IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

>Реклама

>Препоръчваме ви

45 страници V  « < 43 44 45  
Reply to this topicStart new topic
> Книги, от всички жанрове
nikentus
коментар 28 Jun 2018, 11:06
Коментар #881

ювентинец

Група: Ветерани
Коментари: 5 038
Регистриран: 28-February 06
Потребител No.: 42

Walter Isaacson - Einstein: His Life and Universe

Аудиокнигата ми хареса много. Препоръчвам. smile.gif

--------------------
Go to the top of the page

+Quote Post
odyssey7
коментар 28 Jun 2018, 13:35
Коментар #882

Juventus star

Група: Фенове
Коментари: 2 782
Регистриран: 6-January 09
Град: Добрич/София
Потребител No.: 1 612

QUOTE(nikentus @ 28 Jun 2018, 13:06) *

Walter Isaacson - Einstein: His Life and Universe

Аудиокнигата ми хареса много. Препоръчвам. smile.gif

Има я преведена и на български, както и още две книги на автора - "Иноваторите" и биографията на Стив Джобс. Чел съм за Айзъксън, че е един от най-добрите биографи на нашето време. Писал е още за Да Винчи, Франклин и Кисинджър - все книги, както и споменатите по-горе, на които съм им хвърлил око отдавна.

пс: преходът ми към електронните книги мина гладко и безболезнено, но все още ми е тегаво с аудиокнигите. Някакъв готин ентусиаст започна да превежда "Основи на икономиката" на Томас Соуел в аудио вариант (https://www.youtube.com/watch?v=f18-UEItv-o) - една от задължителните книги в икономиката - и слушайки, нищо не ми влиза в тиквата. Отдвама го по-скоро на приспивното темпо на автора, отколкото на моя идиотизъм, защото като си пускам лекции за фон си е ок.

Този коментар е бил редактиран от odyssey7 на 28 Jun 2018, 13:44

+Quote Post
nikentus
коментар 28 Jun 2018, 14:13
Коментар #883

ювентинец

Цитат(odyssey7 @ 28 Jun 2018, 13:35) *
Има я преведена и на български, както и още две книги на автора - "Иноваторите" и биографията на Стив Джобс. Чел съм за Айзъксън, че е един от най-добрите биографи на нашето време. Писал е още за Да Винчи, Франклин и Кисинджър - все книги, както и споменатите по-горе, на които съм им хвърлил око отдавна.

Ммм, че приятна изненада. Май я няма в наличност обаче, защото изданието е от 2009 г. Това е книга, която с удоволствие бих прочел на хартия, защото има пасажи, в които се обяснява за абстрактните конструкции, които прави Айнщайн за да си представи пространствено-времевия континуум. Определено не успях да загрея на няколко пъти интересните мисловни експерименти, които е правил. Биографиите на Да Винчи и Франклин също съм си ги подготвил, а и аз съм срещал много високи оценки за Айзъксън.

Цитат(odyssey7 @ 28 Jun 2018, 13:35) *
пс: преходът ми към електронните книги мина гладко и безболезнено, но все още ми е тегаво с аудиокнигите. Някакъв готин ентусиаст започна да превежда "Основи на икономиката" на Томас Соуел в аудио вариант (https://www.youtube.com/watch?v=f18-UEItv-o) - една от задължителните книги в икономиката - и слушайки, нищо не ми влиза в тиквата. Отдвама го по-скоро на приспивното темпо на автора, отколкото на моя идиотизъм, защото като си пускам лекции за фон си е ок.

Не се насилвай. Насила хубост не става и без това. Когато (ако) му дойде времето ще разбереш удобството на аудиокнигата. Поне при мен то е, че често съм на път и открих, че ми е по-приятно да слушам книга, отколкото музика, а и май слуховата ми памет е доста добра.

Иначе да. Цяло изкуство е да бъдеш разказвач (лектор) на книга. Този ентусиаст има още какво да учи, но с достатъчно репетиции ще стане много добър.

--------------------

+Quote Post
odyssey7
коментар 28 Jun 2018, 14:48
Коментар #884

Juventus star

QUOTE(nikentus @ 28 Jun 2018, 16:13) *
Ммм, че приятна изненада. Май я няма в наличност обаче, защото изданието е от 2009 г. Това е книга, която с удоволствие бих прочел на хартия, защото има пасажи, в които се обяснява за абстрактните конструкции, които прави Айнщайн за да си представи пространствено-времевия континуум. Определено не успях да загрея на няколко пъти интересните мисловни експерименти, които е правил. Биографиите на Да Винчи и Франклин също съм си ги подготвил, а и аз съм срещал много високи оценки за Айзъксън.

https://www.ozone.bg/product/ajnschajn/

Нямаше я с години а кожодерите, които продават книги и искаха около 50лв. Ако визираш нея, защото "Иноваторите" се изчерпа за около година, което ми се стори нетипично, но Софтпрес са задници. Същото се случи и с биографията на Джобс, но поне нея я има в Замунда или читанка.

