IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

>Реклама

>Препоръчваме ви

12 страници V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Фабио Куалиарела, 2010-2014: 102 мача, 30 гола, 3 трофея
JuventiKnow
коментар 27 Aug 2010, 18:44
Коментар #1

Juventus champion

Група: Фенове
Коментари: 8 602
Регистриран: 26-March 07
Град: Дряново
Потребител No.: 430

Ювентус взе Фабио Куалярела

Италианският национал Фабио Куалярела премина в Ювентус. Нападателят на Наполи премина успешно медицински тестове днес в Торино и ще се подвизава при "бианконерите" до края на сезона за сумата от четири милиона и половина евро. В контракта на футболиста има опция торинския гранд да го купи през лятото на 2011 година, като внесе в касата на неаполитанския клуб още 10 милиона евро. Играчът ще получава по два милиона евро на сезон, като има и допълнителни бонуси за евентуален триумф с Ювентус в Серия "А", Лига Европа и Купата на Италия, вкарани голове и класиране на тима в Шампионската лига.

Навършващият през октомври 27 години нападател прекара едва един сезон в любимия си клуб Наполи, който го купи преди 12 месеца от Удинезе. За една година на "Сан Паоло" Куалярела вкара 11 гола в 34 мача от калчото, а предния сезон се бе разписал с два гола повече в италианското първенство, но от 36 срещи.

През лятото играчът бе част от тима на "Скуадра адзура", който се провали на световното първенство в ЮАР, но той бе единственият, който не бе критикуван от италианците. За само 45 минути игра срещу Словакия той се раздаде, подаде за гол, отмениха му едно попадение и се разписа с великолепен прехвърлящ удар. При завръщането си на Апенините неговите съотборници бяха посрещнати с освирквания и обиди, а Куалярела бе приветстван като герой в родното си градче Кастеламаре ди Стабия в близост до Неапол.

Това е четвъртият италиански национал, който Юве взима това лято. Преди това в тима пристигнаха Симоне Пепе, Леонардо Бонучи и Алберто Акуилани, а освен тях още трима италианци акостираха в Торино - Марко Сторари, Марко Мота и Давиде Ланзафаме. Чуждестранните попълнения от това лято в Юве са Милош Красич и Хорхе Мартинес.

http://www.sportal.bg/news.php?news=255975

welcomeani.gif

--------------------
JUVENDETTA...

Go to the top of the page

+Quote Post
lqlqlq
коментар 27 Aug 2010, 19:39
Коментар #2

Guests

Fabio Quagliarella

Роден през 83та година.
Започва юношеската си кариера в Торино, където е от 95та до 2005та. Не получава голям шанс в родният си клуб, преотстъпван с времето на слабоизвестни малки отбори. През 2005та става собственост на Удинезе, а кратко след това е преотстъпен на Асколи. Следващият сезон играе за Сампдория, където показва добри игри и умение да бележи важни и красиви голове, което води до интерес от водещи отбори и най-вече грандът Манчестър Ю, който е на крачка от подписа на Куалиарела. Връща се в Удинезе, където затвърждава добрите си игри и постоянно е обект на интерес от отбори като Ювентус. Сезон 2009–2010 започва в Наполи след като изненадващо е продаден от Удинезе.

За националният отбор на Италия е отбелязал 5 гола в 22 участия. Участник на Евро 2008, Купата на Конфедерациите през 2009, Световно първенство 2010. За Италия главно е ползван по крилото.

след красич, сега и куалиарела сбъдна детската си мечта - да играе за любимият ювентус.

+Quote Post
lqlqlq
коментар 27 Aug 2010, 22:21
Коментар #3

Guests

Цитат(hri100 @ Aug 27 2010, 23:11ч.) *
Вече не те ли кефи Куалиарела?

все още съм му фен и от наблюденията ми върху него смятам, че е доста подценен футболист с добри качества. знае ли човек, може да избухне в ювентус и да се превърне един от онези трансфери, които човек бързо отписва, но се оказва че е грешал, а футболиста излиза адски читав, пасва идеално на отбора и схемата и се превръща в основен играч. не казвам, че ще се случи, но куалиарела е показал качества и заслужава шанс. очаквам да не го получи от феновете, щото де факто идва като заместник на диего, а диего е доказан играч и без значение успя тук или се провали, то е доказал преди какъв финес притежава. това е. иначе очаквах да дойде касано за заместник на диего. за мен единствената логика на продажбата на диего беше марота да има уговорка със самп за касано при евентуално отпадане от шл, което се случи.

