IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

>Реклама

>Препоръчваме ви

101 страници V  « < 97 98 99 100 101 >  
Reply to this topicStart new topic
> Дел Пиеро, 1993-2012: 705 мача, 289 гола, 17 трофея
venko_90_
коментар 25 May 2013, 23:33
Коментар #1961

Juventus regular

Група: Фенове
Коментари: 1 302
Регистриран: 8-January 12
Потребител No.: 24 620

Аз не съм го искал за президент, тренъор или някаква такава длъжност. Исках просто да му се отдаде нужното уважение и да завърши кариерата си в Ювентус както и трябваше да стане. Сигурно за стотен път го пиша, но ръководството се изгаври и с Трезеге и с Дел Пиеро!
Не може да разкараш Трезеге под предтекст, че е стар и да подпишеш с Лука Тони!
Миналия сезон Капитана оставаше резерва за сметка на Бориело в някои мачове! И накрая го разкарахме и взехме Бентнер и Анелка.....еми догодина ще пенсионират Буфон и ще подпишат с Лилчо Арсов..... (сори за препратката към Бг футбола, ама не мога да намеря по-удачно сравнение).
Просто докато продължаваме да печелим това отношение сякаш ще остане на заден план и ще се мине между другото.
Go to the top of the page

+Quote Post
pinkfloyd39
коментар 25 May 2013, 23:44
Коментар #1962

Juventus champion

Коментари: 6 240
Регистриран: 6-March 12
Потребител No.: 24 649

Между другото, от сега съм готов да се обзаложа, че Алекс няма да се върне под никаква форма в Ювентус... поне в близките 10-15 години. След това може, но вероятно за кратко. Каморанези и Трезеге също. Всъщност за какво е цялата еуфория? Дайте да си направим щаб от отбора от 2002ра? Недвед е друг тип човек, той пасва в ролята си идеално, но както някой е казал нагоре, това че си легенда, не значи, че можеш да бъдеш и идеалният управник. Другият, който ще прекара следващите 20-30 години в Ювентус, е Буфон. Буфон обича Ювентус вероятно повече от всеки друг. Дали като треньор на вратарите, дали като изпълнителен директор, зам. президент или каквото щете, но Буфон е в Ювентус от 23-годишна възраст и ще остане и в следващите 20-30 години тук.

--------------------

+Quote Post
ELMANIFICO
коментар 26 May 2013, 00:09
Коментар #1963

Juventus star

Коментари: 3 335
Регистриран: 13-March 06
Град: Пловдив
Потребител No.: 68

Цитат(pinkfloyd39 @ 26 May 2013, 00:44) *
Между другото, от сега съм готов да се обзаложа, че Алекс няма да се върне под никаква форма в Ювентус... поне в близките 10-15 години. След това може, но вероятно за кратко. Каморанези и Трезеге също. Всъщност за какво е цялата еуфория? Дайте да си направим щаб от отбора от 2002ра? Недвед е друг тип човек, той пасва в ролята си идеално, но както някой е казал нагоре, това че си легенда, не значи, че можеш да бъдеш и идеалният управник. Другият, който ще прекара следващите 20-30 години в Ювентус, е Буфон. Буфон обича Ювентус вероятно повече от всеки друг. Дали като треньор на вратарите, дали като изпълнителен директор, зам. президент или каквото щете, но Буфон е в Ювентус от 23-годишна възраст и ще остане и в следващите 20-30 години тук.

Много истина има в думите ти. Именно поради невероятния си характер Дел Пиеро не пророни и дума, че беше резерва на Бориело, че беше капитан, а не играеше на базата на това смятам, че не само президентското крило би му прилягало ... на характера.

Както и да е, venko_90_ го е обобщил най-правилно според мен. Всичко е в начина по-който всичко приключи. Какво ще става за в бъдеще ... никой не може да каже, никой не може да гадае. А иначе Буфон вече се упражнява на креслото на президент на футболен отбор. Важно е Ювентус да побеждава, независимо какво и как ще се случи, а Дел Пиеро, Трезеге, Недвед, Буфон, Каморанези ще останат със статут на легенди, докато футболът съществува.

