IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

>Реклама

>Препоръчваме ви

5 страници V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Олимпиадата в Пекин - футбол, Откриване - 7 Август
yanko
коментар 03 Jul 2008, 18:50
Коментар #1

Juventus champion

Група: Ветерани
Коментари: 5 180
Регистриран: 31-May 08
Град: Пловдив
Потребител No.: 1 134
Любим футболист: 8 Marchisio
Фен клуб: 705/289

Ето че началото на Олимпиадата в Пекин малко, по-малко настъпва.
Всеки отбор може да се възползва от правилото да отиде на Олимпиадата с трима футболисти над 23 години.
16-те отбора са групирани в четири групи :

ГРУПА - А
Аржентина
Австралия
Сърбия
Кот Д`Ивоар

ГРУПА - В
Япония
САЩ
Холандия
Нигерия

ГРУПА - С
Бразилия
Белгия
Китай
Нова Зеландия

ГРУПА - Д
ИТАЛИЯ
Камерун
Хондурас
Южна Корея

Състава на "малките" адзури :
Вратари:Консили (Aталанта), Сируго (Палермо), Вивиано (Бреша);
Защитници: Бочети (Дженоа), Кода (Удинезе), Кришито (Дженоа), Де Челие (Ювентус), Де Силвестри (Лацио), Мота (Удинезе), Раночина (Арецо)
Халфове: Абате (Милан), Чигарини (Парма), Десена (Парма), Маркизио (Ювентус), Монтоливо (Фиорентина), Ночерино (Палермо), Русото (Тревизо)
Нападатели: Акуафреска (Каляри), Кандрева (Удинезе), Джовинко (Ювентус), Роки (Лацио), Роси (Виляреал)

Бразилия ще търси първата си олимпийска титла в своята история. Звездите на "кариоките" са Алешандре Пато, Робиньо и Диего.
Аржентина има възможност да защити титлата си. Хуан Роман Рикелме, Лионел Меси, Серхио Агуеро, Хавиер Машерано и Бурдисо са лидерите на двукратните световни шампион.
Отборът на Холандия също не е за подценяване, след като спечели последните две европейски първенства за младежи.
Go to the top of the page

+Quote Post
Torricelli
коментар 03 Jul 2008, 21:03
Коментар #2

Juventus regular

Група: Фенове
Коментари: 1 174
Регистриран: 17-April 07
Град: София
Потребител No.: 472

Нямам търпение да видя "адзурините" в действие. На турнра в Тулон изледах всички мачове на младие жабарчета с уоволствие, много ми хареса играта ми. Надявам се сега пак да се представят добре и да станат олипииски първенци.

Само че някоко елемента ми се губят. Вратаря Енрико Алфонсо нещо не го виждам...както и Пабло Освалдо. Щеше ми се Никола Поци да намери място в състава, но може би още не се е оправил от тежката контузия. Иначе с играчи като Салваторе Бокети и Лоренцо де Силвестри врагОт ще има много да му мисли как да пробие защитата на Италия. Маркизио и Монтоливо очаквам да направят пробив, както Джовинко преди няколко месеца. Т.е. не пробив, а да се представят убийствено biggrin.gif !

Надявах се и Якуинта да е след избраните, но уви. Заслужавше го след всичките проблеми този сезон. Успех на Казираги и Дзола и да ни зарадват су злато!

faccina41xq8.gif

--------------------
"He has been written off so many times... after the injury in the late 90's... after Euro 2000 final... during the 2004-2005 campaign... before the World Cup in Germany... when going to Serie B... and still this season."

"He has lost his edge... his stamina... his pace... his finish... he is unable to cope with the powerfull football today..."

He is about to become Serie A topscorer at the age of 33.

----------
Цитат(meo @ Jul 2 2008, 02:36 PM) *
Агент КЕФЯ_СЕ_НА_КАКИ_30+.