очаквах амаури да живне, делнери го е направил бая подвижен, личи си че има желание тоя сезон, с диего мислех че като добри приятели и сънародници ще покажат химия и диего, подпомаган от качествена халфова линия, ще се разиграе и ще направи амаури голмайстор. куалиарела и амаури просто не ми изглежда правилно, куалиарела не е типичен таран, но ме мисля, че ще излезе някакво разбирателство и тандем между тях, дано греша де. това е идеята.
диего ми беше надеждата за амаури честно казано. сега остава красич да му дава топката на главата, друго спасение нема.

ти кво мислиш за куалиарела?

+Quote Post
hri100
коментар 27 Aug 2010, 22:44
Коментар #4

I LOVE JU

Група: Ветерани
Коментари: 8 100
Регистриран: 22-July 06
Град: емниц
Потребител No.: 159
Фен клуб: 677/284

Ми първо и аз мисля, че е погрешно да го смятаме за заместник на Диего. Много даже. По ред причини, излишно е да изброявам. Иначе съм със смесени чувства за Фабио, но по-скоро ме кефи. Преди 2-3 години като го искахме бях твърдо "за". Сега не бих казал, че е по-слаб, но вече "твърдо"-то отпадна, не знам защо. Може би всичко идва от това прословуто негово непостоянство. Иначе понякога прави наистина магически моменти на терена. Абе при ситуацията в отбора в момента, Куалиарела ще една от малкото сламки, за които лично аз ще се (опитам да се) хвана.

ПП:
Из един мой пост от преди 3.5 години:
Цитат
Тоя човек е нещо като антипипо, т.е. ако на пипо, пардон СУПЕРПИПО 90% от головете му са от по-малко от 2 метра, при тоя е точно обратното - има ебати тупалките и според мен не са толкова "случайни", ама това си е въпрос на мнение вече, нямам намерение да убеждавам и споря с никого. post-294-1159107520.gif

Между другото чак сега разбрах, че е юноша на Торино. laugh.gif

--------------------
Новият "Ювентус Люфле", с мнооого пълнеж...

+Quote Post
Dreamer
коментар 27 Aug 2010, 22:47
Коментар #5

млад ентусиаст

Коментари: 594
Регистриран: 5-July 06
Град: Пловдив
Потребител No.: 146

да ни е честит! И Фабио, и Акуилани са мечтани трансфери! Евала на Марота!

--------------------
NEW ERA!

+Quote Post
Spark11
коментар 27 Aug 2010, 22:54
Коментар #6

Juventus star

Коментари: 3 105
Регистриран: 22-March 10
Град: Варна
Потребител No.: 3 634

Цитат(Spark11 @ Aug 27 2010, 13:05ч.) *
Относно Куалярела - качествено попълнение би било, и ще помогне на отбора. Но ще замести ли Диего - не, силно се съмнявам дори да се доближи до това.

Та, късмет да му пожелая, дано да пасне на схемата на игра и на отбора, големи ще са очакванията към него.

--------------------
Paulo Dybala: “They’ve been complaining about Juventus for six years. Perhaps they should try another method.”

+Quote Post
di_miro
коментар 27 Aug 2010, 22:55
Коментар #7

Juventus regular

Коментари: 1 000
Регистриран: 27-December 07
Потребител No.: 811

Дано да ни донесе много радост! Аз вярвам в качествата му и се надявам да докаже, че заслужава да е в Юве на всички, които мислят обратното. Очаквам все красиви голове от Фабио!

--------------------

Цитат(Del Pi 10 @ Mar 7 2012, 13:01ч.)
Цитат(vench @ Мar 7 2012, 12:48ч.)

Вие имате ли лични впечатления от Погба? Ако наистина може да го броим за ново попълнение.. Споделете си мнението от тоя пич smile.gif

Ами някакъв генетичен експеримент - смеска между Виера, Зидан и Скоулс.. как ти звучи ?! tooth.gif

+Quote Post
lqlqlq
коментар 27 Aug 2010, 23:05
Коментар #8

Guests

някой да има спомен куалиарела и якуинта да са играли заедно в удинезе? при контузията на амаури, може да се пробва като тандем. але също е във форма, така че може да излезне нещо интересно. въпроса е дали ще може smile.gif.

успех

+Quote Post
PAVEL 11 NEDVED
коментар 27 Aug 2010, 23:37
Коментар #9

Juventus regular

Коментари: 1 982
Регистриран: 9-September 06
Град: Пловдив
Потребител No.: 193

Mr. Dreamgoal

--------------------

+Quote Post
Репликант
коментар 27 Aug 2010, 23:57
Коментар #10

Juventus star

Коментари: 2 563
Регистриран: 21-October 08
Потребител No.: 1 392

Eurogoal

--------------------
Special police squads - Blade Runner Units - had orders to shoot to kill, upon detection, any trespassing Replicant. This was not called execution. It was called retirement.

