IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

>Реклама

>Препоръчваме ви

23 страници V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Чиро Ферара
TPEBOnPOBOD
коментар 07 Mar 2009, 22:46
Коментар #1

Primavera player
**

Група: Фенове
Коментари: 229
Регистриран: 13-April 08
Град: където алкохола,там и аз...
Потребител No.: 1 030

Чиро е роден на 11 февруари 1967г. в град Неапол.Той е юноша на Наполи.Играе като централен защитник.Любопитен факт за него е,че е играл единствено за 2 отбора(Наполи и Ювентус). Започва професионалната си кариера като играч на Наполи,където по това време играе с легендарния Диего Марадона.Там играе 10 години,като за 247 мача отбелязва 12 гола (головете естествено не са толкова важни с оглед на това,че играе като защитник)През сезон 1994-95 преминава в Ювентус,където и завършва своята кариера 11 години по-късно.Общо за 500 мача има вкарани 27 гола.Само за Ювентус баланса му е 253 мача и 15 гола.За националния отбор на Италия има 49 мача за периода 1987 - 2000 година. През 2004 година,започва като помощник - треньор на националния отбор,като през 2007 година има едногодишно прекъсване,но през 2008 година се завръща.
Неговата футболна витрина е доста богата:
7 Шампионски титли (1986/87,1989/90,1994/95,1996/97,1997/98,2001/02,2002/03)
1 Шампионска лига (1995/96)
1 Интерконтинентална (1996/97)
1 Супер купа на Европа (1996/97)
1 Купа на Уефа (1988/89)
2 Национални купи (1986/87,1994/95)
5 Италиански супер купи (1990,1995,1997,2002,2003)

--------------------
Im tha Mothafuckin Drunken Master !
Go to the top of the page

+Quote Post
superniki
коментар 05 May 2009, 13:27
Коментар #2

Juventus star

Коментари: 4 747
Регистриран: 1-March 07
Град: Дупница
Потребител No.: 369

"Тутоспорт": Чиро Ферара сменя Раниери
05.05.2009 14:01
Треньорът на Ювентус Клаудио Раниери може да бъде уволнен още преди края на сезона заради поредната издънка на "бианконерите", която вбеси тифозите и ръководството на "Старата госпожа".

"Черно-белите" не можаха да спечелят пети пореден мач в Серия "А", след като допуснаха Лече да им изравни в добавеното време (2:2) и изостанаха на 4 т. от втория - Милан, на когото гостуват тази неделя.

Според "Тутоспорт" помощникът на Марчело Липи в националния тим - Чиро Ферара, ще смени Раниери в близките дни, тъй като и играчите вече не искат настоящия треньор.

Те имаха среща с клубните шефове след мача, като близо час не излязоха от съблекалнята. "Трябва да реагираме бързо, иначе ще развалим добрия сезон", заяви Раниери, който бе освиркван от феновете.

За поста на Раниери са спрягани още няколко личности. Освен Антонио Конте, има слухове, че Лучано Спалети също е сред кандидатите. Юве няма победа вече повече от месец.

Чакам благата вест за назначението му!

--------------------

+Quote Post
superniki
коментар 18 May 2009, 19:20
Коментар #3

Juventus star

Коментари: 4 747
Регистриран: 1-March 07
Град: Дупница
Потребител No.: 369

Чиро Ферара: Не ме е страх от предизвикателството

18 май 2009 | 20:15 | Агенция "Фокус"
Торино. Новият наставник на Ювентус Чиро Ферара даде първата си пресконференция, след като стана ясно, че занапред ще води отбора. Той обясни пред медиите, че е много радостен от гласуваното му доверие и ще направи всичко възможно да го оправдае. „Не ме е страх от предизвикателството. Още снощи говорих с ръководството на тима и обсъдихме тази възможност. Имах няколко искания и те бяха изпълнени”, заяви Ферара, цитиран от „Тутомеркато”. „Ще направя всичко, което е по силите ми и това, какво мога, ще се види на терена. Ясно е само, че за толкова малко време, което остава до края на шампионата, не мога да направя нищо съществено”, каза още легендата на торинския клуб.

--------------------

+Quote Post
lqlqlq
коментар 18 May 2009, 19:35
Коментар #4

Guests

С теб сме, Чиро. Само не разбрах - каквото и да стане докрая на шампионата, Чиро остава и следващия сезон? Или ще довърши тоя и следващия идва нов (Спалети или Конте)?

