IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

>Реклама

>Препоръчваме ви

27 страници V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> ЮАР 2010, Откриване - 11.06.2010г.
Ceci
коментар 13 May 2010, 13:28
Коментар #41

Primavera player
**

Група: Фенове
Коментари: 281
Регистриран: 14-August 08
Град: Sofia
Потребител No.: 1 308

За пръв път Бразилия ще се изложи на световни финали, и ако винаги са били фаворити, сега не са oпределено!

--------------------
Go to the top of the page

+Quote Post
europefan
коментар 13 May 2010, 13:57
Коментар #42

Juventus star

Коментари: 2 917
Регистриран: 13-September 08
Град: Добрич
Потребител No.: 1 333

Цитат(Ceci @ May 13 2010, 14:28ч.) *
За пръв път Бразилия ще се изложи на световни финали, и ако винаги са били фаворити, сега не са oпределено!

Не бързайте да ги отписвате. Почти съм сигурен, че ще направят по - добро Световно от Италия.

--------------------

+Quote Post
masterhp
коментар 13 May 2010, 17:30
Коментар #43

Juventus hero

Коментари: 10 906
Регистриран: 22-December 07
Град: Pripyat
Потребител No.: 802

Цитат(Ian @ May 13 2010, 13:23ч.) *
Други неща, от които определено съм шокиран, са невикането на Камбиасо в Аржентина, както и на Насри и Бензема във Франция.

И аз и то много. Ама то не е нещо странно, като видим кои са треньори - Марадона и всемогъщият Доменек. Сигурно Бензема и Насри са някви кофти зодии и са в друга планета и няма да се нагодат по звездният календар на Доменек. Нали на него звездите му го говорят.

--------------------
"синьо-черното не ми отива!"

+Quote Post
Spark11
коментар 14 May 2010, 00:14
Коментар #44

Juventus star

Коментари: 3 070
Регистриран: 22-March 10
Град: Варна
Потребител No.: 3 634

Цитат(Ian @ May 13 2010, 13:23ч.) *
Други неща, от които определено съм шокиран, са невикането на Камбиасо в Аржентина, както и на Насри и Бензема във Франция.

Да не забравяме и Хавиер Санети - преклонната футболна възраст не бива да е мерило, особено когато става въпрос за Санети. Прави наистина чудесен сезон и все пак няма да играе в ЮАР - май Марадона не им е голям фен на Интер

--------------------
Paulo Dybala: “They’ve been complaining about Juventus for six years. Perhaps they should try another method.”

+Quote Post
bateto
коментар 19 May 2010, 12:51
Коментар #45

Primavera player
**

Коментари: 157
Регистриран: 7-July 08
Потребител No.: 1 221

Испания са големия фаворит smile.gif
Иначе ето едно забавно клипче за световнното biggrin.gif
http://www.youtube.com/watch?v=yRgW9TQcyso

+Quote Post
europefan
коментар 20 May 2010, 16:42
Коментар #46

Juventus star

Като гледам интересът към темата не е много голям. Дали ще се повиши по време на самото Световно? post-294-1159107607.gif

Преди малко ми попаднаха началните часове на мачовете и ми направи впечатление, че има срещи, които са от 13 часа българско време! Ако е вярно, това ще е просто ужасно!

--------------------

+Quote Post
DeLiriuM
коментар 20 May 2010, 17:01
Коментар #47

Juventus regular

Коментари: 1 749
Регистриран: 21-April 07
Град: Somewhere in the middle of nowhere
Потребител No.: 475

Цитат(europefan @ May 20 2010, 17:42ч.) *
Като гледам интересът към темата не е много голям. Дали ще се повиши по време на самото Световно? post-294-1159107607.gif

Преди малко ми попаднаха началните часове на мачовете и ми направи впечатление, че има срещи, които са от 13 часа българско време! Ако е вярно, това ще е просто ужасно!

Южна Африка е в една часова зона с нас, така че наше време, тяхно все тая biggrin.gif

Иначе като цяло активността в този форум е в пъти---пъти по-малко от преди 4 години примерно (сравнявам с форумите на Барса, Милан, че дори Рома), което е наистина много жалко sad.gif

+Quote Post
Milenrec
коментар 20 May 2010, 20:30
Коментар #48

Juventus star

Коментари: 2 830
Регистриран: 30-May 07
Град: Рудозем
Потребител No.: 531

E като почне световното ще има по-голям интерес особено ,ако сме купили някои футболисти които ще играят там.

