IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

>Реклама

>Препоръчваме ви

7 страници V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Дани Алвеш, YouTube сензация, приключила за футбола
pinkfloyd39
коментар 26 May 2017, 08:18
Коментар #41

Juventus champion

Група: Фенове
Коментари: 5 856
Регистриран: 6-March 12
Потребител No.: 24 649

Ей така с кафето ми дойде прекрасната идея да сравня дядо ви, който между другото вече не умее професията, с някои футболисти, които често са във всякакви категории за най-добри бекове: Марсело, Карвахал, Алаба, Уокър. Ще се направя на луд и ще забравя, че съм срещал да се претендира, че двете бързоноги черни момчета от ПСЖ са от друг свят, сравнени с Алвеш. Наистина са от друг, ама Алвеш е бил там, когато беше на 20 години. А докато не реши да каже край, нека не го обиждаме и да претендираме, че има по-добър в това, което прави. Има няколко футболисти, които имат елитното ниво, но са доста малко и със сигурност са доста по-малко, отколкото се предполага. А всякакви класации все още почват от Дани Алвеш, който, забележете, е играл драстично по-малко, беше контузен и започна и играе първия си сезон в ново първенство, докато другите играчи нямат тези "проблеми" (не ми идва по-удачна дума).

Пак ще използвам Скуавка-та, тъй като клиповете в ЮТюб не ми допадат: не улавяме най-малките елементи в един забързан мач, така че това ще е едно прекрасно упътване:

Алвеш е играл в 19 срещи в Серия "А" - 1367 минути. Общият резултат, който събира Алвеш е 434. Атакуващият резултат на Алвеш е 175. Защитният резултат на Алвеш е 44. Нещо, което ни е много важно - possession score: 214. Успешните пасове: 85 %. Ключови пасове: 31. Аситенции: 2. Създадени шансове: 33. Алвеш е фаулиран 20 пъти. Алвеш е спечелил 45 % от единоборствата.

Карвахал е играл в 23 срещи у дома - 2015 минути. Общ резултат: 340. Атакуващ резултат: 115. Защитен резултат: 31. Possession: 192. Успешните пасове: 87 %. Ключови пасове: 31. Аситенции: 4. Създадени шансове: 35. Фаулиран е 24 пъти. Спечелил 44 % от единоборствата.

Алаба в 32 мача има 2509 минути. Общ резултат: 1088. Атакуващ резултат: 354. Защитен резултат: 417. Possession: 316. Успешните пасове: 88 %. Ключови пасове: 30. Аситенции: 4. Създадени шансове: 34. Фаулиран е 10 пъти. Спечелил 42 % от единоборствата.

Марсело е играл в 30, а минутите са 2279. Общ резултат: 436. Атакуващ резултат: 393. Защитен резултат: МИНУС 6. Possession: 49. Успешните пасове: 81 %. Ключови пасове: 33. Аситенции: 10. Създадени шансове: 43. Фаулиран е 27 пъти. Спечелил 50 % от единоборствата.

Уокър има 33 мача и 2710 минути. Общ резултат: 462. Атакуващ резултат: 159. Защитен резултат: 278. Possession: 24. Успешните пасове: 80 %. Ключови пасове: 34. Аситенции: 5. Фаулиран е 33 пъти. Спечелил 54 % от единоборствата.

Сега да обясня някои неща:
1) Казах ви, че Алвеш е играл драстично по-малко, а аз хич не бих поставил факта, че единствен играе в ново първенство на заден план. Най-близко до минутите на Алвеш е Карвахал, който има 648 повече. Марсело няма над хиляда, но ги гони. Другите имат над хиляда. Ако отделя още пет минути на една средна точка за всички, Алвеш е точно до Алаба.

2) Трима от тези футболисти играят в отбори с по-изразена атака от нашия, с по-атакуващ стил, коет се изразява в общата оценка и в тази за атаката.

3) На места ще помислите, че Алвеш изостава. Не, не изостава. Както казах, минутите са по-малко. За конкретни данни: да вземем асистенциите. На Марсело асистенциите отиват при Роналдо, който не пропуска. Спомнете си колко положения е хвърлил на вятъра Игуаин. Асистенциите са тънък момент в играта, ключовите пасове са по-реалната оценка за индивидуалните ти умения при подаване.

4) На места Алвеш изостава, но какво значение имат минутите и може ли повече минути да означават повече успех? Да, това означават, съдейки по средния процент за кариерата на Алвеш.

5) Липсват конкретни данни за дефанзивната игра в нашето наказателно - изостава, но заради минутите. Всички общо взето се движат към една цифра, освен Уокър, за което обяснение може да бъде английското първенство.

6) Maтео Дармиан има с 20 минути по-малко от Алвеш, има 2 ключови подавания, 8 посешън скор, минус пет в атака, обща оценка 210, 0 асистенции и 2 създадени положения. Печели по-малко дуели от всеки вид, но е по-добър в пресичането на пасовете. Дефанзивната му оценка е страхотна, но всичко друго му е кръгла нула. Общо взето говорим за копие на Лихтщайнер, което е по-младо и една идея по-добро в защита. В атака Лихтщайнер изглежда като синтез от Платини и Марадона сравнен с Дармиан, а това говори много, тъй като Лихтщайнер е потресаващ във всичко напред. Де Шильо изглежда доста балансиран футболист, който евентуално би бил страхотен резервен вариант и да, доста по-добър е от Дармиан.

