IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

>Реклама

>Препоръчваме ви

26 страници V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Винченцо Якуинта, 2007-2011: 108 мача, 40 гола
Rumbeti
коментар 11 Jun 2007, 20:46
Коментар #1

ЛУД

Група: Фенове
Коментари: 10 333
Регистриран: 22-October 06
Град: София
Потребител No.: 218

Винченцо Якинта (Vincenzo IAQUINTA)

Нападател
Височина: 189 cm
Тегло: 79 kg
Дата на раждане: 21.11.79
Място на раждане: Кротоне
националност: италианец

Този сезон:
Мачове: 30
Титуляр: 29
Изиграни минути: 2554
Голове: 14
Удари: 102
Удари във вратата: 39
Спасени удари: 19
Асистенции: 6
Индивидуални пробиви: 35
Жълти картони: 1
Червени картони: 1

Статистика:

Период отбор първенство Мачове Голове
1997-98 Padova B 13 3
1998-99 Castel di S. C1 25 3
1999-00 Castel di S. C1 27 5
2000-01 Udinese A 14 2
2001-02 Udinese A 22 2
2002-03 Udinese A 26 7
2003-04 Udinese A 29 11
2004-05 Udinese A 31 13
2005-06 Udinese А 24 9

Кратка автобиография:

Като много Калабриици родителине на Якинта емигрират към Северна Италия заради възможностите за развитие. Преди да заиграе за Удинезе Якинта играе в по-долни дивизии със своя брат. Първо се състезава за Реджиоло през '96-'97 година, после за Падова '98 и Кастел Ди Сангро '98-'00. През 2005 за първи път е повикан в националния отбор, а в първият си мач в ШЛ отбелязва хет-трик, нещо, с което всички фенове на Удинезе все още се гордеят и считат за най-добрият дебют на Италианец в лигата. Следват проблеми с тима на Удинезе, който отказва да плаща високата заплата изисквана от Якинта, но всичко се оправя и Удинезе задържа Якинта до края на сезон 2006-2007. През световното тази година Якинта вкарва втория гол в откриващия мач за Италия срещу Гана. Той изиграва 5 от 7 мача включително полуфинал и финал.
През 2000-2001 година е в младежкия национален отбор на Италия, като има 10 участия и 1 гол.

Не знам как може да заменим Трез за играч, който не е вкарвал повече от 13 гола за един сезон. НАПРАВО Е СМЕШНО. Вярно в Удинезе е играл, ама все пак. Темата съм я пуснал, защото щом имаме уговорка с Удинезе няма шанс Якинта да не се разбере с шефовете ни, пък и те като гледам колко са влюбени в него е ясна работата и предполагам до края на тази седмица ще е минала и пресконференцията. Най-лошото е, че трансфера е 100%, защото вече пише и в няколко италиански сайта, които не разбирам и в няколко английски sad.gif ! Аз очаквах да има по-добра статисктика това момче !

--------------------

FORZA JUVENTUS, FORZA ALEX !!!
Go to the top of the page

+Quote Post
superniki
коментар 11 Jun 2007, 20:52
Коментар #2

Juventus star

Коментари: 4 647
Регистриран: 1-March 07
Град: Дупница
Потребител No.: 369

според мен тази новина не е чак толкова лоша.човека още не е дошъл в торино ние почнахме да го съдим.всичко с времето си.със сигурност няма да замести трез понеже той остави трайна следа в нашата история.

--------------------

+Quote Post
Torricelli
коментар 11 Jun 2007, 21:38
Коментар #3

Juventus regular

Коментари: 1 174
Регистриран: 17-April 07
Потребител No.: 472

Аз също не мога да разбера защо всички са толкова негативно настроени срещу новите попълнения.Якуинта е световен шампион все пакч! post-294-1159107520.gif

На клубно ниво е играл доста сезони в Удинезе,което е показателно за качествата му-все пак там конкуренция са му Антонио ди Натале,Асамоа Гиан и др.Аз лично съм убеден,че ще играе силно и при нас.

--------------------
"He has been written off so many times... after the injury in the late 90's... after Euro 2000 final... during the 2004-2005 campaign... before the World Cup in Germany... when going to Serie B... and still this season."

"He has lost his edge... his stamina... his pace... his finish... he is unable to cope with the powerfull football today..."

He is about to become Serie A topscorer at the age of 33.

----------
Цитат(meo @ Jul 2 2008, 02:36 PM) *
Агент КЕФЯ_СЕ_НА_КАКИ_30+.