+Quote Post
A_D_P_10
коментар 20 May 2010, 20:53
Коментар #49

Juventus star

Група: Ветерани
Коментари: 3 649
Регистриран: 23-April 06
Потребител No.: 109

Марадона обяви окончателния състав за Мондиала

Диего Марадона обяви окончателния състав на Аржентина за световното първенство през следващия месец. Най-голямата изненада е включването в списъка от 23-ма футболисти на Диего Милито. До последно се смяташе, че Марадона ще заведе в ЮАР само петима нападатели и ще пренебрегне голмайстора на Интер за сметка на ветерана Мартин Палермо, но под огромния обществен натиск, Дон Диего все пак прати повиквателна на 30-годишния Милито. За разлика от него, съотборниците му в шампиона на Италия Естебан Камбиасо и Хавиер Санети със сигурност пропускат Мондиала.

Прави впечатление, че Марадона е включил в състава двама футболисти от местния Колон. Това са вратарят Диего Поцо и защитникът Ариел Гарсе. Другите играчи от аржентинското първенство са Николас Отаменди (Велес), Клементе Родригес и Хуан Себастиан Верон (Естудиантес) и легендата на Бока Хуниорс Мартин Палермо.

От предварителния списък с 30 футболисти отпаднаха Езекиел Лавеци (Наполи), Фабрицио Колочини (Нюкасъл), Хесус Датоло (Олимпиакос), Хосе Соса (Естудиантес), Хуан Мерсиер (Архентинос Хуниорс), Себастиан Бланко (Ланус) и Хуан Инсауралде (Нюелс Олд Бойс).

СЪСТАВЪТ НА АРЖЕНТИНА:

Вратари:
Серхио Ромеро (АЗ Алкмаар)
Мариано Андухар (Катаня)
Диего Поцо (Колон)

Защитници:
Николас Отаменди (Велес Сарсфийлд)
Габриел Хайнце (Олимпик Марсилия)
Мартин Демикелис (Байерн Мюнхен)
Валтер Самуел (Интер Милано)
Ариел Гарсе (Колон)
Николас Бурдисо (Интер Милано)
Клементе Родригес (Естудиантес)

Халфове:
Хуан Себастиан Верон (Естудиантес)
Хавиер Маскерано (Ливърпул)
Йонас Гутиерес (Нюкасъл Юмайтед)
Анхел Ди Мария (Бенфика)
Максимилиано Родригес (Ливърпул)
Хавиер Пасторе (Палермо)
Марио Болати (Фиорентина)

Нападатели:
Лионел Меси (Барселона)
Гонсало Игуаин (Реал Мадрид)
Карлос Тевес (Манчестър Сити)
Серхио Агуеро (Атлетико Мадрид)
Диего Милито (Интер Милано)
Мартин Палермо (Бока Хуниорс)

--------------------
42

+Quote Post
europefan
коментар 21 May 2010, 08:32
Коментар #50

Juventus star

Като ги гледам "гаучосите" могат да си направят цял отбор от нападатели, но защитата им е доста анонимна, а и халфовете им не звучат като световни шампиони. Ще берят ядове според мен. Пък и с тоя трньор.

--------------------

+Quote Post
JuventiKnow
коментар 21 May 2010, 22:08
Коментар #51

Juventus champion

Коментари: 8 602
Регистриран: 26-March 07
Град: Дряново
Потребител No.: 430

Уникална глупост на Марадона, че не викна Санети и Камбиасо. Най-вече Санети. Това е невероятен играч и лидер, който не може да бъде пренебрегван така.

Иначе сега тъкмо гледах състава на Сърбия. По принцип не са ми симпатични, но в интерес на истината - доста добре изглеждат.
Вратарския пост е малка лабав. Явно Стойкович ще е титуляр, което не ми вдъхва много спокойствие, но пък защитата е доста добра - Иванович, Видич, Суботич, Лукович, Коларов. Някой измежду Суботич и Лукович ще трябва да остане резерва, което говори и за богат избор, защото и двамата са доста, доста добри играчи.