7) Не ми се вадят и европейските номера за ШЛ, но и там Алвеш е отличен и е пред другите. Алаба е страхотен очевидно в защита, а головите пасове на Карвахал са колкото на Алвеш (по 4). А това с асистенциите, както казах - Алвеш има повече ключови подавания от Карвахал+ Алаба и от Марсело+ Карвахал. Има повече създадени шансове от Алаба+ Карвахал и от Карвахал+ Марсело. Ех, Игуаин, Игуаин. Защитно Алвеш изглежда по-добре от Калчото. Подава най-добре и успешно, макар че Марсело води с 1 %. Индивидуалният му рейтинг е по-висок от този на Карвахал+ Марсело, а влиянието върху играта (посешън скора) изостава от Алаба с 5 точки, но бие Карвахал+ Марсело двойно. В атака е буквално в друга вселена.

8) Дани Алвеш все още може да играе елитен футбол и го доказва. Индивидуално не отстъпва почти по нищо, освен по дребни детайли - в защитата - но те идват от Калчото. Офанзивно виждаме, че Алвеш си е все старият Алвеш и все още не можем да кажем, че "даже Карвахал" е по-добър футболист. Разликата в атака напълно компенсира на места по-големите слабости, сравнени с другите играчи, в защита. А Алаба е прекрасен, но това се знае. Конкретно за двамата бекове от Реал аз винаги съм бил резервиран, особено когато хората пак и пак претендират, че едва ли не Алвеш е никой, сравнен с тях. Не че те са никои, но Алвеш си е марка и докато не се откаже, заслужава да получава уважение, а не голи приказки, че трябва да носи водата на Карвахал. Хайде, Марсело наистина е страхотен играч с уникален арсенал в атака, но в момента играе в по-офанзивен отбор и може да ползва по-успешно съотборниците си, както го доказва статистиката. Стигнем ли до строго инвидуалния перформънс, Алвеш пак и пак си е номер 1. Гледайки назад, Алвеш има уникални сезони, които просто ще бъдат правени от единици играчи, а не всеки бек, който е добър. Примерно най-добрият сезон, който имат в базата (на Марсело) отстъпва страшно много, сравнен с този на Алвеш.

Ако и Иниеста е толкова свършил ми е чудно дали можем да вземем по-добър халф от най-добрия... за три милиона, примерно? Барса ще го дадат за някаква символична сума. post-294-1159108009.gif post-294-1159108009.gif post-294-1159108009.gif post-294-1159108009.gif Наистина ако Андрес поддържа това ниво, по-добър трудно ще намериш. Няма и за какво да чакаш Савич или Кеси.

Този коментар е бил редактиран от pinkfloyd39 на 26 May 2017, 08:19

--------------------
Go to the top of the page

+Quote Post
NUCLEO1985
коментар 01 Jun 2017, 19:46
Коментар #42

Juventus champion

Група: Admin
Коментари: 6 007
Регистриран: 22-February 06
Град: Свищов/София
Потребител No.: 25

Алвеш за детството във фермата, Севиля, Барселона и Ювентус.

Цитат

Алвеш: Тичах 20 км от училище до вкъщи, за да играя футбол

В събота Дани Алвеш ще има шанс да спечели четвъртата си титла в Шампионската лига и първата извън Барселона. 34-годишният бразилец бе с основна заслуга Ювентус да стигне до мача за трофея. За Players Tribune Алвеш разказа за детството си, годините в Севиля, в Барселона и новото начало в Ювентус.

Ще започна с тайна. Всъщност, може би ще научите няколко тайни в тази история, защото се чувствам неразбран от много хора. Но нека започнем с първата.

Преди три месеца, когато Барселона направи невероятния си обрат срещу ПСЖ в Шампионската лига, гледах всеки един момент от дивана вкъщи. От четене на вестници може да си помислите, че съм се надявал старият ми клуб да загуби. Но когато моят брат Неймар вкара този красив пряк свободен удар? Скочих от дивана и крещях срещу телевизора.

„Хайдеее!“

Когато Сержи Робрето вкара за чудото в 95-ата минута? Като всеки друг фен на Барса по света, направо полудях. Защото истината е, че Барселона още е в кръвта ми.

Дали бордът на директорите прояви неуважение към мен миналото лято? Абсолютно. Просто така се чувствам и никога няма да ме убедите в нещо различно.

Но не може да си играл в един клуб 8 години, да си постигнал всичко и да не пазиш този клуб в сърцето си завинаги. Треньори, играчи и членове на борда идват и си отиват. Но Барса никога няма да изчезне.

Преди да отида в Ювентус направих едно последно обещание към борда на Барселона. Казах им: „Ще ви липсвам.“ Нямах предвид като играч. Барса има много невероятни играчи. Визирах това, че ще им липсва духът ми. Ще им липсва грижата, която имах за съблекалнята. Ще им липсва кръвта, която плюех всеки път, когато сложа фланелката.

Когато трябваше да играя срещу Барселона, беше много странно чувство. Особено в реванша на „Камп Ноу“, усетих, че пак съм у дома. Точно преди мачът да започне, отидох до скамейката на Барселона, поздравих старите си приятели, а те ми казваха: „Дани, ела да седнеш при нас! Запазили сме ти твоето място!“

Здрависах се с всеки, бях с гръб към съдията. Изведнъж чух свирката. Обърнах се и видях, че реферът вече бе дал сигнал за начало на мача. Върнах се на спринт на терена и чух как бившият ми треньор Луис Енрике се скъсва от смях.

Забавно е, нали? Но мачът не беше шега, особено за мен. Хората ме гледат и казват: „Дани винаги се шегува. Винаги се усмихва. Не е сериозен.“

Слушайте, ще ви кажа друга тайна. Преди да изляза срещу най-добрите нападатели в света – Кристиано Роналдо, Лионел Меси, Неймар – изучавам техните силни и слаби страни, като мания ми е, планирам как ще атакувам. Целта ми е да покажа на света, че Дани Алвеш е на същото ниво като тях.

