IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

>Реклама

>Препоръчваме ви

13 страници V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Леонардо Бонучи
Underground Mind
коментар 09 Jul 2010, 15:13
Коментар #1

Juventus star

Група: Фенове
Коментари: 4 030
Регистриран: 13-June 07
Град: Plastic City
Потребител No.: 551

Леонардо Бонучи (роден на 1 Май 1987г.) е италиански централен защитник, който играе в Ювентус и националният отбор на Италия.

Бонучи стартира кариерата си във Витербезе, но бива пратен под наем в Интер през лятото на 2005-та. Той изиграва няколко предсезонни контроли за първият тим на отбора. След това става член на Примаверата на Интер (младежи под 20 години). Бонучи прави своят дебют в Серия А в последният мач за сезон 2005/2006 срещу Каляри. В краят на сезона Интер откупува пълните права на играча. Той изиграва първият си мач за Купата на Италия срещу Месина на 9 Ноември 2006-та след като заменя Фабио Гросо в 86-тата минута. Бонучи записва още 2 мача за купата с екипа на Интер през същия сезон, в едният случай заменя Валтер Самуел на полувремето на вторият мач от четвъртфинала срещу Емполи, както и стартира във вторият мач срещу Сампдория на полуфинала.

През Януари 2007-ма 50% от правата на играча биват продадени на Тревизо, заедно с 50% от правата на съотборника му в младежкият тим на Интер Даниел Маа Бумсонг. Бонучи впоследствие остава в Интер до 30 Юни 2007-ма. В течение на последният си сезон в Примаверата на Интер Бонучи печели титлата в първенството на тази формация (Italian "Primavera" U20 Youth League).

На 1-ви Юли 2007-ма заедно с Бумсонг биват обявени за играчи на Тревизо. За да се компенсират Тревизо продават Роберт Акуафреска (обратно) на Интер през Юни, а Интер продава Федерико Пиовакари в co-ownership сделка, което прави броят на играчи на Интер присъединяващи се към Тревизо на 3-ма. Бонучи записва 20 мача като титуляр в Серия Б от общо изиграни 27 мача. През Юни 2008-ма Бонучи става единственият играч, чиито права Интер изкупува от Тревизо, но остава играч на Тревизо под наем. Бонучи изиграва 13 мача в Серия Б преди да бъде пратен в Пиза под наем.

На 8 Юни 2009-та Бонучи минава медицински прегледи в Дженоа. На 1 Юли Интер официално обявява, че Леонардо Бонучи, Роберт Акуафреска, Франческо Болцони и Рикардо Меджорини са трансферирани в Дженоа като част от сделката по преминаването на Тиаго Мота и Диего Милито в Интер. На 2 Юли той бива пратен в Бари под формата на co-ownership заедно с Меджорини (co-ownership deal), Матео Паро (co-ownership deal), Андреа Ранокия (под наем) и Джузепе Греко (под наем). В Бари той се превръща в първи избор за центъра на отбраната за треньора Джампиеро Вентура показвайки силен и ефективен отбранителен стил. Той оформя здрав тандем с Андреа Ранокия, който е толкова ефективен, че до средата на сезон 2009/2010 Бари има втората най-добра защита в Серия А. Това обаче не трае много дълго поради контузията, която получава Ранокия и пропуска остатъка от сезона.

На същият ден, в който Италия е елиминирана на Световното първенство Бари изкупува правата му от Дженоа за 8 млн. евро. Бари подписва co-ownership за Серджо Алмирон, който е изкарал един сезон в Бари от Ювентус, а Дженоа откупува останалите 50% от правата на Доменико Крисчито за 6 млн. евро на следващия ден. След това Бонучи отива в Торино, за да премине медицински прегледи. Сделката е завършена на 1 Юли като Леонардо струва на Юве 15.5 млн. евро и подписва за 5 години.

--------------------
''Qui bisogna lottare sempre e quando sembra che tutto sia perduto, crederci ancora, la Juve non si arrende mai.''
Go to the top of the page

+Quote Post
JuventiKnow
коментар 09 Jul 2010, 15:49
Коментар #2

Juventus champion

Коментари: 8 602
Регистриран: 26-March 07
Град: Дряново
Потребител No.: 430

Браво и за тази тема clap.gif smile.gif Ще те номинирам за "Потребител на седмицата" biggrin.gif

Много се радвам, че привлякохме Бонучи. Разбира се, няма никакви гаранции, че ще се наложи в отбора и ще спретне легендарна двойка с Киелини за Юве и националния отбор, но мисля, че рискът е напълно оправдан. Младите и талантливи защитници в днешно време не се ринат с лопата и ако имаме възможност да прилапаме такъв преди да струва 20-30млн, то тва е повече от добре. На всичкото отгоре е и италианец, което за мен си е от значение.

