IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

>Реклама

>Препоръчваме ви

42 страници V  « < 39 40 41 42 >  
Reply to this topicStart new topic
> Масимилиано Алегри, специалистът от Ливорно
Fossa Dei Leoni_
коментар 18 Jun 2018, 11:22
Коментар #801

Primavera player
**

Група: Фенове
Коментари: 189
Регистриран: 10-March 11
Потребител No.: 24 517

Цитат(the_parasite @ 16 Jun 2018, 17:11) *
При три на нула в Мадрид, ситуацията беше същата и резултатът не закъсня. Преди две години в Мюнхен - пак. Коментирали сме го надълго и нашироко. Алегри е голям тактик, но обича да мишкува. Жалко, че не отиде в "Реал".

Именно. Един треньор трябва да се развива и да действа според момента, а не при 0:3 в 90-та минута или 2:0 в 10-та да кажеш "хайде сега малко да затворя отбора, стига толкова атаки, ще изневеря на Свръхидеята си". Това са турнирни мачове, а не кръг в Серия А, където по подобен начин съхранява силите на играчите, ако падне ранен гол и никой не може да го вини. В крайна сметка не може винаги да е виновен малшансът и съдиите, Алегри има два финала, които загуби категорично от отбори, които той самият доказа в два мача, че може да елиминира. Останалото му е все ефектни отпадания на осмина и четвърт, при които "нещо не достига". И при нас беше така с Тотнъм и Барселона, които ни обърнаха от 2:0, така е и при вас. В крайна сметка както на моменти липсва спортно щастие, така понякога каца на рамото ти. Алегри беше скъсан от хвалби за отстраняването на Тотнъм, при което Киелини спаси 5 гола, а Игуаин и Дибала донесоха обрата с няколко докосвания. Накрая се оказа, че Алегри е бил причината за всичко това, ок. smile.gif

А това за Реал ми звучи доста странно. Да им откажеш, за да се бориш за 8-мо поредно скудето само по себе си не е решение на амбициозен треньор, който иска да се пробва на абсолютния връх и да усети какво е там. Бас държа, че през август ще обяви Серия А за по-важна от ШЛ. Създава се впечатлението, че му е уютно да печели първенство, в което от два сезона се прокрадва някаква спорна конкуренция на Ювентус, и не иска да рискува репутацията си в Реал.

--------------------
Go to the top of the page

+Quote Post
pinkfloyd39
коментар 18 Jun 2018, 12:09
Коментар #802

Juventus champion

Коментари: 5 856
Регистриран: 6-March 12
Потребител No.: 24 649

А може да им е отказал, защото в живота има нещо, което се нарича мъжка дума, например? Когато си дал дума пред семейството, че оставаш, малко е дебилно да си тръгваш. Може и пък Марота да доведе вярно Савич и Головин към Джан + актуален нападател, а това дава ресурс на Алегри, с какъвто не е разполагал - т.е да има аргументи да спечели Европа. Може пък да не изгаря от желание да сменя обстановка, която е специална, в която се чувства отлично и в която думата му има значение, а това означава, че се ползва с огромна власт. Да не говорим нещо, което се нарича човешки фактор - всички са различни, не всеки желае да доказва нещо на купчина пъпеши, нито го боли фара за "репутация". Фъргюсън що не отиде в Реал? Липи? Сигурно ги беше страх да не си развалят репутацията. Не всеки е Анчелоти, Моуриньо или Гуардиола.

И може би е крайно време някои хора да осъзнаят, че когато беше в кочината, Алегри беше доста по-млад, неопитен и за първи път играеше на голямата сцена, ако въобще може да се каже, че Милан са голяма сцена след 2007 post-294-1159107873.gif tooth.gif.

--------------------

+Quote Post
Hristo
коментар 18 Jun 2018, 12:12
Коментар #803

Juventus champion

Група: Admin
Коментари: 6 019
Регистриран: 24-April 06
Град: Варна
Потребител No.: 110

Значи, когато в 60-та минута Мексико се дръпне назад и води опълчение до края, за да запази 1:0 срещу световния шампион, дебнейки на контри, констатираме, че са направили феноменално представяне и "са скрили топката на Германия". А когато Алегри при 3:0 срещу носителя на КЕШ на неговия стадион върне отбора назад, е мишкувал. Странно защо никой не отчита фактори като физическа и психологическа умора, но пък двойният аршин винаги е на мода.

И защо да не откаже на Реал? Капело два пъти го уволниха за има-няма 10 години, след като и двата пъти им донесе титла. Защо Алегри да не се наслаждава на комфорта, който сам си е осигурил в Ювентус? Направи си отбор, в отлични отношения е с ръководството, думата му тежи, отборът печели трофей след трофей и се състезава наравно с грандовете в Европа. А и не е на 65 години, че това да е последният му влак за Испания.

