IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

>Реклама

>Препоръчваме ви

77 страници V  « < 75 76 77  
Reply to this topicStart new topic
> Ръководство на клуба, Всичко за Андреа Аниели, Фабио Паратичи, Павел Недвед и т.н.
Vess
коментар 04 Sep 2019, 21:50
Коментар #1521

Primavera player
**

Група: Фенове
Коментари: 158
Регистриран: 30-January 19
Потребител No.: 25 353

6
Go to the top of the page

+Quote Post
Kirilov
коментар 10 Oct 2019, 08:03
Коментар #1522

Juventus champion

Коментари: 8 084
Регистриран: 28-April 14
Град: София
Потребител No.: 24 823

Цитат
Aко не прогресираме и не опитаме да променим системата скоро, нашите деца няма да се интересуват от футбола и няма да искат да гледат мачове." Така президентът на Ювентус Андреа Аниели се обърна към участниците в конференцията "Лидерите в спорта", която се проведе в Лондон.Босът на италианския шампион, който оглавява и Асоциацията на европейските клубове (ECA), призова за радикални промени в европейските клубни турнири, за да може да се повиши интересът към играта. Според Аниели задачата в следващите години е да се задържи интересът на младото поколение.
"Повече мачове между най-големите европейски клубове автоматично значат и по-голям интерес. В противен случай с настоящия формат и идеите, които се развиват, рискуваме футболът да отстъпи водещата си позиция сред младите за сметка на "Нетфликс" или видеоигри като Fortnite", каза Аниели, цитиран от "Дневник".Той призова водещите европейски лиги да се обединят около идеята за реформиране на Шампионската лига, където да се въведат изкачване и изпадане. По неговите думи така интересът към турнира ще бъде още по-голям.Аниели е защитник и на идеята за създаване на трети европейски турнир след Шампионската лига и Лига Европа.

--------------------

+Quote Post
the_parasite
коментар 10 Oct 2019, 08:49
Коментар #1523

Juventus regular

Коментари: 2 486
Регистриран: 10-December 09
Потребител No.: 3 058

"Повече мачове между най-големите европейски клубове автоматично значат и по-голям интерес."

Напротив. Честите срещи между грандовете ще убият тръпката. Единствено ще се увеличат приходите от реклами, което е и целта на Аниели и ко. На тях отдавна не им пука за футбола.

Този коментар е бил редактиран от the_parasite на 10 Oct 2019, 11:27

--------------------

+Quote Post
NUCLEO1985
коментар 10 Oct 2019, 09:14
Коментар #1524

Juventus champion

Група: Admin
Коментари: 7 736
Регистриран: 22-February 06
Град: Свищов/София
Потребител No.: 25

Той е насипал толкова много глупости в изказванията си, че да се чуди човек откъде да го подхване. Това, че сравнява несравними неща, е много забавно. Футболът и "Нетфликс" нямат нищо общо. Ако някой реши да гледа нещо различно, дали Ювентус ще играе с Байер или с Байерн - все тая. На други места имаше изказвания, че вътрешните първенства вече не били интересни, че младите не ги гледат и подобни такива. Това идва от президента на Ювентус, който се гордее с 8-те си поредни титли във вътрешното първенство.

А всичките му глупости как с третия европейски турнир се дава шанс на повече отбори също са много забавни. Дава се такъв шанс, че примерно държави като нашата ще имат отбори само в този трети турнир, в който голямата награда за победителя е участие в Лига Европа. И схемата е така направена, че вероятно победителят в новия турнир ще е отбор, отпаднал от групите на същата тази Лига Европа.

--------------------
FORZA MAGICA JUVE!!!

+Quote Post
vench
коментар 10 Oct 2019, 10:56
Коментар #1525

Juventus champion

Коментари: 5 075
Регистриран: 3-March 12
Град: Бургас
Потребител No.: 24 644

Цитат(NUCLEO1985 @ 10 Oct 2019, 10:14) *
Той е насипал толкова много глупости в изказванията си, че да се чуди човек откъде да го подхване.

И аз дойдох да му сипя, но виждам, че вече сте подхванали... Защо изобщо му трябват такива оправдания?

