IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

>Реклама

>Препоръчваме ви

44 страници V  « < 8 9 10 11 12 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Масимилиано Алегри, специалистът от Ливорно
delpi4a
коментар 18 Dec 2014, 22:36
Коментар #181

Juventus regular

Група: Фенове
Коментари: 1 381
Регистриран: 14-June 07
Град: pleven
Потребител No.: 552

Със завършен олигофрен не мога да съм сдържан.Абсолютен клоун,кукла на конци-срам !!!

--------------------

ЛУЧАНО ЛИПСВАШ НА СВОЯТА ДАМА
Go to the top of the page

+Quote Post
oldschool
коментар 18 Dec 2014, 22:50
Коментар #182

Juventus regular

Коментари: 1 503
Регистриран: 8-January 09
Град: София
Потребител No.: 1 625
Любим футболист:Del Piero

не е никак лошо изказването, според мен. като че ли ги разбира нещата алергията. времето ще покаже, но засега добре се движим!

--------------------

+Quote Post
JuventiKnow
коментар 19 Dec 2014, 12:28
Коментар #183

Juventus champion

Коментари: 8 602
Регистриран: 26-March 07
Град: Дряново
Потребител No.: 430

Цитат(delpi4a @ 18 Dec 2014, 22:36) *
Със завършен олигофрен не мога да съм сдържан.Абсолютен клоун,кукла на конци-срам !!!

Само дето изказването на Алегри е доста интелигентно, а ти не можеш да си преведеш правилно и реагираш като такъв, какъвто наричаш него.

--------------------
JUVENDETTA...

+Quote Post
Underground Mind
коментар 19 Dec 2014, 14:25
Коментар #184

Juventus star

Коментари: 4 030
Регистриран: 13-June 07
Град: Plastic City
Потребител No.: 551

Цитат(JuventiKnow @ 19 Dec 2014, 12:28) *
Само дето изказването на Алегри е доста интелигентно, а ти не можеш да си преведеш правилно и реагираш като такъв, какъвто наричаш него.

Алегри има някои много точни изказвания, вижданията му по определени наболели въпроси, са много правилни. Например, беше казал, че прекаления акцент към тактиката разрушавал италианския футбол, защото хлапетата от школите тренирали много малко с топка и наблягали почти и само върху тактически занимания, и фитнес. Честа практика било на малки игрища да излизат 9 на 9, които просто изпълняват указанията и инструкциите на треньорите, без капка импровизация, като по този начин се убивал ентусиазма на младите и излизали от обучението си с много лимитирани технически качества. Това много ми бе харесало.

--------------------
''Qui bisogna lottare sempre e quando sembra che tutto sia perduto, crederci ancora, la Juve non si arrende mai.''

+Quote Post
DeLiriuM
коментар 19 Dec 2014, 15:31
Коментар #185

Juventus regular

Коментари: 1 740
Регистриран: 21-April 07
Град: Somewhere in the middle of nowhere
Потребител No.: 475

QUOTE(delpi4a @ 18 Dec 2014, 18:23) *
Абсолютен глупак и бездарник. Ами,като срещу Меси ще започнем мача с 2 гола пасив,дай да не играем и другите да печелят служебно ,та да пестим време. Щом не знае,че треньора върши основната работа,то за какво да говорим,ама той и от къде да знае,като не е "треньор",а чучело???

Ти си като тумор за човешкото тяло. Колкото по-бързо те отстранят оперативно от форума, толкова по-добре за него.

