не ги разбирам. Изказвания от типа "има 10 отбора, които са по-готини от Ювентус, затова Кансело се нави" - също. Нищо че преди това Кансело опяваше из медиите, че иска да остане при татко КР. Игуаин пък е още по-култов казус.

Проблемът, пак казвам, като Джан не става за нищо, това доста говори за откривателя на талантчета - един от двамата, другият е Моджи, който разбира от футбол - Фабио Паратичи. Не знам дали изобщо някой осъзнава, че освен единият пуст Роналдо, напоследък нямаме нищо успешно. Поне не и бомбастично. Това не означава, че Коща и Берна са класически провали, ама определено нямат чак такъв импакт, какъвто се очакваше. Рабио и Де Врай също минават на транзит - и двамата са абсурдно талантливи, няма какво да правят в Калчото повече от 2 години. Нито някой ще им откаже офертите, дето ще завалят. Тази организация не върви особено напред - да, парите растат, правят се големи инвестиции, исторически трансфери, но просто няма едно средно положение. Няма го Алегри, който да прави някакви неща, които единствен той може да направи, че да изглеждаме адекватно. Сари при едно гостуване в Англия ще го видите колко ще се надиграва с Гуардиола или Клоп. Ама Алегри само накрая се подхлъзна навън, а преди беше непробиваем. Нямаме ресурс да се надиграваме с хищниците все още, а класните футболисти един след друг хващат гората, за да стигнем до това да се филмираме, че 19-годишен без мустак ще направи разликата между нас и отбори, от които изоставаме доста. А ти знаеш ли, че Коща и Кансело се припокривали? Направо ме боли главата, ако ще стартираме quest за КЕШ с Матюиди, Игуаин и Де Данило. Поне да вземем титлата, ама Конте е гаден типаж. Все си мисля, че там режимът се сменя. Ако не направиш един добър мач, ще си аут. За Европа аз нямам никакви надежди. На Сари му давам шанс и призовавам за търпение, но просто този ход през 2019 не cut-ва нищо за развитието на Ювентус.

Просто след едно лято да разкараме Джан и Кансело... нещо гнило има в самия ни скаутинг. Това не е ниво и поведение на отбор, който наистина ще бъде №1 в света. Но нас това не ни вълнува, така че пей сърце.

Този коментар е бил редактиран от pinkfloyd39 на 26 Aug 2019, 09:09

+Quote Post
vench
коментар 26 Aug 2019, 09:51
Коментар #1907

Juventus champion

Коментари: 5 211
Регистриран: 3-March 12
Град: Бургас
Потребител No.: 24 644

Искам само да вметна, че миналия сезон не трябва да бъде показатален нито за формата, нито за класата на играчите. Миналия сезон 90% от отбора беше "ходи в Бърнли". Дибала стана Салайета все пак, тъй че какво да си говорим.

Стискаме палци сега да почнем на чисто. Аз лично се надявам отборът да не е толкова дразнещо и вбесяващо апатичен. Миналата година на моменти ми идваше да подгоня играчите с пръчка по терена, за да направят нещо интересно. Прото всичко изглеждаше счупено.

Та на Джан (и на другите) истинският му изпит ще е този сезон. После ще мислим кой е излишен и кой не е.

+Quote Post
NUCLEO1985
коментар 26 Aug 2019, 10:24
Коментар #1908

Juventus champion

Истинският му изпит е, ако легендата Паратичи не реши да го продаде, защото не знае какво друго да направи. Представям си го как обикаля като цветарка между играчите с думи от рода на: "Тука дойде една офертичка, искаш ли да я приемеш, че имаме много играчи и няма къде да ги съберем" или "Ти знаеш ли тия колко по-готини от нас са, що не вземеш да отидеш там". Абсурдно поведение е това, абсурдно е, че се навежда пред 10 играчи, но други 10 нямат право на мнение и ги раздава като бонбони. За съжаление, Кансело бързо се нави и не се заинати като Дибала, щеше да е много забавно да се запъне и той и да го видим тогава тоя невиждан директор какви ще ги сътвори. Като нищо до края на трансферния прозорец ще продаде я Джан, я Бентанкур, може и някой друг да замине, колкото да има някакво движение.

