IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

>Реклама

>Препоръчваме ви

86 страници V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Клаудио Раниери
Bianco^Nero
коментар 04 Jun 2007, 18:12
Коментар #1

God Fuck The Queen

Група: Фенове
Коментари: 2 422
Регистриран: 23-July 06
Град: Благоевград
Потребител No.: 161

След като вече е и официално отварям тема за новия ни треньор Клаудио Раниери wink.gif

Това е Клаудио Раниери

Клаудио Раниери е роден на 20 октомври 1951 в Рим.Като футболист е възпитаник на школата на Рома.Преминава през редица второразредни отбори и не блести особено на футболния терен.Последователно се състезава в Сиракуза,КатандзароКатания и Палермо,Треньорският си дебют прави във Вигор Ламерия,където работи предимно с юноши.След това е наставник на Катания,за да дойде звездния му миг в Каляри.Именно с тимът от Сардиния прави своя голям тласък в кариерата си и кара специалистите да говорят за него със суперлативи.Той извежда местния отбор от Серия Ц1 до Серия А.След тригодишния си престой там той решава да поеме състава на Наполи,който по онова време се намира в огормна криза.Това не пречи и там да изгради един приличен стил на игра и отново да накара медиите да произнасят името му с уважение.Фианансовите неразбории обаче му пречат да работи спокойно и той се решава да приеме офертата на мастития собственик на Фиорентина Чеки Гори.Когато поема отбора през 1995 той се подвизава в Серия Б,но веднага на следващата година вече е в елита.С играчи от ранга на Батистута и Руи Коща отборът прави фурор в турнира за КНК и достига до полуфинала,където виолетовите са отстранени със съдийска помощ от Барселона.След четири сезона работа в този отбор Раниери си подава оставката без да спази обещанието си да направи Фиорентина шампион на Италия.Следващата му спирка като наставник е испанският Валенсия,където заема мястото на отсранения след първите кръгове в Примера Дивисион аржентинец Хорхе Валдано.Раниери успява да сплоти отбора съставен от футболни примадони и го класира на четвърто място в първенството ,а през 1999 успява да спечели Купата на Краля.Интересно е ,че с поемането на отбора поставя на скамейката аржентинската звезда Ариел Ортега и изгонва бразилската мегазвезда Ромарио.Освен това е в основата на свалянето на президента на клуба Пако Роиг и идването на Педро Кортес.Раниери се влюбва силно в страната на конквистадорите и дори заявява "Ако зависи от мен,бих останал в този град поне 100 години".Напълно изненадващо обаче босът Педро Кортес не пожелава да продължи договора на специалиста.Следва оферта от боса на Атлетико М Хесус Хил и Раниери веднага приема да остане в Испания.Ръководи дюшекчиите до 2000 г.,когато е отсртанен след слаби резултати на тима в първенството.След това поема английския Челси.Анализатори и букмейкъри веднага започват да му предвиждат твърде ранно напускане на клуба,но това става факт чак през 2004.Въпреки че резултатите на отбора са твърде противоречиви,ръководството продължава да му гласува пълно доверие.От лятото на 2003 след закупуването на клуба от руския милиардер Роман Абрамович се шушукаше,че ще отстъпи поста си,но руснакът предпочете именно италианеца да продължи да ръководи отбора.На следващата година обаче не успява да изпълни целите на Абрамович за спечелването на Висшата лига или триумф в Шампионската лига.След загубата на полуфинала срещу Монако той е сменен.От лятото на 2004 г. застава за втори път начело на Валенсия.Играта на прилепите този път не потръгва и още преди края на сезона е отстранен след отпадането от румънския Стяуа в турнира за Купата на УЕФА.След няколкогодишна почивка,през пролетта на 2007,той поема закъсалия отбор на Парма,който е заплашен от изпадане в Серия Б.Раниери обаче успява да стори наглед невъзможното и спасява дуковете като ги класира на дванадесето място.Веднага след края на сезона напуска Парма и приема примамлива оферта да застане начело на най-великият клуб на Апенините Ювентус.

