IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

>Реклама

>Препоръчваме ви

47 страници V  « < 2 3 4 5 6 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Тенис
snitch
коментар 02 Jun 2007, 10:15
Коментар #61

Juventus champion

Група: Ветерани
Коментари: 8 857
Регистриран: 26-February 06
Град: Велико Търново
Потребител No.: 32

Цитат(NUCLEO1985 @ Jun 2 2007, 09:31 AM) *
аз пък предпочитам Надал да бие... прекалено много му стават титлите на Федерер поне на Ролан Гарос да се издъни...

еее айде , Надал да му пусне поне за едно Голямо шлемче wink.gif
Go to the top of the page

+Quote Post
NUCLEO1985
коментар 02 Jun 2007, 14:27
Коментар #62

Juventus champion

Група: Admin
Коментари: 7 064
Регистриран: 22-February 06
Град: Свищов/София
Потребител No.: 25

еми велики тенисисти като Сампрас и Агаси останаха без голям Шлем така че няма да е кой знай каква драма и Федерер да не може да го спечели smile.gif

--------------------
FORZA MAGICA JUVE!!!

+Quote Post
MartineZz
коментар 02 Jun 2007, 15:39
Коментар #63

Juventus regular

Група: Фенове
Коментари: 1 696
Регистриран: 28-February 07
Град: София
Потребител No.: 367

Ами да, няма да е драма никаква. Все пак Надал е нечовек на червено. Но Федерер, в сравнение с Агаси и Сампрас(който ми е любимец), е най-комплексен и има мноооого по-големи шансове да спечели на червено от Пийт. Просто освен от Надал е мн трудно да загуби от някой, пък било то и на червен корт. Стискам палци за Рожето, заслужава пича, велик е, може дори да стане най-великия за всички времена ако продължава така.

--------------------

+Quote Post
snitch
коментар 02 Jun 2007, 16:44
Коментар #64

Juventus champion

Цитат(NUCLEO1985 @ Jun 2 2007, 03:27 PM) *
еми велики тенисисти като Сампрас и Агаси останаха без голям Шлем така че няма да е кой знай каква драма и Федерер да не може да го спечели smile.gif

Аз мисля , че той е по комплексен играч от тях и вьобще най , най комплексния играч играл тенис някога- няма отличителен компонент в играта си , с който да изпьква именно ,защото е еднакво добьр вьв всичко.

+Quote Post
Hristo
коментар 02 Jun 2007, 19:51
Коментар #65

Juventus champion

Коментари: 6 274
Регистриран: 24-April 06
Град: Варна
Потребител No.: 110

Цитат(snitch @ Jun 2 2007, 05:44 PM) *
Аз мисля , че той е по комплексен играч от тях и вьобще най , най комплексния играч играл тенис някога- няма отличителен компонент в играта си , с който да изпьква именно ,защото е еднакво добьр вьв всичко.

Много точна,кратка и същевременно изчерпателна характеристика на Федерер smile.gif Нямам какво повече да добавя clap.gif

--------------------
"Se sono un uomo felice, è perché ho dato tutto per la Juventus", Giampiero Boniperti

+Quote Post
snitch
коментар 09 Jun 2007, 13:59
Коментар #66

Juventus champion

Федерер-Надал е финалът на "Ролан Гарос"

Миналогодишният финал на Откритото първенство на Франция - "Ролан Гарос" ще се повтори и тази година. Това е и най-нормалното нещо, което можеше да се случи, тъй като на него титлата ще си оспорват двамата най-добри тенисисти в света в момента - Роджър Федерер и Рафаел Надал. Миналата година Надал, който все още няма загуба в мачовете си в Париж, триумфира с титлата, но сега ще срещне един далеч по-мотивиран Федерер, който още след като триумфира с трофея на Australian Open заяви, че голямата му цел ще бъде да спечели "Ролан Гарос". Това обещава изключително интересен финал, като предимството е леко на страната на Надал, който неслучайно е наричан "Царят на червените кортове". Да, но той се изправя срещу признатият за най-добър тенисист в момента... Едно е ясно - предстои наистина интересна развръзка.