+Quote Post
sleepless
коментар 11 Jun 2007, 22:14
Коментар #4

Juventus regular

Коментари: 1 042
Регистриран: 10-May 07
Град: пловдив
Потребител No.: 495

ами много ясно, че не е толкова лош трансфер! играч със самочувствие, вкарал е 14 гола - все пак с удине, които не се славят с много нападателна игра, от което пък следва, че му се правят и малко положения.
а пък ако не тръгне - зимата ще вземем някой друг!

+Quote Post
Rumbeti
коментар 11 Jun 2007, 23:05
Коментар #5

ЛУД

Еми аз като цяло винаги съм обнадежден за новите играчи, но някак с ази статистика не го виждам много. Дано да се бъркам, но не знам. Определено не трябва да даваме толкова млади играчи. Или наем или нищо, а почнахме да ги раздаваме и после ще търсим ! Дано да се разиграе , защото и той не е бил до сега в голям отбор, та това ми е надеждата. Искренно се надявам , но да видим. Важно е и зад него кой ще купим smile.gif

--------------------

+Quote Post
JuventiKnow
коментар 12 Jun 2007, 15:19
Коментар #6

Juventus champion

Коментари: 8 602
Регистриран: 26-March 07
Град: Дряново
Потребител No.: 430

Аз съм много радостен че го вземаме!НО има 1 мноо важно условие:Трезеге да остане и Якуинта да му е резерва.Пък Сала или да го преотстъпят или напрао да го продадат.

--------------------
JUVENDETTA...

+Quote Post
NUCLEO1985
коментар 12 Jun 2007, 15:41
Коментар #7

Juventus champion

Група: Admin
Коментари: 6 420
Регистриран: 22-February 06
Град: Свищов/София
Потребител No.: 25

Якинта е идеален.... за резерва на Трез... или на който и да е по-сносен нападател... за титуляр не става и това е ясно... статистиката му сама говори за себе си... а и достатъчно сме го гледали и знаем що за играч е... квото и да си говорим титуляр в Юве не може да бъде

--------------------
FORZA MAGICA JUVE!!!

+Quote Post
marto_juve
коментар 12 Jun 2007, 17:56
Коментар #8

Juventus star

Група: Banned
Коментари: 3 701
Регистриран: 15-May 07
Град: Варна
Потребител No.: 503

Цитат(NUCLEO1985 @ Jun 12 2007, 04:41 PM) *
Якинта е идеален.... за резерва на Трез... или на който и да е по-сносен нападател... за титуляр не става и това е ясно... статистиката му сама говори за себе си... а и достатъчно сме го гледали и знаем що за играч е... квото и да си говорим титуляр в Юве не може да бъде
post-294-1159107574.gif Всъщност...като се замисля незнам дали Салайета не е по-идеален като резерва за Трезеге post-294-1159107607.gif

--------------------
Не винаги съм прав, но никога не греша

+Quote Post
superniki
коментар 12 Jun 2007, 19:42
Коментар #9

Juventus star

Коментари: 4 647
Регистриран: 1-March 07
Град: Дупница
Потребител No.: 369

Цитат(marto_juve @ Jun 12 2007, 03:56 PM) *
post-294-1159107574.gif Всъщност...като се замисля незнам дали Салайета не е по-идеален като резерва за Трезеге post-294-1159107607.gif

за салайете просто се чуда как стои още в отбор като юве колкото по-бързо се оттърват от тоя толкоз по-добрре.имаше бляскави моменти в своята кариера мача с барса който няма да забравя както и този с реал и точка всичко свършва до тук

--------------------

+Quote Post
Rumbeti
коментар 12 Jun 2007, 20:25
Коментар #10

ЛУД

1) Защо сте сменили името на темата ???? Или по-точно обяснението към нея ????
2) Сала има и още голове, които са носили победи, че даже има и този сезон решаващи 2 гола, коклото и смешно да звучи smile.gif Съгласен съм обаче , че трябва да си ходи и отдавна съм го казал, че се е изчерпал преди много много време !!!
3) Якинта за резерва е идеален , но определено няма да ерезерва на Трез като гледам как вървят нещата sad.gif

--------------------

+Quote Post
Rumbeti
коментар 13 Jun 2007, 19:11
Коментар #11

ЛУД

И тука още нещо ще вметна.

Якинта е на 12-то място при голмайсторите в серия А, а един РОландо Бианки от Реджина е на 4-то. Според мен трявбаше него да вземем, като се има предвид, че е и по-млад !!!