Остава да се надяваме, че ще издържи психически и че Дел Нери ще работи правилно с него, за да можем много скоро пак да се радваме на желязна защита smile.gif

--------------------
JUVENDETTA...

+Quote Post
Underground Mind
коментар 09 Jul 2010, 15:59
Коментар #3

Juventus star

Grazie! biggrin.gif

И аз се радвам много за Бонучи. Той е един от най-перспективните млади италиански защитници. Факта, че трансферните спекулации го свързваха с Челси, Милан, Интер и Ман. Сити говори достатъчно.

Иначе с неговото привличане оформихме една наистина млада защита - Киелини (25), Бонучи (23), Мота (24), Де Челие (24).

--------------------
''Qui bisogna lottare sempre e quando sembra che tutto sia perduto, crederci ancora, la Juve non si arrende mai.''

+Quote Post
Spark11
коментар 10 Jul 2010, 01:09
Коментар #4

Juventus star

Коментари: 2 872
Регистриран: 22-March 10
Град: Варна
Потребител No.: 3 634

Страхотна работа си свършил, браво, само една малка грешчица:

Цитат(Underground Mind @ Jul 9 2010, 16:13ч.) *
Бонучи записва още 2 мача за купата с екипа на Интер през същия сезон, в едният случай заменя Валтер Самуел на полувремето на вторият мач от полуфинала срещу Емполи, както и стартира във вторият мач срещу Сампдория на полуфинала.

Четвъртфинала срещу Емполи. wink.gif
http://en.wikipedia.org/wiki/Coppa_Italia_...07#Final_Rounds

--------------------
Paulo Dybala: “They’ve been complaining about Juventus for six years. Perhaps they should try another method.”

+Quote Post
Underground Mind
коментар 10 Jul 2010, 01:24
Коментар #5

Juventus star

Мерси за поправката, ''the quarter final second leg match against Empoli'' - леко недоглеждане от моя страна. Досадна грешка, извинявам се. Оправих го.

--------------------

+Quote Post
Spark11
коментар 10 Jul 2010, 11:26
Коментар #6

Juventus star

Коментари: 2 872
Регистриран: 22-March 10
Потребител No.: 3 634

Цитат(Underground Mind @ Jul 10 2010, 02:24ч.) *
Мерси за поправката, ''the quarter final second leg match against Empoli'' - леко недоглеждане от моя страна. Досадна грешка, извинявам се. Оправих го.

Няма нищо. smile.gif

Иначе гледам сега, че Рафа Маркес бил на пазара за максимум 7 млн, ако го вземем през следващия сезон ще имаме страхотна централна защита. Можем да въртим Рафа и Лео, за да не се окаже напрежението прекалено голямо за младока, и от другия сезон например вече постепенно да заема титулярното място. И дай Боже, това да се окаже централната двойка на Италия за следващото десетилетие. smile.gif

--------------------
Paulo Dybala: “They’ve been complaining about Juventus for six years. Perhaps they should try another method.”

+Quote Post
masterhp
коментар 11 Jul 2010, 17:41
Коментар #7

Juventus champion

Коментари: 9 405
Регистриран: 22-December 07
Град: Pripyat
Потребител No.: 802

Цитат(Spark11 @ Jul 10 2010, 12:26ч.) *
Няма нищо. smile.gif

Иначе гледам сега, че Рафа Маркес бил на пазара за максимум 7 млн, ако го вземем през следващия сезон ще имаме страхотна централна защита. Можем да въртим Рафа и Лео, за да не се окаже напрежението прекалено голямо за младока, и от другия сезон например вече постепенно да заема титулярното място. И дай Боже, това да се окаже централната двойка на Италия за следващото десетилетие. smile.gif

Уау!!! Не знам какво спим, вярно, че Маркес е на солидна възраст, но за 7 милиона си струва, ще покачи класата на защитата ни, много сериозно. Ще бъде доста добде, ако стане част от отбора, но си мисля, че няма как да извадим толкова пари за него.

Аз също съм от феновете на Бонучи, виждам голям потенциал в него, както и в Ариаудо. Дано да издържи и да покажа стабилна игра и да израства покрай Киело. smile.gif

Ъндърграунд Майнд, евала и за тая тема. smile.gif

--------------------
"синьо-черното не ми отива!"

