Здравейте ( Вход | Регистрация )

>Реклама

>Препоръчваме ви

10 страници V  « < 8 9 10  
Reply to this topicStart new topic
> Любопитно, История, статистика, любопитни факти...
Hristo
коментар 25 May 2017, 13:56
Коментар #181

Juventus star

Група: Admin
Коментари: 4 937
Регистриран: 24-April 06
Град: Варна
Потребител No.: 110

Темата за играчите с най-много голове срещу Ювентус също е доста интересна.

Напълно прав си за Хулио Крус. На пръв поглед той сякаш е противникът, който най-много се набива на очи в последното десетилетие със своите 10 гола срещу Ювентус (2 с Фейеноорд, 1 с Болоня и 7 с интер). По 10 гола срещу нас имат още Карло Рампини (всичките с Про Верчели между 1908 и 1913), Бенито Лоренци (8 с интер и 2 с Алесандрия между 1947 и 1958), Джани Ривера (всичките с Милан между 1960 и 1978), Джузепе Саволди (5 с Болоня и 5 с Наполи между 1969 и 1979) и Франческо Тоти (между 1994 и 2014).

Тази група играчи, обаче, е доста далеч от рекорда, който принадлежи на двама нападатели: Силвио Пиола и Жозе Алтафини имат по 17 гола срещу Ювентус!

По-нататък - по 12 имат Алдо Бофи и Роберто Бонинсеня, а с по 11 са Гунар Нордал, Серджо Бригенти и Луис Винисио.

Така че 10-те гола на Крус срещу Ювентус са си едно доста прилично постижение, да не кажем, че е дори забележително. В интерес на истината, вкарвал ни е с 3 различни отбора, което не е нещо кой знае какво. Доста футболисти, например, са ни вкарвали с 4 различни отбора (Пиола, Бригенти, Ди Бенедети, Доменгини, Ди Вайо, Проти и др.) и с 5 (Джузепе Балдини, Данило Микелини, Джанкарло Бачи и др.). С 6 все още няма smile.gif

Друго интересно за Крус е, че ни е вкарвал и от игра, и от дузпа, и от свободен удар. Заради липсата на статистика за свободните удари, няма как да проверя колко точно са играчите с такова постижение, но със сигурност са много малко. Имам потвърждение само за Рубен Соса.

И за да приключим с противния градинар, да отбележим също, че в 7-те мача, в които ни е вкарвал, Ювентус има 4 загуби и 3 равенства.

Това е една компилация с 9 от 10-те гола на Крус срещу Ювентус. Пише, че са всички, но липсва единственият му с Болоня. Включен е и този от свободен удар, който си е направо като бомба. Спомням си, че Дел Пиеро вкара почти същия на Рома през 2008 smile.gif Такъв снаряд няма спасяване. В този ред на мисли...

Цитат(Sllai @ 25 May 2017, 11:14) *
Голът на Батистута 2001 г. си беше направо като дузпа. Подозирам, че дори на вратата до Буфон да беше застанал и Кан, щеше да е трудно да се отрази. По мои спомени Батистута ритна топката с нещо от порядъка на 120 км/час.

... сигурно го бъркаш с гола именно на Крус, защото този на Батистута не беше чак толкова силен, колкото този на Крус.

Стефано Фиоре наистина има 6 гола срещу нас. Интересното при него е, че ги вкарва в много кратък интервал - между 15/12/2002 и 12/05/2004. Има два дубъла, а три от головете му са за Купата, та може би затова ти се губи. Игор Проти, между другото, също е с 6. Познал си и Зеедорф с 8 smile.gif Първият му гол е още от 1996 със Сампдория. После има 3 с интер и 4 с Милан. И ако Креспо с 9-те си гола срещу Ювентус не те изненада, то със сигурност, ще се учудиш, като видиш, че Андреа Ладзари, например, има 6 smile.gif Изобщо, доста интересна тема е това.