+Quote Post
JuventiKnow
коментар 18 May 2009, 19:43
Коментар #5

Juventus champion

Коментари: 8 602
Регистриран: 26-March 07
Град: Дряново
Потребител No.: 430

Цитат(lqlqlq @ May 18 2009, 20:35ч.) *
С теб сме, Чиро. Само не разбрах - каквото и да стане докрая на шампионата, Чиро остава и следващия сезон? Или ще довърши тоя и следващия идва нов (Спалети или Конте)?

Тиражират се 2 версии: Ферара изкарва последните 2 мача и лятото идва Конте, а другия спомеван вариант е Чиро да бъде назначен за постоянно.

--------------------
JUVENDETTA...

+Quote Post
Мартин Стоичков
коментар 18 May 2009, 19:59
Коментар #6

Juventus regular

Коментари: 2 022
Регистриран: 13-April 07
Град: София
Потребител No.: 465

Цитат
Чиро Ферара: Горд съм да водя Ювентус:

За мен е чест и признание да водя Ювентус. Това заяви новият наставник на клуба Чиро Ферара, който ще бъде начело на „бианконерите” до края на сезона в Серия А.

„Все още ми е трудно да възприема, че ще бъда начело на Юве. За мен най-важното в момента е да работя върху мотивацията и психиката на футболистите, качествата си ги имат. Аз съм част от клуба от 1994-а година и е разбираемо в момента да изпитвам големи емоции”, заяви Ферара при представянето си като временен наследник на уволнение днес Клаудио Раниери.

„Не сме говорили за ситуацията след края на сезонам така че след 2 юни аз съм на разположение на „Скуадра адзура”. Вече казах на босовете Блан и Секо, че ще бъде на разположение на клуба, който и да е треньор, ако има нужда от мен. Няма проблем, дори изобщо да не остана на „Олимпико” след лятото”, добави Ферара.

Роденият в Неапол легендарен защитник на Ювентус игра за тима от 1994-а до 2005-а година, като през 1996-а спечели трофея в Шампионската лига.

--------------------

+Quote Post
Joe
коментар 18 May 2009, 20:09
Коментар #7

Primavera player
**

Коментари: 179
Регистриран: 22-November 08
Потребител No.: 1 461

Свърши се! Успех на Чиро, имам големи очаквания за него post-294-1158668360.gif

--------------------

+Quote Post
Dek0
коментар 18 May 2009, 20:15
Коментар #8

Juventus regular

Коментари: 2 356
Регистриран: 12-June 07
Град: Plovdiv
Потребител No.: 549

Футбол: Ферара смени Раниери в Ювентус (ОБЗОР)

18 май 200

Торино. Ръководството на Ювентус уволни наставника на тима Клаудио Раниери, съобщава официалният сайт на тима. Причината за освобождаването на италианеца са слабите резултати от началото на шампионата и това, че последната победа на тима датира от 21 март, когато се наложиха над Рома с 4:1 в Рим. На мястото на Раниери веднага е назначен Чиро Ферара, който ще води тима поне до края на сезона. „Чиро Ферара е новият наставник на Ювентус. Ръководството на тима съобщава, че Клаудио Раниери е освободен от поста, който заема. От днес първият тим ще бъде воден от Ферара. Ювентус иска да благодари на Раниери за положените усилия през последните две години, в които беше начело на тима. Искаме да пожелаем на новия треньор незабавен успех”, се пише в съобщението, публикувано на официалния сайт на торинския отбор.
Новият наставник на Ювентус Чиро Ферара даде първата си пресконференция, след като стана ясно, че занапред ще води отбора. Той обясни пред медиите, че е много радостен от гласуваното му доверие и ще направи всичко възможно да го оправдае. „Не ме е страх от предизвикателството. Още снощи говорих с ръководството на тима и обсъдихме тази възможност. Имах няколко искания и те бяха изпълнени”, заяви Ферара, цитиран от „Тутомеркато”. „Не искам да бъда съден за моето минало. Ще направя всичко, което е по силите ми и това, какво мога, ще се види на терена. Ясно е само, че за толкова малко време, което остава до края на шампионата, не мога да направя нищо съществено”, каза още легендата на торинския клуб.
Новият старши треньор на Ювентус Чиро Ферара ще води тима до края на първенството, съобщава вестник „Тутоспорт”. От ръководството на отбора смятат, че трябва първо да предложат този контракт и след това ще бъде решено дали да бъде удължен. „Ако договорът ми не бъде удължен, то аз ще продължа да работя с Марчело Липи в националния отбор. Вече казах на шефовете на тима, че няма да имам нищо против от това дали следващият треньор ще бъде Чиро Ферара, или някой друг. Ако не остана да работя в Ювентус, ще продължа работата си в младежката формация на националния отбор на Италия”, заяви от своя страна Ферара.
Президентът на Ювентус Джовани Коболи Джили бе много разочарован от това, че неговият тим записа 6 равенства в последните 7 мача. Той обаче смята, че ще успеят да победят в оставащите две срещи до края и ще успеят да се преборят за второто място в крайното класиране. „Имаме шансове да се борим за второто място и такива да защитим третото. Все още имаме два мача, трябва да ги спечелим и да разчитаме на грешка на противника”, заяви Джили пред клубния сайт.
След 36-ия кръг Юве заема 3-о място в Серия „А” с 68 точки и изостава на 3 от втория Милан, допълва изданието.
Торинският вестник „Тутоспорт” излезе с новина, че феновете на тима са най-доволни от уволнението на наставника. Както стана ясно днес старши треньорът Клаудио Раниери бе освободен и неговото място зае легендата на клуба – Чиро Ферара. Тифозите на отбора отдавна са изгубили доверието на аржентинеца и с нетърпение очакваха той да бъде уволнен. Все още не е ясно обаче какъв ще бъде договорът на Ферара, но медиите в Италия смятат, че той няма да бъде само за два мача.
От ръководството на Вердер (Бремен) предупредиха италианския Ювентус, че плеймейкърът Диего може и да не премине в техните редици, съобщава вестник „Билд”. В италианския тим са съгласни да платят трансферната сума от 29 милиона евро, но трябва да доплатят и едни 4,5 млн. на самия играч, но на този етап не са съгласни. "Все още няма сделка. Има още няколко неща, които трябва да се изчистят. Малките детайли са незначителни, но трябва да преговаряме. Кой е казал, че в крайна сметка Диего няма да се озове в Байерн Мюнхен?", заяви от своя страна главният мениджър на Вердер Клаус Алофс.
[size="2"][/size]

