IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

>Реклама

>Препоръчваме ви

Reply to this topicStart new topic
> Ювентус през сезон 2019/20, анализи за играта, тактиката и формата на отбора
vench
коментар 09 Aug 2019, 19:43
Коментар #1

Juventus star

Група: Фенове
Коментари: 4 756
Регистриран: 3-March 12
Град: Бургас
Потребител No.: 24 644

Миналата година доста често търсех някоя по-обобщителна тема, в която да правим цялостни анализи на представянето през сезона и на играта като цяло. Мисля, че не се припокрива с никоя досега, така че се надявам да потръгне.

А аз ще си позволя да напиша тук малко мисли, които ми се въртят от известно време в главата. Може да е малко хаотично, но на който му се занимава ще чете smile.gif

Хронология

Това е едва втората треньорска смяна в 8-годишната ни хегемония. Замислих се скоро, че 8 години са почти една футболна кариера и логично от първия ни отбор с Конте не е останал почти никой в отбора. Самите времена много се промениха, философията на клуба е съвсем различна и докато тогава титлата беше геройство, то сега всичко освен първото място би било провал. Това си е тежка отгоорност, но пък короната е тежка.

Всички тези промени за въпроснитe осем години обаче ставаха плавно. От Матри и Амаури стигнахме до това да търсим отбор на Игуаин, който пък вкара 38 гола преди три години. Взехме Де Лихт под носа на Барселона и другите грандове, а да не забравяме, че и Роналдо играе при нас. Тези неща обаче ставаха сравнително плавно, а дори Алегри успя да поеме щафетата от Конте доста елегнанто и почти не се усети трус в отбора. Предстои да видим дали това ще стане със Сари...

Миналият сезон

Няколко пъти казвам, че миналия сезон беше адски странен и сега ще се опитам да обясня малко по-подробно какво имах предвид. Колкото повече се замислям, толкова повече осъзнавам, че смяната на Алегри беше наложителна. Просто безличената игра на Ювентус, с която свикнахме доста дълго време започна наистина да се превръща в проблем. Мисля, че от петте сезона на Алегри при нас, това му беше най-слабият чисто откъм игра и мачове, в които отборът играеше с настроение. Измежду много победи аз мога да отлича само първия мач с Валенсия, двата мача с Манчестър Юнайтед, реваншът с Атлетико и... няколко по-важни победи в Серия А, които обаче не мога да изредя поиемнно. За мен първият мач с Атлетико трябваше да ни бъде червена лампичка за това какво ни очаква през пролетта. Благодарение на Ронаолдо (и на Симеоне, но това е друга тема), успяхме да се събудим поне за реванша. После обаче дойдоха два много посредствени мача с Аякс и всички знаем какво стана.

А какво стана после? Ювентус стана шампион няколко седмици преди края на първенството и приключи курса. И от дистанцията на времето обаче не мога да се закълна, че отборът спря да играе едиствено, защото стана шампион. Все повече си мисля, че отборът показваше симптоми на сериозна болест в началото на сезона, а в края тези симптоми го накараха да легне на легло. Наистина не искам да се сещам за играта и за това как играчите се мъчиха да правят атаки. Ако е било от нежелание - лошо, ако е било от неможене - още по-лошо. Всички знаем колко трудно се мотивира италиански отбор в безсмислени мачове, но за два месеца да не се позабавляваш поне малко на терена, при положение, че имаш Роналдо и като цяло отборът ти е двойно по силен от втория... струва ми се доста странно.

Новият сезон

И тук си продължавам мисълта директно. Ако наистина приемем, че миналия сезон е не простото странен, а направо слаб, то Сари ще има доста работа. Аз съм от хората, които не го искаха в отбора и към днешна дата нищо не се е променило. Като фен на Ювентус обаче съм длъжен да му дам кредит на доверие и да се надявам да успее да разгърне офанзивния потенциал на този отбор, в който има толкова много атакуващи футболисти. В никакъв случай обаче това няма да е лесно. Пет години този отбор е вкарвал средно по два гола на мач в Италия, което за отбор, който постоянно печели и има толкова много точки си е малко. Да, сега ще дойдат тука някои форумци, които ще ми обяснят, колко било хубаво да печелиш с гол от дузпа в последната минута и ще ронят сълзи за времената на Липи и Капело, когато отборът е играел истински футбол. Аз в този спор няма да влизам отново, но мисля, че тази футболна филосифя се срина миналата година и се притеснявам, че може да берем горчиви плодове от нея и през новата.

Та на Сари ще му е много трудно. Досега сме видели няколко приятелски мача, които за мен дори не са истинска подготовка, така че не можем да си вадим изводите. През първите няколко месеца обаче се очаква да си проличи какъв ефект оакзва идването му. Толкова много сме свикнали да печелим, че 6-7 изгубени точки до октомври ще се приемат като катастрофа и напрежението доста ще нарасне. А за мен това изобщо не е изключено. Единственото, което се иска за да се случи това е да си продължим хода от края на миналия сезон. И въпреки, че според мен разиката между Ювентус и останалите продължава да се увеличава, този сезон бих го определил като рисков за прекъсванет на серията от шампионски титли. Дано не съм прав разбира се.

