IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

>Реклама

>Препоръчваме ви

13 страници V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Карлос Тевес, 2013-2015: 96 мача, 50 гола, 4 трофея
europefan
коментар 26 Jun 2013, 22:57
Коментар #41

Juventus star

Група: Фенове
Коментари: 2 836
Регистриран: 13-September 08
Град: Добрич
Потребител No.: 1 333

Току-що научих за трaнсфера (аман от работа biggrin.gif ) И първо не можах да повярвам. След като го осъзнах обаче, избухнах от радост. Най-най- сетне топ класа нападател идва при нас. Честито, Ювентинци! Аз мисля да празнувам поне до края на седмицата. А след това и цял сезон! FORZA JUVE!!!!!!!!!!!

Този коментар е бил редактиран от europefan на 26 Jun 2013, 22:57

--------------------
Go to the top of the page

+Quote Post
juvefan1897
коментар 26 Jun 2013, 22:58
Коментар #42

Juventus regular

Коментари: 2 081
Регистриран: 13-March 06
Град: София
Потребител No.: 64

Тевез ??
Карлос Тевез ????

...

+Quote Post
Spark11
коментар 26 Jun 2013, 23:22
Коментар #43

Juventus star

Коментари: 2 909
Регистриран: 22-March 10
Град: Варна
Потребител No.: 3 634

Дойде момента и аз да се извиня на нашия спортен директор. Официално, пред целия форум, обявявам, че си връщам назад думите по негов адрес, касаещи неговата неспособност да доведе голям нападател в отбора. С покупката на Тевес, Марота ме опроверга и изпълни обещанието си от преди 2 години. smile.gif

Колкото до самата сделка - уникален удар. 9 млн (платими на 2 транша, разбира се) + бонуси до 6 млн още за играч като Тевес... повече не може и да се желае. Този път трябва да призная чудесната работа на ръководството, което доведе играч, достоен да носи нашата фланелка, при това на пост, където най-много имаме нужда.

Единственото, което малко ме гложди е този номер 10. И не е понеже играчът няма качествата да носи номера, а понеже още не го е заслужил. Това е номер, който трябва да се спечели, и не ми се иска да се дава без все още никакви заслуги. Надявам се все пак (и имам пълната вяра), че Тевес ще си заслужи фланелката.

Още веднъж - чудесен трансфер. Едно голямо браво на всички, участвали по неговото осъществяване.

--------------------
Paulo Dybala: “They’ve been complaining about Juventus for six years. Perhaps they should try another method.”

+Quote Post
the_parasite
коментар 27 Jun 2013, 00:04
Коментар #44

Juventus regular

Коментари: 2 228
Регистриран: 10-December 09
Потребител No.: 3 058

Сделката за Тевес на теория е страхотен удар. Дано и на практика да се окаже такава.

Относно номера - не се палете толкова. Това са просто две цифри, който са били носени от по-големи играчи от Дел Пиеро и ще бъдат носени от по-големи играчи от Дел Пиеро. Едно е сигурно - колкото и велик да е даден играч, той винаги ще е по-малък от отбора/институцията "Ювентус".

Този коментар е бил редактиран от the_parasite на 27 Jun 2013, 00:05

+Quote Post
Underground Mind
коментар 27 Jun 2013, 00:06
Коментар #45

Juventus star

Коментари: 4 030
Регистриран: 13-June 07
Град: Plastic City
Потребител No.: 551

Цитат
Official: Tevez joins Juventus

Carlos Tevez is officially a Juventus player after completing his transfer from Manchester City and will wear the Number 10 jersey.

The Bianconeri confirmed the financial details of the deal, which is €9m payable in two financial years plus a further €6m in performance-related bonuses in the next three seasons.

He put pen to paper on a contract holding him to Juve until June 30 2016.

“Juventus Football Club has today completed the capture of Carlos Alberto Tévez from Manchester City,” read a statement.

“The Argentine forward, who will wear the number 10 shirt, has agreed to sign a contract which will keep him with the club until 30 June 2016.

“Welcoming Tévez to the Bianconeri’s city centre headquarters were Andrea Agnelli, Giuseppe Marotta and Aldo Mazzia. The striker then moved to conduct the first part of his medical at Turin’s Fornaca di Sessant and Isokinetic medical centres.

