IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

>Реклама

>Препоръчваме ви

55 страници V  « < 51 52 53 54 55 >  
Reply to this topicStart new topic
> Формула 1, Квалификации/Стартове/Слухове
Hristo
коментар 30 Jun 2011, 21:24
Коментар #1041

Juventus champion

Група: Admin
Коментари: 6 274
Регистриран: 24-April 06
Град: Варна
Потребител No.: 110

Всичко това е така, съгласен съм, но по принцип не съм фен на тези сравнения, особено пък когато са толкова рано. Медиите, а и някои анализатори, обаче, много обичат да правят такива сравнения и, едва ли не, първи да откриват топлата вода, демек, че Фетел е по-добър от Шумахер, Сена и Прост. Да не говорим, че този спор - кой е най-добрият за всички времена - е също като въпроса за яйцето и кокшката. Шумахер и 17 титли да беше спечелил, пак щяха и ще се намерят фенове, които да кажат, че Сена е бил по-добър. Същото ще е и с Фетел - дори да надмине Шумахер като постижения, на мен поне ще ми е много трудно да призная, че е по-добър просто защото за мен Шумахер е олицетворение не само на Формула 1 като спорт, но и на дух, характер, манталитет, талант, мотивация и т.н., и т.н. Дори това, че след три-годишна пауза се завърна, въпреки че е загубил форма и въпреки че техниката толкова се е променила, го прави уникален и ненадминат. Много по-лесно е да си абсолютният рекордьор в почти всяко отношение и да стоиш отстрани и да се наслаждаваш на хубавите коментари колко си голям, колко си велик и т.н. Друго си е, обаче, да се върнеш, да започнеш всичко наново, без да ти пука какво ще кажат другите, дали ще се изложиш, или не и дали някакви келеши като Петров, Алгерсуари и Кобаяши ще те правят смешен. Остави статистиката и това кой на колко години бил станал шампион. Тук говорим за нещо много повече от цифри и статистически показатели. А всичко това се доказва с годините.

Така де, отплеснах се малко, но разбираш какво искам да кажа smile.gif

--------------------
"Se sono un uomo felice, è perché ho dato tutto per la Juventus", Giampiero Boniperti
Go to the top of the page

+Quote Post
hri100
коментар 30 Jun 2011, 22:50
Коментар #1042

I LOVE JU

Група: Ветерани
Коментари: 8 100
Регистриран: 22-July 06
Град: емниц
Потребител No.: 159
Фен клуб: 677/284

Идеално те разбирам и съм съгласен с почти всичко, което казваш, най-вече за сравненията. wink.gif

--------------------
Новият "Ювентус Люфле", с мнооого пълнеж...

+Quote Post
hri100
коментар 10 Jul 2011, 15:42
Коментар #1043

I LOVE JU

Сега пак ми говорете, че Фетел е късметлия...

Все пак съм доволен - най-после италианския химн (макар и дошъл след суперкъсметлийска победа) и то точно на Силвърстоун, а моят човек запази и дори увеличи преднината си в генералното класиране. Вечно мрънкащите, че им е скучно фенове също би трябвало да са доволни. Тия от маФИА вместо да се чудят как да променят правилата за да спрат Редбул, да дават по някой лев на механиците им. laugh.gif

--------------------

+Quote Post
joro_petev
коментар 10 Jul 2011, 22:35
Коментар #1044

Primavera player
**

Група: Banned
Коментари: 256
Регистриран: 20-September 08
Потребител No.: 1 346

А какво да кажем за "тактичния съвет" който Уебър получи от бокса в момент когато щеше да подмине Фетел като малка гара laugh.gif

+Quote Post
hri100
коментар 10 Jul 2011, 23:02
Коментар #1045

I LOVE JU

Ще кажем, че това е прецедент в историята на Ф1. От Ферари трябва веднага да подадат жалба. laugh.gif

Освен това предупреждението по-скоро беше да внимава да не се блъснат, че тоя тъпак Уебър беше на път да направи поредната си идиотия. А и в крайна сметка трябва да можеш и да се възползваш от такива "подаръци", т.е. те да имат смисъл, а не като Балонсо миналата година - цял сезон бутане и накрая да не можеш да изпревариш фиркания руснак. laugh.gif

--------------------

+Quote Post
joro_petev
коментар 11 Jul 2011, 10:49
Коментар #1046

Primavera player
**

Коментари: 256
Регистриран: 20-September 08
Потребител No.: 1 346

Цитат(hri100 @ Jul 11 2011, 00:02ч.) *
Освен това предупреждението по-скоро беше да внимава да не се блъснат

post-294-1158668614.gif post-294-1158668614.gif

+Quote Post
NUCLEO1985
коментар 11 Jul 2011, 11:35
Коментар #1047

Juventus champion

Коментари: 7 775
Регистриран: 22-February 06
Град: Свищов/София
Потребител No.: 25

Идиотията на Уебър щеше да се изрази в изпреварване на детето-чудо, ама както и да е. "Запази разликата" е много по-открита заповед. Хорнер, Марко и всички останали в Ред Бул, които цяла година плюеха Ферари, просто трябва да млъкнат. "Запази разликата" post-294-1158668614.gif

--------------------
FORZA MAGICA JUVE!!!