+Quote Post
Borko_10
коментар 03 Jul 2008, 21:20
Коментар #3

Juventus star

Коментари: 3 551
Регистриран: 16-March 06
Град: Бургас
Потребител No.: 72

И аз пожелавам успех на адзурите, но като гледам съставите на Бразилия и Аржентина направо тръпки ме побиват... smile.gif

--------------------

I LOVE JU!

+Quote Post
Torricelli
коментар 03 Jul 2008, 21:29
Коментар #4

Juventus regular

Коментари: 1 174
Регистриран: 17-April 07
Потребител No.: 472

Цитат(Borko_10 @ Jul 3 2008, 07:20 PM) *
И аз пожелавам успех на адзурите, но като гледам съставите на Бразилия и Аржентина направо тръпки ме побиват... smile.gif

Нашите момчета ги води едно бивше наше, вече не момче. Казва се Пиерлуиджи Казираги. След като в Тулон допуснаха само един гол във всичките си мачове и едно равенство (поправете ме ако бъркам) нямам никави притеснеия от Пато и оня другия мрънкач, дето играе в м*****. Бокети ще им докара депресия post-294-1158668614.gif . Агуеро и Рикелме обаче са друга бира. Дано срещата с тях е на финална фаза.

--------------------
"He has been written off so many times... after the injury in the late 90's... after Euro 2000 final... during the 2004-2005 campaign... before the World Cup in Germany... when going to Serie B... and still this season."

"He has lost his edge... his stamina... his pace... his finish... he is unable to cope with the powerfull football today..."

He is about to become Serie A topscorer at the age of 33.

----------
Цитат(meo @ Jul 2 2008, 02:36 PM) *
Агент КЕФЯ_СЕ_НА_КАКИ_30+.

+Quote Post
yanko
коментар 10 Jul 2008, 21:04
Коментар #5

Juventus champion

Днес гледам Канал 1 и под "емблемата" им знака на Олипийските игри и еди колко си дни оставали до началото и . Ха сигурно ще я дават . Дано и някой друг мач да дадат ! Малко вероятно, добре че по нета ще гледаме "малките" адзури ! Като гледем някои от футболистите на Бразилия / над 23 години/ не ги пускат на Олимпиадата , така че няма да е чак толкова страшно.

+Quote Post
NUCLEO1985
коментар 11 Jul 2008, 10:50
Коментар #6

Juventus champion

Група: Admin
Коментари: 7 654
Регистриран: 22-February 06
Град: Свищов/София
Потребител No.: 25

БНТ взеха правата на олимпиадата, но само част от тях. Футболните мачове и тенис-турнира ще се излъчват по Ринг тв.

Иначе днес ФИФА нареди всички отбори да си пускат играчите, така че клубовете искат не искат ще ги пускат.

--------------------
FORZA MAGICA JUVE!!!

+Quote Post
Borko_10
коментар 11 Jul 2008, 12:43
Коментар #7

Juventus star

Цитат(NUCLEO1985 @ Jul 11 2008, 10:50 AM) *
Иначе днес ФИФА нареди всички отбори да си пускат играчите, така че клубовете искат не искат ще ги пускат.

Това само да уточня е за играчи под 23 години, тъй като Вердер и Шалке не искаха да пускат Рафиня и Диего на Олимпиядата.

--------------------

I LOVE JU!

