IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

>Реклама

>Препоръчваме ви

5 страници V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Щефан Лихтщайнер, 2011-2018: 258 мача, 15 гола, 14 трофея
Мартин Стоичков
коментар 28 Jun 2011, 12:12
Коментар #1

Juventus regular

Група: Фенове
Коментари: 2 022
Регистриран: 13-April 07
Град: София
Потребител No.: 465

Име: Щефан Лихтщайнер

Дата на раждане: 16.1.1984

Място на раждане: Адлигенсфил, Швейцария

Височина: 183

Пост: Десен бек

Кариера:

Грасхопърс 2001-2005, Лил 2005-2008, Лацио 2008-2011, Ювентус 2011 ...

Интервю с Лихтщайнер при идването си в Ювентус :

Цитат
Лихтщайнер: Конте ме убеди за Ювентус:

Новото попълнение на Ювентус Стефан Лихтщайнер призна, че е бил навит да премине в редиците на "бианконерите" след разговора си с наставника Антонио Конте. "Той наистина бе много убедителен и ми повлия за решението да напусна Лацио. С Конте имаме една и съща гледна точка за футбола", отбеляза швейцарецът. Десният бек ще е играч на Юве през следващите четири години, като "Старата госпожа" ще плати за него 10 милиона евро на римските "орли". Известният като Форест Гъмп бързоног футболист вече има сериозен опит в калчото, след като от 2008 година носеше екипа на Лацио. Така торинци взеха нови попълнения за двете крайни линии на защитата си, като за левия бек изглежда ще се залага на новодошлия Рето Циглер. Ювентус се подсили и в полузащитата с привличането на Микеле Пациенца и един от най-опитните в италианския футбол Андреа Пирло.

--------------------
Go to the top of the page

+Quote Post
lqlqlq
коментар 28 Jun 2011, 12:22
Коментар #2

Guests

На места чета, че е много добър, доста е активен по фланга, на други чета, че играта му в офанзивен план не е нищо особено, а в защита е на нивото на Марко Мота. А сега де!

+Quote Post
JIZAH
коментар 28 Jun 2011, 12:22
Коментар #3

Juventus regular

Група: Ветерани
Коментари: 1 703
Регистриран: 17-January 10
Потребител No.: 3 242

Името му е ЛихТщайнер, ако искате го оправете wink.gif Добре ни е дошъл, дано внесе стабилност по десния фланг...

--------------------

+Quote Post
Underground Mind
коментар 28 Jun 2011, 12:40
Коментар #4

Juventus star

Коментари: 4 030
Регистриран: 13-June 07
Град: Plastic City
Потребител No.: 551

Честно казано този тип ми е много анти, не знам, нещо много дразнещо има у него, но какво да се прави, ще трябва да го търпя. Пожелавам му успех, дано с играта си ми стане по-симпатичен.

--------------------
''Qui bisogna lottare sempre e quando sembra che tutto sia perduto, crederci ancora, la Juve non si arrende mai.''

+Quote Post
masterhp
коментар 28 Jun 2011, 14:10
Коментар #5

Juventus champion

Коментари: 9 416
Регистриран: 22-December 07
Град: Pripyat
Потребител No.: 802

Цитат(Underground Mind @ Jun 28 2011, 13:40ч.) *
Честно казано този тип ми е много анти, не знам, нещо много дразнещо има у него, но какво да се прави, ще трябва да го търпя. Пожелавам му успех, дано с играта си ми стане по-симпатичен.

Хах е много ясно. Ние като играе, срещу Лацио, винаги е бил най-дразнещият на терена, просто лесно се пали и много гори в играта и се раздава до край. Доста добро попълнение.

--------------------
"синьо-черното не ми отива!"

+Quote Post
the_parasite
коментар 28 Jun 2011, 14:25
Коментар #6

Juventus regular

Коментари: 2 228
Регистриран: 10-December 09
Потребител No.: 3 058

Най-добрият трансфер след този на Пирло. Засега...

+Quote Post
imt
коментар 28 Jun 2011, 16:05
Коментар #7

Primavera player
**

Коментари: 279
Регистриран: 27-October 10
Потребител No.: 6 924

Пожелавам му само успехи с нашия екип. Имал разговор с Конте по телефона, който явно е бил решаващ.