“After undergoing the second half of his medical tomorrow, Thursday 27 June, the 29-year-old will subsequently be presented to the media at Juventus Stadium from 11.30am (CET) onwards.”

Tevez has already given a brief statement to the media, noting "Juventus wanted me more" than contenders Milan.

http://www.football-italia.net/35785/offic...-joins-juventus

Официално - Тевес подписа с Ювентус

Аржентинецът струва на клуба 9 млн. евро, които ще бъдат изплащани в рамките на две финансови години, плюс бонуси в размер на 6 млн. при постигнати определени резултати. Срокът на договора е до 30 Юни, 2016 година. Тевес ще носи фланелката с номер 10.

--------------------
''Qui bisogna lottare sempre e quando sembra che tutto sia perduto, crederci ancora, la Juve non si arrende mai.''

+Quote Post
delpi4a
коментар 27 Jun 2013, 00:57
Коментар #46

Juventus regular

Коментари: 1 381
Регистриран: 14-June 07
Град: pleven
Потребител No.: 552

Наистина е трудно да се повярва,че фланелката с номер 10 е на гърба на друг,а не на Алекс,но искахме класен нападател. Тевез взимаше в Сити заплата непосилна за нас,явно Марота е трябвало да го изкуши с нещо.Все пак той дойде в Ювентус,а не при мултимионерите от ПСЖ или Монако.

--------------------

ЛУЧАНО ЛИПСВАШ НА СВОЯТА ДАМА

+Quote Post
JIZAH
коментар 27 Jun 2013, 08:44
Коментар #47

Juventus regular

Група: Ветерани
Коментари: 1 703
Регистриран: 17-January 10
Град: София
Потребител No.: 3 242

Абе не знам малко съм раздвоен. Някак си пак не успяхме да направим максимума. Привличаме играч на близо 30 години, с не малка заплата и най-вече човек който е преди всичко наемник. Да не говорим за това, че веднага ще се взриви съблекалнята заради тази 10ка. Все пак Видал и Маркиза я искаха. Дори миналата година Джиджи я беше пожелал. Просто не знам. Уж е добър играч, ама това е с давност от поне 2 години или преди плажните му истории посредата на сезона. Да не говорим, че е загубил много скорост и никога не е бил силен пред гола. Ебати да бяхме натиснали за Йоветич по-добре. Поне щяхме да вземем млад и перспективен играч. Ако продължаваме така до никъде няма да я докараме. Не може да взимаме средно качество играчи за не малко пари и да им плащаме заплатите години наред. Трябваше да вземем нещо по-сочно, мамка му!

P.S. Вие луди ли сте?!

P.S. ОЛЯЯЯЯ КАРЛИТООООООООООССССС !! ХАХХХХХХАХАХАХАХАХ ФОСТАТА ПИНГВИН МУЛАНИСТКИ! ЩЕ ЯДЕТЕ ЯКО ПАЙДЖИНА ОТ ТЕВЕЗЛИЕВ!!! НЯМА ТАКЪВ ТРАНСФЕР!!!!!!!!!!!

Нямам какво повече да кажа, освен може би да направя един реверанс към Спарк, който с горния си коментар наистина показа, че е пич wink.gif ( това не е четка, приятно ме изненада мнението ти, не го очаквах wink.gif )

--------------------

+Quote Post
eXpLoSive
коментар 27 Jun 2013, 09:03
Коментар #48

Juventus regular

Коментари: 2 289
Регистриран: 1-October 06
Град: Varna
Потребител No.: 210

След две години чакане , най-сетне взимаме играч който да заслужава да играе в отборът ни защото е един от най-добрите и да има разочаровани smile.gif Аз като яростен критик на Марота съм повече от доволен и благодарен на такова развитие. Тевез е страхотен футболист , с невероятни качества и очаквам от него само хубави моменти. Номер 10 е отговорност и ако сам си го е поискал то явно директно става лидер на отборът , нещо което той през годините винаги е държал да бъде. Успех на Тевез и чакаме голове ! aa_juve.gif

--------------------

+Quote Post
parhovo
коментар 27 Jun 2013, 09:28
Коментар #49

Juventus bench

Коментари: 947
Регистриран: 8-December 09
Град: plovdiv
Потребител No.: 3 053

Наистина страхотен трансфер,въпреки ,че е на 29 години си е класа Карлос.С това нападение което успяхме да оформим имаме повече въезможност да мечтаем в ЩЛ. За 10 може би не беше най-очаквания и носител,но смятам,че Тевез ще докаже ,че заслужава да я носи.Нещо в мен ми подсказва ,че до края на трансферния прозорец ще има още една приятна изненада.