+Quote Post
JuventiKnow
коментар 26 Jul 2008, 06:58
Коментар #8

Juventus champion

Коментари: 8 602
Регистриран: 26-March 07
Град: Дряново
Потребител No.: 430

Мисля че можеше да се възползват малко по-добре от правилото за 3-ма играчи над 23г и да викнат още някой по-опитен освен Роки.Мисълта ми е най-вече за вратар.Нещо от рода на Амелия, Абиати, Де Сантис, Серени вдъхва досто повече сигурност, но да видим какво ще направят тези, които са избрани.Аз от 3-та вратари по-сериозни впечатления имам от Вивиано, който съм го гледал в мачове за младежите както и в клубния му отбор - Бреша.Добър е и ми се струва, че би трябвало той да е титуляр.Сириджу беше преотстъпен в Кремонезе и немисля, че е готов за такива мачове.Консили ми е абсолютно непознат така че нищо немога да кажа.Защитатат ни изглежда добре - Кода, Де Силвестри, Де Челие, Крисчито, Бокети, Мота вси много талантливи момчета.Специално за Кода и Де Силвестри много бих се радвал ако ги видя в Юве в скоро време tongue.gif
Халфовата линия е трепач!Просто няма лабаво!
Нападанието също е отлично.Струва ми се че Джови ще играе като ляво крило, а нападатели ще са Роки и Акуафреска/Роси като за лично залагам на Акуафреска, защото Роки и Роси са сходни не само като имена, но и като стил на игра така би било по-добре да не са заедно на терена или поне не отначалото.

Успех на адзурините faccina41xq8.gif Дано нашите мили управници в Юве обърнат сериозно внимание на състава и да наблюдават внимателно играта на всеки един и след Олимпиадата да се подсилим с поне 1-2 големи таланта.. ita.gif

--------------------
JUVENDETTA...

+Quote Post
Borko_10
коментар 26 Jul 2008, 11:55
Коментар #9

Juventus star

На 99,9% съм убеден, че Роки ще е титуляр и капитан на отбора, така че не ми се вярва избора на нападение да се сведе до Роси - Акуафареска. wink.gif

--------------------

I LOVE JU!

+Quote Post
JuventiKnow
коментар 26 Jul 2008, 16:18
Коментар #10

Juventus champion

Коментари: 8 602
Регистриран: 26-March 07
Град: Дряново
Потребител No.: 430

Цитат(Borko_10 @ Jul 26 2008, 12:55 PM) *
На 99,9% съм убеден, че Роки ще е титуляр и капитан на отбора, така че не ми се вярва избора на нападение да се сведе до Роси - Акуафареска. wink.gif

Със сигурност!Аз затова написах, че не би било добре отначало да почват.Най-доброто би било Роки-Акуафреска и Роси да влиза второто полувреме било то на мястото на Акуафреска или на някой от халфовете wink.gif

--------------------
JUVENDETTA...

+Quote Post
Del Pi 10
коментар 31 Jul 2008, 01:37
Коментар #11

Juventus regular

Коментари: 2 009
Регистриран: 23-July 08
Потребител No.: 1 279

Цитат
29 July 2008
© 2008 AFP

Result from a match between Japan and Argentina on Tuesday in a tune-up game for the Beijing Olympics:

Japan 0 Argentina 1 (Angel Di Maria 68)
Цитат
28 July 2008
© 2008 AFP

Result of an exhibition match played here Monday:

Brazil 3 (Diego 20, Ronaldinho 27, Jo 80)

Singapore Selection 0

H-t: 2-0

Италия мисля не са играли още контрола , или поне не можах да намеря post-294-1159107520.gif

Ето и схемата на турнира :

Цитат
Quarter-finals

The eight teams that advance from the quarter-finals as follows:

Winner A v. Runner-up B = Winner 1
Winner B v. Runner-up A = Winner 2
Winner C v. Runner-up D = Winner 3
Winner D v. Runner-up C = Winner 4

The matches shall be played in accordance with the knockout system.

Semi-finals
The winners of the quarter-finals shall contest the semi-finals as follows:

Winner 1 v. Winner 3
Winner 2 v. Winner 4

При добро стечение на обстоятелствата срещаме отбор от фаворитите чак на полуфинал , по всяка вероятност Холандия , като избягваме отборите на Бразилия и Аржентина , считани за супер-фаворитите на турнира .