Може би ще ме финтират веднъж или два пъти. Добре. Но аз ще ги атакувам също.

Не искам да съм невидим. Искам сцената. Дори на 34 години, след 34 трофея, още усещам, че трябва да се доказвам всеки път.

Преди всеки мач имам един и същ ритуал. Заставам пред огледалото за 5 минути и изключвам всичко останало. След това в ума ми започва филм. Филмът на моя живот...

Първата сцена, на 10 години съм. Спя на бетонно легло в малкия ни семеен дом в Жуазейро, Бразилия. Матракът на леглото ми е толкова дебел, колкото кутрето ви. Къщата мирише на мокра почва, навън още е тъмно. 5 часа сутринта е, слънцето не е изгряло, но трябва да стана, за да помогна на баща ми във фермата преди училище.

С брат ми отиваме на полето, баща ни вече е навън и работи. Той носи голям, тежък казан на гърба си, пръска плодовете и растенията с химикали, за да убие бактериите.

Ние вероятно сме прекалено малки, за да понесем токсините, но му помагаме въпреки това. Това е начинът ни да оцелеем. Часове наред се състезавам с брат ми кой работи повече. Баща ни решава кой е по-работлив и от неговото решение зависи кой получава правата върху единствения ни велосипед.

Ако не спечеля колелото, трябва да вървя 20 км от фермата до училище. Пътят обратно е още по-лош, защото футболните мачове в нашия квартал ще започнат без мен. Така че тичам 20 км от училище до квартала и след това влизам директно на игрището.

А какво правя, ако спечеля колелото? Тогава мога да взема момичета. Взимам едно по пътя и й предлагам да я закарам до училище. За 20 км, аз съм мъжът. Така че си скъсвам задника от работа.

Гледам баща ми, когато си тръгвам от училище. Той все още е с големия казан на гърба си. Чака го цял ден, а вечерта има малък бар, който управлява, за да изкара допълнителни пари. Бил е адски добър футболист като млад, но не е имал пари, за да отиде в по-голям град и да бъде забелязан от скаутите. Иска да е сигурен, че аз ще имам тази възможност, дори това да го убие.

Сега е неделя, гледаме мачове на черно-белия си телевизор. Около антената е увита кухненска тел, за да хванем сигнал от града. За нас това е най-хубавият ден от седмицата. Има голяма радост в къщата.

Сега баща ми ме кара със старата си кола, за да се покажа пред някои скаути. Колата е на ръчни скорости, има само две – бавно и по-бавно. Мога да помириша дима.

Вече съм на 13, в академия за млади футболисти в по-голям град, далеч от семейството. Има 100 деца, които са в малка обща спалня. Чувството е като в затвор. В деня преди да напусна дома, баща ми отиде в града и ми купи нов футболен екип. Станаха ми два пъти повече, преди имах само един.

След първата тренировка закачих новия екип навън, за да изсъхне. На следващата сутрин го нямаше. Някой го беше откраднал. Тогава осъзнах, че това вече не е фермата. Това е истинският свят, а причината да го наричат истински е, че гадостите са истински.

Връщам се в стаята си и умирам от глад. Тренираме цял ден, няма достатъчно храна в лагера. Някой ми открадна дрехите. Семейството ми липсва и определено не съм най-добрият играч тук. От 100, може би съм 51-и по умения. И си обещах.

Казах си: „Няма да се върнеш във фермата, докато не направиш баща си горд. Може да си 51-и по талант. Но ще бъдеш първи или втори по желание. Ще бъдеш убиец. Няма да се върнеш у дома, каквото и да става.“

Вече съм на 18 години и казвам една от малкото лъжи, които някога съм казвал във футбола. Играя за Бахия в бразилското първенство, когато при мен идва скаут и казва: „Севиля се интересува от теб.“

Казвам: „Севиля! Невероятно.“

Скаутът ми казва: „Знаеш ли къде е това?“

А аз: „Разбира се, че знам къде е Севиля. Севиииииляяяя. Харесва ми.“

Но нямам идея къде е Севиля. Може и да е на луната. Но той го каза така, че звучеше важно, така че излъгах. След няколко дни започнах да разпитвам наоколо и разбрах, че Севиля играе срещу Барселона и Реал Мадрид. На португалски имам израз за такъв момент. Казах си: „Agora.“ Това е нещо като: „Бум, сега, давай.“

Вече съм в Севиля и съм толкова недохранен, че треньорите и другите играчи ме гледат така, все едно трябва да играя за младежите. В средата на най-трудните си 6 месеца съм. Не говоря езика. Треньорът не ме пуска и за първи път си мисля да се прибера у дома.

Но по някаква причина се сещам за новия екип, който баща ми ми купи, когато бях на 13. Онзи, който откраднаха. Мисля си как е с металната кутия на гърба и пръска химикали. И реших, че ще остана, ще науча езика, ще се опитам да си намеря приятели, така че ако се върна в Бразилия, поне да имам нов опит, който да споделям.

Когато сезонът започва, треньорът съветва всички: „В Севиля нашата защита не минава централната линия. Никога.“

Играя няколко мача, ритам топката, гледам линията. Просто я гледам, като куче, което се страхува да мине невидима ограда в двора си. И тогава в един мач, по някаква причина, просто я минах.

Може би е била в мен. Казах си: „Agora“ и тръгнах. Атака, атака, атака.