+Quote Post
nikentus
коментар 27 Jun 2013, 09:52
Коментар #50

ювентинец

Коментари: 5 038
Регистриран: 28-February 06
Потребител No.: 42

Нека не забравяме, че не кой да е, а Недвед също дойде при нас на 29 години... bones.gif

--------------------

+Quote Post
Underground Mind
коментар 27 Jun 2013, 11:26
Коментар #51

Juventus star

Коментари: 4 030
Регистриран: 13-June 07
Град: Plastic City
Потребител No.: 551

Както написах и в темата за трансферните слухове, с пристигането на Карлитос, поне на хартия се слага край на дългогодишната импотентност в нападението на Ювентус. Мога само да му пожелая да се скъса да дупчи във вратите на смешните италиански отборчета с още по-смешни президенти и да се докаже като достоен за фланелката с номер 10. Forza Carlitos!

--------------------
''Qui bisogna lottare sempre e quando sembra che tutto sia perduto, crederci ancora, la Juve non si arrende mai.''

+Quote Post
pinkfloyd39
коментар 27 Jun 2013, 12:02
Коментар #52

Juventus champion

Коментари: 6 080
Регистриран: 6-March 12
Потребител No.: 24 649

Ще помоля някой да нахвърля основните неща от пресконференцията. Близо е до акъла защо се спряхме именно на Тевес, но ми е интересно какво е казал самият Карлос, както и Марота като мозъкът зад този ход.

--------------------

+Quote Post
eXpLoSive
коментар 27 Jun 2013, 12:30
Коментар #53

Juventus regular

Коментари: 2 289
Регистриран: 1-October 06
Град: Varna
Потребител No.: 210

За главната страница за сега сложете нещо такова :
Лична информация
Прякор Карлитос
Цяло име Карлос Алберто Мартинес Тѐвес
Дата на раждане 5 февруари 1984 г. (на 29 г.)
Място на раждане Сиудадела, Аржентина
Ръст 173 см
Пост нападател
Настоящ отбор
Отбор Ювентус
Номер 10

Карлос Алберто Мартинес Тѐвес (1984-, на исп. Carlos Alberto Martinez Tévez) е аржентински футболист-национал, нападател. Талантлив и динамичен футболист, придобил голяма популярност сред феновете. Звездата му изгрява, докато е в Бока Хуниорс, по-късно преминава в Коринтианс. Известен е като Карлитос сред близкото си обкръжение. Към 16 юни 2006 г. има 22 мача и 4 гола за Аржентина.