Ето и съставите на останалите 3 фаворита /освен вече споменатият състав на Италия/ :

Цитат
Argentina

2004 Olympic football champions Argentina will defend their gold medal at the Beijing 2008 Olympics with the following squad:

Coach
Sergio Batista, 45, Under-23 Coach

Goalkeepers:
Oscar Ustari (22) (Getafe, Spain)
Sergio Romero (21) (AZ Alkmaar, Netherlands)

Defenders:
Pablo Zabaleta (23) (Espanyol, Spain)
Ezequiel Garay (21) (Real Madrid, Spain)
Federico Fazio (21) (Sevilla, Spain)
Nicolás Burdisso (24) (Internazionale, Italy)
Luciano Monzón (21) (Boca Juniors)

Midfielders:
Fernando Gago (22) (Real Madrid)
Ever Banega (20) (Valencia, Spain)
Javier Mascherano (24) (Liverpool, England)
Juan Román Riquelme (30) (Boca Juniors)
Angel Di María (20) (Benfica, Portugal)
José Sosa (23) (Bayern Munich, Germany)
Diego Buonanotte (20) (River Plate)

Forwards:
Lionel Messi (21) (Barcelona, Spain)
Ezequiel Lavezzi (23) (Napoli, Italy)
Lautaro Acosta (20) (Sevilla, Spain)
Sergio Agüero (20) (Atlético de Madrid, Spain)

Reserves:
Nicolás Navarro (Napoli, goalkeeper)
Nicolás Pareja (Anderlecht, Belgium, defender)
Lucas Biglia (Anderlecht, midfielder)
Emiliano Insúa (Liverpool, midfielder)

Цитат
Netherlands

Coach:
Foppe de Haan, 65

Goalkeepers:
Piet Velthuizen (21) (Vitesse)
Kenneth Vermeer (22) (Willem II)

Defenders:
Kew Jaliens (29) (AZ Alkmaar)
Calvin Jong-a-Pin (21) (SC Heerenveen)
Dirk Marcellis (20) (PSV Eindhoven)
Erik Pieters (19) (FC Utrecht)
Gianni Zuiverloon (22) (West Brom, England)
Urby Emanuelson (22) (Ajax)

Midfielders:
Kees Luyckx (22) (AZ Alkmaar)
Otman Bakkal (23) (PSV Eindhoven)
Jonathan de Guzmán (20) (Feyenoord)
Hedwiges Maduro (23) (Valencia, Spain)
Evander Sno (21) (Celtic, Scotland)
Royston Drenthe (21) (Real Madrid, Spain)

Strikers:
Roy Beerens (20) (SC Heerenveen)
Ryan Babel (21) (Liverpool)
Roy Makaay (33) (Feyenoord)
Gerald Sibon (34) (SC Heerenveen)

Цитат
Brazil

Coach:
Dunga, 44

Goalkeepers:
Diego (23) (Almeira, Spain)
Renan (23) (Internacional)

Defenders:
Alex Silva (23) (Sao Paulo)
Breno (18) (Bayern Munich, Germany)
Thiago Silva (23) (Fluminese)
Ilsinho (22) (Shakhtar Donetsk, Ukraine)
Rafinha (22) (Schalke 04, Germany)
Marcelo (20) (Real Madrid, Spain)

Midfielders:
Anderson (20) (Manchester United, England)
Diego (23) (Werder Bremen, Germany)
Hernanes (23) (Sao Paulo)
Lucas (21) (Liverpool, England)
Ronaldinho (28) (Barcelona, Spain)
Thiago Neves (23) (Fluminese)

Strikers:
Alexandre Pato (18) (AC Milan, Italy)
Jo (21) (Manchester City, England)
Rafael Sobis (23) (Real Betis, Spain)
Robinho (24) (Real Madrid, Spain)

--------------------
STORIA DI UNGRANDE AM0RE

+Quote Post
masterhp
коментар 31 Jul 2008, 02:07
Коментар #12

Juventus hero

Коментари: 10 906
Регистриран: 22-December 07
Град: Pripyat
Потребител No.: 802

Еми супер значи поне имаме шансове за спечелване. ЗАщото като знам какви отбори имат аржентина и Бразилия... маправо се плаша. Някой знае ли дали ще ги дават мачовете някъде ?

--------------------
"синьо-черното не ми отива!"