Да излезе и да каже "Вижте сега, футболът е бизнес и ние искаме да печелим пари. Срещу Локомотив Москва приходите са малки, затова искаме да играем срещу Барса и Ливърпъл по три пъти още през есента. Все пак нашите футболисти за по малко от милион евро сутрин не стават от леглото, не може да ги накараме да ходят да играят с някакви измислени отбори от Източна Европа. Нека бедните играят с бедните, а богатите с богатите. Така децата няма да играят на игри, а ще гледат дербита всеки ден"

Общо взето ние не сме балъци. Почти всяка промяна през последните години е свързана с пари. Почти всяка от тях реално убива истинския футбол. Нека Аниели да отиде да обясни на един истински фен на по-малък отбор, че заради него децата играят на Фортнайт, вместо да гледат футбол.

Аз имам друго предложение. Нека да закрият всички клубни отбори и първенства. Да оставят 10 отбора, които ще играят всяка седмица по два пъти един срещу друг. И всеки ден от седмицата ще има мач. Може дори да участват в няколко турнира, за да има по-често финали. Защото на никой не му се гледа безсмислена групова фаза, трябва да има повече тръпка. Също така нека да отменят глупавото правило за засада, защото заради него се вкарват по-малко голове. Предлагам и мачовете да се играят на по 10 полувремена от по 10 минути с по 3 минути пауза, през които на терена ще излизат мажоретки и слонове, а по телевизията ще дават реклама на бира и бърз кредит. Така ще има повече пари и ще се повиши качеството на продукта.

+Quote Post
Kirilov
коментар 10 Oct 2019, 11:12
Коментар #1526

Juventus champion

Прави сте в коментарите си, но не само футболът се комерсиализира, а спорта като цяло. Вижте американските спортове какви годишни ръстове бележат. Това е неизбежно не зависимо дали Аниели казва някакви глупости или не. Друг е въпроса, че ни взимат за рибки, които вярват на всичко, все пак сме в предизборна кампания.

--------------------

+Quote Post
vench
коментар 10 Oct 2019, 11:17
Коментар #1527

Juventus champion

Цитат(Kirilov @ 10 Oct 2019, 12:12) *
Прави сте в коментарите си, но не само футболът се комерсиализира, а спорта като цяло. Вижте американските спортове какви годишни ръстове бележат. Това е неизбежно не зависимо дали Аниели казва някакви глупости или не. Друг е въпроса, че ни взимат за рибки, които вярват на всичко, все пак сме в предизборна кампания.

Точно това е. Да бъдат честни поне. А американците са ясни. Те правят шоу и пари дори от изборите за президент. Просто така са устроени, че обичат комерсиалното и шоуто. Вече дали е полезно и кой печели е друг въпрос. Никой не отрича, че тези мерки ще доведат до по-големи печалби. Но дали футболът ще спечели? Зависи кой какво гони.

+Quote Post
Sllai
коментар 10 Oct 2019, 11:49
Коментар #1528

Primavera player
**

Коментари: 382
Регистриран: 4-April 12
Потребител No.: 24 659

Странни коментари сте пуснали, които напълно противоречат на оплакванията във форума (и твоите Венч biggrin.gif ), че се заспива на мачовете на Юве срещу СПАЛ.

Какво значи, че държава като нашата няма да има отбор в Европа - че то българският футбол - футбол ли е? Стадионите - стадиони ли са? Не виждате ли каква е разликата в евро квалификациите? Испания, Франция, Германия Англия бият с по 5-0 редовно Беларус, България и Албания. Футболът е продукт и като такъв е най-нормално да зависи от икономическото развитие. Държава като България и Албания е хубаво първо да си оправят тротоарите по улиците, корупцията в общините и манталитета на хората и тогава да търсят равнопоставеност в продукт, чието търсене все повече се определя на чисто пазарен принцип.

