IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

5 страници V  « < 3 4 5  
Reply to this topicStart new topic
> COVID-19 пандемия, Начало март 2020, край... неизвестен
masterhp
коментар 15 Oct 2021, 12:15
Коментар #81

Juventus legend

Група: Фенове
Коментари: 15 276
Регистриран: 22-December 07
Град: Pripyat
Потребител No.: 802

Цитат(nikentus @ 15 Oct 2021, 09:49) *
Преди SARS (2002) и MERS (2011) са били известни четири коронавируса, които са разпространени из хората. Всичките причиняват симптоми на лека настинка и бързо отшумяват, но не са като шарката, където веднъж като преболедуваш - имаш постоянен имунитет. По всичко изглежда, че Ковид-19 ще циркулира периодично и ще заразява отново и отново хората като след всяко боледуване (или ваксинация) имунитетът ще става все по-добър и ще спадне в категорията на останалите четири коронавируси, които причиняват съвсем леки симптоми.

Струва ми се, че Делта вариантът ще е таванът на Ковид-19. В сравнение с оригиналния щам на Ковид, Делтата произвежда 1200 пъти повече вирусни частици, което означава, че ако при първата версия инфектиран е изкашлял 1000 вируса на едно кашляне, то при най-новия ъпдейт ще са 1 милион и 200 хиляди частици на кашлица. Освен това Делтата се счита за по-лесно влизащ в човешкия организъм и затова е достатъчно по-малко количество вируси за причиняване на инфекция. По всичко изглежда, че Делтата може да зарази ваксинирани и преболедували, но по-трудно и те са с по-леки симптоми в повечето случаи. Сещам се за едно изклюение - Михайла Питърсън, дъщерята на Джордан Питърсън (канадския клиничен психолог), която се зарази за втори път с Ковид Делта варианта и го изкара по-тежко от първия път, когато е била на практика асимптоматична, но инфектирана.

Тези данни посочват, че няма измъкване от Делтата и гледайки графики от други страни изглежда, че вълната протича мощно, но бързо и до средата на декември би трябвало нещата да се успокоят в България и вирусът да започне да тлее, като огромна част от хората ще са се сблъскали със вируса. Русия е изключение, защото там нивата на зараза и смъртност са големи вече повече от 4 месеца и изглежда, че се увеличават, но аз се съмнявам в точността на данните от Русия, защото изглеждат манипулирани поради политически причини.

Сега това оптимистична прогноза ли е ? smile.gif

--------------------
"синьо-черното не ми отива!"
Go to the top of the page

+Quote Post
JIZAH
коментар 15 Oct 2021, 19:16
Коментар #82

Juventus star

Група: Admin
Коментари: 2 998
Регистриран: 17-January 10
Град: София
Потребител No.: 3 242

Няма нищо оптимистично, докато не се намери лекарство за коронавирусът/ите. Точно поради тяхното леко протичане никой не се е и трудил да намира такова, освен чай/аспирин и т.н. Има изпитания в момента, които са обнадеждаващи, но да видим... За момента изгледите са, че ще трябва да си живеем с това чудо.

Иначе позитивното е, че започнаха да ловят поставящи ваксини само на хартия и издаващи фалшиви сертификати. Скоро се надявам да започнат да анулират сертификатите и да започват да се съдят нарушителите. Като забранят и кръчмите без сертификат ще видите как всички изведнъж ще забравят за опасните ваксини и ще се наредят да се ваксинират. Както стана във Франция.

+Quote Post
masterhp
коментар 16 Oct 2021, 19:47
Коментар #83

Juventus legend

Цитат(JIZAH @ 15 Oct 2021, 20:16) *
Няма нищо оптимистично, докато не се намери лекарство за коронавирусът/ите. Точно поради тяхното леко протичане никой не се е и трудил да намира такова, освен чай/аспирин и т.н. Има изпитания в момента, които са обнадеждаващи, но да видим... За момента изгледите са, че ще трябва да си живеем с това чудо.

Иначе позитивното е, че започнаха да ловят поставящи ваксини само на хартия и издаващи фалшиви сертификати. Скоро се надявам да започнат да анулират сертификатите и да започват да се съдят нарушителите. Като забранят и кръчмите без сертификат ще видите как всички изведнъж ще забравят за опасните ваксини и ще се наредят да се ваксинират. Както стана във Франция.

