IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

53 страници V  « < 51 52 53  
Reply to this topicStart new topic
> Тенис
Kirilov
коментар 11 Oct 2020, 17:58
Коментар #1041

Juventus hero
Икона на група

Група: Juve.Team
Коментари: 11 322
Регистриран: 28-April 14
Град: София
Потребител No.: 24 823

13 Ролан Гарос за Надал, с което се изравнява на върха по шлемове с Федерер с по 20. За 4 път от тези 13 победи на РГ печели титлата без да загуби сет.

--------------------
Go to the top of the page

+Quote Post
masterhp
коментар 13 Oct 2020, 21:13
Коментар #1042

Juventus hero

Група: Фенове
Коментари: 13 623
Регистриран: 22-December 07
Град: Pripyat
Потребител No.: 802

Цитат(Kirilov @ 11 Oct 2020, 18:58) *
13 Ролан Гарос за Надал, с което се изравнява на върха по шлемове с Федерер с по 20. За 4 път от тези 13 победи на РГ печели титлата без да загуби сет.

Спокойно с тази игра може да спечели турнира и следващата година. На мен ми надхвърли очакванията. Огромно постижение за Рафа.

--------------------
"синьо-черното не ми отива!"

+Quote Post
Kirilov
коментар 05 Nov 2020, 11:36
Коментар #1043

Juventus hero
Икона на група

Надал стана едва четвъртият тенисист, който минава границата от 1000 победи. Преди него това са направили Конърс, Лендъл и Федерер.

--------------------

+Quote Post
Kirilov
коментар 14 Nov 2020, 17:26
Коментар #1044

Juventus hero
Икона на група

Яник Синер спечели титлата в София. Пова е първата му титла при мъжете, ще я помни цял живот.

--------------------

+Quote Post
ribery
коментар 14 Nov 2020, 18:28
Коментар #1045

Juventus bench

Коментари: 914
Регистриран: 10-February 12
Потребител No.: 24 635

Цитат(Kirilov @ 14 Nov 2020, 18:26) *
Яник Синер спечели титлата в София. Пова е първата му титла при мъжете, ще я помни цял живот.

Сигурно съм му най-големият фен в Бг. Много доволен. Доста добър турнир. Браво на Синер, участниците и организаторите

--------------------

+Quote Post
Kirilov
коментар 14 Nov 2020, 20:31
Коментар #1046

Juventus hero
Икона на група

Цитат(ribery @ 14 Nov 2020, 18:28) *
Сигурно съм му най-големият фен в Бг. Много доволен. Доста добър турнир. Браво на Синер, участниците и организаторите

Уникален талант е. Италианците след известно прекъсване, в което имаха топ тениски, а при мъжете бяха само със Сепи и Фонини, изкараха няколко много обещаващи играча. Беретини вече е топ 10, Сонего и Синер са топ 30/40, Музети е на прага на топ 100, въпреки че е на 18г.

--------------------

+Quote Post
Kirilov
коментар 14 Dec 2020, 17:46
Коментар #1047

Juventus hero
Икона на група

Той победи Федерер 6:0;6:0

Цитат
В АТР тура Роджър Федерер е губил едва четири пъти сет на 0. Първите три случая са в началото на кариерата му през 1999-а от Винс Спадеа, Патрик Рафтър и Байрън Блек. Четвъртият случай бе от Рафа Надал на финала на Ролан Гарос през 2008-а.

Но 20-кратният шампион от Големия шлем да загуби мач 0-6, 0-6? Представяте ли си го? Случвало се е! Макар и веднъж, през далечната 1991-а, когато Роджър е едва на 10 години.

Това е и първият му официален мач на юношеско ниво. За Федерер по това време вече се говори като суперталант. Може би и това е причината организаторите на турнира в „Грюсенхьолцли Тенис център“ в Прателн (малко градче до Базел) да го поставят в схемата на батковците, след като се оказва, че за неговата възрастова група има прекалено много участници.