Роджър Федерер е на финала на "Ролан Гарос”
Роджър Федерер победи в драматичен мач, продължил три часа и една минути, Николай Давиденко със 7:5 7:6 (5) 7:6 (7) в полуфинала на "Ролан Гарос”. В срещата имаше изключителни обрати, в които накрая победител всеки път излизаше швейцарецът. В първия сет Давиденко дръпна с ранен пробив. Повратният момент в срещата се оказа обаче шестият гейм в сета, когато при резултат 3:1 за руснака, той пропусна четири възможности за пробив. След това Федерер намери ритъма си, взе своето подаване и това на Давиденко и накрая ликуваше след още един пробив над руснака – 7:5.
Във втората част всичко се повтори. Нещата вървяха много завързано до деветия гейм, когато руснакът отново първи направи голямата крачка към сета, след като спечели подаването на съперника си. Тогава се заформи страхотна битка при сервиса на руснака, което щеше да затвори и сета. В крайна сметка Роджър отново проби подаването на Давиденко. Стигна се първия тайбрек в мача. Швейцарецът в такива моменти е непоклатим. Достатъчен за най-добрия в последните години тенисист беше само един минипробив, който той направи, а не изгуби нито една точка при своя сервис – 7:6. В третата част нещата тръгнаха още по-катастрофално за Федерер. Този път етническият украинец Давиденко нямаше спиране в началото и перфектно използва моментния спад в играта на Федерер. Така резултатът стана 4:1, а после и 5:3, за да се стигне до решаващия гейм. Това бе и изключителен момент в срещата. Геймът беше уникално драматичен, в него се получиха 6 равенства, но най-накрая победи Федерер, след като отрази два сетбола, за да вземе подаването на съперника си. В тайбрека Давиденко бе по-концентриран и в предишния сет. Той дори имаше отново сетбол, след като отрази мачбол на швейцареца, но Федерер бе безпощаден. Така при резултат 8:7 за него дойде и победната точка, реализирана след лоша къса топка на Давиденко. Швейцарецът пък записа девета поредна победа на Давиденко.
На финала Федерер ще играе с Рафаел Надал.

"
Рафаел Надал на финал в Париж след победа с 3:0 сета над Джокович
Световният номер две в мъжкия тенис Рафаел Надал намери място на финала на Откритото първенство на Франция “Ролан Гарос”, след като надделя с 3:0 (7:5, 6:4, 6:2) сета над сърбина Новак Джокович на 1/2-финалите на турнира. В последния мач от надпреварата “Царят на червено” ще се изправи срещу световния номер едно Роджър Федерер.
Мачът премина изцяло по вкуса на Надал. Той успя да доведе нещата до любимите си дълги разигравания и на моменти пласираше удари, които караха дори противникът му да ръкопляска. Испанецът имаше известни колебания само в първия сет, когато допусна обрат от 5:2 и свой сервис до 5:5. Това обаче бе единственият момент, в който Надал не бе убедителен. Оттам нататък той наложи темпото си и за пореден път почти не допусна непредизвикани грешки. По този начин 21-годишният тенисист направо отчая Джокович, който просто нямаше съпротивителни сили в последния сет и в него загубата му бе най-категорична – 2:6. След показаното на корта обаче най-логичното нещо, което можеше да се случи бе Надал да победи и да играе на финала. Там той ще се изправи срещу единствения тенисист, който в момента може да оспори хегемонията му на червено и особено на “Ролан Гарос” - Роджър Федерер, където все още испанецът не е допуснал загуба в кариерата си и ще се опита да защити титлите си от последните две години.

