IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

>Реклама

>Препоръчваме ви

77 страници V  < 1 2 3 4 5 > »   
Closed TopicStart new topic
> Новият треньор, част 4
europefan
коментар 12 May 2014, 12:28
Коментар #41

Juventus star

Група: Фенове
Коментари: 2 917
Регистриран: 13-September 08
Град: Добрич
Потребител No.: 1 333

Цитат(Boris Morev @ 12 May 2014, 12:12) *
Интересно ми е в какъв смисъл Клоп е адекватна алтернатива? В смисъл, че достойно би го заместил и неговият контра-атака стил, с висока преса и мощни крила се вписва идеално с нашия едвам ходещ стил, където най-бързият играч е на 30 години. Или в смисъл, че само той от по-нашумелите имена е възможен да дойде при нас, независимо, че подписа договор до 2018 година и каза, че няма да ходи никъде. А може би говори италиански перфектно и е наясно как се пробиват бетони с по 8 защитника.

В смисъл, че без да има 200-300 милиона за бюджет, знае как да сглоби отбор, който да струва толкова и на всичко отгоре да играе успешно, а и атрактивно; че е млад, отдаден на професията, има какво още да доказва и съответно стимул и е не по-малко луд от Конте; че има интересен поглед върху играта и нейната философия.

pinkfloyd39, защо да е невъзможно да вземем чужденец?

--------------------
Go to the top of the page

+Quote Post
ForzaJuve29
коментар 12 May 2014, 13:32
Коментар #42

Juventus star

Коментари: 3 636
Регистриран: 19-February 12
Град: Пловдив
Потребител No.: 24 637

Цитат(pinkfloyd39 @ 12 May 2014, 12:20) *
Какво ви е мнението за Монтела? Невъзможно е да сложим чужденец за треньор иначе.

Това е най-добрият вариант ако Конте се махне.Имам чувството,че този ако се докопа до голям отбор ще постигне успехи.
ПС:Все пак дано Конте остане.

Ето и мнението на човек който разбира от футбол повече от целия форум.
Цитат
Lippi: «Juve, vedo Conte come il tuo Ferguson»

L'ex tecnico bianconero e ct campione del Mondo: «Antonio ha rigenerato la Juventus»

Този коментар е бил редактиран от ForzaJuve29 на 12 May 2014, 13:40

+Quote Post
europefan
коментар 12 May 2014, 15:23
Коментар #43

Juventus star

Цитат(the_parasite @ 11 May 2014, 02:13) *
Това е нашият човек - ЦЪК

Сигурен съм, че ще допадне на по-голямата част от форума.

И Густаво Пойет е добра опция, все пак вдигна един почти умрял Съндърланд, а и има контакт с италианци, може и езика да е понаучил.

П.С. Като изключим шегата да кажа нещо и за Монтела: лично аз съм скептик. Не мога да го аргументирам стройно, но имам усещането, че таванът му е Фиоре, Самп, Удине...

Този коментар е бил редактиран от europefan на 12 May 2014, 15:25

--------------------

+Quote Post
Underground Mind
коментар 12 May 2014, 15:26
Коментар #44

Juventus star

Коментари: 4 030
Регистриран: 13-June 07
Град: Plastic City
Потребител No.: 551

Липи може и да разбира повече от целия форум, но ако си мисли, че Конте ще е бяло-черния Фъргюсън, сериозно се е объркал. Конте си заминава със сигурност. Ако не сега, то догодина.

--------------------
''Qui bisogna lottare sempre e quando sembra che tutto sia perduto, crederci ancora, la Juve non si arrende mai.''

+Quote Post
nikentus
коментар 12 May 2014, 16:01
Коментар #45

ювентинец

Група: Ветерани
Коментари: 6 031
Регистриран: 28-February 06
Потребител No.: 42

Цитат(Underground Mind @ 12 May 2014, 16:26) *
Липи може и да разбира повече от целия форум, но ако си мисли, че Конте ще е бяло-черния Фъргюсън, сериозно се е объркал. Конте си заминава със сигурност. Ако не сега, то догодина.