--------------------
"Se sono un uomo felice, è perché ho dato tutto per la Juventus", Giampiero Boniperti

+Quote Post
nikentus
коментар 18 Jun 2018, 12:19
Коментар #804

ювентинец

Група: Ветерани
Коментари: 4 914
Регистриран: 28-February 06
Потребител No.: 42

До Fossa Dei Leoni_

Не съм съгласен със следните неща:

За мача в Мадрид Алегри съвсем правилно изчакваше да се доиграят редовните 90 минути и тогава да пуска Куадрадо на мястото на Манджукич или Игуаин. Останалите възможни смени бяха Ругани, Асамоа, Сченсни, Стураро или Маркизио. Единственият impact играч бе Куадрадо. Обаче за да го пусне ще трябва промяна на схемата и далеч по-удачно е да го направи на почивката като даде нови инструкции на отбора.

Колкото до напускане в посока Реал. А защо Зидан напусна? Защото и той е страхливец и не вярва, че може да има 4-ти успешен сезон ли? Реал имат страхотна селекция, но се видя в първенството, че им липсва мотивация, а в ШЛ, малко или много, го изкараха на мускули, индивидуална класа и бойни умения на Рам(б)ос. Всеки треньор, който отиде в Реал ще трябва да спечели голям трофей, иначе автоматично става некадърник още след първия сезон. Рискът да си без работа след само един сезон е голям. А какво има Алегри като препятствия? Има Перес, който я го слуша глава, я не. Имаш и езикова бариера, която малко или много ще ти пречи в съблекалнята. Имаш много класен, но и вече преял от успехи отбор с две мегазвезди в нападение, които мрънкат и говорят за напускане - Роналдо и Бейл. Да добавим и факта, че ключовият Модрич е на години и скоро може да напусне, и тогава Реал като нищо ще смъкнат една класа.

Реал в момента са доста сложен ребус и е много важно да дойде човек, който да хване юздите в съблекалнята. Не знам как е испанският на Алегри, но дори само езиковата бариера може да се окаже препъни камък в справянето с примадони като Роналдо.

Алегри е решил да остане в Ювентус, защото вижда, че това е отборът, в който може да постигне забележителни неща, а и Ювентус изобщо не е далеч от спечелването на ШЛ. Дори бих казал, че сме на 2-3 звездни попълнения, а Макс е с основна заслуга за сегашната ни селекция. Аз бих дал и прогнозата, че може да остане още 5+ години начело на Ювентус и да продължи с феноменалните успехи, а след това да потърси парите на Висшата лига, която до 5 години ще е много напред в сравнение с останалите големи първенства - испанското, италианското, немското и френското, и общо взето всичко футболно ще се изсипва там за умопомрачителни суми.

--------------------

+Quote Post
Fossa Dei Leoni_
коментар 18 Jun 2018, 13:46
Коментар #805

Primavera player
**

Въпрос на гледна точка. Проблемите на Реал, които си изброил, според мен трябва да са мотивация за треньор, който има накъде да се развива, все още не е спечелил ШЛ и т.н. За мен е безумно пета година да казваш и доказваш, че Серия А е по-важна за Ювентус, и това да те удовлетворява, като в същото време режеш Реал, защото там е много напечено, Флорентино се меша в работата, звездите мрънкат и т.н. Реал са си този панаир от край време, това означава никой голям треньор да не ходи там, защото рискувал... Ако е наистина от лоялност, жив и здрав да е, рядка порода, но според мен вече се изчерпа за Ювентус и няма какво повече да постигне. На домашна сцена абсолютна доминация в липсата на адекватни милански грандове, в Европа супер-представяне, но с липсващи детайли в ключовия момент, които сори, ама няма как 4 години да са лош късмет. Съмнява, ме че щом не вдигна Ушатата в най-добри сезон на BBC, с Видал и Погба в зверска форма + Пирло, ще го стори с Головин и Джан, но знае ли човек. Той самият си говори за скудето и това натрапва впечатлението, че се подсигурява и не иска да пробва нещо ново. Ясно е, че има елемент на блъф, но и не съвсем, защото Ювентус наистина не подценява нито един мач в Италия, а в Европа нещата си стоят горе-долу същите.