+Quote Post
lqlqlq
коментар 31 Jul 2008, 02:25
Коментар #13

Guests

Футболната част от Олимпиадата ще е просто невероятна и съм сигурен, че в пъти по-интересна от Европейското.
Аз нямам никакъв изявен фаворит, но бих заложил на Холандия, Бразилия и Аржентина в 4ката, ако не се срещнат по рано. Може да се добави и Италия, но състава им определено бледнее пред атомната офанзивна част на Бразилия и също толкова впечатляващата на Аржентина.

С голям интерес ще наблюдавам моя голям любимец Дренте.. Също така имам големи очаквания към Евер Банега, Буананоте, Лавеци, Рикелме и Тиаго Невеш.... И най-големи - към Джови и Маркизио.

+Quote Post
Rumbeti
коментар 31 Jul 2008, 08:39
Коментар #14

ЛУД

Коментари: 10 333
Регистриран: 22-October 06
Потребител No.: 218

Като състави най-силни са Аржентина и Холандия, но знаем бразилците как играят и определено ще се борят до край. Италия също има шансове, но ще им е доста трудно. Ще има интересни двубой, но липсата на звезди е осезаема! Не знам защо не са споменали Роналдиньо само ??? smile.gif

--------------------

FORZA JUVENTUS, FORZA ALEX !!!

+Quote Post
Tintoreto
коментар 31 Jul 2008, 09:28
Коментар #15

Juventus regular

Коментари: 1 916
Регистриран: 1-October 06
Потребител No.: 209

Аз честно да си кажа тази Бразилия ми изглежда по-голямо страшилище от Бразилия в пълният и вариант.Може би + 1,2 имена и ще стане работата перфектна.Аржентина няма какво да ги коментираме, защото безкрайно много таланти излизат от там последните 2 години и с малко помощ от по-опитните могат да направят фурорче.Италия не са толкова звезден в случая отбор, но определено и те имат какво да покажат и общо взето според мен има доста отбори на много много високо ниво, което си е предпоставка за отличен турнир.Само скаутите ни да се поразкарат и да харесат 2,3 млади момчета и това ще е .

--------------------
Impossible is just a big word thrown around by small men who
find it easier to live in the world they’ve been given than
to explore the power they have to change it. Impossible is
not a fact. It’s an opinion. Impossible is not a
declaration. It’s a dare. Impossible is potential.
Impossible is temporary. IMPOSSIBLE is NOTHING!

+Quote Post
Del Pi 10
коментар 31 Jul 2008, 14:56
Коментар #16

Juventus regular

Цитат(Rumbeti @ Jul 31 2008, 08:39 AM) *
Не знам защо не са споменали Роналдиньо само ??? smile.gif

Там си е wink.gif biggrin.gif но при халфовете wink.gif

--------------------
STORIA DI UNGRANDE AM0RE

+Quote Post
Del Pi 10
коментар 01 Aug 2008, 17:13
Коментар #17

Juventus regular

Цитат
01/08/2008
08:54

Casiraghi Eyeing Spain-Like Olympic Success With Italy

Italian Olympic national team coach Pierluigi Casiraghi believes that his squad can obtain important results in the upcoming Beijing Games, especially if the team follows the model of the European champions Spain.

The Azzurri are hoping to repeat the triump of 1936 when they won the gold medal at the Olympic games of Berlin.

It will not be easy as the favourites are Brazil and Argentina, but Casiraghi is optimistic about his team's chances, especially if they emulate what Spain did in the Euro 2008 Championship.

The Azzurrini have a multitalented squad at their disposal with players like Sebastian Giovinco, Giuspeppe Rossi and Claudio Marchisio all keen to impress.

The former Lazio star is confident in his side’s abilities of achieving success in China but he knows it will not be easy.
“I hope my team can imitate the Spain side which won the Euro 2008 championship,” said the coach.
"Spain won because they put together quality and game organization," explained the former Lazio and Juventus player.
“I am taking the future national side to Beijing and we are convinced we can do well. The Gold medal is our dream but it is a possible one.”
The squad is all geared up for this upcoming event and Casiraghi believes that his players could shine throughout the tournament.