Кариерата на Клаудио Раниери като треньор:

1987-1988 Катания
1988-1991 Каляри
1991-1993 Наполи
1993-1997 Фиорентина
1997-1999 Валенсия
1999-2000 Атлетико Мадрид
2000-2004 Челси
2004-2005 Валенсия
2007 Парма
2007- ? Ювентус

--------------------
ДЕЛ ПИЕРО ДОЖИВОТ В ЮВЕ! БЕЗ ПРАВО НА ОБЖАЛВАНЕ!
Go to the top of the page

+Quote Post
Borko_10
коментар 04 Jun 2007, 18:26
Коментар #2

Juventus star

Коментари: 3 551
Регистриран: 16-March 06
Град: Бургас
Потребител No.: 72

Може да се каже,че съм 50/50 настроен към това какво ще направи Раниери в Юве.Надявам се да се справяме много добре под негово ръководство и той да вдъхне доверие в футболистите.Вярно е,че Раниери се е доказал през годините,НО има отбори където не се е представял на необходимото ниво.Все пак приемам назначаването му с усмивка,тъй като можеше да е още по-зле,а и след добрия сезон и спасяването на Парма,Клаудио ще е мотивиран за още успехи!

--------------------

I LOVE JU!

+Quote Post
snitch
коментар 04 Jun 2007, 18:48
Коментар #3

Juventus champion

Група: Ветерани
Коментари: 8 978
Регистриран: 26-February 06
Град: Велико Търново
Потребител No.: 32

От сега ще ви кажа , че имам вери лошо предчувствие .
Имаме глупаво рьководство , това вече е ясно .Защо се изгони Дешан ?!?! защото Раниери е много по добьр треньор ли?!Аз си отбелязвам назначаването на Раниери като пореден минус на Секо , Коболи Джили и Блан.Чакаме плюсовете , и дано да ги дочакаме ...

+Quote Post
ELMANIFICO
коментар 04 Jun 2007, 18:55
Коментар #4

Juventus star

Коментари: 3 335
Регистриран: 13-March 06
Град: Пловдив
Потребител No.: 68

Аз съм против него,не ми харесва.Но винаги досега като съм си помислил такова нещо всичко се е обръщало с главата нагоре .Като чета биографията му не е чак толкова зле,но все пак няма КНК,няма шампионска титла,но си мисля,че той ще работи маск 2 години ,докато ЮВе се стабилизира в 4-ката и се отвори възможност за нов голям тренер и нови големи играчи имат реални апетити да дойдат при нас ,а не както сега един шушляк като милито се опъва,мисля че раниери ще си свърши работата,ако не това първенство ,то поне др да ни класира за ШЛ smile.gif ако вземем междувременно е купата на УЕФА и купа на Италия ще е супер,за КНК и шмапион на италия е не е реално да се мисли,успех на клаудио и да винимава кого купува,да залага на младите момчета както го правят в Юнайтед

--------------------
Вълшебнико Ювентус , погледни към небето ! Над теб са само звездите !

+Quote Post
marto_juve
коментар 04 Jun 2007, 18:58
Коментар #5

Juventus star

Група: Banned
Коментари: 3 701
Регистриран: 15-May 07
Град: Варна
Потребител No.: 503

Току що влизам...не бях го правил от 3-4 дена...и първото нещо което прочитам е ужасно post-294-1159107342.gif Няма какво да коментирам...автобиографията му сама говори по себе си. А това че спасил Парма от изпадане са пълни глупости...Парма ги спасява италианската мафия за 2-ри сезон с онова 3-4 срещу Палермо