А още по-готиното е не само, че играчи като Матюиди и Кедира на практика ни командват, но ние дори им даваме титулярно място, щото са опитни. Срещу Парма, които би трябвало да бием с Буфон като халф ебати.

--------------------
FORZA MAGICA JUVE!!!

+Quote Post
J.T.Ultras
коментар 26 Aug 2019, 10:50
Коментар #1909

Juventus champion

Emre Can-Rakitic: Juve e Barcellona lavorano allo scambio 🔛

https://www.goal.com/it/notizie/calciomerca...uu17alk7makkd5g

Сега пък излиза, че работим по тая размяна.. Ако дойде Ракитич, тва не прави ли излишен Пянич ? (освен Кедира и Матюиди)

--------------------

+Quote Post
masterhp
коментар 26 Aug 2019, 11:21
Коментар #1910

Juventus hero

Коментари: 11 428
Регистриран: 22-December 07
Град: Pripyat
Потребител No.: 802

Цитат(J.T.Ultras @ 26 Aug 2019, 11:50) *
Emre Can-Rakitic: Juve e Barcellona lavorano allo scambio 🔛

https://www.goal.com/it/notizie/calciomerca...uu17alk7makkd5g

Сега пък излиза, че работим по тая размяна.. Ако дойде Ракитич, тва не прави ли излишен Пянич ? (освен Кедира и Матюиди)

Няма как да разкараме Пянич и Джан...

--------------------
"синьо-черното не ми отива!"

+Quote Post
Replicant
коментар 26 Aug 2019, 11:45
Коментар #1911

Juventus regular

Коментари: 2 326
Регистриран: 26-April 16
Потребител No.: 25 004
Любим футболист:Alessandro Del Piero

Ракитич е поредният непродаваем, който ще гледаме дълги години.

+Quote Post
J.T.Ultras
коментар 26 Aug 2019, 11:53
Коментар #1912

Juventus champion

Само на 31 е, идеален профил. Един 4-5 годишен договор не му мърда biggrin.gif

--------------------

+Quote Post
pinkfloyd39
коментар 26 Aug 2019, 12:00
Коментар #1913

Juventus champion

Коментари: 7 448
Регистриран: 6-March 12
Потребител No.: 24 649

Цитат(Replicant @ 26 Aug 2019, 11:45) *
Ракитич е поредният непродаваем, който ще гледаме дълги години.

Тази година Ракитич, другата Модрич feest.gif.

+Quote Post
<John_Wick_88...
коментар 26 Aug 2019, 12:00
Коментар #1914

Primavera player
**

Коментари: 172
Регистриран: 28-May 17
Потребител No.: 25 137

Ракитич уж е любимец на Валверде. Не че и него го питат кой играч да му докарат и кой да продадат.
И догодина Ериксен ще му е резерва. Представям си го вече.

+Quote Post
since1897
коментар 26 Aug 2019, 12:20
Коментар #1915

Juventus bench

Коментари: 873
Регистриран: 11-April 16
Потребител No.: 24 999

Получавам обриви от Кедира,да го подарим на Хебър Пазарджик,симпатичен отбор имат🙂

+Quote Post
JIZAH
коментар 26 Aug 2019, 12:38
Коментар #1916

Juventus regular

Група: Ветерани
Коментари: 2 296
Регистриран: 17-January 10
Град: София
Потребител No.: 3 242