Не мога да ти разбера омразата към Конте. Провалът тази година в ШЛ те води до заключението, че Конте не става за Европа. Но аз нека да те питам тогава - Ако този гол в 92-ата минута не беше влязъл и Ювентус не бе продължил в ШЛ тогава, то Липи щеше да е постигнал при второто си идване начело на отбора - 2 титли и нищо запомнящо се в Европа, с изключение на три поредни отпадания от Супер Депор. Тогава за теб Липи щеше да е пълната скръб ли? Защото три сезона с импотентност в Европа би трябвало да са това за теб. Тоест само един щастлив гол на Тудор (какъвто беше голът на Освалдо вчера) те кара да смяташ, че един треньор става или не става?

Не го знам Конте как ще се развие, но бъди сигурен, че ще се развива. Ама такава сляпа омраза, която като ти чета постовете на теб и няколко други човека имам чувството, че докато си пишете мнението ви капе пяна от устата, е наистина неразбираема за мен.

П.П. Казвам го от перспективата на фен който подкрепя само Ювентус. Нямам други отбори, които да подкрепям и би трябвало да съм по-нетърпелив да видя успехи, но осъзнавам, че отстъпваме на топ 4 в европейския футбол. Разбирам да сме със селекцията на Реал, Барса, ПСЖ, Ман. Сити, Челси, че да се тюхкаме, но не сме. Дори Атлетико и Борусия са с по-добра селекция (поне в предни позиции - креативната част) отколкото Ювентус.

+Quote Post
Hennessy
коментар 12 May 2014, 16:37
Коментар #46

Juventus star

Коментари: 3 518
Регистриран: 28-February 10
Град: Добрич/Пловдив
Потребител No.: 3 499

Не забравяй, че Липи има 4 финала! wink.gif Така, че няма никакво място за сравнение. Дали гол в края или не, човека си има успехи в Европа. Лошото е че от тези 4 финала е спечелил само 1 biggrin.gif Но това е друга тема...

--------------------

+Quote Post
nikentus
коментар 12 May 2014, 16:43
Коментар #47

ювентинец

Цитат(Hennessy @ 12 May 2014, 17:37) *
Не забравяй, че Липи има 4 финала! wink.gif Така, че няма никакво място за сравнение. Дали гол в края или не, човека си има успехи в Европа. Лошото е че от тези 4 финала е спечелил само 1 biggrin.gif Но това е друга тема...

Вторият престой на Липи беше доста по-постен. Напротив, сравнението е доста добро, защото 90-те години дори холандския футбол бе доста по-напред от английския, а от края на 20-ти век реалностите във футбола почнаха да се променят драстично и то не в полза на Калчото. Та, вторият период на Липи си е добър пример за съвсем различните реалности, в които се намира. Лично за мен сегашното представяне на Конте е по-задоволително от това на Липи от 2001-2004. А толкова клизми съм гледал с Липи в Европа тогава. Че както серете на главата на Конте сега, то аз трябва направо една стабилна диария да му ударя на Марчело.

+Quote Post
pinkfloyd39
коментар 12 May 2014, 16:47
Коментар #48

Juventus champion

Коментари: 7 397
Регистриран: 6-March 12
Потребител No.: 24 649

Юръп, главно защото през управлението на Бониперти като президент, което продължава почти 20 години (от 70та до 90та мисля), е наложен така да го наречем италианският принцип на култура, една традиция, запазена във вътрешността на клуба и до днес. Запитвал ли си се защо до 1971 г. Ювентус е бил ръководен от камара на брой чужденци, а след като Бониперти, легендата и символ, става силния човек в отбора, има само един чужденец за тези години? И то първото назначение - на Чешмир, който при всичките ми уважения, затова че е невероятна легенда и е затвърдил съвсем правомерно, че мястото му е начело на Ювентус, но идва леко под масата, с връзки на кормилото... А кой е другият треньор след 71ва чужденец? Дидие. Кога дойде Дешам, по какъв начин и защо? Дойде заради личното приятелство и настояване на Жан-Клод Блан, който тогава беше в Борда на директорите. Освен, че нямаше кой знае колко кандидати тогава, визитката на Дешам също говореше малко или много, то мотивът е бил, че трябва да назначим треньор, който да има връзки с Ювентус отвътре, да познава културата на футболната ни организация... и да не е италианец, за да отмине шока от Калчополи. Имаше ли варианти за чужденец за мястото на Трапатони, а после на Дзоф, Майфреди, на Анчелоти и после на култовите Раниери, Ферара, Дзакерони и Делнери? Имаше. Но никога не се стигна дотам, защото националността, което е смешно, има някакво значение. Ако не си забелязал, а ти си, силният на деня, Марота, също е традиционалист от старата италианска школа - този човек залага на италианското, като начин на развитие и успех. Това е една от причините да дойде на работа в Ювентус. Истина е, че Аниели се беше ориентирал през 2011та към Бояш, но никога не е имал намерение да го доведе в Торино на всяка цена. Марота беше избрал Манчини като вариант. Разбира се, после хора подхвърлиха харизматичния, емблематичен и нахъсан Конте, който с романтика и приказки съвсем набързо убеди Аниели, че е правилният човек. Но вероятно нямаше да се стигне до срещата с Конте, ако Бояш не декларирал претенции за заплата, която Ювентус не може да си позволи. И оставяйки настрана традицията, ето и друго: парите. Чуждите треньори струват малко повече. Достатъчен аргумент, който винаги се взима под внимание, е че не познават Ювентус, не познават Калчото, не са аклиматизирани, нямат пряк досег с този тип футбол. Вярно е, че Мартинез, Гард и Жезус едва дали ще искат по 8 милиона заплата на година, но са по-скъпи от познатите италиански герои, което ще наклони везните в тяхна полза, поне в този етап. Изглежда, че клубът още не е толкова добре финансово и не би си позволил, а и вероятно няма желание, за да инвестира в скъп чужд треньор, пред който има риск да се провали. В Днк-то на този отбор е да заложи на италианец и аз не виждам нещо, което да не накара да мисля, че това няма да се случи. Стадото (т.е 4рката) има силни италиански симпатии и гледа в една насока, така че си прави изводите.