П.п. Айде да взимаме и Бек, а Мота да стане модел. (Не знам дали ще мога да го наблюдавам още един сезон)

+Quote Post
Бялото Перо
коментар 28 Jun 2011, 16:42
Коментар #8

Juventus regular

Коментари: 1 383
Регистриран: 15-March 11
Потребител No.: 24 519

много силен трансфер имам предчувствие че ще направи много силна кариера в Торино. Вярвам, че може да достигне до класата, която Дзамброта показваше в добрите си години в Юве

--------------------
Формата е временна, докато класата вечна

+Quote Post
yanko
коментар 28 Jun 2011, 17:10
Коментар #9

Juventus champion

Коментари: 5 180
Регистриран: 31-May 08
Град: Пловдив
Потребител No.: 1 134
Любим футболист: 8 Marchisio
Фен клуб: 705/289

Цитат(Бялото Перо @ Jun 28 2011, 17:42ч.) *
Вярвам, че може да достигне до класата, която Дзамброта показваше в добрите си години в Юве

Може би... Лихтщайнер е добър десен бек, поне класа над Марко Мота и Григера. Мисля че при правилна работа като цяло със защитниците ще се докаже.

+Quote Post
hri100
коментар 28 Jun 2011, 21:40
Коментар #10

I LOVE JU

Коментари: 8 100
Регистриран: 22-July 06
Град: емниц
Потребител No.: 159
Фен клуб: 677/284

Средна работа, според мен. Но пък е играл цял живот в средняци, така че може и да излезе нещо. Все си мисля, че за тия пари можехме да вземем нещо по-добро. Конкретни предложения нямам, така си мисля просто. Мисля си също така, че трябаше да инвестираме повечко средства, усилия и внимание в бековете, които са ни най-проблемният пост от години насам, дори и за сметка на нападател да речем.

Както и да е, успех на Лихтенщайнер. biggrin.gif Дано наистина Конте го е избрал. Това си е революция в най-новата история на Ювентус. smile.gif

--------------------
Новият "Ювентус Люфле", с мнооого пълнеж...

+Quote Post
Hristo
коментар 28 Jun 2011, 21:44
Коментар #11

Juventus champion

Група: Admin
Коментари: 6 274
Регистриран: 24-April 06
Град: Варна
Потребител No.: 110

Цитат(Underground Mind @ Jun 28 2011, 13:40ч.) *

Цитат(hri100 @ Jun 28 2011, 22:40ч.) *
Средна работа, според мен. Но пък е играл цял живот в средняци, така че може и да излезе нещо. Все си мисля, че за тия пари можехме да вземем нещо по-добро. Конкретни предложения нямам, така си мисля просто. Мисля си също така, че трябаше да инвестираме повечко средства, усилия и внимание в бековете, които са ни най-проблемния пост от години насам, дори и за сметка на нападател да речем.

Както и да е, успех на Лихтенщайнер. biggrin.gif Дано наистина Конте го е избрал. Това си е революция в най-новата история на Ювентус. smile.gif

Тези два коментара обобщават всичко, което мисля за този трансфер. Молинаро, Григера, Мота... Лихтщайнер - нещо не ми звучи по-различно, но ще видим. Дано ме опровергае.

--------------------
"Se sono un uomo felice, è perché ho dato tutto per la Juventus", Giampiero Boniperti

+Quote Post
Ian
коментар 30 Jun 2011, 10:15
Коментар #12

sir

Коментари: 2 439
Регистриран: 22-February 06
Потребител No.: 20

Why Stephan Lichtsteiner is the man to end Juventus' five-year full-back nightmare

Една статийка, възхваляваща Лихтщайнер и обявяваща го за решение на проблемите ни по десния бек.

Моето мнение е, че Лихтщайнер е несъмнен ъпгрейд над всичко, което имахме в последните пет години на този пост. Което в никой случай не значи, че е върха на сладоледа.

--------------------

+Quote Post
blagoy_sim
коментар 30 Jun 2011, 11:18
Коментар #13

Juventus star

Коментари: 4 001
Регистриран: 26-February 06
Потребител No.: 33

Според мен Лихтщайнер ще заздрави дясната част на отбраната и хубавото е, че може да действа доста добре, както в защита, така и в атака. Очаквам доста добро включване от 2та нови бека, продукти на швейцарската промишленост.

Както Форест Гъмп, така и Циглер притежават доста добри показатели, но само се моля да са здрави и да се впишат добре в отбора, че ми писна от разочарования в защитата. То не бяха Молинаровци, Мотовци, Григеровци, Хасановци, Андраде и тем подобни знайни и незнайни герои.

