IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

>Реклама

>Препоръчваме ви

5 страници V  « < 3 4 5  
Reply to this topicStart new topic
> Алесандро Дел Пиеро, 1993-2012: 705 мача, 289 гола, 17 трофея
Дон Алегри
коментар 12 Nov 2017, 20:25
Коментар #81

Juventus bench

Група: Фенове
Коментари: 880
Регистриран: 12-February 15
Потребител No.: 24 858

Обърни фанелата наобратно.smile.gif

--------------------

"You don't know Inzaghi that well yet," said Juve coach Marcello Lippi after the 4-1 victory. "Sometimes you don't notice him, he may look like he is not involved in the game, but all of a sudden he scores; he is lethal in front of the goal."
Go to the top of the page

+Quote Post
Replicant
коментар 12 Jun 2018, 16:17
Коментар #82

Juventus regular

Коментари: 2 268
Регистриран: 26-April 16
Потребител No.: 25 004
Любим футболист:Alessandro Del Piero

Пишат, че Дел Пиеро се разделя с жена си след 19 годишна връзка. Имат 3 деца.

+Quote Post
superniki
коментар 12 Jun 2018, 16:34
Коментар #83

Juventus star

Коментари: 4 698
Регистриран: 1-March 07
Град: Дупница
Потребител No.: 369

Цитат(Replicant @ 12 Jun 2018, 14:17) *
Пишат, че Дел Пиеро се разделя с жена си след 19 годишна връзка. Имат 3 деца.

Това ми е трудно да го повярвам, въпреки че и аз го четох. Много готина двойка бяха /са. Всичко най-добро и на двамата.

--------------------

+Quote Post
pinkfloyd39
коментар 12 Jun 2018, 16:47
Коментар #84

Juventus champion

Коментари: 6 241
Регистриран: 6-March 12
Потребител No.: 24 649

Готови сте за ШОК, пичове feest.gif.

--------------------

+Quote Post
superniki
коментар 12 Jun 2018, 17:35
Коментар #85

Juventus star

Коментари: 4 698
Регистриран: 1-March 07
Град: Дупница
Потребител No.: 369

Цитат(pinkfloyd39 @ 12 Jun 2018, 14:47) *
Готови сте за ШОК, пичове feest.gif.

Остави жълтините, Соня е много готина мацка. Много я харесвам.

Този коментар е бил редактиран от superniki на 12 Jun 2018, 17:35

--------------------

+Quote Post
Replicant
коментар 13 Jun 2018, 08:52
Коментар #86

Juventus regular

Не е особено футболна новна, но Дел Пиеро е по-специфичен случай. За мен той е истинското лице и легенда на Юве. Нито Буфон, нито кой да е друг, откакто гледма отбора, има такова значение за мен, каквото има Дел Пиеро. А и във футбола не е толкова срещано това - 19-20 години връзка, което пак показва, че Алекс е специален.

Този коментар е бил редактиран от Replicant на 13 Jun 2018, 08:55

+Quote Post
NUCLEO1985
коментар 12 Sep 2018, 11:36
Коментар #87

Juventus champion

Група: Admin
Коментари: 6 620
Регистриран: 22-February 06
Град: Свищов/София
Потребител No.: 25

Дел Пиеро е дал интервю за "Гадзета дело Спорт", а "Калчомеркато" са извадили повечето цитати.

Преди 25 години, на 12 септември 1993, Ювентус играеше с Фоджа в четвъртия кръг на Серие А и само четвърт час преди края Джовани Трапатони се обръща към скамейката и казва: "Момче, влизай. Препоръчвам ти да държиш топката и да поемеш някой фаул." Момчето е Алесандро Дел Пиеро, а в онзи следобед той направи дебюта си за Ювентус. Първата от безкрайните серии от емоции.
"Онзи момент беше красив, а следващата седмица беше още по-красиво: влязох в игра в Торино срещу Реджана и вкарах гол", каза Дел Пиеро. Това е първият от общо 289 гола с екипа на Ювентус. По-малко от 3 години след това, на 22 май, 1996 г. Ювентус на Марчело Липи с Виали, Конте и, разбира се, Дел Пиеро, спечели Шампионската лига. От онзи ден нататък, клубът не успява да вземе купата, въпреки че игра пет финала.

"Когато гледам назад към Шампионската лига, която спечелихме през 1996 г., умът ми се връща към прекрасен момент от живота ми, не само онази магическа нощ в Рим. Той беше сезон на истински възторг, различно е от световното първенство, в което всичко е концентрирано само в един месец и живееш в нещо като балон. Шампионската лига е дълъг път, а в онази година го извървяхме, преодоляхме всяко препятствия. Това беше моята година на утвърждаване сред феновете на Ювентус, беше и година на изкупление: най-после най-силни в Европа бяхме ние."