Вярваш ли си? Хванали са някъв там, колкото да има медиен шум, че нещо се прави. Мога да дам над 10 места на които го правят, а повярвай не ги търся biggrin.gif Това е масова практика и твърдо вярвам в думите си. Даже смятам, че над 1% от ваксинираните са по тази схема. Имам доста роднини на които са им предложили като са били за ваксина.

Вече това с кръчмите може и да даде много добър ефект. С тези бързите ще е до едно време, няма да се изненадам и там да започнат манипулации за да получават временен сертфикат за 2 дена и така да си го подновяват по няква схема. Като цяло ако има много стриктни мерки да не се допускат без зелен сертификат, това ще тласне доста голям процент да отидат. Ако в момента сме с 20% и задължат всички в кръчмите и има стриктен контрол, че наистина се допускат само хора с, ще качим до 50%. а

Вече от тези 50%, колко ще са с реална ваксина е друг въпрос. Интересно ми е дали може да се наложи наказание, ако имаш документ че ти е поставена, а след тест се вижда, че нямаш или си болен и те лекуват и си подал грешна информация. Ако там има някви глоби, жестоки глоби може и да се намали процента.

Началото на лятото се избивиха за ходенето в Гърция да се плаща за фиктивни ваксини, още не беше модерно.

--------------------

+Quote Post
JIZAH
коментар 17 Oct 2021, 10:40
Коментар #84

Juventus star

Група: Admin
Коментари: 2 998
Регистриран: 17-January 10
Град: София
Потребител No.: 3 242

Аз само не разбирам как може да изкаш да дадеш 300 лв. за фалшив сертификат вместо да отидеш да те ваксинират безплатно.

Иначе че няма да хванат всички е ясно, но и един е повече от 0.

+Quote Post
odyssey7
коментар 17 Oct 2021, 10:54
Коментар #85

Juventus champion

Коментари: 5 032
Регистриран: 6-January 09
Потребител No.: 1 612

QUOTE(JIZAH @ 17 Oct 2021, 10:40) *
Аз само не разбирам как може да изкаш да дадеш 300 лв. за фалшив сертификат вместо да отидеш да те ваксинират безплатно.

tooth.gif да те чипират ли искаш? я си плати и си живей живота. на гърцията.

+Quote Post
masterhp
коментар 17 Oct 2021, 13:07
Коментар #86

Juventus legend

Цитат(JIZAH @ 17 Oct 2021, 11:40) *

Иначе че няма да хванат всички е ясно, но и един е повече от 0.

Имам даже познат на който майка му директно му е предоставила сертификата. Има адски много хора които са твърдо против ваксините. А и сега цените са по 300, в началото на лятото бяха по макс 150, пък ако са ти познати може и за 50 да минеш. Хората смятат, че е по даларева да дадеш 150лв. и си готов, а не да си правиш ПСР на всяко влизане излизане от държавата. Пък ваксини, трябва да ходим 1-2 пъти, да чакаш, да се чудиш... плащаш и веднага пътуваш wink.gif

--------------------

+Quote Post
nikentus
коментар 17 Oct 2021, 13:45
Коментар #87

ювентинец

Група: Ветерани
Коментари: 7 160
Регистриран: 28-February 06
Потребител No.: 42

John Campbell - Vaccination with Aspiration

Ето една причина защо се случват редките странични случаи на миокардит, перикардит (при иРНК ваксините) и тромбози (при аденовирус ваксините). Липсата на аспирация при биенето на ваксината може да доведе до случайно вкарване на ваксината директно в кръвоносната система, която води до нежеланите редки странични ефекти (един на измежду 50 хиляди и 150 хиляди бити инжекции, а смъртните случаи са над 1 на милион). На мен втората инжекция ми я биха с аспирация и не беше болезнено. Аспирация е когато забият иглата и съвсем леко инжекцията изсмуква и ако няма кръв значи иглата не е в кръвоносен съд.

Лошото е, че СЗО и здравните служби в големите западни държави препоръчват аспирацията да не се прави, защото може да създаде дискомфорт. Но много изследвания показват, че ако ваксината попадне директно в кръвоносната система може да създаде проблеми.

+Quote Post

5 страници V  « < 3 4 5
Reply to this topicStart new topic
2 потребител(и) четат тази тема (2 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

Олекотена версия Час: 20th October 2021 - 00:07ч.

> Forum Information:

Copyright: © www.juventus-bulgaria.com 2006 - 2021. Всички права запазени.
Author: Екип на Juventus-Bulgaria.Team