IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

>Реклама

>Препоръчваме ви

25 страници V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Леонардо Бонучи, 19
Underground Mind
коментар 19 Oct 2010, 17:26
Коментар #21

Juventus star

Група: Фенове
Коментари: 4 030
Регистриран: 13-June 07
Град: Plastic City
Потребител No.: 551

“I have always supported Juventus, but my family are all Inter fans. I am the only black-and-white sheep. Besides, in my room as a kid I had posters of Alessandro Del Piero and Angelo Peruzzi.''

А си мислех, че е фен на Служебните. smile.gif

--------------------
''Qui bisogna lottare sempre e quando sembra che tutto sia perduto, crederci ancora, la Juve non si arrende mai.''
Go to the top of the page

+Quote Post
JuventiKnow
коментар 19 Oct 2010, 17:39
Коментар #22

Juventus champion

Коментари: 8 602
Регистриран: 26-March 07
Град: Дряново
Потребител No.: 430

Цитат(Underground Mind @ Oct 19 2010, 18:26ч.) *
“I have always supported Juventus, but my family are all Inter fans. I am the only black-and-white sheep. Besides, in my room as a kid I had posters of Alessandro Del Piero and Angelo Peruzzi.''

А си мислех, че е фен на Служебните. smile.gif

Явно техните са го тикнали да тренира при тях, но важното е, че Лео си е стар ювентино cool.gif clap.gif

--------------------
JUVENDETTA...

+Quote Post
masterhp
коментар 20 Oct 2010, 20:25
Коментар #23

Juventus champion

Коментари: 9 437
Регистриран: 22-December 07
Град: Pripyat
Потребител No.: 802

Цитат(bianconero27 @ Oct 19 2010, 18:39ч.) *
Явно техните са го тикнали да тренира при тях, но важното е, че Лео си е стар ювентино cool.gif clap.gif

A аз си мислех, че е интеристче... приятно съм изненадан.

--------------------
"синьо-черното не ми отива!"

+Quote Post
Dek0
коментар 23 Nov 2010, 09:33
Коментар #24

Juventus regular

Коментари: 2 355
Регистриран: 12-June 07
Град: Plovdiv
Потребител No.: 549

Бонучи: Ювентус иска и знае как да бъде лидер

В деня след победа като гост на Дженоа, защитникът на Ювентус Леонардо Бонучи заяви пред клубния сайт, че е много щастлив от представянето на отбора като цяло.

"Очаквам тренировката във вторник и малко се тревожа за Акуилани, който има болки в бедрото. Положителните чувства и доверието, които царят в съблекалнята са много полезни за резултатите ни", каза Бонучи.

"Всички знаят, че да завладееш "Мараси" никога не е било лесно. Но ние го направихме! Победата от вчера е истинско доказателство за стойността на отбора. Ние искаме и знаем как да бъдем лидери. Юве израства толкова бързо, че не всички могат да разберат размаха на този проект", вдъхновено продължи бранителят.

"Двата гола срещу "грифоните" са черешката върху тортата след серия от положителни резултати. Единадесет мача без поражение означават, че със сигурност можем да играем важна роля в шампионата и че не случайно сме зад гърба на първите в класирането".

"Сега ще продължаваме по този път, но трябва да бъдем бдителни през следващите мачове, на първо място за двубоя в събота срещу Фиорентина. Класирането е важно, но това, което наистина има значение, е да се направи така, че то да не ни интересува, а да се вълнуваме само то предстоящите двубои. Това ще стане скоро, защото този Ювентус има потенциал да го направи", допълни Леонардо.GOL.BG

+Quote Post
Dek0
коментар 11 Dec 2010, 12:35
Коментар #25

Juventus regular

Бонучи: Ще настигнем Милан много скоро

Защитникът на Ювентус Леонардо Бонучи заяви, че е сигурен, че "бианконерите" ще настигнат водача в класирането Милан много скоро.