--------------------
Не винаги съм прав, но никога не греша

+Quote Post
Rumbeti
коментар 04 Jun 2007, 19:02
Коментар #6

ЛУД

Коментари: 10 333
Регистриран: 22-October 06
Град: София
Потребител No.: 218

Супер ГРЕШКА sad.gif sad.gif sad.gif Отново ни го завряха , ама тоя път по наше желание. Раниери няма големи успехи като Липи и Тъпело и за мен не е треньор и наполовината колкото ДД. Надявам се все пак да ме опровергае , защото е някакво име във футбола , колкото и мизерно да е то (ИМЕТО) smile.gif

Супер грешка за мен е това и не мога да си помисля нищо хубаво. Ако кажа , че не съм съсипан ще излъжа, но поне някаква минимална надежда имам , че все пак не е водил толкова голям отбор, колкото е Юве и това може да е неговият ЗВЕЗДЕН ОТБОР И КАРИЕРА> Това е единствената ми надежда, защото иначе сме обречени на мизерия 3 години 1 sad.gif
За момента прогнози няма да давам, а и не искам, но не виждам положителна страна в цялата работа ! sad.gif ДД беше два пъти по-добър вариант за мен, защото е Ювентинец отдавна, но все пак има исрица надежда в мен ! smile.gif

--------------------

FORZA JUVENTUS, FORZA ALEX !!!

+Quote Post
Dreamer
коментар 04 Jun 2007, 19:05
Коментар #7

млад ентусиаст

Коментари: 594
Регистриран: 5-July 06
Град: Пловдив
Потребител No.: 146

Не знам какво да кажа .....мноооого съм резервиран - Раниери ми е толкова невзрачен и сив , че както казах бих предпочел да води някой малък отбор .. но има една лека прилика с Липи ...и тя е ,че когато Марчело поема Юве за първи път пак повечето хора са били резервирани и са изказвали съмнения в качествата на треньор ,водил редица малки отбори с частичен успех ( но все пак Липи е правил Наполи шампион преди това ) ...Усещането ми за бъдещето с Раниери е някакси тревожно , не искам да ходим догодина на Сан Сиро и да отнасяме я среден 3 , я добър 4 ......Дано Буфон остане , Алекс си е завинаги в Юве , и нека Павел намери смисъл да продължи , Трезегол да не ходи във Валенсия , Хасан да се приспособил бързо .....и едно 4-то място догодина мисля ,че е максималното , но пак при наличните обстоятелства пак доволно ...... post-294-1159107873.gif

--------------------
NEW ERA!

+Quote Post
Torricelli
коментар 04 Jun 2007, 19:13
Коментар #8

Juventus regular

Коментари: 1 174
Регистриран: 17-April 07
Потребител No.: 472

Дано Dreamer се окаже прав!Лично аз съм тотално против начело да стане треньор,мианващ за средна ръка.Успехите на Раниери не се свързани с италианските отбори,като се изключат купата с Фиорентина и сега спасяването с Парма.Пропуснах и 2-та му сезона в Наполи.

Дано има много късмет и да успее да мотивира играчите-направи ли това-аз лично вярвам,че Юве ще има шанс за евротурнирите.

--------------------
"He has been written off so many times... after the injury in the late 90's... after Euro 2000 final... during the 2004-2005 campaign... before the World Cup in Germany... when going to Serie B... and still this season."

"He has lost his edge... his stamina... his pace... his finish... he is unable to cope with the powerfull football today..."

He is about to become Serie A topscorer at the age of 33.

----------
Цитат(meo @ Jul 2 2008, 02:36 PM) *
Агент КЕФЯ_СЕ_НА_КАКИ_30+.