В средата Станкович, който въпреки, че не ми е особено симпатичен няма как да се отрече, чее добър футболист, а и този сезон показа добра форма. Имат и един фантастичен Красич! Също така Зоран Тошич, който наблюдавах в един мач на Кьолн и ми направи много силно впечатление. Бързина, техника, повратливост, удар..всичко си има тва момче. Та доста силни флангови футболисти ще имат съседите ни.
Този Милияш от Уулвс не е лош също. Като добавим и Кузманович, Качар и Йованович...хич не е зле.

В нападение разполагат с гиганта Жигич и Марко Пантелич, който пропуска много, но пък и вкарва от страшно заплетени ситуации. Данко Лазович също може да помага.

Изобщо доста, доста стабилен състав вадят сърбите. Да видим как ще се представят като отбор smile.gif

Иначе да споделя, че на мен от Евро 2000 насам сериозни любимци са ми Словения. Дано се представят добре smile.gif

--------------------
JUVENDETTA...

+Quote Post
europefan
коментар 25 May 2010, 14:37
Коментар #52

Juventus star

Сърбите наистина звучат доста приятно и обещаващо. Може именно те да са, вече станалата традиционна, приятна изненада.

--------------------

+Quote Post
europefan
коментар 26 May 2010, 11:04
Коментар #53

Juventus star

Капело хитрува
Борислав Борисов

Фабио Капело вече година и половина се прави на един добър и доста хитър лъжец. Казвам го в добрия смисъл без капчица обида. Просто след победата над Хърватия с 4:1 като гост, той систематично скрива идеите си за състава, като нито веднъж не сме видели Англия в пълния блясък и абсолютен титулярен състав. Все се играят мачове със статут на контроли (дори официалните преминаваха по същия начин), в които се гледат детайли.

Сигурните играчи за Мондиала

Вчерашният двубой с Мексико бе поредното доказателство, че няма да видим англичаните в истинския им състав поне до първия мач със САЩ. Дано това да се окаже добра стратегия! Гледайки двубоя вчера, осъзнах, че наставникът продължава да гледа детайли, които иска и си прави експерименти, които да го подготвят за различните ситуации, които могат да му се явят в ЮАР. Това е добре като цяло, защото Англия трябва да изиграе 7 силни мача в рамките на около месец. И това не може да стане само с 11 човека. Така че сега е времето за експериментите. Но все пак титулярният състав вече изглежда изяснен. Като единствената въпросителна е здравето на отделните футболисти.

Сигурните имена в него са 6 - Фърдинанд, Тери, Ашли Коул, Лампард, Джерард и Рууни. Тези са 100-процентови. Има още няколко, които изглеждат като избор на Капело - Крауч, Грийн, Уолкот. След мача срещу Мексико Глен Джонсън също би следвало да е абсолютно сигурен, а последното име ще е Гарет Бари, ако е здрав. Ако всички са налице, това ще са единайсетте титуляри - Грийн, Джонсън, Фърдинанд, Тери, Ашли Коул, Уолкот, Лампард, Бари, Джерард, Рууни и Крауч. Последният изглежда в по-добро състояние от Хески, но като имаме предвид, че всички футболисти на Вила сякаш нямат сили за нищо в края на сезона, изборът е лесен, а и логичен.

Само че на едно първенство титлата се печели, не от тима с най-силни титуляри, а с най-равностойни резерви. Припомням триумфа на Испания преди 2 години в Австрия и Швейцария. Иберийците спечелиха, защото на няколко пъти през първенството можеха да направят смени от типа излизат Шави и Иниеста, а влизат Алонсо и Фабрегас. И всичко това променя тотално облика на игра, дава разнообразие на състава и изненадва противника. Дори на финала контузията на Вия не се отрази толкова сериозно, защото Испания успя да предложи нов вариант на играта си с чисти пет полузащитника.

Вариантите на Капело

Споменатият в началото двубой с Хърватия бе на 10 септември 2008 година. Твърдя, че от този момент цялото внимание на Капело бе насочено към ЮАР, защото той се убеди, че съставът ще се класира там. И италианецът непрестанно се опитваше да намери разнообразие в състава си. Стигна се до там, че използва в контролата с Германия тим, който бе наистина експериментален, но пък спечели. След това подобна формация загуби от Испания. Но сега поне за всяка позиция има по трима футболисти.