Този коментар е бил редактиран от DeLiriuM на 19 Dec 2014, 15:32

+Quote Post
Boris Morev
коментар 19 Dec 2014, 23:53
Коментар #186

Juventus regular

Коментари: 2 428
Регистриран: 18-June 13
Потребител No.: 24 776

За Алегри могат да се кажат много неща, но най-правилното към този момент твърдение е, че е супер подценяван треньор и това му е козът. Реално напрежението не е върху него сега и той спокойно може да си реди победите и да се представя блестящо и занапред. Ако пък бие Рафата и вземе първи трофей, всичко ще се нареди по мед и масло.
Мен няколко неща много ми харесват в Алегри:
1.Смени схемата, това беше жизненоважно за отбора в дългосрочен план. В момента прави един вид революция като реално има само един ляв бек на 33 години и нито един класически плеймейкър, тип 10ка. Интересно ще ми е лятната му селекция и дали може да надгради като стил на играта с определени трансфери. Но тук си имаме много сериозно надграждане.
2.Справя се много добре в ШЛ - 5 поредни минавания на груповата фаза, като в 2 от случайте беше истински подвиг, а първото му участие там мина под знака на постоянните рокади - Ван Бомел и Касано бяха привлечени по средата на сезона и целта беше титлата в Италия, която беше постигната. Реално сезон 2011/2012 и сега са единствените сезони, когато той има на разположение наистина класен състав за две надпревари. През 2011/2012 го спряха с измислени дузпи в Барселона, да видим сега как ще е, но както и да го гледаме човекът е много по-напред от Конте, когато става въпрос за Европа.
3.Противно на очакванията Алегри се справя отлично със звездите в отбора и по-важното е, че дотук изстисква максимума от тях. Но няма как да не се справи с Тевез, Видал и Погба, след като в Милан контролираше Тиаго Силва, Ибра, Касано, Робиньо, Зеедорф и т.н. И за да избегнем излишните полемики, ето какво каза Ибрахимович след уволнението на Алегри:
Former AC Milan forward Ibrahimovic has sympathy for Allegri sacking
“I do not know what the situation is, I know that Allegri was dismissed on Monday morning,” the 32-year-old forward to Sky Sport 24 on the sidelines of the Ballon d’Or ceremony in Zurich.
“I see it is a very difficult situation. I’m sorry because in these cases it is always the coach who pays, even when the team does not have perfect players. - това нещо така и не стана ясно на голяма част от феновете на Милан, както и на много хора тук. А Ибра хич не ми звучи като човек, който е искал да се бие с Алегри, когато и да било, както Дзамброта дрънкаше.
4.Работи добре и с младите - Коман, Мората, Погба и Перейра играят редовно и получават нужния опит. Надявам се по-често да виждаме и Матиело. Погба за мен този сезон е много по-добър от предхония. Дори Огбона направи 3 поредни хубави мача.

Каквото и да говорим Алегри е много добър треньор и пое Ювентус в крайно деликатно положение - 3 пъти поред шампион(предполага се, че 4ти ще е много трудно), но със статут на евро-неудачник. Конте му завеща отлични футболисти, но в неадекватна постройка, неработеща в Европа. Освен всичко друго и селекцията му беше за 352. За момента Алегри се справя отлично и трябва да му се даде нужното време, за да настрой всичко по свой модел. Така или иначе по-добър вариант няма и скоро няма и да има, но ми се струва, че Алегри ще постигне успехи с нас и далеч няма да са плод на инерцията набрана при Конте, защото реално такава няма. Тя приключи с онова 1-0 срещу Дженоа...

--------------------
Аз съм наказанието Божие. Ако нямахте грехове, Бог не би ме изпратил, за да ви накажа

+Quote Post
Aerosmith
коментар 20 Dec 2014, 03:14
Коментар #187

Promising youngster
*

Коментари: 41
Регистриран: 15-May 14
Потребител No.: 24 827

Цитат(DeLiriuM @ 19 Dec 2014, 15:31) *
Ти си като тумор за човешкото тяло. Колкото по-бързо те отстранят оперативно от форума, толкова по-добре за него.

Амин братко. Нещо ако трябва да се подписваме някъде, да гласуваме нещо или да се молим на някой казвайте.

