IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

>Реклама

>Препоръчваме ви

36 страници V  « < 34 35 36  
Reply to this topicStart new topic
> Джорджо Киелини, 3
NUCLEO1985
коментар 12 Dec 2018, 17:10
Коментар #701

Juventus champion

Група: Admin
Коментари: 7 466
Регистриран: 22-February 06
Град: Свищов/София
Потребител No.: 25

Цитат(vench @ 12 Dec 2018, 16:15) *
Така или иначе обаче за пореден път се убеждавам, че статистиките ни в ШЛ не са добри. Зле сме по голове, зле сме по участия и за съжаление сме зле по трофеи. Добре сме само по финали, но това е по-скоро тъжно.

Много сме зле, пред нас са само 4 отбора. По победи, по мачове, по вкарани голове, по точки - пред нас са Реал, Байерн, Барселона и Манчестър Юнайтед. Това е обща статистика за КЕШ и Шампионска лига, но и тази само за Шампионската лига не е по-различна. Това, че не печелим финалите, води до някаква много изкривена представа колко сме "зле".

--------------------
FORZA MAGICA JUVE!!!
Go to the top of the page

+Quote Post
vench
коментар 12 Dec 2018, 18:02
Коментар #702

Juventus star

Група: Фенове
Коментари: 4 390
Регистриран: 3-March 12
Град: Бургас
Потребител No.: 24 644

Може би не трябваше да я отварям тая тема, защото е много дълбока. Да кажем, че доста от тези цифри са незадоволителни, поне за мен. Става дума най-вече за индивидуалните постижения за отбелязани голове и за участия. И за спечелените (по-скоро неспечелените) титли. И за това, че никога не сме отблязвали повече от 1 гол във финал от цели 7 опита.

Иначе се проверих и аз статистиката ни за голове и наистина сме на четвърти място, а аз очаквах да сме по-назад поне с няколко места. Рейтингът ни също не е лош (1.73), макар че няколко отбора зад нас са с по-висок. Като цяло цифрите тук са добри и това може само да ме радва.

Със сигурност Ювентус е един от грандовете на Европа в момента и в исторически план. Не искам да изглежда, че виждам само черното, но по някои показатели наистина трябва да се подобрим. Време е да имаме голмайстори, време е да да спечелим трофей и е време да изиграем един истински добър финал, в който да бием убедително, така както нас ни биха в последните два например.

--------------------

+Quote Post
Kirilov
коментар 06 Jan 2019, 20:31
Коментар #703

Juventus champion

Коментари: 7 265
Регистриран: 28-April 14
Град: София
Потребител No.: 24 823

Киелини е избран за Bianconero на 2018 след гласуване на фенове с 52%. На второ място е Манджукич, трети е Дибала.

Този коментар е бил редактиран от Kirilov на 06 Jan 2019, 20:31

--------------------

+Quote Post
NUCLEO1985
коментар 15 Jan 2019, 18:27
Коментар #704

Juventus champion

Киелини е дал интервю за "Би Би Си", в което има и хубави неща. Естествено, разпитвали са го предимно за Роналдо, защото смятат, че това е най-интересно, но не е само за това.

За Роналдо: "Кристиано вкара много, много пъти срещу нас и ми разби мечтите много пъти – в Кардиф, в Мадрид, в Торино. Преди Шампионската лига беше мечта. Сега е цел, защото Кристиано е най-добрият играч в света и ни трябва, за да направим последната стъпка. Въпросът е в личността на Кристиано – той има фантастични умения на терена, но извън терена, неговото отношение - как работи, как се подготвя за мач, как живее всеки ден – той може да ни помогне. Отборът се промени. Бях любопитен какво е отношението му далеч от терена. Неговата работа в залата, концентрацията му – това са неща, които опитвам да взема. Той ми помогна, защото искам всеки ден да се подобрявам."

За трансфера на Роналдо: "Не повярвах в началото. Но след като слуховете продължиха няколко дни говорих с Андреа (Аниели) и бях изненадан. Мисля, че за много фенове и също за играчите не беше нормално."

Дали обвинението на онази влияе на Роналдо: "Със сигурност не. Не говорим за това в съблекалнята и Кристиано може да мисли само за футбол."