Федерер: Както спечелих, така можеше и да загубя в три сета
Това беше един от най-хубавите ми мачове до момента. Както победих с 3:0 сета, така можеше и да съм загубил с този резултат. Това заяви световният номер едно в мъжкия тенис Роджър Федерер пред “Евроспорт” след победата си на полуфинала на “Ролан Гарос” над четвъртия поставен в схемата на турнира Николай Давиденко с 3:0 сета (7:5, 7:6, 7:6). “Стана изключителен мач и съм много доволен, че успях да победя в него. Имах нужда от подобен сблъсък преди финала и съм радостен, че се поздравих с победата в него. Личеше си, че Давиденко нямаше самочувствие в няколко важни точки, което може би се дължи на баланса в срещите помежду ни (бел. “Фокус” – Федерер води в мачовете между двамата вече с 9:0 победи.). Вече очаквам съперника си на финала”, сподели след мача световният номер едно.

Надал: На финала ще играя срещу най-добрия тенисист в историята на тениса
Определено ще ми бъде трудно на финала в неделя, тъй като се изправям срещу най-добрия играч в историята на тениса. Мачовете между първия и втория в световната ранглиста, особено на последния мач в турнир от “Големия шлем”, винаги са били прекрасни за гледане. Аз мисля, че двамата с Федерер ще направим именно такъв двубой. Това заяви пред Евроспорт победителят в предишните две издания на “Ролан Гарос” Рафаел Надал относно предстоящия финал в надпреварата тази година, където 21-годишният испанец ще се изправи срещу световния номер едно Роджър Федерер. “Единственият начин да го победя, е да играя на върха на възможностите си, а и отвъд тях. Ще се постарая да го направя и дано успея. Той ме победи в Хамбург и вярвам, че ще се опита да повтори играта си от тогава. Надявам се този път да успея да му се противопоставя”, заяви световният номер две в мъжкия тенис. Двамата тенисисти ще се изправят един срещу друг на финала на “Ролан Гарос” в неделя, като Надал ще се опита да запише хеттрик от трофеи в този турнир, докато целта на Федерер е да спечели за първи път Откритото първенство на Франция.

"
Новак Джокович: Надал е най-добрият тенисист на червено в света
Сръбският тенисист Новак Джокович заяви след поражението си от Рафаел Надал на полуфиналите на “Ролан Гарос”, че е загубил от най-добрия състезател на червени кортове в света, информира “Евроспорт”. “За мое съжаление се изправих срещу най-добрия играч на тази настилка в света в момента. Той е изключително силен физически и е много трудно да бъде победен на червено. Нещо повече, според мен той е най-силният физически играч в целия турнир”, заяви разочарованият сръбски тенисист след загубата си с 0:3 сета от испанеца на Откритото първенство на Франция. На финала в неделя Надал ще се изправи срещу Роджър Федерер, който отстрани на този етап руснака Николай Давиденко, също с 3:0 сета.

+Quote Post
NUCLEO1985
коментар 09 Jun 2007, 14:32
Коментар #67

Juventus champion

за съжаление нямам кабелна и не мога да гледам мача но иначе съм 100 % за Надал smile.gif Федерер ще се задоволи пак само с 3 титли от Големия Шлем тая година smile.gif че може и по-малко щото Уимбълдън е ясен но на Us Open не се знае нищо smile.gif

--------------------
FORZA MAGICA JUVE!!!

+Quote Post
bianconero
коментар 09 Jun 2007, 14:41
Коментар #68

Juventus star

Коментари: 2 834
Регистриран: 20-February 06
Град: Пловдив
Потребител No.: 9

Аз пък в знак на протест няма да гледам финала щото Мария отпадна.
Чак като почне Уимбълдън ще гледам тенис пак.

--------------------

+Quote Post
snitch
коментар 09 Jun 2007, 15:11
Коментар #69

Juventus champion

Цитат(bianconero @ Jun 9 2007, 03:41 PM) *
Аз пък в знак на протест няма да гледам финала щото Мария отпадна.

Машенка сьвсем заслужено си падна и в момента точно се радвам , че падна )вьпреки , че преди турнира май бях за нея) . Просто много арогантна и надменна е .

+Quote Post
hri100
коментар 09 Jun 2007, 15:25
Коментар #70

I LOVE JU

Коментари: 8 100
Регистриран: 22-July 06
Град: емниц
Потребител No.: 159
Фен клуб: 677/284

Цитат(snitch @ Jun 9 2007, 04:11 PM) *
Машенка сьвсем заслужено си падна и в момента точно се радвам , че падна )вьпреки , че преди турнира май бях за нея) . Просто много арогантна и надменна е .

