IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

>Реклама

>Препоръчваме ви

173 страници V  « < 171 172 173  
Reply to this topicStart new topic
> OFFTOPIC!, пишете за всичко, което ви хрумне :)
NUCLEO1985
коментар 18 May 2020, 10:16
Коментар #3441

Juventus champion

Група: Admin
Коментари: 8 085
Регистриран: 22-February 06
Град: Свищов/София
Потребител No.: 25

Чакай сега, ползата от учените естествено, че е по-голяма от тази от журналистите, това кой го оспорва? Бенатова му задава коректни въпроси дотам, докъдето го слушах. Видях, че оспорваш въпросите и питаш защо не е задала по-специфични въпроси - защото ти се интересуваш от тях, но масата, голямата аудитория, тя не се интересува от специфика, а от общите неща. Бенатова пита коректно дали е имало грешки в системата, той се заяжда с нея. Лъже я откровено за това, че няма болници с проблем с персонала. И ако аз бях на мястото на Бенатова, щях да го питам "Защо лъжете" около 50 пъти, докато не признае. Или не се тросне като ученичка, както направи в края. Пита го и за тестовете в частта, която аз слушах. Само за около 25 минути от пълен запис час и 20 и кусур минути, го чух първо да повишава тон, второ да казва няколко пъти "това е несериозно". И няколко пъти направи внушение, че щом той го е казал, значи е така и не подлежи на повече въпроси и коментари. Да де, ама не сме Северна Корея все още. Личното заяждане за таксито пък изобщо не искам да го коментирам, пак е доста коректна към него, въпреки че е посрещната с очевидна лична нападка.

А иначе си абсолютно прав, че решенията се взимат от правителството и щабът само дава съвети. Въпросите трябва да са директно към Борисов, само че има по-голям шанс някой от нас да започне да лети сам, отколкото Борисов да седне за самостоятелно интервю с някой като Бенатова. Може да седне с там тези от Пик, Блиц, 24 часа, Нова телевизия и подобните, но не и с някой, който може да му зададе някой по-конкретен въпрос или пък да вземе да го изнерви. Прав си и че журналистиката трябва да се стяга. Специално в България вече е почти умряла и е на изкуствено дишане, Бенатова ѝ е последният проблем.

А Мутафчийски няма да е лошо да каже щом "яко ще мрем", защо се отварят молове и фитнеси? И ако не е съгласен с това, защо стои в щаба?

--------------------
FORZA MAGICA JUVE!!!
Go to the top of the page

+Quote Post
nikentus
коментар 18 May 2020, 11:51
Коментар #3442

ювентинец

Група: Ветерани
Коментари: 6 471
Регистриран: 28-February 06
Потребител No.: 42

В ситуация проба - грешка сме. Ще се види как ще се отрази отварянето и ще се реагира въз основа на това. Навсякъде е така. Не можем 2-3 години да седим като в бункер, защото приказите за ваксина са големи, но е факт, че няма ваксина за нито един от другите сериозни коронавируси - SARS,MERS, както няма ваксина за Ебола или ХИВ. Затова животът трябва да продължи, доколкото може.

Болничната система всички знаем на какво ниво е в България. Където не си посочил пръст - там не си намерил проблем. И пак е похвално, че до този момент нямаме сериозен проблем. Не виждам смисъл от дълбаенето по тази тема, освен ако Бенатова не предлага да се осъществи по-социална политика, която да постави здравеопазването като приоритет за държавната политика. Просто ми лазят по нервите хора(Бенатова), които търсят за какво да мрънкат в и без това трудна ситуация.

Аз с Мутафчийски не съм съгласен по много неща, но трябва да се признае, че в България се разминаваме леко. Какви са причините за това - все още е неизвестно. Излезе проучване в Испания, че около 5% от населението там е прекарало вируса. Което е плашещо, защото това означава, че всичките щети нанесени досега са могли да бъдат 20 пъти по-тежки ако вирусът се е оставил да върлува. За момента изчисленията за IRF (смъртните случаи от инфекции, а не от установените заразени) са между 1.5 и 0.5%. Това означава, че от 6 милиона заразени(населението на България), ще починат между 90 000 и 30 000. А от 6 милиарда - 90 милиона и 30 милиона. Като цяло това са цифри като Испанския грип от 1918 г..

Ето и линкове:

Antibody study shows just 5% of Spaniards have contracted the coronavirus

Global Covid-19 Case Fatality Rates
Go to the top of the page

+Quote Post

173 страници V  « < 171 172 173
Reply to this topicStart new topic
2 потребител(и) четат тази тема (2 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

Олекотена версия Час: 25th May 2020 - 00:25ч.

> Forum Information:

Copyright: © www.juventus-bulgaria.com 2006 - 2012. Всички права запазени.
Author: Екип на Juventus-Bulgaria.Team