IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

>Реклама

>Препоръчваме ви

36 страници V  « < 34 35 36  
Reply to this topicStart new topic
> Каква схема на игра предпочитате?, ...и как искате да изглежда Ювентус
Hristo
коментар 27 Jul 2018, 22:14
Коментар #701

Juventus champion

Група: Admin
Коментари: 6 274
Регистриран: 24-April 06
Град: Варна
Потребител No.: 110

Цитат(nameless @ 27 Jul 2018, 22:53) *
Иначе за мен това е оптималната формация с настоящия състав:

Woj/Perin

Cancelo - Benatia - Chiellini - Sandro

Khedira - Can - Pjanic

Dybala - Ronaldo - Costa

NB! Държа да подчертая, че според мен, Джан трябва да стои пред защитата и да изнася топката, докато Пянич да се нагърби с по-офанзивни функции и завършващото подаване.

И за мен това е оптималният състав към днешна дата, но изобщо не бих се изненадал, ако Алегри започне с първия вариант, който е дал Кирилов. Нещо като 4-2-3-1 с Матюиди "крило", което да минава в 4-4-2. Разбира се, не изключвам и всякаква схема с Манджукич на крилото, понеже е любимец на Макс. Със сигурност Алегри ще изпробва доста варианти и се обзалагам, че пак ще сме с 68 различни състава в 57 мача. Убеден съм, че ще има яко ротации както на играчи, така и на схеми.

--------------------
"Se sono un uomo felice, è perché ho dato tutto per la Juventus", Giampiero Boniperti
Go to the top of the page

+Quote Post
odyssey7
коментар 03 Aug 2018, 10:42
Коментар #702

Juventus star

Група: Фенове
Коментари: 2 815
Регистриран: 6-January 09
Град: Добрич/София
Потребител No.: 1 612

QUOTE(Hristo @ 03 Aug 2018, 12:22) *
Според мен имаме предостатъчно опции в предни позиции, макар че подозирам, че Алегри ще стартира сезона с 4-4-2 с Матюиди на лявото крило, което да прелива в 4-3-3 laugh.gif Или по-точно обратното - 4-3-3 за пред медиите и феновете, което обаче през повечето време си е 4-4-2.

Оптимист. На мен ми причернява като си помисля, че има възможност да се върнем към мракобесното 3 - 5 - 2. При наличието на Бонучи и симпатиите на Макс към Бенатия, то като нищо ще е опция. Не че е лошо, аз съм за гъвкавостта, а и самите схеми са просто цифрички и настройки. Не цифричките ме плашат, дори и да игнорираме това с тримата в защита, а по-скоро пасивността ни, която "подканва" всеки отбор с халфове над нивото на Монтоливо да ни правят натиск пред наказателното поле. Имаше го и по времето на Бонучи, както и миналия сезон. И най-добрата защита се пропуква при натиск, знаеш. Харесвам агресивния, макар и рисков, подход. Силно изнесена защита, подобно на отборите на Гуардиола, тотална преса и директен футбол. Ще ни коства няколко гола на контри но позитивите са далеч повече. Ок, да речем, че срещу силните отбори можем да играем консервативно, но имам резерви към пасивността, която или е директна настройка от треньора, или невъзможността му да я промени. И в двата случая е проблем. Хубавото е, че е разрешим. Имаме страхотна атака и прекрасни флангови футболисти. Грехота е да се правим на тактици, вместо да мачкаме. А като се замислиш - имаме този ресурс.

+Quote Post
Hristo
коментар 03 Aug 2018, 13:15
Коментар #703

Juventus champion

Цитат(odyssey7 @ 03 Aug 2018, 11:42) *
Оптимист. На мен ми причернява като си помисля, че има възможност да се върнем към мракобесното 3 - 5 - 2. При наличието на Бонучи и симпатиите на Макс към Бенатия, то като нищо ще е опция. Не че е лошо, аз съм за гъвкавостта, а и самите схеми са просто цифрички и настройки. Не цифричките ме плашат, дори и да игнорираме това с тримата в защита, а по-скоро пасивността ни, която "подканва" всеки отбор с халфове над нивото на Монтоливо да ни правят натиск пред наказателното поле. Имаше го и по времето на Бонучи, както и миналия сезон. И най-добрата защита се пропуква при натиск, знаеш. Харесвам агресивния, макар и рисков, подход. Силно изнесена защита, подобно на отборите на Гуардиола, тотална преса и директен футбол. Ще ни коства няколко гола на контри но позитивите са далеч повече. Ок, да речем, че срещу силните отбори можем да играем консервативно, но имам резерви към пасивността, която или е директна настройка от треньора, или невъзможността му да я промени. И в двата случая е проблем. Хубавото е, че е разрешим. Имаме страхотна атака и прекрасни флангови футболисти. Грехота е да се правим на тактици, вместо да мачкаме. А като се замислиш - имаме този ресурс.