.... а и тази която я би също не е лоша ....... пени .....тенисиска. wink.gif

--------------------
Новият "Ювентус Люфле", с мнооого пълнеж...

+Quote Post
Rumbeti
коментар 09 Jun 2007, 15:25
Коментар #71

ЛУД

Коментари: 10 333
Регистриран: 22-October 06
Потребител No.: 218

АЗ тука последните мачове ги изпуснах нещо. От работа и други неща не остана време smile.gif

--------------------

FORZA JUVENTUS, FORZA ALEX !!!

+Quote Post
snitch
коментар 09 Jun 2007, 16:12
Коментар #72

Juventus champion

Цитат(hri100 @ Jun 9 2007, 04:25 PM) *
.... а и тази която я би също не е лоша ....... пени .....тенисиска. wink.gif

Няма две мнение , Аничка вече ми е любимка , жалко че жабока Енен ей сега ще я бие на финала.

+Quote Post
Borko_10
коментар 10 Jun 2007, 09:01
Коментар #73

Juventus star

Коментари: 3 551
Регистриран: 16-March 06
Град: Бургас
Потребител No.: 72

Кога е финала?

--------------------

I LOVE JU!

+Quote Post
NUCLEO1985
коментар 10 Jun 2007, 18:30
Коментар #74

Juventus champion

Цитат
Надал отново непобедим в Париж
Рафа спечели в 4 сета и пак уби мечтата на Федерер за Голям шлем
Испанецът Рафаел Надал спечели за трети пореден път тенис турнира „Ролан Гарос". На финала 21-годишният левичар от Майорка победи номер едно в света и схемата Роджър Федерер с 6:3, 4:6, 6:3, 6:4 след 3 часа и 10 минути игра на централния корт „Филип Шатрие".
Така Рафа стана вторият след Бьорн Борг (1978-1981 г.) с три последователни успеха в Париж. Кралят на клея все още няма загубен мач на този турнир.
За Федерер остана отново неосъществена мечтата за Голям шлем. И при втория си финал на „Ролан Гарос" швейцарският ас не успя да се противопостави на Надал. Така той загуби едва за втори път на финал в турнир от Шлема от 12 участия.
За успеха си Рафаел Надал получи чек за 1 милиона евро. За Федерер останаха 500 000 от европейската валута.
В първия сет при 3:2 Федерер изпусна на четири пъти да спечели подаването на съперника и в крайна сметка Рафа си взе гейма. Веднага след това левичарят направи на свой ред пробив на нула. В края на сета испанецът направи още един пробив за крайното 6:3.
В следващата част Роджър прекъсна серията от 5 загубени гейма, като спечели подаването си за 1:1. Швейцарският ас направи заветния пробив за 4:3, след 11 неуспешни опита. При 5:3 той пропусна 4 сетбола, но в следващия гейм затвори частта. Това бе първи загубен сет от Рафа на „Ролан Гарос" 2007.
В третата част Надал направи единствения пробив за 2:0 гейма. Той притискаше методично швейцареца и наказваше всяко негово излизане на мрежата с прецизни минаващи удари.
Рафа направи ранен пробив за 2:1 в заключителния сет. След това, като че ли самият Федерер вече не вярваше, че може да спечели частта и не направи нищо при подаванията на съперника.

айде големия Федерер отново победен и отново без титла във Франция smile.gif дано Надал го бие и в другите големи турнири макар че на Уимбълдън кажи-речи няма шанс... ще видим smile.gif

--------------------
FORZA MAGICA JUVE!!!

+Quote Post
marto_juve
коментар 15 Jun 2007, 18:53
Коментар #75

Juventus star

Група: Banned
Коментари: 3 701
Регистриран: 15-May 07
Град: Варна
Потребител No.: 503

Тоя Надал няма спиране на тоя клей да го еВа (останало ми е от семинарията laugh.gif ). Аз предлагам на Ролан Гарос направо да му дават титлата и да броят Федерер за вечно 2-ри там, на Уимбълдън направо да дават титлата на Роже, а на другите 2 турнира Федерер да си избира някой за финал според това кой смята че може да го победи или поне да му се опъне че да е интересно.

