IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

>Реклама

>Препоръчваме ви

3 страници V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Гаетано Ширея, 1974-1988: 552 мача, 32 гола, 14 трофея
juve_tifos
коментар 15 May 2008, 21:57
Коментар #21

Fido alla Juve

Група: Ветерани
Коментари: 3 344
Регистриран: 6-March 06
Потребител No.: 53

Торино най-после има своята улица "Гаетано Ширея"

От днес Гаетано Ширея остана още повече в спомените на ювентинците. И най-вече на тези от Торино. Столицата на Пиемонт отдаде чест на един от най-значимите футболисти в историята на Ювентус и италианското калчо. На името на Гаетано Ширея беше наречена една от улиците в квартала Мирафиори. Церемонията се проведе в късния следобед в присъствието на градски управници и важни хора от Юве в лицето на Джовани Коболи Джили и Алесандро Дел Пиеро. Разбира се там бяха и Мариела и Рикардо Ширея - съпругата и синът на незабравимия Гаетано. Показателни бяха думите на капитана Дел Пиеро: "За съжаление не успях да опозная Ширея като човек, а само като тифоз. Виждал съм го как вдига световната купа и именно заради това ми беше един от идолите. През изминалите години се опитвах да му подражавам и се радвам, че някои откриват общи черти между нас". После продължи г-жа Ширея, която обясни мотивите за избора на точно тази зона от града- популярния квартал Мирафиори Суд: "Гаетано би желал точно това, имайки предвид, че обичаше да бъде сред хора. Именно за това сме доволни от избора на тази малка улица. И точно тук, на едно близко игрище, Гаетано водеше Рикардо и му даваше първите уроци по футбол". Събитието завърши с благотворителен мач между юношеска формация на Ювентус и отбор от училището по футбол Гаетано Ширея. Призван да даде началния удар на мача беше Алесандро Дел Пиеро.

Информация от официалния сайт на Ювентус.

--------------------
FORZA JUVE DAI DAI DAI
NON MOLLARE MAI MAI MAI
SEMPRE CUI CON TE
FORZA JUVE ALEEEEEEEEE
Go to the top of the page

+Quote Post
masterhp
коментар 16 May 2008, 19:09
Коментар #22

Juventus champion

Група: Фенове
Коментари: 9 437
Регистриран: 22-December 07
Град: Pripyat
Потребител No.: 802

Просто Велико човек устава без думи след такива решения и постъпки. Невероятна идея и още едно място на което трябва да се отиде при посещение в Торино!

--------------------
"синьо-черното не ми отива!"

+Quote Post
JuventiKnow
коментар 23 Jun 2008, 05:56
Коментар #23

Juventus champion

Коментари: 8 602
Регистриран: 26-March 07
Град: Дряново
Потребител No.: 430

Просто не знам какво да напиша...вдичко ми се струва прекалено малко...

Цитат
Нито един жълт или червен картон в кариерата - за 552 мача.
new_Eyecrazy.gif clap.gif

Цитат
„За мен и за моя син Рикардо – заяви Мариела Ширея, това е голямо признание. След 18 години с болката още в сърцето, да усещаме обичта на хората към Гаетано ни прави щастливи. Съпричастността на хората е невероятна. Дори и днес, на гробищата в Морсаско, провинция Алесандрия, се стичат привърженици на различни отбори, от Дженоа до Милан, от Торо до Интер, които оставят шалчета, роза или пък билети. Жестове, които ни изпълват с радост. Дълбоко в себе си футболният свят не е толкова жесток и беден на стойности, както се опитва да бъде изкаран. За идеята за изваждане на фланелката с номер 6 от употреба Мариела е искрена: „Измина доста време, сърцата ни живееха в мир. Но любовта и отдадеността на хората нямат граници и ние сме горди от тази инициатива. Не е случайно, че Курва бианконера се казва именно Ширея, защото го желаеха точно те- тифозите”. И тук се отваря една скоба: „Ултрасите биват разглеждани само в негативен аспект, но те всъщност са невероятни момчета. Факт е, че често групата трансформира и влияе на отделния фен. Знам също, че органите на справедливост и спортните хора са силни само в приказките, но в действията...Нужен е диалог: и ако не в семейството, къде другаде ?”