В навечерието на двубоя с Лацио от 16-ия кръг на Серия "А" бранителят предвиди победа срещу "орлите" на "Стадио Олимпико" в Торино.

"Шестте точки разлика с Милан не са пропаст, която да не можем да прескочим. Много скоро ще ги настигнем, а когато им задишаме във врата, те ще започнат да грешат", предрече Бонучи пред "Кориере дело спорт".

"В момента те изглеждат и играят прекрасен футбол, личи им, че излизат без напрежение и с настроение".

"Но ние сме от друго тесто, ние сме Ювентус. Първото място този сезон ще е наше".

"В неделя срещу Лацио излизаме пределно мобилизирани. Трябва ни победа, за да ги изместим от второто им място".

"Лацио са корав отбор, но да не се надяват на три точки в Торино", категоричен е бранителят на "Старата госпожа".GOL.BG

+Quote Post
Tintoreto
коментар 12 Dec 2010, 16:14
Коментар #26

Juventus regular

Коментари: 1 916
Регистриран: 1-October 06
Град: София
Потребител No.: 209

Така трябва да се говори и мисли, евалата на Бонучи. Във последните мачове си личи , че вече имаме изградена двойка във центъра, която от ден на ден става по-силна и се разбира все по-добре. Един от качествените трансфери във последно време...дано продължава във същият дух както до сега, че и по-добре.

--------------------
Impossible is just a big word thrown around by small men who
find it easier to live in the world they’ve been given than
to explore the power they have to change it. Impossible is
not a fact. It’s an opinion. Impossible is not a
declaration. It’s a dare. Impossible is potential.
Impossible is temporary. IMPOSSIBLE is NOTHING!

+Quote Post
Dek0
коментар 23 Dec 2010, 13:32
Коментар #27

Juventus regular

Бонучи предвкусва триумфална година

Защитникът на Ювентус Леонардо Бонучи заяви, че очаква триумфална година.

"Искам да играя все по-добре и по-добре", призна бранителят пред "Тутоспорт". "И искам да печеля все повече и повече. Искам да спечелим всичко".

"Какво не искам? Не искам да разочаровам привържениците. Ето защо постоянно работим. Резултатите се виждат вече, но ние няма да спрем. Ще се борим всеки мач за победа".

"Само преди няколко месеца бях един от многото, непознат, пристигнал в Ювентус. Добре, че тук имах много приятели, благодарение на националния отбор. За това ми беше по-лесно".

"Предвкусвам година с много приятни емоции и с много постижения", допълни националът.GOL.BG

+Quote Post
juveteam
коментар 23 Dec 2010, 14:01
Коментар #28

Juventus bench

Коментари: 839
Регистриран: 5-October 10
Град: Враца/София
Потребител No.: 6 288

Даи боже!!!
Елава на Бонучи post-294-1159107574.gif post-294-1159107574.gif

--------------------
---> Най-хубавия Български мениджър...Регнете се няма да съжалявате ;)

+Quote Post
lqlqlq
коментар 02 Mar 2011, 20:04
Коментар #29

Guests

Цитат(Ian @ Mar 2 2011, 17:28ч.) *
Хайде по-късно като имам време ще постна малко по-обстойно за това момче в неговата тема. Ако искаш, за да не спамим тук, можеш през това време в споменатата тема да ми обясниш ти какво точно харесваш в Бонучи освен това, че е млад италианец.

Да не забравиш, баце. И не е спешно, когато имаш време.

+Quote Post
Ian
коментар 03 Mar 2011, 19:44
Коментар #30

sir

Група: Ветерани
Коментари: 2 439
Регистриран: 22-February 06
Потребител No.: 20

Няма бе, как ще забравя. wink.gif

Така.