Ще повторя, че сигурните играчи за титулярния състав са 6 и то ако са здрави - Фърдинанд, Тери, Ашли Коул, Лампард, Джерард, Рууни. Всеки от другите има своя различен вариант. На вратата и тримата човека са еднакви като качество. Аз бих заложил на Грийн, защото той играе твърде често с отбраната пред себе си, а и е най-добрата комбинация от опит и класа. Харт е млад и може да се поддаде на напрежението, докато Джеймс през цялата си кариера е бил склонен да прави глупави и елементарни грешки.

Защитата

В защита е ясно, че има изобилие от опции, а това не изглеждаше така в периода на Ериксон и Макларън. Карагър покрива идеално две позиции - десен бранител и централен. В лявата зона са трима души, като един от тях със сигурност ще отпадне. Вероятно Бейнс ще остане. В центъра Фърдинанд, Тери и Кинг изглеждат сигурни за списъка, а пък последния човек ще се избира между Ъпсън и Доусън. Според мен последният ще отпадне, защото бранителят на Уест Хям има доста изиграни срещи за тима. Общо взето така остават точно по двама човека на позиция, което е идеален сценарии. А и по принцип те са доста различни като качества. Примерно за всеки пост си има освен втори избор, дори и възможен трети. Така че на мен тази формация ми се вижда добре комплектована.

Проблемът с Гарет Бари

В мача с Мексико това бе зоната, която даде най-много притеснения. Преди почивката в средата на полузащитата Милнър и Карик бяха ужасни. Нито в дефанзивен план, нито в офанзивен предлагаха нещо интересно. Топката се подаваше предимно назад към отбраната или вратаря, нямаше пас към нападателите. А когато мексиканците владееха и двамата стояха прекалено близо до централните защитници, което освободи пространството в халфовата линия и гостите разиграваха доста по-добре. След почивката в тази зона влезе Джерард, после и Хъдълстоун и нещата се оправиха. Този факт обаче поражда един важен въпрос - какво е състоянието на Гарет Бари и дали ще може да се възстанови за Мондиала. Освен това дори да е добре, дали ще може пълноценно да изкара мачовете? И ако не го направи, кой ще го сменя? В историята на Капело винаги в съставите му е имало типични дефанзивни полузащитници. Вчера Карик и Милнър пропуснаха възможността да се покажат като такива.

Хъдълстоун направи много силен сезон в Тотнъм, но пък е млад и не вярвам Капело да му има доверие. Мисля, че дори и италианецът няма да се нагърби да постави един до друг Лампард и Джерард. Другият вариант за тази позиция е Скот Паркър. Ще ми е интересно срещу Япония на 30 май дали той ще се появи в игра. Защото той доста напомня на Гарет Бари с представянето си, има изобилие от опит и е много силен в дефанзивен план. Но това наистина е сериозен проблем и то по две причини. От една страна ще се наложи да бъде взет контузен или поне невъзстановен напълно играч на световното (Бари), а от друга трудно можеш да вземеш двама заместници, заради структурата на отбора.

Кой ще отпадне от халфовата линия?

Ето и списъкът с играчи в средата на терена - Бари, Карик, Джо Коул, Джерард, Хъдълстоун, Джонсън, Лампард, Ленън, Милнър, Паркър, Уолкот, Райт-Филипс. Подредени са по азбучен ред (естествено в английския език). От тях по правило трябва да отпаднат 4 човека. Може и да са три, но само при положение, че Капело реши да отпътува за ЮАР с едва трима нападатели, което ще е грешка и не вярвам той да я допусне.