--------------------
Вълшебнико Ювентус , погледни към небето ! Над теб са само звездите !

+Quote Post
pinkfloyd39
коментар 30 Jun 2013, 11:39
Коментар #1964

Juventus champion

Утихнаха трансферните слухове, така че нека проведем една сериозна и интересна дискусия.

Според вас кой е най-силният сезон в кариерата на Алекс и защо? Искам откровен и по-дълъг анализ, ако сте навити.

--------------------

+Quote Post
Boris Morev
коментар 30 Jun 2013, 15:03
Коментар #1965

Juventus regular

Коментари: 2 428
Регистриран: 18-June 13
Потребител No.: 24 776

Безсъмнение за мен,с риск да те ядосам леекичко,това е сезон 97/98!
За съжаление на Алекс обаче,в същия този сезон имаше играч на неговото ниво,но със Световна титла в ръцете си-Зидан.
Няма да забравя победата в Киев,след 1-1 в Торино,гостувахме на силните Динамо,които имаха Ребров и Шевченко с треньор Лобановски.Страхотен отбор,в ония години имаха емблематични победи.Една от тях беше на Камп Ноу,където размазаха Барцилона с 0-4!Във въпросното ни гостуване имаше много въпросителни за продължаването ни-студ,кофти резултат,студ,пълен стадион,адски студ,Шевченко,Ребров и много студ.Но магическото трио просто смайваше,громеше и не оставяше пленници по пътя си.Първият гол беше след магическа комбинация Зидан-Дел Пиеро-Зидан,финт,пас-Индзаги-гол!Играта беше класа,после им вкарахме два гола от корнери,като и Зидан,и Дел Пиеро асистираха на Индзаги да оформи хеттрика си.Последният гол беше за 1-4 беше черешката на тортата просто!Зидан с пас от центъра,но какъв пас?!А Дел Пиеро финно засили шайбата в другия ъгъл на вратарчето.Красотата си имаше име в онази нощ.
На полуфинала Алекс вкара хеттрик срещу Монако,макар и от статични положения-две дузпи и фал.Но отново блестеше с пълна сила.Не остави никакъв шанс на Бартез и компания,отстранили Ман Юн.Финалът за съжаление отново ни разочарова.Като липсата на какъвто и да било късмет ни лиши от заслужена титла в Еуропа!
Какво да кажем в калчото?Уникална битка с много силния отбор на Интер,където по онова време играеха редица класни играчи-Роналдо,Саморано,Бергоми,Палиука,Джоркаеф.Имаше своеобразен мач за титлата,където ги приехме на Деле Алпи в Торино.Това е може би най-великият мач,който съм гледал в Италия,завинаги,до ден днешен.
На терена бяха над 10 от най-големите играчи в световния футбол въобще.Останали в историята му!
Страхотен заряд.Алекс направи страхотен мач,именно с негов гол победихме и в последствие вдигнахме титлата.Изпуснатата от него дузпа едва ли би се помнила,след фамозния гол,който вкара.Това тогава беше мачът на сезона и Алекс го спечели с уникален характер.
В същия сезон завинаги ще се помнят победите над Милан с 4-1,с голове на Индзаги и Дел Пиеро,над Лацио на Олимпико,пак над Лацио,но на Деле Алпи с 2-1,пак голове на Дел Пиеро,двата обрата срещу Парма от 0-2 до 2-2,изобщо един много класен сезон.За съжаление с тъжен край.
Алекс вкара над 20 гола в калчото и около десетина в ШЛ,не вярвам да има по-резултатен сезон от този.Индзаги имаше също много голове,повечето дело на страховитото дуо Зидан-Дел Пиеро.Затова и казвам,че това трио беше явление в световния футбол,явление с недостижими постижения.

