IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

>Реклама

>Препоръчваме ви

26 страници V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Пол Погба, № 105
yanko
коментар 04 Aug 2012, 19:52
Коментар #1

Juventus champion

Група: Ветерани
Коментари: 5 180
Регистриран: 31-May 08
Град: Пловдив
Потребител No.: 1 134
Любим футболист: 8 Marchisio
Фен клуб: 705/289

Paul Labile Pogba - Пол Погба

Рожденна дата – 15 Март 1993
Националност, място на раждане – Франция/Гвинея
Височина – 1,86 м
Позиция на терена - полузащитник, централен, дефанзивен
Контракт - до 2016г
№ 6

Кариера

Младежи
1999–2006 - Roissy-en-Brie
2006–2007 - Torcy
2007–2009 - Le Havre
2009–2011 - Манчестър Ю
Професионална
2011-2012 - Манчестър Ю - 3 мача
2012- Ювентус -

С националния отбор - мачове - голове
2008–2009 - Франция U16 17 (1)
2010 - Франция U17 10 (2)
2010–2011 - Франция U18 6 (1)
2011–2012 - Франция U19 12 (4)

Пол Погба, родителите му са емигранти от Гвинея, роден е в покрайнините на Париж. Има двама по-големи братя - също футболисти. Флорентин, по-големият, играе за Седан, Матиас в Крю Алекзандрия. Флорентин е част от националния отбор на Гвинея, като дебютът му за страната е в приятелска среща през август 2010. Към момента той е част от националният отбор на Франция до 21г.
Погба прави дебютът си за гарнитурата на Петлите до 19г през септември 2011. Двубоят е срещу Италия, като Пол асистира за 2 от общо трите гола на французите. 29 февруари 2012 отбелязва първото си попадение за отбора в тази възрастова граница - при загубата с 1-2 от Испания. В квалификацията за Евро 2012 за юноши до 19г вкарва петият от общо 6 при разгрома над Холандия. Тази победа класира Франция за турнира. В първият мач за Евро 2012 за младежи до 19г, той материализира дузпа за крайното 3-0 срещу Сърбия. Петлите достигат 1/2-финалите, където отпадат от Испания, бъдещият носител на трофей. Пол вкарза три минути преди края на редовното време за да прати мачът в продължения и дузпи, там обаче испанците надделяват.

Погба: Искам хората да говорят за Погба, а не за Виейра

Пол Погба даде първото си интервю като играч на Ювентус, отбелязвайки че иска да „прави история и да стане по-силен от Патрик Виейра". Както е известно, 19-годишният френски полузащитник подписа снощи четиригодишен договор, след като по-рано напусна Манчестър Юнайтед със свободен трансфер.

„Толкова съм щастлив, че видях музея на Ювентус и успях да оценя напълно историята на клуба", каза Погба за официалния сайт на "бианконерите".

„Забелязах, че има много шампиони, които са играли за този отбор и се надявам, че ще съм в състояние да стана част от тази група. Аз съм щастлив да бъда тук, това е истинска чест. Вдъхновен съм да видя сред бившите играчи хора като Мишел Платини, Павел Недвед и Роберто Баджо. От сегашното поколение това са Андреа Пирло, Джиджи Буфон, Клаудио Маркизио и Джорджо Киелини. Те всички са добри играчи и аз имам голямо желание да играе заедно с тях. Надявам се, че всичко ще се развие добре и аз ще изградя едно добро разбирателство с всички", каза още талантливият французин.

„Започнах да играя в Юнайтед когато бях на 16-17 години. Научих много от Пол Скоулс, Рио Фърдинанд и Уейн Рууни. Играх заедно с тях и имах възможност да се възхищавам на високото ниво на футбола там. Сигурен съм, че в Ювентус, с играчи като Пирло, ще подобря своя опит. Аз съм истински щастлив, за да се впусна в това ново приключение и вярвам, че ще се справя още по-добре. Надявам се, че феновете ще ме подкрепят", допълва Погба.