Така в първия си мач Федерер се изправя срещу 13-годишния Рето Шмидли и не печели нито един гейм!
Въпреки това Шмидли остава впечатлен от 3 години по-малкия тенисист. „Той вече знаеше какво да прави на тенис корта, но нямаше оръжията, за да го направи все още. Правеше прекалено много непредизвикани грешки, затова спечелих толкова лесно. Но игровият план му бе ясен.“

Самият Федерер в интервю наскоро си спомни за онзи мач: „Имах чувството, че не играх никак зле. Въпреки това загубих 0-6, 0-6. Чух слухове, че от федерацията са казвали нещо от сорта на: ‘Ами, може би не е толкова добър, колкото си мислехме.’ Не спрях да тренирам здраво и започнах да играя повече турнири. Започнах и да бъда по-успешен, винаги като юноша, поне в моя район. Станах национален шампион за първи път на 12 години.“

След „двойния геврек“ пътищата на двамата се разделят. Федерер действително започва да се представя все по-добре, дори печели същия турнир година по-късно. А Шмидли опитва на свой ред да стигне до голямата сцена. „Той бе избран в националния център, докато аз продължих да се развивам на по-ниско ниво. Напуснах моя тенис клуб Арлесхайм и се преместих в клуба на Роджър – „Олд Бойс“ в Базел.“

Впоследствие се мести чак в Австралия, за да тренира в клуба на Пат Рафтър. Играе в няколко Фючърс турнира, но не успява да пробие и рано се отказва от мечтата си да бъде тенисист. „Имах добър сервис и добър бекхенд, но не и качествата да стана голям играч“, признава Шмидли, който често среща Федерер, включително и веднъж по време на турнира в Базел. „Той ми каза здрасти, но не говорихме за мача. Щастлив съм, че ме разпозна. Успехът обикновено те замъглява, но той остана земен. Не се е променил.“

Вече на 42, Шмидли изкарва прехраната си като полицай. Играе тенис за удоволствие и винаги гледа мачовете на момчето, което победи с 6-0, 6-0 преди почти 30 години и което се превърна в 20-кратен шампион от Големия шлем.

--------------------

+Quote Post
Kirilov
коментар 16 Dec 2020, 13:45
Коментар #1048

Juventus hero
Икона на група

Цитат
Швейцарската тенис легенда Роджър Федерер е най-добре платеният спортист в света. Това сочи класацията на американското списание „Форбс“ за най-богатите знаменитости за годината.
Въпреки че не е излизал на корта в официален мач от януари, Маестрото е добавил към банковата си сметка сумата от 106,3 милиона долара, което го извежда на третото място в анкетата. Това се дължи на многобройните му спонсорски договори и мърчандайзинга на продукти с неговото име.
Преди Федерер са само реалити звездата и бизнесдама Кайли Дженър с 590 милиона и рапърът Кание Уест със 170 милиона долара.
Челната петица на „Форбс“ се допълва от футболните звезди Кристиано Роналдо (105 милиона долара) и Лионел Меси (104 милиона долара), информира БНР.
В десетката намериха място още двама спортисти. Бразилският футболист Неймар е седми с 95,5 милиона долара, а шампионът на НБА с Лос Анджелис Лейкърс ЛеБрон Джеймс е девети с 88,2 милиона долара.

--------------------

+Quote Post
masterhp
коментар 16 Dec 2020, 19:39
Коментар #1049

Juventus hero

Цифрите до името Кайли Дженър, което съм сигурен че не са го чували много хора е меко казано абсурдно. 590 милиона... Мъск не изкарва толкова деееба.
Браво на Федерер, заслужил си е всичко с тази кариера. Роналдо предполагам, че след като спре с футбола а и в следващите години ще качва само тази цифра от 105. И пак малко пред Меси biggrin.gif

--------------------

+Quote Post
Kirilov
коментар 11 Jan 2021, 17:18
Коментар #1050

Juventus hero
Икона на група

Най-успешната двойка в тениса братята Брайън се отказаха от тениса.