Световното обаче беше повече на страната на Зизу,отколкото на Алекс.Не,че е блестял кой знае колко французинът,но имаше домакинската подкрепа и много силни съотборници-Тюрам,Блан,Лизаразу,Десаи,Дешан,Джоркаеф,младите Трезеге и Анри.Зизу вкара и два гола близнаци във финала,което му подари Златната топка,ако Ди Биаджо не беше изпортил дузпата на 1/4 финала и Италия беше стигнала до полуфинал,то според мен Алекс щеше да донесе 4-тата още тогава.Франция победи Хърватска на 1/2 финала,а на финала победи обезкървената Бразилия.Роналдо колабирал часове преди мача.Затова и това беше най-неравностойният финал в историята.Тогава Бобо Виери беше в адската форма,помня вкара 24/24 през сезона в Атлетико,а на Световното се късаше да бележи.Щом Индзаги му беше резерва.
Апропо,ако не ме лъже паметта малко преди въпросното Световно Дел Пиеро беше контузен.
Така или иначе за мен този сезон остава завинаги като най-големият в кариерата на Алекс.Може да има контра със сезон 02/03,когато Алекс също направи фамозни неща,но тогава Недвед беше една идея по-добър.Докато 97/98 на клубно ниво Алекс беше недостижим,но слабото Световно за него и силно такова за Зидан,отредиха отличията за последния.

--------------------
Аз съм наказанието Божие. Ако нямахте грехове, Бог не би ме изпратил, за да ви накажа

+Quote Post
pinkfloyd39
коментар 30 Jun 2013, 15:50
Коментар #1966

Juventus champion

Не липсата на късмет, а липсата на твоя гологлав любимец... цели два пъти тази липса ни лиши от Европейски връх! Понеже беше зает да си гледа бутонките. Иначе не ме ядосваш. Съгласен съм, дори без статистически показатели, че Алекс през 98ма беше от друга вселена. Вероятно доброто разбирателство със Зидан и Инзаги е имало своята роля, но ако детайлно се спрем единствено върху Алекс, той тогава правеше каквото иска с топката в крака. Ето тук възниква въпроса "какво щеше да бъде, ако..." Защото Алекс наистина е точно такъв, какъвто го определят големите треньори като Липи, Фъргюсън и прочие - той е като виното, с годините ставаше все по-завършен играч. Но онази травма на финала през 98ма наистина беше сериозен удар, тъй като Алекс тогава беше един от тримата най-добри в света, беше навлязал в една уникална форма и решаваше всеки мач само с присъствието си. Устремът беше спрян нелепо, което отчасти предопредели съдбата на Италия на Мондиала. Да, Алекс бързо се възстанови, но му липсваше нещо от магията, която показваше предните месеци. Вероятно и затова Баджо беше предпочитан, понеже Алекс не беше готов на 101 % и изпитваше болки. Иначе се представи добре, дори игра като титуляр, но, да си продължа мисълта, какво щеше да бъде, ако Алекс не се беше контузил? Той тогава доминираше по нереален начин. От тук насетне пред него нивото беше само едно - смело напред, превръщайки се в безспорен номер 1 в цял свят. А беше и млад, в една страхотна продуктивна възраст. Ако я нямаше тази травма /и след това тези травми/, един Господ само може да ни отговори дали днес Алекс нямаше да бъде определян като най-великия италиански играч. Защото точно когато беше най-силен, Алекс отново и отново получаваше травма. Това предопредели и кариерата му в Скуадрата - винаги оставаше в сянката на Баджо и на Тоти. Защото когато Алекс беше най-силен, през 98ма, беше напилал оптималният ритъм... дойде поредната травма и следващия сезон игра не повече от 15 игри. Това го върна толкова назад, че от тук насетне всички го отписаха! Спомням си аз още как цял свят буквално шепнеше, че с кариерата на Алекс е свършено, че той не само, че няма да се върне като играча, който беше, той въобще нямало да се върне. Спомням си и невъозбразимата болка на този феномен, напускайки терена... много лош удар. Въобще периодът 98-2000ната е ужас. Алекс се контузи, Зизу не беше на ниво /кога ли е бил/... и записахме срамно класиране, 11ката не функционираше... и накрая се озовахме в УЕФА за следващия сезон. Разбира се, Алекс се върна, но в играта му вече нямаше магия. Отново беше Алекс, но с едно ниво по-надолу. Вече не решаваше мачове само с присъствието си. Дори отбеляза май само 10 гола в първия си цял сезон след травмата. Както казах, този период беше кошмар. Записахме една серия от поне 28 мача в Калчото, в които ни биха май само 1 път, а във финалния спринт ни тупаха здраво. Нямаше фактор сред играчите. В Европа... дори малчуганите са чували за 'подвизите' на Анчелоти по времето му в Юве! И накрая и титлата изпуснахме, а беше сигурна през 99 % от времето през сезона. През 2000-01, когато вече травмата беше отшумяла изцяло, Алекс беше доста добър, доколкото си спомням. Статистически далеч не толкова добър сезон, но представянето на Дел Пиеро беше от голяма важност за отбора. Разбира се, пак изпуснахме сигурна титла, защото в отбора нямаше характер и лидер, освен Алекс /ех, Зизуууу/... В Европа ни унижиха така, както никой друг отбор не са унижавали. Промените от 2001ва лятото вече вдъхнаха живот на отписания Алекс, който се беше завърнал отдавна, но беше позабравен. Затова роля има и представянето му на Евро 2000. Алекс имаше 2 възможности да донесе титлата на Скуадрата на самия финал, доста чисти възможности, които не се пропускат... и ги пропусна по елементарен начин. И отново отписван и отписван. Идването на Липи, напускането на Инзаги и Зидан, тандемът с друг подобен таран - в лицето на Трезеге... вдъхнаха нов живот на Гения! Между другото, Алекс имаше травма за кратко през 2003та, нали? Защото за пример - 98ма игра доста повече мачове, а през 2003та бройката пада с 15 срещи... Ето още веднъж 'какво щеше да е, ако...' Защото Алекс бележеше много през този сезон. Поредната мъничка травма като че ли го лишава от сезон, подобен на онзи. После при Капело знаем историята... Вечно подценяван, това е Алекс.