Проработи като магия. След това треньорът ми каза: „Добре, Дани. Нов план. В Севиля, ти атакуваш.“ За няколко сезона от клуб, борещ се да не изпадне, спечелихме Купата на УЕФА два пъти.

Телефонът ми звъни. Агентът ми е. „Дани, Барселона се интересува от теб.“ Няма нужда да лъжа този път. Знам къде е Барселона.

Този филм се върти в главата ми, докато гледам в огледалото преди всеки мач. В края му, точно преди да се върна в съблекалнята, винаги си казвам едно нещо.

Дойдох от нищото. Сега съм тук. Това е нереално, но съм тук.

Когато бях на 18, минах океана, за да играя в клуб, който играе срещу Барселона. Да имам честта да играя за Барса? Това е невероятно.

Помня как на една тренировка Меси правеше своите неща с топката в крака, които са против логиката. Разбира се, той го правеше всеки ден. Но този път имаше нещо различно.

Трябва да кажа, че беше много напрегната тренировка. Не се мотаехме. Меси дриблираше през защитата и завършваше като убиец. И когато минаваше покрай мен, погледнах обувките му и си помислих: „Това някакъв майтап ли е?“ Минава покрай мен, а аз си мисля, че това е невъзможно. Минава още веднъж и вече съм сигурен в това, което виждам. Проклетите му обувки са развързани. И двете. Напълно развързани. Този човек играе срещу най-добрите защитници в света, носи се по игрището и се държи така, все едно играе в парка в неделя. В този момент разбрах, че никога повече няма да играя с човек като него в живота си.

Разбира се, имаше го и Пеп Гуардиола. Той е гений. Казвам го отново. Гений.

Пеп можеше да ти каже точно какво ще се случи, още преди мачът да е започнал. Например мача с Реал Мадрид, който спечелихме с 5:0 през 2010? Пеп ни каза преди мача: „Днес ще играете така, все едно топката гори. Няма да я оставяте в краката си. Дори и през второто полувреме. Ако го направите, те няма да могат да ви пресират. Ще спечелим с лекота.“

Излязохме с усещането, че вече водим с 3:0. Бяхме толкова силни, толкова подготвени, чувствахме, че вече печелим.

Забавното беше, ако на почивката нещата не вървят добре. Пеп сяда и започва да си търка челото. Знаете как го прави, нали? Виждали сте го. Все едно си масажира мозъка, търсейки нещо гениално, което да излезе. Той го правеше и пред нас в съблекалнята. И след това, като магия, то идваше. Бум!

„Ще направим това, това и това и така ще вкараме.“ След това скача, започва да нарежда инструкции, рисува по таблото.

И ние излизаме, правим това, това и това. И така вкарваме. Беше лудост. Пеп е първият треньор, който ми показа как да играя без топка. Той не само искаше да се променим, сядаше и ни показваше защо иска да се променим със статистика и с видео.

Тези отбори на Барса бяха почти непобедими. Играехме наизуст. Знаехме какво ще направим. Нямаше нужда да мислим. Заради това и до днес Барса е в сърцето ми.

Заради това, когато бихме Барселона в Шампионската лига, отидох при брат ми Неймар и го прегърнах. Той плачеше, част от мен все едно също плачеше. Мога да си представя хората, които четат това и се питат защо споделям тези работи.

Истината е, че съм на 34. Не знам още колко ще играя. Може би още 2 или 3 години. И чувствам, че хората не разбират мен и цялата ми история.

Когато дойдох в Ювентус този сезон, все едно отново напусках дома си. Направих го на 13, отивайки в академията. Направих го отново на 18, отивайки в Испания. И го направих пак на 33, отивайки в Италия.

Когато пристигнах в Ювентус, все едно отивах в напълно ново училище. През целия ми живот съм обичал атаката. И сега отивам на място, където ценят защитата повече от всичко. Изведнъж, бях като кучето на двора. Гледах невидима ограда. Трябва ли да тръгна?

Но не го направих. В началото на сезона исках да съм сигурен, че играчите на Ювентус разбират, че уважавам философията им и историята им. Когато бях сигурен, че имам тяхното уважение, опитах да покажа моите силни страни.

Един ден, погледнах централната линия и си казах: „Дали да тръгна?“ Бум. Agora.

Атака, атака, атака (добре, може би и малко защита, защото Джанлуиджи Буфон ще ми крещи)

Понякога си мисля, че животът е кръг. Не мога да избягам от гениите. В Барса имах Меси. В Юве имам Пауло Дибала. Гениите ме преследват навсякъде, кълна се.

На тренировка един ден видях в Дибала нещо, което съм виждал преди в Меси. Това не е само чистият талант. Виждал съм го много пъти в живота ми. Това е дарът на чистия талант, комбиниран с желанието да завладееш света.

В Барса играехме по памет. В Юве е различно. Тук е отборният характер, който ни заведе до финала в Шампионската лига. Когато чуем сигнала, просто намираме начин да спечелим, независимо как.  Победата не е само цел в Ювентус, тя е като фикс идея. Няма извинения.

Тази събота имам шанс да спечеля 35-ия си трофей за 34 години на земята. Това е специална възможност за мен и няма нищо общо с това да докажа на шефовете на Барселона, че направиха грешка, когато ме пуснаха. Знам, че те никога няма да го признаят. Но това не е най-важното.

Помните ли какво ви казах за онзи момент в академията в Бразилия, когато си казах, че няма да се върна във фермата, докато не направя баща си горд?

Баща ми е много емоционален човек. Никога не съм знаел, докато не го направих горд наистина. В по-голямата част от кариерата ми той стоеше у дома в Бразилия. Но през 2015 той беше в Берлин и видя на живо как печеля финала в Шампионската лига. След празненствата на терена, Барса организира специално парти със семействата на играчите.