Кариера и личен живот

Роден е на 5 февруари 1984 г. в Сиудадела, провинция Буенос Айрес в семейството на Раймундо и Адриана. Израства в скромния квартал Ехерсито де Лос Андес, известен като Фуерте Апаче. По-голям брат на Диего, Мигел, Рикардо и Дебора.
Играе първо за местните Естрелас дел Уно, Санта Клара и Вила Реал, след което отива в Ол Бойс. Влиза в младежките формации на Бока Хуниорс, когато е на 13-14 години, и за 3 години вкарва 72 гола.
Дебютира в аржентинското първенство с представителния отбор на 21 октомври 2001 г. срещу Талерес де Кордоба. С Бока печели аржентинското първенство през 2003 г., Копа Либертадорес '03, Междуконтиненталната купа '03 и Копа Судамерикана '04.
Тевес е ключова фигура за мъжкия национален отбор на Аржентина на летните олимпийски игри през 2004 г. Тогава той отбелязва 8 гола в 6 мача и става голмайстор на състезанието, а Аржентина печели златен медал. Участва и на Копа Америка '04. Дебютира за националния отбор на 30 март 2004 г. срещу Еквадор. Играе в турнира за Купата на конфедерациите през 2005 г.
Избран е за футболист на годината за 2003 и 2004 г. от гилдията на аржентинските футболни журналисти, както и за спортист на годината за 2004 г. Латин Американ Фокс Спортс го обявява за най-значим латиноамерикански футболист през 2003 г. През 2004 г. се оказва втория най-резултатен голмайстор в света по брой отбелязани голове в срещи на национално равнище с 16 гола.
През декември 2004 г. е продаден на бразилския Коринтианс за рекордната сума от 16 милиона евро. Сключва 5-годишен контракт за около 8,5 милиона евро. Отначало феновете реагират отрицателно спрямо Тевес, но по-късно с негова помощ отборът печели първенството на Бразилия.
Тевес преминава в английският отбор Уест Хям където играе до връхната точка в кариерата си, когато става факт трансферът му в гранда Манчестър Юнайтед. Дебютът му е през август 2007 г. срещу Портсмут. С отбора на Юнайтед Тевес добави още две купи към своите отличия - тази на победител в Премиер шип и най-престижната титла в Шампионската лига.
През 2009 година е привлечен в отбора на Манчестър Сити, като те плащат 47 милиона за него. В сезона 2009-2010 от 33 мача, които е играл, вкарва 23 гола.
На 25.06.2013 Манчестър Сити постигат договорка с отбора на Ювентус на стойност 12 милиона и договор, по силата на който Карлос Тевес ще получава 5,5 милиона на сезон, плюс бонуси в зависимост от представянето му и постиженията на отбора.
Отличия

Носител на златен олимпийски медал: '04
Шампион на Бразилия: '05
Носител на Копа Судамерикана: '04
Носител на Междуконтинентална купа: '03
Носител на Копа Либертадорес: '03
Шампион на Апертура: '03
Шампион на Южноамериканското първенство за младежи до 20 г.: '03
Най-добър футболист на бразилското първенство за 2005 г. според Бразилската футболна конфедерация
Най-добър футболист на бразилското първенство за 2005 г. според бразилското сп. „Плакар“
Най-важен спортист за 2004 г., заедно с баскетболиста Ману Хинобили, според в-к „Кларин“
Голмайстор на олимпийските игри през 2004 г.
Най-добър южноамерикански футболист за 2003, 2004 и 2005 г. според уругвайския в-к „Ел Пайс“
Манчестър Юнайтед
Висша лига - 2008
Шампионска Лига - 2008
Манчестър Сити
ФА Къп (2011)
Висша лига (2012)
Голмайстор на Английската висша лига (2011) - 20 гола

--------------------

+Quote Post
Dek0
коментар 27 Jun 2013, 13:17
Коментар #54

Juventus regular

Коментари: 2 355
Регистриран: 12-June 07
Град: Plovdiv
Потребител No.: 549

Тевес припомни: В Бока също носех десетката
27.06.2013 13:29
Аржентинецът заяви, че винаги е мечтал да играе за Ювентус
Тевес припомни: В Бока също носех десетката

"Тевес не се нуждае от специално представяне, неговата кариера дотук говори сама по себе си за неговите качества. Преговорите бяха много трудни, но ние се радваме и сме изключително горди, че се преборихме с конкуренцията на други големи клубове за подписа му".

С тези думи генералният директор на "бианконерите" Джузепе Марота посрещна новото попълнение на отбора Карлос Тевес, който подписа с италианските шампиони до лятото на 2016-та година.

"В заключителната фаза на тези преговори решаваща се оказа намесата на Антонио Конте, който лично разговаря с Карлос и му обясни какви са целите пред нашия клуб", допълни Марота на пресконференцията, на която беше представен Тевес.

"Първо, искам да благодаря на ръководствата на Ювентус и Манчестър Сити – на новия си клуб заради желанието да ме привлече, а на предишния – за времето, прекарано там. Напълно ми е ясно колко голяма е отговорността да нося фланелката с номер десет в такъв велик клуб като Ювентус, още повече, че в Бока Хуниорс носех десетката на Марадона. Дел Пиеро също е футболист, който невероятно много уважавам, и се гордея, че ще наследя неговия номер", каза самият аржентинец.