Това за тръпката също не го подкрепям - все едно руските автомобили да искат гарантират пазарен дял в света, защото иначе, ако караш само Мерцедес, ще ти се уби тръпката от шофиране?! biggrin.gif В щатите има едни и същи 20 отбора в НБА от години, които само си сменят имената и въртят играчи, но това не пречи тази лига да е една от най-важните спортни лиги в света. Тръпката идва от играчите, от манталитета на клубовете и най-вече - от качеството на предлагания продукт. Все неща, които липсват в много европейски държави, които претендират за равнопоставеност. Общата лига на Европа е просто неизбежна. Иначе ще трябва да продължавам да се обяснявам на Венч, защото мачовете на Юве са скучни, пък било то и Пеп да е треньор.

Този коментар е бил редактиран от Sllai на 10 Oct 2019, 11:50

--------------------
Average Is Just Not Good Enough!..

+Quote Post
NUCLEO1985
коментар 10 Oct 2019, 12:01
Коментар #1529

Juventus champion

Група: Admin
Коментари: 7 736
Регистриран: 22-February 06
Град: Свищов/София
Потребител No.: 25

Няма лошо в обща лига, но да не е прикрита зад обясненията "с третия турнир даваме шанс на повече страни". Това е готина пропаганда, ама може да мине през 73-а примерно, не през 2019 г. А иначе и в момента в решителните фази на турнирите си играят богатите. И са достатъчно интересни. Да кажеш на половин Европа: "Сори, пичове, вие сте бедни, не ви искаме", но да го представиш с опаковката "това е шанс за повече отбори" е малко... Иначе на мен като фен на Ювентус не ми пука дали ще играем с Беласица или с Барселона - аз гледам Ювентус. И това е основата на повечето фенове, поне така си мисля. Явно новото поколение има нужда от съперник, за да има тръпка. Аз като бях малък си гледах мачове с Реджана и Фоджа и изобщо не ми пукаше кой е насреща - сядах пред телевизора заради Ювентус.

А поставянето на футбола на една основа с НБА е толкова погрешно, че не е истина. НБА е създадена с тази идея преди маса години. Футболът повече от 100 години е бил с едно, изведнъж казваме: Висшата лига и Серия А да ходят на майната си, вече ще има Суперлига на Европа и "супершампион". Не знам колко нови фенове ще спечелят, но гаранция, че ще загубят немалко от старите. Не виждам какъв е проблемът в сегашния формат.

Иначе си мисля, че ако Ювентус и Барселона играят три пъти в рамките на 6 месеца, точно след 2 години вече няма да има нищо специално в тези мачове.

--------------------
FORZA MAGICA JUVE!!!

+Quote Post
nikentus
коментар 10 Oct 2019, 12:18
Коментар #1530

ювентинец

Група: Ветерани
Коментари: 6 125
Регистриран: 28-February 06
Потребител No.: 42

За отбор като Ювентус такава лига ще е много добре. За малките отбори, обаче, ще е зле.

Все ми се струва, че ШЛ би била по-колоритна ако повече отбори от по-бедните европейски страни можеха да участват и да грабят от лъвския пай. А тези които имат и достатъчно акъл ще развиват футбола в своите страни, което в дългосрочен план ще подобри футбола за всички нас.

Иначе идеите на Аниели са добри от маркетингова и комерсиална гледна точка, но в дългосрочен план по-малките и бедни отбори ще стават все по-невзрачни. Звуча като комунист, но ми се иска страни като България, Молдова, Естония и т.н. да получат гарантирано място в ШЛ дори да е с цената на увеличаване на груповата фаза на 6-8 отбора, за да могат да получават ежегодни инжекции от 30-ина милиона евро, които ще могат да бъдат инвестирани във футбола в съответните страни и да води до позитиви в дългосрочен план... другари. biggrin.gif

+Quote Post
Kirilov
коментар 10 Oct 2019, 12:24
Коментар #1531

Juventus champion

Цитат(nikentus @ 10 Oct 2019, 12:18) *
За отбор като Ювентус такава лига ще е много добре. За малките отбори, обаче, ще е зле.

Все ми се струва, че ШЛ би била по-колоритна ако повече отбори от по-бедните европейски страни можеха да участват и да грабят от лъвския пай. А тези които имат и достатъчно акъл ще развиват футбола в своите страни, което в дългосрочен план ще подобри футбола за всички нас.