И на мен ми минава от време на време мисълта за 3-5-2 особено сега, когато взехме Бонучи, но не мисля, че ще го извадим от скрина. Поне не и за постоянно. В даден мач - да, когато се нуждаем от повече сигурност и играем за резултат, Макс ще прибягва до 3-5-2, но използването на тази схема, струва ми се, ще си остане сведено до минимум.

Друго, което си мисля, е, че 4-4-2 ще пасва по-добре на Дибала, защото в 4-3-3 ще трябва да го играе нещо като крило с доста свободна роля, а хич не съм убеден, че това е идеалната му позиция. Т.е. на хартия може и да видим 4-3-3 с Дибала на крилото, но по-скоро си го представям като 4-3-1-2, в което пък 2-ката би следвало да са Роналдо и Коща / Манджукич, което пак не си го представям много. Докато при 4-4-2 Дибала си партнира с Роналдо, едното крило е офанзивно (Коща), другото - дефанзивно (Матюиди / Кедира), а в центъра - Пянич и Джан. Поне гледахме доста от това в последно време, та затова си мисля, че Алегри ще започне именно оттам.

В крайна сметка, както казваш, това са просто цифрички. Откакто е в Ювентус, Алегри поакза, че е способен да използва няколко различни постройки, но отборът никога не е строго подчинен на схемата, независимо коя от всички е. Атакуваме с една постройка, защитаваме се с втора, а в хода на мача често минаваме към трета. Затова смятам, че ще започнем с 4-3-3, което всъщност да е повече 4-4-2, и в зависимост от съперник, резултат и стечение на обстоятелствата, да варира.

Интересно също дали Алегри ще направи опит да съживи недолюбваното от мен 4-2-3-1, което сякаш с тези изпълнители изглежда доста по-удачна опция, отколкото беше преди. При 4-2-3-1 също го има варианта да прелива с лекота в 4-4-2.

Иначе ми се иска класическо 4-3-3 с Коща, Дибала и Роналдо напред, но определено се опасявам, че ще гледаме Матюиди на крилото в не малко срещи.

С две думи - да му мисли Алегри post-294-1158668474.gif

--------------------
"Se sono un uomo felice, è perché ho dato tutto per la Juventus", Giampiero Boniperti

+Quote Post
pinkfloyd39
коментар 03 Aug 2018, 13:38
Коментар #704

Juventus champion

Коментари: 6 164
Регистриран: 6-March 12
Потребител No.: 24 649

3-4-2-1. Ники да обрисува спечелването на КЕШ с тази схема.

--------------------

+Quote Post
superniki
коментар 03 Aug 2018, 13:50
Коментар #705

Juventus star

Коментари: 4 690
Регистриран: 1-March 07
Град: Дупница
Потребител No.: 369

Цитат(pinkfloyd39 @ 03 Aug 2018, 11:38) *
3-4-2-1. Ники да обрисува спечелването на КЕШ с тази схема.

Аз съм песимист (ако е към мен), няма да мога да изпълня заръката ти, въпреки че няма да се изненадам да спечелим тази ШЛ, към която много хора са се фиксирали дори повече от един път в следващите 3-4 години. С Игуаин в състава бих могъл да опитам иначе. Извън това 3-4-2-1 и на мен ми се струва далеч по-готин вариант от 4-3-3, особено с Кансело и Сандро. Втория го гледам, че е сериозен на подготовката и мисля, че тази година можем да очакваме да играе както е показвал, че може. Факторът "Роналдо" ще даде "крила" на момчетата и очаквам повече вдъхновение. Тази година козовете са в ръката на Алегри и от него ще се очаква повече отколкото всяка една година до този момент. Хубавото на всичко е, че Алегри е добър и умен треньор, ако обърка нещо в началото на сезона е въпрос на време да се поправи. Лошото е, че ако започнат някакви проблеми в края вероятно не би могъл да ги оправи, доколкото всеки път когато имаме нужда от промяна Макс я прави, но му отнема повече време.

--------------------

+Quote Post
Kirilov
коментар 03 Aug 2018, 18:31
Коментар #706

Juventus star

Коментари: 4 540
Регистриран: 28-April 14
Град: София
Потребител No.: 24 823

Как виждат единайсеторката, тези които не харесват Бонучи post-294-1158668614.gif

--------------------

+Quote Post
Kirilov
коментар 03 Aug 2018, 18:34
Коментар #707

Juventus star

Към този момент. "Ювентус Б" щеще се бори с "Ювентус А" за титлата, ако са отделни отбори.

--------------------

+Quote Post
Kirilov
коментар 10 Aug 2018, 21:41
Коментар #708

Juventus star

Според Агрести сме щели да играем с трима отзад. 343? blush.gif

--------------------

+Quote Post
J.T.Ultras
коментар 10 Aug 2018, 21:45
Коментар #709

Juventus star

Коментари: 3 500
Регистриран: 2-March 12
Потребител No.: 24 643

BBC се завръща post-294-1159108009.gif

--------------------
"Juventus is not selling club..." BLAH..BLAH..BLAH..