Този коментар е бил редактиран от pinkfloyd39 на 12 May 2014, 16:51

+Quote Post
Underground Mind
коментар 12 May 2014, 16:57
Коментар #49

Juventus star

Коментари: 4 030
Регистриран: 13-June 07
Град: Plastic City
Потребител No.: 551

Цитат(nikentus @ 12 May 2014, 17:01) *

М? Не го мразя, просто не го харесвам, има разлика. Причините за това са много и съм ги изброявал вече. На моменти може да съм попрекалявал (най-вече след отпадането от Бенфика), но чак да ми е капела пяна от устата - ми не. smile.gif А последния ми ми пост конкретно, бе насочен по въпроса с новия Фъргюсън. Еми, поне според мен, ако някой си мисли, че Конте (или който и да е треньор в света) може да изкара толкова, или приблизително толкова дълъг период в един клуб, значи е много наивен. Тази година може и да остане в Ювентус, но догодина, още повече, ако резултатите в Европа останат непроменени или частично подобрени (каквито и мисля, че ще са), ще си тръгне.

--------------------
''Qui bisogna lottare sempre e quando sembra che tutto sia perduto, crederci ancora, la Juve non si arrende mai.''

+Quote Post
Laudrup
коментар 12 May 2014, 17:17
Коментар #50

Juventus regular

Коментари: 1 507
Регистриран: 20-September 09
Град: Montana
Потребител No.: 2 769
Любим футболист:Trezeguet

Аз отказвам да повярвам, че ще се разделим с Конте точно сега. Няколко дни нямах възможност да чета много много във форума или по спортни сайтове и сега като видях как се развиват нещата ми призлява. Конте си има много кусури, но наистина ли има някой щастлив, че се маха ? Сериозно, как виждате бъдещето на Ювентус ? Кой капацитет е възможно да дойде сега ? Алегри, Спалети, Манчини... Направо ми се драйфа като чуя тези имена. Ако нещо подобно се случи, за мен тръгваме от нулата. Ама буквално. Предполагам, че и доста играчи ще си заминат, ако мижитурка като Алегри ни поеме. Просто не искам да си помисля какво ще се случи с отбора при един такъв сценарии. Оня дебил Елкан да отпуска пари, че с такива карикатури, с каквито ни свързват, ще гледаме Скудетото само на снимка

--------------------

+Quote Post
Milenrec
коментар 12 May 2014, 18:13
Коментар #51

Juventus star

Коментари: 2 832
Регистриран: 30-May 07
Град: Рудозем
Потребител No.: 531

Чи то Конте с изказването си ,че не може да вземем ШЛ ,си признава че слаб треньор
по тая логика Атлетико не трябваше въобще да играят с Барса и Челси щот нямат извънземни играчи и селекция за 300 млн!

Просто Конте го хвана шубето ,че няма да мине пак групите на ШЛ!

