IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

>Реклама

>Препоръчваме ви

85 страници V  « < 81 82 83 84 85 >  
Reply to this topicStart new topic
> Джиджи Буфон, 2001-2018: 656 мача, 311 чисти мрежи, 14 спасени дузпи, 18 трофея
4oKuTo
коментар 06 Jul 2018, 20:25
Коментар #1641

Primavera player
**

Група: Фенове
Коментари: 106
Регистриран: 4-May 18
Потребител No.: 25 302

Не заслужава обиди за избора си, но за мен губи голяма част от легендарния си статус... Жалко.
Go to the top of the page

+Quote Post
NUCLEO1985
коментар 06 Jul 2018, 20:57
Коментар #1642

Juventus champion

Група: Admin
Коментари: 6 617
Регистриран: 22-February 06
Град: Свищов/София
Потребител No.: 25

Без обиди по Буфон, ако обичате. Играе му се и никой не може да му казва да не играе, ако ще и да е на 50. Гадно и ненормално е да го гледаме с екип на друг отбор, особено на тези, но това няма да промени 17-те години в Ювентус.

А е много готино да се твърди, че е виновен, защото решил, че ще играе още. Ако спре веднъж, повече няма да играе никога, освен в благотворителни мачлета, това не е като да напуснеш нормална работа. А на 40 ще играе във френския шампион, в Шампионската лига, с някои от най-добрите в света. Не е отишъл там за пари. Отива, защото му се играе. В Ювентус са му казали, че не може повече да играе, като не може, си търси друг вариант.

Иначе ще е готино някой ден да чуем реалната история и защо се е получило така. Може би Буфон ще напише някоя книга да разкаже как си е тръгнал от Ювентус, а след това Ювентус го е бил на финал в Шампионската лига. tooth.gif

--------------------
FORZA MAGICA JUVE!!!

+Quote Post
pinkfloyd39
коментар 06 Jul 2018, 21:07
Коментар #1643

Juventus champion

Коментари: 6 241
Регистриран: 6-March 12
Потребител No.: 24 649

Потрес. Потрес просто. Трагедия.

--------------------

+Quote Post
Replicant
коментар 06 Jul 2018, 21:12
Коментар #1644

Juventus regular

Коментари: 2 268
Регистриран: 26-April 16
Потребител No.: 25 004
Любим футболист:Alessandro Del Piero

Аз съм съгласен и с Аниели и с Буфон, та.. Жив и здрав да е. 😊

+Quote Post
the_parasite
коментар 06 Jul 2018, 21:32
Коментар #1645

Juventus regular

Коментари: 2 230
Регистриран: 10-December 09
Потребител No.: 3 058

Цитат(NUCLEO1985 @ 06 Jul 2018, 20:57) *
Без обиди по Буфон, ако обичате. Играе му се и никой не може да му казва да не играе, ако ще и да е на 50. Гадно и ненормално е да го гледаме с екип на друг отбор, особено на тези, но това няма да промени 17-те години в Ювентус.

Това е единствената адекватна позиция и всяка друга е нелепа. Какво, как и защо, няма значение. Човекът даде най-добрите си години за отбора и играеше на върха на възможностите си.

Кой крив, кой прав - времето ще покаже. Пожелавам му да осъществи мечтата си и да вдигне Ушатата.

faccina41xq8.gif

Този коментар е бил редактиран от the_parasite на 06 Jul 2018, 21:42

+Quote Post
kyynadd
коментар 06 Jul 2018, 22:10
Коментар #1646

Juventus bench

Коментари: 896
Регистриран: 22-December 06
Потребител No.: 289

Това е толкова странно момчета, толкова... Наясно съм с новината като всички вас от повече от месец вече, уж свикнах, но сега като видях снимките и поста ми стана толкова странно. Не мога да го опиша.

Все едно, да е жив и здрав Буфон, има правото да прави каквото си иска, така че от сърце му пожелавам успех в новото приключение и само дано не се срещнем.