--------------------
Не винаги съм прав, но никога не греша

+Quote Post
snitch
коментар 15 Jun 2007, 19:51
Коментар #76

Juventus champion

Не ми припомняйте този черен ден , и Роджьр и Юве паднаха...sad.gif
Много ми се иска да има реванш , и то не един . Жалко, че не се срещат и на турнири , които не са на клей да го научи Фед ( е , те не се срещат , защото винаги се намира някой да подпука Надал , та и оттам му идва положителния баланс).

+Quote Post
snitch
коментар 20 Jun 2007, 18:10
Коментар #77

Juventus champion

Федерер и Енен водачи в схемите на Wimbledon

Жюстин Енен е №1 в схемата на единствения турнир от Шлема, който не е печелила.

Шампионката при дамите Амели Моресмо е четвърта
Очаквано номер едно в световните ранглисти на тенисистите Роджър Федерер и Жюстин Енен оглавиха схемите на третия турнир от Големия шлем „Уимбълдън", който започва в понеделник.

Четирикратният шампион Федерер не познава загуба на лондонската трева от 2002 година. Неочакваният финалист от миналото издание Рафаел Надал е втори в схемата, което означава, че двамата с швейцареца не могат да се срещнат преди финала. Останалите поставени в Топ 8 са Анди Родик, Новак Джокович, Фернандо Гонсалес, Николай Давиденко, Томаш Бердих и Анди Мъри.

При дамите след шампионката от „Ролан Гарос" Енен като номер две и три са полуфиналистките от Париж Мария Шарапова и Йелена Янкович, за която това е най-високо място в схема на турнир от Шлема.

Победителката от „Уимбълдън 2006" Амели Моресмо е едва четвърта поставена. Останалите в осмицата са петата Светлана Кузнецова, шестата Ана Иванович, седмата Серина Уилямс и Анна Чакветадзе.

Жребият за основната схема се тегли в петък, а турнирът в Лондон започва в понеделник. Българското участие се изчерпва с Цветана Пиронкова. Първа и втора резерва в квалификациите при юношите са Валентин Димов и Григор Димитров.

Еех наближава любимия турнир !!! който ще го дават и тази година по Д2

+Quote Post
Rumbeti
коментар 20 Jun 2007, 18:29
Коментар #78

ЛУД

Коментари: 10 333
Регистриран: 22-October 06
Потребител No.: 218

Определено ми е най-интересен и на мене. Пък и знам , че Мангал няма шанс тука. smile.gif Колкото и да мразя ФЕРЕДЕР smile.gif пак по-добре той отколкото циганина smile.gif

--------------------

FORZA JUVENTUS, FORZA ALEX !!!

+Quote Post
hri100
коментар 20 Jun 2007, 20:40
Коментар #79

I LOVE JU

Коментари: 8 100
Регистриран: 22-July 06
Град: емниц
Потребител No.: 159
Фен клуб: 677/284

Цитат(snitch @ Jun 20 2007, 07:10 PM) *
Еех наближава любимия турнир !!! който ще го дават и тази година по Д2

Дори и в Наглия има положителни неща. tooth.gif

--------------------
Новият "Ювентус Люфле", с мнооого пълнеж...

+Quote Post
snitch
коментар 20 Jun 2007, 21:51
Коментар #80

Juventus champion

Цитат(hri100 @ Jun 20 2007, 09:40 PM) *
Дори и в Наглия има положителни неща. tooth.gif

хахаха така си , но е хубаво , че не са твьрде много .wink.gif

+Quote Post

47 страници V  « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

Олекотена версия Час: 27th March 2019 - 04:46ч.

> Forum Information:

Copyright: © www.juventus-bulgaria.com 2006 - 2012. Всички права запазени.
Author: Екип на Juventus-Bulgaria.Team