Имахме шанс да покажем трофея на хората, които са ни помогнали да постигнем мечтите си. Помня как дойде моят ред и дадох трофея на баща ми, двамата го държахме и позирахме за снимка. И той каза нещо, което всъщност е мръсна дума на португалски, така че няма да го превеждам точно. Но общо взето каза: „Моят син е човекът сега.“ И плачеше като бебе.

Това е най-хубавият момент в живота ми.

В събота имам шанс да играя за нов трофей в Шампионската лига срещу много добре познат опонент. Както винаги, ще изучавам Кристиано като мания. Както винаги, ще застана пред огледалото преди мача и ще пусна същия филм в ума си.

Екранът ще стане черен и ще си спомня.

Вече много рядко си позволявам да превеждам цели текстове по доста причини, но този си заслужаваше.

--------------------
FORZA MAGICA JUVE!!!

+Quote Post
odyssey7
коментар 01 Jun 2017, 20:17
Коментар #43

Juventus star

Коментари: 2 639
Регистриран: 6-January 09
Град: Добрич/София
Потребител No.: 1 612

QUOTE(NUCLEO1985 @ 01 Jun 2017, 21:46) *
Алвеш за детството във фермата, Севиля, Барселона и Ювентус.

Алвеш: Тичах 20 км от училище до вкъщи, за да играя футбол

Вече много рядко си позволявам да превеждам цели текстове по доста причини, но този си заслужаваше.

Титанично интервю и респект, че си отделил от времето си да го преведеш.

+Quote Post
Garrett
коментар 01 Jun 2017, 21:25
Коментар #44

fino alla fine

Коментари: 2 337
Регистриран: 26-February 06
Град: Варна
Потребител No.: 30
Любим футболист: Pavel Nedvěd

Страхотно четиво, благодаря!

--------------------
This is our celebration, earned by the sweat of our brows.
It’s the celebration of all those who have always believed.
It’s the celebration of all you Juventus supporters, who instead of abandoning us made your voices even louder.
It’s the celebration of all those who roared for a Serie B goal the same way they did for the one that brought us the Scudetto.

+Quote Post
odyssey7
коментар 02 Jun 2017, 12:36
Коментар #45

Juventus star

Коментари: 2 639
Регистриран: 6-January 09
Град: Добрич/София
Потребител No.: 1 612

Ето го дебилизма на българските "журналя" - от цялото прекрасно интервю с Дани Алвеш в Гардиън, което Нуклео преведе, гадовете са извадили точно...нищо. И четейки няколкото реда, ако не си чел оригинала, и си фен на Барса, ще си кажеш - беги оттук. И като се запитам защо съм лайкнал този сайт - не знам. Зная, че оцеляването на малките сайтове зависи от рекламата, а то от своя страна се генерира чрез кликове, Нуклео да ме поправи ако греша, но не е това начина. Това не е качествена журналистика. Критиката ми, а тя не е от днес, е точно към тази кафява слуз, която е по-близо до Пик, отколкото до Гардиън. Има и стойностна качествена такава и си струва дори да се плаща за нея. Но анализаторите във въпросните издания са адски големи. Ето и въпросната статийка от сайтчето - http://football24.bg/novina/172649-poslani...-na-izprovodyak

Този коментар е бил редактиран от odyssey7 на 02 Jun 2017, 12:38

+Quote Post
NUCLEO1985
коментар 02 Jun 2017, 17:50
Коментар #46

Juventus champion

Коментари: 6 007
Регистриран: 22-February 06
Град: Свищов/София
Потребител No.: 25

По тази тема може да се пише много, но по-добре да си трая... Не грешиш, идеята е да се трупат кликове. Въпросът е как искаш да ги трупаш. Факт е, че 90% от дописките, които излизат в момента в сайтове и вестници, нямаше да минат дори преди 10 г., когато аз започвах в тази професия. Но ако се опитваш по нормалния начин, шансът да успееш е минимален. Понеже аз съм тъп и упорит, опитвам да правя сайта си както аз си знам и както трябва да бъде, но това не носи нищо, освен някакво морално успокоение. Това е малко лирическо отклонение.

И за да се върна на темата, една статистика, която мисля, че не съм виждал, а може би съм пропуснал или забравил, но ми се стори интересна - финалът в Кардиф ще е мач №100 на Дани Алвеш в Шампионската лига. Единственият друг бразилец с подобно постижение е Роберто Карлос. За толкова години ми е странно, че са само двама.

--------------------
FORZA MAGICA JUVE!!!

+Quote Post
Underground Mind
коментар 02 Jun 2017, 20:56
Коментар #47

Juventus star

Коментари: 4 030
Регистриран: 13-June 07
Град: Plastic City
Потребител No.: 551

Цитат
“I will say that at the age of 39, I thought I had nothing more to learn in terms of emotion and the sensations a teammate can give you.

“To be perfectly honest, this year by talking to Dani Alves I’ve learned a great deal and it’s been a long time since I’ve felt that.

“He showed me why players like Dani, Ronaldo and Messi are able to always win and never be satisfied.

“It takes the humility to put yourself up for discussion and soak up what is there to be learned.

“Dani Alves? When he signed for us, I sent him the message: Teach us how to win the Champions League!

“Dani Alves is very much like me, he’s very optimistic and believed we’d get there.

“He’s been a revelation for me, not as a player, because we all know what can do, but behind the scenes, that part people don’t know and in my view makes a bigger impact than what you see on the pitch.”

http://app.football-italia.net/?referrer=w...p;menu=news-all

^ Буфон за Дани Алвеш.

