IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

>Реклама

>Препоръчваме ви

79 страници V  « < 77 78 79  
Reply to this topicStart new topic
> Джиджи Буфон, Най-добрият вратар в света
#8 Marchisio
коментар 21 May 2018, 15:12
Коментар #1561

Juventus bench

Група: Фенове
Коментари: 772
Регистриран: 17-April 16
Потребител No.: 25 002

Aз се сещам как навремето Карл Малоун, който има г/д толкова изгубени финали колкото Буфон, отиде да играе в края на кариерата си в Лейкърс само, за да спечели пръстен. С Буфон е същата работа. С изключение на това, че той можеше да си хване пътя, а не да обикаля стадионите в Серия Б и да цъка с Божигол и Паладино.
Съдбата е кофти нещо и няма да ме изненада да загуби още финал, ама тоя път срещу Юве sleep.gif
А в ПСЖ ще си титуляр, аз не виждам кой от техните вратари го доближава като класа. Няма да се изненадам и лентата да му дадат.
Go to the top of the page

+Quote Post
vench
коментар 21 May 2018, 15:13
Коментар #1562

Juventus regular

Коментари: 1 909
Регистриран: 3-March 12
Град: Бургас
Потребител No.: 24 644

Цитат(NUCLEO1985 @ 21 May 2018, 15:56) *
Ще помоля да си помислите малко кой точно е Джанлуиджи Буфон, дали не игра с нас срещу Специя и всички останали боклуци в Серия Б в момент, в който го искаше целия свят, дали не остана верен на Ювентус в моменти, в които сульо и пульо ни гавреше в Серия А и завършвахме 7-и, а тогава пак да пишете, че ще отиде в ПСЖ за пари.

Да, това за парите е толкова смешно, че реших просто да го подмина. Прилича на нещо от форума на Милан извадено повече... Иначе, без да твърдя, че имам цялата информация, виждам ситуацията по следния начин:

След загубата на миналогодишния финал и некласирането на Италия за Мондила се случи така, че Буфон започна да се замисля дали да не продължи да играе още. Тогава се появиха първите изказвания, че никога няма да откаже повиквателна за националния отбор, ако ще да бъде на 60 години и т.н. После обаче наближи края на сегашния сезон, а до последно не обяви какво ще прави. Явно е имало разговори с ръководството, на които той е казал, че иска да [i]играе още, а те от своя страна са му предложили ръководен пост. Не знам каква е причината за това, но предполагам, че ръководството не е искало да прави резки завои, а да си следва изградения вече план със Счесни и т.н. В същото време Буфон е получил много апетитни оферти и тогава е осъзнал, че може да играе още. В момента най-вероятно мисли, но май решението му вече изглежда ясно....[/i]

Аз не бих се нагърбил да кажа кой е виновен, макар че ако бях на мястото на Аниели, щях да му предложа да играе още един сезон без да се замисля. Тия глупости, дето ги четох във форума, че Буфон вече сдавал багажа, просто няма да ги коментирам. Направил е няколко грешки, но за мен до този момент възрастта му изобщо не си е проличала и ако някой ми беше казал, че Буфон е на 30 години, щях да му повярвам. Общо взето без проблем можеше да си изкара и другия сезон и всички да са щастливи. Със сигурност обаче няма да отиде в ПСЖ или Реал, за да вземе още една заплата. Просто го познаваме достатъчно добре, за да говорим такива глупости.

--------------------

+Quote Post
Teogo0alll
коментар 21 May 2018, 15:27
Коментар #1563

Juventus bench

Коментари: 830
Регистриран: 21-January 08
Потребител No.: 851

Незнам, аз не ги разбирам тия работи...
Играеш 17 години в даден отбор, боготворен си, на 40 си вече !!! цял стадион лее сълзи по теб събота следобяд и ти на другия ден ставаш и казваш "е да ама друго си е и в Париж две годинки"
Просто в неговата ситуация приемаш някакъв ръководен пост в отбора на сърцето ти и всичко приключва.
И Недвед го викаше Моу в интер, ама си остана само с викането!

+Quote Post
The Drunken Mast...
коментар 21 May 2018, 15:36
Коментар #1564

Promising youngster
*

Коментари: 34
Регистриран: 22-March 18
Град: Русе
Потребител No.: 25 272

Най-логичното е да се завърне в Парма...