+Quote Post
A_D_P_10
коментар 28 Jun 2018, 15:19
Коментар #885

Juventus star

Коментари: 3 492
Регистриран: 23-April 06
Град: Варна
Потребител No.: 109

Като стана въпрос за Айнщайн:

Цитат
Историята от 1916 до 1955 г. играе важна роля в писмата. Централните научни теми в кореспонденцията между Айнщайн и Борн са теорията на относителността и квантовата теория. Но наличната кореспонденция не свидетелства само за почти драматичните спорове относно правилното тълкуване на атомарните явления. Тя показва също как в дискусията са вплетени човешки, политически и светогледни проблеми. Айнщайн и Борн, проявяващи тотален интерес към обграждащите ги социални структури, взимат - страдайки и копнеейки - участие в съвременната си история.

Проф. д-р Вернер Хайзенберг, Нобелов лауреат

Освен множество специализирани физически и математически анализи или дебати от най-висшия пилотаж, в които е намесен целият природонаучен елит на епохата, текстът обема тежки масиви от немската и европейската висока култура, нееднопланови социални и политически анализи, драматичноекзистенциални рефлексии, детайлни тълкувания на академичната ситуация (в Германия, Великобритания, САЩ, СССР) и т.н., и т.н. Сигурно е възможно кореспонденцията между Айнщайн и Борн да бъде преведена от един-единствен човек, който обаче следва да е белязан с гениалност. В един момент просто решихме да го направим заедно.

Проф. д.м.н. Иван Ланджев

Проф. д.ф.н. Георги Каприев

Излезе тези дни.

--------------------
42

+Quote Post
A_D_P_10
коментар 30 Jul 2018, 17:22
Коментар #886

Juventus star

"Mortality" е последното написано от Кристофър Хичънс. Издадена посмъртно, книгата събира 7 есета (+ една глава с "фрагментирани бележки"), описващи неравната битка, която авторът води в "Туморвил", през финалните месеци от живота си.

"Heavens on Earth" на професионалния скептик Майкъл Шърмър, е книга за имагинерните селения, които създаваме, стремежа ни към безсмъртието (под една или друга форма) и апел към всички нас, да престанем да слюноотделяме по обещания ни "pie in the sky".

--------------------
42

+Quote Post
A_D_P_10
коментар 08 Aug 2018, 15:25
Коментар #887

Juventus star

"Broca's Brain" на Карл Сейгън събира статии публикувани в различни списания в периода 1974-79г. и засяга теми, вълнували автора през цялата му кариера на учен и популяризатор на науката: огромната полза от научния метод, псевдонауката и откровената шарлатания, изследването на Слънчевата система, бъдещите тенденции във физиката и астрономията и типичните за Сейгън философски разсъждения върху същността на битието.

"The Extended Phenotype" на Ричард Докинс е продължение на знаковата му творба "Себичният ген" (малко по-специализирана от нея и не толкова за широката публика). В нея е развита идеята за "разширената" проява на фенотипа и експресията на гени, преминаваща отвъд границите на отделния индивид и оказваща влияние на заобикалящата го среда ("An animal's behaviour tends to maximize the survival of the genes "for" that behaviour, whether or not those genes happen to be in the body of the particular animal performing it.").
Някой ден, надявам се, ще бъде преведена и у нас.

--------------------
42

+Quote Post
A_D_P_10
коментар 14 Aug 2018, 17:53
Коментар #888

Juventus star

Мемоарите на Ричард Докинс.

"An Appetite for Wonder" обхваща първите 35 години от живота му, до издаването на "Себичният ген" през 1976г. и описва семейството му (връщайки се поколения назад), детството му в Африка (днешните Кения и Малави), ученическите и студентските му години и първите стъпки в научната кариера.

"Brief Candle in the Dark" продължава с академичната му дейност, книгите след "Себичният ген", лeкциите ("Growing Up in the Universe" като част от прочутите Коледни лекции, провеждани ежегодно от 1825г. насам), дебатите и телевизионните предавания и завършва с партито по случай 70-тата му годишнина.

П.П. Голяма част от втория том, представлява обзор на темите засегнати в творбите му след "Себичният ген".
П.П.2 Препоръчвам аудиокнигите. smile.gif

--------------------
42

+Quote Post
A_D_P_10
коментар 18 Aug 2018, 19:15
Коментар #889

Juventus star

Продължение на излязлата преди година "Thrawn", "Thrawn: Alliances" събира синия тактик Траун и черния астматик Вейдър, в опит да разбулят мистериозно присъствие в неизследваните райони на Външния пръстен на галактиката. Паралелно с това, тече и друга сюжетна линия, ситуирана години по-рано, по време на войните на клонираните, в която същите юнаци се срещат за първи път и принудени от обстоятелствата, съюзяват сили. Падме, изгората на Анакин, също присъства.
Тимъти Зан може много по-добре...