+Quote Post
Аntonio Conte
коментар 04 Jun 2007, 20:06
Коментар #9

Juventus champion

Коментари: 7 530
Регистриран: 31-July 06
Град: Русе
Потребител No.: 171

Абе вие сте уникални чесно ви казвам няма такива като вас никъде из целия свят сигурно.Абе човека още 1 мач не е направил и вече го изядохте жив.Ми добре нямал хубава автобиография еми как да има като винаги е водил смешни отбори.Валенсия играеха добре при него,но с Реал и Барса какво да направи,в Челси пък да не говоря дет с онези футболисти и тогавашните Арсенал и Манчестър абсурд да направиш нещо ама каквото да ви приказвам вие сте упорити магарета,тъй че спирам дорук,но съм разочарован от това което видях още преди да е започнало каквото и да било.

+Quote Post
Borko_10
коментар 04 Jun 2007, 20:25
Коментар #10

Juventus star

Коментари: 3 551
Регистриран: 16-March 06
Град: Бургас
Потребител No.: 72

Честно казано и аз не мога да ви разбера.След като се разбра,че човека заместващ Дешан няма да е Липи кой трябваше да застане на поста?!Гуидолин ли?!Новелино ли?!Роси ли?! Все треньори от световна класа!Каквото и да си говорим Раниери има своите успехи с отборите които е водил,а и да не забравяме,че Юве ще е първия наистина сериозен отбор който ще води Клаудио.Така,че дайте му време да поработи,да видим какви трансфери ще направи и как ще започнем сезона в Серия "А" и чак тогава започвайте да критикувате!

--------------------

I LOVE JU!

+Quote Post
Rumbeti
коментар 04 Jun 2007, 20:32
Коментар #11

ЛУД

Като се замисля и ДД е прав до някъде. Свикнали сме на имена , на които Раниври не може да съперничи , но пък нямаме друг избор освен да се примириме. И тука не мога да кажа : И ЧЕТВЪРТОТО МЯСТО ЩЕ Е УСПЕХ. ЗА мен четвъртото място ще е равносилно на ИЗПАДАНЕ ! АЗ искам да сме поне в тройката. Не мога да си представя да сме в серия А и да се бориме за 4-то място. НАйстина обстоятелствата се тежко , но аз просто не мога да се примиря с това нещо. Четвъртото място ни класира за ШЛ , което ще си е успех на фона на лайна*а до момента , но аз лично не мога да се радвам на такова нещо. Има пари за нови играчи , има нов треньор (пък и не бил той този , който всички искаме smile.gif ) , който колкото и да е НЕВЗРАЧЕН ПОНЕ има опит в Италия. Остава само да се сработи тима и да се купят новите хора. Ако останат Буфон, Камо и Недвед не се откаже и Трез не се занимава с пародийни отбори като Валенсия ще имаме перфектен състав. Напред и в центъра ще сме прилични и като се купи още някой ще станеме екстра. Защитници ако си набавим още 2-3ма според мен ще сме железни. Остава само Раниери да покаже , че с право му е гласувано ТАКОВА ОГРОМНО ДОВЕРИЕ, което за мен е дсота странно. Той никога не е водил отбор с амбиции за титлата, а сега поема Юве , които винаги са фаворит и винаги искат първото място , а откровенно сме слаби в момента. Надявам се в края на лятото да мога да кажа нещо по-тразлично , но сега вече всичко зависи само от Раниери и парите , които ще му отпуснат. Искренно се надявам да имаме поне 60млн. за трансфери и с продажбите да ги направим 80, което както казах не е толкова невъзможно и тогава вече ще можем да направим повече от СУПЕРЮВЕНТУС ! Жалко , че Липи не дойде, но найстина много го захапахме Раниери smile.gif

--------------------

+Quote Post
Ivan Delchev
коментар 04 Jun 2007, 20:33
Коментар #12

Primavera player
**

Коментари: 274
Регистриран: 20-April 07
Град: Асеновград
Потребител No.: 473

Много многоо странно решение на тримата глупаци. Този човек не може никак да се впише нито в стила нито в класата на ЮВЕ той просто е вечно губещ.