--------------------
''Qui bisogna lottare sempre e quando sembra che tutto sia perduto, crederci ancora, la Juve non si arrende mai.''

+Quote Post
pinkfloyd39
коментар 02 Jun 2017, 21:01
Коментар #48

Juventus champion

Аз пък смятах, че подобен футболист би развалил иначе шампионския ни колектив, понеже е бразилец, танцува самба и понякога симулира hat36.gif.

--------------------

+Quote Post
Replicant
коментар 16 Jun 2017, 12:49
Коментар #49

Juventus regular

Коментари: 2 037
Регистриран: 26-April 16
Потребител No.: 25 004
Любим футболист:Alessandro Del Piero

http://www.independent.co.uk/sport/footbal...e-a7793081.html

Дани споделя мнение, че за да развие пълния си потенциал, Дибала трябва да напусне Юве, в някакъв момент.

+Quote Post
B&W
коментар 16 Jun 2017, 13:02
Коментар #50

Primavera player
**

Коментари: 452
Регистриран: 10-September 16
Потребител No.: 25 059

Тъжната истина за в момента. Независимо колко финала в ШЛ ще изиграем. Ако не успеем да стегнем отбор, който да спечели тази купа и да се отблагодари на Буфон и да покаже, че нямаме намерение да се превръщаме като отбор просто в печеливш бизнес, това ще е положението. Това лято или ще затвърди опасени ни или ще ги опровергае или ще покаже истинското лице на Ювентус. Пък който иска да се успокоява, че сме играли 2 финала за 3 години и затова сме голям отбор. Играчите това не ги грее.Вторите никой не ги помни. Да не се връщам на темата за мишкарския финал , щото това не беше голям отбор,а и темата още наболява.

+Quote Post
pinkfloyd39
коментар 16 Jun 2017, 13:03
Коментар #51

Juventus champion

Тъкмо реших да наруша традицията и да си поръчам фланелка с име, което не се е случвало от поне 12-13 години... И Алвеш ни предаде!
post-294-1158668614.gif

--------------------

+Quote Post
Underground Mind
коментар 16 Jun 2017, 13:11
Коментар #52

Juventus star

Цитат(B&W @ 16 Jun 2017, 13:02) *
Тъжната истина за в момента. Независимо колко финала в ШЛ ще изиграем. Ако не успеем да стегнем отбор, който да спечели тази купа и да се отблагодари на Буфон и да покаже, че нямаме намерение да се превръщаме като отбор просто в печеливш бизнес, това ще е положението. Това лято или ще затвърди опасени ни или ще ги опровергае или ще покаже истинското лице на Ювентус. Пък който иска да се успокоява, че сме играли 2 финала за 3 години и затова сме голям отбор. Играчите това не ги грее.Вторите никой не ги помни. Да не се връщам на темата за мишкарския финал , щото това не беше голям отбор,а и темата още наболява.

Доста глупаво изказване по ред причини, но пък и Алвеш никога не е правил впечатление на особено умен човек. Липсата на уважение и всякакъв професионализъм към сегашния му отбор обаче откровено дразнят.

Аз смятам, че Алвеш го казва не защото Ювентус е слаб или неконкурентен отбор (очевидно не е така), а заради стилът на игра на тима и футбола в Серия А. Типичното "трябва да играеш в атакуващ състав, който владее топката и контролира темпото". Ювентус е абсолютен топ клуб в момента, един от фаворитите в ШЛ и изобщо един от най-силните отбори в света. На този етап единствено Реал Мадрид и вероятно Байерн Мюнхен биха представлявали improvement.

--------------------
''Qui bisogna lottare sempre e quando sembra che tutto sia perduto, crederci ancora, la Juve non si arrende mai.''

+Quote Post
Replicant
коментар 16 Jun 2017, 13:26
Коментар #53

Juventus regular

В последните 4 години, Ювентус и Атлетико Мадрид имат по два загубени финала. Испанците и в двата случая бяха по-близо до успеха (единият път водеха до псоледната минута, другия -
паднаха на дузпи). От днешна гледна точка - никой не ги брига, че са "стигнали два финала". Както и нас никой няма да ни брига. Дибала ако има мераци да е като Меси и Роналдо, ще трябва да печели титли извън първенство и купа на страната. Трябва или Юве да вземе ШЛ или Дибала да иде някъде и да го направи там. Това са вариантите, ако целта му е да е сред най-големите.

Този коментар е бил редактиран от Replicant на 16 Jun 2017, 13:32

+Quote Post
pinkfloyd39
коментар 16 Jun 2017, 13:39
Коментар #54

Juventus champion

Айде пак на клишетата. Освен клишетата, има и няколко други неща, които завършват с "айде нема нужда":

- Дибала е пълна нула в европейските гостувания на Ювентус;
- Доста преди да бяха навършили 23, Меси и Роналдо решаваха мачове срещу елитни отбори, каквито са европейските терминатори;
- За да бъде Меси и Роналдо, трябва да се появи на финал; това не е обвинение, защото му беше първи подобен мач и ще има шанс да се поправи, ама цялото жалене за Дибала, който се нуждае от Реал, за да стане новия Меси, е доста смешно. Не е Меси и никога няма да бъде. Не е дори Неймар.
- Момчето нито има таланта на Меси и Роналдо, нито тяхното постоянство;

Общо взето му е рано да си ходи - Дибала на терена и медийният Дибала, който е някаква ултимейт версия на развит на пълна степен талант, са две различни неща. От два сезона е в Ювентус, има два дубъла и един финал, в който не показа нещо особено. Пак казвам - последното не е критика, защото Каземиро щеше да гипсира и по-добри играчи от него, но Дибала трябва да си го заслужи. Разбирам какво иска да каже Алвеш, но Ъндъра го е обяснил прекрасно.