Тактически, Алегри си носи завещание от старата школа и не мисля, че някой може да ме убеди в противното, макар да уважавам чуждото мнение достатъчно, за да призная, че надхвърли очакванията ми с престоя си при вас. Не може да поведеш на Тотнъм с 2:0 и в 10-та минута да започнеш да пазиш резултата. Какво общо има това с Мексико и Германия? Ювентус превъзхожда Тотнъм като качество на отделните единици и може да владее топката и да създава положения. Мексико нямаше друг избор, освен с по-скромните си индивидуалности да наказва слабостите в съперниковия отбор. Прибирането в защита го намирам за смислено или когато съперникът напълно те превъзхожда, или когато силите тотално са те напуснали. Но да прибираш отбора си в защита просто защото така... Явно Алегри се подлъгва по безкрайните сухи мрежи в Италия, които, ако ги гледа човек като статистика, ще каже, че Бенатия е по-добър от Бонучи. 10-15 минути след затварянето, Кейн вкара гол, мачът се промени и Тотнъм даже стигнаха до 2:2. Това е класическа треньорска грешка, която се различава от подхода му срещу Наполи единствено по двата гола преднина, но при положение че остават 170 минути срещу нападателя в най-добра форма в Европа и зад него плеймейкър от световна величина като Ериксен, два гола са нищо.
Няма да задълбавам във всеки подобен мач, както и няма да отричам страхотни мачове на Алегри като класиката над Барселона и победата му с 2:0 над същите, докато беше наш треньор. В никой от двата не помня да е прибирал назад отбора по начина, по който го направи срещу Тотнъм и преди това Байерн, като няма да припомням какъв ни беше съставът в онзи мач с Констант, Мунтари и прочее. Явно можело. Ювентус разполага с достатъчно класа в нападение, за да довършва съперника си, вместо да се затваря точно когато е грабнал инерцията. Защо например не бе потърсен четвърти гол срещу Реал? Такъв на практика се печеше, а и не е като Матиуди да вкара в 89-та минута. Да не говорим, че 0:3 в първия мач показваше лоша подготовка и 0 взети поуки от Кардиф.

--------------------

+Quote Post
nikentus
коментар 18 Jun 2018, 14:15
Коментар #806

ювентинец

Относно Реал - съгласен съм с теб, че един амбициозен треньор трябва да търси предизвикателства, а не да си седи в удобното блато. Но кой замести Зидан? Лопетеги от големите треньори ли е? Защо Реал не изчакаха да вземат титулувано име? Лесно ли е да отидеш в отбор печелил три пъти подред ШЛ и очакванията са огромни? Зидан пое Реал след бедствието Бенитес, а Алегри трябва да поеме отбора след златните 3 години на Зизу. В Ювентус има всичко за да постави името си със златни букви в историята на италианския футбол, колкото и да не оценяваш титлите в Серия А, за които твоят отбор е зверски изгладнял.

Относно Ювентус и ШЛ. Алегри не успя да спечели ШЛ не поради липса на късмет, а защото Ювентус бе по-слабият отбор. Финалите с Барса и Реал не бяха 50 на 50. Имаше си изявен фаворит. Може да имахме Пирло, Видал и Погба (и тримата разочароваха) за финала през 2015 г., но Суарес, Неймар и Меси бяха далеч по-важно трио, а нека не забравяме, че в полузащитата Барса бяха с Шави, Иниеста, Ракитич и Бускетс. Бяхме по-слабият отбор и в двете срещи (срещу Реал и Барса), каква липса на късмет. Трябваше да имаме извънредно голям късмет за да се приберем с трофея.

Ясно ми е, че феновете на Милан са се хванали за 7-те титли в ШЛ като доказателство, че са по-стойностният отбор в Италия. Въпросът е, че преди 10 години нямаше колосални отбори като сегашните Реал и Барса, и льольовци като Ливърпул, Челси, Милан, Интер и Манчестър Юнайтед печелиха турнира. Сега обаче сме в ерата на Меси и Кристиано, които зад гърба си имат звездни състави. Може би тази ера е към края си, но пък навлизаме в изключителната комерсиализация на футбола и за италианските отбори ще става все по-трудно да привлича и задържа играчи от най-висока класа. Аз не виждам къде е вината на Алегри, че Юве отстъпва като селекция на испанските грандове.

Просто времената се променят, Милан съумяха да използват шансовете си в турнира, а Юве не. Кой знае, може след 50 години Юве да е най-титулуваният отбор в ШЛ.

--------------------

+Quote Post
NUCLEO1985
коментар 18 Jun 2018, 14:16
Коментар #807

Juventus champion

Коментари: 6 009
Регистриран: 22-February 06
Град: Свищов/София
Потребител No.: 25

В последните 5 години в Европа има един отбор и един треньор, отстранявал Реал, и това е Ювентус и Алегри, но ние четем колко кусури има Алегри. Щеше да го направи втори път, ако не беше малоумният съдия. Дълги анализи, в които се казва нищо друго, освен омраза, защото се е издънил в Милан преди 150 години, не могат да променят тези неща. С цялото ми уважение, не те знам колко мачове гледаш на Ювентус, но пишеш абсолютно безсмислени неща на моменти. Защо треньорът на Ювентус иска да остане в Ювентус не би трябвало да е тема. Все едно през 2004 г. някой да задава въпроси защо Анчелоти не е отишъл в Реал. Ясно е, че като фен на Милан ти си с някакво изкривено мнение за Ювентус, но Ювентус не е по-малък отбор от Реал, че да се чудиш как така пък той не иска да ходи в Реал. Не иска и това е.