- Професионалисти от 1995-2020
- 16 титли от шлема(30 финала)
- Над 1100 спечелини АТП мача
- Златни олимпийски медали през 2012г., бронз през 2008г.
- 439 седмици под №1

--------------------

+Quote Post
Kirilov
коментар 15 Jan 2021, 11:59
Коментар #1051

Juventus hero
Икона на група

Цитат
С началото на годината и наближаването на първия турнир от Големия шлем, тенисът ни предоставя една от най-уникалните спортни истории в последно време.
20-годишната британка Франческа Джоунс ще участва на Australian Open с мисия да окуражи всички хора с физически проблеми да преследват смело мечтите си
Младата тенисистка успя за пръв път да достигне до основната схема на турнир от Големия шлем, макар че има само по четири пръста на двете си ръце, само четири на левия крак и три на десния.
Точно така, Франческа страда от рядко заболяване, което е по рождение и се нарича Синдром на ектодермалната дипслазия. Пръстите ѝ са цели пет по-малко от общо 20-те, с които обичайно разполагат хората.
Но това не ѝ попречи в сряда да отнесе китайката Лу Жин с 6:0, 6:1 в третия квалификационен кръг на Откритото първенство на Австралия и да се класира за основната част от надпреварата. Става въпрос за истинско спортно чудо, като имаме предвид колко различен е тенисът за нея в сравнение с останалите състезатели.
Тя не може да държи ракетата като тях, нито да се движи по същия начин, натоварванията върху мускулите са по-големи, както и рискът от контузии. Франческа е усъвършенствала необичаен захват на ракетата, който е изключително уморителен, но ѝ позволява да поддържа стегната ръка при ударите върху топката.
Самата ѝ ракета също е различна, по-лека и с по-малка дръжка. Липсващите пръсти на краката означават по-затруднено придвижване, налагат се специални упражнения за равновесие и за сила, защото и едно грешно движение може да доведе до травма.
За да бъде конкурентна, Франческа трябва да работи по-упорито от всички останали и във фитнеса, и на корта.
Когато обаче човек добие представа за начина ѝ на мислене, започва да разбира защо е стигнала дотук и защо може да постигне още много.
Аз играя същата игра като другите, но картите ми са по-различни", обясни тя с усмивка след победата си в сряда. "Никой не ми вярваше, че изобщо мога да играя професионално тенис. А сега се готвя за едно велико, уникално изживяване, каквото ще бъде участието ми в Мелбърн".

--------------------

+Quote Post
Kirilov
коментар 18 Jan 2021, 16:26
Коментар #1052

Juventus hero
Икона на група

След титлата в Анталия, Адриан Андреев прогресира с над 100 места и вече е 444 в света.

--------------------

+Quote Post
Kirilov
коментар 19 Jan 2021, 09:03
Коментар #1053

Juventus hero
Икона на група

Надал счупи рекорда на Джими Конърс за най-много поредни седмици в топ 10 на АТП - 800 седмици или около 15г. и половина. Рекорда за най-дълъг престой в 10-ката на АТП е на Федерер, 931 седмици.

--------------------

+Quote Post
Kirilov
коментар 22 Jan 2021, 17:25
Коментар #1054

Juventus hero
Икона на група

https://www.instagram.com/p/CKUNCDBh7VU/

--------------------

+Quote Post
Kirilov
коментар 14 Feb 2021, 09:09
Коментар #1055

Juventus hero
Икона на група

Григор в на 1/4 финал на АО и ще играе срещу квалификанта Карацев.

--------------------

+Quote Post
masterhp
коментар 14 Feb 2021, 22:34
Коментар #1056

Juventus hero

Цитат(Kirilov @ 14 Feb 2021, 10:09) *
Григор в на 1/4 финал на АО и ще играе срещу квалификанта Карацев.

Добри шансове има да вземе още една победа, да видим до къде ще стигнат силите smile.gif

--------------------

+Quote Post

53 страници V  « < 51 52 53
Reply to this topicStart new topic
2 потребител(и) четат тази тема (2 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

Олекотена версия Час: 5th March 2021 - 12:13ч.

> Forum Information:

Copyright: © www.juventus-bulgaria.com 2006 - 2021. Всички права запазени.
Author: Екип на Juventus-Bulgaria.Team