Връщайки се на Буфон, сега се загледах кой е футболистът, който му е вкарвал най-много пъти (става дума само за периода му в Ювентус). Изключвайки автоголовете, които са 10, това е Франческо Тоти със 7 гола. Изненадващо или не, следва Горан Пандев с 6 smile.gif По 5 имат Хулио Крус, Касано, Зеедорф, Икарди и Кристиано Роналдо, за когото споменах в предния си пост.

И за финал - една гатанка: знаете ли колко и кои са българите, които са вкарвали на Буфон като вратар на Ювентус? И колко гола имат те общо? Ако никой не познае, след няколко дни ще дам отговора smile.gif

--------------------
"Se sono un uomo felice, è perché ho dato tutto per la Juventus", Giampiero Boniperti
Go to the top of the page

+Quote Post
Sllai
коментар 25 May 2017, 14:21
Коментар #182

Primavera player
**

Група: Фенове
Коментари: 128
Регистриран: 4-April 12
Потребител No.: 24 659

Цитат(Hristo @ 25 May 2017, 13:56) *
И за финал - една гатанка: знаете ли колко и кои са българите, които са вкарвали на Буфон като вратар на Ювентус? И колко гола имат те общо? Ако никой не познае, след няколко дни ще дам отговора smile.gif

Сещам се само за Чочев и разбира се - Валери на тренировка biggrin.gif

Иначе съм се объркал - не е прекият свободен удар този гол на Батистута, но имам спомен, че той ни вкара от дистанция с доста мощен удар. След кратък рисърч в ютюб не го открих - или съм се замотал напълно или просто трябва да потърся по-обстойно.

Бърз едит - и Стилиян Петров вкара на Буфон през 2001 г. (между другото и този гол може да се брои към преките свободни удари).

Този коментар е бил редактиран от Sllai на 25 May 2017, 14:26

--------------------
Average Is Just Not Good Enough!..

+Quote Post
juvefan1897
коментар 25 May 2017, 14:40
Коментар #183

Juventus regular

Коментари: 2 010
Регистриран: 13-March 06
Град: София
Потребител No.: 64

Цитат

Малкото коте има 1 гол с/у Буфон в мач с Фиорентина smile.gif
Другите трябва да са Стенли и Чочев, както е посочил колегата.

+Quote Post
Dybala21
коментар 25 May 2017, 21:23
Коментар #184

Promising youngster
*

Коментари: 19
Регистриран: 26-March 16
Потребител No.: 24 987

2012 България-Италия 2-2
Ако не се лъжа тогава вкараха Манолев и Г.Миланов 😃

+Quote Post
tragus
коментар 28 May 2017, 16:44
Коментар #185

Primavera player
**

Коментари: 117
Регистриран: 13-January 10
Град: Стара Загора
Потребител No.: 3 213

Точно 20 години днес от финала срещу Борусия Д .Да се нядаваме,че след седмица каръка ще бъде счупен вече.И все си мисля,че ако Перуци имаше по-адекватна реакция при шута на Рикен,а не да гледа като малко дете летящ дрон топката,можеше и да стигнем до равенство в редовното,но колкото и да изпишем за този мач,не можем да го върнем.

+Quote Post
Hristo
коментар 28 May 2017, 17:17
Коментар #186

Juventus star

Цитат(tragus @ 28 May 2017, 17:44) *
Точно 20 години днес от финала срещу Борусия Д .Да се нядаваме,че след седмица каръка ще бъде счупен вече.И все си мисля,че ако Перуци имаше по-адекватна реакция при шута на Рикен,а не да гледа като малко дете летящ дрон топката,можеше и да стигнем до равенство в редовното,но колкото и да изпишем за този мач,не можем да го върнем.

И не само. Днес се навършват и 14 години от финала с Милан, загубен с дузпи. Изобщо, 28-ми май е един от най-неприятните дни в нашата история, ако мога да така да се изразя. Освен двата загубени финала в ШЛ, на този ден през 1971 се играе първият финален мач с Лийдс за Купата на панаирните градове, който завършва 2:2; впоследствие, реваншът в Англия завършва 0:0 и така губим и този европейски финал.