--------------------
42

+Quote Post
A_D_P_10
коментар 20 Aug 2018, 17:07
Коментар #890

Juventus star

"Factfulness" на шведския лекар и статистик Ханс Розлинг е книга за собственото ни невежество относно състоянието на света: днес, в близкото и далечно минало и бъдещите тенденции. Подходящ антидот на апокалиптичния витриол идващ от всички Касандри и многострадални Геновеви и тези, които въздишат по "доброто" старо време.
Творба, зареждаща с умерен (но и уверен) оптимизъм..., до следващата емисия новини.

--------------------
42

+Quote Post
NUCLEO1985
коментар 21 Aug 2018, 10:02
Коментар #891

Juventus champion

Група: Admin
Коментари: 6 423
Регистриран: 22-February 06
Град: Свищов/София
Потребител No.: 25

Цитат(A_D_P_10 @ 12 Oct 2009, 01:24) *
Уилям Уортън - Пилето
По-добре едва ли може да се каже !
Нахаканият сицилианец Ал и неговият приятел Пилето са разказвачите (редувайки главите , общо 20 на брой) . Докато в света на лудия (Пилето) царят хармонията , мирът и чистотата , то в действителността , тази на нормалните , властват разрухата , абсурда , отчуждението .
Понятията се размиват , границите на възприятията падат и става ясно като бял ден , че "лудите" като Пилето биват изолирани , за да не са постоянен прът в колелото на самозалъгващия се "нормален" човек .
Палци горе за страхотната книга... и за Уортън естествено !

A_D_P_10, търсих дали си пуснал някоя книга на Уортън в темата. "Пилето" ми стана една от любимите книги. След това прочетох "Отбой в полунощ", която е изключително добра военна книга с оригинална идея (филмът също не е лош и е горе-долу 1:1 с книгата). "Татко" също ми хареса много. Прочетох и "Художникът", която не е толкова добра като първите три, но също ми хареса. Пише много добре, подготвил съм си още 5 негови книги, но си давам паузи с други автори.

--------------------
FORZA MAGICA JUVE!!!

+Quote Post
A_D_P_10
коментар 21 Aug 2018, 17:29
Коментар #892

Juventus star

"Отбой в полунощ" и "Татко" съм ги наредил на опашката.
Ще издават (за първи път) и продължението на "Пилето"- "Ал".

--------------------
42

+Quote Post
odyssey7
коментар 26 Aug 2018, 11:40
Коментар #893

Juventus star

QUOTE(A_D_P_10 @ 20 Aug 2018, 19:07) *

"Factfulness" на шведския лекар и статистик Ханс Розлинг е книга за собственото ни невежество относно състоянието на света: днес, в близкото и далечно минало и бъдещите тенденции. Подходящ антидот на апокалиптичния витриол идващ от всички Касандри и многострадални Геновеви и тези, които въздишат по "доброто" старо време.
Творба, зареждаща с умерен (но и уверен) оптимизъм..., до следващата емисия новини.

Ще ми се Изток - Запад да я издаде, ако може да края на годината, с твърда корица, моля...

+Quote Post
nikentus
коментар 30 Aug 2018, 13:18
Коментар #894

ювентинец

^
^
^
Може да се намери дигитално пиратско копие. Аррр...

^
^
^
Днес излиза на пазара.

--------------------

+Quote Post
A_D_P_10
коментар 30 Aug 2018, 19:48
Коментар #895

Juventus star

Две чудесни книги на палеонтолозите Стийв Брусати и Ник Пайнсън.

"The Rise and Fall of the Dinosaurs" проследява житейския път на една от най-успешните групи животни, които еволюцията на Земята е виждала. От появата на динозаврите в началото на мезозоя, през първите им плахи стъпки, абсолютното им господство през юра и креда (що се отнася до сушата) и зрелищния им край на границата креда<-->палеоген. Брусати описва експедициите си, прескачайки от континент на континент и срещайки ни с изключителните си колеги (в надпревара за академична слава и титлата "Най-голям особняк").

"Spying on Whales" ни запознава с 50 млн. годишната еволюция, съвременното състояние и несигурното бъдеще на чифтокопитните на моретата- китоподобните (книгата е съсредоточена основно върху беззъбите, баленовите китове). Палеонтолог по образование, но касапин по призвание, Пайнсън буквално нагазва в анатомията на най-големите животни, съществували някога.

--------------------
42

+Quote Post

45 страници V  « < 43 44 45
Reply to this topicStart new topic
2 потребител(и) четат тази тема (2 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

Олекотена версия Час: 23rd September 2018 - 03:06ч.

> Forum Information:

Copyright: © www.juventus-bulgaria.com 2006 - 2012. Всички права запазени.
Author: Екип на Juventus-Bulgaria.Team