„Сравнението с Виейра е комплимент за мен. Надявам се, че ще стана още по-добър, отколкото той беше, вземайки всички негови най-добри качества, за да може след това хората да говорят за Погба, а не за Виейра", завършва французинът.

Източник

Видео от интервюто

Този коментар е бил редактиран от yanko на 06 Aug 2012, 19:35
Go to the top of the page

+Quote Post
masterhp
коментар 05 Aug 2012, 00:20
Коментар #2

Juventus champion

Група: Фенове
Коментари: 9 405
Регистриран: 22-December 07
Град: Pripyat
Потребител No.: 802

Дано получи достатъчно поле за изява Погба през този сезон, определено има голям потенциал. Заедно с Мароне трябва да градят бъдещето на Юве!

--------------------
"синьо-черното не ми отива!"

+Quote Post
Rumbeti
коментар 06 Aug 2012, 13:30
Коментар #3

ЛУД

Коментари: 10 333
Регистриран: 22-October 06
Град: София
Потребител No.: 218

Цитат(yanko @ Aug 4 2012, 20:52ч.) *
Погба: Искам хората да говорят за Погба, а не за Виейра

Пол Погба даде първото си интервю като играч на Ювентус, отбелязвайки че иска да „прави история и да стане по-силен от Патрик Виейра". Както е известно, 19-годишният френски полузащитник подписа снощи четиригодишен договор, след като по-рано напусна Манчестър Юнайтед със свободен трансфер.

„Толкова съм щастлив, че видях музея на Ювентус и успях да оценя напълно историята на клуба", каза Погба за официалния сайт на "бианконерите".

„Забелязах, че има много шампиони, които са играли за този отбор и се надявам, че ще съм в състояние да стана част от тази група. Аз съм щастлив да бъда тук, това е истинска чест. Вдъхновен съм да видя сред бившите играчи хора като Мишел Платини, Павел Недвед и Роберто Баджо. От сегашното поколение това са Андреа Пирло, Джиджи Буфон, Клаудио Маркизио и Джорджо Киелини. Те всички са добри играчи и аз имам голямо желание да играе заедно с тях. Надявам се, че всичко ще се развие добре и аз ще изградя едно добро разбирателство с всички", каза още талантливият французин.

„Започнах да играя в Юнайтед когато бях на 16-17 години. Научих много от Пол Скоулс, Рио Фърдинанд и Уейн Рууни. Играх заедно с тях и имах възможност да се възхищавам на високото ниво на футбола там. Сигурен съм, че в Ювентус, с играчи като Пирло, ще подобря своя опит. Аз съм истински щастлив, за да се впусна в това ново приключение и вярвам, че ще се справя още по-добре. Надявам се, че феновете ще ме подкрепят", допълва Погба.

„Сравнението с Виейра е комплимент за мен. Надявам се, че ще стана още по-добър, отколкото той беше, вземайки всички негови най-добри качества, за да може след това хората да говорят за Погба, а не за Виейра", завършва французинът.

Източник

Видео от интервюто

Няма да е зле да се направи тема за Погба и някой от админите да премести нещата.

Добре е, че подписахме с това момче. Дано успее да се впише в отбора, защото като цяло има хляб в него.

Знае ли се колко пари сме дали ?

--------------------

FORZA JUVENTUS, FORZA ALEX !!!

+Quote Post
eXpLoSive
коментар 06 Aug 2012, 13:31
Коментар #4

Juventus regular

Коментари: 2 289
Регистриран: 1-October 06
Град: Varna
Потребител No.: 210

300 хилки компенсация доколкото съм чел аз , ама официално дали сме показали цената незнам.

--------------------

+Quote Post
Rumbeti
коментар 06 Aug 2012, 13:39
Коментар #5

ЛУД

Цитат(eXpLoSive @ Aug 6 2012, 14:31ч.) *
300 хилки компенсация доколкото съм чел аз , ама официално дали сме показали цената незнам.