--------------------
Нарушена точка 1 от ПРАВИЛАТА НА ФОРУМА

+Quote Post
odyssey7
коментар 07 Jul 2018, 10:12
Коментар #1647

Juventus star

Коментари: 2 856
Регистриран: 6-January 09
Град: Добрич/София
Потребител No.: 1 612

Буфон заслужава само най-доброто. За мен не е проблем, че е избрал да изиграе един сезон в Париж - не е като да играе за Милан или Интер, right? Не мисля, че би било честно от наша страна, като фенове, да искаме да завърши кариерата си при нас. Не че не можеше да се случи, но говорим за човек, личност, избиращ и рационален, а не кукла на конци, собственост на клуба. Джиджи даде най-хубавите си години за нас, дали ще играе другаде и след Париж - мен не ме касае. Дел Пиеро игра. За бога, Баджо направи шибан голям шлем играейки след нас и при Милан и Интер, а все още е почитан за бог. Липи е бил треньор на кашоните след нас, но заедно с Трап са в пантеона на треньорите, които са ни водили. Всеки заслужава да бъде щастлив, а ако тове е което го движи, то аз съм ок.

+Quote Post
Hristo
коментар 08 Jul 2018, 14:53
Коментар #1648

Juventus champion

Коментари: 6 274
Регистриран: 24-April 06
Град: Варна
Потребител No.: 110

Говори се, че Буфон ще вземе със себе си в Париж треньора на вратарите на Дженоа - Спинели, който е подготвял и развил Перин при "грифоните", и който Конте е включил в щаба си в националния отбор в периода 2014-2016.

--------------------
"Se sono un uomo felice, è perché ho dato tutto per la Juventus", Giampiero Boniperti

+Quote Post
NUCLEO1985
коментар 09 Jul 2018, 12:52
Коментар #1649

Juventus champion

Липи: "Говорих с Буфон толкова много пъти в последните 3-4 месеца. Винаги съм му казвал: "Ти решаваш, не приемай никакви съвети, направи го по твоя начин", а той иска да продължи да играе. Искаше ми се да завърши кариерата си в Ювентус, но това е лично нещо. Ако чувства, че може да продължи да играе, трябва да го направи. Той ще продължи да играе, докато се чувства като №1. Буфон в националния? Мисля, че това приключи."

Цялата работа изглежда точно това, което си мислех - казали сме му, че го обичаме много, но имаме само бюро за него, а той е искал да продължи да играе и е приел най-добрата оферта. Никой не може да го съди, че не иска Марота и Аниели да слагат край на кариерата му.

--------------------
FORZA MAGICA JUVE!!!

+Quote Post
odyssey7
коментар 09 Jul 2018, 13:23
Коментар #1650

Juventus star

QUOTE(NUCLEO1985 @ 09 Jul 2018, 14:52) *
Цялата работа изглежда точно това, което си мислех - казали сме му, че го обичаме много, но имаме само бюро за него, а той е искал да продължи да играе и е приел най-добрата оферта. Никой не може да го съди, че не иска Марота и Аниели да слагат край на кариерата му.

Появи се инфо, че заплатата му при парижани е 8млн. евро. Т.е всякакви хипотези рухват ако е нетно възнаграждение, сеш се. Всъщост, дори и да е за пари там е човещинка - все пак футболната кариера е до време, а 16млн. са си маса пари, не че Буфон няма империя от недвижима собственост в Италия.

Този коментар е бил редактиран от odyssey7 на 09 Jul 2018, 13:24

+Quote Post
NUCLEO1985
коментар 09 Jul 2018, 13:30
Коментар #1651

Juventus champion

Аз видях, че там ще е 4 млн. евро, а при нас е била 4,5 млн. евро.

--------------------
FORZA MAGICA JUVE!!!

+Quote Post
pinkfloyd39
коментар 09 Jul 2018, 16:19
Коментар #1652

Juventus champion

Коментари: 6 241
Регистриран: 6-March 12
Потребител No.: 24 649

Цитат
Мисля, че ПСЖ е клубът, който следя най-изкъсо в последните години.

Буфон явно и той е фен на клишетата.

--------------------

+Quote Post
odyssey7
коментар 09 Jul 2018, 16:39
Коментар #1653

Juventus star

QUOTE(pinkfloyd39 @ 09 Jul 2018, 18:19) *
Буфон явно и той е фен на клишетата.

Единствения, който ми избяга като клише бе ...Калдара и руската класика. Всичко друго е ясно.