На първо място държа да нещо, което не е свързано с чисто спортно-техническите му умения. Бонучи цял сезон не може да се сработи с Киелини и това по моему е неоспорим факт. Има мачове, в които и аз самият си казвам "ей, май ще се получи работата, много добре се разбират днес", но почти винаги следва някое фрапантно неразбирателство и неслучайно се стига до елементарни голове, при които двамата образно казано се гледат един друг и всеки си мисли, че другият трябва да пази съответния противников нападател. Това може да бъде наблюдавано отлично например в мачовете с Каляри вкъщи или с Наполи навън, когато Матри и Кавани бяха оставяни съвсем сами и необезпокоявани буквално на границата на вратарското поле. Подобна ситуация може да се види и в мача с Киево при гола на Пелисиер накрая. И това са само най-фрапантните ситуации. Най-интересното е, че по-запознати съфорумци твърдят, че в националния отбор двамата играели в перфектен синхрон. Не гледал много мачове на Италия по принцип, така че не мога да коментирам, но и не виждам това по какъв начин помага на Ювентус. Не по-малко интересно е и друго - Бонучи беше извън синхрон с партньора си и в няколкото мача, в които му се наложи да играе заедно с Легроталие или Бардзали.

Друго, което не ми допада в него. Твърди се, че понеже имаме трагични бекове, на централните ни защитници често се налага да им покриват зоните и да ги подсигуряват и затова остават празни пространства в центъра на отбраната. Нищо такова - подсигуряването от страна точно на Бонучи е почти винаги закъсняло и рядко има някакъв значим ефект. С това не оправдавам ни най-малкото бековете, разбира се.

Нататък. Преди да дойде се твърдеше, че е сравнително бърз и техничен за централен защитник. Нищо такова не наблюдавам аз. Да, по-бърз е например от Ранокия, но това не може да бъде критерий. Техниката му за мен е под нивото на Киелини и дори на Бардзали.

Пасовете му също не ми допадат. Често бърка дори късите пасове, а постоянните му изсипвания напред обикновено са неадресирани. Факт е, че понякога има много добри дълги пасове, но те са по-скоро изключение.

И нещата, които най-много е дразнят в него. Те са свързани и с по-горните бележки, разбира се. Бонучи много често е изключително неориентиран, позиционирането му в много моменти е под всякаква критика, постоянно увисва много неприятно и си изпуска човека (което се превръща в хроничен проблем). Неориентираността му, наред с липсата на синхрон и по-ниските от очакваното скорост и повратливост, поне на няколко пъти водят това да покрива засади и/или да иска засади в кристално чисти ситуации. Поне в няколко мача беше надигрваан едно на едно от уж по-непретенциозни играчи от рода на Гергей Рудолф. Дори и когато има силен мач, прави фрапантни грешки от рода на елементарна загуба на топката в някоя невралгична зона или тотално грешен пас, на който и Сисоко може да завиди.

Има и силни страни, разбира се. Но за тях да пише друг, ако желае.

И мач по мач от шампионата накратко. Гледал съм почти всички мачове, така че общо взето предава собствени впечатления + тук-там съм се подсетил с писано из форума, разбира се.

Бари – Юве 1:0 – ок мач.

Юве – Сампдория 3:3 – с директна вина поне за един от головете, според някои съфорумци и за още един.

Удинезе – Юве 0:4 – един от най-добрите му мачове, вкара и гол.

Юве – Палермо 1:3 – увисна трагично при първия гол, увисна още 1-2 пъти (при една греда на Пасторе например), редовно си изпускаше човека.

Юве – Каляри 4:2 – пак вкара гол, но отзад феноменално неориентиран. И при двата гола, ако питате мен, не знаеше нито кого пази, нито какво изобщо търси на позицията, която е заел.

Интер – Юве 0:0 – сравнително добър, нямаше кой знае какви проблеми.

Юве – Лече 4:0 – сравнително добър мач, с изключение на началните минути.

Болоня – Юве 0:0 – отново добър мач, без много работа.