Прекрасни думи на г-жа Ширея!

--------------------
JUVENDETTA...

+Quote Post
Del Pi 10
коментар 03 Sep 2008, 18:18
Коментар #24

Juventus regular

Коментари: 2 009
Регистриран: 23-July 08
Град: Бургас
Потребител No.: 1 279

Гай не си забравен

На 3-ти Септември 1989 година едва 36-годишният тогава Гаетано Ширеа загива в ужасна катастрофа пътувайки за Полша за разузнаване на бъдещият съперник на Юве в купата на Уефа .
19 години са изминали оттогава , но паметта му е жива повече от всякога не само сред ювентинците , а сред всички фенове на футбола , независимо от пристрастията им .
Като футболист Ширеа е спечелил всичко възможно - Световен Шампион , 7 пъти Шампион на Италия , 2 Купи на Италия , 1 КЕШ , 1 Купа на Уефа , 1 КНК , 1 Суперкупа на Европа , 1 Купа на Европа/Южна Америка .
Първо и преди всичко освен невероятен футболист , Гаетано беше джентълмен и спортсмен , нямащ равен на себе си . Въпреки , че през цялата си кариера е играл на най-рисковият пост "либеро" зад защитата , той не бе получавал нито един червен картон !!!
Всички в клуба и всички фенове се присъединяват към вдовицата му Мариела и сина му Рикардо в почитането на паметта на незабравимият Гай !!!

Почивай в мир Гаетано .. дори и в смъртният си час ти бе верен на любимият си отбор...

--------------------
STORIA DI UNGRANDE AM0RE

+Quote Post
lqlqlq
коментар 03 Sep 2008, 18:25
Коментар #25

Guests

Поклон. Най-великият ювенцинец, просто недостижим!

+Quote Post
yanko
коментар 03 Sep 2008, 18:42
Коментар #26

Juventus champion

Коментари: 5 180
Регистриран: 31-May 08
Град: Пловдив
Потребител No.: 1 134
Любим футболист: 8 Marchisio
Фен клуб: 705/289

Тук фактите сами говорят за една от най-великите фигури играли в Юве ! Поклон ...

+Quote Post
Borko_10
коментар 03 Sep 2008, 22:37
Коментар #27

Juventus star

Коментари: 3 551
Регистриран: 16-March 06
Град: Бургас
Потребител No.: 72

ВЕЛИК! Поклон пред паметта му!! faccina21so3.gif

--------------------

I LOVE JU!

+Quote Post
giovinco87
коментар 06 May 2009, 07:30
Коментар #28

Scouted
*

Коментари: 63
Регистриран: 14-September 08
Потребител No.: 1 334

Ето едно клипче с най-върховните моменти на този уникален футболист.Линк

+Quote Post
hri100
коментар 25 May 2009, 00:41
Коментар #29

I LOVE JU

Коментари: 8 100
Регистриран: 22-July 06
Град: емниц
Потребител No.: 159
Фен клуб: 677/284

Вчера един велик защитник каза сбогом на футбола след близо 25 годишна кариера. Не е задължително обаче да играеш толкова много за да станеш велик. Достатъчно е да си роден на 25 май 1953 година. Поклон!

--------------------
Новият "Ювентус Люфле", с мнооого пълнеж...

+Quote Post
JuventiKnow
коментар 25 May 2009, 00:42
Коментар #30

Juventus champion

Днес се навършват 56 години от раждането на великия Гаетано Ширея!

Il Grande Scirea!

--------------------
JUVENDETTA...

+Quote Post
the pendulum
коментар 25 May 2009, 09:07
Коментар #31

Juventus regular

Коментари: 2 040
Регистриран: 9-November 08
Потребител No.: 1 437

faccina41xq8.gif

--------------------

+Quote Post
juve_tifos
коментар 03 Sep 2009, 20:29
Коментар #32

Fido alla Juve

Коментари: 3 344
Регистриран: 6-March 06
Потребител No.: 53

Често ми се случва да си мисля какъв би бил моят живот без този ден, с възможността да израстна с баща до себе си, на когото да споделям всичко, да прекарвам прекрасни дни с него, едно нормално нещо за голяма част от децата и много пъти съм се питал защо точно на мен, какво направих, за да заслужа това? Не ми беше никак лесно, но с годините си вярвах, че имам ангел хранител над себе си, който ме следваше и предпазваше винаги и това беше единствения начин да приема всичко това, което ми отне съдбата.