+Quote Post
pinkfloyd39
коментар 21 May 2018, 16:07
Коментар #1565

Juventus champion

Коментари: 5 360
Регистриран: 6-March 12
Потребител No.: 24 649

Цитат(The Drunken Master @ 21 May 2018, 15:36) *
Най-логичното е да се завърне в Парма...

От романтична гледна точка, да. От друга страна, изглежда че щом ще продължава, Буфон иска да има някакъв смисъл. В Парма ще се бори за спасение, няма да преследва цели, а отгоре на всичко ще взима по 1.5 милиона за година макс. Договорите на играчите от ПСЖ са култови: бонуси за почти всичко, включително колко пъти пипаш топката на мач. Сложи такива дебели бонуси към заплата от 8 милиона + капитанска лента + борба за Европа. Не че ПСЖ ще спечелят КЕШ, но не е като да нямат средства, за да могат да сглобят отбор. Просто не знаят как да го направят.

И все пак... това не трябва/ше да се случва. Грозно и отвратително е. В цялата ситуция има нещо, което аз не разбирам, но може вината да е в мен. Само знам, че Буфон и Алекс няма да са завършили кариерите си там, където принадлежат. Единият поне отиде да се прави на пират, но другият ще играе още две години за пряк конкурент на Ювентус.

--------------------

+Quote Post
superniki
коментар 21 May 2018, 16:34
Коментар #1566

Juventus star

Коментари: 4 205
Регистриран: 1-March 07
Град: Дупница
Потребител No.: 369

Това със завършването на кариерите в отборите, на които легендите принадлежат е много по-трудно да се случва днес. Футболът е порменен, а също така и футболистите. Причините не са никак неразбираеми - от една страна пред футболистите има невиждан глад за футбол - Алекс и Тоти приключиха на по 40 (говорим за нападатели). Да, Тоти се задържа, но и на него не му беше никак лесно, просто Спалети ускори процеса. От друга страна пречки пред отказването са и стабилните финансови стимули, силен стремеж за победи и още слава, нови върхове и предизвикателства. Иниеста, Лампард и Джерард също не останаха с по 1 отбор (изключвам престоя на Франки във Уест Хем). Футболът е до такава степен е комерсиализиран, че е нормално никой да не иска да го напуска. Малцина имат характера и волята на великия Павел Недвед. Едно време беше невъзможно да си представя, че някой освен Матеус може да игра след 35-36 г., а сега всички големи продължават. Нормално е и Буфон да иска, още повече, че никак не е свършил за играта. Между другото Недвед, подобно на Буфон (който на няколко пъти каза, че ще дава път на младите в т.ч. и в националния отбор) беше казал, че си е мислил, че оставя един по-силен Ювентус (това го каза в разгара на кризата на сезон 2009-2010, пролетта някъде). Важното е какво оставиха след себе си. Грешен е прочитът, в който се акцентира на горчивината от раздялата за сметка на историята. Разказът става съвсем различен по този начин.

Този коментар е бил редактиран от superniki на 21 May 2018, 16:55

--------------------

+Quote Post
Kirilov
коментар 21 May 2018, 17:04
Коментар #1567

Juventus star

Коментари: 3 294
Регистриран: 28-April 14
Град: София
Потребител No.: 24 823

In the next hours there will be a final meeting between the entourage of #Buffon and #Psg to define the last details that will take SuperGigi to France .

Тоест излиза, че се е махнал заради бъдещата по-ниска заплата.

Този коментар е бил редактиран от Kirilov на 21 May 2018, 17:05

--------------------

+Quote Post
NUCLEO1985
коментар 21 May 2018, 17:51
Коментар #1568

Juventus champion

Група: Admin
Коментари: 5 586
Регистриран: 22-February 06
Град: Свищов/София
Потребител No.: 25

Тези теории са малко... Особено за заплатата...

Може и да не съм чул добре, но на пресконференцията Аниели изрично каза, че е предложил на Буфон 1 година да се учи и след това да поеме какъвто пост иска. Никъде не беше споменато да продължи като играч. Гледах и днес, случайно да не съм пропуснал нещо, но пак не виждам. "Ще подкрепя каквото и да реши, ние сме много близки, той беше най-често в дома ми след семейството ми, разбираме се чудесно" и т.н., но никъде не се казва: "Ако иска, може да продължи като играч, предложихме му да играе" или нещо такова.