Цитат(pinkfloyd39 @ 26 Aug 2019, 09:07) *
Абсолютно вярвам, че футболистът Емре Джан може да даде най-добрите си години на Ювентус. Не че ще се случи - от секундата, в която стана ясно, че е на пазара, времето започна да изтича. Обаче за секунда да приемем, че Джан е това от миналия сезон - разочарование... Обаче Джан имаше 2-3 доста слаби игри, но като цяло направи някои чудовищни представяния, все тая. Значи тук аз ли съм виновен или ръководството, което за 1 година осъзнава, че преследван с години играч, всъщност не ставал за нищо? Абсурд. Жалко, че 95 % от дискусиите се контрират с "ходи гледай Бърнли", "имаме паркинг" и "като имаш Роналдо и Де Лихт, майната му на другото". Доста ми е трудно да осъзная как 24-годишен футболист (на толкова пристигна), имащ 4 сезона в Англия, работил с Клоп, имащ сезон в Германия, школуван в школата на Байерн, имащ преди Ювентус над 30 срещи в Европа, част от немския национален отбор, играл на Европейско и на Купата на Конфедерациите, изведнъж не става за нищо. Дори да е така, айде няма нужда, когато конкуренцията са футболисти, които не са по-добри от Емре Джан, баце. Същият Джан беше доста голям проспект, основна част от 15 до 21 във всеки немски отбор, бивш капитан. Играл от 10, та чак до 6 и 8. Да, не блести със скорост, ама е атлетичен и си има всичко в играта. Един *горещ* свободен агент избра Ювентус - не такъв, който доиграва кариерата си, а ние ще го изгоним. Това не е компютърна игра - Джан за Ракитич или шибаняка Ди Мария. Тук някой ден ще играе ли някой футболист в адекватна възраст, който може да даде на Ювентус нещо от най-добрите си години, вместо постоянно да се пълним с някакви величия от 2014 година? Направо ми писна от пенсионери с имена, които са жив зян. Репутацията е голямо нещо във футбола обаче. Много пъти съм го казвал, но си оставям на мнение, че следващите години ще докажат, че злото не е било от Ливорно. Точно безбожният некадърник оправи много от лайната, в които газихме. Ако за някой е ОК да вземеш Роналдо и дирекцията ти да е като на Милан - евала. Аз половината ходове не ги разбирам. Изказвания от типа "има 10 отбора, които са по-готини от Ювентус, затова Кансело се нави" - също. Нищо че преди това Кансело опяваше из медиите, че иска да остане при татко КР. Игуаин пък е още по-култов казус.

Проблемът, пак казвам, като Джан не става за нищо, това доста говори за откривателя на талантчета - един от двамата, другият е Моджи, който разбира от футбол - Фабио Паратичи. Не знам дали изобщо някой осъзнава, че освен единият пуст Роналдо, напоследък нямаме нищо успешно. Поне не и бомбастично. Това не означава, че Коща и Берна са класически провали, ама определено нямат чак такъв импакт, какъвто се очакваше. Рабио и Де Врай също минават на транзит - и двамата са абсурдно талантливи, няма какво да правят в Калчото повече от 2 години. Нито някой ще им откаже офертите, дето ще завалят. Тази организация не върви особено напред - да, парите растат, правят се големи инвестиции, исторически трансфери, но просто няма едно средно положение. Няма го Алегри, който да прави някакви неща, които единствен той може да направи, че да изглеждаме адекватно. Сари при едно гостуване в Англия ще го видите колко ще се надиграва с Гуардиола или Клоп. Ама Алегри само накрая се подхлъзна навън, а преди беше непробиваем. Нямаме ресурс да се надиграваме с хищниците все още, а класните футболисти един след друг хващат гората, за да стигнем до това да се филмираме, че 19-годишен без мустак ще направи разликата между нас и отбори, от които изоставаме доста. А ти знаеш ли, че Коща и Кансело се припокривали? Направо ме боли главата, ако ще стартираме quest за КЕШ с Матюиди, Игуаин и Де Данило. Поне да вземем титлата, ама Конте е гаден типаж. Все си мисля, че там режимът се сменя. Ако не направиш един добър мач, ще си аут. За Европа аз нямам никакви надежди. На Сари му давам шанс и призовавам за търпение, но просто този ход през 2019 не cut-ва нищо за развитието на Ювентус.

Просто след едно лято да разкараме Джан и Кансело... нещо гнило има в самия ни скаутинг. Това не е ниво и поведение на отбор, който наистина ще бъде №1 в света. Но нас това не ни вълнува, така че пей сърце.

Ами аз не случайно подредих така думите си. Фокусът ми пада върху следното- може ли да го направи в Ювентус, а не дали има още какво да даде. Аз лично го харесвам от времето му в пулецо и тогава просто се чудих защо редува супер силни игра с анонимни представяния. Отдавах го на психика най-вече, което може да бъде преодоляно. Е ще се чудя и дали ако Клоп не може да го мотивира, то може би никой не може, но айде това е на втори план.