А Алегри понеже си прибира отборите и не знае как да играе, в Европа за 4 години игра два финала и на два пъти бе отстранен с ебати клизмата от Байерн и Реал, не от Тотнъм и Атлетико. Вместо да се съсредоточим върху това, нека да го изкараме последния тъпанар, защото се бил измъчил с Тотнъм и бил затварял мачове. Загуби два финала от два много по-силни отбора, не от Ливърпул с Барош и Сисе, нали...

И бих разбрал фен на Реал да ги пише такива, но от фен на Милан, отбор, гаврен от Ювентус под път и над път вече не знам колко години, да се пише какви са кусурите на Алегри... Мерси, няма нужда. Пишеш абсолютно пристрастни неща, повечето нямащи нищо общо с истината. Уважавам и аз чуждото мнение, ама фен на Милан да ми говори как Алегри не знае как да си води мачовете и как така бил отказал на великия Реал, как се бил радвал само на титлите, все едно те нямат никакво значение, нали...

А още повече обичам някой да ми говори колко се съмнява за нещо в бъдещето. Някъде около 2010, 2011 слушах фенове на Милан да се съмняват, че "скоро Ювентус може да направи нещо", а пък то взе, че стана така, че направихме абсурдна серия от титли и трофеи. Та, позволи ми да не харесвам съмнения, особено от фенове на чужди отбори, за бъдещето на Ювентус.

--------------------
FORZA MAGICA JUVE!!!

+Quote Post
nikentus
коментар 18 Jun 2018, 14:31
Коментар #808

ювентинец

Познавам фенове на Милан и за тях Ювентус е най-голямото зло на света и всички умират от страх да не вземем ШЛ, че няма да има как да се успокояват с теориите си за конспирации защо имат по-малко титли на домашната сцена от Юве. Fossa Dei Leoni_ е поредното клише в това отношение.

--------------------

+Quote Post
Fossa Dei Leoni_
коментар 18 Jun 2018, 14:56
Коментар #809

Primavera player
**

Няма за какво да мразя Алегри, не е той главен виновник за падението на Милан. Направи доста глупости в сезона, в който ни отмъкнахте титлата, но със или без нея, клубът бе вече започнал да е със стихващи функции като гранд. Като фен на Милан обаче не съм свикнал да се впечатлявам от "почти" спечелен трофей в ШЛ. Щом ви топли клишето за ерата на Кристиано и Меси, която Чоло с два пъти по-слаб състав от вашия наруши в маратон от 38 мача и беше на 60 секунди и едни дузпи да го направи два пъти и в ШЛ, така да бъде. Всъщност може и това да е, кому са нужни анализи и тактики - Кристано и Меси са извънземни, респективно всяка загуба срещу тях е абсолютно закономерна и не е възможно треньор на съответния отбор да е допуснал грешка. smile.gif На мен подобни примиренчески щуротии много повече ми миришат на "гаврени под път и над път", но както и да е.

Тук всъщност съм чел, че и Саки критикувал Алегри, защото мрази Ювентус laugh.gif , така че какво ли се учудвам на емоционалната реакция. Ако среднящината на Милан в последните години не е достатъчен довод да разберете, че никой сред нашите фенове няма повод да сипва на Алегри безпричинно 4 години по-късно, не знам кое е. Или може би се боря екзистенциално с факта, че Алегри е по-добър треньор от Броки, Индзаги, Михайлович и Монтела? Алегри си има много плюсове, но и минуси. Питайте за същото някой фен на Болоня, щом моето мнение може да е само и единствено хейт. И в тези минуси няма лошо, съвършени треньори няма, въпросът е да си взимаш поуки. Аз не виждам нищо подобно при него и това както обикновено води до абстрактни аргументи като ролята на Съдбата, ерата на Суперотборите и т.н. Конте отпадна от единствения отбор, който в последните 7-8 години може да се нарече Супер, но това не ви спира да му сипвате, че не ставал за ШЛ с неговото 3-5-2. Защото несъмнено 3-5-2 е причината Пелузо, Куалиарела и Матри да бъдат отстранени от Байерн на Хайнкес.

--------------------

+Quote Post
pinkfloyd39
коментар 18 Jun 2018, 15:07
Коментар #810

Juventus champion

Коментари: 5 856
Регистриран: 6-March 12
Потребител No.: 24 649

Байерн на Хайнкес са единствения супер отбор blush.gif. Seems legit. Как ги измисляш тези, баце, че чак половината форум ти е огромен фен?