"Мисля, че италианските привърженици много си приличат с аржентинските и посрещането на феновете в Торино не ме стресна – напротив, много съм радостен от топлия прием тук в Италия", коментира 29-годишният играч.

"Милан искаше да ме вземе, но важното в случая, е че вече съм състезател на Ювентус и целите на този отбор вече са и мои цели. Искам да се наложа тук и знам, че за да сторя това, трябва да се трудя здраво".

"Дали ще играя сам в атака, или пък заедно с Йоренте – това зависи от Антонио Конте, изобщо всички тактически решения са изцяло негови. При всички положения аз ще давам всичко от себе си, когато съм на терена".

"Италианската Серия А е едно от най-напрегнатите първенства в света и за мен винаги е било мечта да играя на Апенините и да бъда част от Ювентус. Със сигурност началото на сезона ще бъде много важно, защото ще трябва бързо да се адаптирам към стила на игра в Италия".

"Разговарях с Мануел Пелегрини и му обясних, че е дошло времето моят период в Манчестър Сити да приключи. Мисля, че той ме разбра, осъзна, че искам да се състезавам за Ювентус. Нямам търпение да играя заедно с дълбоко уважавани от мен футболисти като Андреа Пирло и Джанлуиджи Буфон".

"За мен не е от значение на всяка цена да стана голмайстор на Ювентус, а отборът да печели – това е основният ми приоритет. За доверието на феновете ще се отблагодаря със старание на игрището и се надявам, че заедно с новите си съотборници ще зарадвам привържениците на тима и с много трофеи".

http://www.gol.bg/juventus/2013-06-27/teve...esetkata.152658

+Quote Post
Marchisio
коментар 27 Jun 2013, 13:57
Коментар #55

Primavera player
**

Коментари: 273
Регистриран: 10-September 12
Град: Своге
Потребител No.: 24 731
Любим футболист:Del Piero, Buffon, Marchisio, Bonucci

Welcome, Carlos post-294-1159107481.gif

Играча прави номера специален, а не обратното. Дано се справи, и вкара над 20 гола във всички турнири. Успех !

--------------------

+Quote Post
ForzaJuve29
коментар 27 Jun 2013, 16:50
Коментар #56

Juventus star

Коментари: 3 585
Регистриран: 19-February 12
Град: Пловдив
Потребител No.: 24 637

666

Морати напълни ли гащите?!!!!

+Quote Post
pinkfloyd39
коментар 27 Jun 2013, 18:09
Коментар #57

Juventus champion

Коментари: 6 080
Регистриран: 6-March 12
Потребител No.: 24 649

Противно на всички притеснения, че Тевес е изключително своеволен, че щял да развали обстановката в съблекалнята, щяло егото му веднага да се сблъска със суровите принципи на Конте... за цялата си кариера, която е минала през близо 10тима треньори, аржетинецът е имал проблеми само с 1 - с Манчини. По времето, когато негови наставници са били треньори като Кърбишли, Хюз, Табарез, Бианки и Алекс Фъргюсън нито Тевес се е карал с някой от тях, нито от тяхна страна е имало индикация момчето да е тежък случай, с който да не може да се работи. Конфликтът с легендата на Лацио определено не беше породен само от своеволието на Карлос Тевес, но и от прекомерното надменно поведение на Манчини, който месеци наред не се отнасяше с уважение към най-опасния стрелец и моментен капитан на отбора си. В едно интервю по-късно Тевес заяви, че не би искал отново да играе за треньор, който се отнася с него като с измет. Най-хубавото е, че Тевес е осъзнал грешката си. След като утихнаха страстите си, той се завърна в Сити, извини се публично на фенове и съотборници и каза, че като отговорен играч и човек ще направи всичко възможно, за да възвърне максималната си форма за най-кратък период от време и отново да бъде полезен за своя отбор. Наистина е факт, че аржентинците имат слабост към собствената си страна, там е тяхната любов, там са техните любими отбори. Тевес отчасти ми напомня на един друг играч, чието име няма да споменавам. Той не е проблемен, макар и за него да се носеха такива митове. Просто е различен тип характер, може би е по-податлив на емоционални сривове. Но нека се престорим, че всичко е отминала страница, защото по всичко изглежда, че е така. Отделно имайте напредвид, че Тевес идва в една добре изградена съблекалня, съставена от опитни играчи и добри лидери. Ето, че днес в интервюто си спомена играчи като Пирло и Буфон, уважавани по цял свят, с които се е срещал на терена. Няма причина, поради която някой да не вярва, че Тевес няма да се впише в нашето семейство. Конте е изградил не просто отбор, а една страхотна и единна група, към която Тевес скоро ще се присъедини без проблем. Конте, освен добър треньор, е и отличен психолог. С Тевес може би трябва да се говори малко повече, но пак казвам, той през цялата си кариера е бил добър съотборник, направил една грешка крачка. Не е развалял нищо в Юнайтед, и до ден днешен е уважаван там, така че може да запазим спокойствие.