Играчите

И това вече съм го казвал из темите, но наистина очаквам (и се надявам) на рестарт на кариерите на няколко играчи. За пореден път ще използвам термина странен за миналия сезон, вместо слаб. Та в този странен сезон бе проспан от доста голяма част от играчите, които иначе сме виждали в съвсем друга светлина. Пянич от реджиста си стана просто един дефанзивен халф, които си позволя удар към вратата веднъж на десет мача. Бернардески отново не можа да си разкрие потенциала и направи само няколко силни мача, редувани с дълги периоди на летаргия. Коща беше абсолютно излишен този сезон, просто времето си мина ей така, а той така и не можа да напипа верния път. За Дибала много говорихме как бил полезен с други неща, но всички искаме от него голове, а така и не ги видяхме. От Кудрадо на много хора им писна и стискаха/стискат палци да бъде продаден това лято и ги разбирам. Всички тези играчи обаче могат да ни накарат да погледнем на тях в съвсем друга светлина, ако просто покажат какво могат. През годините съм се убедил, че формата е много важно нещо за това, какво аз лично мисля за един футболист. Дори Меси и Роналдо след един слаб сезон ще бъдат съдени по съвсем друг начин. Та аз имам някакви надежди, че ще си променим мнението за част от изброените още до Коледа.

Шампионската лига

Тази тема отдавна е фикси идея на феновете, а от известно време е фикс идея и на ръководството. Което според мен е хубаво. Ненавиждах времената, в които Буфон говореше как сме аутсайдер още на 1/4 финал с Байерн примерно или разни мнения на шефовете, че Ювентус трябва да се бори за Топ 8 на Европа. В последните години харчим много и нямаме никакви извинения, че еди кой си е по-добър от нас. Много ми се иска манталитета да се промени и да излезем да се надиграваме с отборите, а не просто да ги лъжем. Това важи особено, ако стигнем финал.

Сега, ако трябва да съм честен, ми е много трудно да си представя как Сари вдига купата в Шампионска лига. Просто някак си не мога да си го визуализирам. Толкова години вече гледам и чакам, че по-скоро очаквам едно прилично отпадане някъде на 1/4 или 1/2 финал - или нещастно тип Байерн, или заслужено тип Аякс. Та като цяло не съм оптимист, че това ще е нашия сезон, а и да ви кажа честно, този път просто искам да видя хубава игра, пък другото каквото стане. На вас може да ви звучи детски, но на мен ми писна от италианско лъжене и стратегии. Искам да се паднем с Реал или Барселона и просто да ги надиграем. Което между другото се е случвало и в близкото минало, така че не е някаква фантастика. И ако по някое време отпаднем, поне ще знам, че сме играли футбол. Щото реално стратегията с надлъгването се оказа, че също не работи, та поне да опитаме с другото.

Този коментар е бил редактиран от vench на 09 Aug 2019, 19:44

--------------------
Go to the top of the page

+Quote Post
vench
коментар 24 Aug 2019, 20:21
Коментар #2

Juventus star

Коментари: 4 756
Регистриран: 3-March 12
Град: Бургас
Потребител No.: 24 644

Първи кръг и някои опасения се оправдаха. Малко създадени положения, липса на агресия и ниско темпо. За мен изцяло продължение на играта от пролетта. Нито искам да хвърлям отговорността върху Алегри, нито да оневинявам Сари. Аз обаче промяна не видях в поведение, тактика, нагласа, желание, че и стартов състав. От една страна е нормално новите да се адаптират по-бавно, но не може да пуснеш халфова линия от играчи, на които цяло лято си им търсил нов отбор, а си налагал новите в контролите. Супер странно решение, което за мен не бе оправдано.

И сега почват оправданията, че напипваме темпото. Един-два месеца ще напипваме темпото, после ще се пазим за мачовете през седмица в ШЛ, после пък като цяло ще се пазим за пролетта. Изобщо очаквам същите оправдания като миналите сезони.

Явно нещо по-сериозно трябва да се случи с този отбор, за да се промени играта. Вече не говорим дори за красота, а за това, че сме близо до това, да започнем да губим точки. Отново повтарям - играта много прилича на тази от пролетта, а тогава ни беше супер трудно да вкараме гол и да печелим мачове. Днес реално вкарахме един доста случаен гол, отмениха ни един хубав заради някакви сантиметри и имахме една наистина прекрасна атака, когато Роналдо изпусна. С по 2-3 атаки на мач обаче няма да стане.

Сега ще се доказваме срещу Наполи, където наистина важни ще са трите точки. После две седмици пак няма да гледаме футбол (което между другото на фона на днешния мач за мен лично не е чак такава драма вече). Да видим дали тогава пак ще има оправадния, че новите не са адаптирани, защото те все пак ще си заминат да си играят по националните отбори. Може пък за тези дни съвсем да забравят гениалните схващания на италианския футбол.

--------------------

+Quote Post
Kirilov
коментар 24 Aug 2019, 20:31
Коментар #3

Juventus champion

Коментари: 7 687
Регистриран: 28-April 14
Град: София
Потребител No.: 24 823

Рабио - Пиянич - Бентанкур трябва да играем в средата, за да има някаква динамика и агресия, Джан и Рамзи смени като са здрави. Кедира си личи, че е положил усилия да влезе във форма след проблема със сърцето и при цялото ми уважение трябва да е последна или предпоследна опция.

--------------------

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
2 потребител(и) четат тази тема (2 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

Олекотена версия Час: 19th September 2019 - 23:14ч.

> Forum Information:

Copyright: © www.juventus-bulgaria.com 2006 - 2012. Всички права запазени.
Author: Екип на Juventus-Bulgaria.Team