Все още сме Ювентус и не мисля да жаля за невероятния талант на Дибала, който в Ювентус не получава шанса да е Меси. Никъде няма да го получи, защото е на вселени от подобни играчи. Дибала трябва да продължи да се развива, да става по-добър, а с това да дърпа и Ювентус напред. Меси и Роналдо бяха завършени играчи на 23, а Дибала тоя сезон не вкара и 20 гола.

Аз съм готов да се обзаложа, че Дибала няма да достигне нивото на Платини и Баджо, камо ли да го сравняваме с двамата най-велики офанзивни играчи за всички времена.

Този коментар е бил редактиран от pinkfloyd39 на 16 Jun 2017, 13:41

--------------------

+Quote Post
Replicant
коментар 16 Jun 2017, 13:44
Коментар #55

Juventus regular

Мераците на Дибала да става един от най-добрите са нескрити. Фактът, че е в Юве, не го прави по-слаб или по-силен. А и не е нужно да е добър колкото Меси и Роналдо, важното е да почне да печели като тях. Дали ще е, защото няма да го карат да се връща до собственото си наказатело, за да изнасят топката, та ще е близко да вратата и ще вкара 20 гола, дали ще е защото ще иде в друг отбор след 3 години, или защото в следващите сезони ще вдигне нивото си още повече и ще помогне на Юве - не е важно. Важното е каква е целта му, а целта е да се печели.

Аз лично нямам очаквания Дибала да ства като този или онзи, за мен е важно да помага на отбора, докато е в него. Дел Пиеро никога не е вкарал 70 гола за един сезон, но пък помогна на отбора много. Дори успя да спечели ШЛ в началото на кариерата си. Дибала и това да постигне - ще съм доволен. Разбира се, Дел Пиеро остана дълги години в Юве и е емблема на отбора, но като принос на терена - Дибала може да се доближи до това. Да е един от наистина добрите играчи на отбора, да е постоянен и заедно с другите - да постигнем заветната цел.

Този коментар е бил редактиран от Replicant на 16 Jun 2017, 13:48

+Quote Post
pinkfloyd39
коментар 16 Jun 2017, 14:02
Коментар #56

Juventus champion

Обясни какво значи "да печели колкото тях"? Няма да печели индивидуално колкото тях, защото просто няма техния талант там, където се играе тази игра, а тя не се практикува в нашия форум, в който обичаме да се хващаме като удавници за сламка за всичко, което приблесне малко или много. В момента кой отбор му дава по-голям шанс да печели от Ювентус? Има точно два отбора, които загатват по-голям шанс: единият стана шампион с мъка на Испания за първи път от пет години в сезон, когато Барселона направи исторически слаба кампания, която всъщност е точно такава, каквато е била винаги. Другият отбор е Барселона. В Каталония ще гледа отблизо играта, защото не се доближава до атаката на Валверде, а е дискусионно, че в изравнения днешен футбол Реал ще продължават да печелят сезон след сезон КЕШ. В Реал нима ще има свободната роля на диригент? Няма да я има. Нека Дибала подплаща амбициите си с действия на терена. За какво мечтае, мен лично не ме брига. Падоин също иска да е Марадона, но не е.

Момчето онзи ден стана национал на Аржентина. Какво му пречи Ювентус, че не разбирам? Днес всеки пикльо с един сезон е някаква сензация, каквато футболът не е виждал, няма да види, няма да докосне, няма да усети и т.н. Не стана на тези години национал на Аржентина, защото е в Ювентус, а защото това е положението.

Като сме му тесни - прав му път. 150 милиона и утре сте забравили, че е играл за Ювентус.

Този коментар е бил редактиран от pinkfloyd39 на 16 Jun 2017, 14:02

--------------------

+Quote Post
Replicant
коментар 16 Jun 2017, 14:13
Коментар #57

Juventus regular

За днес съм съгласем, ама нали обсъждаме "в бъдеще". Ако не спечелим ШЛ в следващите 5-6 години, ще се изненадаш ако иде в Барса или Реал?

+Quote Post
pinkfloyd39
коментар 16 Jun 2017, 14:45
Коментар #58

Juventus champion

Да иде и на Марс, ако иска. Заменили сме играчи, които Дибала няма да стигне никога, ще се намери поредния нов символ. Ако не спечелим ШЛ в следващите шест години, вина за това би имал и Дибала, не мислиш ли? А ако проспи два или три финала, мисля че няма защо да продължаваме да се мъчим с нещо, което няма да даде резултат. Защото той е извънземният талант, той е човекът, който прави разликата, който се предполага, че с едно пипане на топката може да надхитри елитния отбор отсреща. Фактите обаче са, че момчето не вкарва, когато гостуваме на Торпедо Москва, така че има доста да надгражда, докато аз видя, че медийният му образ е равен на това, което наблюдавам от него. В него има заложена магия, но тя все още не прераства в резултати постоянно, както е при играчи, с който е сравняван и на които прави компания в дадени класации, което за мен е безумно. Според мен в момента е на идеалното място, което отговаря на неговите качества, на което получава трибуната, има доверието и най-големият шанс да се развива. В следващата стъпка на Ювентус Дибала трябва да участва дейно и да има водеща роля, а това означава да продължи да се развива, за да достигне играчи, от които в момента е далеч за всеки един нормален зрител, който не се самозалъгва и е махнал ювентинските цайски.