На няколко пъти съм споменавал, че за мен Тевес е страхотен професионалист. Той не се крие на терена. Винаги иска топката да е негово притежание, навърта сериозен километраж, нагърбва се с отговорност, опитва се да участва в изграждането на атаките, умее да подава, не е егоист... Няма да забравя преди известно време гледах по телевизията на Сити едно интервю с Тевес преди един мач от ФА къп (или беше Карлинг), в което заяви, че умората напоследък му идва в повече, а днешният им съперник е непретенциозен и мачът като цяло няма особен смисъл... след това изгледах мача, в който мултимилионната селекция и 'уморения' Тевес излезнаха срещу полупрофесионалисти. Макар Тевес да не изглеждаше особено заинтересован преди срещата, по време на самия мач Тевес играеше така, че човек би си помислил, че се играе финал на Мондиала. Това показа неговата отговорност към съотборници и към футболната игра, която той толкова обича.

Може да е аржентинец, може да е наемник, може да е правил човешки грешки, но Тевес никога не би се покрил на терена. Той се изповядва само на един Бог - футболната победа, той обича да е победител, иска да покорява върхове... може да носи #10 за 2 сезона или за не повече от 2.5 години, може просто да е временно решение, но Тевес ще даде всичко от себе си, за да се докаже пред феновете. Напълно съм откровен, когато казвам, че Тевес не се крие на терена. До последната секунда, колкото и да е безсмислена тя, момчето търси път и начин да направи нещо, което да помогне на отбора му. Не е типичната ювентинска десетка, но има типичният ювентински талант на играчите, носили този номер. Тевес е изключително надарен във футболен аспект, талантът му е огромен. В крайна сметка, номерата са нещо обикновено. Един Йоветич с нищо не е доказал, че примерно заслужава повече номера от аржентинеца. Гледам съм Йоветич на живо, той е изключителен отборен играч, обича да е полезен в двете фази на играта, отговорен е към съотборниците си и се стреми да е навсякъде, но все още колкото и да се нагърбва с тежки задачи, те му идват повече - доста често остава изолиран от играта и практически е незабележим. Не че не го искам. Той ще се превърне в #1, но конкретно по темата... Но да спрем безсмислената тема. Тя всъщност трябва да спре с факта, че #6 още циркулира в употреба. А #6 е единствен в историята на Ювентус. #10? Не толкова. Само няколко последни думи по темата... аз не съм напълно убеден, че Тевес е изискал #10... по-скоро предполагам, че му е бил даден... за да го амбицира. Тевес се намира на нещо като кръстопът. Жаден повече от всичко да докаже, че все още е част от най-добрите играчи, че годините в Сити не са били провал, защото той игра там 3-4 години, а можеше да избере далеч по-интересна дестинация. Ако искаше пари, Тевес лесно щеше да се върне в Аржентина, отново да пътува към Бразилия или да отиде в Русия, а защо не и в ОАЕ - на тези места ще го позлатят. Прави ми впечатление, че в деня, в който ни свързаха с Тевес, Марота каза нещо от сорта на "да, харесваме Тевес и го искаме, защото иска отново да играе футбол и е настървен да обори критиците"... В този ред на мисли, Тевес идва пределно нахъсан, защото вече е на 29 години - прекрасна възраст, но не е като на 22, ще впрегне целия си потенциал, за да намери най-доброто си лице, а какво може да го амбицира повече и от постоянните критики, че е бита карта? Най-тежката фланелка в Ювентус. Бъдете спокойни, момчето ще се справи. Ние не взимаме просто Карлос Тевес, младокът, който трябва да бъде следващият Марадона. Ние купуваме Тевес, завършеният играч и продукт, който е в най-продуктивните си години и се очаква да избухме така, както винаги го е правил.