+Quote Post
Rumbeti
коментар 04 Jun 2007, 20:46
Коментар #13

ЛУД

Аз искам само да попитам защо не изтриете онази другата тема и не преместите мненията тук. Така като седи само с три мнения е дсота дразнещо , а и няма да се пише там, Присъствието е повече във вреда отколкото от полза мисля аз ! post-294-1159107520.gif post-294-1159107520.gif post-294-1159107520.gif smile.gifsmile.gifsmile.gif

ЗА вечно губещия - не съм много съгласен , че е вечно губещ , но често му се случва smile.gif Имаше и по-добри варианти несъмнено, но да видим пак на полусезона какво ще е положението ни и да видим в края на лятото кой ще е купил и кой ще е продал. АЗ лично ще съдя за действията му в тези два момента ! Тогава ще се види дали е ЧАК такава грешка, защото за момента е ясно , че ръководството сбърка , но сега въпросът е до каква сетпен. Както казах: има някаква малка възможност да бъдем опровергани и надали някой ще има нещо против да ни опровергае Раниери smile.gif

--------------------

+Quote Post
pavelnel
коментар 04 Jun 2007, 20:58
Коментар #14

Дремещ

Коментари: 1 868
Регистриран: 2-June 06
Град: Fuckland islands
Потребител No.: 132

Вие тука вече изпадате в крайности и съдите някой още преди да е демонстрирал каквото и да е било .И аз не изпадам в див възторг от назначението на Раниери ,но това не означава ,че не съм оптимистично настроен за бъдещето на отбора .Недейте да се подвеждате по биографията на някой .Чичо Марчело да не би да имаше досие на титан в треньорската професия .Някой написа ,че е печелил титлата с Наполи ,което не е вярно .Беше перспективен млад треньор и постигна добри резултати с неаполитанците ,привличайки вниманието на големите италиански отбори .Честно казано изобщо не ми пука какви успехи е постигнал досега Раниери .Вярвам ,че заставайки начело на най-титулования италиански отбор ,с мощната подкрепа на фанатичната фенска маса ,успехите ще дойдат . Да не драматизираме .При положение ,че алтернативите му бяха също някакви анонимници ,с изключение на Негово Височество сеньор Липи ,аз съм доволен .

ПП:Пък и пича гледам иска само 800 000 евро на сезон ,без бонусите !!Евтино продавам-бързо продавам laugh.gif .За тия пари и Вили Вуцов няма да се навие да води Юве .Личи ,че не е сребролюбец.

--------------------

+Quote Post
Аntonio Conte
коментар 04 Jun 2007, 20:59
Коментар #15

Juventus champion

Коментари: 7 530
Регистриран: 31-July 06
Град: Русе
Потребител No.: 171

Цитат(Ivan Delchev @ Jun 4 2007, 09:33 PM) *
Много многоо странно решение на тримата глупаци. Този човек не може никак да се впише нито в стила нито в класата на ЮВЕ той просто е вечно губещ.

И много ми е интересно как стигна до този извод Хоумс като още не е направил и един мач под ръководството на Юве.

+Quote Post
zigzag
коментар 04 Jun 2007, 21:04
Коментар #16

Promising youngster
*

Коментари: 42
Регистриран: 28-February 06
Потребител No.: 41

И аз не съм очарован от назначаването на Раниери за треньор, но като се сетя татко Карло кво дърво беше при нас, а сега с втора спечелена шампионска лига в Милан. Така че нищо не се знае, може пък с Юве да му провърви и да се представи на високо ниво и всички да се радваме на успехите на нашия любим Ювентус.