Иначе и аз съм да остане още година да го видим с промяна на схемата какво ще направи,ама ако мисли ,че сме толкова слаби
няма смисъл да остава!

+Quote Post
Boris Morev
коментар 12 May 2014, 18:18
Коментар #52

Juventus regular

Коментари: 2 428
Регистриран: 18-June 13
Потребител No.: 24 776

Цитат(nikentus @ 12 May 2014, 17:43) *
Лично за мен сегашното представяне на Конте е по-задоволително от това на Липи от 2001-2004. А толкова клизми съм гледал с Липи в Европа тогава. Че както серете на главата на Конте сега, то аз трябва направо една стабилна диария да му ударя на Марчело.

Уникат!
Първо един друг шегобиец беше казал, че Ювентус никога не е играл красив футбол, а сега това, остава да кажеш, че Освалдо не е Бог и те анатемосвам!

--------------------
Аз съм наказанието Божие. Ако нямахте грехове, Бог не би ме изпратил, за да ви накажа

+Quote Post
nikentus
коментар 12 May 2014, 18:40
Коментар #53

ювентинец

Цитат(Boris Morev @ 12 May 2014, 19:18) *
Уникат!
Първо един друг шегобиец беше казал, че Ювентус никога не е играл красив футбол, а сега това, остава да кажеш, че Освалдо не е Бог и те анатемосвам!

Сезон 2001/2002

Шампионска лига

25 September 2001 Rosenborg 1 – 1 Juventus

4 December 2001 Arsenal 3 – 1 Juventus

19 February 2002 Juventus 0 – 0 Deportivo La Corua

27 February 2002 Deportivo La Corua 2 – 0 Juventus

12 March 2002 Bayer Leverkusen 3 – 1 Juventus

За шампионското калчо - една хубава поредица от 6 поредни мача без победа

22 September 2001 Lecce 0 – 0 Juventus

29 September 2001 Juventus 0 – 2 Roma

14 October 2001 Juventus 3 – 3 Torino

20 October 2001 Bologna 0 – 0 Juventus

27 October 2001 Juventus 0 – 0 Internazionale

4 November 2001 Verona 2 – 2 Juventus

Сезон 2002/2003

ШЛ

25 February 2003 Juventus 0 – 3 Manchester United

18 March 2003 Basel 2 – 1 Juventus

Сезон 2003/2004 - по-добре да не се пипа biggrin.gif

+Quote Post
pinkfloyd39
коментар 12 May 2014, 18:44
Коментар #54

Juventus champion

2 титли за 3 сезона, финал за Шампионската лига, един от най-добрите отбори в историята на Ювентус, който е от класата на този от 90те... Ебахти.

+Quote Post
nikentus
коментар 12 May 2014, 18:45
Коментар #55

ювентинец

Аз не съм казал, че отборът не беше велик. Но клизмите ги имаше. Както ги има и Конте сега.

+Quote Post
Boris Morev
коментар 12 May 2014, 18:58
Коментар #56

Juventus regular

Коментари: 2 428
Регистриран: 18-June 13
Потребител No.: 24 776

Брато, аз тия мачове съм ги гледал всичките по онова време. Сезон 01/02 ми е най-паметният в живота вероятно. Взехме титлата в конкуренцията на Интер на Феномена Роналдо и още куп звезди плюс Рома на Капело с Батистута, Тоти и да не ти изброя всичките имена...И всичко това при положение, че продадохме играчи като Зидан и Индзаги, където ни влачеха 5 години поред преди този сезон, а на тяхно място взехме 4-ма нови и наложихме младия Трезеге, който имаше 1 сезон за нас дотогава. В ШЛ доста удобно не си споменал, че се провалихме в 2-рата група, след като минахме 1-вата без проблеми в конкуренцията на Порто и Селтик.

Сезон 02/03 няма какво да го коментираме. Един сезон, който ме накара да мечтая до последния миг. Бихме Барса насред Камп Ноу с 10 човека(!!!), а после бихме галактикос със Зидан, Фиго, Роналдо, Йеро и Дел Боске треньор с 3-1 след най-големият бой, който съм виждал в живота си. Красива игра, уникално мачкане, страхотни голове, мач-шедьовър, който ще го говоря докато съм жив.

И ти искаш да ми кажеш, че тези три пикливи сезона на Конте, където най-големият успех е победа с 3-0 над 352то на умрелите Челси, са по-запомнящи се от втория престой на Липи при нас?!?!?!?