Реално погледнато ще ти кажа нещо, което хората не отчитат баш: Дибала никога не е бил продиджито, което беше Меси, което беше Роналдо, което беше Дебелака, което беше Неймар. От тук аз мога да заключа, че всичко е едно изнасилване. Момчето ще бъде прекрасен футболист за дълги години, ще се превърне в елитен футболист, но просто е различен от силните на деня, при които насила е побутван. Дибала дори няма старта, който имат част от най-грандиозните футболисти, към които се вярва, че ще се присъедини. Дибала попада като поредния аржентински талант в нищо и никаквия отбор на Палермо, а с игрите си там демонстрира, че е страхотен и попада в една от топ организациите. В момента защитава цветовете на най-големия италиански отбор, който няма равен в Италия, защото е 3035 година, а мухльовците си мислят, че още е 1967. Връщайки се към това, което казва Алвеш, за съжаление, има нещо вярно, но се е изразил така, че да придобие смисъл. Подобен тип аржентински магьосници, които са типични представители на тамошния футбол, разгръщат постоянно спекулирания офанзивен потенциал в офанзивни първенства, в които топката се движи само напред, а тактическият футбол отстъпва пред офанзивното съравнование. В момента Дибала не би имал свободна роля в испански гранд, казах ти го, но Алвеш изглежда твърди, че той би бил част от доста по-офанзивен отбор, който от центъра нататък има пет или шест абсурдно добри офанзивни играчи, които си буустват продукцията един на друг. В Италия е друг футболният свят: донякъде това не позволява на Дибала да видим най-аржентинското от него, но от друга страна, за дадени футболисти това никога не е било проблем - ето ти Платини, ето ти Дел Пиеро, ето ти Роналдо феномена. Талантът е талант и означава едно и също по цял свят, освен в италианските медии, но Алвеш избързва, защото залага на качествата, които все още не прерастват съвсем в резултати. Отделно, че и сегашното Калчо не е някаква трибуна, дори напротив. Ако Алвеш се беше изказал надълго, беше го обяснил, щеше да е доста по-ясно, но не е от химиците. В другите първенства имаш конкуренция, имаш по-добри отбори от средната черга. Реално погледнато един завършващ вече потенциал такъв, какъвто постоянно се описва, надвишава днешното италианско първенство. Тук и защитата е потресаваща - това, че вкарваме по 2 гола е наш избор, наш стил. Просто Алвеш няма дар слово.

А за оная форумна категория досадници, които отъждествяват дните си като фенове на Ювентус само с ушатата, а всичко друго е срам, понеже приятелите им ги гаврят, а Индипендънт пишат врели-некипели: айде нема нужда. Признанията на ташунко сапа, на форума на Милан, на ментора на Саки и на пияндето Миятович не променят фактите, а фактите са, че сме голям отбор. Винаги сме били, винаги и ще бъдем. Има една особеност в този исторически период на Ювентус, която е много неприятна, но не е невъзможно да спечелим Европа. На една финална права сме, която трябва да завършим, иначе ще останем в историята като един гол вътрешен доминатор, който не е направил това, което са правили всички подобни отбори, но както загубихме два финала, така ги загубихме от два от десетте най-добри отбори в последните 30 години.

--------------------

+Quote Post
Underground Mind
коментар 16 Jun 2017, 14:47
Коментар #59

Juventus star

Цитат(pinkfloyd39 @ 16 Jun 2017, 14:02) *
Като сме му тесни - прав му път. 150 милиона и утре сте забравили, че е играл за Ювентус.

След мачът с Мадрид се коментираше, че не "новият Меси", а "новият Савиола" е далеч по-уместно прозвище. ninja.gif

--------------------

+Quote Post
B&W
коментар 16 Jun 2017, 15:28
Коментар #60

Primavera player
**

Коментари: 452
Регистриран: 10-September 16
Потребител No.: 25 059

@pinkfloyd39

Ако случайно визираш моето изказване като част от "форумните досадници" за ушатата, моята идея изобщо не е било това. Фен съм на отбора от малък, почти 20 години. Това, че не сме печелили ШЛ не ме е спирало да подкрепям този отбор и така и ще остане. Става просто дразнещо, когато всеки път "замалко" да спечелим и за един отбор като Ювентус, в сегашното му състояние, най-логичното нещо би било да я спечели. За сметка на това всеки път, когато сме на крачка от купата, разбираме, че все нещо не достига. Това значи, че има пропуск, който трябва да се отстрани. Не може цял живот да се оправдаваме със съдбата затова, че не печелим финалите. То става един път, два пъти, ама всеки път.... Спечелването на тази купа няма да ни направи по-велик отбор, защото за нас винаги този отбор ще е велик. Просто ще е поредната крачка в развитието на този отбор и ще покаже, че вървим напред и може да постигнем всичко. Колкото и да се дразня на Роналдо, тоя излезе нагло преди финала и каза, че са по-добри от нас излезе и го показа на терена. Само, че аз знам какво може този отбор, когато излезе като отбор, а не като онази сбирщина от второто полувреме на мача. И да прав си, Дибала не е болка за умиране все още,ако напусне,защото се покри в сумати мачове, но е един от най-силните футболисти, които имаме и може да развием. Затова ми се иска да работим в тази насока, а не да правим само бизнес. smile.gif

+Quote Post

7 страници V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

Олекотена версия Час: 17th July 2018 - 23:08ч.

> Forum Information:

Copyright: © www.juventus-bulgaria.com 2006 - 2012. Всички права запазени.
Author: Екип на Juventus-Bulgaria.Team