+Quote Post
Rumbeti
коментар 04 Jun 2007, 21:14
Коментар #17

ЛУД

Разбира се , че може да му провърви и на това се надяваме ние точно. Както казах може и да ни изненада , но не се превъзнасяйте пък и вие толкова smile.gif Другите анонимници бяха КОнте и Виали , които са Ювентинци и в червата, така че да не ги обиждаме все пак smile.gif post-294-1159107520.gif post-294-1159107520.gif post-294-1159107520.gif Раниери все пак е по-добър избор от няколко други треньори, които бяха споменати. Като треньорите на Киево и Лацио например smile.gif Аз не мога да дам точна оценка, но някак найстина не мис е вписва. Ще можем да говорим с факти чак края на трансферния прозорец. Ще видим какъв поглед има за играчи, но найстина не бях оценил фактът , че иска толкова малко пари , което найстина говори ДОСТА ДОБРЕ ЗА НЕГО И АМБИЦИИТЕ МУ ! Явно идва да печели и да помага на отбора, което може само да ни радва за момента !

--------------------

+Quote Post
ivanskolev
коментар 04 Jun 2007, 21:16
Коментар #18

Primavera player
**

Коментари: 229
Регистриран: 18-January 07
Град: Карнобат/София
Потребител No.: 321

Аз съм против.По - добре Ферара да бе станал тренер на Юве.

+Quote Post
zigzag
коментар 04 Jun 2007, 21:21
Коментар #19

Promising youngster
*

Коментари: 42
Регистриран: 28-February 06
Потребител No.: 41

„Не може да откажеш на такъв клуб. Почти не се замислих. Говорих и с Манчестър Сити, но техният бъдещ собственик още не е приключил сделката по закупуването им, а времето си тече..." - започна Раниери.

"Преговорите с Ювентус протекоха по странен начин. Предложението им дойде като гръм от ясно небе. Първо прочетох името си във вестниците, които ме свързаха с работа в Торино, а след това от клуба наистина ми се обадиха. За мен това е страхотно предизвикателство. Трябва доста да поработим, за да върнем Ювентус на мястото, което заслужава. Благодаря на всички, които ми се довериха. Отборът пострада доста от престоя си в Серия Б. Феновете трябва да са спокойни. Няма да обещавам, че ще вземем Скудетото веднага. Целта е Ювентус да стане отново най-обичаният италиански клуб. Трябва да изчистим неговото име с играта си”

Цитат от първата пресковеренция на Раниери.
Sportal.bg

+Quote Post
Rumbeti
коментар 04 Jun 2007, 21:23
Коментар #20

ЛУД

Еми ако не друго , човекът се е изказал повече от перфектно. Сдържано, кинтелигентно и без много увъртания и коментари !

ЕТО Я НАПРАВО И ЦЯЛАТА СТАТИЯ. Не знам защо не си я сложил цялата направо smile.gif

Няколко часа след като от Ювентус потвърдиха назначаването на Клаудио Раниери за старши-треньор на тима, самият той даде пресконференция, на която обясни, как се е стигнало до пристигането му на „Деле Алпи”:

„Не може да откажеш на такъв клуб. Почти не се замислих. Говорих и с Манчестър Сити, но техният бъдещ собственик още не е приключил сделката по закупуването им, а времето си тече..." - започна Раниери.

"Преговорите с Ювентус протекоха по странен начин. Предложението им дойде като гръм от ясно небе. Първо прочетох името си във вестниците, които ме свързаха с работа в Торино, а след това от клуба наистина ми се обадиха. За мен това е страхотно предизвикателство. Трябва доста да поработим, за да върнем Ювентус на мястото, което заслужава. Благодаря на всички, които ми се довериха. Отборът пострада доста от престоя си в Серия Б. Феновете трябва да са спокойни. Няма да обещавам, че ще вземем Скудетото веднага. Целта е Ювентус да стане отново най-обичаният италиански клуб. Трябва да изчистим неговото име с играта си” – обясни развълнуваният треньор, който за няколко месеца измъкна Парма от сбогуване с най-силния ешелон.

--------------------

+Quote Post

86 страници V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

Олекотена версия Час: 15th October 2019 - 21:50ч.

> Forum Information:

Copyright: © www.juventus-bulgaria.com 2006 - 2012. Всички права запазени.
Author: Екип на Juventus-Bulgaria.Team