Хубаво и подробно си описал нещата, младите ще се радват да прочетат такъв анализ за някои от емблематичните мачове от средата на 90те.

--------------------

+Quote Post
NUCLEO1985
коментар 30 Jun 2013, 21:46
Коментар #1967

Juventus champion

Група: Admin
Коментари: 6 610
Регистриран: 22-February 06
Град: Свищов/София
Потребител No.: 25

И за мен като че ли 1998-ма беше най-силната на Алекс. Тогава изпъкна над останалите. В предишните години той пак беше звезда. 1996-а му беше много силна. Силни мачове в Шампионската лига, страхотни голове срещу Дортмунд и Рейнджърс в групите, онзи фаул срещу Реал на ¼-финалите. Но тогава имаше големи звезди, най-вече Виали и като че ли вниманието не беше само към Алекс. Тогава обаче той беше 4-и за Златната топка, която беше дадена на Замер заради титлата на Германия на Евро 1996. Там Ариго Саки развихри малоумието си в пълна степен и Италия се провали мощно още в групата, но това е друга тема.
1997-а година по-скоро целият отбор беше мега силен. Да биеш с 6:1 в европейски финал, било и за Суперкупата, не е малко. След това още едно 6:1 срещу Милан, убедитела титла в Италия, онзи невероятен гол срещу Борусия на финала.
Но през 1998 Алекс блесна в истинския смисъл. Въпреки наличието на Зидан и Индзаги, Ювентус имаше една голяма звезда и това беше Алекс. Никой друг. Слабото световно обаче го прати на майната си в класацията за топката – беше извън топ 10, даже не помня на кое място беше. Но точно това лято – 1998, Манчестър Юн даваха много, много пари за него. И помня, че тогава всички се притесняваха, че Аниели ще продължи с тактиката си да продава големите звезди, както направи с Виали, Раванели и Соуса, след това с Бокшич и Виери.
Много, много силни сезони за него бяха 2002/2003 и 2007/2008. Единият, защото тогава пак се развихри, а и това е сезонът с може би най-уникалните му изпълнения. По едно време, когато Ринг все още беше нормална телевизия, вървеше едно клипче с головете му само от този сезон. Прекрасни е най-малкото, което може да се каже.
2007/2008 беше хубав сезон и за него, и за Трез. Да, Ювентус не успя да направи нищо кой знае какво, но двамата показаха своебразен среден пръст на всички „звезди” и се надпреварваха кой да вкара повече.