За предстоящия сезон в ШЛ: "За да спечелиш Шампионската лига, трябва да имаш силен и сплотен отбор, голяма увереност и осъзнавате на собствените ти качества, да си в най-добро физическо и психическо състояние във важните моменти, от 1/4-финалите нататък. Не споменах късметът, който също служи на моменти, но не е част от манталитета на победител. Фаворит продължава да е Реал Мадрид, защото спечели три поредни титли, макар и да загуби Роналдо. На втора редица са претендентите: Юве, Сити, ПСЖ. На трета редица: Барселона, Байерн, Ливърпул. Дали Реал ще плати повече за раздялата с Роналдо или тази със Зидан? Въпреки че качествата на треньора са важни за победите и по-важни от тези на играчите, не мисля, че треньорът е по-ценен от Кристиано. Но мисля, че Зизу свърши изключителна работа в Мадрид и надмина всички очаквания."

За италианските отбори в ШЛ: "Юве играе за купата, нищо друго. Рома се цели високо, защото показа, че има правилния манталитет да стане нещо като италианския Ливърпул или отбор, който знае как да се настрои правилно за европейските вечери. Интер играе, за да се постави на тест: да видят на какво ниво са. Надявам се всички да се класират на 1/4-финал. С малко по-голям реализъм, бих казал, че ще съм щастлив, ако три минат групите и един отиде в Лига Европа. Най-тежката група е на Наполи."

За разликата между сегашния Юве и този от 90-те: "Ювентус със сигурност е един от най-добрите в Европа. Дали този Юве е по-силен от моя Юве? Не мога да правя сравнения, но със сигурност още не е стигнал нивото на характер и осъзнаване на първия Юве на Липи, когато играхме 4 поредни европейски финала. Остава съжаление, че спечелихме само един от тях."

За Дибала: Мисля, че много бързо забравяме Дибала. Когато тимът намери по-голяма стабилност, Алегри ще разчита на него. Продължавам да казвам, че играчи като Дибала могат да бъдат фундаментални."

За оставането на резервната скамейка: "Единствената логика, която играч може да приеме – не с желание, но все пак да приеме – е да не играе в не толкова важен мач, за да може да е в топ форма в много важните мачове. Трудно е да се приеме. Но трябва да имаш отговорност и възможност да се поставяш в услуга на отбора. Но да останеш резерва никога не е лесно за нападателите, а и не само за тях."

За двата загубени финала в последните години и трансфера на Роналдо: "Последните финали бяха загубени в края на два изключителни сезона, но бяха загубени от по-силни отбор. Има отбори, които са толкова силни, колкото Ювентус. Шампионската лига е голяма цел. Харесва ми това желание да дадеш сърцето си, за да преодолееш препятствие, което компанията показва с този амбициозен проект. Подобно нещо направи моят Лейкърс, взимайки Леброн Джеймс."

За Кристиано: "Той е изключителен шампион и има манталитет, какъвто само гигантите в спорта има. Той ще стане заразен за останалите. Първата ми реакция, когато чук, че Юве ще вземе Роналдо – не повярвах, мислех си, че е лъжа. Интервюирах го за "Скай" и ме впечатли с манталитета си на победител, а манията си за подготовка и тренировки, със способността винаги да поставя нови цели и да си създава невероятна мотивация. Това е основата на спорта, заради това шампионите винаги имат нещо повече. Какво е Ювентус? Той ще го разбере сам, в ежедневието си, не само в Торино. Юве е навсякъде, защото има фенове навсякъде. Кристиано скоро ще открие колко голяма отговорност е да играеш с тази фланелка."

За напускането на Буфон: "Юве – ПСЖ, с Буфон в другия отбор? Когато напуснах Ювентус, имах шанс да играя в Селтик. Отказах това и други предложения, защото вече бях решил да напусна Европа. Но в същата година Ювентус и Селтик се срещнаха. Помислих си: "За щастие, не отидох там." Ще следя Буфон с привързаност, но ако играят Юве и ПСЖ, ще викам срещу него."

За Маркизио: "Маркизио, знам какво изпитваш, няма нужда от много думи. Видях го как расте и искам да го видя как печели отново, въпреки че вече не е в нашия отбор. Чест е за мен, че избра №10 в Зенит като почит към мен. Надявам се да му гостувам в Санкт Петербург."