Последната ни победа на 28-ми май датира от 1978, когато печелим с 1:0 срещу Наполи в турнира за Купата на Италия. В следващите 6 мача, които играем на тази дата, записваме три равенства и три загуби, между които и 0:3 срещу Рома през 1995.

Любопитен факт е, че последният гол, който сме отбелязали на тази дата, е попадението на Дел Пиеро срещу Борусия във финала през 1997. Следващите два мача, които Ювентус играе на 28-ми май, завършват без гол:

- 28/05/1999 Удинезе - Ювентус 0:0
- 28/05/2003 Ювентус - Милан 0:0

На тази дата през 2009 умира бившият футболист и треньор на Ювентус - Ерколе Рабити.

Все пак, на 28-ми май 1972 печелим 14-то си скудето.

Относно българите, които са вкарвали на Буфон - всички сте много близо до верния отговор, но никой не успя да познае с точност smile.gif

Трима българи са вкарали на Буфон общо 4 гола:

- 18/09/2001 ШЛ Ювентус - Селтик 3:2 (Стилян Петров)
- 01/12/2005 КИ Фиорентина - Ювентус 2:2 (Валери Божинов)
- 10/01/2006 КИ Ювентус - Фиорентина 4:1 (Валери Божинов)
- 17/02/2017 СА Ювентус - Палермо 4:1 (Ивайло Чочев)

Колегата Sllai е прав, че голът на Стенли може също да се причисли към тези от свободен удар или, по-скоро, към втората група, за която писах по-назад. Спомням си за този гол, но съвсем бях забравил как стана, така че - хубава забележка smile.gif

Въпросът ми се отнасяше само за мачовете на Ювентус, но ако включим и тези за националния отбор, трябва да добавим още три имена. Буфон има 5 мача срещу българския национален отбор, в които е допуснал 3 гола:

- 22/06/2004 Евро 2004 Италия - България 2:1 (Мартин Петров от дузпа)
- 07/09/2012 Световна квалификация България - Италия 2:2 (Станислав Манолев и Георги Миланов)

--------------------
"Se sono un uomo felice, è perché ho dato tutto per la Juventus", Giampiero Boniperti

+Quote Post
pinkfloyd39
коментар 28 May 2017, 19:07
Коментар #187

Juventus star

Коментари: 3 289
Регистриран: 6-March 12
Потребител No.: 24 649

Подозирах, че има уловка и се чудех дали Макриев не е вкарвал в някое издание на Морати къп post-294-1159108009.gif. Наскоро по телевизията точно преди една наша среща, но помня ли вече коя беше, някой каза "А, Буфон, Манолев нали му вкара от 30 метра" post-294-1159108069.gif

--------------------
"When I arrived at Juventus, I said that I wanted to make history in this jersey; not just winning the league but something more. We’re pushing to make this dream a reality.”

“When the whistle blows, we simply find a way to win no matter what. Winning is not just a goal at Juve, it’s like an obsession . There are no excuses."

+Quote Post
Hristo
коментар 05 Jun 2017, 17:00
Коментар #188

Juventus star

Все още не ми е дошла музата за по-дълъг пост, но докато прелиствах таблиците, това ми избоде очите: последният гол, който вкарахме за сезон 2015/16, както и първите пет от сезон 2016/17, са дело все на бивши футболисти на Реал: Мората във финала за Купата срещу Милан; Кедира и Игуаин срещу Фиорентина в първия кръг; Кедира срещу Лацио във втория кръг и двата на Игуаин срещу Сасуоло в третия кръг, преди Пянич да сложи край на серията.

--------------------

+Quote Post

10 страници V  « < 8 9 10
Reply to this topicStart new topic
2 потребител(и) четат тази тема (2 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

Олекотена версия Час: 23rd July 2017 - 22:34ч.

> Forum Information:

Copyright: © www.juventus-bulgaria.com 2006 - 2012. Всички права запазени.
Author: Екип на Juventus-Bulgaria.Team