+Quote Post
hri100
коментар 11 Jul 2011, 20:18
Коментар #1048

I LOVE JU

Ако видите някои мои стари коментари, ще разберете, че съм твърдо ЗА заповедите от бокса. Или по-точно казано - за ясното разграничение между първи и втори пилот в един тим. Смятам, че това е правилната стратегия, защото в противен случай провалът е гарантиран. Примери много. Включително и с Редбул миналия сезон, когато заради подобни утопични "равнопоставености", замалко щяха да гризнат дръвцето. Затова бих се радвал, ако им е дошъл акълът в главата и най-после признаят и приемат, че Фетел е номер 1, а Уебър номер 2 в тима (защото вече за всички е ясно, че вечно посредственият австралийски комплексар никога не може да бъде равнопоставен на герменаца и на когото и да било, просто защото е отрепка). Но уви, за съжаление не е така. Сигурен съм, че дори и Фетел да беше отзад и да караше по подобен безумен и рисков начин, пак щеше да има подобни заповеди. Просто защото тук наистина става въпрос за отборните интереси. В крайна сметка едва ли тези 3 точки (колкото е разликата между второто и третото място) ще се окажат решаващи в крайносто класиране. Докато едно евентуално отпадане на двамата, или на един от двамата, щеше да бъде далеч по-фатално. wink.gif

--------------------

+Quote Post
Hristo
коментар 23 Jul 2011, 21:23
Коментар #1049

Juventus champion

Коментари: 6 274
Регистриран: 24-April 06
Потребител No.: 110

Въпреки че вече мина доста време от Силвърстоун, ама как беше 15.gif Аааааа да, сетих се:

Jawohl! post-294-1158668360.gif

--------------------
"Se sono un uomo felice, è perché ho dato tutto per la Juventus", Giampiero Boniperti

+Quote Post
Rumbeti
коментар 24 Jul 2011, 19:03
Коментар #1050

ЛУД

Група: Фенове
Коментари: 10 333
Регистриран: 22-October 06
Град: София
Потребител No.: 218

Лудо състезание днес. Шуми май беше озверял smile.gif

За съжаление би тъмния човек smile.gif
ФЕрари набира скорост обаче , което може само да ме радва !

--------------------

FORZA JUVENTUS, FORZA ALEX !!!

+Quote Post
juveteam
коментар 09 Oct 2011, 22:22
Коментар #1051

Juventus bench

Коментари: 839
Регистриран: 5-October 10
Град: Враца/София
Потребител No.: 6 288

Шампионът Фетел отново на върха във Ф1, Бътън печели в Япония

Себастиан Фетел триумфира за втора поредна година с титлата във Формула 1, след като завърши трети в Гран при на Япония рано тази сутрин и така спечели нужната му точка. Германецът счупи още един рекорд и се превърна в най-младия двукратен шампион в историята. Победата на "Сузука" грабна Дженсън Бътън (Макларън-Мерцедес), който успя да победи Фетел при влизанията в бокса, а втори финишира Фернандо Алонсо с Ферари. Бътън бе много бърз днес и не остави никакви шансове на Фетел и Алонсо. Ред Бул не успяха да спечелят в Япония титлата при конструкторите официално, но това ще стане най-веротяно след седмица в Корея.

Сезонът на Себастиан до този момент е наистина феноменален: 9 победи и 12 първи позиции на старта в общо 15 състезания. Себастиан смаза всички тоза година с феноменалната кола на Ред Бул и заслужено покори Формула 1 за втори пореден път.

Четвърти в Япония днес се класира Марк Уебър (Ред Бул), пред 5.Люис Хамилтън (Макларън-Мерцедес), 6.Михаел Шумахер (Мерцедес), 7.Фелипе Маса (Ферари) и др.

Хамилтън и Маса отново влязоха на няколко пъти в битка гума до гума, а инцидент между двамата на последния шикан предизвика и появата на кола за сигурност.

Фетел предпочиташе да вдигне втората си титла с победа на пистата “Сузука” и това се видя още на старта. Тогава германецът бе атакуван от втория Бътън, но и за миг не помисли какво би станало при удара и блокира твърдо британеца, който дори се наложи да мине през тревата. Дженсън веднага се оплака по радиото и попита: “Ще го накажат ли? Нали ще го накажат за това?”. При инцидента обаче не се стигна до контакт и по-късно бе оставен без последици от съдиите на ФИА.