+Quote Post
outbreak
коментар 28 Aug 2010, 01:08
Коментар #11

Juventus regular

Коментари: 2 277
Регистриран: 4-July 06
Град: Плевен
Потребител No.: 143

Доста съм доволен от този трансфер. Много качествен и нестандартен играч, свикнал с италианския футбол. Дори не е и дърт - 27 години са идеална възраст. Точно такъв футболист ни тряваше smile.gif Даже не знам как по-рано не са го придърпали от някой гранд. Може би заради това непостоянство, но се надявам то да не се прояви при нас.

--------------------

+Quote Post
masterhp
коментар 28 Aug 2010, 01:44
Коментар #12

Juventus hero

Коментари: 11 413
Регистриран: 22-December 07
Град: Pripyat
Потребител No.: 802

И аз съм доволен от този трансфер, но гледам да не си изграждам много големи очаквания към него, за да не бъда разочарован. Според мен Марота направи добър ход с привличането на Фабио. Дано да покаже класа и да докаже, че заслужава да е футболист на ЮВЕ!!!

--------------------
"синьо-черното не ми отива!"

+Quote Post
snitch
коментар 28 Aug 2010, 02:32
Коментар #13

Juventus champion

Група: Ветерани
Коментари: 8 997
Регистриран: 26-February 06
Град: Велико Търново
Потребител No.: 32

Само като му чуя името или видя физиономията се сещам за Диего и ми става криво.
Затова към момента въобще не искам да се сещам за "новата перла" на Марота и грандиозния му замисъл да напълни Ювентус с някакви италианци.

+Quote Post
lqlqlq
коментар 28 Aug 2010, 21:22
Коментар #14

Guests

"Our aim is to once again perform like Juve."

+Quote Post
JuventiKnow
коментар 29 Aug 2010, 14:06
Коментар #15

Juventus champion

Коментари: 8 602
Регистриран: 26-March 07
Град: Дряново
Потребител No.: 430

--------------------
JUVENDETTA...

+Quote Post
rumpolino
коментар 29 Aug 2010, 14:50
Коментар #16

Juventus bench

Коментари: 992
Регистриран: 11-November 07
Град: София
Потребител No.: 729

Цитат(snitch @ Aug 28 2010, 03:32ч.) *
Само като му чуя името или видя физиономията се сещам за Диего и ми става криво.
Затова към момента въобще не искам да се сещам за "новата перла" на Марота и грандиозния му замисъл да напълни Ювентус с някакви италианци.

+1
Дано ни помогне да забравим за Диего, а не да ни стане още по-криво

--------------------

+Quote Post
boqn
коментар 29 Aug 2010, 15:23
Коментар #17

Primavera player
**

Коментари: 455
Регистриран: 16-September 07
Град: Велико Тьрново
Потребител No.: 667

От този човек очаквам да бележи красиви голови и дано ни радва с повече топалки както той ги може smile.gif faccina41xq8.gif faccina41xq8.gif

+Quote Post
Borko_10
коментар 29 Aug 2010, 17:41
Коментар #18

Juventus star

Коментари: 3 551
Регистриран: 16-March 06
Град: Бургас
Потребител No.: 72

Дано всичко това което се случи през последните дни да не е било грешка и Куалиарела да го докаже още днес срещу Бари! Пожелавам му го от сърце, върепки че не съм особенно оптимистично настроен.

--------------------

I LOVE JU!

+Quote Post
Репликант
коментар 30 Aug 2010, 13:56
Коментар #19

Juventus star

Коментари: 2 563
Регистриран: 21-October 08
Потребител No.: 1 392

Дано и за нас да има подобни изпълнения!

P.S. Или пък такива.
wink.gif

--------------------
Special police squads - Blade Runner Units - had orders to shoot to kill, upon detection, any trespassing Replicant. This was not called execution. It was called retirement.

+Quote Post
Ицака
коментар 30 Aug 2010, 15:45
Коментар #20

Primavera player
**

Коментари: 478
Регистриран: 18-October 08
Град: София
Потребител No.: 1 380

За мен доста качествен футболист. Надявам се да му тръгне играта в Юве и да ни радва с головете си. Мисля, че с Амаури може да създадат доста добър тандем, тъй като Фабио е доста повратлив футболист и знаеки, че бразилеца има добър конторл над топката, както във въздуха така и на земята може да сваля и изобщо да създава доста положения на Куалиарела. Е, успешно и бързо възтановяване на единия и бърза адаптация на другия. smile.gif

--------------------

+Quote Post

12 страници V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

Олекотена версия Час: 6th December 2019 - 02:14ч.

> Forum Information:

Copyright: © www.juventus-bulgaria.com 2006 - 2012. Всички права запазени.
Author: Екип на Juventus-Bulgaria.Team