За сезона досега, най-вече в Европа: "Започнахме почти перфектно в първите три месеца, но знаем, че най-важният период е през пролетта. Мисля, че ние сме сред тези 4 или 5 тима, които са фаворити - Барселона, Манчестър Сити, Реал Мадрид, Байерн. Но ПСЖ и Атлетико също могат да стигнат до победата, а ние още сме много далеч от ключовите мачове."

За кариерата: "Не знам колко още ще играя. Живея ден за ден, мисля само за следващия мач. Много съм щастлив, радвам се на тренировките и на това да играе за този отбор, горд съм с отбора ни. На тази възраст не може да се мисли прекалено напред."

За бъдещето: "Искам да направя нещо за Ювентус – не като треньор, но като мениджър. Може би ще науча нови неща и ще започна нов живот, но не съм уплашен. Ще бъда готов за нова ера."

Питат го за 3-годишната му дъщеря Нина: "Всичко се промени с нея. Всичко. Тя е моят живот. Тя е най-важното нещо в живота ми. Върша си работата, давам 100%, но когато се върна вкъщи и тя тръгне към мен тичайки, за мен всеки ден е нещо специално. Всичко, което се е случило извън къщата ми няма значение. Мисля, че семейството е най-важното нещо и това чувство, емоцията, която изпитвам, когато съм вкъщи – това е много повече от всички останало."

Най-трудните съперници: "Бих казал Ибрахимович. Той е фантастичен играч, който правеше разликата в Италия. Играе много физически, доминираше в мачовете. Сега Икарди, който работи в наказателното поле. Не обича да играе извън него, но в наказателното е убиец. Но аз се опитвам да не позволя на нападателя да вкара любимия си гол. Това е работата ми и определено имам някои умения. Не съм бърз като Дъглас Коста, но съм по-силен и мога да използвам главата си и да се движа една секунда по-рано, за да не рискувам. Но понякога поемам и рискове. Направих два или три невероятни шпагата срещу Монако през 2015, срещу Тотнъм през 2018 и един с Италия срещу Албания този сезон, когато рискувах много да си вкарам автогол. Но успях да взема топката и я изчистих. Беше много трудно и се гордея с това."

--------------------
FORZA MAGICA JUVE!!!

+Quote Post
Kirilov
коментар 21 Jan 2019, 23:44
Коментар #705

Juventus champion

Суперкупата на Италия е първият трофей на Киелини като капитан.

--------------------

+Quote Post
Kirilov
коментар 31 Jan 2019, 19:08
Коментар #706

Juventus champion

Цитат
Giorgio Chiellini will undergo medical tests on Friday to check the extent of his injury (right calf). Normally a 24/36 hour wait to get the true picture but there is optimism. A 15 day break, possibly back for the Atletico Madrid game.

Този коментар е бил редактиран от Kirilov на 31 Jan 2019, 19:51

--------------------

+Quote Post
J.T.Ultras
коментар 12 Mar 2019, 20:24
Коментар #707

Juventus star

Коментари: 4 621
Регистриран: 2-March 12
Потребител No.: 24 643

Цитат
Giorgio Chiellini will tonight make his 500th competitive appearance in a Juventus jersey when they host Atletico Madrid in the Champions League.

14 години по късно, след дебюта clap.gif

--------------------

+Quote Post
Kirilov
коментар 12 Mar 2019, 20:30
Коментар #708

Juventus champion

В момента е 5 по мачове, ако е здрав догодина по това време би трябвало да е около или да е задминал Ширея по мачове и да е 3 в историята. Едва ли ще догодини Дел Пиеро и Буфон.

--------------------

+Quote Post
masterhp
коментар 12 Mar 2019, 21:40
Коментар #709

Juventus hero

Коментари: 10 499
Регистриран: 22-December 07
Град: Pripyat
Потребител No.: 802

Цитат(Kirilov @ 12 Mar 2019, 21:30) *
В момента е 5 по мачове, ако е здрав догодина по това време би трябвало да е около или да е задминал Ширея по мачове и да е 3 в историята. Едва ли ще догодини Дел Пиеро и Буфон.

Напълно заслужено ще е да, номер 3 в историята ни, след Буфон и Алекс. Ще е нещо много голямо! Дано да е здрав да ни радва, още дълго! Forza Giorgio!

П.П. КИЕЛИНИ ИЗИГРА СВОЯ МАЧ НОМЕР 500 ПО НАЙ-ДОБРИЯТ НАЧИН!!!