+Quote Post
Underground Mind
коментар 17 Jul 2010, 09:32
Коментар #8

Juventus star

Photo: juventus.com

Бонучи: Тази фланелка тежи. Ще печелим заедно. Мота: Обичам натиска и напрежението.

Ювентус напуска Пинцоло. За последната среща с Лятното Село Юве имаше на разположение 2 нови покупки - Леонардо Бонучи и Марко Мота. И двамата бяха изненадани от ентусиазма на феновете, и двамата подчертаха едно и също нещо: ''Фланелката на Ювентус тежи, ние трябва да печелим тук.''

Бонучи: ''Искам да се присъединя към групата, да се срещна и опозная с другите момчета. Тази фланелка тежи, защото Ювентус е велик тим. Аз съм готов да се науча как да я нося. Искам да печеля с Ювентус и да нося националната фланелка като титуляр. Феновете? Впечатли ме броят на тифозите. В сравнение с минали тренировъчни лагери, които съм имал преди, това което ме порази най-много бе числеността на привържениците.''

Мота: ''Приятно е да видиш какво внимание привличат тренировките. Отговорността към фланелката? Натиска? Това е нещо хубаво, тъй като това, което най-много обичам във футбола са натиска и напрежението. Надявам се да играя непрекъснато и да докажа, че заслужавам тази фланелка.''

Tuttosport

--------------------

+Quote Post
Rumbeti
коментар 18 Jul 2010, 11:15
Коментар #9

ЛУД

Коментари: 10 333
Регистриран: 22-October 06
Град: София
Потребител No.: 218

Доста информация. Браво. Аз този не го знаех, ама явно има хляб в него smile.gif

--------------------

FORZA JUVENTUS, FORZA ALEX !!!

+Quote Post
rumpolino
коментар 23 Jul 2010, 17:02
Коментар #10

Juventus bench

Коментари: 987
Регистриран: 11-November 07
Град: София
Потребител No.: 729

Добре че напуснах Интер

"Напуснах Интер и отидох да играя в Дженоа. Беше късмет, че направих това, иначе нямаше да може да съм в Ювентус сега. Моето изригване беше изненада за всички, въпреки че аз знаех какво мога. И все пак не очаквах да стигна до националния толкова бързо."

Забавно интервю smile.gif

--------------------

+Quote Post
Underground Mind
коментар 12 Aug 2010, 16:27
Коментар #11

Juventus star

Leonardo Bonucci Is Hungry For Success At Juventus

Leonardo Bonucci believes that in football cycles there is a beginning and an end; for the young Juventus centre back, his cycle is just beginning and he is hungry for success.

The defender has hit the ground running since his dream move from Bari this summer and started in a new look Italian defence recently in a friendly with Cote d'Ivoire.

Bonucci told Gazzetta dello Sport his expectations for the Old Lady this season, "In Europe, as far as possible, we must think only about winning, it is not enough to simply participate.

"The goal in the league is to challenge for the championship but we need to keep our feet on the ground for the first couple of months and see how it goes."

В общи линии - ''искам да печеля'' е казал пича. Надявам се да зарази с духа си всички останали желаещи да печелят покрай него. Дано, че той един малцината, в които имам някакви надежди.

--------------------

+Quote Post
hri100
коментар 13 Aug 2010, 11:13
Коментар #12

I LOVE JU

Група: Ветерани
Коментари: 8 100
Регистриран: 22-July 06
Град: емниц
Потребител No.: 159
Фен клуб: 677/284

Абе на приказки е лесно, но май ще трябва доста да почака (както и ние), докато види някакъв трофей. На мача оня ден срещу Кот Д'Ивоар беше много неориентиран, да не кажа направо трагичен. Дано да се дължи на някакво пренавиване (все пак това му е почти дебют), или нещо подобно. В противен случай не ми се мисли. Все пак бая пари се изръсихме за него.

--------------------
Новият "Ювентус Люфле", с мнооого пълнеж...

+Quote Post
snitch
коментар 13 Aug 2010, 12:39
Коментар #13

Juventus champion

Група: Ветерани
Коментари: 8 660
Регистриран: 26-February 06
Град: Велико Търново
Потребител No.: 32

Много се притеснявам да не се превърне в Легроталие 2.0. И Легро тогава го взехме с надеждата да се превърне, едва ли не, в новия Неста, сега същото е и с Бонучи.
А пък дано и дебютните им сезони не си подхождат, 2004/2005 беше кошмар за Юве.........завършихме четвърти, ако не се лъжа. Като се замисля, четвъртото място за днешния Ювентус, няма да е лошо.