Този коментар е бил редактиран от pinkfloyd39 на 18 Jun 2018, 15:07

--------------------

+Quote Post
NUCLEO1985
коментар 18 Jun 2018, 15:09
Коментар #811

Juventus champion

Коментари: 6 009
Регистриран: 22-February 06
Град: Свищов/София
Потребител No.: 25

Е, стига де, ако Реал не може да се нарече супер отбор... Или Барселона в първия сезон на Суарес при тях, когато бележеше постоянно. Да приемем, че си харесваме Алегри с кусурите и това е. Говоря за клуба, не за феновете, че тук има хора, които го хранят повече и от теб.

А няма как да не приемаме нещо от чужд фен за хейт. Виж вашия форум, има малоумници, които за ваши загуби обвиняват Аниели, въпреки че не сте фактор от маса време вече и специално на нас не ни пречите с нищо. Това отношение няма как да не води до ответна реакция. wink.gif

Аз пак смятам, че го караш повече на чувства, а не анализираш обективно и се хващаш за някакви отделни неща, а не за цялостната картина, но както и да е, няма да се убедим в нещо един друг, така че няма смисъл да продължаваме.

--------------------
FORZA MAGICA JUVE!!!

+Quote Post
Fossa Dei Leoni_
коментар 18 Jun 2018, 15:31
Коментар #812

Primavera player
**

Това за Аниели го адресирай до човека, който го е написал. На мен самият не ми прави добро впечатление този - или какъвто да е хейт - в нашия форум, но всеки отговаря за себе си, има си и собственици/модератори, които определят кое е позволено, до каква степен и т.н. Отборите, които презирам откакто се помня, винаги са били Юнайтед, интер и Реал в този ред. Това не ме е спирало да ги признавам, когато са заслужавали, включително един противен тип като Жосето през 2010.

Мнението ми за Алегри е противоречиво отдавна. Самият коментатор на награждаването го нарече противоречива фигура, което трябва да ти подсказва, че не само феновете на Милан имат различно мнение за този треньор, а той действително създава това впечатление. Нормално е като фен на Ювентус да харесваш този, който постигна повече в ШЛ от Конте, аз обаче съм на обратното мнение и харесвам повече Конте. Няма да се убедим един друг, но можем да излагаме мненията си, без задължително да става полемика кой на кого е фен. Конте пък по каква линия го харесвам, при положение че е легенда на Ювентус, даже има тъпи изказвания за Милан, но това не ме спира да го призная.

Цитат
Е, стига де, ако Реал не може да се нарече супер отбор.

Реал нито веднъж не бяха толкова безапелационни, колкото Байерн на Хайнкес. Съдиите страшно ги бутаха буквално при всяка от спечелените купи. Още повече че фокусът върху Роналдо някак си отмества акцента от думата Отбор. Може би бяха най-близо до понятието, когато отстраниха Байерн с 5:0, както и миналата година в Кардиф, но пък този хеттрик на Роналдо от зачетени голове от засади срещу Байерн няма как да го забравя.

--------------------

+Quote Post
Дон Алегри
коментар 18 Jun 2018, 15:49
Коментар #813

Juventus bench

Коментари: 817
Регистриран: 12-February 15
Потребител No.: 24 858

Срещу Реал в кардиф нещата бяха 50 на 50, даже имаше букмейкъри които фаворизираха Ювентус.

А иначе реал не са супер отбор с 4 шл за 5 сезона. biggrin.gif

--------------------

"You don't know Inzaghi that well yet," said Juve coach Marcello Lippi after the 4-1 victory. "Sometimes you don't notice him, he may look like he is not involved in the game, but all of a sudden he scores; he is lethal in front of the goal."

+Quote Post
Replicant
коментар 18 Jun 2018, 15:52
Коментар #814

Juventus regular

Коментари: 2 038
Регистриран: 26-April 16
Потребител No.: 25 004
Любим футболист:Alessandro Del Piero

Цитат(Дон Алегри @ 18 Jun 2018, 15:49) *
4 шл за 5 сезона.

Това едва ли ще го повтори скоро някой, да не говорим, че предния път, когато е имало подобен случай, футболът се е играл с 12 килограмова топка. Та, Фосе Де Мадури, брат ми, трудно ще мине тая теза за Реал.

Този коментар е бил редактиран от Replicant на 18 Jun 2018, 15:52

+Quote Post
Hristo
коментар 18 Jun 2018, 17:12
Коментар #815

Juventus champion

Цитат(Fossa Dei Leoni_ @ 18 Jun 2018, 14:46) *
Защо например не бе потърсен четвърти гол срещу Реал? Такъв на практика се печеше, а и не е като Матиуди да вкара в 89-та минута.