Днес 3 септември 2009г. ще станат 20 години. Отминаха бързо, пораснах бързо, стараех се да се уча от него, защото той беше за мен пример за подражание. Живях с него 12 години и преоткривах още 20 с разкази на хора, които са били близо до него, от майка ми, негови съотборници, приятели, от тифози на Юве, които винаги като ме срещнат ми разказват по нещо специално и ми помагат да открия нещо за него, което не знаех досега.

За мен и майка ми това са особени моменти и е неизбежно мислите ни да не бъдат насочени към този тъжен ден и всичко, което ни се случи в следващите дни, а изказаните съболезнования и близост на всички черно-бели тифози ни правят горди да знаем, че моят баща е считан за една от емблемите на Ювентус

Благодаря на всички приятели, които ще участват заедно с нас в този възпоменателен ден

Рикардо Ширея

Почивай в мир Гаетано ! clap.gif

--------------------
FORZA JUVE DAI DAI DAI
NON MOLLARE MAI MAI MAI
SEMPRE CUI CON TE
FORZA JUVE ALEEEEEEEEE

+Quote Post
NEEL
коментар 25 May 2010, 13:04
Коментар #33

Juventus bench

Коментари: 691
Регистриран: 11-June 06
Град: Пловдив
Потребител No.: 138

На този ден през 1953 година в Чернуско сул Навильо , близо до Милано е роден един от легендарните играчи на Ювентус - Гаетано Ширея . Дебютира в Серия А за отбора на Аталанта на 24 септември 1972 в мач срещу Каляри . За Аталанта играе два сезона , преди трансфера му в Ювентус , където остава до края на кариерата си . В Серия А изиграва 397 мача , отбелязва 24 гола . Спечелил е почти всичко , което може да се спечели във футбола – 7 пъти шампион на Италия , 2 пъти Купата на Италия , Купа на УЕФА , Купа на носителите на национални купи , Европейска Купа , Европейска Суперкупа , Интернационална Купа. На 30 декември 1974 прави дебют в националния отбор срещу Гърция . Заедно с Клаудио Джентиле стават несменяема двойка централни защитници по време на ерата на селекционера Енцо Беардзот . Дълго време в сянката им остават звезди от ранга на Франко Барези . Участва на три световни първенства . Става световен шампион през 1982 година . Прекратява състезателната си кариера през сезон 1987 / 88 . На 3 септември 1989 загива в автомобилна катастрофа в Полша .

Поклон пред великия капитан на Юве !

Съдбата понякога е много жестока , дано да си на едно по - добро място Капитане !

Благодарим ти за всичко !

--------------------

+Quote Post
JuventiKnow
коментар 25 May 2011, 01:42
Коментар #34

Juventus champion

На днешната дата е роден един от най-великите футболисти в историята на Ювентус - Гаетано Ширея! Нека си припомним този легендарен играч от и да си пожелаем повече футболисти на Юве да достигнат постиженията му и да вземат пример от него juveti3.gif

--------------------
JUVENDETTA...

+Quote Post
Hristo
коментар 25 May 2011, 11:13
Коментар #35

Juventus champion

Група: Admin
Коментари: 6 274
Регистриран: 24-April 06
Град: Варна
Потребител No.: 110

Всеки път, когато стане дума за Ширея, настръхвам, въпреки че съм бил едва две годишен, когато е починал. Но от това, което съм чел и слушал за него, то той е бил абсолютен пример за подражание както на терена, така и извън него. Еталон за централен защитник, спортист и Човек. Един от най-най-любимите ми футболисти, въпреки че сме се разминали в живота.