+Quote Post
Teogo0alll
коментар 03 Sep 2010, 23:43
Коментар #14

Juventus bench

Коментари: 914
Регистриран: 21-January 08
Потребител No.: 851

Бонучи вкарва победния гол за Италия! Браво на нашето момче. Дано и за нас вкара много решаващи голове.

+Quote Post
masterhp
коментар 04 Sep 2010, 01:36
Коментар #15

Juventus champion

Коментари: 9 405
Регистриран: 22-December 07
Град: Pripyat
Потребител No.: 802

Цитат(Teogo0alll @ Sep 4 2010, 00:43ч.) *
Бонучи вкарва победния гол за Италия! Браво на нашето момче. Дано и за нас вкара много решаващи голове.

Дано този гол може да му вдигне самочувствието да се нахъса и да започне да показва още по добри игри за ЮВЕ !!! Давай момче, вярвам в теб. smile.gif

--------------------
"синьо-черното не ми отива!"

+Quote Post
Joe
коментар 04 Sep 2010, 05:07
Коментар #16

Primavera player
**

Коментари: 179
Регистриран: 22-November 08
Потребител No.: 1 461

Много големи надежди за Бонучи имам, прилича ми на Киелини в началото на авантюрата му с нашата "Стара госпожа" : D .

--------------------

+Quote Post
europefan
коментар 04 Sep 2010, 10:46
Коментар #17

Juventus star

Коментари: 2 816
Регистриран: 13-September 08
Град: Добрич
Потребител No.: 1 333

Това момче ще се окаже по- добър голмайстор от доста нападатели в Юве и Италия! Браво и все така да я кара!

--------------------

+Quote Post
STEYN
коментар 04 Sep 2010, 11:10
Коментар #18

Primavera player
**

Коментари: 367
Регистриран: 7-March 06
Потребител No.: 56

Бонучито пак вкарал.. астига бе той вярно ще излезе по-продуктивен от някои нападатели на Италия tooth.gif

+Quote Post
ge6a666
коментар 04 Sep 2010, 15:38
Коментар #19

Juventus bench

Коментари: 756
Регистриран: 30-March 07
Град: Ловеч
Потребител No.: 435

Дано така да е и в Юве.Вярвам в него и ако закрепим бетонна защита то успехите неминуемо ще дойдат!!

--------------------
With their 14 million fans Juventus is the best-loved team in Italy!!!

+Quote Post
JuventiKnow
коментар 11 Sep 2010, 00:51
Коментар #20

Juventus champion

Коментари: 8 602
Регистриран: 26-March 07
Град: Дряново
Потребител No.: 430

Цитат
Бонучи: Отхвърлих оферти от Ман Сити и Ман Юнайтед, за да подпиша с Ювентус

Героят за Италия в евроквалификацията срещу Естония Леонардо Бонучи заяви, че е щастлив в настощия си клуб Ювентус. 23-годишният защитник пристигна в Торино срещу 14 милиона евро това лято от Бари, където се доказа като класен бранител. Миналата седмица той отбеляза победния гол за своята родина при успеха с 2:1 над Естония в Талин.

„Когато пристигнах тук, почувствах всички като голямо семейство", каза Бонучи, цитиран от медии на Апенините. „Още повече, след като се запознах с президента Анели осъзнах, че връзката му с клуба е много силна, а това е важно за отбор като Ювентус".

„Знам, че трябва още да подобря играта си. Централните двойки в Интер, Милан и Рома са доста по-сработени от тази между мен и Джорджо Киелини. Самият той също е невероятен футболист с много опит, от когото мога да науча много", каза Бонучи.

„Разбрах, че Юве е страхотен отбор още през януари. Тогава имах оферти от Манчестър Сити и след това от Манчестър Юнайтед, но когато офертата от Торино дойде през лятото, приех без да се замислям", каза още Бонучи.

„Най-важното за мен в момента е да докажа, че съм най-доброто ново попълнение на клуба", завърши бранителят.

!!!

--------------------
JUVENDETTA...

+Quote Post

13 страници V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 потребител(и) четат тази тема (2 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

Олекотена версия Час: 20th July 2018 - 20:18ч.

> Forum Information:

Copyright: © www.juventus-bulgaria.com 2006 - 2012. Всички права запазени.
Author: Екип на Juventus-Bulgaria.Team