И наистина не знам дали Джан по принцип няма да излезе флоп, но човекът има всичко необходимо да е класен полузащитник.

Основното обаче, да се върна, е, че в Ювентус играчите прайм не стигат. Не мога да се сетя дори за 1 играч, направил значителен прогрес в играта си. Дори Погба, който ни е уж най-успешният трансфер в ерата на Доналд Дж. Аниели не е направил чутовен скок. Дойде си доста добър за възрастта си и си тръгна пак доста добър за възрастта си. Нито суперзвезда, нито разпорил всеки срещнал го отбор.

Та от тая гледна точка аз дълбоко се съмнявам, че който и да било, еле пък Джан ще се развият в тая атмосфера, а именно: посредствени треньори (в т.ч. треньорите на 1ят тим) и италиански културни комплекси тип млад играч на 25.

Аз бих оставил куреца и джан, защото има бъдеще пред тях, а настоящето не е лошо. Предпочитам ад играем с тях вместо, както казваш, с величията от 2014. В това спор не би могло да има.

Но всички трансфери до момента ни казват едно - взимаме играча такъв какъвто е, молим се да си запази формата от предишният тим, защото най-често не се случва. Дали ще е моят любим главок, дали ще е игуаин, коща, квадрата, бе който и да е - все една и съща картинка. А Бернардески е невероятен пример също. С Тео си говорихме, ако пуснеш клип от времената му във фиорентина едва ли не е италианският меси. Не знам кой сезон почва, май 3ти при нас, ама нито знае за какво излиза на терена, нито има кой да му обясни.

Та, силно съм разочарован, до преди 2-3 години се надявах да го докараме до там да си купуваме, кажи речи, който искаме. Парите се видя, че ги има, но ние потъваме все по някакви идиотски направления.

Махнахме алергията с 1 година закъснение, но все пак прибързано, предвид липсата на какъвто и да е план.

В средата на лятото променяме трансферната стратегия, почваме да кроим отбор за 433, осъзнаваме, че Дибала не става в тая схема, почваме да търсим алтернативи, но всичко се проваля и оставаме със сигурното - 2 свободни трансфера и Де Лихт, който пък имал нужда да се адаптира. Той самият на всяка снимка гледа като глътнал бастун, случайно попаднал фен сред истински играчи. Демек - притеснен. А в това време всички отказват да се махнат - аплодисменти за Паратичи.

Тоя сезон ще е преходен, което може би ще значи трудно скудето. Не вярвам нито 1 да мръдне напред, нито да се случи кой знае какво. МОже би към края на годината ще покажем наистина добри игри в мачове без значение. Ще се надъхаме докато не ни стане ясно пак в края на август 2020, че гледаме пак повторение по тв.

Та вс хубаво, ама пак да кажа за Джан - ако си цени кариерата ще се махне.

+Quote Post
J.T.Ultras
коментар 26 Aug 2019, 19:23
Коментар #1917

Juventus champion

Di Marzio:

Il @acmilan torna su #Demiral: domani possibile incontro con la
@juventusfc. Se dovesse trovarsi un accordo, #rugani non partirebbe piu.
@SkySport post-294-1159108009.gif

Милан щели да се пробват за Демирал пак и утре е възможна среща с Юве.

Demiral to Milan, Rugani stays?

Този коментар е бил редактиран от J.T.Ultras на 26 Aug 2019, 19:57

--------------------

+Quote Post
NUCLEO1985
коментар 26 Aug 2019, 21:05
Коментар #1918

Juventus champion

Milan are interested in Merih Demiral again. Possible meeting tomorrow. If an agreement were to be reached, Daniele Rugani would not leave. [Di Marzio]

Juventus prefer to sell Rugani to Roma over Demiral to Milan. New contacts between Juve and Roma expected tomorrow. [Di Marzio]

Това в рамките на два часа. Ди Марцио продължава със стратегията: "Съобщавам и двата варианта, така че каквото и да стане, все ще уцеля."

--------------------
FORZA MAGICA JUVE!!!