Значи смяната на Конте с Макс сигурно е била най-големия шок за почти всички фенове. Беше нещо изключитено нелогично - нещо като финала с Дортмунд или мача в Перуджа. Гледаш и не вярваш на очите си.
Не че Конте означаваше сигурно скудето всеки сезон а Алегри - 7 място, но станалото станало.
Единственото лошо нещо за Макс което се сещам от периода му в Милан, е че не напусна сам след като имаше много подходящи моменти. Паразит до последно. По-страшен паразит от Раниери. Като виждаш че не ставаш, стани и си тръгни. Но пък и Моу ги прави тия педерастки номера. За няколко милиона повече ще се излагаме до последно.
Тва. че миланистите си мислят. че той е главния виновник за положението в което бяха и в което са в момента, това си е тяхно право. По-лесно е да обвиниш треньора а не отдавна изперкалия президент, подобния вицепрезидент, малоумната трансферна политика и сбирщината играчи които преди няколко години и резерви нямаше да бъдат в тоя отбор. И все пак поне мен ме беше яд за Конте.

Алегри има качества. Бързо разбра че с 3 защитника няма да стане, дори в Серия А вече е трудно. Абе повечето неща ги е казал колегата от Тютюн.
Друго което ми беше смешно - всеки миланист който познавам лични или тия по форумите, всички злорадстваха и се радваха и бяха категорични, че с Алегри изпадането е сигурно. После почнаха да говорят че още се движим по инерцията от Конте, но рано или късно това ще спре. В последно време обаче са се примирили с 4-тото поредно скудето щото съдиите ни помагат. Не виждат че играчите в затворнически екипи вече не чакат противника сам да се бие, не се дръпват да пазят преднина от 1 гол, не разкарват вече излишно топката, не виждат отличните комбинации в атака. Ся няма да се лъжем че защитата е бетон и че в атака вкарваме всички положения но мисля че тия показатели ще се подобрят.
Ако Макс почне да пуска Мората вместо Йоренте и някой вместо Евра ще почна да го харесвам направо. Харесва ми и че дава шанс на Перейра - много ме кефи тва момче.

+Quote Post
Hennessy
коментар 20 Dec 2014, 11:00
Коментар #188

Juventus star

Коментари: 3 120
Регистриран: 28-February 10
Град: Добрич/Пловдив
Потребител No.: 3 499

Морев, хубаво си казал нещата, НО не ме кефи, че по твоята логика, ако един игач или отборът като цяло играе добре е виновен Алегри. А, ако някой се представя зле пишеш - "Ами той какво е виновен, че играчите не могат да си подадат 2 паса." Иначе с другото мога и да се съглася. smile.gif И естествено ме дразни сравнението между Конте и Алегри. Човека още един сезон не е минал, а бързаме да го хвалим. И защо веднага трябва да се скача с коментари тип - "Конте не ставаше, Алегри е много по-добър от него....Конте еди кво си..." Всеки си е различен човек и различен тип треньор. И заслужават уважение. smile.gif

--------------------

+Quote Post
Boris Morev
коментар 20 Dec 2014, 12:06
Коментар #189

Juventus regular

Този път си напълно прав и съм съгласен.

--------------------
Аз съм наказанието Божие. Ако нямахте грехове, Бог не би ме изпратил, за да ви накажа