Милан – Юве 1:2 – общо взето стабилен, но пак си имаше фамозните фрапантни грешки, които този път поне не доведоха до гол (имаше една ситуация, когато подари топката на някой от Милан при един опит за изнасяне по земя).

Юве – Чезена 3:1 – като цяло стабилен, но отново абсолютно извън позиция при гола на Чезена (потърсете видео – през цялото време на атаката ръкомаха за засада и не върши нищо). Грешката не беше негова, но цялостното му поведение в ключови моменти за пореден път не е на висота. За дузпата, която изпроси, мисля, че съм коментирал в темата за мача.

Бреша – Юве 1:1 – ок мач.

Юве – Рома 1:1 – един от най-добрите му мачове според мен.

Дженоа – Юве 0:2 – ок мач.

Юве – Фиорентина 1:1 – също един от силните му мачове.

Катаня – Юве 1:3 – добър мач.

Юве – Лацио 2:1 - ок мач.

Киево – Юве 1:1 – един от най-слабите на терена за мен. За пореден път си изпуска човека в ключова ситуация (дузпата) и за пореден път ръкомаха вместо да върши нещо. Тотално извън позиция и при гола.

Юве – Парма 1:4 – не игра.

Наполи – Юве 3:0 – без коментар за „играта” му.

Юве – Бари 2:1 – ок мач.

Сампдория – Юве 0:0 – добър мач.

Юве – Удинезе 1:2 – пак може да се обърне внимание на позиционирането му при гола на Сапата – същата картинка отново и отново. При втория гол няма вина, но пак трагично си е изпуснал човека и ако пасът беше към него, резултатът щеше да е същия. Бруталията в края е без коментар.

Палермо – Юве 2:1 – не игра.

Каляри – Ювентус 1:3 – ок мач, но отново неориентиран в някои от по-напечените ситуации отзад (вкл. при гола).

Юве – Интер 1:0 – силен мач.

Лече – Юве 2:0 – постоянно извън позиция, няма какво да коментираме повече за мач, който още ни е пресен.

Юве – Болоня 0:2 – покри засадата при първия гол. Не му се сърдя за уникалния пропуск, все пак наблягаме на играта в защита.

От мачовете в другите турнири впечатленията, които остави у мен, са също меко казано противоречиви.

Толкова.

--------------------

+Quote Post
hri100
коментар 03 Mar 2011, 23:41
Коментар #31

I LOVE JU

Коментари: 8 100
Регистриран: 22-July 06
Град: емниц
Потребител No.: 159
Фен клуб: 677/284

Добър пост, Ian. И аз съм горе-долу на същото мнение. Това, което мога да допълня е, че последният мач с Болоня Ди Вайо го разминаваше като малка гара. Доста неориентиран и при двата гола. Особено при втория. Това не важи само за него, разбира се, но може би в най-голяма степен той носи вината. Все пак сме го взели за основен играч, за не малка сума и т.н... Все неща, които според мен не оправдава до момента.

С две думи - не мисля, че е слаб защитник, но и не мисля, че отговоря на нивото на Ювентус, или поне предполагаемото ниво. На този етап смятам, че Ранокия, с всичките му недостатъци, е далеч по-добрият вариант.

--------------------
Новият "Ювентус Люфле", с мнооого пълнеж...

+Quote Post
Аntonio Conte
коментар 04 Mar 2011, 11:04
Коментар #32

Juventus champion

Коментари: 7 530
Регистриран: 31-July 06
Град: Русе
Потребител No.: 171

Ian добре се е изказал,но искам и да допълня,че като цяло каквато и двойка да сложим много пъти се случва да ни пускат пасове зад защитата и даден нападател да излиза от дълбочина.Жив пример за това е мача с Лече,когато изгониха Буфон...Много неориентирани бяха отзад всички и Бонучи най-вече.Все си мисля,че за да имаме успехи трябва много да се работи със защитниците и синхрона между тях.