Иначе идеите на Аниели са добри от маркетингова и комерсиална гледна точка, но в дългосрочен план по-малките и бедни отбори ще стават все по-невзрачни. Звуча като комунист, но ми се иска страни като България, Молдова, Естония и т.н. да получат гарантирано място в ШЛ дори да е с цената на увеличаване на груповата фаза на 6-8 отбора, за да могат да получават ежегодни инжекции от 30-ина милиона евро, които ще могат да бъдат инвестирани във футбола в съответните страни и да води до позитиви в дългосрочен план... другари. biggrin.gif

--------------------

+Quote Post
nikentus
коментар 10 Oct 2019, 12:25
Коментар #1532

ювентинец

Коментари: 6 125
Регистриран: 28-February 06
Потребител No.: 42

Цитат(Kirilov @ 10 Oct 2019, 12:24) *

Затова написах

Цитат
А тези които имат и достатъчно акъл

tooth.gif

+Quote Post
pinkfloyd39
коментар 10 Oct 2019, 15:23
Коментар #1533

Juventus champion

Коментари: 7 421
Регистриран: 6-March 12
Потребител No.: 24 649

Йъп, футболът толкова години не е загубил популярността си, че сега ще се случи заради Нетфликс и Фортнайт. Звучи ми като изнасиления процес в споменатия БГ футбол, в който налагаха правила за присъствието на еди-колко си БГ момчета до 21 - футболист не ставаш насила, но темата е друга. Когато започнат ето такива изкуствения изнасилвания, значи нищо няма да се получи. На мен пък ми се струва, че амбицията е друга - да се печелят американските пазари. Което, уви, никога няма да се случи, ако идеята наистина е футболът да стане №1 в САЩ. Той не може да се приближи до НФЛ и НБА каквото и да става. Подозирам, че НХЛ и МЛБ също ще си останат доста пред еврото, въпреки че май като рейтинг изостават на другите два. В крайна сметка човек може да провери един никакъв американски спортен франчайз - говоря за малките такива - какви пари гълта от един ТВ договор. Пари, които са безумни. И със сигурност блазнят европейците, ама тях ги боли за Ювентус, когато имаш Далас Каубойс чисто и просто. ДНК, генетика, традиция - това е.

Има и много не толкова ясни отбори. Кои са големите отбори? Защото си намирисва на силните на деня - Ливърпул, Сити, Ювентус, Байерн, Барса, ПСЖ, Атлетико и Реал. Какво точно, освен име, предлагат Милан, Челси и МЮ? Дортмунд примерно не са голям отбор, ама през пролетта на техния стадион е красота, ад, хората са обсебени от местния продукт... Монако/някой френски отбор дали не може да изскочи веднъж на 8 години със златно поколение и да счупи главата на някой гранд? Нима един гранд може да поддържа ниво всяка година? Абсолютно не. Това лигата на богатите през 3 години ще предлага поне няколко отбора, които са в регрес мод.

Това ще се случи по някое време - еволюция. Сегашният модел не че е outdated, просто вече е скучен за голям процент от хората (и особено за собствениците най-вероятно). Ювентус ще спечели - приходи, ще има голям шанс да спечели турнира. Защото ще е съсредоточен, знаейки че има да изиграе 8 мача със значение, в които може да бъде Ювентус. Вече има и коментари по темата не малко: например https://www.bbc.com/sport/football/49975452

"Иначе си мисля, че ако Ювентус и Барселона играят три пъти в рамките на 6 месеца, точно след 2 години вече няма да има нищо специално в тези мачове."

Емо, че то какво интересно, освен съперничеството, има между Ред Сокс и Янкийс в редовния сезон, играещи през 3 седмици? Тръпката в тези съперничества, големите моменти, са в плейофите, не в редовния сезон. Колкото повече се усложняват нещата, толкова по-скучни стават. В САЩ винаги са били прости, затова са готини, примерно.