+Quote Post
the_parasite
коментар 20 Dec 2014, 17:34
Коментар #190

Juventus regular

Коментари: 2 230
Регистриран: 10-December 09
Потребител No.: 3 058

Цитат(Boris Morev @ 19 Dec 2014, 23:53) *
За Алегри могат да се кажат много неща, но най-правилното към този момент твърдение е, че е супер подценяван треньор и това му е козът. Реално напрежението не е върху него сега и той спокойно може да си реди победите и да се представя блестящо и занапред. Ако пък бие Рафата и вземе първи трофей, всичко ще се нареди по мед и масло.
Мен няколко неща много ми харесват в Алегри:
1.Смени схемата, това беше жизненоважно за отбора в дългосрочен план. В момента прави един вид революция като реално има само един ляв бек на 33 години и нито един класически плеймейкър, тип 10ка. Интересно ще ми е лятната му селекция и дали може да надгради като стил на играта с определени трансфери. Но тук си имаме много сериозно надграждане.
2.Справя се много добре в ШЛ - 5 поредни минавания на груповата фаза, като в 2 от случайте беше истински подвиг, а първото му участие там мина под знака на постоянните рокади - Ван Бомел и Касано бяха привлечени по средата на сезона и целта беше титлата в Италия, която беше постигната. Реално сезон 2011/2012 и сега са единствените сезони, когато той има на разположение наистина класен състав за две надпревари. През 2011/2012 го спряха с измислени дузпи в Барселона, да видим сега как ще е, но както и да го гледаме човекът е много по-напред от Конте, когато става въпрос за Европа.
3.Противно на очакванията Алегри се справя отлично със звездите в отбора и по-важното е, че дотук изстисква максимума от тях. Но няма как да не се справи с Тевез, Видал и Погба, след като в Милан контролираше Тиаго Силва, Ибра, Касано, Робиньо, Зеедорф и т.н. И за да избегнем излишните полемики, ето какво каза Ибрахимович след уволнението на Алегри:
Former AC Milan forward Ibrahimovic has sympathy for Allegri sacking
“I do not know what the situation is, I know that Allegri was dismissed on Monday morning,” the 32-year-old forward to Sky Sport 24 on the sidelines of the Ballon d’Or ceremony in Zurich.
“I see it is a very difficult situation. I’m sorry because in these cases it is always the coach who pays, even when the team does not have perfect players. - това нещо така и не стана ясно на голяма част от феновете на Милан, както и на много хора тук. А Ибра хич не ми звучи като човек, който е искал да се бие с Алегри, когато и да било, както Дзамброта дрънкаше.
4.Работи добре и с младите - Коман, Мората, Погба и Перейра играят редовно и получават нужния опит. Надявам се по-често да виждаме и Матиело. Погба за мен този сезон е много по-добър от предхония. Дори Огбона направи 3 поредни хубави мача.

Каквото и да говорим Алегри е много добър треньор и пое Ювентус в крайно деликатно положение - 3 пъти поред шампион(предполага се, че 4ти ще е много трудно), но със статут на евро-неудачник. Конте му завеща отлични футболисти, но в неадекватна постройка, неработеща в Европа. Освен всичко друго и селекцията му беше за 352. За момента Алегри се справя отлично и трябва да му се даде нужното време, за да настрой всичко по свой модел. Така или иначе по-добър вариант няма и скоро няма и да има, но ми се струва, че Алегри ще постигне успехи с нас и далеч няма да са плод на инерцията набрана при Конте, защото реално такава няма. Тя приключи с онова 1-0 срещу Дженоа...

1. Да, смяната на схемата беше крайно наложителна.

2. Справяше се добре, но с уговорката, че в повечето случаи играчите, с които разполагаше, бяха под нивото на отбор като "Милан". На практика единствените му проблясъци са два: за 2:2 срещу "Барселона" като гост и победата с 2:0 на "Сан Сиро" (пак срещу каталунците).

3. Това е най-интересната точка от посочените. Да, Алегри е по-гъвкав от Конте. Това е всеизвестен факт. Имам спомен, че Матри имаше обширно изказване на тази тема когато заигра в "Милан". За отлично справяне е пресилено да се говори, но като цяло дори и да има конфликти, те не са толкова явни, както при Конте.

4. Тук не съм съгласен. Мората и Коман са основно резерви и почти винаги ги виждаме в игра при решени мачове. Погба беше наложен от Конте, а Перейра е нещо като Асамоа - може да играе навсякъде, но отдясно. Логично е да получава повече игрови минути, особено при смени на схемата на игра. Матиело е интересен играч, който има хубав удар и доста прилично центриране. Иска ми се да го налагат като крило, а не като бек, но ще видим какво ще стане.