Добре, нека тогава за трети или четвърти път да попитам, понеже досега не ми отговори. Та, според теб дали не са свършили силите на отбора след 3:0 и зверско тичане повече от час срещу Реал? И дали при евентуални 2 х 15 продължения щяхме да играем така, както го правехме до 65-та минута? Посочи ми, моля те, отбор, който 120 минути може да тича, да пресира и да търси 4:0 срещу Реал (Мадрид) на "Бенрнабеу" и ще се съглася, че Алегри е прибрал отбора, защото не му стиска да търси четвърти гол и предпочита да играе за дузпи. Говорим за реален футбол, а не за футбол мениджър или фифа. Самият факт, че дискутираме как не сме били Реал с 4:0, а "само" с 3:0 на неговия стадион, сам по себе си, обезсмисля тотално тази дискусия, но ми е интересно какво мислиш за фактора "умора" в средата на април, когато Ювентус е на три фронта, а не на един.

Относно Тотнъм, не изключвам варианта да е имало известно подценяване и отпускане сред самите играчи при 2:0 в 10-та минута, както се случва много често. Лично аз такива мачове само на Ювентус съм гледал без брой, включително и в изпълнение на татко Карло през 1999 срещу Юнайтед с тази разлика, че тогава допуснахме пълен обрат. Всеки допуска грешки, но мисля, че за прагматик като Алегри важен е крайният резултат, а не начинът, по който се е стигнало до него. Ако си забелязал, преди всеки елиминационен сблъсък в ШЛ, Алегри казва, че всичко ще се реши във втория мач и обикновено става точно така. Това са сблъсъци, които се играят 180 минути, и ако Алегри е преценил, че може да победи Тотнъм на "Уембли", защо да не върне леко отбора при 2:0 и да опита да ги довърши на контри? В случая не се получи, но можеше и да се получи.

Относно загубените финали - и през 2015, и през 2017 играхме срещу епохални отбори, а това, че за теб не са били достатъчно добри като Байерн на Хайнкес, си е твой проблем. По спомен Меси, Суарес и Неймар имаха към 130 гола през 2014/15, а целият отбор на Ювентус тогава вкара 104 барабар с триото в средата + Тевес и Мората в стрхотна форма. Да не говорим, че Барса тогава имаха Шави, Иниеста, Бускетс, Алвеш и т.н., знаеш ги по-добре и от мен. За този отбор на Реал (Мадрид) какво повече можем да кажем, когато фактите говорят достатъчно красноречиво? И пак дяволът е в детайлите, защото голът, който Каземиро вкара за 2:1, се случва веднъж на 150 години. Не че пак нямаше да паднем, но не се знае как можеше да се развие срещата, ако резултатът се беше запазил 1:1 до заключителните 10-15 минути, да рачем. И в крайна сметка, загубихме и двата финала срещу най-силния отбор през сезона, което е най-нормалното нещо на света.

--------------------
"Se sono un uomo felice, è perché ho dato tutto per la Juventus", Giampiero Boniperti

+Quote Post
Fossa Dei Leoni_
коментар 18 Jun 2018, 17:34
Коментар #816

Primavera player
**

Относно мача с Реал, според мен можехте и трябваше да ги натиснете веднага за 4-ти гол, просто такъв психологически момент не се изпуска, защото между такива отбори се случва веднъж на 100 мача. Реал бяха готови да отпаднат, едвам връзваха два паса и чисто физически не изглеждаха по-добре от вас, това, че губеха с 0:3, не означава, че не тичаха и не се уморяваха включително от растящото напрежение и дежурните освирквания от дебилните им фенове. В такива случаи предимството е на отбора, който чисто психологически е в подем, а това със сигурност не бяха те. Прибирайки се в защита, вие им позволихте да се съвземат от гола на Матиуди, да разиграват топката, да ви хващат на преса по-дълбоко, отколкото преди това. Все предпоставки да стане беля. Ясно е, че и у вашите играчи имаше умора, но не до степен да не могат да ходят
Впрочем, аз не критикувам Алегри точно за този мач, защото със сигурност е имал заслуги въобще да се стигне до обрат. Това обаче не променя факта, че при 0:3 не прояви инстинкт на убиец, а прибра отбора отзад, за да чака продълженията. Според теб не е имал друг избор заради физическото състояние на играчите, според мен преспокойно на такова ниво може да надмогнеш себе си, когато усетиш, че е близо моментът за нещо голямо. Да не забравяме, че четвърти гол щеше тотално да приключи интригата дори да беше паднал един във вашата врата. Ето това визирам аз, просто на моменти Алегри не разчита нюансите в мачовете, а действа някак на теория. Щом поведох в 10-та минута с 2:0, ще върна отбора назад и ще дебна Тотнъм на контри, за да съхраня силите на играчите си. Щом изравних общия резултат с Реал, ще чакам продълженията, за да направя смени, пък през това време нека си разцъкват, не ми пречат, не е като да могат да вкарат гол... Понякога му се получава гениално, друг път обаче провалът е пълен.