+Quote Post
Hristo
коментар 09 Jul 2018, 20:22
Коментар #1654

Juventus champion

Няколко акцента от интервюто на Буфон за Sky:

- докато фамилия Аниели управлява Ювентус, феновете могат да са спокойни, че бъдещето на клуба е в сигурно ръце и потенциалният трансфер на Роналдо е просто поредното доказателство;
- Андреа Аниели му бил казал, че ако иска да остане още година или две, било достатъчно Буфон само до го информира, "но след 17 години в Юве обичам този клуб твърде много и имам твърде голямо достойнство, за да създавам някакви дребни проблемчета. Затова бях решил да спра да играя освен в случай на някоя изключителна възможност като тази. Животът изненадва всички и сега се случи на мен".
- не иска евентуален финал между Ювентус и ПСЖ, защото някои мачове е по-добре да не се състоят; в по-ранна фаза - да, но не и на финал, тъй като би съжалявал изключително много както да спечели, така и да загуби.

--------------------
"Se sono un uomo felice, è perché ho dato tutto per la Juventus", Giampiero Boniperti

+Quote Post
superniki
коментар 09 Jul 2018, 20:54
Коментар #1655

Juventus star

Коментари: 4 698
Регистриран: 1-March 07
Град: Дупница
Потребител No.: 369

Цитат(Hristo @ 09 Jul 2018, 18:22) *
Няколко акцента от интервюто на Буфон за Sky:

- докато фамилия Аниели управлява Ювентус, феновете могат да са спокойни, че бъдещето на клуба е в сигурно ръце и потенциалният трансфер на Роналдо е просто поредното доказателство;
- Андреа Аниели му бил казал, че ако иска да остане още година или две, било достатъчно Буфон само до го информира, "но след 17 години в Юве обичам този клуб твърде много и имам твърде голямо достойнство, за да създавам някакви дребни проблемчета. Затова бях решил да спра да играя освен в случай на някоя изключителна възможност като тази. Животът изненадва всички и сега се случи на мен".
- не иска евентуален финал между Ювентус и ПСЖ, защото някои мачове е по-добре да не се състоят; в по-ранна фаза - да, но не и на финал, тъй като би съжалявал изключително много както да спечели, така и да загуби.

Много голям! clap.gif Както и очаквах (нямаше логика в друго) Аниели и Марота не са прекратили кариерата на Джиджи в Ювентус.

--------------------

+Quote Post
NUCLEO1985
коментар 09 Jul 2018, 21:00
Коментар #1656

Juventus champion

Очакваш ли точно Буфон да излезе и да го каже пред медиите? Дел Пиеро каза ли го, макар че при него беше очевидно? Буфон не е човек, който ще прави скандали със сигурност. Но приемам неговата версия - решил е, че ще прави проблеми и си е тръгнал за доброто на клуба. Макар че не виждам точно какви "проблемчета" може да създаде Буфон на Ювентус.

Със сигурност е тъпо Буфон да завърши кариерата си някъде другаде, грозно е, но това е положението, приемаме го и продължаваме напред, няма смисъл да се дълбае.

--------------------
FORZA MAGICA JUVE!!!

+Quote Post
oldschool
коментар 09 Jul 2018, 22:03
Коментар #1657

Juventus regular

Коментари: 1 513
Регистриран: 8-January 09
Град: София
Потребител No.: 1 625
Любим футболист:Del Piero

Аниели му е казал, че това е последната му година с Юве като играч. Може ако иска някакъв мениджърски пост. Буфон е казал, че му се играе още.

Друга истина няма.

--------------------

+Quote Post
superniki
коментар 09 Jul 2018, 22:50
Коментар #1658

Juventus star

Коментари: 4 698
Регистриран: 1-March 07
Град: Дупница
Потребител No.: 369

Цитат(NUCLEO1985 @ 09 Jul 2018, 19:00) *
Очакваш ли точно Буфон да излезе и да го каже пред медиите? Дел Пиеро каза ли го, макар че при него беше очевидно? Буфон не е човек, който ще прави скандали със сигурност. Но приемам неговата версия - решил е, че ще прави проблеми и си е тръгнал за доброто на клуба. Макар че не виждам точно какви "проблемчета" може да създаде Буфон на Ювентус.

Със сигурност е тъпо Буфон да завърши кариерата си някъде другаде, грозно е, но това е положението, приемаме го и продължаваме напред, няма смисъл да се дълбае.