Този коментар е бил редактиран от masterhp на 13 Mar 2019, 01:03

--------------------
"синьо-черното не ми отива!"

+Quote Post
NUCLEO1985
коментар 14 Mar 2019, 07:52
Коментар #710

Juventus champion

--------------------
FORZA MAGICA JUVE!!!

+Quote Post
vench
коментар 14 Mar 2019, 10:35
Коментар #711

Juventus star

Коментари: 4 390
Регистриран: 3-March 12
Град: Бургас
Потребител No.: 24 644

14:0

--------------------

+Quote Post
masterhp
коментар 14 Mar 2019, 12:27
Коментар #712

Juventus hero

Цитат(vench @ 14 Mar 2019, 11:35) *
14:0

И *бати късмета, всичките му кръгли мачове да сме домакини и само победи! Гладиатор!

--------------------

+Quote Post
pinkfloyd39
коментар 20 Mar 2019, 08:50
Коментар #713

Juventus champion

Коментари: 7 229
Регистриран: 6-March 12
Потребител No.: 24 649

Малко повече трябва да се каже за уникалното и историческо постижение на Киелини - 500 срещи с екипа на Ювентус. Иска ми се повече да се говори за постигнатото от Джорджо. Едва петият, който се присъединява в един изключително личен, исторически, важен и определящ клуб от футболисти. Случайно ли е, че там греят имената на Ширеа, Дел Пиеро и Буфон? Аргументирано можем да кажем, че това са тримата най-големи кавалери в историята на нашата дама. Тримата най-важни и значими. В момент като този е тежко да пренебрегнем Бониперти, въпреки че той е може би най-значимата ни фигура - като футболист популяризира Ювентус, а след това посвещава и живота си, за да надгради постигнатото, превръщайки Ювентус в отбор №1. Бониперти е единствен и без него Ювентус никога нямаше да бъде това, което е днес. Отбор като нашия има толкова богата история, че влиятелните фигури са твърде много, което трябва да ни прави горди. Не е излишно, макар че се подразбира - не можем да не минем без Адвоката, без Фамилията. Това са ярките фигури, заради които Ювентус винаги ще бъде помнен.

Обаче да върнем лентата назад - някой мечтал ли е, камо ли да е вярвал, през далечната 2004-та, че това кривокрако и грозновато момче, което се подвизаваше по левия бек тогава, след по-малко от 15 години ще бъде символ, легенда, че и един от най-големите в историята ни? Помните ли сделката - нетрадиционна за нас даже. Взехме го от Ливорно, въпреки че имаше само един сезон в Серия "Б". Моментално го метнахме на Фиоре по прословтутата система на co-ownership-a. Върна се и моментално се превърна в титуляр при Капело. Остана в Серия "Б". Отне му много време, за да достигне световно ниво, но можем да кажем, че Киелини колкото повече остаравя, толкова по-добър става. Разбирам, Киелини е способен да греши - при това тъпи грешки, в много важни моменти. Това може би го отделя от най-големите италиански бранители, но Киелини е в Ювентус от края на една златна епоха. Беше в долната дивизия, когато отборът беше изправен пред последните си глътки въздух. Завърнахме се, а Киелини е титуляр - извоюва на терена бавния прогрес на Ювентус, който години наред се връщаше сред най-големите. При Секо/Джили беше аха-аха да бъде продаден - Сити много натискаха за него, но остана, защото така е трябвало да се случи. Оформи се като лидер - не само на терена, но и в съблекалнята. Стана втори капитан - след Буфон, който пък наследи тази чест от Алекс. Над 500 мача, които ще стават все повече. Преследва 100 срещи в Европа. 7 спечелени първенства, които скоро ще станат 8, а нататък и повече. Киелини ще бъде капитан в част от тях. 4 купи на Италия. 4 дубъла. Два финала за КЕШ. 3 Суперкупи. Над 100 мача за Скуадрата. Част от отбора на пет големи форума. Почти е невъзможно в края да има повече срещи от Алекс - 705. Навярно няма да задмине Джиджи, който има 656, макар че е възможно. Със сигурност ще има повече от ГШ и големият Фурино - 552 и 528. Няма как да задмине Алекс и Буфон, по играни мачове в първенството, които имат 513 и 509, но ще задмине Бониперти, който има 443. В момента има 88 срещи в Европа, водачи са Буфон и Алекс - първият има 124, вторият 127. Скоро ще задмине третия - Такинарди, който има 90. Със Серия "Б", която се води трофей, Киелини има 17 отличия. Алекс и Буфон имат по 18 и 21 съответно. Киелини ще завърши като най-титулуван наш футболист. Сещате се, ако спечелим скоро в Европа, кой ще вдигне Ушатата - като капитани на Ювентус европейско отличие са вдигали малко футболисти. Можем да споменем значимите и исторически сезони, в които Киело беше главно действащо лице. Големите европейски вечери, в които игра.