--------------------

+Quote Post
Ian
коментар 14 Jun 2007, 21:52
Коментар #12

sir

Група: Ветерани
Коментари: 2 439
Регистриран: 22-February 06
Потребител No.: 20

1. Аз го смених обяснението на "The Major Italian Champion", понеже така се е изразил Коболи Джили за него или поне се предполага, че е за него (дано да не е имал предвид негоsmile.gif). Ако имаш нещо против, ще ти върна твоето "Това е той." wink.gif

3. Ако вземем Якинта, аз се обзалагам, че той няма да иска да стои резерва. Най-малкото ротация с другите, но да седи резерва на някого искрено се съмнявам.

А класацията на голмайсторите ако я погледнем, можем да видим и едно друго интересно име в челото й, също с повече голове от Якинта. За Никола Аморузо иде реч. Та се чудя на базата на какво сме си избрали точно Якинта, но дано да се окаже, че има някакъв скрит замисъл, за който ние още да не знаем. wink.gif

--------------------

+Quote Post
Rumbeti
коментар 14 Jun 2007, 21:56
Коментар #13

ЛУД

1) Не че имам проблем , но просто ми беше интересно smile.gif И сега определено ми е още по-смешно. КАКЪВ ШАМПИОН Е ТОЯ БЕ ??? smile.gif
2) КЪДЕ ти е на тебе второто smile.gif post-294-1159107520.gif post-294-1158668510.gif
3) Определено не знам и аз защо сме се спряли на този точно играч, като има доста по-добри попадения. И Роландо също е машина , че и по-сериозна , а и мисля , че епо-млад, но да видим найстина дали пък има нещо , което пропускаме !

--------------------

+Quote Post
snitch
коментар 14 Jun 2007, 23:12
Коментар #14

Juventus champion

Коментари: 8 736
Регистриран: 26-February 06
Град: Велико Търново
Потребител No.: 32

Цитат(Rumbeti @ Jun 14 2007, 10:56 PM) *
3) Определено не знам и аз защо сме се спряли на този точно играч, като има доста по-добри попадения.

Е , погледни подзаглавието и всичко ще ти се изясни biggrin.gif.
Иначе сериозно -Major italian champion - явно Якуинта има проблем с килограмите ...

+Quote Post
forca_juve
коментар 14 Jun 2007, 23:30
Коментар #15

Juventus bench

Коментари: 971
Регистриран: 14-May 07
Град: ПАЗАРДЖИ/софия
Потребител No.: 500

тоя ваобще не мойе да замени Трезеге(чужденецът с най ного голове в Юве) би пасвал идеално на мачовете за купата на Италия.

+Quote Post
Rumbeti
коментар 14 Jun 2007, 23:38
Коментар #16

ЛУД

Абе може да му се даде шанс. Играл е винаги в доста по-слаби отбори и сега с играчите зад него може добре да се справо, но по-добре от Трез .... НЕ ВЯРВАМ, докато не видя smile.gif А надали ще играе по-добре от него, въпреки, че е малко по-млад ! Все още има може би малък шанс да не го вземем , но аз не вярвам !
Нека му се даде шанс, да го видим с Павката и останалите зад него. Може пък да започне да бележи като откачен. Ако не е той Удине щяха да се с по 10 места по-надолу в класирането , да не казвам и с колко дивизии smile.gif

--------------------

+Quote Post
forca_juve
коментар 15 Jun 2007, 10:41
Коментар #17

Juventus bench

Коментари: 971
Регистриран: 14-May 07
Град: ПАЗАРДЖИ/софия
Потребител No.: 500

не мога да си представя кои ще води атаката през новия сезон като Трезеге напусне....Паладино е много млад и не мойе да се разчита цял сезон носи на гарба си нападението на Юве.Алекс е единствената надежда ама на тия години всяка по тежка травма мойе да го извади от строя за доста време.Карамела и Салаиета със сигурност се махат...кво остава?Якинта-за тоя ништо не мога да кажа.Миколи ако го варнат-ма и тоя доста е надебелял и е започнал да се таркаля вместо да спринтира.....направо не ми се мисли!!!трябва спешно да се земат мерки и да се купи някои друг нападател...ако не се земат мерки нападението ни през новия сезон ще изглежда така;Дел Пиеро,Якинта,Паладино,и някои пич от Primavera..има ли смисал за сравнение с нападението от последния сезон в Серия А;Дел Пиеро,Ибрахимович,Трезеге,Салаиета...ама кво да се праи още един зезон си тровим нервите доде Юве започнат да приличат на себе си....