Ясно е, че не. В предишния ни разговор тезата ми изхождаше от логиката, че Буфон не е просто играч, с който да преговаряш, а легенда, както и личен приятел на президента. В подобни отношения нормалната логика, която съпътства всеки един трансфер - икономическа ефектинвност, спортни резултати и т.н. не е адекватна да обясни случващото се. Липсата на конкретика, когато говори за "дребните проблемчета" вероятно няма да ни позволи да затворим тази дискусия, но все пак според мен Джиджи не говори за някакви различия, които са имали с Аниели. Според мен дребните проблемчета се отнасят до представянето на терена, но това е само моя хипотеза, която се гради на едно-две интервюта, които не мога да намеря, поради което нямам претенции за категоричност и истинност на тази хипотеза. И все пак според мен еднозначно, ако не друго то Буфон заявява, че ръководството е било отворено за идеята Буфон да остане.

Цитат
Андреа Аниели му бил казал, че ако иска да остане още година или две, било достатъчно Буфон само до го информира

Буфон е казал и друго: "So together we took the decision".

Ако ръководството е искало да го изгони не виждам защо Джиджи би споменал тези думи, като е могъл да мине само с онези с за проблемчетата. Както и да е, времето ще покаже, вероятно в някое друго интервю, в което Капитанът е по-подробен и обстоятелствен. Случаят с Алекс (само за протокола) е различен обаче, но при всички положения заслужаваше по-добро развитие.

Forza Juve! faccina41xq8.gif

Този коментар е бил редактиран от superniki на 09 Jul 2018, 22:59

--------------------

+Quote Post
Hristo
коментар 10 Jul 2018, 10:51
Коментар #1659

Juventus champion

Честно казано, и аз приемам думите на Буфон по-скоро като дипломатични, отколкото като чиста монета. Не че лъже, но истината не е съвсем такава, каквато я описва, За мен ситуацията е следната: нашите са договорили Перин и са му казали, че няма да има гарантирано титулярно място нито дори 50:50 с Шчесни; предложили са му ръководен пост, но Буфон чувства, че може, и иска да продължи да играе, след което идва офертата на ПСЖ (или просто неговият агент се е свързал с топ отборите в Европа, за да провери какви са възможностите). Далеч съм от мисълта, че Буфон отива във Франция, за да доказва нещо на някого, или за пари. На човека просто му се играе и не е редно някой друг да му казва кога да прекрати кариерата си. И ако не може да го направи в Ювентус, защо да не потърси ново предизвикателство, и то - в клуб, който също се цели в покоряването на Европа. Доколкото знам, Аниели и Буфон са изключително близки приятели и дори Джиджи е кръстник на едно от децата на президента, така че едва ли е имало някакъв конфликт между двамата. Просто обстоятелствата се стекоха така, че се отвори възможност да вземем Перин за 15 милиона, а Шчесни направи страхотен първи сезон, и предпочетохме да жертваме още година или две с Буфон, с цената на това да си осигурим двама, макар и не феноменални, но доста качествени вратари за 10 години напред.

Както казах и преди, след всичко, което е дал на Ювентус, Буфон е в пълното си право да продължи така, както смята за най-добре, и ако чувства, че все още може да е топ вратар, защо да не го направи на друго място. Съвсем отделен въпрос е, че ПСЖ просто не му отива, имайки предвид историята на този клуб, но пък реалностите в момента са такива, че френският клуб е в Топ 8 в Европа, а инвестииците, които прави, и проектът, който има, предвижда европейски триумф в близките няколко години.

--------------------

+Quote Post
europefan
коментар 17 Jul 2018, 07:53
Коментар #1660

Juventus star

Коментари: 2 868
Регистриран: 13-September 08
Град: Добрич
Потребител No.: 1 333

Джиджи дебютира в приятелски мач с аматьори и загуба с 2-4. Той е пазил само през първата част и е допуснал два от головете.

--------------------

+Quote Post

85 страници V  « < 81 82 83 84 85 >
Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

Олекотена версия Час: 17th November 2018 - 03:08ч.

> Forum Information:

Copyright: © www.juventus-bulgaria.com 2006 - 2012. Всички права запазени.
Author: Екип на Juventus-Bulgaria.Team