Мерси за инфото. Това си е супер сделка. За разлика от 36-те милиона за 2-мата от Удине. Поне от тук сме поизбили някое Евро smile.gif

--------------------

+Quote Post
masterhp
коментар 06 Aug 2012, 14:06
Коментар #6

Juventus champion

Цитат(Rumbeti @ Aug 6 2012, 14:39ч.) *
Мерси за инфото. Това си е супер сделка. За разлика от 36-те милиона за 2-мата от Удине. Поне от тук сме поизбили някое Евро smile.gif

Имаш предвид 6-те милиона, които сме платили на Удине от първият от трите транша за 50% от правата им. smile.gif

Погба, дойде като свободем агент и тея 300 хиляди пак са много, понеже не ги дължим на Юнайтед. Успяхме да вбесим САФ с тоя транфер, което не е лошо като цяло. Гледах го в младежката национална формация на Франция и останах доста доволен от показаното от Погба. Дано получи своя шанс и да се възползва от него smile.gif

--------------------

+Quote Post
Laudrup
коментар 06 Aug 2012, 14:12
Коментар #7

Juventus regular

Коментари: 1 507
Регистриран: 20-September 09
Град: Montana
Потребител No.: 2 769
Любим футболист:Trezeguet

Някъде бях чел, че Мино Райола ще получи 1,8 милиона по тая сделка huh.gif Някой знае ли за такова нещо ?
П.п: http://www.webcafe.bg/id_1404304612 ето тук пише около 2 милиона евро.. Не му е зле biggrin.gif

Този коментар е бил редактиран от Laudrup на 06 Aug 2012, 14:13

--------------------

+Quote Post
Rumbeti
коментар 06 Aug 2012, 14:22
Коментар #8

ЛУД

Цитат(Laudrup @ Aug 6 2012, 15:12ч.) *
Някъде бях чел, че Мино Райола ще получи 1,8 милиона по тая сделка huh.gif Някой знае ли за такова нещо ?
П.п: http://www.webcafe.bg/id_1404304612 ето тук пише около 2 милиона евро.. Не му е зле biggrin.gif

Добре са тези комисионни. 2 млн. евро smile.gif
ЗА ПОгба си струва.

А за Исла и Асамоа каква е офертата, какви 6 млн. , какви 50% от правата. Не ги ли взехме 2-мата пакет за 36 млн ?
Аз нещо такова четох ? Каква е крайната сума ?

--------------------

+Quote Post
blagoy_sim
коментар 06 Aug 2012, 14:53
Коментар #9

Juventus star

Коментари: 4 001
Регистриран: 26-February 06
Потребител No.: 33

Взехме 50% от правата им за около 18 млн евро, които са платими на 3 транша. Разсрочването е много добро нещо, но не означава, че няма да ги платим тези пари. Исла и Асамоа тепърва ще леят кръв на терена, за да се преборят за титулярно място. Аз и двата трансфера ги харесвам, защото имаме конкурентни резерви.

--------------------

Elkann: 'Zeman? Carrera already won more'
Мъчно ми е, много ми е мъчно за милан, за интер, за рома, за наполи.

+Quote Post
JuventiKnow
коментар 06 Aug 2012, 21:45
Коментар #10

Juventus champion

Коментари: 8 602
Регистриран: 26-March 07
Град: Дряново
Потребител No.: 430

Да припомня, че тъкмо за около 300 хил взехме и Бардзали, при това не като свободен агент wink.gif А комисионната на Райола е напълно в реда на нещата, защото е с основна заслуга да измъкнем Погба. Работеше за идването му при нас, а не за оставането му в Юнайтед или преминаването му другаде. При свободните трансфери са нормални тези неща - голяма комисионна, по-сериозна заплата за играча..