+Quote Post
#8 Marchisio
коментар 11 Aug 2018, 10:18
Коментар #710

Juventus bench

Коментари: 932
Регистриран: 17-April 16
Потребител No.: 25 002

Алегри има изпълнители за безброй много схеми. Аз лично предпочитам 4-2-3-1, в което Пянич е до Джан, а пред тях са Коща, Берна, Дибала и Роналдо. Имаме играчи за 4-1-2-1-2, имаме играчи за 3-4-3. Не харесвам идеята за 4-3-3 по простата причина, че за мен Дибала не е флангови нападател, а до голяма степен при него отсъства и играта в дефанзивен план. Като добавим и факта, че трябва да гледам един от Матюиди/Кедира и тая схема тотална ми става противна. Иначе ще ми е интересно да гледам Роналдо и Манджукич заедно на терена.

+Quote Post
J.T.Ultras
коментар 11 Aug 2018, 11:43
Коментар #711

Juventus star

Коментари: 3 500
Регистриран: 2-March 12
Потребител No.: 24 643

Marchisio, под 4-3-3 не е задължително да разбираме, че Дибала и Коща (примерно) ще са злепени само на фланга. По скоро е 4-3-2-1 дръвчето като тая схема ми е фаворит, но в средата да са Джан, Пянич и Родриго.
Ако има схема с трима център защитника бих приел единствено варианта 3-4-2-1 която си е подобна на горната, само че има допълнителен защитник на мястото на Бентанкур. По бековете Сандро и Кансело, напред отново Коща и Пауло зад Роналдо.

4-3-2-1: Перин, Кансело, Ругани, Киелини, Сандро, Джан, Пянич, Бентанкур, Коща, Дибала, Роналдо

3-4-2-1: Перин, Ругани, Бонучи, Киелини, Кансело, Джан, Пянич, Сандро, Коща, Дибала, Роналдо

Ако сме в 4-2-3-1 то неминуемо едно от крилата в тая схема ще е Манджукич или Куадрадо, тоест с дефанзивни функции.

aa_juve.gif

Този коментар е бил редактиран от J.T.Ultras на 13 Aug 2018, 08:31

--------------------
"Juventus is not selling club..." BLAH..BLAH..BLAH..

+Quote Post
Kirilov
коментар 13 Aug 2018, 08:26
Коментар #712

Juventus star

Алегри разполага с голямо богатсвто този сезон. Все повече си мисля, че ще играем 4231 , за да може и Берна/Куадрадо да е в състава. Манджукич е много вероятно да остане на крилото, заради работата му в защита и добрият му синхрон със Сандро, включвайки се от дълбочина и засичайки центриранията на Кансело. Това реално си е 442 в защита, което ще има за цел да скрие "мекия" ни център. Ако иска Алегри с 1 смяна променя схемата, например Бентанкур/Матюиди за Берна и става 433. Атакуващо 3421 също е много интересна схема, за която имаме налични играчи

--------------------

+Quote Post
Hristo
коментар 13 Aug 2018, 10:02
Коментар #713

Juventus champion

4-2-3-1 e доста вероятна опция, от която Алегри със сигурност няма да се откаже току-така дори ако не се спре на нея. Ще опита, защото е доста изкушаващо: Коща - Дибала - Бернардески зад Роналдо post-294-1158668522.gif Няма защита, която да спре такава унищожителна мощ. Говорим за атака, способна да мине границата от 100 гола на сезон, стига Алегри да загърби прагматизма поне в част от мачовете и да остави тази четворка отпред да се забавлява.

От друга страна обаче, при такава постройка и с такива изпълнители балансът се губи особено сега, когато ще сме с двама ултра офинзивни бека в лицето на Сандро и Кансело. И докато бразилецът е по-сигурен в отбрана, то с Кансело тепърва ще трябва да се работи в тази посока. В средата ще пада огромна тежест върху Джан, защото Пянич не е черноработник. Затова си мисля, че при 4-2-3-1 едното крило ще бъде поверено на Матюиди или Манджукич, с цел повече сигурност и повече физическо присъствие в центъра. Колкото и да е изкушен да пробва тази фентъзи четворка, Алегри си е треньор от старата школа, прагматик до мозъка на костите и няма да жертва баланса в името на атаката, ако ще тя да е в този си вид; просто не е треньор, който ще е доволен отборът му да вкарва с един повече от съперника. Да, в хода на мача, при определени обстоятелства ще прибягва до нея. Подозирам също, че ще направи опит и ако даде резултат, ще я позлва, докато работи, както през миналия сезон. На този етап обаче ми се струва малко вероятно. Един Гуардиола или Зидан, например, би тръгнал да си гради отбора именно от тези четиримата, но Алегри...

Скоро ще разберем. Така или иначе, аз съм твърдо убеден, че ще гледаме различни схеми с различни изпълнители през целия сезон.

--------------------

+Quote Post

36 страници V  « < 34 35 36
Reply to this topicStart new topic
2 потребител(и) четат тази тема (2 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

Олекотена версия Час: 19th October 2018 - 14:54ч.

> Forum Information:

Copyright: © www.juventus-bulgaria.com 2006 - 2012. Всички права запазени.
Author: Екип на Juventus-Bulgaria.Team