IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

>Реклама

>Препоръчваме ви

Reply to this topicStart new topic
> Juventus Magazine Bulgaria, Първото българско списание посветено на Ювентус!
ELMANIFICO
коментар 01 Mar 2013, 14:28
Коментар #1

Juventus star

Група: Фенове
Коментари: 3 335
Регистриран: 13-March 06
Град: Пловдив
Потребител No.: 68

Juventus Magazine Bulgaria брой I 1.3.2013

--------------------
Вълшебнико Ювентус , погледни към небето ! Над теб са само звездите !
Go to the top of the page

+Quote Post
yanko
коментар 01 Mar 2013, 18:35
Коментар #2

Juventus champion

Група: Ветерани
Коментари: 5 180
Регистриран: 31-May 08
Потребител No.: 1 134
Любим футболист: 8 Marchisio
Фен клуб: 705/289

Цитат(ELMANIFICO @ 01 Mar 2013, 14:28) *

Малко повече информация - ти ли си го правил и така?

+Quote Post
ELMANIFICO
коментар 02 Mar 2013, 10:55
Коментар #3

Juventus star

Ами да. Аз го направих и "статиите" ( по - точно писаниците) са мои. Направих го поради няколко причини.

Преди дербито с Наполи в четв. вечерта и петък сутринта както винаги проверявам 3-4 спортни сайта (български) , както правя всяка сутрин, когато имам тази възможност и какво да видя ... в навечерието на един от най-важните сблъсъци в Италия и Европа всички онлайн български медии ме заливат с глупости за някакви отбори, които за нищо не се борят ...

- Реал М победи Барса ( гледах го дербито, беше добро) - но това е купата на Краля ... никой не го брои този турнир. Барса са 16 точки преднина пред Реал, но навсякъде водещата новина беше как Кр. Роналдо може би щял да бъде резерва
- чета по-надолу - сър Алекс казал,че може би ще стане директор на клуба след като приключи кариерата си на треньор, лекарите не му били казали да напуска. Шапка му свалям на сър Алекс пъти по-добър треньор е в момента от Конте (дано Антонио си извоюва правото да бъде достоен за сравнение със сър Алекс след години), но в навечерието на единственото дерби в Европа, което може да промени нещо в борбата в най- оспорваното първенство в Европа тази година , медиите ме заливат с ненужни статии за "популярните" отбори.
- преди доста време направих темата за "Спортните сайтове" - там, както виждате всички горе - долу четем едни и същи сайтове, те са и най-популярните в България. Спортал, топ спорт ( който преди 5-6 години беше страхотен сайт) ,7 дни спорт , фокус и дневник или нещо такова... Определено обаче по мое мнение Спортал е най-големият български спортен сайт, та в него информацията за Италия, коментари, анализи е изключително оскъдна и с течение на времето, откривах един по един чуждите сайтове , от които те копират и превеждат. Знаейки оригинала и успявайки сам да си превеждам статиите, то видях че те не винаги превеждат коректно ( не че аз съм критерий за правилен превод и все пак) и не много често избирателно.
- и ето пак днес. Наполи били "изпуснали "златен" шанс" ?! Кой мач гледаха те? Гледаха ли първото полувреме, гледаха ли второто? Наистина Наполи беше по-активен второто полувреме, но освен ударът на Джамали едва ли някой то феновете на Юве са се разтревожили за резултата. Вкараха случаен гол и до там. Както вече някой каза 3т срещу Сиена са равни на 3 точки срещу Милан. Пропуските през първото полувреме са равни на тези през второто - все пропуски, те не носят точки. Броят се головете.... Но не , в Спортал беше отбелязано пропускът на Вучинич ( двата) и всичко останало как Наполи ни били изпуснали
- Снимката с Киелини и Кавани - още в темата за мача отбелязах,че има ситуации,в които Киелини заслужаваше жълт картон. Не е само тази с косата на Кавани. Но в спортал бегло се споменава за удара на Кавани, и една хубава голяма снимка как Киелини дърпа косата на Кавани... Ами не е справедливо.

И като за последно - смятам,че би било интересно да имаме нещо подобно, бих се радвал и помествал всяка една "статия" по-дълга от 1 word страница ако някой има желание да ми изпрати такава, без никаква редакция от моя страна. Първият "брой" (ако така можем да го наречем) не изглежда перфектно, но поне прилича на нещо като "списание". Бих искал да е седмично, но най-вероятно ще е месечно.

Следващият "брой" мисля да го "издам" преди дербито със Селтик - в него ще поместя тема за "Наполи - Юве" , "Юве - Селтик" и един анализ от миналото.

Ще се радвам ако ви допадне и приемам всякакви критики, коментари и съвети!

--------------------

+Quote Post
ELMANIFICO
коментар 02 Mar 2013, 13:13
Коментар #4

Juventus star

"Juventus Magazine Bulgaria" е най-четеното спортно списание в цялата общност Issuu за последните 24 часа! Благодаря на всички, които намериха време да го "разлистят"!

Този коментар е бил редактиран от ELMANIFICO на 02 Mar 2013, 13:19

--------------------

+Quote Post
Аntonio Conte
коментар 02 Mar 2013, 13:29
Коментар #5

Juventus champion

Коментари: 7 530
Регистриран: 31-July 06
Град: Русе
Потребител No.: 171

Ехее страхотно е, много ще се радвам и ако започне да се отпечатва, но това е доста сериозна инициатива wink.gif

Браво Елманифико за труда.