И не на последно място, но прогресът при Киелини е виден в много аспекти. Едно голобрадо момче, което извървя дълъг път, за да се превърне в епоха, в лидер, в символ на Ювентус. Идеален ли е? Изобщо не е, но е Киелини и насетне трябва да бъде описван като това, което е - един от най-големите за Ювентус. Най-вероятно не е на нивото на Колер, Сезар, Джентиле или Тюрам, но е по-значим от тях, което говори достатъчно каква ни е историята. За някои това не е много - просто някакво постижение, но сме свидетели на исторически дни, на нова епоха, на нов златен момент. Това е Ювентус, а отстрани тези малки моменти са просто някакви цифрички. Киелини е отбелязал 35 попадения за Ювентус - още един и изравнява Кукуреду за второ място в нашата история, два и го минава. На първо място е абсурдно офанзивният Кабрини, който е недостижим със своите 50 попадения. Отделете малко време за Джорджо - на мен не ми е най-големият фаворит и съм го критикувал, но идеалнии почти няма. Киелини е изключителна част от нашата история.

--------------------

+Quote Post
ventsii
коментар 20 Mar 2019, 11:54
Коментар #714

Primavera player
**

Коментари: 274
Регистриран: 18-September 08
Град: Пловдив
Потребител No.: 1 343

На мен лично винаги ще ми остане любимец, защото е човекът през тези 20тина година, в които съм фен на Ювентус, който може би играе с най-много сърце. Изключително борбен. Такива играчи остават в историята. Няма как да знаем какъв е характерът играчите ни, но за него специално всички негови съотборници винаги са казвали, че е изключителен и много добър като човек. Дано се опази здрав и да ни радва още няколко години smile.gif

+Quote Post
nikentus
коментар 16 May 2019, 16:25
Коментар #715

ювентинец

Група: Ветерани
Коментари: 5 849
Регистриран: 28-February 06
Потребител No.: 42

Пак контузен. На 35 години с тия контузии май поприключва курса.

+Quote Post
masterhp
коментар 17 May 2019, 13:35
Коментар #716

Juventus hero

Цитат(nikentus @ 16 May 2019, 17:25) *
Пак контузен. На 35 години с тия контузии май поприключва курса.

Това е много тежко, най-добрият в отбора ни след Роналдо, времето си лети, а ние нямаме дори потенциална опция за заместник. Тъжно е, но няма как да разчитаме на него следващият сезон да печелим ШЛ и да ни носи. Не виждам как би изиграл 30 мача, това е максимума за сезона, в които да е на ниво. Трябва много класно подсилване в тая зона.

--------------------

+Quote Post
Kirilov
коментар 20 May 2019, 10:32
Коментар #717

Juventus champion

Последните оцелели.

Този коментар е бил редактиран от Kirilov на 20 May 2019, 10:33

--------------------

+Quote Post
masterhp
коментар 20 May 2019, 16:16
Коментар #718

Juventus hero

Една ера приключи, а скоро и кариерата на още един от тройката. Дано да се справим да го използваме като за последно, поне Джорджо да дигне ШЛ.

--------------------

+Quote Post
Kirilov
коментар 20 Jun 2019, 19:40
Коментар #719

Juventus champion

Киелини е станал баща за втори път.

--------------------

+Quote Post

36 страници V  « < 34 35 36
Reply to this topicStart new topic
2 потребител(и) четат тази тема (2 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

Олекотена версия Час: 24th July 2019 - 04:37ч.

> Forum Information:

Copyright: © www.juventus-bulgaria.com 2006 - 2012. Всички права запазени.
Author: Екип на Juventus-Bulgaria.Team