--------------------
Аз съм наказанието Божие. Ако нямахте грехове, Бог не би ме изпратил, за да ви накажа

+Quote Post
nikentus
коментар 12 May 2014, 19:03
Коментар #57

ювентинец

Цитат(Boris Morev @ 12 May 2014, 19:58) *
Брато, аз тия мачове съм ги гледал всичките по онова време. Сезон 01/02 ми е най-паметният в живота вероятно. Взехме титлата в конкуренцията на Интер на Феномена Роналдо и още куп звезди плюс Рома на Капело с Батистута, Тоти и да не ти изброя всичките имена...И всичко това при положение, че продадохме играчи като Зидан и Индзаги, където ни влачеха 5 години поред преди този сезон, а на тяхно място взехме 4-ма нови и наложихме младия Трезеге, който имаше 1 сезон за нас дотогава. В ШЛ доста удобно не си споменал, че се провалихме в 2-рата група, след като минахме 1-вата без проблеми в конкуренцията на Порто и Селтик.

Сезон 02/03 няма какво да го коментираме. Един сезон, който ме накара да мечтая до последния миг. Бихме Барса насред Камп Ноу с 10 човека(!!!), а после бихме галактикос със Зидан, Фиго, Роналдо, Йеро и Дел Боске треньор с 3-1 след най-големият бой, който съм виждал в живота си. Красива игра, уникално мачкане, страхотни голове, мач-шедьовър, който ще го говоря докато съм жив.

И ти искаш да ми кажеш, че тези три пикливи сезона на Конте, където най-големият успех е победа с 3-0 над 352то на умрелите Челси, са по-запомнящи се от втория престой на Липи при нас?!?!?!?

Да. Сезон 2001/2002 взехме най-сладката титла, но защото тъпите олигофрени от интер я изпуснаха в последния кръг.

Да. Сезон 2002/2003 стигнахме до финал в ШЛ, но късметът бе на наша страна за класирането от вторите групи, а в следващите мачове направихме двата си най-силни мача в Европа за последните 11 години. Еми два мача не ме греят след като накрая изпуснахме купата срещу по-слаб съперник, играещ последните 20 минути с човек по-малко.

Кажи ми нещо за сезон 2003/2004 ?

+Quote Post
pinkfloyd39
коментар 12 May 2014, 19:05
Коментар #58

Juventus champion

Не, иска да каже, че отборът на Липи за 3те сезона 01-04 (102 мача) вкара 195 гола, а допусна 94 попадения, а при Конте, за 113 срещи сме вкарали 216 парчета и сме инкасирали само 67.

Не важиш.

Този коментар е бил редактиран от pinkfloyd39 на 12 May 2014, 19:06

+Quote Post
nikentus
коментар 12 May 2014, 19:12
Коментар #59

ювентинец

Цитат(pinkfloyd39 @ 12 May 2014, 20:05) *
Не, иска да каже, че отборът на Липи за 3те сезона 01-04 (102 мача) вкара 195 гола, а допусна 94 попадения, а при Конте, за 113 срещи сме вкарали 216 парчета и сме инкасирали само 67.

Не важиш.

Не, искам да кажа, че що се отнася за Серия А отборът търпи постепенен възход. Това ми харесва на мен. Това е мое лично мнение и просто съм го написал във форум из нета. Не съм съгалсен с вас двамата - бъдете живи и здрави.

Онези сезони и аз съм ги гледал, и от трите най-силен беше вторият сезон. Това не ми се нрави толкова. Не знам защо. Най-вероятно ми дава някакво усещане на нестабилност. Първи сезон с кански мъки - титла. Втори сезон газене в първенството и финал за ШЛ. Трети сезон 3-то място в първенството и безлично отпадане от Депортиво.

+Quote Post
europefan
коментар 12 May 2014, 21:14
Коментар #60

Juventus star

А защо трябва да съпоставяме двамата и така неизбежно да ги сравняваме и да изтъкваме грешките на двамата? Не може ли просто да оценим хубавото и в дватa периода, а не чак толкова хубавото да остане на заден план? Just wondering.... smile.gif

--------------------

+Quote Post

77 страници V  < 1 2 3 4 5 > » 
Closed TopicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

Олекотена версия Час: 16th October 2019 - 01:39ч.

> Forum Information:

Copyright: © www.juventus-bulgaria.com 2006 - 2012. Всички права запазени.
Author: Екип на Juventus-Bulgaria.Team