А за Асамоа и Исла ясно, че ще платим всичко в крайна сметка, но пък едва ли са много отборите и играчите, които биха се съгласили на такива схеми, за да можем изобщо да си позволим да ги вземем. Така сега успяхме да си осигурим нужни играчи за почти никакви пари.

--------------------
JUVENDETTA...

+Quote Post
Rumbeti
коментар 06 Aug 2012, 22:10
Коментар #11

ЛУД

Всякакви схеми има. После се разменят други играчи. Пък и под масата има игра smile.gif
Важното е , че е при нас. ЗА почти никаквите пари за Исла и Асамоа не мога да се съглася. Дано ме опровергаят, но 18 млн. за 50% и то на недоказани играчи мисля, че са в повечко. Ебаси футболистите се продават за по 13-14 млн.

--------------------

+Quote Post
masterhp
коментар 07 Aug 2012, 02:04
Коментар #12

Juventus champion

Цитат(Rumbeti @ Aug 6 2012, 23:10ч.) *
Всякакви схеми има. После се разменят други играчи. Пък и под масата има игра smile.gif
Важното е , че е при нас. ЗА почти никаквите пари за Исла и Асамоа не мога да се съглася. Дано ме опровергаят, но 18 млн. за 50% и то на недоказани играчи мисля, че са в повечко. Ебаси футболистите се продават за по 13-14 млн.

Хубавото е, че тея 18 милиона са на 3 транша демек три години и може да не откупим и другата част от правата им, ако се изложат. Сделката е фобра с оглед на това, че идват този сезон, когато са най-нужни са малко пари, тъй като бюджета ни е ограничен.

Райола е наш човек и е добре да потдържаме такива контакти, дори и с високи комисионни. За мен Погба спокойно може да се превърне в голям удар, а под ръководството на Конте (а дано) има въжможността да израстне. Много успехи и Браво на Мармота за този трансфер.

--------------------

+Quote Post
di_miro
коментар 07 Aug 2012, 11:08
Коментар #13

Juventus regular

Коментари: 1 000
Регистриран: 27-December 07
Потребител No.: 811

Комисионната наистина е сериозна, но човекът си я заслужил. Дори сумарно 2,3М за нашумял юноша от Манафчестър си е добре. Ще го гледам с интерес как ще се развие.

Иначе мен тия разсрочвания, с които продължаваме започват сериозно да ме притесняват, защото се натрупват. Интересно ми е да се проследят - сигурно ще се окаже, че през следващите 2-3 лета си имаме едни задължителни вноски от 20тина милиона. Ако продължаваме така и в някакъв момент се наложи да свием бюджета няма да можем да купуваме, защото ще трябва да си внасяме траншовете.

--------------------

Цитат(Del Pi 10 @ Mar 7 2012, 13:01ч.)
Цитат(vench @ Мar 7 2012, 12:48ч.)

Вие имате ли лични впечатления от Погба? Ако наистина може да го броим за ново попълнение.. Споделете си мнението от тоя пич smile.gif

Ами някакъв генетичен експеримент - смеска между Виера, Зидан и Скоулс.. как ти звучи ?! tooth.gif

+Quote Post
blagoy_sim
коментар 07 Aug 2012, 12:15
Коментар #14

Juventus star

Коментари: 4 001
Регистриран: 26-February 06
Потребител No.: 33

Не забравяйте, че комисионни се плащат и при трансфери, при които се плаща трансферна сума. Комисионни си вървят при почти всяка сделка (с изключение на наемите и co-ownership).

--------------------

Elkann: 'Zeman? Carrera already won more'
Мъчно ми е, много ми е мъчно за милан, за интер, за рома, за наполи.

+Quote Post
JuventiKnow
коментар 20 Aug 2012, 21:09
Коментар #15

Juventus champion

Коментари: 8 602
Регистриран: 26-March 07
Град: Дряново
Потребител No.: 430

Погба срещу Милан!
Робиньо да види как се прави cool.gif

--------------------
JUVENDETTA...