Като цяло Алекс остана недооценен от широката маса. Всички го уважават, но можеше да е много повече. Може би ако бяхме спечелили поне един от онези финали в ШЛ. Но поне в двата загубени през 90-те вината беше основно на Зидан и малко на Индзаги. Зидан проспа буквално и двата мача, а на Индзаги още му помня пропуските срещу Реал. За контузиите на Алекс въобще не искам да си спомням.

--------------------
FORZA MAGICA JUVE!!!

+Quote Post
ForzaJuve29
коментар 13 Jul 2013, 18:59
Коментар #1968

Juventus star

Коментари: 3 590
Регистриран: 19-February 12
Потребител No.: 24 637

http://www.youtube.com/watch?v=Q4afvyfmBFc

+Quote Post
ForzaJuve29
коментар 02 Aug 2013, 15:07
Коментар #1969

Juventus star

+Quote Post
yanko
коментар 03 Aug 2013, 20:52
Коментар #1970

Juventus champion

Група: Ветерани
Коментари: 5 180
Регистриран: 31-May 08
Потребител No.: 1 134
Любим футболист: 8 Marchisio
Фен клуб: 705/289

Дел Пиеро е отново в Италия, този път за предсезонна подготовка с ФК Сидни. Днес Алекс и съотборниците му кацнаха във Venice, близо до Jesolo, където ще останат до 22 Август.

"Винаги съм щастлив да се завърна у дома. Липсва ми Италия, но аз съм радостен с новото ми приключение в Австралия."

За №10 в Юве: "Аз го носех в продължение на години и каквото е трябвало да направя съм го направил. Сега пожелавам на Тевес, както и на целият отбор всичко най-добро."

ФК Сидни излизат за първа контрола с/у Падова на 7 Август.

+Quote Post
ForzaJuve29
коментар 06 Aug 2013, 17:40
Коментар #1971

Juventus star

Дел Пиеро в Падова.

+Quote Post
JuventiKnow
коментар 06 Aug 2013, 23:16
Коментар #1972

Juventus champion

Коментари: 8 602
Регистриран: 26-March 07
Град: Дряново
Потребител No.: 430

Папата пасти да яде. cool.gif

--------------------
JUVENDETTA...

+Quote Post
oldschool
коментар 07 Aug 2013, 08:25
Коментар #1973

Juventus regular

Коментари: 1 512
Регистриран: 8-January 09
Град: София
Потребител No.: 1 625
Любим футболист:Del Piero