За "анти-Ювентус" в Серия А: Трудно е да кажем, но през сезона ще е трудно. Не бих изключил дори Милан. Може би не са готови за голям скок, но Малдини ми е приятел, той е страхотен човек, а с неговото завръщане печели футболът, не само Милан.“

За националния: „Трябва да са наясно какъв е моментът, без да преувеличават с песимизма. Време е да сме обединени, да вярваме на Манчини и на играчите, да оценим ситуацията и да започнем от позитивните неща, дори и да са малко. Трябва да мислим за култивиране на талантите."

Има още неща, хвали Анчелоти, говори за съдебните, Рома, като навсякъде е с уважение, разбира се.

--------------------
FORZA MAGICA JUVE!!!

+Quote Post
Replicant
коментар 12 Sep 2018, 14:28
Коментар #88

Juventus regular

Sir Alex Ferguson on Del Piero:

"After one game against Juventus, Ryan Giggs and Gary Neville begged me to bring Del Piero to Old Trafford, as he had destroyed our entire defense.
I contacted him, but he even refused to listen to my proposal. In 2006 when Italy won the World Cup and Calciopoli emerged, I contacted him again, knowing that Real Madrid also wanted him.
I was sure that he'll end up playing for either us or Real this time, so I told him:
"Alex, after so many years, I still want you. Don't go to Madrid, now is the time to come to England. You'll be the star of our team."
He just laughed and replied:
"Mister, I thought we had this conversation many years ago. I respect you a lot, but Juventus is in trouble and I can't be a coward now"
Alex is truly unique - a real champion on & off the pitch. When someone asks me who is the player I wanted to train, but didn't get the chance, my answer is always the same - Del Piero"

+Quote Post
Kirilov
коментар 12 Sep 2018, 17:16
Коментар #89

Juventus star

Коментари: 4 838
Регистриран: 28-April 14
Град: София
Потребител No.: 24 823

wub.gif

--------------------

+Quote Post
NUCLEO1985
коментар 27 Sep 2018, 15:08
Коментар #90

Juventus champion

Група: Admin
Коментари: 6 620
Регистриран: 22-February 06
Град: Свищов/София
Потребител No.: 25

Не е като да не сме ги гледали стотици пъти, но страницата на Ювентус във "Фейсбук" пусна сега клип с компилация за типичните за Алекс головете или "гол ала Дел Пиеро", както му викат в Италия, а неговите голове винаги си заслужават гледането: https://www.facebook.com/Juventus/videos/464084227417343/

--------------------
FORZA MAGICA JUVE!!!

+Quote Post
vench
коментар 27 Sep 2018, 16:41
Коментар #91

Juventus star

Коментари: 2 908
Регистриран: 3-March 12
Град: Бургас
Потребител No.: 24 644

И аз дойдох да пусна този линк. Имаше си стил човекът, не може да се сбърка. Да му дават Б отбора да ги учи малко на футбол.

--------------------

+Quote Post
lyubaka
коментар 09 Nov 2018, 12:20
Коментар #92

Juventus bench

Коментари: 734
Регистриран: 1-April 16
Град: Варна
Потребител No.: 24 990

Днес е рожденник!
Жив и здрав да е ил Капитано!!

+Quote Post
ribery
коментар 09 Nov 2018, 18:06
Коментар #93

Primavera player
**

Коментари: 252
Регистриран: 10-February 12
Потребител No.: 24 635

Няма Роналдо, няма Буфон - винаги първото име, с което асоциирам Юве, все едно още носи номер 10, е Дел Пиеро. Дел Пиеро, Давидс, Баджо - най-бруталните за последните 30 години. Много жив и много здрав да е. Най-големият!

--------------------

+Quote Post
outbreak
коментар 10 Nov 2018, 01:07
Коментар #94

Juventus regular

Коментари: 2 217
Регистриран: 4-July 06
Град: Плевен
Потребител No.: 143

Най-любимият ми футболист за всички времена! Жив и здрав да ни е! Никога няма да си сменя аватара smile.gif

--------------------

+Quote Post
Kirilov
коментар 10 Nov 2018, 08:15
Коментар #95

Juventus star

Коментари: 4 838
Регистриран: 28-April 14
Град: София
Потребител No.: 24 823

--------------------

+Quote Post

5 страници V  « < 3 4 5
Reply to this topicStart new topic
2 потребител(и) четат тази тема (2 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

Олекотена версия Час: 17th November 2018 - 23:21ч.

> Forum Information:

Copyright: © www.juventus-bulgaria.com 2006 - 2012. Всички права запазени.
Author: Екип на Juventus-Bulgaria.Team