+Quote Post
the_parasite
коментар 20 Aug 2012, 22:00
Коментар #16

Juventus regular

Коментари: 2 189
Регистриран: 10-December 09
Потребител No.: 3 058

Погба има потенциал. Въпросът е какъв характер има и колко жертви е готов да направи в името на кариерата си.

+Quote Post
bobyjuvefan
коментар 20 Aug 2012, 22:11
Коментар #17

Juventus bench

Коментари: 639
Регистриран: 18-April 09
Потребител No.: 2 181

Само на мен ли Погба ми прилача на странна смесица между Балотели и Бербатов smile.gif

--------------------

+Quote Post
di_miro
коментар 20 Aug 2012, 23:32
Коментар #18

Juventus regular

Коментари: 1 000
Регистриран: 27-December 07
Потребител No.: 811

Цитат(bobyjuvefan @ Aug 20 2012, 23:11ч.) *
Само на мен ли Погба ми прилача на странна смесица между Балотели и Бербатов smile.gif

Някой преди време каза Сколс, Виера и Зидан...

--------------------

Цитат(Del Pi 10 @ Mar 7 2012, 13:01ч.)
Цитат(vench @ Мar 7 2012, 12:48ч.)

Вие имате ли лични впечатления от Погба? Ако наистина може да го броим за ново попълнение.. Споделете си мнението от тоя пич smile.gif

Ами някакъв генетичен експеримент - смеска между Виера, Зидан и Скоулс.. как ти звучи ?! tooth.gif

+Quote Post
Dek0
коментар 21 Aug 2012, 14:40
Коментар #19

Juventus regular

Коментари: 2 344
Регистриран: 12-June 07
Град: Plovdiv
Потребител No.: 549

Погба отвърна на Фъргюсън: Ти все обещаваше, че ще играя

Дългообсъжданото ново попълнение на Ювентус Пол Погба отговори на нападките от бившия си наставник сър Алекс Фъргюсън, че е проявил неуважение към Манчестър Юнайтед. Френският талант разкри, че шотландецът така и не е изпълнил обещанието си към него да го налага постепенно в тима.

Негативната реакция на сър Алекс дойде заради това, че Погба до последно не каза окончателно дали иска да премине в Ювентус или да остане в Юнайтед.

„Не знам защо той каза това“, сподели 19-годишният халф. „Все пак 19-годишен играч му каза „не“ - май го прие зле? Просто имаше неща, за които не успяхме да постигнем съгласие.“

„Не съжалявам за нищо. Научих доста там. Но трябва да сте част от всичко, за да проумеете решението ми. То бе просто усещане, което имах за треньора.“

„Той ми вярваше, но не ме пускаше да играя, като казваше, че съм твърде млад. Той казваше: „И твоето време ще дойде“, но то така и не дойде. Въпреки че той е от 25 години във футбола, въпреки, че бе шефът, моята цел бе да играя. Нетърпелив съм.“

„Сега искам да стана редовен титуляр за Ювентус и да стана един от най-добрите в света. За да го постигна, трябва да работя здраво – научих това от страхотните си съотборници в Юнайтед.“

„Не отидох в Юве просто защото знаех, че ще съм част от титулярите. Нямах никакви гаранции. Треньорът ми каза, че ще има доста мачове, и искаше да разполага с резерва на Пирло и Видал. Той не ми е обещавал, че ще изиграя еди-колко си на брой срещи“, завърши Погба.

GONG.BG

+Quote Post
Мартин Стоичков
коментар 21 Aug 2012, 15:02
Коментар #20

Juventus regular

Коментари: 2 022
Регистриран: 13-April 07
Потребител No.: 465

Харесва ми факта, че гори от желание за игра, а това е много, много важно !

--------------------

+Quote Post

26 страници V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

Олекотена версия Час: 16th July 2018 - 10:44ч.

> Forum Information:

Copyright: © www.juventus-bulgaria.com 2006 - 2012. Всички права запазени.
Author: Екип на Juventus-Bulgaria.Team