"We are very motivated. I like to think that the star of the tournament could be Montolivo or Rocchi, who have integrated themselves well in the group," he concluded.

Glenn Debattista
www.goal.com

Казираги желае да види италиански успех на Олимпиадта подобен на този на Испания на Европейското

Треньорът на Олимпийският отбор по футбол на Италия вярва , че съставът му може да постигне важни резлтати в предстоящите игри в пекин , особено ако следва моделът на Испания от Европейското първенство

Адзурите се надяват да повторят триумфа от 1936-а година , когато печелят златните медали от Олимпиадата в Берлин .
Няма да е лесно и фаворити са Бразилия и Аржентина , но Казираги е оптимист за шансовете на отбора си , особено ако играта на италианците наподобява на тази на Испания на Евро 2008 .

Италианците имат много талантлив състав с впечатляващи играчи като Себастиан Джовинико , Джузепе Роси и Клаудио Маркизио .
Бившата звезда на Лацио е убеден във възможностите на отбора да постигне успех в китай , но знае и че няма да е лесно .
"Надявам се моят отбор да наподобява на испанският , който спечели Евро 2000 " , казва Казираги .
Бившият футболист на Лацио и Ювентус обеснява : "Испания победи , защото те играха едновременно качествено и организирано . "

Ще водя бъдещето на италианският футбол в Пекин , и ние сме убедени , че ще се справим добре . Златото е наша мечта , но знаем , че е постижима . Съставът е изцяло концентриран над предстоящият турнир и Казираги вярва , че играчите му ще блестят в хода на първенството .
"Много сме мотивирани , иска ми се да мисля , че звездата на турнира може да е Монтоливо или Роки , които добре са се интегрирали в отбора" , заключва треньорът .

--------------------
STORIA DI UNGRANDE AM0RE

+Quote Post
yanko
коментар 05 Aug 2008, 17:46
Коментар #18

Juventus champion

РОНАЛДИНЬО СЕ НАДЯВА ДА ВЛЕЗЕ В ИСТОРИЯТА НА ПЕКИН'08

Звездата на олимпийския отбор по футбол на Бразилия Роналдиньо обеща, че ще направи всичко възможно тимът му да влезе в историята на Олимпиадата и за първи път „селесао” да спечели златото.
Играчът на Милан сподели, че се намира в отлична форма и е горд с факта, че ще участва на Олимпиадата. Бразилецът добави, че иска да спечели златото в Пекин, тъй като шансът да играеш на подобен форум не се предоставя често.
Олимпийският тим на Бразилия е петкратен световен шампион, но до този момент не е печелил злато от Летни игри.
В мачовете от груповия етап момчетата на Карлос Дунга ще се изправят срещу тимовете на Белгия, Китай и Нова Зеландия. Футболният турнир в Пекин стартира два дни преди откриването, в сряда.

+Quote Post
Del Pi 10
коментар 05 Aug 2008, 18:01
Коментар #19

Juventus regular

Той зъбчо май само това не е печелил .. медал от Олимпиада . Пожелавам му да спечели , но среброто.. а Джови , Маркизио и Де Челие да се върнат със злато в Торино !!!

--------------------
STORIA DI UNGRANDE AM0RE

+Quote Post
superniki
коментар 05 Aug 2008, 20:35
Коментар #20

Juventus star

Коментари: 4 736
Регистриран: 1-March 07
Град: Дупница
Потребител No.: 369

Мачовете започват от Утре май нали?Някой има ли инфо кои ще играят и от колко часа?

--------------------

+Quote Post

5 страници V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

Олекотена версия Час: 19th September 2019 - 08:11ч.

> Forum Information:

Copyright: © www.juventus-bulgaria.com 2006 - 2012. Всички права запазени.
Author: Екип на Juventus-Bulgaria.Team