+Quote Post
the_parasite
коментар 10 Oct 2019, 16:00
Коментар #1534

Juventus regular

Коментари: 2 486
Регистриран: 10-December 09
Потребител No.: 3 058

Имаше един филм от близкото минало. Мисля, че се казваше "История на света", но не съм 100% сигурен. В него имаше заигравка с Цезар и си спомням един диалог. Цитирам по памет:

Сенатор: Цезаре, а какво ще стане с бедните?
Цезар: Бедните? Да го духат бедните!

Нещо подобно е и целият този проект с третия турнир. Разбира се, скрит зад захаросаната реторика за нови възможности и непокорени върхове. Пошло лицемерие на гърба на най-великата игра.

--------------------

+Quote Post
JIZAH
коментар 10 Oct 2019, 16:45
Коментар #1535

Juventus regular

Коментари: 2 272
Регистриран: 17-January 10
Потребител No.: 3 242

Ако имаш 1 лига, където играят всички топ отбори към ден днешен, специалното няма да се дължи на това, че играят Реал и Ливърпул през 2 седмици, а че постоянно ще играят топ отбори, на топ ниво, с топ футболисти, на топ стадиони за топ награди и топ спонсорски договори.

Много хубаво да намерим на Веждата кусур, ама я се сетете чий президент е той. На Ювентус, чийто приходи от 150 млн. преди 5-6 години паднаха на 90 млн. заради местната федерация и колективното разпределение. Взимаме пари колкото последния в Англия.

И това не е драма само в Италия - Германия, Франция, че дори и Испания са джуджета срещу напомпаните договори в Англия. Скай не че не се задъха зверски заради тея договори и не, че не си смени собствеността, ама подробности.

Това което казва Аниели е - искаме мангизи. И ги искаме защото сме каймакът на Европа и правим първенствата интересни, както и турнирите.

Ако искате го приемайте и като теория на игрите тип Варуфакис.

Или ще изклинчим повече пари от лигата или ще правим нова лига. Другото са подробности. И да - всеки се гледа собствения задник. Никой не му дреме за Борусия на пролет или за Севиля през зимата.

Та го-го вежда!

+Quote Post
vench
коментар 10 Oct 2019, 22:00
Коментар #1536

Juventus champion

Цитат(Sllai @ 10 Oct 2019, 12:49) *
Странни коментари сте пуснали, които напълно противоречат на оплакванията във форума (и твоите Венч biggrin.gif ), че се заспива на мачовете на Юве срещу СПАЛ.

Аз заспивам, щото играем като путки. Ама вината не е СПАЛ, а на Ювентус.

Има и още нещо.

Ще дам един пример, който може и да не е адекватен, защото е свързан с български футбол, който сам по себе си не е адекватен.

Обаче какво стана, след като направиха този абсурден формат на Първа лига, в който отборите играят по толкова много пъти помежду си. Имаше една пролет, когато Левски и ЦСКА играха буквално 6 пъти за два месеца. За мен това е пълно обезличаване и накрая на всички спира да им пука.

Чисто психологически футболът има нужда от затишие, има нужда от мачове с по-малки отбори, за да може да дойде наградата - дербито, което е два пъти в годината и се чака с интерес. Не може да поднасяш дерби през 3 дни и да очакваш, че то ще се оцени. Пак казвам - сигурно ще спечелят много пари, но ще бъде поредния шамар за футбола. Аз съм фен на голям отбор, но искам да го гледам срещу всякакви отбори. Винаги съм се кефил на купите в Англия, които изправят топ отборите срещу такива от долните дивизии. Понякога дори има изненади, които създават фолклор и се помнят с години. Не бих отнел това от хората в някое малко градче, само за да може светът да гледа през дни дни Манчестър - Ливърпул.

+Quote Post
JIZAH
коментар 11 Oct 2019, 17:14
Коментар #1537

Juventus regular

Коментари: 2 272
Регистриран: 17-January 10
Потребител No.: 3 242

Цитат(vench @ 10 Oct 2019, 22:00) *
Аз заспивам, щото играем като путки. Ама вината не е СПАЛ, а на Ювентус.

Има и още нещо.