Относно дискусията къде е мястото на Тевес в световния футбол - топ 5, топ 10, топ 15, топ 38895... Това, което ни пречи да го наредим в каквато и да е класация... е постоянството. Постоянството в игровите му минути! Тевес дойде късно в Европа - не прекалено късно, но ми се искаше да дойде през 2003та, а не през 2006та. В Манчестър беше с витална заслуга абсолютно всеки път, в който е докосвал терена. Не е Роналдо, не е и Рууни, но беше точно толкова важен за тях, колкото и те двамата. Ротационният принцип на Фъргюсън с тях двамата + Нани и Бербатов беше страхотен и даваше резултати. Но Тевес се възползваше максимално от всеки един шанс и даваше индикация, че мястото му в Юнайтед е за постоянно. Не случайно Тевес щеше да струва на Юнайтед 26 мил. паунда. Те ги изкараха, но до този трансфер не се стигна. Но е сериозна индикация, че е бил в сериозните планове на АФ, тъй като тази сума е доста висока. В Сити тъкмо почваше пак и пак да намира форма и все нещо ставаше - отиваше на скамейката, караше се с Манчини и прочие и прочие. В Уест Хям дърпаше отбор от некадърници абсолютно сам. Затова на мен ми е трудно да дам каквато и оценка и да го поставя където и да е в световните класации. Но да - ако говорим за чист талант, за арсенал от най всестранни умения и качества, Тевес безспорно е много близо до върха. Не са много футболистите, които да имат неговия футболен капацитет. Не напразно очакваха да стане следващият Марадона. Момчето наистина съчетава доста висока класа, плюс едно желание постоянно да се развива и да бъде лидер на терена. Тевес умее да играе с гръб към вратата, умее да сменя посоката на движение с лекота, има страхотен поглед за това къде трябва да изпрати топката в противниковата мрежа, бърз и повратлив, много финна техника. Безспорно е играч с елитни качества и ще го докаже. Тевес е непредвидим. Той може всяка минута и секунда да сътвори неща с топката в крака, което да постави в позиция шах и мат противниковата защита. С подобен играч си спокоен, защото всяка една европейска водеща защита ще трябва да бъде изключително внимателна, за да не даде шанс на Тевес да владее топката в по-дълъг период от време.

Ние подобен трансфер не сме осъществявали от много време. Играч със сходни характеристики... След големите трансферни лета 01 и 02... най-талантливите играчи, които сме привличали са Ибрахимович, който тогава беше млад и зелен, Пирло, дошъл без сума и подобие на това, което беше... и Тевес. Който все още не е дал най-доброто от себе си на футбола.

Не се изненадвам от факта, че Конте се е намесил лично в ситуацията, разговаряйки надълго с Тевес. Това може само да успокои част от феновете, които смятат, че някои от играчите идват в Ювентус без изричното съгласие на бившия капитан. Също така е сериозна индикация, че Конте силно е искал да има Тевес в състава си и че той не е компромисен вариант.

Между другото, не очаквам Тевес да се превърне в голова машина и да вкара 40 попадения. Той има головото докосване обаче. Не че няма да бележи солидно в Калчото, ще го прави. Просто очаквам големи дивиденти от идването му... за Матри и Йоренте, които изглежда ще са ротационната ни двойка тарани. Тевес ще отваря много пространства за тях, а с асистенциите си, ще им бъде много полезен. Наличието му до тях отваря съвсем друга перспектива за тези момчета, които трябва да бележат.