+Quote Post
hri100
коментар 15 Jun 2007, 11:14
Коментар #18

I LOVE JU

Коментари: 8 100
Регистриран: 22-July 06
Град: емниц
Потребител No.: 159
Фен клуб: 677/284

Пичове ако си мислите, че взимаме Якинта за да ни седи резерва - жестоко се лъжете. sad.gif Тоя ше си е титуляр и дано се разиграе (едва ли sad.gif ) че какво ни чакааа...Първо няма играч, който да иска да е резерва в който и да е било клуб - това си го избийте от главата! Даже и вечната резерва Салайета съм сигурен, че неиска. И второ - задайте си въпроса - защо ще даваме 10 или тма колко милиона за играч, който да ни стои резерва. Няма логика. А пък ако сме стигнали дотам, то тогава още по-лошо. Значи се превръщаме в Реал и Чел$и които купуват играчи на кило за сумати пари, които им седят резерви, а аз лично неискам да съм фен на такъв клуб, незнам за вас? С оглед обаче на последните слухове (за Габи Милито - 26млн.) май май.... sad.gif

--------------------
Новият "Ювентус Люфле", с мнооого пълнеж...

+Quote Post
MartineZz
коментар 15 Jun 2007, 12:27
Коментар #19

Juventus regular

Коментари: 1 696
Регистриран: 28-February 07
Потребител No.: 367

Цитат(hri100 @ Jun 15 2007, 09:14 AM) *
Пичове ако си мислите, че взимаме Якинта за да ни седи резерва - жестоко се лъжете. sad.gif Тоя ше си е титуляр и дано се разиграе (едва ли sad.gif ) че какво ни чакааа...Първо няма играч, който да иска да е резерва в който и да е било клуб - това си го избийте от главата! Даже и вечната резерва Салайета съм сигурен, че неиска. И второ - задайте си въпроса - защо ще даваме 10 или тма колко милиона за играч, който да ни стои резерва. Няма логика. А пък ако сме стигнали дотам, то тогава още по-лошо. Значи се превръщаме в Реал и Чел$и които купуват играчи на кило за сумати пари, които им седят резерви, а аз лично неискам да съм фен на такъв клуб, незнам за вас? С оглед обаче на последните слухове (за Габи Милито - 26млн.) май май.... sad.gif

Значи аз мисля следното: най-разпространените нападателни двойки в почти всеки отбор по света са изградени от нисък, бърз, техничен, креативен нападател + таран. Както се предполага, че Трез се маха, Якинта би останъл единствения ни таран, което си мисля, че е невъзможно да стане. Ако нямаме намерение да купуваме нападател и да залагаме на само на Якинта, това означава, че Салайета ще остане, защото просто не мога да си представя, ако се контузи Якинта, какво ще правим в нападение. Представяте ли си нападателна двойка Дел Пиеро - Миколи?! Аз изобщо не си я представям, а съм сигурен, че и всеки уважаващ себе си треньор не си я предтсавя. Мисълта ми е, че задължително трябва да имаме двама играчи тип таран.
А за 26-те милиона за Милито - вярно е че не са никак малко, но Юве има крещяща нужда от централен бранител и е в едва ли не в безизходица. Пробвахме с Видич - не стана, пробвахме с Барцали - явно пак не става нещо, пробвахме с Киву - същата работа, с Крис - искаха 20 милиона за 32 годишен играч. Истината е, че не са чак толкова много класните защитници, които вече да са доказани, т.е. звезди. А евтините такива са...николко. Затова да им даваме 26-те милиончета и да си вземаме играча, щото той ще ни води защитата доста години, дай боже.

--------------------

+Quote Post
Rumbeti
коментар 15 Jun 2007, 15:40
Коментар #20

ЛУД

Напълно е възможно Якинта да е титуляр и това е и идеята явно, което много не ми допада. Ако вземем Хунтелаар предполагам , че той ще е резерва първия сезон като ще сменя Алекс или Якинта , в зависимост от представянето в мача. Дано да купим Хунтелаар , защото той ще е доста по-добър вариант. Ако Якинта се разиграе, което не е изключено , но пък и шанса не е голям, то тогава ще имаме повече от супер нападение !

--------------------

+Quote Post

26 страници V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

Олекотена версия Час: 21st September 2018 - 02:01ч.

> Forum Information:

Copyright: © www.juventus-bulgaria.com 2006 - 2012. Всички права запазени.
Author: Екип на Juventus-Bulgaria.Team