+Quote Post
JuventiKnow
коментар 18 May 2009, 20:55
Коментар #9

Juventus champion

Цитат
Тифозите на отбора отдавна са изгубили доверието на аржентинеца и с нетърпение очакваха той да бъде уволнен.

post-294-1158668614.gif post-294-1158668614.gif post-294-1158668614.gif post-294-1158668614.gif post-294-1158668614.gif post-294-1158668614.gif

Иначе тия педалчета от Вердер почнаха много на важни да се правят mad.gif Първо беше 24,5, сега 29 милиона, че и още 4,5 на играча dry.gif

--------------------
JUVENDETTA...

+Quote Post
Rumbeti
коментар 18 May 2009, 21:09
Коментар #10

ЛУД

Коментари: 10 333
Регистриран: 22-October 06
Потребител No.: 218

ЧАО РАНИЕРИ. АЙДЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ smile.gif ФОРЦА ЮВЕ. ЩАСТЛИВ СЪМ И ПОЖЕЛАВАМ УСПЕХ НА ЧИРО !!!!

--------------------

FORZA JUVENTUS, FORZA ALEX !!!

+Quote Post
Juv3n7us
коментар 18 May 2009, 21:36
Коментар #11

Juventus regular

Коментари: 1 362
Регистриран: 29-December 06
Град: Свищов
Потребител No.: 298

Успех на Чиро,дано да остане и след края на сезона начело на отбора

--------------------

+Quote Post
blagoy_sim
коментар 18 May 2009, 22:12
Коментар #12

Juventus star

Коментари: 4 001
Регистриран: 26-February 06
Потребител No.: 33

Айде Чиро мачкай в Juve style!

След най-срамната ера в клуба, даже Калчополи не беше толкова скалдално и грозно колкото управлението на отбора от Раниери, всички фенове на клуба могат да мечтаят.

faccina41xq8.gif faccina41xq8.gif faccina41xq8.gif

--------------------

Elkann: 'Zeman? Carrera already won more'
Мъчно ми е, много ми е мъчно за милан, за интер, за рома, за наполи.

+Quote Post
masterhp
коментар 18 May 2009, 22:27
Коментар #13

Juventus hero

Коментари: 11 308
Регистриран: 22-December 07
Град: Pripyat
Потребител No.: 802

Цитат(Juv3n7us @ May 18 2009, 22:36ч.) *
Успех на Чиро,дано да остане и след края на сезона начело на отбора

Дано да му се даде шанс и догодина ще е много тъпо за 2 мача да го назначим и да вземем Конте приемрно после. Най-добре е да усатне и да вземем някой доказан специалист след някоя и друга година, въпреки че Чиро ще се справи според мен супер добре. Сам си го каза играчите си го могат аз няма на какво да ги науча, но най-важното е да поработя с психиката им !!!! Ето това е нещо което Мищока не можеше и не правеше...