--------------------

Elkann: 'Zeman? Carrera already won more'
Мъчно ми е, много ми е мъчно за милан, за интер, за рома, за наполи.

+Quote Post
Dek0
коментар 02 Jul 2011, 11:58
Коментар #14

Juventus regular

Коментари: 2 355
Регистриран: 12-June 07
Град: Plovdiv
Потребител No.: 549

Лихтщайнер: Радвам се, че ще играя рамо до рамо с Рето Циглер в Юве
02.07.2011 12:23
Швейцарецът остана доволен от трансфера си в торинския гранд

Поредното ново попълнение на италианския гранд Ювентус - швейцарският национал Стефан Лихтщайнер, остана много доволен от трансфера си на "Олимпико".

Защитникът премина в състава на "Бианконерите" от Лацио, а столичани получиха за него сума в размер на 10 милиона евро.

Договорът на бранителя с Юве е за срок от четири години.

Той отбеляза, че за него е голямо удоволствие, че получава възможност да играе за торинския колос.

"Страхотно е, че ще мога да видя Рето Циглер отново. Наистина се чувствам супер, след като осъществих този трансфер. Да играеш за клуб като Ювентус - това е нещо наистина уникално", коментира Лихтщайнер пред "Тутоспорт".

"През миналия сезон торинци имаха проблеми и отборът не направи най-добрата си кампания. Надявам се обаче, че през този сезон ще оставим неприятните неща зад гърба си", добави той.

"Фактът, че ще имам възможност да играя с Рето Циглер, наистина ме изпълва с радост. Ние с него сме много добри приятели и се състезаваме заедно в националния отбор на Швейцария. Играхме заедно преди доста години в Грасхопър, сега обаче ще направим същото и в Ювентус", завърши защитникът.GOL.BG

+Quote Post
Dqkata
коментар 16 Jul 2011, 09:57
Коментар #15

Scouted
*

Коментари: 84
Регистриран: 11-January 10
Град: Пловдив
Потребител No.: 3 204

Лихтщайнер (по време на тренировка), наблюдавайки другите десни бекове biggrin.gif

--------------------

+Quote Post
Ian
коментар 16 Jul 2011, 14:28
Коментар #16

sir

Коментари: 2 439
Регистриран: 22-February 06
Потребител No.: 20

Дяката днес е на хумористична вълна нещо. wink.gif

--------------------

+Quote Post
Rumbeti
коментар 24 Jul 2011, 19:08
Коментар #17

ЛУД

Коментари: 10 333
Регистриран: 22-October 06
Потребител No.: 218

В началото се реадвах на този трансфер, но сега като се замисля не знам до каква степен може да помогне на тима. С такива футболисти в Италия може и да постигнем нещо с оглед на ниското ноиво последните години , но за европа .... надали !

--------------------

FORZA JUVENTUS, FORZA ALEX !!!

+Quote Post
marto_juve
коментар 27 Aug 2011, 21:27
Коментар #18

Juventus star

Група: Banned
Коментари: 3 701
Регистриран: 15-May 07
Град: Варна
Потребител No.: 503

Under The Microscope : Stephan Lichtsteiner

Since 2006, Juventus have rarely invested in strengthening their defense. They have spent even lesser to bolster the full-back positions. Unsurprisingly, weakness on the flanks has plagued Juventus in last 4 seasons. Positions once graced by the likes of Zambrotta, Thuram, Torricelli and Cabrini have seen Molinaro aiming for Milan with his crosses and Zebina’s chicken runs. This season, at last Juve has made a much needed purchase by bringing in Lazio’s Swiss right-back Stephan Lichtsteiner on a four year deal.

Profile

Lichtsteiner started his career at Swiss club Grasshopper in 2001. After performing consistently for four seasons he joined French club Lille in 2005. He was in and out of the squad that season as he sat on the bench watching Lille defeat Manchester United 1-0 in Champion’s League Group stages. In Ligue-1 he came into his element, gradually cementing his spot in first XI. He found his best form in 2007/08 season when he became one of the mainstays of Lille and scored a personal best of four goals that season. He was strongly linked to clubs like Everton in the period but opted to sign for Lazio on 16th July, 2008.