+Quote Post
hri100
коментар 04 Mar 2011, 18:53
Коментар #33

I LOVE JU

Коментари: 8 100
Регистриран: 22-July 06
Град: емниц
Потребител No.: 159
Фен клуб: 677/284

Не само върху синхрона на защитниците трябва да се работи. Трябва много работа по цялостната игра в дефанзивен план. Дълбоко се съмнявам обаче, че този треньор може да я свърши. Това не е никак проста работа.

--------------------
Новият "Ювентус Люфле", с мнооого пълнеж...

+Quote Post
Ian
коментар 04 Mar 2011, 19:05
Коментар #34

sir

Че трябва работа по защитата, трябва. Дълбоко се съмнявам обаче, че някои недостатъци на самия Бонучи подлежат на по-нататъшно подобрение дори и с него да заработят най-добрите спецове. Щото верно, както каза някой, май само в Италия и България играчи на по 23-24 (на колкото е Бонучи) още се смятат за млади надежди, таланти и т.н.

В тази връзка - ляляля, закво го писах тоя ферман бре, изкажи некво мнение, оспори нещо. biggrin.gif

--------------------

+Quote Post
Tintoreto
коментар 04 Mar 2011, 19:22
Коментар #35

Juventus regular

Коментари: 1 916
Регистриран: 1-October 06
Град: София
Потребител No.: 209

Аз съм на мнение, че Бонучи не е толкова далеч от истината, макар че във последните мачове представянето му е потресаващо, повече дори от на останалите, защото има неблагодарната работа да пречи на допускането на голове...а не да спомага.
Според мен спадът, който се наблюдава във последните мачове е смесица между тактическата неграмотност на Дел Нери, който така и не успя да нагоди отбора към някаква тактика и имам чувството, че те сами прилагат някаква простотия на полуизнасяне напред, но във същото време статични(абе грозна работа). От една страна това, а от друга- мисля че за момента представянето му е силно зависимо от Киелини, защото той движи нещата отзад, успява добре да го подсигурява и му вдъхва повече спокойствие. За изританите топки(което е проблем на цялата ни защита де) все се надявам да е някакъв остатък от играта му във Бари, който със правилните наставления и план за игра би се променил. Все пак не отива да се играе само на принципа чистота е здраве и то срещу отбори, които използват това като собствен стил.

--------------------
Impossible is just a big word thrown around by small men who
find it easier to live in the world they’ve been given than
to explore the power they have to change it. Impossible is
not a fact. It’s an opinion. Impossible is not a
declaration. It’s a dare. Impossible is potential.
Impossible is temporary. IMPOSSIBLE is NOTHING!

+Quote Post
lqlqlq
коментар 04 Mar 2011, 20:18
Коментар #36

Guests

Иън, добър анализ. Повече такива постове правят форума стойностен.

А какво да ти кажа, нашата защита е просто хаос. Няма какво толкова дълго и широко да се коментира по цялостната тема. Дори самият Киелини направи няколко доста слаби мача, за което не го обвинявам. Трябва да се работи много със защитната четворка, защото поне според мен при един истински треньор тя може да изглежда зле, което си е част от играта, но чак толкова трагично едва дали е възможно. Ние отзад сме под всякаква критика! Все едно играеме без защитници. Имам чувство, че Делнери е копирал от своя брат Раниери онова култово изказване като Марчена го питал какво да правят при играта при корнер и в защита, и той казал: квото сте правили и при предишния треньор.
Бонучи бих му дал още време. Реалната оценка, въпреки че се е излагал и това не е единствено заради схемите и Делнери, според мен ще лъсне, ако дойде някой като Ван Гаал, Хидинк. Наистина съм учуден обаче, защото няма голяма химия и разбирателство между Киело и Бонучи, а уж и в нациолана играят заедно. Обобщавам набързо - новата генерация италиански защитници почти нищо не стават. Пикът на Бонучи най-вероятно е нещо като Тудор/ Юлиано, които въобще не бяха лоши бранители, но не са #1 като Киелини, Тери, Фердинанд и прочие. Все пак малко отбори имат щастието да имат двама централни от една класа и според мен Киелини щеше да се справи в двойка с Бонучи, който още е млад и има да се развива без проблем.