Да завърша - радвам се, че най-накрая Тевес дойде в Торино. Още през 2003та Моджи му беше хвърлил око, но до нищо не се стигна. В интерес на истината, спомням си добре, че Тевес наистина като млад е заявявал, че харесва твърде много Италия, за да не изпълни мечтата си да играе там. Напук на всички глупави слухове, Тевес изглежда забавен и отговорен съотборник, изглежда скромно и всеотдайно момче, което обича футбола повече и от децата. Усмивката му е на лицето всеки път, когато съумее да помогне на своя отбор чрез отиграване, на терена всеки жест е отправен към феновете. Аз се радвам, че е тук. Макар и аржентинец и наемник, момчето има всички предпоставки да остави следа и да се превърне във важна част от отбора. Аз ще отида и по-надалеч - Тевес може да открие и своето семейство в Ювентус, а аз бих се радвал, ако се получи така. Днес четох из интернет пространството откровени глупости, че трябва да си иде на секундата, заради това, че взел на Алекс номера... и подобни простотии.

--------------------

+Quote Post
yanko
коментар 27 Jun 2013, 18:47
Коментар #58

Juventus champion

Коментари: 5 180
Регистриран: 31-May 08
Потребител No.: 1 134
Любим футболист: 8 Marchisio
Фен клуб: 705/289

Цитат(the_parasite @ 27 Jun 2013, 01:04) *
Сделката за Тевес на теория е страхотен удар. Дано и на практика да се окаже такава.

Точно. Аз също подхождам с лека предпазливост по темата. Но несъмнено Тевес е надграждане спрямо наличните нападатели, надявам се да разкрие пълния си потенциал в Юве, ала Недвед. Както е написал pinkfloyd39, не очаквам с треньор като Конте да има някакви проблеми. Успех му пожелавам!

+Quote Post
don Pintilio
коментар 27 Jun 2013, 19:11
Коментар #59

Primavera player
**

Коментари: 471
Регистриран: 20-June 11
Потребител No.: 24 555

Цитат(pinkfloyd39 @ 27 Jun 2013, 19:09) *

clap.gif

--------------------

+Quote Post
ELMANIFICO
коментар 27 Jun 2013, 19:14
Коментар #60

Juventus star

Коментари: 3 335
Регистриран: 13-March 06
Потребител No.: 68

И тогава Тевес стана шампион с Манчестър Сити. И тогава Тевез вдигна плаката http://www.nationalturk.com/en/carlos-teve...-ferguson-18133.

Тевез е един от играчите, които харесвам. Това е добър трансфер за нас. Удар.

Обаче при условията, на които Сити подписват и упорството на Фиорентина ... някак си Тевез ми изглежда ,ако не като компромис, то поне като застраховка, така че да не се достигне втори път то "Бентднер". Все пак подписваме с играч, с изтичащ договор догодина, на 29, със 11 гола и 8 голови подавания миналия сезон. За сметка на "черната овца" Вучинич с 10/6. При все ... на вноски.

Тевес е нападател от световна класа, но в много отношения ми прилича на Салас. Нека поиграе малко преди да го засипваме със суперлативи. Номер 10 според мен му е достатъчно признание от страна на Ювентус що се касае качествата на играча. Сега е негов ред да "върне" услугата. Попада в най-добрият отбор в първенството. Конкуренцията не е на ниво - на база съперници и на база съотборници. Вучинич няма шанс при равни други условия да се бори с Тевез за място в двойка нападатели. При толкова слабо нападение на Ювентус, каквото имахме последните сезони, съвсем малко се иска от Ел Апаче, за да се превърне в любимец на всички.
Лично на мен целта 8/10 асистнеции и 15/20 попадения във всички турнири ми изглеждат като един разумен оптимум за Тевез

Стискам палци и им пожелавам късмет на двамата нови.

п.с. Според 7 дни спорт Аниели е обещал 200млн за трансфери+заплати, така че те твърдят, че Йоветич и Огбогна също на много възможни нови придобивки. Да видим.

--------------------
Вълшебнико Ювентус , погледни към небето ! Над теб са само звездите !

+Quote Post

13 страници V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

Олекотена версия Час: 21st September 2018 - 23:48ч.

> Forum Information:

Copyright: © www.juventus-bulgaria.com 2006 - 2012. Всички права запазени.
Author: Екип на Juventus-Bulgaria.Team