Съгласен съм, че Алегри е добър треньор. Неведнъж съм казвал, че при пристигането му, всичко беше срещу него - фенове, липса на подготовка, липса на подходяща селекция, изхабен психически отбор, историята с Пирло от 2011 г., негативното отношение на по-голямата част от италианската футболна общественост и т.н. Със сигурност е по-добър от Конте в тактически план, но му липсва енергията на Капитана. Много хора мислят, че Алегри е страхлив, но аз не съм съгласен с това мнение. За да се навиеш да поемеш отбор с всичките горепосочени кусури, трябва да имаш кураж и да вярваш в себе си, защото "Ювентус" е най-високото стъпало в Италия, а падането при неуспех е дълго и болезнено.

Този коментар е бил редактиран от the_parasite на 20 Dec 2014, 17:35

+Quote Post
Hennessy
коментар 20 Dec 2014, 20:52
Коментар #191

Juventus star

Коментари: 3 120
Регистриран: 28-February 10
Град: Добрич/Пловдив
Потребител No.: 3 499

Съгласен до някъде. smile.gif От това имаме нужда. Не само от тактика или пък само от мотивация. Ако може да се намери човек за Юве, който да притежава и двете ще е супер biggrin.gif Дано, някой ден....може би Алекс ги притежава и двете. Хем е ювентинец, хем има енергията и до някъде лудостта, хем е много интелигентен човек и футболист. И си става мисъл + енергия(дори и агресия). Само времето ще покаже smile.gif

--------------------

+Quote Post
venko_90_
коментар 21 Dec 2014, 15:29
Коментар #192

Juventus regular

Коментари: 1 302
Регистриран: 8-January 12
Потребител No.: 24 620

Аз съм го казвал и преди, но ще се повторя пак - бих искал някой ден Дидие Дешан да ни е треньор отново. А за Алегри конкретно - когато дойде всички предпоставки бяха той да се провали. Към настоящият момент той опроверга повечето от хората, които не го искаха (включитело и мен). Сезонът все пак е едва по средата и ще видим къде ще сме напролет, но към момента треньорът ни заслужава поздравления за работата си.

+Quote Post
Boris Morev
коментар 21 Dec 2014, 15:48
Коментар #193

Juventus regular

Цитат(Aerosmith @ 20 Dec 2014, 03:14) *
Амин братко. Нещо ако трябва да се подписваме някъде, да гласуваме нещо или да се молим на някой казвайте.

Значи смяната на Конте с Макс сигурно е била най-големия шок за почти всички фенове. Беше нещо изключитено нелогично - нещо като финала с Дортмунд или мача в Перуджа. Гледаш и не вярваш на очите си.
Не че Конте означаваше сигурно скудето всеки сезон а Алегри - 7 място, но станалото станало.
Единственото лошо нещо за Макс което се сещам от периода му в Милан, е че не напусна сам след като имаше много подходящи моменти. Паразит до последно. По-страшен паразит от Раниери. Като виждаш че не ставаш, стани и си тръгни. Но пък и Моу ги прави тия педерастки номера. За няколко милиона повече ще се излагаме до последно.
Тва. че миланистите си мислят. че той е главния виновник за положението в което бяха и в което са в момента, това си е тяхно право. По-лесно е да обвиниш треньора а не отдавна изперкалия президент, подобния вицепрезидент, малоумната трансферна политика и сбирщината играчи които преди няколко години и резерви нямаше да бъдат в тоя отбор. И все пак поне мен ме беше яд за Конте.