Важното е вие да сте си доволни от Алегри, което виждам, че е така. Наистина не остана кой знае какво да се каже по темата. smile.gif

--------------------

+Quote Post
Hristo
коментар 18 Jun 2018, 17:59
Коментар #817

Juventus champion

Видимо бяхме привършили силите още към средата на второто полувреме и дори третият гол падна случайно, а не беше плод на някакъв масиран натиск. Двете смени, които Зидан направи на почивката, вкарвайки бързите Васкес и Асенсио по крилата, допълнително ни изтощиха. От друга страна, Реал бяха останали без смени още към 70-та минута, докато ние имахме две на разположение, което несъмнено щеше да ни даде импулс за продълженията. Отделно, Реал бяха след тежък мач с Атлетико и ден по-малко за почивка от нас, така че от тази гледна точка не мога да виня Алегри, че остави развръзката за продълженията, които бяха на около 40 секунди и един съдийски малоумник разстояние.

--------------------

+Quote Post
the_parasite
коментар 18 Jun 2018, 21:28
Коментар #818

Juventus regular

Коментари: 2 189
Регистриран: 10-December 09
Потребител No.: 3 058

Цитат(Дон Алегри @ 18 Jun 2018, 15:49) *
Срещу Реал в кардиф нещата бяха 50 на 50, даже имаше букмейкъри които фаворизираха Ювентус.

А иначе реал не са супер отбор с 4 шл за 5 сезона. biggrin.gif

В Кардиф бяхме по-добрият отбор преди почивката. Имахме и психологическо предимство след уникалния гол на Манджукич. Митовете за петнайсетте минути в съблекалнята всички ги знаем. Въпросът е кой е виновен, че отборът излезе преобразен през второто полувреме?

Цитат(Hristo @ 18 Jun 2018, 17:12) *
Добре, нека тогава за трети или четвърти път да попитам, понеже досега не ми отговори. Та, според теб дали не са свършили силите на отбора след 3:0 и зверско тичане повече от час срещу Реал? И дали при евентуални 2 х 15 продължения щяхме да играем така, както го правехме до 65-та минута? Посочи ми, моля те, отбор, който 120 минути може да тича, да пресира и да търси 4:0 срещу Реал (Мадрид) на "Бенрнабеу" и ще се съглася, че Алегри е прибрал отбора, защото не му стиска да търси четвърти гол и предпочита да играе за дузпи. Говорим за реален футбол, а не за футбол мениджър или фифа. Самият факт, че дискутираме как не сме били Реал с 4:0, а "само" с 3:0 на неговия стадион, сам по себе си, обезсмисля тотално тази дискусия, но ми е интересно какво мислиш за фактора "умора" в средата на април, когато Ювентус е на три фронта, а не на един.

Ще си позволя да вляза във вашата дискусия. Когато силите на един отбор започват да привършват, обикновено се правят смени. Нищо не му пречеше на Алегри да освежи халфовата линия с Маркизио и да пусне Куадрадо по десния фланг да тормози Марсело. И да, задължен беше да натисне за четвърти гол. "Реал" буквално не знаеха къде се намират след третия гол и едвам връзваха два паса. Разбира се, нямаше никакви гаранции, че щяхме да успеем, но на практика нямаше какво да губим и малко или много щяхме да държим играта на безопасно разстояние от нашата врата.

Това щеше да е най-великият обрат в историята на ШЛ. И единствено фактът, че "Ливърпул" обърна "Милан" във финал, можеше да оспори това. За да направиш велик обрат обаче, е необходимо да покажеш нещо различно от това просто да очакваш, че нещата ще се получат от само себе си, когато 75% от работата е свършена. Съжалявам, момчета, но Алегри няма това качество. Той е нерешителен, предвидим и еднообразен в моментите, които правят малката разлика между големите и великите.

И нещо в контекста на горните редове. Щяха ли в Мадрид да се радват на четири титли в последните пет години, ако не си го бяхме набили сами?