От минаването през тревата Бътън изгуби втората позиция от съотборника си Люис Хамилтън. Малко по-късно лошият късмет отново го сполетя и спукана дясна задна гума го принуди да влезе първи в бокса в седмата обиколка. Така Люис се свлече на четвърто място зад Фернандо Алонсо. Пилотът на Ферари преди това вече се бе справил със съотборника си Фелипе Маса.

Вече двукратният шампион спря в бокса обиколка по-рано от преследващия го Бътън. Британецът бе запазил по-добре гумите си, но не успя да излезе пред пилота на Ред Бул след своя първи бокс. Това обаче се случи при вторите влизания за свежи гуми. Себ отново бе по-рано при механиците си, последваха бързи обиколки на Дженсън и прекрасната работа на екипа му го изведе начело.

Малко по-късно колата на сигурността излезе на пистата „Сузука” за първи път. Това се наложи след поредния тази година контакт между очертаващите се като основни врагове Люис Хамилтън и Дженсън Бътън. Аеродинамичен елемент от болида на Фелипе изхвърча след лек удар с Люис, след като бразилецът пробва да мине от външната страна на шикана, но британецът го притисна. И този спорен момент остана без последствия от страна на съдиите.

След прибирането на колата на сигурността Фетел се намираше в тежък трафик, след като бе направил третото си влизане в бокса в 33-ата обиколка. Това бе една от малкото тактически грешки на Ред Бул през тази година. Бътън остана три обиколки повече на пистата и увеличи преднината си. Алонсо също остана по-дълго и допълнително забави новия-стар шампион във Формула 1.

Германецът пробваше всячески да мине пред Фернандо. Малко по-късно последва нареждане от бокса на Ред Бул да не се предприемат опасни атаки. Алонсо доближи Бътън, но пилотът на Макларън отговори на атаката и остана на безопасна преднина над една секунда, непозволявайки активирането на DRS.

Единственият пилот, отпаднал от Гран при на Япония днес, бе Себастиан Буеми. Пилотът на Торо Росо бе пуснат да излезе от бокса с не добре завита гайка на предната си дясна гума. Буеми усети вибрации, но успя да спре в тревата, преди гумата му да се откачи.

Код
2011 Класиране при пилотите
Позиция     Пилот     Отбор     Точки
1    Себастиан Фетел    Ред Бул - Рено    324
2    Дженсън Бътън    Макларън - Мерцедес    210
3    Фернандо Алонсо    Ферари    202
4    Марк Уебър    Ред Бул - Рено    194
5    Люис Хамилтън    Макларън - Мерцедес    178
6    Фелипе Маса    Ферари    90
7    Нико Розберг    Мерцедес GP    63
8    Михаел Шумахер    Мерцедес GP    60
9    Виталий Петров    Рено GP    36
10    Ник Хайдфелд    Рено GP    34
11    Адриан Сутил    Форс Индия - Мерцедес    28
12    Камуи Кобаяши    Заубер - Ферари    27
13    Пол ди Реста    Форс Индия - Мерцедес    20
14    Хайме Алгуерсуари    Торо Росо - Ферари    16
15    Себастиян Буеми    Торо Росо - Ферари    13
16    Серхио Перес    Заубер - Ферари    13
17    Рубенс Барикело    Уилямс - Косуърт    4
18    Бруно Сена    Рено GP    2
19    Пастор Малдонадо    Уилямс - Косуърт    1
20    Ярно Трули    Лотус - Рено    0
21    Даниел Рикардо    HRT/Испания - Косуърт    0
22    Витантонио Лиуци    HRT/Испания - Косуърт    0
23    Жером Дамброзио    Върджин - Косуърт    0
24    Карун Чандок    Лотус - Рено    0
25    Хейки Ковалайнен    Лотус - Рено    0
26    Нараин Картикеян    HRT/Испания - Косуърт    0
27    Тимо Глок    Върджин - Косуърт    0
28    Педро де ла Роса    Заубер - Ферари    0

Код
2011 Класиране при конструкторите
Позиция     Отбор     Точки
1    Ред Бул - Рено    518
2    Макларън - Мерцедес    388
3    Ферари    292
4    Мерцедес GP    123
5    Рено GP    72
6    Форс Индия - Мерцедес    48
7    Заубер - Ферари    40
8    Торо Росо - Ферари    29
9    Уилямс - Косуърт    5
10    Лотус - Рено    0
11    HRT/Испания - Косуърт    0
12    Върджин - Косуърт    0

--------------------
---> Най-хубавия Български мениджър...Регнете се няма да съжалявате ;)

+Quote Post
Rumbeti
коментар 11 Oct 2011, 13:41
Коментар #1052

ЛУД

Коментари: 10 333
Регистриран: 22-October 06
Град: София
Потребител No.: 218

Нищо ново под слънцето.