Ще дам един пример, който може и да не е адекватен, защото е свързан с български футбол, който сам по себе си не е адекватен.

Обаче какво стана, след като направиха този абсурден формат на Първа лига, в който отборите играят по толкова много пъти помежду си. Имаше една пролет, когато Левски и ЦСКА играха буквално 6 пъти за два месеца. За мен това е пълно обезличаване и накрая на всички спира да им пука.

Чисто психологически футболът има нужда от затишие, има нужда от мачове с по-малки отбори, за да може да дойде наградата - дербито, което е два пъти в годината и се чака с интерес. Не може да поднасяш дерби през 3 дни и да очакваш, че то ще се оцени. Пак казвам - сигурно ще спечелят много пари, но ще бъде поредния шамар за футбола. Аз съм фен на голям отбор, но искам да го гледам срещу всякакви отбори. Винаги съм се кефил на купите в Англия, които изправят топ отборите срещу такива от долните дивизии. Понякога дори има изненади, които създават фолклор и се помнят с години. Не бих отнел това от хората в някое малко градче, само за да може светът да гледа през дни дни Манчестър - Ливърпул.

Винаги би могло да има изненади.Например Ювентус да спечели най-накрая ШЛ. Има няма 5 финала поред пaдаме.

За мен лично един мега турнир ще е велико постижение на Европа и ЕС като цяло. Време е за пан-европейска лига, ако приемем, че имаме квази федерална структура като съюза. Нямам против да има източна/западна конференция, може и да ползваме северна и южна - с плейофи и т.н. Всичко е въпрос на договорка.

Винаги ще има мнения за и против, но аз лично, далеч преди веждю да се сети съм си мечтал за нещо такова.

Все пак да повторя - шансът да стане е минимален и по-скоро е техника клубовете да изкрънкат повече пари я от федерациите, я от УЕФА.

+Quote Post
masterhp
коментар 12 Oct 2019, 10:12
Коментар #1538

Juventus hero

Коментари: 11 312
Регистриран: 22-December 07
Град: Pripyat
Потребител No.: 802

Цитат(JIZAH @ 11 Oct 2019, 18:14) *
Винаги би могло да има изненади.Например Ювентус да спечели най-накрая ШЛ. Има няма 5 финала поред пaдаме.

За мен лично един мега турнир ще е велико постижение на Европа и ЕС като цяло. Време е за пан-европейска лига, ако приемем, че имаме квази федерална структура като съюза. Нямам против да има източна/западна конференция, може и да ползваме северна и южна - с плейофи и т.н. Всичко е въпрос на договорка.

Винаги ще има мнения за и против, но аз лично, далеч преди веждю да се сети съм си мечтал за нещо такова.

Все пак да повторя - шансът да стане е минимален и по-скоро е техника клубовете да изкрънкат повече пари я от федерациите, я от УЕФА.

Да в близките 5 години това е плана, да се репчип, да изнудваме и да предлагаме за да дадът повече. Обаче след 10? 15? години, няма как рано или късно да не се стигне до там, това е пътя на еволюцията в случая. Според мен спокойно след дузина години, това за което пишем в момента ще е реалност в една или друга форма.

--------------------
"синьо-черното не ми отива!"

+Quote Post
superniki
коментар 31 Oct 2019, 12:15
Коментар #1539

Juventus star

Коментари: 4 747
Регистриран: 1-March 07
Град: Дупница
Потребител No.: 369

Фиат Крайслер готви сливане с Пежо. Огромна новина.

--------------------

+Quote Post
masterhp
коментар 31 Oct 2019, 13:18
Коментар #1540

Juventus hero

Коментари: 11 312
Регистриран: 22-December 07
Град: Pripyat
Потребител No.: 802

Още по-силни и с още по-голямо влияние! Голямо браво на фамилията smile.gif

--------------------
"синьо-черното не ми отива!"

+Quote Post

77 страници V  « < 75 76 77
Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

Олекотена версия Час: 20th November 2019 - 06:39ч.

> Forum Information:

Copyright: © www.juventus-bulgaria.com 2006 - 2012. Всички права запазени.
Author: Екип на Juventus-Bulgaria.Team