Поклон clap.gif

--------------------
"Se sono un uomo felice, è perché ho dato tutto per la Juventus", Giampiero Boniperti

+Quote Post
lqlqlq
коментар 15 Jun 2011, 09:07
Коментар #36

Guests

тази тема трябва да се пипне, срамота е най-великият ни играч да няма най-хубавата тема

+Quote Post
JuventiKnow
коментар 19 Jun 2011, 14:35
Коментар #37

Juventus champion

Цитат
Излезе електорнна книга за Гаетано Ширея

Автор Николай (bianconero27)
19 June 2011

"Гаетано Ширея - Незабравимият". Така е озаглавена книгата на Стефано Бадески, която излезе в електронен вариант. Книгата, посветена на голямата легенда на Ювентус от 70-те и 80-те години, може да бъде закупена на символичната цена от 3.50 евро.

Не можем да разделим футболиста Гаетано Ширея от човека Гаетано Ширея. Защото ако беше страхотен като играч, то като личност "Гай" беше дори по-невероятен.

Пример за хиляди деца, които са избрали футбола, Ширея се превърна в безспорна легенда на Ювентус и футболист от световна величина.

Тази книга разглежда всички аспекти от живота на големия любимец на ювентинските тифози - както като капитан и лидер на "Старата госпожа", така и като добър съпруг и семеен човек.

Една почти нормална история, завършила, за съжаление, по трагичен начин. Както всички знаем, Гаетано загива в автомобилна катастрофа в Полша, отивайки да наблюдава следващия съперник на "бианконерите".

Можете за закупите книгата от ТУК .

източник: tuttojuve; превод: juventus-bulgaria

--------------------
JUVENDETTA...

+Quote Post
Аntonio Conte
коментар 03 Sep 2011, 12:01
Коментар #38

Juventus champion

Коментари: 7 530
Регистриран: 31-July 06
Град: Русе
Потребител No.: 171

22 г. от нелепата смърт на един от най-великите италиански защитници

На днешната дата преди 22 години смъртта си намира един от най-великите италиански защитници Гаетано Ширея. Легендата на Ювентус е смятан за третия най-добър футболист в историята на поста либеро след Франц Бекенбауер и Франко Барези. Ширея, който печели всичко с Юве (титла и купа на Италия, КЕШ, КНК, Купа на УЕФА, Суперкупа на Европа и Междуконтиненталната купа), прекратява кариерата си през 1988, когато е на 35 години.

На 3 септември 1989 световният шампион от Испания'82 отива на посещение в Полша, където трябва да наблюдава предстоящия съперник на Ювентус в турнира за Купата на УЕФА Гурник Забже. Колата на Ширея се блъска фатално в камион на пътя и италианецът намира смъртта си. По тогавашни данни катастрофата не е била смъртоносна, но в камиона са били превозвани четири туби с бензин (обичайна практика по онова време в Полша) и при удара става взрив, вследствие на който загиват фамозният №6 на Старата госпожа и двама от другите пътници. Трагедията се случва в близост до селцето Бабск.

sportal.bg

Този коментар е бил редактиран от Didier Deschamps на 03 Sep 2011, 12:02

+Quote Post
Йордан Вълчев
коментар 03 Sep 2011, 12:10
Коментар #39

Juventus bench

Коментари: 761
Регистриран: 9-January 11
Град: София
Потребител No.: 18 455

Може би на-големият защитник който сме имали! Все признат за джентълмен - нещо нетипично за италианските защитници през 70-80-те години.
Поклон!
Ширеа Гледайте клипчето и обърнете внимание на 1:33. Уникално е! Това е усмивката на най-големият Ювентинец!

Този коментар е бил редактиран от Йордан Вълчев на 03 Sep 2011, 12:18

+Quote Post
JuventiKnow
коментар 25 May 2012, 00:43
Коментар #40

Juventus champion

59 от рождението на един от най-големите футболисти, джентълмени и ЮВЕНТИНЦИ! Вечна памет за Гаетано! juveti3.gif

--------------------
JUVENDETTA...

+Quote Post

3 страници V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

Олекотена версия Час: 13th November 2018 - 21:52ч.

> Forum Information:

Copyright: © www.juventus-bulgaria.com 2006 - 2012. Всички права запазени.
Author: Екип на Juventus-Bulgaria.Team