+Quote Post
ribery
коментар 26 Aug 2019, 21:24
Коментар #1919

Primavera player
**

Коментари: 438
Регистриран: 10-February 12
Потребител No.: 24 635

Повръща ми се вече от слухчета. Дано и двамата еничари останат в клуба. Кога се затваря трансферната лудост?

--------------------

+Quote Post
*JUVENTUS*
коментар 26 Aug 2019, 21:37
Коментар #1920

Primavera player
**

Коментари: 457
Регистриран: 19-April 17
Потребител No.: 25 126

В някои случаи да се плюе е добре, в други не съвсем. Но преди това към каква цялостна картинка аджеба се стремим... Всичко на всичко, от горе-долу 10 топ отбори в Европа, 2 са пред всички останали, Ман Сити и Ливерпул! Дори Барса за мен не са в тази графа. А за Реал и Байерн в това състояние, няма смисъл и да коментирам, те са след нас. Като се замисли човек, причината на пръв поглед изглеждат, че се крие в Клоп и Пеп! Барса примерно имат също добри играчи, но с Валверде май няма да стане. Сигурен съм, че с тези играчи на Барса, та дори с играчите на Арсенал, Клоп би направил отбор да мачка наред, особено като гледам халфовата линия на Ливерпул. Да си кажем, Ливерпул имат прекрасни играчи, но не са идеаните. Но много важен момент, дадоха му време и той направи отбор... Дадоха време и на Пеп, който се провали първия сезон. Та нашата цел е това топ 2, да стане топ 3 и ние да сме в него! Този Байерн, този Реал, Ман Ю, ПСЖ и Арсенал и всички други в момента са след нас. Ние с Барса висим на входа на това топ 2, което трябва да стане топ 3, примерно, или топ 4. А Барса виси, най-вече заради слаб треньор.

Сари принципно практикува подобен доминиращ футбол, което е добре. Сигурен съм, че спекулациите за Клоп и Пеп преди избирането на треньор са имали доза истина, а Сари просто е компромисното им решение. Клоп има да довършва нещо, трябва да направи Ливерпул шампион след 30г. суша, а Пеп трябва да вземе първата ШЛ за Сити. Така че е разбираемо, че няма как току-така да дойдат и затова решението за Сари предвид ситуацията е логично. И не бих обвинил ръководството. С тези играчи на Челси взе купата на УЕФА, загуби на дузпи финал със Сити за купа и взе 3-тото място в Англия, което е програма максимум, пак повтарям с тези играчи и то в първия си сезон. Клоп и Пеп не се справиха по-добре в първия си сезон. Имам надежди, имам съмнения, но само времето ще покаже... Ако обаче трябва да избирам треньор, то това би бил Клоп, защото Клоп за разлика от Пеп прави отбора си да изглежда солидно и в играта в защита, тогава когато трябва да се пази и резултат. Оттам идват и неволите на Пеп в Европа. Клоп прогресира много в този елемент на играта, макар това да се дължи и на солидните покупки в тази зона. Но Клоп не разполага все пак с финансите на Сити и това са аргументи пак в негова полза. За мен тази година Клоп ще е шампион в Англия. Говори се, че може да си даде почивка след това. А следващото му предизвикателство, защо да не е Ювентус! Все пак дадена е тази задача в момента на италианец, който практиикува подобна игра и да видим каква ще я свърши първо той.

Относно Зидан, не писах за него, защото не следя много Испания, а и ми е интересно какво ще свърши без играч като Роналдо в състава си първо. Все пак това е треньор, който печели 3 пъти подред ШЛ! И ако има някаква грешка на ръководството, то тя не се крие в това, че не привлякохме невъзможните за никой Клоп и Пеп, които са в средата на програмата си, която се опитват да реализират в своите отбори. А в това, че не опитахме със Зидан! Може би Паратричи прояви уважение към Алегри и не си позволи подобен ход, изчаквайке и резултата от края на първия сезон с Роналдо. Спокоен и от факта, че Зидан си е казал, че ще почива 1г. Но нещата не се развиха така и зимата още без никой да очаква той отлетя за Мадрид. Лично мое мнение е, че трябваш да пробваме да резервираме Зидан предварително. Но кой знае, може и да сме пробвали.