Този коментар е бил редактиран от the_parasite на 18 Jun 2018, 21:30

+Quote Post
nameless
коментар 18 Jun 2018, 22:52
Коментар #819

Juventus regular

Коментари: 1 805
Регистриран: 20-March 07
Град: Sofia
Потребител No.: 417

Гледам, че интересна дискусия се е получила, макар и вече не толкова актуална, но за някои неща по-добре късно, отколкото никога. За добро или за лошо във футбола резултатът може да се повлияе от много фактори, които за съжаление на треньорите, не могат да се предвидят. Такъв фактор беше онзи "бритиш хомосекшуал", който ни закла с изключително спорната дузпа. Друг е въпросът, че за обрат с 0:3, на Бернабеу, трябва да изиграеш перфектният мач, а този перфектен мач не допуска Васкес сам, в малкото наказателно, в 92-рата минута. Нещо подобно на мача в Мюнхен, преди години и изгубената топка от Евра, но това вече е говорено. Та, когато имаш подбни непредвидими фактори, то се опитваш да ги минимизираш , колкото се може повече. А изпитаният начин за това са накъсване на играта и смени. Няма такава глупост, като "пазя се смениете за почивката, преди продълженията". Такава тактика за толкова години не е измислена. Абсолютно никакъв импакт в/у играта нямат играчи, които влизат по това време. Или ги пускаш в редовното време с цел да доубиеш противника, или да бавиш, след като виждаш, че отборът ти изнемогва. Друг е въпросът, че Алегри просто може да няма доверие на Куадрадо, след Кардиф, или пък счита останалите на пейката, за по-слаби от титулярите, изиграли вече 80+ минути. Което, както и да го погледнеш изглежда кофти. С две думи, по време на мач, треньорът има 2-3 неща, с които може да помогне на отбора си и основното е смените - Алегри не го направи. Не е главно негова вината, но както казах, за перфектният мач всичко допринася и може би тези минутка-две, които щяхме да изгубим, щяха да се окажат достатъчни, за да добутаме до продължения - вече какво щеше да стане тогава е съвсем друга тема smile.gif

Този коментар е бил редактиран от nameless на 18 Jun 2018, 22:56

--------------------

+Quote Post
Hristo
коментар 19 Jun 2018, 16:34
Коментар #820

Juventus champion

Цитат(the_parasite @ 18 Jun 2018, 22:28) *
В Кардиф бяхме по-добрият отбор преди почивката. Имахме и психологическо предимство след уникалния гол на Манджукич. Митовете за петнайсетте минути в съблекалнята всички ги знаем. Въпросът е кой е виновен, че отборът излезе преобразен през второто полувреме?

То и срещу Борусия през 1997 бяхме по-добри, и срещу Реал през 1998 бяхме по-добри, и срещу Хамбургер през 1983 сме били по-добри, но какво от това? Алегри не е първият треньор на Ювентус, губил финали, но поне го направи срещу по-силни отбори, за разлика от Липи, при когото бяхме фаворити и в двата загубени финала.

Когато силите на един отбор започват да привършват, обикновено се правят смени. Нищо не му пречеше на Алегри да освежи халфовата линия с Маркизио и да пусне Куадрадо по десния фланг да тормози Марсело. И да, задължен беше да натисне за четвърти гол. "Реал" буквално не знаеха къде се намират след третия гол и едвам връзваха два паса. Разбира се, нямаше никакви гаранции, че щяхме да успеем, но на практика нямаше какво да губим и малко или много щяхме да държим играта на безопасно разстояние от нашата врата.

Когато играта на един отбор върви, смени не се правят. Въпреки че беше към края на физическия си запас, отборът стоеше добре, нещата ни се получаваха и една смяна преди края можеше да окаже негативно влияние върху баланса на терена. По всичко личеше, че двубоят влиза в продължения и тогава щяхме да имаме два коза на разположение, един от които експлозивността на Куадрадо. Друг е въпросът, че не виждам точно Маркизио с какво можеше да помогне в заключителните минути. А Реал се окопитиха през второто полувреме и баш след третия гол се разиграха и създадоха положения. Нека да не са знаели къде се намират wink.gif

Това щеше да е най-великият обрат в историята на ШЛ. И единствено фактът, че "Ливърпул" обърна "Милан" във финал, можеше да оспори това. За да направиш велик обрат обаче, е необходимо да покажеш нещо различно от това просто да очакваш, че нещата ще се получат от само себе си, когато 75% от работата е свършена. Съжалявам, момчета, но Алегри няма това качество. Той е нерешителен, предвидим и еднообразен в моментите, които правят малката разлика между големите и великите.

Но пък Рафа Бенитес е решителен, непредвидим и многообразен в тези моменти, защото направи обрат срещу отбор, който беше решил, че мачът е свършил на полувремето, и затова е велик? Алегри си има недостатъците, но пак ще го кажа: фактът, че тук обсъждаме как не сме били Реал на "Бернабеу" с 4:0, а само с 3:0, обезсмисля всякаква дискусия за качествата на Алегри и прословутото му "мишкуване" в Европа.

--------------------

+Quote Post

42 страници V  « < 39 40 41 42 >
Reply to this topicStart new topic
2 потребител(и) четат тази тема (2 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

Олекотена версия Час: 18th July 2018 - 09:03ч.

> Forum Information:

Copyright: © www.juventus-bulgaria.com 2006 - 2012. Всички права запазени.
Author: Екип на Juventus-Bulgaria.Team