Lichtsteiner continued his impressive run of form at the Roman club and replaced Valeron Behrami effortlessly. With time he transformed into one of the most consistent right-backs in Serie A – forming a lethal combination with Kolarov at left-back. He also became a fan favourite for his never-say-die attitude and incessant forays along the touch-line. Popular Lazio commentator Guido De Angelis nicknamed his “Forrest Gump” for his sprints. He also scored a stunning goal in a Rome derby – further endearing himself to Laziales. Lazio won that match 4-2 after a typically chaotic Roman derby.

In 2010/11 season he was one of the regular starters for Aquile as the club challenged for the Scudetto for a considerable period of time. Lichtsteiner started 33 out of 38 Serie A games and made two assists as Lazio eventually finished 5th.

Lichtsteiner is a regular starter with Swiss National Team. He has worked his way up from under age levels having participated in U17 Euro (1999) and U21 Euro (2004). By 2008 Lichtsteiner had established himself as the starting right-back for Switzerland – playing every game in Euro 2008. He has been a regular under Ottmar Hitzefeld and played a memorable game in world cup 2010 as Switzerland stunned eventual champions Spain 1-0 in a Group Game.

Strengths

Lichtsteiner is blessed with quick pace and an untiring fitness – two qualities which are essential for modern full-backs. He is an ever present figure in both attack and defence and has shown leadership abilities. He is a pretty good crosser and delivered 193 crosses towards the strikers last season, more than most right-backs in Serie A.

Weaknesses

Lichtsteiner is good when going on his trademark overlaps but his defensive ability is not top class as he is at times caught out of position. Under Hitzfeld, his defending has improved but it still remains to be seen how well he’d cope with top class wingers. He is also prone to rash challenges at times. Last season he registered eight yellow cards in Serie A – highest among Lazio players.

Possible Impact at Juventus

Stephan Lichtsteiner will be a significant improvement over the right-backs who have sported the Bianconeri jersey in last 4 seasons. One of the major reasons behind Milos Krasic’s loss of form in second half of the season was lack of support from right-backs. Young Sorensen rarely ventured forward while Marco Motta was always a disaster in the making when he went up. With Lichtsteiner in place Krasic will have a right-back who will assist him properly with his overlaps. How well he links with Krasic might determine Juve’s performance graph for 2011/12 season.

Lichtsteiner has ethe xperience of playing together with Reto Ziegler for the Swiss National Team. Paolo De Ceglie showed impressive form before getting injured in 2010/11 season. De Ceglie will probably be the first choice at left-back but if he fails to recapture his form then Juve already have a full-back pair which is comfortable playing with each other.

Still 27, Lichtsteiner has a few good seasons left in him and with him the Juventus defence looks secure for future. If players like Grygera and Grosso are shown the door then Andrea Barzagli, at 29 years old, will be the oldest defender in the team. Current Juve team lacks a leader – a role the Swiss can perform. His crossing can be important for a player like Alessandro Matri, who possesses a goal poacher’s instincts. Conte’s tactics place emphasis on overlapping full-backs and Lichtsteiner will be a perfect addition to his team.

Final Verdict

Stephan Lichtsteiner is the type of player Juventus has needed in every season since 2006. Finally the club has splashed some cash to rope in a competent full-back. Along with the likes of Isla and Cassani, Lichtsteiner is one of the best full-backs in the Serie A right now. For 9.8 million Euros and 2 million Euros annual salary this is certainly a good move financially. This is a good signing for the Old Lady and considerably strengthens the squad.

Rating – 8/10

--------------------
Не винаги съм прав, но никога не греша

+Quote Post
JuventiKnow
коментар 16 Jan 2012, 01:19
Коментар #19

Juventus champion

Коментари: 8 602
Регистриран: 26-March 07
Град: Дряново
Потребител No.: 430

Днес Лихта има рожден ден - 28 години smile.gif

--------------------
JUVENDETTA...

+Quote Post
Rumbeti
коментар 16 Jan 2012, 19:01
Коментар #20

ЛУД

Коментари: 10 333
Регистриран: 22-October 06
Потребител No.: 218

Да е жив и здрав и да играе още по - добре. Тои и сега ми допада де, но искам още smile.gif

--------------------

FORZA JUVENTUS, FORZA ALEX !!!

+Quote Post

5 страници V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

Олекотена версия Час: 21st September 2018 - 04:22ч.

> Forum Information:

Copyright: © www.juventus-bulgaria.com 2006 - 2012. Всички права запазени.
Author: Екип на Juventus-Bulgaria.Team