Основният извод за мен е не в това, че играчи нямаме, проблемът е, че трябва някой да направи силен отбор от тях. Както Клоп го прави!

--------------------------------------------------------------------------------------------

Относно коментираните въпроси:

/Мачът с Парма/ - Сари едва ли болен в къщи или от болницата ще пусне просто ей така един експериментален състав. Заложил е на сигурни играчи, които имат опит в Серия А и са играли заедно! Този мач не казва нищо още, ще видим дали ще почне да пуска Де Лихт, Рабио, Рамзи след това. Затова аз не избързвам с преценката, че видиш ли Кедира и Матуиди ще са титуляри до края на сезона.

/Джан/ - Имаме още Пянич, Рабио, Рамзи и изключително талантливия Бентакур. Това са 5 играчи, които са имена за титуляри, борещи се за 3 места. Трудно ми е да повярвам, че някой от тях ще иска да е резерва. Продажбата на Джан може да е в този аспект, взимайки още 2 силни имена като Рабио и Рамзи! Аз това повече го отчитам като успех, взимайки такива имена без пари, искани съответно от Барса-Рабио и Реал-Рамзи, отколкото като нуспех. Говори се, че и Ериксен отива на свободен трансфер, затова да не избързваме с коментарите. Но дори и без Ериксен, Джан не го виждам титуляр, а тройката ще е Рабио-Пянич-Рамзи. Като Бентакур ще се налага на позицията на Рамзи постепенно. И, ако Сари му го е казал това, причината за трансфера може и да е друга. Все пак на всеки му се иска да има Джан резерва, но дали това е възможно е друг въпрос.

/Кансело/ - Него цяло лято го обсъждахме. biggrin.gif Аз съм на мнение, че ако ръководството за 1г. не успя да го накара да играе добре в защита, то по-добре е да му се вземат парите сега, да се вземе евтино покрай сделката Данило временно и като изникне следваия Алекс-Арноуд да се инвестират там със същите пари! Не е случайно, че цял сезон там игра Де Шилио, не е защото е извънредно добър. biggrin.gif

/Дибала/ - Дибала ми тежи най-много като въпрос. Но какво да направя, че направи толкова посредствен сезон. Но по всичко личи, че по-вероятно ще остане. И всичко си зависи от него, ако има волята ще се наложи. Въпреки, че на крилото Роналдо явно държи да си играе в ляво. Коща специално със скоростта си, като крило е по-добър вариант там от Дибала. А Дибала ще трябва да се бори с Игуаин за 9-ката, като той ще я играе фалшива. Много трудна задача, да изместиш 9-ка като Игуаин, когато си свикнал да играеш 2-ри нападател. И когато Игуаин и Роналдо се познават в играта си добре. Дибала няма късмет, но наложи ли се ще го призная! Въпросът е пак казвам да не стане както с Тиери Анри. И него го мъчихме на непривична позиция, крило, защото системата и ситуацията беше такава, а накрая вижте какво стана в Арсенал като нападател. Но да кажем имаше оправдание някакво, тогава се търсеше нападател тип Трезеге и той трябваше да допълни играта на Дел Пиеро. А Анри трябваше да се бори с Дел Пиеро за 2-ри нападател. Резултатът тук е ясен! biggrin.gif

Има и друго нещо, в съвремения футбол позицията 10-ка се промени. Играе се с бързи крила, а плеймейкърът се връща в средата при система 4-3-3 и трябва да играе повече в защита, Модрич, Ериксен... Дибала не е този тип 10-ка. Той си е за 2-ри нападател. И в система 4-4-2 той е най-подходящ. До Игуаин нещата в тази система бяха перфектни!

Този коментар е бил редактиран от *JUVENTUS* на 26 Aug 2019, 22:46

+Quote Post

118 страници V  « < 94 95 96 97 98 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

Олекотена версия Час: 11th December 2019 - 20:54ч.

> Forum Information:

Copyright: © www.juventus-bulgaria.com 2006 - 2012. Всички права запазени.
Author: Екип на Juventus-Bulgaria.Team