--------------------
"синьо-черното не ми отива!"

+Quote Post
JuventiKnow
коментар 19 May 2009, 01:42
Коментар #14

Juventus champion

Ферара: Искам да видя различен Ювентус

Новият наставник на Ювентус Чиро Ферара има нелеката задача да върне увереността в отбора и да спечели оставащите две срещи в Серия А като така подпечата класирането на тима в Шампионската лига. Бившият капитан на "бианконерите" замени Клаудио Раниери начело на тима, въпреки че досега няма опит като старши-треньор. Той заяви, че е благодарен на ръководството за доверието към него и се надява скоро да придаде нов облик на Ювентус. Освен това той призна, че няма проблем да бъде заменен през лятото.

"Бях много директен с Жан-Клод Блан. Благодаря на всички, които прецениха, че мога да съм от полза в този труден момент. Вероятно това се дължи и на миналото ми в тима. Не съм се стремял към този пост, но бях на разположение, ако ме потърсят. Играх за Ювентус от 1994 до 2005 година, когато се отказах от футбола. За мен е голяма чест сега да водя този отбор. С Блан и Секо постигнахме договорка да имат пълното право да ме заменят след края на сезона или да ме оставят начело, както преценят за нужно. Не ми е никакъв проблем отново да се завърна в школата. Никой не трябва да се чувства задължен да ме задържи начело. Горд съм, че ще водя оставащите два мача, пък после каквото стане", заяви Ферара.

Ювентус не се представя никак добре в последно време и от претендент за титлата, отборът ще трябва да се бори със зъби и нокти за третото място. Именно затова Ферара е готов на драстични промени.

"Целта ми е да видя разичен Ювентус в оставащите мачове. Знам, че времето ми е ограничено и трябва да се действа веднага. Не мога да променя изцяло всичко, но се надявам до края на седмицата да съм наясно кои детайли имат нужда от промяна. Най-важното е играчите да осъзнаят в каква ситуация се намира клуба. Понякога нещо малко може да доведе до сериозна разлика. Не мисля, че проблемът е във физическата подготовка, по-скоро е нужна правилната мотивация", добави Ферара.

Новият наставник сподели, че вече за него трябва да се гледа именно като треньор и да не се говори за футболната му кариера. Той не се притеснява, че ще работи с футболисти, с които е бил на терена преди време.

"Не мисля, че ще ми е нужно много да говоря с играчите. Просто ще подбера правилните думи. Остават ни 10 тренировки в тези две седмици и те трябва да са интензивни, за да има резултат. Уверен съм, че мога да подбера играчите, които са интелигентни и разбират моята позиция и основна цел. Ясно е, че с някои от футболистите съм приятел от преди, но трябва да разграничаваме приятелството от работата. Аз съм бил в подобна ситуация, когато Анчелоти водеше отбора, но се стараех да разбирам неговите решения. Иначе няма никакво значение дали ще ме наричат мистър или просто Чиро", каза още бившият бранител.

Накрая той се обърна за подкрепа и към феновете на отбора: "В този момент подкрепата от трбуните е много важна за да постигнем целта си. Всички трябва да работим заедно и да класираме тима в Шампионската лига", завърши Ферара.

http://sportal.bg/news.php?id=174234

След всички малоумни интервюта на Раниери, сега всяка дума, която изрича Чиро е музика за ушите ми biggrin.gif post-294-1158668522.gif

--------------------
JUVENDETTA...

+Quote Post
hri100
коментар 19 May 2009, 03:40
Коментар #15

I LOVE JU

Група: Ветерани
Коментари: 8 100
Регистриран: 22-July 06
Град: емниц
Потребител No.: 159
Фен клуб: 677/284

Наистина добре се е изказал Чиро. Той е един дълбоко уважаван от мен голям ювентинец. Смятам, че е идеален за временен заместник, но не мисля че е човекът за постоянно. Това че е по-добър вариант от Раниери е пределно ясно, но то не бива да ни задоволява и успокоява. Ювентус е (един от) най-великият клуб в света и затова трябва да бъде воден от опитен и доказан специалист. Ферара за съжаление не е такъв. Поне моите желания и представи за треньор на Юве са такива. Да високи са, но не и невъзможни. Сматам че така трябва да бъде. Това е Ювентус и той трябва да бъде воден ако не от най-добрия, то поне от един от най-добрите. С това ръководство обаче май ще трябва да се задоволим и с такива като Чиро и да се надяваме, че в него дреме талантът на велик наставник и че ще бъде нашият Гуардиола.