нагласяха правилата толкова години и като почнаха Ред Бул да газят и сега почти никакви смени няма да има освен обдухването на ен знам си кво !

пълна мизерия !

--------------------

FORZA JUVENTUS, FORZA ALEX !!!

+Quote Post
minkov
коментар 02 Sep 2012, 22:21
Коментар #1053

Juventus regular

Коментари: 1 543
Регистриран: 11-September 06
Потребител No.: 200

Малко да я съживим тази тема. Не ми се вярва никой да не гледа Формулата този сезон smile.gif

До момента се получава доста интересен сезон и моя човек Алонсо държи първото място. А дано го удържи до края. Заслужава го. Днес обаче имаше страхотен малшанс от една страна и от друга - голям късмет, че се отърва без да му няма нищо. Уникална глупост на Грожан, който се навря в Хамилтън и оттам всичко излезе извън контрол. Много ме хвана яд, но какво да се прави. Така е в моторните спортове. Един направи грешка, може да изгорят много.

+Quote Post
eXpLoSive
коментар 03 Sep 2012, 09:07
Коментар #1054

Juventus regular

Коментари: 2 289
Регистриран: 1-October 06
Град: Varna
Потребител No.: 210

Интересна е формулата , много победители , доста драма smile.gif Алонсо много дръпна с точките и сега трябва да върнат малко интригата. Моят човек Фетел тая година няма мотивация нещо.

--------------------

+Quote Post
eXpLoSive
коментар 04 Nov 2012, 17:07
Коментар #1055

Juventus regular

Няколко месеца по късно дано сте гледали днескашното състезание ! Едно от най-хубавите които съм виждал , а моят човек беше безупречен от 24ти -3ти ! Титла чакаме biggrin.gif

--------------------

+Quote Post
marto_juve
коментар 04 Nov 2012, 17:23
Коментар #1056

Juventus star

Коментари: 3 701
Регистриран: 15-May 07
Потребител No.: 503

Твоя човек е и с безупречна кола. Моя човек прави чудеса и заслужава титлата повече.

--------------------
Не винаги съм прав, но никога не греша

+Quote Post
eXpLoSive
коментар 04 Nov 2012, 17:27
Коментар #1057

Juventus regular

Не е само колата wink.gif Трябва и майсторлък , виж Уебър със същата кола 2 инцидента направи не може изпревари никой като хората , не става само с ядене wink.gif

--------------------

+Quote Post
marto_juve
коментар 04 Nov 2012, 18:05
Коментар #1058

Juventus star

Коментари: 3 701
Регистриран: 15-May 07
Потребител No.: 503

Е, ще трябва да съм глупак, за да твърдя че Фетел не е добър пилот. Просто Алонсо за мен е номер 1.

--------------------
Не винаги съм прав, но никога не греша

+Quote Post
minkov
коментар 04 Nov 2012, 19:44
Коментар #1059

Juventus regular

Коментари: 1 543
Регистриран: 11-September 06
Потребител No.: 200

И аз гледах състезанието. Наистина доста интересно. Но като цяло не съм доволен от крайния резултат. Моя човек (Алонсо) прави чудеса последните кръгове, а в крайна сметка изостава в класирането. Определено Фетел и Ред Бул като цяло имат много добра кола, може би най-добрата от всички в момента. Не отричам и качествата на Фетел като пилот. Момчето си кара много стабилно smile.gif Колкото да ми се иска и да смятам, че Алонсо заслужава повече титлата, мисля си, че Фетел няма да прави повече грешки в оставащите 2 кръга. Нека отдадем и заслуженото на другия мой човек Райконен. Малко късмет и след това много стабилно водене на състезанието. Време му беше и на него да спечели smile.gif

+Quote Post
Marchisio
коментар 06 Nov 2012, 14:18
Коментар #1060

Primavera player
**

Коментари: 273
Регистриран: 10-September 12
Град: Своге
Потребител No.: 24 731
Любим футболист:Del Piero, Buffon, Marchisio, Bonucci

Писна ми от тоя Фетел. Или по скоро от колата му. Струва ми се,че докато от другите отбори не подобрят сериозно колите си,само Ред Бул ще мачкат. Иначе съм за Алонсо,дано издрапа до титлата някак си,но ще е многооооооо трудно!

--------------------

+Quote Post

55 страници V  « < 51 52 53 54 55 >
Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

Олекотена версия Час: 7th December 2019 - 20:45ч.

> Forum Information:

Copyright: © www.juventus-bulgaria.com 2006 - 2012. Всички права запазени.
Author: Екип на Juventus-Bulgaria.Team