Разделението в халфовата линия може спокойно да е на две части - флангови и вътрешни полузащитници. Първата група е съставена от Уолкот, Джо Коул, Джерард (защото той при Капело е действал преимуществено в лявата зона), Ленън, Райт-Филипс и Джонсън. Това са 6 души, от които трябва да останат четирима. За мен ще отпаднат последните двама. Друг е въпросът дали Капело няма да поиска да ползва Джерард и в центъра и тогава може да се освободи едно място за Джонсън примерно. Но доколкото съм следил Мистър Фабио той едва ли рискува много. В центъра пък са Лампард, Бари, Хъдълстоун, Карик, Милнър и Паркър. Тук в категорията на Джерард е Милнър, т.е. той може да действа и на фланга, което е добре като стратегия. И поради това ми се струва, че играчът на Астън Вила ще остане. Жалкото е, че той изглежда физически съсипан и играе на едва 40% от възможностите си. Поне така изглеждаше срещу Мексико. А продължавам да съм голям почитател на Паркър, но двама измежду него, Карик и Хъдълстоун ще отпаднат. Не мога да кажа кои ще са обаче. Или поне не преди мача с Япония.

Нападението

С Головия си коефициент тук е ясно, че титуляри ще са Рууни и Крауч, а техни копия от пейката ще са Дефоу и Хески. Двойките може и да се разменят във вариант Рууни-Хуски и Дефоу-Крауч, но не и Хески-Крауч и Рууни-Дефоу. Въпреки всички голове, които вкара Бент е обречен да си тръгне, защото капело действа по схемата „избирам най-добрия отбор, а не най-добрия сбор от индивидуалности". А Бент би могъл да играе заедно с някои от високите футболисти, което го прави трети избор на Рууни и Дефоу.

Какво да очакваме от Англия?

В момента не очаквам нищо. Винаги съм твърдял, че за спечелването на световната титла имаш нужда от огромна доза късмет по пътя си. Доказателствата са много и няма нужда да ги споменавам. Никой не може да каже дали англичаните ще имат тази доза. Историята по-скоро ни учи, че е далеч по-възможно да се случи обратното. Другият фактор, който е извън терена е дисциплината. За нея съм склонен да вярвам, че ще я има. Така че единственото, което бих казал е, че на този етап шансовете са по-големи отколкото във всяко друго първенство след 1990 година.

http://premiership.bg/bg/analysis/show/7445 - ето и линка.

Струва ми се, че феновете на Англия са най- наивните, лековерни, заблудени и както още искате ги наречете същества. Как може да не виждаш, че отборът ти просто НЕ СТАВА?! И не само да ти го казват другите, а и резултатите са категорични! Бил ги криел Капело, експериментирал, бля-бля. Човекът сигурно се е видял в чудо и опитва да се хване за нещо като за сламка. Като изхвърчат на 1/4 финал максимум сигурно ще е заради тежкото вътрешно първенство, малкото време за адаптация и разкриване на иначе извънземните им възможности и т.н.

И все пак една малка застраховка - логичният завършек на тази отвратителна футболна година ще световна титила за тия недоразумения от Острова. Това ще е втора гавра с футбола само за има-няма два месеца, но какво да се прави.

--------------------

+Quote Post
Rumbeti
коментар 26 May 2010, 13:54
Коментар #54

ЛУД

Коментари: 10 333
Регистриран: 22-October 06
Град: София
Потребител No.: 218

Аз лично заложих 100 кинта на Бразилия и сега като видях какви дебили е викнал треньора и е оставил играч като Пато навън .................. доста ме е яд, че заложих на тях. Но пак може и да станат smile.gif

Италия, Испания, Англия и Аржентина съм ги отписал ! smile.gif

--------------------

FORZA JUVENTUS, FORZA ALEX !!!

+Quote Post
Hennessy
коментар 27 May 2010, 17:47
Коментар #55

Juventus star

Коментари: 3 499
Регистриран: 28-February 10
Град: Добрич/Пловдив
Потребител No.: 3 499

Сигурно не е тук мястото , но искам да знам кои от нашите са повикани за националните отбори ? За Италия знам,но за другите държави не можах да намеря...ако някой може да помогне wink.gif

---
Прав си, не беше мястото там, а тук!

Този коментар е бил редактиран от icaka на 27 May 2010, 22:11

--------------------

+Quote Post
Juv3n7us
коментар 27 May 2010, 21:45
Коментар #56

Juventus regular

Коментари: 1 362
Регистриран: 29-December 06
Град: Свищов
Потребител No.: 298

Ето програмата за груповата фаза с часовете и датите.