Замислете се, ако верно не искат да идват добри специалисти и/или не можем да си ги позволим (същото се отнася и за играчите), тогава наистина нещо е сбъркано и Юве вече не е световен гранд. В такъв случай на нас феновете в България не ни остава нищо друго, освен да се примирим с по-ниски цели. Тези в Италия обаче, задължително трябва да се вдигнат и да изметат некадърниците от властта, защото Ювентус е институция не само на Апенините, но и по целия свят. Институция, която не може да се задоволява с трохите, с временни варианти, със замазване на положението, с напразни обещания за 5,10,15-годишен план и т.н. и т.н...

В крайна сметка, каквото и да стане, поне вече можем да мечтаем. Успех на Ферара. Не се и съмнявам, че ще постигне 2 победи до края на сезона и ще ни класира в тройката, което е много важно с оглед на променените правила за предварителните кръгове на ШЛ (не знам дали знаете, но ако сме 4-ти шансовете ни да влезем в групите са под 50%). Убеден съм, че ще вдигне отбора и ще докаже поне частично тезата ми, която не спирам да повтарям вече повече от година, а именно, че разполагаме със сравнително качествен материал откъм играчи и главната причина за неуспехите ни е била некадърният треньор.

--------------------
Новият "Ювентус Люфле", с мнооого пълнеж...

+Quote Post
commando84
коментар 19 May 2009, 08:06
Коментар #16

Juventus star

Коментари: 2 779
Регистриран: 16-March 09
Потребител No.: 1 958

Оттук насетне може да пожелаем много успехи на капитана Чиро на треньорския пост. Дано върне славата на великия Ювентус. Сигурен съм, че е научил много от Липи, Капело, дори Анчелоти. signs14.gif

--------------------

"Музиката дава душата на нашите сърца и крилата на мисълта." Platon

+Quote Post
MartineZz
коментар 19 May 2009, 08:47
Коментар #17

Juventus regular

Коментари: 1 696
Регистриран: 28-February 07
Потребител No.: 367

Успех, Чиро. Много съм щастлив, че един голям мой любимец поема Ювентус! Ако бъде сменен след края на сезона, то поне да бъде с някой наистина класен треньор. Ако ще е Конте разлика не виждам.

--------------------

+Quote Post
blagoy_sim
коментар 19 May 2009, 09:53
Коментар #18

Juventus star

Коментари: 4 001
Регистриран: 26-February 06
Потребител No.: 33

Много се радвам, че Ферара ще поеме отбора в оставащите 2 мача, а надавам се и малко повече.

И аз смятам, че ни е нужно голямо име за следващият сезон, но нека видим как ще работо Чиро през тези 2 седмици, което в никакъв случай не е критерий или може да се разбере неговия принос.

Радва ме неговото привличане поради няколко причини:

1. Легенда на отбора е

2. Защитник е бил, а те (треньорите, бивши защитници) са известни с това, че изграждат много добре защитата на отбора си, а на нас това ни е изключително нужно в момента, а и за вбъдеще.

3. Работил е с младежите в Юве.

4. Работи с един от най-великите треньори в света и за Ювентус - Марчело Липи.

5. Приет и желан е от много фенове, което значи, че ще му се даде кредит на доверие и мисля, че ще го оправдае.

Аз си мечтая след време да видя един тандем начело на Юве - Чиро - Виали, или Чиро - Конте. Защо не?

--------------------

Elkann: 'Zeman? Carrera already won more'
Мъчно ми е, много ми е мъчно за милан, за интер, за рома, за наполи.

+Quote Post
Borko_10
коментар 19 May 2009, 10:14
Коментар #19

Juventus star

Коментари: 3 551
Регистриран: 16-March 06
Град: Бургас
Потребител No.: 72

Изключително много съм доволен от назначаването на Ферара и според мен той трябва да остане и след края на сезона ако успее да спечели последните 2 мача от Серия А и класира отбора в Шампионската Лига. Не мисля, че има нужда да бъде сменян и то още по-малко от Конте, който има същия опит като него само с една малка, но съществена разлика. Чиро Ферара се е учил от най-големия!

--------------------

I LOVE JU!

+Quote Post
Ceci
коментар 19 May 2009, 10:42
Коментар #20

Primavera player
**

Коментари: 281
Регистриран: 14-August 08
Град: Sofia
Потребител No.: 1 308

Успех, Чиро. Обичаме те и вярваме в теб!

--------------------

+Quote Post

23 страници V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

Олекотена версия Час: 17th November 2019 - 01:40ч.

> Forum Information:

Copyright: © www.juventus-bulgaria.com 2006 - 2012. Всички права запазени.
Author: Екип на Juventus-Bulgaria.Team