+Quote Post
Spark11
коментар 02 Mar 2013, 13:41
Коментар #6

Juventus star

Коментари: 2 872
Регистриран: 22-March 10
Град: Варна
Потребител No.: 3 634

Елманифико, ами ТВ шоуто кога да го чакаме по бг ефира? tooth.gif

--------------------
Paulo Dybala: “They’ve been complaining about Juventus for six years. Perhaps they should try another method.”

+Quote Post
ELMANIFICO
коментар 02 Mar 2013, 14:36
Коментар #7

Juventus star

Цитат(Spark11 @ 02 Mar 2013, 13:41) *
Елманифико, ами ТВ шоуто кога да го чакаме по бг ефира? tooth.gif

До една или две години предлагам направо тв канал да направим. laugh.gif За да е сигурен успехът ни, мисля да поканим Алекси Сокачев за програмен директор.

Този коментар е бил редактиран от ELMANIFICO на 04 Mar 2013, 12:07

--------------------

+Quote Post
ELMANIFICO
коментар 04 Mar 2013, 12:07
Коментар #8

Juventus star

Вторият брой на Juventus Magazine Bulgaria http://issuu.com/elmanifico/docs/broi_2

Темите в него:
1. Наполи - Ювентус
2. "Примаверта 2003"
3. Ювентус - Селтик

--------------------

+Quote Post
freaky
коментар 05 Mar 2013, 16:04
Коментар #9

Primavera player
**

Коментари: 427
Регистриран: 29-March 08
Град: Стамболийски
Потребител No.: 991

БРАВО! Много ме грабна статията за младите Бианконери от 2003... наистина жалко за тяхната посредственост в последствие, но трябва да отбележим факта, че това също бяха златни години и за Ювентус. Конкуренцията в 1вия отбор просто беше на много високо ниво. Мисля, че освен Миранте, това момче Гасталдело също ми изниква в съзнанието, като че ли записва мачове за Самп. Но може би това , че не са успяли да се наложат в 1вия отбор, и това че се е наложило да правят крачка назад, всъщност им е изиграло лоша шега. Храна за размисъл ... Продължавай с добрата работа signs14.gif

--------------------

+Quote Post
JuventiKnow
коментар 05 Mar 2013, 19:53
Коментар #10

Juventus champion

Коментари: 8 602
Регистриран: 26-March 07
Град: Дряново
Потребител No.: 430

Цитат(freaky @ 05 Mar 2013, 16:04) *
Мисля, че освен Миранте, това момче Гасталдело също ми изниква в съзнанието, като че ли записва мачове за Самп.

Не просто 'записва мачове', а е сред най-важните им играчи и дори капитан wink.gif А и в националния го викат от време на време.

От другите - Касани направи прилична кариера и също стигна до Скуадрата; Конко също, а Паро беше тръгнал добре с Дженоа, но много тежка контузия му прецака кариерата и едва миналата година показа наченки на възвръщане на формата. Но вече ще удари 30 години...Паладино имаше проблясъци, но като цяло реализира много малка част от потенциала си. Поне аз все още съм убеден, че можеше да стигне нивото на един Миколи поне.

Като цяло е много важно това, което се спомена вече - тогава имахме такъв отбор, че нямаше как да се наложат тези момчета. Доста от тях бяха вземани в групата, бяха с отбора, дори Оливера влизаше честичко, но е факт, че никой не се наложи трайно. По-странното е защо не успяха да се реализират в други отбори повечето от тях.

Било каквото било. Сега определено има раздвижване в положителна посока и вярвам, че доста повече от сегашните ни юноши ще направят добри кариери, а вече кои при наси, кои в други отбори...само времето ще покаже smile.gif

--------------------
JUVENDETTA...

+Quote Post
ELMANIFICO
коментар 05 Mar 2013, 21:00
Коментар #11

Juventus star

freaky, Конте, благодаря за хубавите думи!

Може би и чисто психологически е доста трудно да напуснеш Ювентус, за да заиграеш в по-малък отбор. Когато от 15 годишен( а и по-малък) играеш и тренираш в страхотна база, когато към теб се отнасят като с истински футболист още от толкова рано ... отидеш в отбор, чиито съблекални приличат по-скоро на съблекални от евтин боксов мач, отколкото на професионален тим ... доста трудно можеш да намериш сили, така че да надскочиш себе си, нещо което ми се струва задължително за всеки един млад играч, който има желание да измести професионалист.

Напълно споделям мнението за раздвижване към положителна насока. Надявам се скоро да можем да се радваме на поне 2-ма нови играчи от Примаверата, които поне да бъдат включвани в групите за срещите, ако не и повече.

Този коментар е бил редактиран от ELMANIFICO на 05 Mar 2013, 21:01

--------------------

+Quote Post
juventinec91
коментар 06 Mar 2013, 00:05
Коментар #12

Juventus bench

Коментари: 717
Регистриран: 23-September 09
Потребител No.: 2 782
Фен клуб:JUVENTUS BULGARIA

Много ми хареса това със старите ни кадри от едно време.. Направи ми впечатление, че доста от тях са записали не малко на брой мачове в отбора на Кротоне.. Да не са ни били нещо, като сателит ?
Сега се сещам, че през 2006, гледах гостуването ни на тия в Серия Б по Евроспорт 2, когато Божинката вкара два гола.. biggrin.gif

--------------------

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

Олекотена версия Час: 20th July 2018 - 04:47ч.

> Forum Information:

Copyright: © www.juventus-bulgaria.com 2006 - 2012. Всички права запазени.
Author: Екип на Juventus-Bulgaria.Team