Самият Буфон казва, че допреди 15 дни е щял да спре, но са се появили интересни предложения. Като го питаха какво е предложението на Аниели, той също не спомена нищо за терена. В нито един момент от този близо час пресконференция не беше казано, че Буфон може да продължи да играе в Ювентус, ама не е искал. Онзи ден Марота ясно го каза: "Има шанс или да продължи зад бюро в Ювентус, или да продължи да играе, а във втория вариант фаворит е ПСЖ." В тази ситуация са се появили ПСЖ, а Буфон получава шанс да играе на високо ниво за добри пари, вместо да стои зад бюро. Какво трябва да направи Буфон, ако му се играе? Тук не говорим да ходи на майната си и да учи индийци и австралийци как се рита топката, а говорим за Шампионска лига. Не е и в на Тоти положението, защото Тоти миналата година никой не го искаше. А Буфон го иска един от най-силните, поне на хартия, отбори.

Дано да реши да спре, но пък ако му се играе, а неговият отбор вече е решил, че няма нужда от него, е нормално да потърси нещо друго. Никой не е длъжен да спре, само защото шефовете му са казали така. Тук не става въпрос за пари, защото той пари има достатъчно, а и през годините е доказал, че не парите са му в основата на решенията. Нелепо е въобще да има такива разсъждения как Буфон си заминава за пари. Не става въпрос и да отиде да печели Шампионската лига при тях, защото при нас не може, понеже и това видях. И да я спечели с ПСЖ, а той няма да го направи, едва ли ще му е толкова сладка, колкото ако я беше спечелил с Ювентус. Джерард го беше казал това, че всяка купа е по-сладка, ако бъде споделена с твоите хора. А и Буфон би трябвало да е наясно, че шансовете да спечели ШЛ с Ювентус са по-големи от тези с ПСЖ.

Ситуацията въобще не е приятна, дано поне всичко да бъде казано директно, а не с някакви недомлъвки и да разберем защо след 17 години ще гледаме Буфон в друг екип. Естествено, той си заминава по културен и достоен начин и каза, че дава път на Шчесни (все едно Шчесни не игра този сезон), но в цялата ситуация има нещо много гнило. А ако отиде в ПСЖ, единственият въпрос е точно в коя фаза ще играем с тях догодина. Съдбата обича да си прави ташак с такива ситуации. Ще е много интересно да видим Буфон в Торино с екип на друг отбор на четвъртфинал в Европа догодина.

--------------------
FORZA MAGICA JUVE!!!

+Quote Post
vench
коментар 21 May 2018, 18:48
Коментар #1569

Juventus regular

Коментари: 1 909
Регистриран: 3-March 12
Град: Бургас
Потребител No.: 24 644

Цитат(NUCLEO1985 @ 21 May 2018, 18:51) *
Дано да реши да спре, но пък ако му се играе, а неговият отбор вече е решил, че няма нужда от него, е нормално да потърси нещо друго.

Според мен всичко се свежда до това изречение.

--------------------

+Quote Post
J.T.Ultras
коментар 21 May 2018, 18:50
Коментар #1570

Juventus star

Коментари: 3 136
Регистриран: 2-March 12
Потребител No.: 24 643

Цитат(NUCLEO1985 @ 21 May 2018, 17:51) *

+1 Съгласен съм именно с тая гледна точка. Шевчетата просто не са му оставали "вратичка" да продължи като играч, а само като човек на ръководен пост. На Буфон му се играе, ще има време и зад бюрото, но сега още му се играеше.. А ПСЖ освен, че му предлагат тая възможност му дават и 2-годишен договор. Ние сме по склонни сигурно на Бардзали и Асамоа да дадем подобни договори, но на Буфон само зад бюрото.

--------------------
"Juventus is not selling club..." BLAH..BLAH..BLAH..