Алегри има качества. Бързо разбра че с 3 защитника няма да стане, дори в Серия А вече е трудно. Абе повечето неща ги е казал колегата от Тютюн.
Друго което ми беше смешно - всеки миланист който познавам лични или тия по форумите, всички злорадстваха и се радваха и бяха категорични, че с Алегри изпадането е сигурно. После почнаха да говорят че още се движим по инерцията от Конте, но рано или късно това ще спре. В последно време обаче са се примирили с 4-тото поредно скудето щото съдиите ни помагат. Не виждат че играчите в затворнически екипи вече не чакат противника сам да се бие, не се дръпват да пазят преднина от 1 гол, не разкарват вече излишно топката, не виждат отличните комбинации в атака. Ся няма да се лъжем че защитата е бетон и че в атака вкарваме всички положения но мисля че тия показатели ще се подобрят.
Ако Макс почне да пуска Мората вместо Йоренте и някой вместо Евра ще почна да го харесвам направо. Харесва ми и че дава шанс на Перейра - много ме кефи тва момче.

Доста добро мнение като цяло. На мен също ме е яд за Конте, защото е ювентинец и като цяло е голяма личност за клуба. Но човекът просто отказа да рискува и реши да се махне. Това беше много кофти решение, много страхливо. Обаче има наченки да се оправи. В мача с Хърватска, след като 55 минути хърватите му разпиляха 352то, Конте смени на 4411, а после игра пак така срещу Албания и ако е достатъчно умен, ще елиминира 352то перманентно. Тъпото е, че всички го награбиха яко и мненията са предимно "Conte from hero to zero.", а той колкото и ограничен да е, не заслужава чак такова отношение. Щеше да ми е интересно да видя Ювентус под негово ръководство, но с адекватна постройка и модерен облик. Нещо се съмнявам обаче да направи нещо повече от това, което направи за тези 3 сезона. Особено в Европа.

Дам, аз също чакам с нетърпение Алегри да се провали, 7мото място е близо, в груповата фаза на ШЛ очаквах да отпаднем, ама нещо не се получи, сигурно инерцията на Конте ни класира. Като игнорираме отчаяните надежди на миланистите да им се осмисли фенският живот по някакъв начин, Алегри се справя много добре и прави един плавен преход по много добър начин. Естествено сезонът е много дълъг, но конкретно нашият сезон в момента върви във възходяща линия и дотук смяната на Конте с Алегри е повече от успешна. Сега предстои най-важният мач за Алегри начело на клуба, ако успее да пребори Рафа, със сигурност ще стъпи на една здрава основа и пролетта ще му е изпълнена с повече самочувствие от спечеления трофей.

Поздравявам те за богатата обща култура post-294-1159096668.gif

--------------------

+Quote Post
Gianni-Agnelli
коментар 21 Dec 2014, 16:38
Коментар #194

Juventus bench

Коментари: 863
Регистриран: 24-January 10
Град: Sofia
Потребител No.: 3 280

Каква ирония само за Конте - най-големия победител, най-настървения за победа, който съм виждал, - се изплаши да рискува в името на победата. Иначе не са много треньорите, които могат да направят това, което той направи за трите години. Като се абстрахирам от Конте и Ювентус и играчите и нивото в Сериа А. Опираме до треньор, клуб и моментно положение, ако ще да беше дал и 200 млн за трансфери.

Също така, не смятам, че агресията и енергичността по време на мач и горенето покрай тъчлинията могат да се обобщят като добро или лошо. Както мога да кажа, че Конте е бил невероятен мотиватор, така мога да кажа и че е тичал и викал като селянин по терена. Както мога да кажа, че Алегри е сдържан и се държи като спокоен покрай скамейката, така мога да кажа и че е мишка. Идеята ми е, че монетата има две страни и трябва винаги да се търси баланса.

Лично за себе си не мога да кажа, че Конте е по-добър треньор от Алегри, нито обратното. Като цяло е доста разтегливо и субективно, кой е по-добър комплексно. Обаче мисля, че времето в Ювентус му изтече, просто защото идеологията му вече не беше актуална срещу съперниците. Просто нямаше прогрес, ако бяхме продължили с него. И не говоря за схеми, манталитет, тактика и прочие. Говоря комплексно, за цялата му логика, стил и разбиране за футбола.