11 Юни 17:00 ЮАР - Мексико (откриване)
11 Юни 21:30 Уругвай - Франция

12 Юни 14:30 Корея - Гърция
12 Юни 17:00 Аржентина - Нигерия
12 Юни 21:30 Англия - САЩ

13 Юни 14:30 Алжир - Словения
13 Юни 17:00 Сърбия - Гана
13 Юни 21:30 Германия - Австралия

14 Юни 14:30 Холандия - Дания
14 Юни 17:00 Япония - Камерун
14 Юни 21:30 Италия - Парагвай

15 Юни 14:30 Нова Зенландия - Словакия
15 Юни 17:00 Кот Д'воар - Португалия
15 Юни 21:30 Бразилия - Северна Корея

16 Юни 14:30 Хондурас - Чили
16 Юни 17:00 Испания - Швейцария
16 Юни 21:30 ЮАР - Уругвай

17 Юни 14:30 Аржентина - Корея
17 Юни 17:00 Гърция - Нигерия
17 Юни 21:30 Франция - Мексико

18 Юни 14:30 Германия - Сърбия
18 Юни 17:00 Словения - САЩ
18 Юни 21:30 Англия - Алжир

19 Юни 14:30 Холандия - Япония
19 Юни 17:00 Гана - Австралия
19 Юни 21:30 Камерун – Дания

20 Юни 14:30 Словакия - Парагвай
20 Юни 17:00 Италия - Нова Зенландия
20 Юни 21:30 Бразилия - Кот Д'воар

21 Юни 14:30 Португалия - Северна Корея
21 Юни 17:00 Чили - Швейцария
21 Юни 21:30 Испания - Хондурас

22 Юни 17:00 ЮАР - Франция
22 Юни 17:00 Мексико - Уругвай
22 Юни 21:30 Нигерия - Корея
22 Юни 21:30 Гърция - Аржентина

23 Юни 17:00 Словения - Англия
23 Юни 17:00 САЩ - Алжир
23 Юни 21:30 Гана - Германия
23 Юни 21:30 Австралия - Сърбия

24 Юни 17:00 Словакия - Италия
24 Юни 17:00 Парагвай - Нова Зенландия
24 Юни 21:30 Дания - Япония
24 Юни 21:30 Камерун - Холандия

25 Юни 17:00 Португалия - Бразилия
25 Юни 17:00 Северна Корея - Кот Д'воар
25 Юни 21:30 Чили - Испания
25 Юни 21:30 Швейцария - Хондурас

--------------------

+Quote Post
the pendulum
коментар 27 May 2010, 22:14
Коментар #57

Juventus regular

Коментари: 2 103
Регистриран: 9-November 08
Потребител No.: 1 437

Общо взето всеки ден има поне по един интересен мач.

--------------------

+Quote Post
Spark11
коментар 28 May 2010, 08:29
Коментар #58

Juventus star

Коментари: 3 070
Регистриран: 22-March 10
Потребител No.: 3 634

Цитат(Hennessy @ May 27 2010, 18:47ч.) *
Сигурно не е тук мястото , но искам да знам кои от нашите са повикани за националните отбори ? За Италия знам,но за другите държави не можах да намеря...ако някой може да помогне wink.gif

Поулсен (Дания), Мело (Бразилия) и Касерес (Уругвай)

Благодарско за програмата, Juv3n7us smile.gif

--------------------
Paulo Dybala: “They’ve been complaining about Juventus for six years. Perhaps they should try another method.”

+Quote Post
europefan
коментар 28 May 2010, 10:15
Коментар #59

Juventus star

Mного рано са част от мачовете, да му се не види. Какво е това 14.30? post-294-1159107607.gif - в ЮАР и то през лятото. Май наистина ги е страх да не спре токът.

Иначе за да се гледат, трябва да се прояви явно някаква изобретателност.

--------------------

+Quote Post
DeLiriuM
коментар 28 May 2010, 11:42
Коментар #60

Juventus regular

Коментари: 1 749
Регистриран: 21-April 07
Град: Somewhere in the middle of nowhere
Потребител No.: 475

В ЮАР в момента е зима smile.gif

+Quote Post

27 страници V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

Олекотена версия Час: 19th September 2019 - 08:40ч.

> Forum Information:

Copyright: © www.juventus-bulgaria.com 2006 - 2012. Всички права запазени.
Author: Екип на Juventus-Bulgaria.Team