Lippi: “Prima la Juventus aveva Pogba, ora giocano Lemina e Sturaro…”

+Quote Post
superniki
коментар 21 May 2018, 21:40
Коментар #1571

Juventus star

Цитат(J.T.Ultras @ 21 May 2018, 16:50) *
+1 Съгласен съм именно с тая гледна точка. Шевчетата просто не са му оставали "вратичка" да продължи като играч, а само като човек на ръководен пост. На Буфон му се играе, ще има време и зад бюрото, но сега още му се играеше.. А ПСЖ освен, че му предлагат тая възможност му дават и 2-годишен договор. Ние сме по склонни сигурно на Бардзали и Асамоа да дадем подобни договори, но на Буфон само зад бюрото.

И Буфон като един пълен послушко и мишок се е сгушил в ъгъла и казал "добре, както кажете" post-294-1159108009.gif Не правите разликата между преговори с Буфон и преговори с Асамоа - вторият не може да изисква нищо - предлага му се нещо и след това приема или не. Джиджи е в позицията да каже каквото си поиска и само, защото се казва Буфон то да бъде прието. wink.gif

--------------------

+Quote Post
NUCLEO1985
коментар 21 May 2018, 21:44
Коментар #1572

Juventus champion

Бих се съгласил с това, но Дел Пиеро също беше в същата позиция като Буфон, а още октомври Аниели излезе пред медиите и съобщи, че Дел Пиеро играе последния си сезон в Ювентус, без въобще някой да пита самия Алекс. Буфон поне го оставиха сам да си каже, че си тръгва, а не да съобщават вместо него.

--------------------
FORZA MAGICA JUVE!!!

+Quote Post
snitch
коментар 21 May 2018, 23:11
Коментар #1573

Juventus champion

Група: Ветерани
Коментари: 8 606
Регистриран: 26-February 06
Град: Велико Търново
Потребител No.: 32

Чета, че шефовете на ПСЖ предлагали също така някаква длъжност на Джиджи свързана с организацията на СП в Катар, което може допълнително да е наклонило везните в тяхна полза.

+Quote Post
Kirilov
коментар 21 May 2018, 23:14
Коментар #1574

Juventus star

Коментари: 3 294
Регистриран: 28-April 14
Град: София
Потребител No.: 24 823

Buffon: "Future? There's no obligation to read the newspapers. I need to take a week to be quiet and analyze everything, because they are not simple choices and therefore a 40-year-old must pay attention not only to emotions but also to rationality to make the right decisions"

--------------------

+Quote Post
NUCLEO1985
коментар Вчера, 17:51ч.
Коментар #1575

Juventus champion

Марота за Буфон: “If he wants to play, go and play. If he doesn’t want to play, the door is always open for him at Juventus.” По-ясно от това няма накъде. Очевидно е казано на Буфон, че не може да продължи да играе при нас.

Иначе самият Буфон също е говорил пред италианската версия на "Господари на ефира" и е казал и част от думите му са: "За съжаление, годините минават. Цикълът свърши, има по-млади и по-силни вратари. Всички трябва да си тръгнем в правилния момент и моментът беше правилен."

--------------------
FORZA MAGICA JUVE!!!

+Quote Post
superniki
коментар Преди 17 минути
Коментар #1576

Juventus star

Буфон: Сега бе правилният момент да се разделя с Ювентус

Вратарят Джанлуиджи Буфон смята, че е избрал правилният момент да се раздели с Ювентус. 40-годишният ветеран изигра последния си мач за "Старата госпожа" на 19 май срещу Верона (2:1). Той все още не е решил дали ще сложи край на кариерата си или ще потърси друго предизвикателство.

"Щастлив съм, защото прекарах най-добрите моменти от живота ми в Ювентус. Аз съм в пълен синхрон с шефовете на клуба и мога само да благодаря на президента, но за съжаление годините си минават. Тове краят на една ера, вече има по-млади и по-добри вратари от мен. Трябва да си тръгнеш в правилния момент и смятам, че той е точно сега", заяви Буфон.

Този коментар е бил редактиран от superniki на Преди 16 минути

--------------------

+Quote Post

79 страници V  « < 77 78 79
Reply to this topicStart new topic
2 потребител(и) четат тази тема (2 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

Олекотена версия Час: 23rd May 2018 - 08:53ч.

> Forum Information:

Copyright: © www.juventus-bulgaria.com 2006 - 2012. Всички права запазени.
Author: Екип на Juventus-Bulgaria.Team