Дали Алегри е бил добър ход можем да кажем с оглед резултатите до момента, тъй като не можем да гадаем за напред. За момента според мен се движим добре. Не е направил нещо фантастично, нито резултатите са му по-слаби. Ако трябва да вадим статистика и да сравним сезона на Алегри до момента със осреднен сезон при Конте - резултатите са идентични. Това колко е било фундаментално да се смени схемата и да се пускат млади и ротацията на играчите е все още рано да кажем. Да, отбора може би играе идея по-добре, чисто игрово. Но въпреки това е рано.

Още когато назначиха Алегри се опитах да не изпадам в шок от случилото се, а да анализирам нещата. И след като беше изграден един състав, бе научен да побеждава, придоби определен опит в Европа, Алегри може би беше най-подходящият човек, който да замени Конте и да запълни дупките, които Конте не успя. Въпреки това Ювентус в момента нямаше да е нищо без трите години при Антонио.

Отбор не се гради бързо, дори и със стотици милиони. Трябва правилен проект и той да се следва независимо от нещата. Следваме една страхотна концепция и до момента не позволяваме да кривнем от нея. Колкото до треньорите - пак казвам: Конте помогна много, научи играчите на много неща, направи колектив, а Алегри доусъвършенства. Алегри нямаше и 1% шанс да стори това, което Конте направи идвайки преди 3 години, но точно затова нещата се променят.

А тези глупости колко е подценяван Конте, колко е подценяван Алегри или Моуриньо или Гуардиола или Хайнкес са пълни глупости. Клубовете имат цели екипи за разузнаване на съперника, които наблюдават детайлно всеки момент от играта на съперника. Треньорските изненади все по-рядко са факт. Много малко от големите отбори въртят ротации, сменят схеми или използват поливалентни играчи. Това е и причината според мен вече да няма такива изненади тип Порто-Монако както преди. Самият факт, че от 2 години няма нито една голяма изненада в групите на ШЛ потвърждава думите ми. Като миналогодишният ни провал не го считам за огромна изненада с оглед на тогавашния състав на Галатасарай.

+Quote Post
Hristo
коментар 23 Jan 2015, 14:49
Коментар #195

Juventus champion

Група: Admin
Коментари: 6 274
Регистриран: 24-April 06
Град: Варна
Потребител No.: 110

След като преполовихме сезона в Серия А, ето една много интересна статистика. Пускам я в тази тема, защото мисля, че заслугата е основно на Алегри и е редно да му отдадем заслуженото.

За всичките 19 мача досега, Ювентус е бил догонващ/изоставащ в резултата само в продължение на 7 минути! Иначе казано, това са 7 минути от 1710 (без продълженията, 19 мача х 90 минути). Това са едната минута, която се игра след нелепия гол на Дженоа в 94-та + 6-те минути срещу Сасуоло между гола на Дзадза и изравнителния на Погба. Това са и единствените ни мачове, в които противникът ни открива резултата (16 пъти ние сме повеждали и имаме едно нулево равенство). Не знам как ви се струва на вас, но за мен тази статистика е стряскаща.

Иначе, за 28-ми път сме зимни шампиони (Милан и интер са били по 17) и за 4-ти пореден път (изравняваме си нашия рекорд между 1974 и 1978, както и този на съдебните в периода от 2006 до 2010).

От тези 28 сезона само 6 пъти не сме спечелили скудетото впоследствие (1936, 1947, 1954 (делим първото място с Фиорентина и интер), 1963, 1976 и 2000).

Общо в 56 сезона от 82 зимният първенец печели и титлата. Иначе казано - имаме 68.29% шанс да спечелим четвърто поредно скудето smile.gif

И още нещо интересно - в 5 от последните си 6 мача вкарваме гол в първите 5 минути (три пъти Тевес, два пъти Погба и веднъж Джовинко).