великан

--------------------

+Quote Post
JuventiKnow
коментар 09 Sep 2013, 03:17
Коментар #1974

Juventus champion

Коментари: 8 602
Регистриран: 26-March 07
Град: Дряново
Потребител No.: 430

Цитат
Дел Пиеро искал да се махне от Ювентус заради Капело

Легендата на Ювентус и италианския футбол Алесандро дел Пиеро е бил на косъм да си тръгне от Торино през 2006 г. заради треньора Фабио Капело, но напускането му го е накарало да остане. Дел Пиеро подлага на остра критика прочутият треньор в книгата си "10+. Целиян ми свят в един номер" ("10+. Il mio mondo in un numero"). "За цялата си кариера само веднъж съм искал да се махна от Ювентус. Това можеше да стане заради Капело. За съжаление отношенията между нас не се получиха. Бях готов да си тръгна, тъй като не виждах смисъл от още една година под негово ръководство. В онези дни много мислих в какъв отбор искам да играя. При всички положения не си представях някакъв гранд, а по-скоро малък тим от красив град, но с амбиции. Идеята да допринеса с нещо за един подобен клуб ме разсейваше от тежките мисли за напускането на Ювентус и Италия, защото от уважение към феновете нямаше да подпиша с тим от родината ми и да играя срещу любимия си отбор. Мнозина смятат, че трябвало да съм благодарен на Капело, който ми бил върнал нивото на игра. Понякога съм имал чувството, че ние с него сме като Агамемнон и Ахил. Стремим се към една и съща цел, но с различни средства. Всичко обаче изведнъж се обърна на 180 градуса. Станах световен шампион и твърдо реших да остана независимо какво решение се вземе по случая "Калчополи". Смятам, че беше изключително несправедливо да бъдем наказани по този начин.Заслужихме си титлата във всеки един от 30-те мача през сезона, не ни е била подарена. Всички казват, че италианският футбол си е останал както преди. Възможно е, но не и за хората, които играеха тогава в Ювентус", пише Дел Пиеро.

http://www.sportal.bg/news.php?news=446466

--------------------
JUVENDETTA...

+Quote Post
micro
коментар 11 Oct 2013, 13:25
Коментар #1975

Primavera player
**

Коментари: 306
Регистриран: 20-November 07
Потребител No.: 743

http://www.youtube.com/watch?v=ycWg9VDEfgU

Първи мач, първи гол

--------------------

+Quote Post
nameless
коментар 11 Oct 2013, 14:27
Коментар #1976

Juventus regular

Коментари: 1 929
Регистриран: 20-March 07
Град: Sofia
Потребител No.: 417

Цитат(micro @ 11 Oct 2013, 14:25) *
http://www.youtube.com/watch?v=ycWg9VDEfgU

Първи мач, първи гол

Тия верно ли толкова нелепо се сблъскаха? post-294-1158668510.gif

Този коментар е бил редактиран от nameless на 11 Oct 2013, 14:28

--------------------

+Quote Post
djore
коментар 11 Oct 2013, 19:52
Коментар #1977

Primavera player
**

Коментари: 242
Регистриран: 6-January 08
Град: Veliko Tarnovo
Потребител No.: 825

Але але липсваш на своята госпожа!Юве с Алекс ще ше да изглежда къде къде по......

+Quote Post
ForzaJuve29
коментар 31 Oct 2013, 18:15
Коментар #1978

Juventus star

Хахахахах post-294-1158668510.gif

+Quote Post
Boris Morev
коментар 08 Nov 2013, 22:37
Коментар #1979

Juventus regular

Коментари: 2 428
Регистриран: 18-June 13
Потребител No.: 24 776

Утре в 10:45 Алекс навръх 39-тия си рожден ден ще играе за Сидни срещу Мелбърн Виктори.
Дон Марчело пък от 14h ще има възможността да стане първият треньор спечелил ШЛ на Европа и Азия.

--------------------
Аз съм наказанието Божие. Ако нямахте грехове, Бог не би ме изпратил, за да ви накажа

+Quote Post
micro
коментар 09 Nov 2013, 13:00
Коментар #1980

Primavera player
**

Коментари: 306
Регистриран: 20-November 07
Потребител No.: 743

ЧЕСТИТОООООООООО!!!!!

occasion13.gif occasion13.gif occasion13.gif

--------------------

+Quote Post

101 страници V  « < 97 98 99 100 101 >
Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

Олекотена версия Час: 13th November 2018 - 22:39ч.

> Forum Information:

Copyright: © www.juventus-bulgaria.com 2006 - 2012. Всички права запазени.
Author: Екип на Juventus-Bulgaria.Team