+Quote Post
JuventiKnow
коментар 05 Mar 2011, 05:12
Коментар #37

Juventus champion

Коментари: 8 602
Регистриран: 26-March 07
Град: Дряново
Потребител No.: 430

Цитат(lqlqlq @ Mar 4 2011, 20:18ч.) *
Трябва да се работи много със защитната четворка

Не е точно за тази тема, но именно за тази "четворка" в защита стана дума като лафихме днес с един приятел, който също е ювентинец.

Ами замислете се само колко играчи се изредиха на левия бек - Де Челие, Гросо, Траоре, Григера, Киелини, дори и Пепе! 6!!! Шест!!! Отдясно Мота, Григера и Сьоренсен...
Та за какво сработване, какъв синхрон и т.н. можем да говорим?? Винаги съм бил на мнение, че защита, която е съставена от неособено класни футболисти, но наистина добре сработена, действаща добре като цяло (подсигуряване, изтегляне, яснота кой какво да прави и т.н.) може също да бъде на много добро ниво.

Есента тъкмо постигнахме някаква стабилност, доста мачове поред не бяхме допускали повече от един гол ии дойде паузата, след която и тоталния срив на целия отбор. А при такъв "разпран терлик", какъвто представлява в момента нашия отбор...трудно е и едва ли особено обективно да се съди някой индивидуално.
И аз имам моите си съмнения за Бонучи, но просто ми се иска да го видя с двама силни бека, Киелини отново в центъра, по-друго ниво треньор и т.н. и т.н., пък чак тогава да си изградя по-окончателно мнение.

Колкото до списъка с мачове. Хич не са малко "ок", силните...а изритването, както някой вече писа, наистина предполагам/надявам се, че е кофти навик, изграден в по-малките отбори, където се е подвизавал досега. Не нещо непоправимо.

--------------------
JUVENDETTA...

+Quote Post
Ian
коментар 05 Mar 2011, 16:45
Коментар #38

sir

Това за ок и силните мачове са си предимно мои виждания, някой може да има други. Но общо взето са сравнително обективни според мен. Доста са наистина, но по-лошото е, че слабите му мачове и мачовете, в които прави недопустими грешки, са прекалено много за няма и един сезон време. Все пак говорим за централен защитник - не може в една трета от мачовете да не знаеш къде се намираш.

--------------------

+Quote Post
Capitano
коментар 05 Mar 2011, 19:56
Коментар #39

Guests

Добра дискусия сте спретнали за това иначе толкова симпатично момче Бонучи. В Ранокия беше истината. На Киелини му трябваше разиграващ защитник, а не дърводелец, който в редица случаи снове неорентирано и покрива засадите.

+Quote Post
Del Pi 10
коментар 05 Mar 2011, 21:46
Коментар #40

Juventus regular

Коментари: 2 009
Регистриран: 23-July 08
Град: Бургас
Потребител No.: 1 279

С тая анархия дето е отзад .. и най-извънземните централни да сложиш , ще изглежда , че грешат супер много . Футбола е комплексна игра , и си много зависим от съотборниците си.. особенно в дефанзивен план . Както казват.. защитата започва от нападението . wink.gif

--------------------
STORIA DI UNGRANDE AM0RE

+Quote Post

25 страници V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

Олекотена версия Час: 17th November 2018 - 02:36ч.

> Forum Information:

Copyright: © www.juventus-bulgaria.com 2006 - 2012. Всички права запазени.
Author: Екип на Juventus-Bulgaria.Team