--------------------
"Se sono un uomo felice, è perché ho dato tutto per la Juventus", Giampiero Boniperti

+Quote Post
Bogoev
коментар 23 Jan 2015, 15:49
Коментар #196

Primavera player
**

Коментари: 298
Регистриран: 10-October 13
Потребител No.: 24 801

Цитат(Hristo @ 23 Jan 2015, 14:49) *
След като преполовихме сезона в Серия А, ето една много интересна статистика. Пускам я в тази тема, защото мисля, че заслугата е основно на Алегри и е редно да му отдадем заслуженото.

За всичките 19 мача досега, Ювентус е бил догонващ/изоставащ в резултата само в продължение на 7 минути! Иначе казано, това са 7 минути от 1710 (без продълженията, 19 мача х 90 минути). Това са едната минута, която се игра след нелепия гол на Дженоа в 94-та + 6-те минути срещу Сасуоло между гола на Дзадза и изравнителния на Погба. Това са и единствените ни мачвое, в които противникът ни открива резултата (16 пъти ние сме повеждали и имаме едно нулево равенство). Не знам как ви се струва на вас, но за мен тази статистика е стряскаща.

Иначе, за 28-ми път сме зимни шампиони (Милан и интер са били по 17) и за 4-ти пореден път (изравняваме си нашия рекорд между 1974 и 1978, както и този на съдебните в периода от 2006 до 2010).

От тези 28 сезона само 6 пъти не сме спечелили скудетото впоследствие (1936, 1947, 1954 (делим първото място с Фиорентина и интер), 1963, 1976 и 2000).

Общо в 56 сезона от 82 зимният първенец печели и титлата. Иначе казано - имаме 68.29% шанс да спечелим четвърто поредно скудето smile.gif

И още нещо интересно - в 5 от последните си 6 мача вкарваме гол в първите 5 минути (три пъти Тевес, два пъти Погба и веднъж Джовинко).

Мисля си че изоставахме и от Рома с 1:2 известно време smile.gif

+Quote Post
the pendulum
коментар 23 Jan 2015, 16:36
Коментар #197

Juventus regular

Коментари: 2 040
Регистриран: 9-November 08
Потребител No.: 1 437

ALEGRI E BOK WE!

--------------------

+Quote Post
mrd
коментар 23 Jan 2015, 16:45
Коментар #198

Juventus regular

Коментари: 1 648
Регистриран: 17-July 12
Град: Sofia
Потребител No.: 24 704

И аз съм доволен досега от начина по който Алегри се представя so far. Много е важно да си вземем всички мачове до началото на ШЛ, както и да се възползваме максимално от това че Жервиньо не е с отбора си в момента. Направи ли това Алегри спокойно може да сме шампиони, пък кой знае 1/4 финал в ШЛ ще е черешката smile.gif

--------------------

+Quote Post
Boris Morev
коментар 23 Jan 2015, 16:56
Коментар #199

Juventus regular

1/4 финал в ШЛ трябва да е минимумът плюс титла, разбира се.

Следващите 6 мача трябва да ги вземе безаварийно, за да диша спокойно на пролет и в трите турнира.

--------------------

+Quote Post
Hristo
коментар 23 Jan 2015, 17:36
Коментар #200

Juventus champion

Група: Admin
Коментари: 6 274
Регистриран: 24-April 06
Град: Варна
Потребител No.: 110

Цитат(Bogoev @ 23 Jan 2015, 16:49) *
Мисля си че изоставахме и от Рома с 1:2 известно време smile.gif

Да, прав си, моя грешка. Нещо този момент не съм го запомнил smile.gif

Значи общо стават 10 минути, тъй като мачът с Дженоа, практически, свърши веднага след гола. 4 минути срещу Рома + 6 минути срещу Сасуоло = 10 минути. Не е зле smile.gif

--------------------
"Se sono un uomo felice, è perché ho dato tutto per la Juventus", Giampiero Boniperti

+Quote Post

44 страници V  « < 8 9 10 11 12 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

Олекотена версия Час: 15th October 2018 - 14:25ч.

> Forum Information:

Copyright: © www.juventus-bulgaria.com 2006 - 2012. Всички права запазени.
Author: Екип на Juventus-Bulgaria.Team